libktnef - en to sv translation catalogue (142 entries)

en: Reminder
sv: Påminnelse

en: Alternate Recipient Allowed
sv: Alternativ mottagare tillåts

en: Message Class
sv: Brevklass

en: Originator Delivery Report Requested
sv: Utdelningsrapport begärd av källan

en: Originator Return Address
sv: Källans returadress

en: Priority
sv: Prioritet

en: Read Receipt Requested
sv: Läsbekräftelse begärd

en: Recipient Reassignment Prohibited
sv: Ändring av mottagare förbjuden

en: Original Sensitivity
sv: Ursprunglig känslighet

en: Report Tag
sv: Rapporttagg

en: Sensitivity
sv: Känslighet

en: Subject
sv: Rubrik

en: Client Submit Time
sv: Klientens inskickningstid

en: Sent Representing Search Key
sv: Skickat motsvarar söknyckel

en: Subject Prefix
sv: Ämnesprefix

en: Sent Representing Entry ID
sv: Skickat motsvarar inlämningsidentifikation

en: Sent Representing Name
sv: Skickat motsvarar namn

en: Message Submission ID
sv: Brevets inskickningsidentifikation

en: Original Author Name
sv: Ursprungligt författarnamn

en: Owner Appointment ID
sv: Ägarens mötesidentifikation

en: Response Requested
sv: Reaktion begärd

en: Sent Representing Address Type
sv: Skickat motsvarar adresstyp

en: Sent Representing E-mail Address
sv: Skickat motsvarar e-postadress

en: Conversation Topic
sv: Konversationsämne

en: Conversation Index
sv: Konversationsindex

en: TNEF Correlation Key
sv: TNEF-korrelationsnyckel

en: Reply Requested
sv: Svar begärt

en: Sender Name
sv: Avsändarens namn

en: Sender Search Key
sv: Avsändarens söknyckel

en: Sender Address Type
sv: Avsändarens adresstyp

en: Sender E-mail Address
sv: Avsändarens e-postadress

en: Delete After Submit
sv: Ta bort efter inskickat

en: Display Bcc
sv: Visa dold kopia

en: Display Cc
sv: Visa kopia

en: Display To
sv: Visa till

en: Message Delivery Time
sv: Brevleveranstid

en: Message Flags
sv: Brevflaggor

en: Message Size
sv: Brevstorlek

en: Parent Entry ID
sv: Förälders inlämningsidentifikation

en: Sent-Mail Entry ID
sv: Skickad e-post inlämningsidentifikation

en: Message Recipients
sv: Brevmottagare

en: Submit Flags
sv: Inskickningsflaggor

en: Has Attachment
sv: Har bilaga

en: Normalized Subject
sv: Normaliserat ämne

en: RTF In Sync
sv: RTF i synkronisering

en: Attachment Size
sv: Bilagestorlek

en: Attachment Number
sv: Bilagenummer

en: Access
sv: Åtkomst

en: Access Level
sv: Åtkomstnivå

en: Mapping Signature
sv: Mappningsbrevfot

en: Record Key
sv: Postnyckel

en: Store Record Key
sv: Lagra postnyckel

en: Store Entry ID
sv: Lagra inlämningsidentifikation

en: Object Type
sv: Objekttyp

en: Entry ID
sv: Inlämningsidentifikation

en: Message Body
sv: Brevtext

en: RTF Sync Body CRC
sv: CRC för RTF-synkroniseringstext

en: RTF Sync Body Count
sv: Antal för RTF-synkroniseringstext

en: RTF Sync Body Tag
sv: Tagg för RTF-synkroniseringstext

en: RTF Compressed
sv: RTF komprimerad

en: RTF Sync Prefix Count
sv: Prefixantal för RTF-synkroniseringstext

en: RTF Sync Trailing Count
sv: Avslutningsantal för RTF-synkroniseringstext

en: HTML Message Body
sv: HTML-brevtext

en: Message ID
sv: Brevidentifikation

en: Parent's Message ID
sv: Förälders brevidentifikation

en: Action
sv: Åtgärd

en: Action Flag
sv: Åtgärdsflagga

en: Action Date
sv: Åtgärdsdatum

en: Display Name
sv: Namn som visas

en: Creation Time
