libktnef - en to sr@latin translation catalogue (141 entries)

en: Reminder
sr@latin: Podsetnik

en: Alternate Recipient Allowed
sr@latin: dopušten alternativni primalac

en: Message Class
sr@latin: klasa poruke

en: Originator Delivery Report Requested
sr@latin: zahtev za izveštaj o isporuci pošiljaocu

en: Originator Return Address
sr@latin: povratna adresa pošiljaoca

en: Priority
sr@latin: prioritet

en: Read Receipt Requested
sr@latin: zatražena potvrda čitanja

en: Recipient Reassignment Prohibited
sr@latin: zabranjena promena primaoca

en: Original Sensitivity
sr@latin: osetljivost pošiljaoca

en: Report Tag
sr@latin: oznaka izveštaja

en: Sensitivity
sr@latin: osetljivost

en: Client Submit Time
sr@latin: vreme predaje klijenta

en: Sent Representing Search Key
sr@latin: poslat predstavljajući ključ pretrage

en: Subject Prefix
sr@latin: prefiks teme

en: Sent Representing Entry ID
sr@latin: poslat predstavljajući ID unosa

en: Sent Representing Name
sr@latin: poslato predstavljajuće ime

en: Message Submission ID
sr@latin: ID predaje poruke

en: Original Author Name
sr@latin: ime prvobitnog autora

en: Owner Appointment ID
sr@latin: ID sastanka vlasnika

en: Response Requested
sr@latin: zatražen odziv

en: Sent Representing Address Type
sr@latin: poslat predstavljajući tip adrese

en: Sent Representing E-mail Address
sr@latin: poslata predstavljajuća adresa e‑pošte

