ktimetracker - en to nb translation catalogue (70 entries)

en: Task Name:
nb: Oppgavenavn:

[ctx: format to display times]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Decimal
nb: Desimalt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: Session Times
nb: Økttider

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: All Tasks
nb: Alle oppgaver

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
nb: Dato-område

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
nb: Fra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
nb: Til:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
nb: Timer:minutter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: All Times
nb: Alle tider

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: Only Selected
nb: Bare markerte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: The character used to separate one field from another in the output.
nb: Tegnet som brukes til å skille mellom felter i utdataene.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
nb: Skilletegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
nb: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
nb: Semikolon

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOther)
en: Other:
nb: Andre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
nb: Mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
nb: Sitattegn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cboQuote)
en: All fields are quoted in the output.
nb: Alle felter omsluttes av sitattegn i utdataene.

en: Task
nb: Oppgave

en: StartTime
nb: Starttid

en: EndTime
nb: Sluttid

en: Comment
nb: Kommentar

en: This is not a valid Date/Time.
nb: Dette er ikke en gyldig dato/klokkeslett.

en: Please select a task to delete.
nb: Velg en oppgave som skal slettes.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, HistoryDialog)
en: Edit History
nb: Rediger historie

en: Could not open "%1".
nb: Klarte ikke åpne «%1».

en: Task Totals
nb: Oppgavesummer

en: Time
nb: Tid

[ctx: total time of all tasks]
en: Total
nb: Totalt

en: No tasks.
nb: Ingen oppgaver.

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
nb: &Klokke

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
nb: &Oppgave

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (taskToolBar)
en: Tasks
nb: Oppgaver

en: KDE Time tracker tool
nb: KDE tidtakerverktøy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Detect desktop as idle after:
nb: Merk skrivebordet som hvilende etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum desktop active time:
nb: Minste aktive skrivebordstid:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minActiveTime)
en:  sec
nb:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
nb: Spør før oppgaver slettes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Unitasking - allow only one task to be timed at a time. Does not stop any timer.
nb: Én oppgave – tillat bare tidtaking av en oppgave av gangen. Stopper ingen tidtaker.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Allow only one timer at a time
nb: Tillat bare én tidtaker av gangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayIcon)
en: Place an icon to the system tray
nb: Legg et ikon i systemkurven

[ctx: title of group box, general options]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decimalFormat)
en: Decimal number format
nb: Desimalt tallformat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious. It will disable the search bar and every click will pop up a context menu.
nb: Velg dette om du har en berøringsskjerm og vil spare skjermplass. Det vil slå av søkelinja og hvert klikk vil bringe opp en kontekstmeny.

[ctx: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Configuration for PDA
nb: Oppsett for hånddata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Columns Displayed
nb: Viste kolonner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
nb: Økttid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
nb: Oppsamlet oppgavetid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
nb: Total økttid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
nb: Total oppgavetid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPriority)
en: Priority
nb: Prioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPercentComplete)
en: Percent complete
nb: Prosent fullført

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSave)
en: Save tasks every:
nb: Lagre oppgaver hvert:

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
nb: Feil ved lagring av ny oppgave. Dine endringer ble ikke lagret. Se etter at du kan redigere iCalendar-fila di. Avslutt også alle programmer som bruker denne fila og fjern låsefiler med tilsvarende navn fra ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

en: Unnamed Task
nb: Oppgave uten navn

en: No task selected.
nb: Ingen oppgave er valgt.

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
nb: Feil ved lasting av «%1», fant ikke den overliggende (uid=%2)

[ctx: @info in message box]
en: There is no history yet. Start and stop a task and you will have an entry in your history.
nb: Det er ingen historie ennå. Start og stopp en oppgave, så blir det laget en oppføring i historien.

en: Do you really want to reset the time to zero for all tasks? This will delete the entire history.
nb: Er du sikker på at du vil nullstille tiden for alle oppgaver? Dette vil slette hele historien.

en: Save failed, most likely because the file could not be locked.
nb: Lagring mislyktes, sannsynligvis fordi fila ikke kunne låses.

en: Could not modify calendar resource.
nb: Klarte ikke endre kalenderressursen.

en: Out of memory--could not create object.
nb: Slapp opp for minne ‒ klarte ikke opprette objekt.

en: UID not found.
nb: UID ikke funnet.

en: Invalidate date--format is YYYY-MM-DD.
nb: Ugyldig datoformat ‒ formatet er ÅÅÅÅ-MM-DD.

en: Invalid time--format is YYYY-MM-DDTHH:MM:SS.
nb: Ugyldig tid ‒ formatet er ÅÅÅÅ-MM-DDTHH:MM:SS

en: Invalid task duration--must be greater than zero.
nb: Ugyldig oppgavevarighet ‒ må være større enn null.

en: Invalid error number: %1
nb: Ugyldig feilnummer: %1

en: No active tasks
nb: Ingen aktive oppgaver
