libktnef - en to nds translation catalogue (141 entries)

en: Reminder
nds: Vöranstoot

en: Alternate Recipient Allowed
nds: Tweet Adressaat mööglich

en: Message Class
nds: Narichten-Klass

en: Originator Delivery Report Requested
nds: Senner fraagt na Utlever-Bescheed

en: Originator Return Address
nds: Retuuradress vun den Senner

en: Priority
nds: Prioriteet

en: Read Receipt Requested
nds: Lees-Bescheed nafraagt

en: Recipient Reassignment Prohibited
nds: Niegtowiesen för Adressaat verbaden

en: Original Sensitivity
nds: Orginaal-Schuulstoop

en: Report Tag
nds: Beschedenmark

en: Sensitivity
nds: Schuulstoop

en: Client Submit Time
nds: Client-Loosstüertiet

en: Sent Representing Search Key
nds: Anfrager-Söökslötel

en: Subject Prefix
nds: Bedraap-Prefix

en: Sent Representing Entry ID
nds: Anfrager-Indrag-ID

en: Sent Representing Name
nds: Anfrager-Naam

en: Message Submission ID
nds: Naricht-ID för't Loosstüern

en: Original Author Name
nds: Naam vun den Orginaalautor

en: Owner Appointment ID
nds: Termin-ID in Eegner-Kalenner

en: Response Requested
nds: Mit Beed üm Antwoort

en: Sent Representing Address Type
nds: Anfrager-Adresstyp

en: Sent Representing E-mail Address
nds: Anfrager-Nettpostadress

en: Conversation Topic
nds: Klöönsnack-Thema

en: Conversation Index
nds: Klöönsnack-Index

en: TNEF Correlation Key
nds: TNEF-Towiesslötel

en: Reply Requested
nds: Mit Beed üm Antwoort

en: Sender Name
nds: Naam vun den Senner

en: Sender Search Key
nds: Söökslötel vun den Senner

en: Sender Address Type
nds: Adresstyp vun den Senner

en: Sender E-mail Address
nds: Nettpostadress vun den Senner

en: Delete After Submit
nds: Na't Loosstüern wegdoon

en: Display Bcc
nds: Blindkopie-Adressaten wiesen

en: Display Cc
nds: Kopie-Adressaten wiesen

en: Display To
nds: Adressaat wiesen

en: Message Delivery Time
nds: Utlevertiet

en: Message Flags
nds: Narichten-Marken

en: Message Size
nds: Narichtengrött

en: Parent Entry ID
nds: ID vun överornt Indrag

en: Sent-Mail Entry ID
nds: Indrag-ID vun den Sendt-Orner

en: Message Recipients
nds: Narichtenadressaten

en: Submit Flags
nds: Loosstüer-Marken

en: Has Attachment
nds: Hett en Bilaag

en: Normalized Subject
nds: Bedraap topasst

en: RTF In Sync
nds: RTF is synkroon

en: Attachment Size
nds: Bilaaggrött

en: Attachment Number
nds: Bilaagnummer

en: Access
nds: Togriep

en: Access Level
nds: Togriepevene

en: Mapping Signature
nds: Towiessignatuur

en: Record Key
nds: Datensettslötel

en: Store Record Key
nds: Datensettslötel vun de Narichtenaflaag

en: Store Entry ID
nds: Indrag-ID vun de Narichtenaflaag

en: Object Type
nds: Objekttyp

en: Entry ID
nds: Indrag-ID

en: Message Body
nds: Narichten-Hööftdeel

en: RTF Sync Body CRC
nds: Pröövsumm vun RTF-Hööftdeel

en: RTF Sync Body Count
nds: Tekentall vun RTF-Hööftdeel

en: RTF Sync Body Tag
nds: Beteker för RTF-Hööftdeel

en: RTF Compressed
nds: Komprimeert RTF

en: RTF Sync Prefix Count
nds: Tekentall vun RTF-Kopp

en: RTF Sync Trailing Count
nds: Tekentall vun RTF-Naspann

en: HTML Message Body
nds: HTML-Hööftdeel

en: Message ID
nds: Narichten-ID

en: Parent's Message ID
nds: Narichten-ID överornt Element

en: Action
nds: Akschoon

en: Action Flag
nds: Akschoonmark

en: Action Date
nds: Akschoondatum

en: Display Name
nds: Wiesnaam

en: Creation Time
nds: Opstelltiet

en: Last Modification Time
nds: Tiet vun de verleden Ännern

en: Search Key
nds: Söökslötel

en: Store Support Mask
