karm - en to cy translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
cy: Amrediad Dyddiadau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
cy: O:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
cy: I:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
cy: Awr:munud

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
cy: Amffinydd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
cy: Atalnod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
cy: Gwahannod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
cy: Gofodnod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
cy: Dyfynodau:

en: Task
cy: Tasg

en: Could not open "%1".
cy: Methu agor "%1".

en: Task Totals
cy: Cyfansymiau'r Tasgau

en: Time
cy: Amser

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
cy: &Cloc

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
cy: &Tasg

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_period) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autoSavePeriod)
en:  min
cy: munud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
cy: Annog cyn dileu tasgau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
cy: Amser sesiwn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
cy: Amser tasg cynyddol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
cy: Cyfanswm amser sesiwn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
cy: Cyfanswm amser tasg

en: Unnamed Task
cy: Tasg Di-enw

en: No task selected.
cy: Dim tasg wedi'i dewis.

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
cy: Gwall wrth lwytho ffeil "%1": methu canfod rhiant (uid=%2)

en: No active tasks
cy: Dim tasgau gweithredol
