libktnef - en to nn translation catalogue (138 entries)

en: Reminder
nn: Påminning

en: Alternate Recipient Allowed
nn: Alternativ adressat tillete

en: Message Class
nn: Meldingsklasse

en: Originator Delivery Report Requested
nn: Avsendar ber om leveringsrapport

en: Originator Return Address
nn: Avsendaren si returadresse

en: Priority
nn: Prioritet

en: Read Receipt Requested
nn: Avsender ber om «Lest»-kvittering

en: Recipient Reassignment Prohibited
nn: Forbod mot omdirigering

en: Original Sensitivity
nn: Opprinneleg følsemd

en: Report Tag
nn: Rapport-tagg

en: Sensitivity
nn: Følsemd

en: Subject
nn: Emne

en: Client Submit Time
nn: Leveringstidspunkt for klienten

en: Sent Representing Search Key
nn: Søkenøkkel for oppdragsgjevar

en: Subject Prefix
nn: Emne-prefiks

en: Sent Representing Entry ID
nn: Element-ID for oppdragsgjevar

en: Sent Representing Name
nn: Namn på oppdragsgjevar

en: Message Submission ID
nn: ID for meldingslevering

en: Original Author Name
nn: Opprinneleg forfattarnamn

en: Owner Appointment ID
nn: Avtale-ID i adresseboka til eigaren

en: Response Requested
nn: Kvittering er førespurd

en: Sent Representing Address Type
nn: Adressetype for oppdragsgjevar

en: Sent Representing E-mail Address
nn: E-postadresse for oppdragsgjevar

en: Conversation Topic
nn: Samtaleemne

en: Conversation Index
nn: Samtaleindeks

en: TNEF Correlation Key
nn: TNEF Korrelasjonsnøkkel

en: Reply Requested
nn: Svar førespurd

en: Sender Name
nn: Avsendarnamn

en: Sender Search Key
nn: Søkenøkkel til avsendaren

en: Sender Address Type
nn: Adressetypen til avsendaren

en: Sender E-mail Address
nn: E-postadresse til avsendaren

en: Delete After Submit
nn: Slett etter innlevering

en: Display Bcc
nn: Vis blindkopiadressatar (Bcc)

en: Display Cc
nn: Vis kopiardessatar (Cc)

en: Display To
nn: Vis til

en: Message Delivery Time
nn: Leveringstidspunkt for meldinga

en: Message Flags
nn: Meldingsflagg

en: Message Size
nn: Meldingsstorleik

en: Parent Entry ID
nn: ID for hovudelementet

en: Sent-Mail Entry ID
nn: ID for sendt-post-element

en: Message Recipients
nn: Mottakarar

en: Submit Flags
nn: Sendingsflagg

en: Has Attachment
nn: Har vedlegg

en: Normalized Subject
nn: Normalisert emne

en: RTF In Sync
nn: RTF er synkronisert

en: Attachment Size
nn: Vedleggsstorleik

en: Attachment Number
nn: Vedlegg nr.