en: Conversation Topic
sr@latin: tema razgovora

en: Conversation Index
sr@latin: indeks razgovora

en: TNEF Correlation Key
sr@latin: TNEF korelacioni ključ

en: Reply Requested
sr@latin: zatražen odgovor

en: Sender Name
sr@latin: ime pošiljaoca

en: Sender Search Key
sr@latin: ključ pretrage pošiljaoca

en: Sender Address Type
sr@latin: tip adrese pošiljaoca

en: Sender E-mail Address
sr@latin: adresa e‑pošte pošiljaoca

en: Delete After Submit
sr@latin: brisanje po predaji

en: Display Bcc
sr@latin: prikaz BCC‑a

en: Display Cc
sr@latin: prikaz CC‑a

en: Display To
sr@latin: prikaz za‑polja

en: Message Delivery Time
sr@latin: vreme isporuke poruke

en: Message Flags
sr@latin: zastavice poruke

en: Message Size
sr@latin: veličina poruke

en: Parent Entry ID
sr@latin: ID roditelja unosa

en: Sent-Mail Entry ID
sr@latin: ID poslate-pošte unosa

en: Message Recipients
sr@latin: primaoci poruke

en: Submit Flags
sr@latin: zastavice predaje

en: Has Attachment
sr@latin: ima prilog

en: Normalized Subject
sr@latin: normalizovana tema

en: RTF In Sync
sr@latin: RTF usklađen

en: Attachment Size
sr@latin: veličina priloga

en: Attachment Number
sr@latin: broj priloga

en: Access
sr@latin: pristup

en: Access Level
sr@latin: stepen pristupa

en: Mapping Signature
sr@latin: mapirajući potpis

en: Record Key
sr@latin: ključ sloga

en: Store Record Key
sr@latin: skladištenje ključa sloga

en: Store Entry ID
sr@latin: skladištenje ID‑a unosa

en: Object Type
sr@latin: tip objekta

en: Entry ID
sr@latin: ID unosa

en: Message Body
sr@latin: telo poruke

en: RTF Sync Body CRC
sr@latin: CRC tela RTF‑a usklađivanja

en: RTF Sync Body Count
sr@latin: broj tela RTF‑a usklađivanja

en: RTF Sync Body Tag
sr@latin: oznaka tela RTF‑a usklađivanja

en: RTF Compressed
sr@latin: RTF kompresovano

en: RTF Sync Prefix Count
sr@latin: broj prefiksa RTF‑a usklađivanja

en: RTF Sync Trailing Count
sr@latin: broj pratećih RTF‑a usklađivanja

en: HTML Message Body
sr@latin: telo HTML poruke

en: Message ID
sr@latin: ID poruke

en: Parent's Message ID
sr@latin: ID poruke roditelja

en: Action
sr@latin: radnja

en: Action Flag
sr@latin: zastavica radnje

en: Action Date
sr@latin: datum radnje

en: Display Name
sr@latin: prikazno ime

en: Creation Time
sr@latin: vreme stvaranja

en: Last Modification Time
sr@latin: vreme poslednje izmene

en: Search Key
sr@latin: ključ pretrage

en: Store Support Mask
sr@latin: skladištenje maske podrške

en: MDB Provider
sr@latin: dobavljač MDB‑a

en: Attachment Data
sr@latin: podaci priloga

en: Attachment Encoding
sr@latin: kodiranje priloga

en: Attachment Extension
sr@latin: nastavak priloga

en: Attachment Method
sr@latin: metod priloga

en: Attachment Long File Name
sr@latin: dugo ime fajla priloga

en: Attachment Rendering Position
sr@latin: položaj iscrtavanja priloga

en: Attachment Mime Tag
sr@latin: MIME oznaka priloga

en: Attachment Flags
sr@latin: zastavice priloga

en: Account
sr@latin: nalog

en: Generation
sr@latin: generacija

en: Given Name
sr@latin: ime

en: Initials
sr@latin: inicijali

en: Keyword
sr@latin: ključna reč

en: Language
sr@latin: jezik

en: Location
sr@latin: lokacija

en: Surname
sr@latin: prezime

en: Company Name
sr@latin: ime firme

en: Department Name
sr@latin: ime odeljenja

en: Country
sr@latin: država

en: Locality
sr@latin: lokalitet

en: State/Province
sr@latin: republika/provincija

en: Middle Name
sr@latin: srednje ime

en: Display Name Prefix
sr@latin: prefiks prikaznog imena

en: From
sr@latin: od

en: Date Sent
sr@latin: datum slanja

en: Date Received
sr@latin: datum prijema

en: Message Status
sr@latin: stanje poruke

en: Parent ID
sr@latin: ID roditelja

en: Conversation ID
sr@latin: ID razgovora

en: Body
sr@latin: telo

en: Attachment Title
sr@latin: naslov priloga

en: Attachment Meta File
sr@latin: metafajl priloga

en: Attachment Create Date
sr@latin: datum stvaranja priloga

en: Attachment Modify Date
sr@latin: datum izmene priloga

en: Date Modified
sr@latin: datum izmene

en: Attachment Transport File Name
sr@latin: ime fajla priloga u transportu

en: Attachment Rendering Data
sr@latin: podaci iscrtavanja priloga

en: MAPI Properties
sr@latin: MAPI svojstva

en: Recipients Table
sr@latin: tabela primalaca

en: Attachment MAPI Properties
sr@latin: MAPI svojstva priloga

en: TNEF Version
sr@latin: verzija TNEF‑a

en: OEM Code Page
sr@latin: OEM kodna stranica

en: Contact File Under
sr@latin: fajl kontakta pod

en: Contact Last Name And First Name
sr@latin: ime i prezime kontakta

en: Contact Company And Full Name
sr@latin: firma i puno ime kontakta

en: Contact EMail-1 Full
sr@latin: puna e‑pošta‑1 za kontakt

en: Contact EMail-1 Address Type
sr@latin: tip adrese e‑pošte‑1 za kontakt

en: Contact EMail-1 Address
sr@latin: adresa e‑pošte‑1 za kontakt

en: Contact EMail-1 Display Name
sr@latin: prikazno ime e‑pošte‑1 za kontakt

en: Contact EMail-1 Entry ID
sr@latin: ID unosa e‑pošte‑1 za kontakt

en: Contact EMail-2 Full
sr@latin: puna e‑pošta‑2 za kontakt

en: Contact EMail-2 Address Type
sr@latin: tip adrese e‑pošte‑2 za kontakt

en: Contact EMail-2 Address
sr@latin: adresa e‑pošte‑2 za kontakt

en: Contact EMail-2 Display Name
sr@latin: prikazno ime e‑pošte‑2 za kontakt

en: Contact EMail-2 Entry ID
sr@latin: ID unosa e‑pošte‑2 za kontakt

en: Appointment Location
sr@latin: lokacija sastanka

en: Appointment Start Date
sr@latin: datum početka sastanka

en: Appointment End Date
sr@latin: datum kraja sastanka

en: Appointment Duration
sr@latin: trajanje sastanka

en: Appointment Response Status
sr@latin: stanje odziva za sastanak

en: Appointment Is Recurring
sr@latin: sastanak se ponavlja

en: Appointment Recurrence Type
sr@latin: tip ponavljanja sastanka

en: Appointment Recurrence Pattern
sr@latin: obrazac ponavljanja sastanka

en: Reminder Time
sr@latin: vreme podsetnika

en: Reminder Set
sr@latin: podsetnik postavljen

en: Start Date
sr@latin: datum početka

en: End Date
sr@latin: datum kraja

en: Reminder Next Time
sr@latin: podsetnik sledeći put
