libktnef - en to pa translation catalogue (84 entries)

en: Reminder
pa: ਰੀਮਾਈਡਰ

en: Message Class
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਕਲਾਸ

en: Priority
pa: ਤਰਜੀਹ

en: Original Sensitivity
pa: ਅਸਲੀ ਸੰਵੇਦਨਸ਼ੀਲਤਾ

en: Report Tag
pa: ਰਿਪੋਰਟ ਟੈਗ

en: Sensitivity
pa: ਸੰਵੇਦਨਸ਼ੀਲਤਾ

en: Client Submit Time
pa: ਕਲਾਂਇਟ ਪੇਸ਼ ਸਮਾਂ

en: Subject Prefix
pa: ਵਿਸ਼ਾ ਅਗੇਤਰ

en: Original Author Name
pa: ਅਸਲੀ ਲੇਖਕ ਨਾਂ

en: Reply Requested
pa: ਜਵਾਬ ਬੇਨਤੀ

en: Sender Name
pa: ਭੇਜਣ ਵਾਲਾ ਨਾਂ

en: Sender Search Key
pa: ਭੇਜਣ ਵਾਲਾ ਖੋਜ ਕੁੰਜੀ

en: Sender Address Type
pa: ਭੇਜਣ ਵਾਲਾ ਸਿਰਨਾਵਾਂ ਕਿਸਮ

en: Sender E-mail Address
pa: ਭੇਜਣ ਵਾਲੇ ਦਾ ਈ-ਮੇਲ ਸਿਰਨਾਵਾਂ

en: Delete After Submit
pa: ਭੇਜਣ ਉਪਰੰਤ ਹਟਾਓ

en: Display Bcc
pa: Bcc ਵੇਖਾਓ

en: Display Cc
pa: Cc ਵੇਖਾਓ

en: Display To
pa: ਵੱਲ ਵੇਖਾਓ

en: Message Delivery Time
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਡਿਲਵਰੀ ਸਮਾਂ

en: Message Flags
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਨਿਸ਼ਾਨ

en: Message Size
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਆਕਾਰ

en: Message Recipients
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਪ੍ਰਾਪਤਕਰਤਾ

en: Has Attachment
pa: ਨੱਥੀ ਹੈ

en: Attachment Size
pa: ਨੱਥੀ ਆਕਾਰ

en: Attachment Number
pa: ਨੱਥੀ ਨੰਬਰ

en: Access
pa: ਪਹੁੰਚ

en: Access Level
pa: ਪਹੁੰਚ ਪੱਧਰ

en: Record Key
pa: ਰਿਕਾਰਡ ਕੁੰਜੀ

en: Object Type
pa: ਇਕਾਈ ਕਿਸਮ

en: Entry ID
pa: ਇੰਦਰਾਜ਼ ID

en: Message Body
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਭਾਗ

en: HTML Message Body
pa: HTML ਸੁਨੇਹਾ ਮੁੱਖ ਭਾਗ

en: Message ID
pa: ਸੁਨੇਹਾ ID

en: Action
pa: ਕਾਰਵਾਈ

en: Action Flag
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਨਿਸ਼ਾਨ

en: Action Date
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਮਿਤੀ

en: Display Name
pa: ਵੇਖਣ ਲਈ ਨਾਂ

en: Creation Time
pa: ਨਿਰਮਾਣ ਸਮਾਂ

en: Last Modification Time
pa: ਆਖਰੀ ਸੋਧ ਸਮਾਂ

en: Search Key
pa: ਖੋਜ ਕੁੰਜੀ

en: Store Support Mask
pa: ਸਟੋਰ ਸਹਿਯੋਗ ਮਾਸਕ

en: MDB Provider
pa: MDB ਪਰਦਾਤਾ

en: Attachment Data
pa: ਨੱਥੀ ਡਾਟਾ

en: Attachment Encoding
pa: ਨੱਥੀ ਇੰਕੋਡਿੰਗ

en: Attachment Extension
pa: ਨੱਥੀ ਐਕਸ਼ਟੇਸ਼ਨ

en: Attachment Method
pa: ਨੱਥੀ ਢੰਗ

en: Attachment Long File Name
pa: ਨੱਥੀ ਲੰਮਾ ਫਾਇਲ ਨਾਂ

en: Attachment Flags
pa: ਨੱਥੀ ਨਿਸ਼ਾਨ

en: Account
pa: ਖਾਤਾ

en: Generation
pa: ਬਣਾਉਣ

en: Given Name
pa: ਦਿੱਤਾ ਨਾਂ

en: Initials
pa: ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ

en: Keyword
pa: ਸ਼ਬਦ

en: Language
pa: ਭਾਸ਼ਾ

en: Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ

en: Surname
pa: ਉਪ-ਨਾਂ

en: Company Name
pa: ਕੰਪਨੀ ਨਾਂ

en: Department Name
pa: ਵਿਭਾਗ ਨਾਂ

en: Country
pa: ਦੇਸ਼

en: Locality
pa: ਟਿਕਾਣਾ

en: State/Province
pa: ਸੂਬਾ/ਖੇਤਰ

en: Middle Name
pa: ਮੱਧ ਨਾਂ

en: From
pa: ਵੱਲੋਂ

en: Date Sent
pa: ਭੇਜਣ ਮਿਤੀ

en: Date Received
pa: ਮਿਲਣ ਮਿਤੀ

en: Message Status
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਹਾਲਤ

en: Body
pa: ਮੁੱਖ ਭਾਗ

en: Attachment Title
pa: ਨੱਥੀ ਟਾਇਟਲ

en: Attachment Meta File
pa: ਨੱਥੀ ਮੇਟਾ ਫਾਇਲ

en: Attachment Create Date
pa: ਨੱਥੀ ਨਿਰਮਾਣ ਮਿਤੀ

en: Attachment Modify Date
pa: ਨੱਥੀ ਸੋਧ ਮਿਤੀ

en: Date Modified
pa: ਸੋਧ ਤਾਰੀਖ

en: Attachment Transport File Name
pa: ਨੱਥੀ ਟਰਾਂਸਪੋਰਟ ਫਾਇਲ ਨਾਂ

en: MAPI Properties
pa: MAPI ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: TNEF Version
pa: TNEF ਵਰਜਨ

en: OEM Code Page
pa: OEM ਕੋਡ ਸਫ਼ਾ

en: Appointment Location
pa: ਮੁਲਾਕਾਤ ਟਿਕਾਣਾ

en: Appointment Is Recurring
pa: ਮੁਲਾਕਾਤ ਮੁੜ ਹੁੰਦੀ ਹੈ

en: Appointment Recurrence Pattern
pa: ਮੁਲਾਕਾਤ ਮੁੜ-ਹੋਣ ਪੈਟਰਨ

en: Reminder Time
pa: ਰੀਮਾਈਡਰ ਸਮਾਂ

en: Reminder Set
pa: ਰੀਮਾਈਡਰ ਸੈੱਟ

en: Start Date
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਮਿਤੀ

en: End Date
pa: ਅੰਤ ਮਿਤੀ

en: Reminder Next Time
pa: ਰੀਮਾਈਡਰ ਅਗਲੀ ਵਾਰ
