karm-0.5 - en to ro translation catalogue (38 entries)

[ctx: format to display times]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Decimal
ro: Zecimal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: Session Times
ro: Timpi sesiune

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: All Tasks
ro: Toate sarcinile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
ro: De la:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
ro: Către:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
ro: ore:minute

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: All Times
ro: Toți timpii

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: Only Selected
ro: Doar aleși

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
ro: Delimitator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
ro: Virgulă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
ro: Punct și virgulă

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOther)
en: Other:
ro: Altul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
ro: Spațiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
ro: Citate:

en: Task
ro: Sarcină

en: StartTime
ro: Timp de început

en: EndTime
ro: Timp de sfîrșit

en: Comment
ro: Comentariu

en: Time
ro: Timp

en: No tasks.
ro: Nicio sarcină.

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
ro: &Ceas

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
ro: &Sarcină

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: &Configurări

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

note: i18n: ectx: ToolBar (taskToolBar)
en: Tasks
ro: Sarcini

en: KDE Time tracker tool
ro: Utilitar KDE de administrat timpul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Detect desktop as idle after:
ro: Detectează biroul ca inactiv după:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
ro: Întreabă înainte de a șterge sarcini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Allow only one timer at a time
ro: Permite numai un cronometru odată

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayIcon)
en: Place an icon to the system tray
ro: Plasează o pictogramă în tava de sistem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decimalFormat)
en: Decimal number format
ro: Format de numere zecimal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Columns Displayed
ro: Coloane afișate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
ro: Timp sesiune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPriority)
en: Priority
ro: Prioritate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPercentComplete)
en: Percent complete
ro: Procente încheiat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSave)
en: Save tasks every:
ro: Salvează sarcini la fiecare:

en: Unnamed Task
ro: Sarcină nedenumită

en: No task selected.
ro: Nicio sarcină aleasă.
