ktimetracker - en to el translation catalogue (72 entries)

en: Task Name:
el: Όνομα εργασίας:

[ctx: format to display times]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Decimal
el: Δεκαδικό

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: Session Times
el: Χρόνος περιόδου

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: All Tasks
el: Όλες οι εργασίες

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
el: Χρονικό διάστημα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
el: Από:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
el: Έως:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
el: Ώρες:Λεπτά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: All Times
el: Όλοι οι χρόνοι

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: Only Selected
el: Μόνο οι επιλεγμένοι

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: The character used to separate one field from another in the output.
el: Ο χαρακτήρας που θα διαχωρίζει τα πεδία στην έξοδο.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
el: Οριοθέτης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
el: Κόμμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
el: Άνω τελεία

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOther)
en: Other:
el: Άλλος:

[ctx: tabulator delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTab)
en: Tab
el: Στηλοθέτης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
el: Κενό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
el: Εισαγωγικά:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cboQuote)
en: All fields are quoted in the output.
el: Όλα τα πεδία είναι με εισαγωγικά στην έξοδο.

en: Task
el: Εργασία

en: StartTime
el: Ώρα αρχής

en: EndTime
el: Ώρα τέλους

en: Comment
el: Σχόλια

en: This is not a valid Date/Time.
el: Αυτή δεν είναι μια έγκυρη Ημερομηνία/Ώρα.

en: Please select a task to delete.
el: Επιλέξτε εργασία για διαγραφή.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, HistoryDialog)
en: Edit History
el: Επεξεργασία ιστορικού

en: Could not open "%1".
el: Αδύνατο το άνοιγμα του "%1".

en: Task Totals
el: Συνολικά εργασίας

en: Time
el: Χρόνος

[ctx: total time of all tasks]
en: Total
el: Σύνολο

en: No tasks.
el: Καμία εργασία.

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
el: &Ρολόι

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
el: &Εργασία

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

note: i18n: ectx: ToolBar (taskToolBar)
en: Tasks
el: Εργασίες

en: KDE Time tracker tool
el: Εργαλείο καταγραφής χρόνου του KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Detect desktop as idle after:
el: Αδρανή επιφάνεια εργασίας μετά από:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_period) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autoSavePeriod)
en:  min
el:  λεπτά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum desktop active time:
el: Ελάχιστος ενεργός χρόνος επιφάνειας εργασίας:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minActiveTime)
en:  sec
el:  δευτ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
el: Προειδοποίηση πριν τη διαγραφή εργασιών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Unitasking - allow only one task to be timed at a time. Does not stop any timer.
el: Μονή επεξεργασία - επιτρέπει το χρονισμό μόνο μίας εργασίας κάθε φορά. Δε σταματάει κανένα μετρητή.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Allow only one timer at a time
el: Επιτρέπεται μόνο ένας μετρητής κάθε φορά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayIcon)
en: Place an icon to the system tray
el: Τοποθέτηση εικονιδίου στο πλαίσιο συστήματος

[ctx: title of group box, general options]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
el: Γενικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decimalFormat)
en: Decimal number format
el: Μορφή δεκαδικών αριθμών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious. It will disable the search bar and every click will pop up a context menu.
el: Επιλέξτε αυτό αν έχετε οθόνη αφής και σας είναι πολύτιμη. Θα απενεργοποιήσει τη γραμμή αναζήτησης και με κάθε κλικ θα αναδύεται ένα μενού.

[ctx: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Configuration for PDA
el: Διαμόρφωση για PDA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Columns Displayed
el: Εμφανιζόμενες στήλες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
el: Χρόνος περιόδου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
el: Αθροιστικός χρόνος εργασίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
el: Συνολικός χρόνος συνεδρίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
el: Συνολικός χρόνος εργασίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPriority)
en: Priority
el: Προτεραιότητα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPercentComplete)
en: Percent complete
el: Ποσοστό ολοκλήρωσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSave)
en: Save tasks every:
el: Αποθήκευση εργασιών κάθε:

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
el: Σφάλμα αποθήκευσης νέας εργασίας. Οι τροποποιήσεις σας δεν αποθηκεύτηκαν. Σιγουρευτείτε ότι μπορείτε να επεξεργαστείτε το αρχείο σας iCalendar. Επίσης βγείτε από όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν αυτό το αρχείο και αφαιρέστε οποιοδήποτε αρχείο κλειδώματος που σχετίζεται με το όνομα της από το ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

en: Unnamed Task
el: Ανώνυμη εργασία

en: No task selected.
el: Καμία εργασία επιλεγμένη.

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
el: Σφάλμα φόρτωσης του "%1": δε βρέθηκε ο γονέας (uid=%2)

[ctx: @info in message box]
en: There is no history yet. Start and stop a task and you will have an entry in your history.
el: Δεν υπάρχει ιστορικό για την ώρα. Εκκινήστε και σταματήστε μια εργασία για να εμφανιστεί μια καταχώρηση στο ιστορικό σας.

en: Do you really want to reset the time to zero for all tasks? This will delete the entire history.
el: Θέλετε πραγματικά να μηδενίσετε το χρόνο για όλες τις εργασίες; Έτσι θα διαγραφεί όλο το ιστορικό.

en: Save failed, most likely because the file could not be locked.
el: Η αποθήκευση απέτυχε, πιθανότατα γιατί δεν είναι δυνατό το κλείδωμα του αρχείου.

en: Could not modify calendar resource.
el: Αδύνατη η τροποποίηση του πόρου ημερολογίου.

en: Out of memory--could not create object.
el: Τέλος μνήμης--αδυναμία δημιουργίας αντικειμένου.

en: UID not found.
el: Το UID δε βρέθηκε.

en: Invalidate date--format is YYYY-MM-DD.
el: Μη έγκυρη ημερομηνία--η μορφή είναι ΕΕΕΕ-ΜΜ-μμ.

en: Invalid time--format is YYYY-MM-DDTHH:MM:SS.
el: Μη έγκυρος χρόνος--η μορφή είναι ΕΕΕΕ-ΜΜ-μμTΩΩ:ΛΛ:ΔΔ.

en: Invalid task duration--must be greater than zero.
el: Μη έγκυρη διάρκεια εργασίας--πρέπει να είναι μεγαλύτερη από μηδέν.

en: Invalid error number: %1
el: Μη έγκυρος αριθμός σφάλματος: %1

en: No active tasks
el: Μη ενεργές εργασίες
