karm - en to gl translation catalogue (94 entries)

en: Task Name:
gl: Nome da tarefa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: Session Times
gl: Horario da sesión

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: All Tasks
gl: Todas as tarefas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPreview)
en: Export Preview
gl: Vista previa da exportación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnToClipboard)
en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSaveAs)
en: Save As...
gl: Gardar como…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpReportType)
en: Report Type
gl: Tipo de informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTimesCsv)
en: Times as CSV
gl: Tempos como CSV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHistoryCsv)
en: History as CSV
gl: Historial como CSV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTimesText)
en: Times as Text
gl: Tempos como texto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: An inclusive date range for reporting on time card history.  Not enabled when reporting on totals.
gl: Un intervalo inclusivo de datas para informar do historial do control horario. Desactivado cando se informa dos totais.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
gl: Intervalo de datas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
gl: Desde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
gl: Até:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
gl: Horas:Minutos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: All Times
gl: Todos os tempos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: Only Selected
gl: Só os seleccionados

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: The character used to separate one field from another in the output.
gl: O carácter empregado para separar un campo doutro na saída.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
gl: Delimitador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
gl: Vírgula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
gl: Punto e vírgula

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOther)
en: Other:
gl: Outro:

[ctx: tabulator delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTab)
en: Tab
gl: Tabulador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
gl: Espazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
gl: Citas:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cboQuote)
en: All fields are quoted in the output.
gl: Todos os campos entre aspas na saída.

en: Task
gl: Tarefa

en: StartTime
gl: Hora de inicio

en: EndTime
gl: Hora de remate

en: Comment
gl: Comentario

en: This is not a valid Date/Time.
gl: Esta non é unha data/hora válida.

en: Please select a task to delete.
gl: Seleccione a tarefa que desexe eliminar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, HistoryDialog)
en: Edit History
gl: Modificar o historial

en: Could not open "%1".
gl: Non se puido abrir «%1».

en: Task Totals
gl: Totais da tarefa

en: Time
gl: Tempo

en: No tasks.
gl: Sen tarefas.

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
gl: &Reloxo

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
gl: &Tarefa

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (taskToolBar)
en: Tasks
gl: Tarefas

en: KDE Time tracker tool
gl: Ferramenta de xestión do tempo para o KDE

en: Copyright © 1997-2019 KTimeTracker developers
gl: © 1997-2019 Desenvolvedores de KTimeTracker

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer (since 2019)
gl: Mantedor actual (desde 2019)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2006-2012)
gl: Mantedor (2006-2012)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2005-2006)
gl: Mantedor (2005-2006)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2000-2005)
gl: Mantedor (2000-2005)

[ctx: @info:credit]
en: Original Author
gl: Autor orixinal

[ctx: @info:credit]
en: Developer (in 2007)
gl: Desenvolvedor (en 2007)

[ctx: @info:credit]
en: Developer (1999-2000)
gl: Desenvolvedor (1999-2000)

[ctx: @info:credit]
en: Developer
gl: Desenvolvedor

[ctx: @info:shell]
en: Path or URL to iCalendar file to open.
gl: Ruta ou URL do ficheiro de iCalendar para abrir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Detect desktop as idle after:
gl: Interpretar que o escritorio está inactivo despois de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum desktop active time:
gl: Tempo mínimo de actividade no escritorio:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minActiveTime)
en:  sec
gl:  seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
gl: Preguntar antes de borrar as tarefas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Unitasking - allow only one task to be timed at a time. Does not stop any timer.
gl: Unitasking - só permitir que se controle unha tarefa de cada vez. Non detén ningún cronómetro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Allow only one timer at a time
gl: Permitir un cronómetro de cada vez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayIcon)
en: Place an icon to the system tray
gl: Colocar unha icona na bandexa do sistema

[ctx: title of group box, general options]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decimalFormat)
en: Decimal number format
gl: Formato decimal de números

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious. It will disable the search bar and every click will pop up a context menu.
gl: Escolla isto se ten unha pantalla táctil e o o espazo dispoñíbel é moi valioso. Desactívase a barra de buscas e cada clic fai aparecer un menú de contexto.

[ctx: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Configuration for PDA
gl: Configuración para PDA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Columns Displayed
gl: Columnas mostradas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
gl: Tempo da sesión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
gl: Tempo da tarefa acumulado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
gl: Tempo total da sesión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
gl: Tempo total da tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPriority)
en: Priority
gl: Prioridade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPercentComplete)
en: Percent complete
gl: Porcentaxe completada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSave)
en: Save tasks every:
gl: Gardar as tarefas a cada:

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
gl: Produciuse un erro ao almacenar a nova tarefa. Non se gardaron os seus cambios. Asegúrese de que pode editar o ficheiro de iCalendar. Saia tamén de todas as aplicacións que usan este ficheiro e retire calquera ficheiro de bloqueo relacionado co seu nome de ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Unnamed Task
gl: Tarefa sen nome

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
gl: Produciuse un erro ao almacenar a nova tarefa. Non se gardaron os seus cambios. Asegúrese de que pode editar o ficheiro de iCalendar. Saia tamén de todas as aplicacións que usan este ficheiro e retire calquera ficheiro de bloqueo relacionado co seu nome de ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

en: No task selected.
gl: Non hai ningunha tarefa seleccionada.

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
gl: Erro ao cargar «%1»: non se puido atopar o pai (uid=%2)

[ctx: %1=lock file path]
en: Could not write lock file "%1". Disk full?
gl: Non se puido escribir o ficheiro de bloqueo «%1». Está cheo o disco?

[ctx: %1=destination file path/URL]
en: Failed to save iCalendar file as "%1".
gl: Non se puido gardar o ficheiro de iCalendar como «%1».

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
gl: Comportamento

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: @title:tab]
en: Storage
gl: Almacenamento

[ctx: @info in message box]
en: There is no history yet. Start and stop a task and you will have an entry in your history.
gl: Aínda non existe un historial. Inicie e deteña unha tarefa e terá unha entrada no historial.

en: Do you really want to reset the time to zero for all tasks? This will delete the entire history.
gl: Desexa realmente reiniciar o tempo a cero para todas as tarefas? Isto fai que se elimine o historial completo.

en: Save failed, most likely because the file could not be locked.
gl: Fallou o gravado; semella que non foi posíbel bloquear o ficheiro.

en: Could not modify calendar resource.
gl: Non se puido modificar o recurso do calendario.

en: Out of memory--could not create object.
gl: Sen memoria--non se puido crear o obxecto.

en: UID not found.
gl: Non se atopou o identificador único

en: Invalidate date--format is YYYY-MM-DD.
gl: A data non é válida--o formato é AAAA-MM-DD.

en: Invalid time--format is YYYY-MM-DDTHH:MM:SS.
gl: A hora non é válida--o formato é AAAA-MM-DDTHH:MM:SS.

en: Invalid task duration--must be greater than zero.
gl: A duración da tarefa non é válida--debe ser maior que cero.

en: Invalid error number: %1
gl: O número de erro non é válido: %1

en: No active tasks
gl: Non hai tarefas activas