en: Access
nn: Tilgang

en: Access Level
nn: Tilgangsnivå

en: Mapping Signature
nn: Mapping-signatur

en: Record Key
nn: Post-nøkkel

en: Store Record Key
nn: Lagra postnøkkel

en: Store Entry ID
nn: Lagra element-ID

en: Object Type
nn: Objekttype

en: Entry ID
nn: Oppførings-ID

en: Message Body
nn: Meldingskropp

en: RTF Compressed
nn: Komprimert RTF

en: HTML Message Body
nn: Meldingskropp i HTML

en: Message ID
nn: Meldings-ID

en: Parent's Message ID
nn: Omsluttande meldings-ID

en: Action
nn: Handling

en: Action Flag
nn: Handlingsflagg

en: Action Date
nn: Handlingsdato

en: Display Name
nn: Visingsnamn

en: Creation Time
nn: Opprettingstidspunkt

en: Last Modification Time
nn: Tidspunkt for siste endring

en: Search Key
nn: Søkjenøkkel

en: Store Support Mask
nn: Lagra støttemaske

en: MDB Provider
nn: MDB-tilbydar

en: Attachment Data
nn: Vedleggsdata

en: Attachment Encoding
nn: Vedleggskoding

en: Attachment Extension
nn: Vedleggsetternamn

en: Attachment Method
nn: Vedleggsmetode

en: Attachment Long File Name
nn: Langt filnamn for vedlegg

en: Attachment Rendering Position
nn: Visingsplassering for vedlegg

en: Attachment Mime Tag
nn: Mime-tagg for vedlegg

en: Attachment Flags
nn: Vedleggsflagg

en: Account
nn: Konto

en: Generation
nn: Generasjon

en: Given Name
nn: Fornamn

en: Initials
nn: Initialar

en: Keyword
nn: Nøkkelord

en: Language
nn: Språk

en: Location
nn: Plassering

en: Surname
nn: Etternamn

en: Company Name
nn: Firmanamn

en: Title
nn: Tittel

en: Department Name
nn: Avdeling

en: Country
nn: Land

en: Locality
nn: Stad

en: State/Province
nn: Stat/Provins

en: Middle Name
nn: Mellomnamn

en: Display Name Prefix
nn: Vis namneprefiks

en: From
nn: Frå

en: Date Sent
nn: Dato sendt

en: Date Received
nn: Dato motteke

en: Message Status
nn: Meldingsstatus

en: Parent ID
nn: Hovudidentitet

en: Conversation ID
nn: Samtaleidentitet

en: Body
nn: Meldingskropp

en: Attachment Title
nn: Vedleggstittel

en: Attachment Meta File
nn: Metadata for vedlegg

en: Attachment Create Date
nn: Opprettingsdato for vedlegg

en: Attachment Modify Date
nn: Endringsdato for vedlegg

en: Date Modified
nn: Dato endra

en: Attachment Transport File Name
nn: Filnamn for vedlegg ved transport

en: Attachment Rendering Data
nn: Visingsdata for vedlegg

en: MAPI Properties
nn: MAPI-eigenskapar

en: Recipients Table
nn: Mottakartabell

en: Attachment MAPI Properties
nn: MAPI-eigenskapar for vedlegg

en: TNEF Version
nn: TNEF-versjon

en: OEM Code Page
nn: OEM-kodeside

en: Contact File Under
nn: Lagra kontakt under

en: Contact Last Name And First Name
nn: Etternamn og fornamn for kontaktperson

en: Contact Company And Full Name
nn: Firma og fullt namn på kontaktperson

en: Contact EMail-1 Full
nn: Full e-postadresse 1 for kontaktperson

en: Contact EMail-1 Address Type
nn: Adressetype for e-postadresse 1

en: Contact EMail-1 Address
nn: E-postadresse 1 for kontakt

en: Contact EMail-1 Display Name
nn: Visingsnavn for kontakten si e-postadresse 1

en: Contact EMail-1 Entry ID
nn: Oppføringsidentitet for kontakten si e-postadresse 1

en: Contact EMail-2 Full
nn: Full e-postadresse 2 for kontaktperson

en: Contact EMail-2 Address Type
nn: Adressetype for e-postadresse 2

en: Contact EMail-2 Address
nn: E-postadresse 2 for kontakt

en: Contact EMail-2 Display Name
nn: Visingsnavn for kontakten si e-postadresse 2

en: Contact EMail-2 Entry ID
nn: Oppføringsidentitet for kontakten si e-postadresse 2

en: Appointment Location
nn: Stad for avtale

en: Appointment Start Date
nn: Startdato for avtale

en: Appointment End Date
nn: Sluttdato for avtale

en: Appointment Duration
nn: Lengde på avtale

en: Appointment Response Status
nn: Svarstatus for avtale

en: Appointment Is Recurring
nn: Avtalen vert gjenteke

en: Appointment Recurrence Type
nn: Gjentakingstype for avtale

en: Appointment Recurrence Pattern
nn: Gjentakingsmønster for avtale

en: Reminder Time
nn: Påminningstid

en: Reminder Set
nn: Påminning sett

en: Start Date
nn: Startdato

en: End Date
nn: Sluttdato

en: Reminder Next Time
nn: Tidspunkt for neste påminning
