ktimetracker - en to nn translation catalogue (70 entries)

en: Task Name:
nn: Oppgåvenamn:

[ctx: format to display times]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Decimal
nn: Som desimaltal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: Session Times
nn: Økttider

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: All Tasks
nn: Alle oppgåver

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
nn: Dataområde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
nn: Frå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
nn: Til:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
nn: Som timar:minutt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: All Times
nn: Alle tider

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: Only Selected
nn: Berre valde

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: The character used to separate one field from another in the output.
nn: Teiknet som skal brukast til å skilja felta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
nn: Skiljeteikn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
nn: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
nn: Semikolon

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOther)
en: Other:
nn: Anna:

[ctx: tabulator delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTab)
en: Tab
nn: Tabulator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
nn: Mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
nn: Hermeteikn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cboQuote)
en: All fields are quoted in the output.
nn: Bruk hermeteikn rundt alle felta.

en: Task
nn: Oppgåve

en: StartTime
nn: Starttid

en: EndTime
nn: Sluttid

en: Comment
nn: Merknad

en: This is not a valid Date/Time.
nn: Dette er ikkje eit gyldig tidspunkt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, HistoryDialog)
en: Edit History
nn: Rediger logg

en: Could not open "%1".
nn: Klarte ikkje opna «%1».

en: Task Totals
nn: Totaltid for oppgåve

en: Time
nn: Tid

[ctx: total time of all tasks]
en: Total
nn: Totalt

en: No tasks.
nn: Ingen oppgåver.

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
nn: &Klokke

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
nn: &Oppgåve

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (taskToolBar)
en: Tasks
nn: Oppgåver

en: KDE Time tracker tool
nn: Tidtakingsverktøy for KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Detect desktop as idle after:
nn: Rekna skrivebord som ikkje i bruk etter:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_period) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autoSavePeriod)
en:  min
nn:  minutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum desktop active time:
nn: Minimumstid for skrivebordsbruk:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minActiveTime)
en:  sec
nn:  sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
nn: Spør før sletting av oppgåver

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Unitasking - allow only one task to be timed at a time. Does not stop any timer.
nn: Tillat berre tidtaking av éi oppgåva om gongen. Stoppar ikkje tidtakaren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Allow only one timer at a time
nn: Tillat berre éin tidtakar om gongen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayIcon)
en: Place an icon to the system tray
nn: Vis programikon i systemtrauet

[ctx: title of group box, general options]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
nn: Generelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decimalFormat)
en: Decimal number format
nn: Vis tider som desimaltal

[ctx: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Configuration for PDA
nn: Oppsett for PDA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Columns Displayed
nn: Viste kolonnar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
nn: Økttid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
nn: Samanlagd oppgåvetid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
nn: Total økttid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
nn: Total oppgåvetid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPriority)
en: Priority
nn: Prioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPercentComplete)
en: Percent complete
nn: Prosent fullført

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSave)
en: Save tasks every:
nn: Lagra oppgåvene kvart:

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
nn: Feil ved lagring av oppgåva. Endringane vart ikkje lagra. Sjå til at du kan redigera iCalendar-fila. Prøv òg å avslutta alle programma som brukar fila, og fjern eventuelle låsefiler knytt til filnamet frå «~/.kde/share/apps/kabc/lock/».

en: Unnamed Task
nn: Namnlaus oppgåve

en: No task selected.
nn: Inga oppgåve vald.

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
nn: Feil ved lasting av «%1»: fann ikkje forelderen (UID %2)

[ctx: @info in message box]
en: There is no history yet. Start and stop a task and you will have an entry in your history.
nn: Det finst ikkje nokon logg enno. Start og stopp ei oppgåve for å leggja til ei oppføring i loggen.

en: Do you really want to reset the time to zero for all tasks? This will delete the entire history.
nn: Er du sikker på at du vil nullstilla tida for alle oppgåvene? Dette vil sletta heile loggen.

en: Save failed, most likely because the file could not be locked.
nn: Klarte ikkje lagra fila, truleg fordi ho ikkje kunne låsast.

en: Could not modify calendar resource.
nn: Klarte ikkje endra kalenderressurs.

en: Out of memory--could not create object.
nn: Ikkje nok minne. Klarte ikkje leggja til objekt.

en: UID not found.
nn: Fann ikkje UID.

en: Invalidate date--format is YYYY-MM-DD.
nn: Ugyldig dato. Formatet er ÅÅÅÅ-MM-DD.

en: Invalid time--format is YYYY-MM-DDTHH:MM:SS.
nn: Ugyldig tidspunkt. Formatet er ÅÅÅÅ-MM-DDTHH:MM:SS (H = timar og T må stå slik).

en: Invalid task duration--must be greater than zero.
nn: Ugyldig tidslengd på oppgåve. Må vera lengre enn null.

en: Invalid error number: %1
nn: Ugyldig feilnummer: %1

en: No active tasks
nn: Ingen verksame oppgåver
