KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (70 entries)

en: Task Name:
hu: Feladat neve:

[ctx: format to display times]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Decimal
hu: Tizedespont

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: Session Times
hu: Munkamenetenkénti idő

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: All Tasks
hu: Minden feladat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
hu: Dátumtartomány

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
hu: Ettől:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
hu: Eddig:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
hu: Óra:Perc

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: All Times
hu: Az összes időérték

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: Only Selected
hu: Csak a kijelöltek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: The character used to separate one field from another in the output.
hu: A kimenet mezőinek elválasztó karaktere.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
hu: Elválasztó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
hu: Vessző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
hu: Pontosvessző

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOther)
en: Other:
hu: Egyéb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
hu: Szóköz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
hu: Idézőjelek:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cboQuote)
en: All fields are quoted in the output.
hu: A kimenetben az összes mező idézve lesz.

en: Task
hu: Feladat

en: StartTime
hu: Kezdési idő

en: EndTime
hu: Befejezési idő

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: This is not a valid Date/Time.
hu: Érvénytelen dátum vagy idő.

en: Please select a task to delete.
hu: Válassza ki a törlendő feladatot.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, HistoryDialog)
en: Edit History
hu: Előzmények

en: Could not open "%1".
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) "%1" fájlt.

en: Task Totals
hu: Feladat összesen

en: Time
hu: Idő

[ctx: total time of all tasks]
en: Total
hu: Összesen

en: No tasks.
hu: Nincs egy feladat sem.

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
hu: &Időmérés

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
hu: Fela&dat

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (taskToolBar)
en: Tasks
hu: Feladatok

en: KDE Time tracker tool
hu: KDE időnyilvántartó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Detect desktop as idle after:
hu: Az asztal inaktívnak tekinthető ennyi inaktivitás után:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum desktop active time:
hu: Minimális asztalaktivitási idő:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minActiveTime)
en:  sec
hu:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
hu: A feladatok törlését meg kell erősíteni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Unitasking - allow only one task to be timed at a time. Does not stop any timer.
hu: Egyfeladatos mód - egyszerre csak egy feladat ideje mérhető. Nem állít le semmilyen időzítőt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Allow only one timer at a time
hu: Egyszerre csak egy időzítő engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayIcon)
en: Place an icon to the system tray
hu: Ikon helyezése a paneltálcára

[ctx: title of group box, general options]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decimalFormat)
en: Decimal number format
hu: Decimális számformátum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious. It will disable the search bar and every click will pop up a context menu.
hu: Válassza ezt, ha kis méretű érintőképernyőt használ. Ezzel letiltja a keresősávot, és minden kattintásra egy helyi menü jelenik meg.

[ctx: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Configuration for PDA
hu: Beállítás PDA módba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Columns Displayed
hu: Megjelenített oszlopok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
hu: A munkamenet ideje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
hu: A feladat összesített ideje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
hu: A munkafolyamat összesített ideje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
hu: A feladat összesített ideje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPriority)
en: Priority
hu: Prioritás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPercentComplete)
en: Percent complete
hu: Befejezettség

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSave)
en: Save tasks every:
hu: A feladatok mentési időköze:

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
hu: Nem sikerült eltárolni az új feladatot. A módosítások nem lettek elmentve. Ellenőrizze, hogy az iCalendar-fájl szerkeszthető-e, zárja be a fájlt használó alkalmazásokat és törölje a fájlra vonatkozó zároló fájlokat innen: ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

en: Unnamed Task
hu: Névtelen feladat

en: No task selected.
hu: Nincs kijelölve egy feladat sem.

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
hu: Hiba történt a(z) "%1" fájl betöltésekor: a szülőelem nem található (UID=%2)

[ctx: @info in message box]
en: There is no history yet. Start and stop a task and you will have an entry in your history.
hu: Nincs előzmény. Indítsa el és állítsa le a feladatot, hogy létrejöjjön az előzmény.

en: Do you really want to reset the time to zero for all tasks? This will delete the entire history.
hu: Valóban vissza szeretné állítani az órát 0-ra az összes feladathoz? Ez minden előzményt törölni fog.

en: Save failed, most likely because the file could not be locked.
hu: A mentés nem sikerült, valószínűleg azért, mert nem lehetett zárolni a fájlt.

en: Could not modify calendar resource.
hu: Nem sikerült módosítani a naptár-erőforrást.

en: Out of memory--could not create object.
hu: Elfogyott a memória, ezért nem sikerült létrehozni egy objektumot.

en: UID not found.
hu: Nem található a UID.

en: Invalidate date--format is YYYY-MM-DD.
hu: Érvénytelen dátumformátum: ÉÉÉÉ-HH-NN.

en: Invalid time--format is YYYY-MM-DDTHH:MM:SS.
hu: Érvénytelen időformátum: ÉÉÉÉ-HH-NNDÓÓ:PP:MM.

en: Invalid task duration--must be greater than zero.
hu: Érvénytelen a feladat időtartama: nagyobbnak kell lennie nullánál.

en: Invalid error number: %1
hu: Érvénytelen hibaszám: %1

en: No active tasks
hu: Nincs aktív feladat