sv: Skapad

en: Last Modification Time
sv: Senaste ändringstid

en: Search Key
sv: Söknyckel

en: Store Support Mask
sv: Lagra stödmask

en: MDB Provider
sv: MDB-leverantör

en: Attachment Data
sv: Bilagans data

en: Attachment Encoding
sv: Bilagans kodning

en: Attachment Extension
sv: Bilagans ändelse

en: Attachment Method
sv: Biläggningsmetod

en: Attachment Long File Name
sv: Bilagans långa filnamn

en: Attachment Rendering Position
sv: Bilagans uppritningsposition

en: Attachment Mime Tag
sv: Bilagans Mime-tagg

en: Attachment Flags
sv: Bilageflaggor

en: Account
sv: Konto

en: Given Name
sv: Förnamn

en: Initials
sv: Initialer

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: Language
sv: Språk

en: Location
sv: Plats

en: Surname
sv: Efternamn

en: Company Name
sv: Företagsnamn

en: Title
sv: Titel

en: Department Name
sv: Avdelningsnamn

en: Country
sv: Land

en: Locality
sv: Plats

en: State/Province
sv: Stat/region

en: Middle Name
sv: Andranamn

en: Display Name Prefix
sv: Visa namnprefix

en: From
sv: Från

en: Date Sent
sv: Sändningsdatum

en: Date Received
sv: Mottagningsdatum

en: Message Status
sv: Brevstatus

en: Parent ID
sv: Förälderidentifikation

en: Conversation ID
sv: Konversationsidentifikation

en: Body
sv: Text

en: Attachment Title
sv: Bilagans titel

en: Attachment Meta File
sv: Bilagans metafil

en: Attachment Create Date
sv: Bilagan skapad

en: Attachment Modify Date
sv: Ändringsdatum för bilaga

en: Date Modified
sv: Ändringsdatum

en: Attachment Transport File Name
sv: Bilagans transportfilnamn

en: Attachment Rendering Data
sv: Bilagans uppritningsdata

en: MAPI Properties
sv: MAPI-egenskaper

en: Recipients Table
sv: Mottagarens tabell

en: Attachment MAPI Properties
sv: Bilagans MAPI-egenskaper

en: TNEF Version
sv: TNEF-version

en: OEM Code Page
sv: OEM-kodsida

en: Contact File Under
sv: Lagra kontakt under

en: Contact Last Name And First Name
sv: Kontaktens efternamn och förnamn

en: Contact Company And Full Name
sv: Kontaktens företag och fullständiga namn

en: Contact EMail-1 Full
sv: Kontaktens e-post 1 fullständig

en: Contact EMail-1 Address Type
sv: Kontaktens e-post 1 adresstyp

en: Contact EMail-1 Address
sv: Kontaktens e-post 1 adress

en: Contact EMail-1 Display Name
sv: Kontaktens e-post 1 visningsnamn

en: Contact EMail-1 Entry ID
sv: Kontaktens e-post 1 inlämningsidentifikation

en: Contact EMail-2 Full
sv: Kontaktens e-post 2 fullständig

en: Contact EMail-2 Address Type
sv: Kontaktens e-post 2 adresstyp

en: Contact EMail-2 Address
sv: Kontaktens e-post 2 adress

en: Contact EMail-2 Display Name
sv: Kontaktens e-post 2 visningsnamn

en: Contact EMail-2 Entry ID
sv: Kontaktens e-post 2 inlämningsidentifikation

en: Appointment Location
sv: Mötesplats

en: Appointment Start Date
sv: Mötets startdatum

en: Appointment End Date
sv: Mötets slutdatum

en: Appointment Duration
sv: Mötets varaktighet

en: Appointment Response Status
sv: Mötets svarsstatus

en: Appointment Is Recurring
sv: Mötet upprepas

en: Appointment Recurrence Type
sv: Mötets upprepningstyp

en: Appointment Recurrence Pattern
sv: Mötets upprepningsmönster

en: Reminder Time
sv: Påminnelsetid

en: Reminder Set
sv: Påminnelse angiven

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Reminder Next Time
sv: Påminn nästa gång
