libktnef - en to da translation catalogue (138 entries)

en: Reminder
da: Påmindelse

en: Alternate Recipient Allowed
da: Anden modtager tilladt

en: Message Class
da: Beskedklasse

en: Originator Delivery Report Requested
da: Anmodet om leveringsrapport fra oprindelse

en: Originator Return Address
da: Returadresse til oprindelse

en: Priority
da: Prioritet

en: Read Receipt Requested
da: Anmodet om læsekvittering

en: Recipient Reassignment Prohibited
da: Omtildeling af modtager forbudt

en: Original Sensitivity
da: Oprindelig følsomhed

en: Report Tag
da: Rapportmærke

en: Sensitivity
da: Følsomhed

en: Subject
da: Emne

en: Client Submit Time
da: Klientens sendetidspunkt

en: Sent Representing Search Key
da: Repræsenterende søgenøgle afsendt

en: Subject Prefix
da: Emnepræfiks

en: Sent Representing Entry ID
da: Repræsenterende indgangs-ID afsendt

en: Sent Representing Name
da: Repræsenterende navn afsendt

en: Message Submission ID
da: Beskedafsendelses-ID

en: Original Author Name
da: Oprindelig forfatters navn

en: Owner Appointment ID
da: Ejers tildelings-ID

en: Response Requested
da: Anmodet om respons

en: Sent Representing Address Type
da: Repræsenterende adressetype afsendt

en: Sent Representing E-mail Address
da: Repræsenterende e-mailadresse afsendt

en: Conversation Topic
da: Samtaleemne

en: Conversation Index
da: Samtaleindeks

en: TNEF Correlation Key
da: TNEF-korrelationsnøgle

en: Reply Requested
da: Anmodet om svar

en: Sender Name
da: Afsender navn

en: Sender Search Key
da: Afsenders søgenøgle

en: Sender Address Type
da: Afsenders adressetype

en: Sender E-mail Address
da: Afsenders e-mailadresse

en: Delete After Submit
da: Slet efter afsendelse

en: Display Bcc
da: Vis bcc

en: Display Cc
da: Vis cc

en: Display To
da: Vis til

en: Message Delivery Time
da: Beskedens leveringstidspunkt

en: Message Flags
da: Beskedflag

en: Message Size
da: Beskedstørrelse

en: Parent Entry ID
da: Ingangs-ID for forælder

en: Sent-Mail Entry ID
da: Indgangs-ID for sendt post

en: Message Recipients
da: Beskedmodtagere

en: Submit Flags
da: Afsendelsesflag

en: Has Attachment
da: Har bilag

en: Normalized Subject
da: Normaliseret emne

en: RTF In Sync
da: RTF synkroniseret

en: Attachment Size
da: Bilagsstørrelse

en: Attachment Number
da: Bilagsnummer

en: Access
da: Adgang

en: Access Level
da: Adgangsniveau

en: Mapping Signature
da: Kortlægningssignatur

en: Record Key
da: Optegnelsesnøgle

en: Store Record Key
da: Gem optegnelsesnøgle

en: Store Entry ID
da: Gem indgangs-ID

en: Object Type
da: Objekttype

en: Entry ID
da: Indgangs-ID

en: Message Body
da: Beskedkrop

en: RTF Compressed
da: RTF komprimeret

en: HTML Message Body
da: HTML beskedkrop

en: Message ID
da: Besked-ID

en: Parent's Message ID
da: Forælders besked-ID

en: Action
da: Handling

en: Action Flag
da: Handlingsflag

en: Action Date
da: Handlingsdato

en: Display Name
da: Vist navn

en: Creation Time
da: Oprettelsestidspunkt

en: Last Modification Time
da: Tidspunkt for seneste ændring

en: Search Key
da: Søgenøgle

en: Store Support Mask
da: Gem supportmaske

en: MDB Provider
da: MDB-udbyder

en: Attachment Data
da: Bilagdata

en: Attachment Encoding
da: Bilagindkodning

en: Attachment Extension
da: Filendelse for bilag

en: Attachment Method
da: Bilagsmetode

en: Attachment Long File Name
da: Fuldt filnavn for bilag

en: Attachment Rendering Position
da: Renderingsposition for bilag

en: Attachment Mime Tag
da: Mime-tag for bilag

en: Attachment Flags
da: Bilagsflag

en: Account
da: Konto

en: Generation
da: Oprettelse

en: Given Name
da: Givet navn

en: Initials
da: Initialer

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Language
da: Sprog

en: Location
da: Sted

en: Surname
da: Efternavn

en: Company Name
da: Firmanavn

en: Title
da: Titel

en: Department Name
da: Afdelingsnavn

en: Country
da: Land

en: Locality
da: Lokalitet

en: State/Province
da: Forbundsstat/provins

en: Middle Name
da: Mellemnavn

en: Display Name Prefix
da: Præfiks for vist navn

en: From
da: Fra

en: Date Sent
da: Afsendelsesdato

en: Date Received
da: Modtagelsesdato

en: Message Status
da: Beskedstatus

en: Parent ID
da: Forælder-ID

en: Conversation ID
da: Samtale-ID

en: Body
da: Krop

en: Attachment Title
da: Bilagstitel

en: Attachment Meta File
da: Bilags metafil

en: Attachment Create Date
da: Bilags oprettelsesdato

en: Attachment Modify Date
da: Bilags ændringsdato

en: Date Modified
da: Ændringsdato

en: Attachment Transport File Name
da: Bilagets transportfilnavn

en: Attachment Rendering Data
da: Bilags renderingsdata

en: MAPI Properties
da: MAPI-egenskaber

en: Recipients Table
da: Modtagertabel

en: Attachment MAPI Properties
da: Bilagets MAPI-egenskaber

en: TNEF Version
da: TNEF-version

en: OEM Code Page
da: OEM-kodeside

en: Contact File Under
da: Kontakts fil under

en: Contact Last Name And First Name
da: Kontakts efternavn og fornavn

en: Contact Company And Full Name
da: Kontakts firma og fulde navn

en: Contact EMail-1 Full
da: Kontakts e-mail-1 fuld

en: Contact EMail-1 Address Type
da: Kontakts e-mail-1 adressetype

en: Contact EMail-1 Address
da: Kontakts e-mail-1 adresse

en: Contact EMail-1 Display Name
da: Kontakts e-mail-1 vist navn

en: Contact EMail-1 Entry ID
da: Kontakts e-mail-1 indgangs-ID

en: Contact EMail-2 Full
da: Kontakts e-mail-2 fuld

en: Contact EMail-2 Address Type
da: Kontakts e-mail-2 adressetype

en: Contact EMail-2 Address
da: Kontakts e-mail-2 adresse

en: Contact EMail-2 Display Name
da: Kontakts e-mail-2 vist navn

en: Contact EMail-2 Entry ID
da: Kontakts e-mail-2 indgangs-ID

en: Appointment Location
da: Aftalens sted

en: Appointment Start Date
da: Aftalens startdato

en: Appointment End Date
da: Aftalens slutdato

en: Appointment Duration
da: Aftalens varighed

en: Appointment Response Status
da: Aftalens svarstatus

en: Appointment Is Recurring
da: Aftalen er gentagende

en: Appointment Recurrence Type
da: Aftalens type af gentagelse

en: Appointment Recurrence Pattern
da: Aftalens gentagelsesmønster

en: Reminder Time
da: Påmindelsestidspunkt

en: Reminder Set
da: Påmindelse sat

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Reminder Next Time
da: Påmindelse næste gang
