libktnef - en to fi translation catalogue (143 entries)

en: Reminder
fi: Muistutus

en: Alternate Recipient Allowed
fi: Vaihtoehtoinen vastaanottaja sallittu

en: Message Class
fi: Viestin luokka

en: Originator Delivery Report Requested
fi: Aloittajan toimitusraporttia pyydetty

en: Originator Return Address
fi: Aloittajan palautusosoite

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Read Receipt Requested
fi: Lukemiskuittausta pyydetty

en: Recipient Reassignment Prohibited
fi: Vastaanottajan vaihtaminen kielletty

en: Original Sensitivity
fi: Alkuperäinen arkaluonteisuus

en: Report Tag
fi: Raporttitunniste

en: Sensitivity
fi: Arkaluonteisuus

en: Subject
fi: Aihe

en: Client Submit Time
fi: Asiakasohjelman lähetysaika

en: Sent Representing Search Key
fi: Lähetetty edustaen – hakusana

en: Subject Prefix
fi: Aiheen etuliite

en: Sent Representing Entry ID
fi: Lähetetty edustaen – tietuetunniste

en: Sent Representing Name
fi: Lähetetty edustaen – nimi

en: Message Submission ID
fi: Viestin lähetystunniste

en: Original Author Name
fi: Alkuperäisen kirjoittajan nimi

en: Owner Appointment ID
fi: Omistajan tapaamistunniste

en: Response Requested
fi: Vastausta pyydetty

en: Sent Representing Address Type
fi: Lähetetty edustaen – osoitetyyppi

en: Sent Representing E-mail Address
fi: Lähetetty edustaen – sähköpostiosoite

en: Conversation Topic
fi: Keskustelun aihe

en: Conversation Index
fi: Keskustelun indeksi

en: TNEF Correlation Key
fi: TNEF-korrelointiavain

en: Reply Requested
fi: Vastausta pyydetty

en: Sender Name
fi: Lähettäjän nimi

en: Sender Search Key
fi: Lähettäjän hakusana

en: Sender Address Type
fi: Lähettäjän osoitetyyppi

en: Sender E-mail Address
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: Delete After Submit
fi: Poista, kun lähetetty

en: Display Bcc
fi: Piilokopionsaajien näyttönimet

en: Display Cc
fi: Kopionsaajien näyttönimet

en: Display To
fi: Vastaanottajien näyttönimi

en: Message Delivery Time
fi: Viestin välitysaika

en: Message Flags
fi: Viestin tilaliput

en: Message Size
fi: Viestin koko

en: Parent Entry ID
fi: Emotietueen tunniste

en: Sent-Mail Entry ID
fi: Lähetetyt-kansion tietuetunniste

en: Message Recipients
fi: Viestin vastaanottajat

en: Submit Flags
fi: Lähetystilan liput

en: Has Attachment
fi: Sisältää liitteen

en: Normalized Subject
fi: Normalisoitu aihe

en: RTF In Sync
fi: RTF:ssä on sama sisältö

en: Attachment Size
fi: Liitteen koko

en: Attachment Number
fi: Liitteen numero

en: Access
fi: Saanti

en: Access Level
fi: Saantitaso

en: Mapping Signature
fi: Ominaisuuksien vastaavuusallekirjoitus

en: Record Key
fi: Tietueavain

en: Store Record Key
fi: Säilön tietueavain

en: Store Entry ID
fi: Säilön tietuetunniste

en: Object Type
fi: Objektin tyyppi

en: Entry ID
fi: Tietueen tunniste

en: Message Body
fi: Viestin runko

en: RTF Sync Body CRC
fi: RTF-synkronointi: rungon CRC

en: RTF Sync Body Count
fi: RTF-synkronointi: rungon merkkimäärä

en: RTF Sync Body Tag
fi: RTF-synkronointi: rungon tunniste

en: RTF Compressed
fi: RTF (pakattu)

en: RTF Sync Prefix Count
fi: RTF-synkronointi: etuliitteen merkkimäärä

en: RTF Sync Trailing Count
fi: RTF-synkronointi: perässä olevien merkkien määrä

en: HTML Message Body
fi: HTML-viestin runko

en: Message ID
fi: Viestin tunniste

en: Parent's Message ID
fi: Emoviestin tunniste

en: Action
fi: Toiminto

en: Action Flag
fi: Toimintolippu

en: Action Date
fi: Toimintopäiväys

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Creation Time
fi: Luontiaika

