ktimetracker - en to is translation catalogue (24 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
is: Tímabil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
is: Frá:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
is: Til:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
is: Klukkustundir:mínútur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
is: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
is: Semikomma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
is: Bil

en: Task
is: Verkefni

en: Could not open "%1".
is: Gat ekki opnað "%1".

en: Task Totals
is: Samtals

en: Time
is: Tími

en: No tasks.
is: Engin verkefni.

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
is: &Klukka

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
is: &Verkefni

en: KDE Time tracker tool
is: KDE tímarakningartól

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
is: Spurja áður en verkefnum er eytt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
is: Lengd &setu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
is: Heildartími verkefnis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
is: Heildar setutíma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
is: Heildartíma verkefna

en: Unnamed Task
is: Ónefnt verkefni

en: No task selected.
is: Ekkert verkefni valið.

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
is: Gat ekki opnað "%1": fann ekki foreldri (uid=%2)

en: No active tasks
is: Engin virk verkefni