nds: Egenschapmarken vun de Narichtenaflaag

en: MDB Provider
nds: Typ vun de Narichtenaflaag

en: Attachment Data
nds: Bilaag-Daten

en: Attachment Encoding
nds: Bilaag-Koderen

en: Attachment Extension
nds: Bilaag-Verwiedern

en: Attachment Method
nds: Bilegg-Metood

en: Attachment Long File Name
nds: Lang Dateinaam vun de Bilaag

en: Attachment Rendering Position
nds: Wiessteed vun de Bilaag

en: Attachment Mime Tag
nds: MIME-Beteker vun de Bilaag

en: Attachment Flags
nds: Bilaag-Marken

en: Account
nds: Konto

en: Generation
nds: Opstellen

en: Given Name
nds: Vörnaam

en: Initials
nds: Anfangbookstaven

en: Keyword
nds: Slötelwoort

en: Language
nds: Spraak

en: Location
nds: Steed

en: Surname
nds: Familiennaam

en: Company Name
nds: Sellschapnaam

en: Department Name
nds: Afdelen

en: Country
nds: Land

en: Locality
nds: Steed

en: State/Province
nds: Bundsland/Provinz

en: Middle Name
nds: Tweet Vörnaam

en: Display Name Prefix
nds: Prefix för Wiesnaam

en: From
nds: Vun

en: Date Sent
nds: Loosstüerdatum

en: Date Received
nds: Utleverdatum

en: Message Status
nds: Narichtenstatus

en: Parent ID
nds: Överornt ID

en: Conversation ID
nds: Klöönsnack-ID

en: Body
nds: Hööftdeel

en: Attachment Title
nds: Bilaag-Titel

en: Attachment Meta File
nds: Bilaag-Metadatei

en: Attachment Create Date
nds: Bilaag-Opstelldatum

en: Attachment Modify Date
nds: Bilaag-Ännerdatum

en: Date Modified
nds: Ännerdatum

en: Attachment Transport File Name
nds: Bilaagnaam för't Överdregen

en: Attachment Rendering Data
nds: Dorstelldaten för Bilaag

en: MAPI Properties
nds: MAPI-Egenschappen

en: Recipients Table
nds: Adressaten-Tabell

en: Attachment MAPI Properties
nds: MAPI-Egenschappen vun Bilaag

en: TNEF Version
nds: TNEF-Verschoon

en: OEM Code Page
nds: OEM-Tekensett

en: Contact File Under
nds: Kontakt afleggen ünner

en: Contact Last Name And First Name
nds: Familien- un Vörnaam vun Kontakt

en: Contact Company And Full Name
nds: Sellschap un heel Naam vun Kontakt

en: Contact EMail-1 Full
nds: Heel eerste Nettpostadress vun Kontakt

en: Contact EMail-1 Address Type
nds: Adresstyp eerste Nettpostadress vun Kontakt

en: Contact EMail-1 Address
nds: Eerste Nettpostadress vun Kontakt

en: Contact EMail-1 Display Name
nds: Wiesnaam för eerste Nettpostadress vun Kontakt

en: Contact EMail-1 Entry ID
nds: Indrag-ID eerste Nettpostadress vun Kontakt

en: Contact EMail-2 Full
nds: Heel twete Nettpostadress vun Kontakt

en: Contact EMail-2 Address Type
nds: Adresstyp twete Nettpostadress vun Kontakt

en: Contact EMail-2 Address
nds: Twete Nettpostadress vun Kontakt

en: Contact EMail-2 Display Name
nds: Wiesnaam för twete Nettpostadress vun Kontakt

en: Contact EMail-2 Entry ID
nds: Indrag-ID twete Nettpostadress vun Kontakt

en: Appointment Location
nds: Steed vun den Termin

en: Appointment Start Date
nds: Anfangdatum vun den Termin

en: Appointment End Date
nds: Enndatum vun den Termin

en: Appointment Duration
nds: Termin-Duer

en: Appointment Response Status
nds: Antwoortstatus för Termin

en: Appointment Is Recurring
nds: Termin wedderhaalt sik

en: Appointment Recurrence Type
nds: Wedderhaaltyp vun den Termin

en: Appointment Recurrence Pattern
nds: Wedderhaalmuster vun den Termin

en: Reminder Time
nds: Vöranstoot-Tiet

en: Reminder Set
nds: Vöranstoot fastleggt

en: Start Date
nds: Anfangdatum

en: End Date
nds: Enndatum

en: Reminder Next Time
nds: Tiet vun nakamen Vöranstoot