en: Last Modification Time
fi: Viimeisin muutosaika

en: Search Key
fi: Hakusana

en: Store Support Mask
fi: Säilön tukimaski

en: MDB Provider
fi: MDB-tarjoaja

en: Attachment Data
fi: Liitteen data

en: Attachment Encoding
fi: Liitteen koodaus

en: Attachment Extension
fi: Liitteen nimen tunnisteosa

en: Attachment Method
fi: Liitteen liittämistapa

en: Attachment Long File Name
fi: Liitteen pitkä tiedostonimi

en: Attachment Rendering Position
fi: Liitteen näyttämissijainti

en: Attachment Mime Tag
fi: Liitteen MIME-tunniste

en: Attachment Flags
fi: Liitteen tilaliput

en: Account
fi: Tili

en: Generation
fi: Sukupolvi

en: Given Name
fi: Etunimi

en: Initials
fi: Nimikirjaimet

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Language
fi: Kieli

en: Location
fi: Sijainti

en: Surname
fi: Sukunimi

en: Company Name
fi: Yrityksen nimi

en: Title
fi: Otsikko

en: Department Name
fi: Osaston nimi

en: Country
fi: Maa

en: Locality
fi: Paikkakunta

en: State/Province
fi: Osavaltio tai provinssi

en: Middle Name
fi: Keskimmäinen nimi

en: Display Name Prefix
fi: Näyttönimen etuliite

en: From
fi: Lähettäjä

en: Date Sent
fi: Lähetyspäivä

en: Date Received
fi: Vastaanottopäivä

en: Message Status
fi: Viestin tila

en: Parent ID
fi: Emon tunniste

en: Conversation ID
fi: Keskustelun tunniste

en: Body
fi: Runko

en: Attachment Title
fi: Liitteen otsikko

en: Attachment Meta File
fi: Liitteen metatiedosto

en: Attachment Create Date
fi: Liitteen luontipäivä

en: Attachment Modify Date
fi: Liitteen muutospäivä

en: Date Modified
fi: Muutospäivä

en: Attachment Transport File Name
fi: Liitteen välitystiedostonimi

en: Attachment Rendering Data
fi: Liitteen näyttämisdata

en: MAPI Properties
fi: MAPI-ominaisuudet

en: Recipients Table
fi: Vastaanottajataulukko

en: Attachment MAPI Properties
fi: Liitteen MAPI-ominaisuudet

en: TNEF Version
fi: TNEF-versio

en: OEM Code Page
fi: OEM-koodisivu

en: Contact File Under
fi: Esimies

en: Contact Last Name And First Name
fi: Yhteystiedon suku- ja etunimi

en: Contact Company And Full Name
fi: Yhteystiedon yritys ja koko nimi

en: Contact EMail-1 Full
fi: Yhteystiedon sähköposti-1, täysi

en: Contact EMail-1 Address Type
fi: Yhteystiedon sähköposti-1, tyyppi

en: Contact EMail-1 Address
fi: Yhteystiedon sähköposti-1, osoite

en: Contact EMail-1 Display Name
fi: Yhteystiedon sähköposti-1, näyttönimi

en: Contact EMail-1 Entry ID
fi: Yhteystiedon sähköposti-1, tietueen tunniste

en: Contact EMail-2 Full
fi: Yhteystiedon sähköposti-2, täysi

en: Contact EMail-2 Address Type
fi: Yhteystiedon sähköposti-2, tyyppi

en: Contact EMail-2 Address
fi: Yhteystiedon sähköposti-2, osoite

en: Contact EMail-2 Display Name
fi: Yhteystiedon sähköposti-2, näyttönimi

en: Contact EMail-2 Entry ID
fi: Yhteystiedon sähköposti-2, tietueen tunniste

en: Appointment Location
fi: Tapaamisen sijainti

en: Appointment Start Date
fi: Tapaamisen aloituspäivä

en: Appointment End Date
fi: Tapaamisen päättymispäivä

en: Appointment Duration
fi: Tapaamisen kesto

en: Appointment Response Status
fi: Tapaamisen vastauksen tila

en: Appointment Is Recurring
fi: Tapaaminen toistuu

en: Appointment Recurrence Type
fi: Tapaamisen toistumistyyppi

en: Appointment Recurrence Pattern
fi: Tapaamisen toistumistapa

en: Reminder Time
fi: Muistutuksen aika

en: Reminder Set
fi: Muistutus asetettu

en: Start Date
fi: Aloituspäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Reminder Next Time
fi: Muistuta seuraavan kerran
