ktorrent - en to bg translation catalogue (1250 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
bg: KTorrent не може да приема връзки, тъй като TCP портът %1 вече се използва от друга програма.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
bg: KTorrent не може да приема връзки, тъй като UDP портът %1 вече се използва от друга програма.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
bg: Отварянето на торента <b>%1</b> ще сподели един или повече файлове със следните торенти. На торентите не е позволено да записват в едни и същи файлове.

en: KTorrent is running one or more torrents
bg: KTorrent изпълнява един или повече торенти

en: Cannot create torrent: %1
bg: Грешка при създаване на торент: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
bg: Един или повече дяла не са монтирани. За да стартирате този торент, те трябва да бъдат монтирани.

en: Retry
bg: Отново

en: Storage volume %1 is not mounted
bg: Дялът за съхранение %1 не е монтиран

en: Storage volumes %1 are not mounted
bg: Дяловете за съхранение %1 не са монтирани

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
bg: Няколко файла с данни на торент "%1" липсват.
    Искате ли да ги възстановите или не искате да ги изтегляте?

en: Data files are missing
bg: Липсват файловете с данни

en: Cannot deselect missing files: %1
bg: Не могат да бъдат размаркирани липсващи файлове: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
bg: Не могат да бъдат наново създадени липсващите файлове: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
bg: Файлът, съхраняващ информацията за торент "%1", липсва.
    Искате ли да го създадете отново?

en: Data file is missing
bg: Файлът с данни липсва

en: Cannot recreate data file: %1
bg: Не може да бъде създаден файл с данни: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
bg: Невалидна магнитна връзка на bittorrent: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
bg: Опитвате се да изтеглите магнитна връзка, а DHT не е разрешен. За оптимални резултати включете DHT.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
bg: Диалогов прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
bg: Въведете IP адреса или името на хоста и номера на порта на потребителя, който искате да добавите:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
bg: Потребител:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
bg: <p>IP адресът или името на хоста на партньора, с който искате да се свържете, трябва да се въведе тук.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Забележка:</span> Примат се както IPv4, така и IPv6 адреси</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Port:
bg: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
bg: Добавяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
bg: Затваряне

en: Show a file tree
bg: Показване дърво на файловете

en: Show a file list
bg: Показване списък на файловете

en: Filter
bg: Филтър

en: Opening %1
bg: Отваряне на %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
bg: Някои от файловете на този торент са открити в папката за завършени изтегляния. Искате ли да внесете тези файлове и да използвате папката за завършени изтегляния като местоположение?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
bg: Всички файлове на този торент са намерени в папката за завършени изтегляния. Искате ли да внесете тези файлове и да използвате папката за завършени изтегляния като местоположение?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
bg: Файлът <b>%1</b> беше намерен в папката за завършени изтегляния. Искате ли да внесете този файл?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
bg: Папката %1 не съществува, искате ли да я създадете?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
bg: Размаркирахте следните файлове. Ще загубите всички данни в тях. Сигурни ли сте, че искате да го направите?

en: Yes, delete the files
bg: Да, изтриване на файловете

en: No, keep the files
bg: Не, запазване на файловете

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
bg: Отварянето на торента <b>%1</b> ще сподели един или повече файлове със следните торенти. На торентите не е позволено да записват в едни и същи файлове. Моля, изберете друго местоположение.

en: All Torrents
bg: Всички торенти

en: <b>Unable to determine free space</b>
bg: <b>Не може да се определи свободното пространство</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
bg: %1 (%2 се използва от съществуващи файлове)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
bg: %1 не достигат

en: Existing files: <b>None</b>
bg: Съществуващи файлове: <b>Нищо</b>

en: Existing files: <b>All</b>
bg: Съществуващи файлове: <b>Всичко</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
bg: Съществуващи файлове: <b>%1</b> от <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
bg: Съществуващ файло: <b>Не</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
bg: Съществуващ файл: <b>Да</b>

en: Clear History
bg: Изчистване на историята

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
bg: Изберете файлове за изтегляне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
bg: Изтегляне в:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
bg: История на всички наскоро използвани места за изтегляне

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
bg: Премества файловете на посоченото място, когато торентът завърши изтеглянето.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
bg: Преместване след завършване в:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
bg: История на местоположенията, използвани за преместване след завършване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
bg: Кодировка на текста:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
bg: Всички файлове в торента можете да промените, като щракнете два пъти върху тях.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
bg: Маркиране на &всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
bg: &Размаркиране на всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
bg: Обръщане на маркировката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
bg: Свиване всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
bg: Разгъване на всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
bg: Не са открити съществуващи файлове

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
bg: Група:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
bg: Стартиране на торента

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
bg: <p>Когато са открити съществуващи файлове, прескочете проверката на данните и приемете, че файловете са напълно изтеглени.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Забелека: </span>направете това, само ако сте напълно сигурни.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
bg: Прескачане проверка на данните ако са открити съществуващи файлове

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
bg: Дисково пространство

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
bg: Необходимо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
bg: Налично:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
bg: След изтегляне:

en: Cannot load the torrent file: %1
bg: Грешка при зареждане на торент: %1

en: Cannot open %1: %2
bg: Не може да бъде отворен %1: %2

en: Failed to create %1: %2
bg: Невъзможно създаване на %1 : %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
bg: Внасяне на съществуващ торент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Torrent:
bg: Торент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
bg: Данни:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
bg: Изберете торент файла и принадлежащите му данни.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
bg: &Внасяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
bg: &Отмяна

en: Select the directory where the data now is.
bg: Изберете папката, в която сега се намират данните.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
bg: Файловете с данни не са налични в избраното от вас местоположение. Искате ли да създадете всички файлове в избраната папка?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
bg: Не всички файлове бяха намерени на новото местоположение; някои все още липсват. Искате ли да създадете липсващите файлове в избраната папка?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
bg: Файлът с данни не е наличен в избраното от вас местоположение. Искате ли да създадете файла в избраната папка?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
bg: Липсват файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
bg: Следните файлове липсват:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
bg: Вече не са там, да се  създадат повторно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
bg: Ново създаване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
bg: Без изтегляне на липсващите файлове.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
bg: Без изтегляне

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
bg: Файловете са били преместени на друго местоположение, изберете го.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
bg: Избор на ново местоположение

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
bg: Отказ, без стартиране на торента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
bg: Отмяна

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
bg: Отваряне на адрес

en: Error fetching tracker list
bg: Грешка при получаването на списъка със сървъри

en: Please check if the URL in Settings > Advanced > Tracker list URL is reachable.
bg: Моля, проверете дали URL адресът в Настройки > Разширени > Адрес на списъка със сървъри: е достъпен.

en: Invalid URL: %1
bg: Неправилен URL-адрес: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
bg: Адрес (URL):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
bg: Тихо отваряне

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
bg: Ограничение на скоростта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
bg: Задаване ограничения на скоростта за отделни торенти (двойно щракване за редактиране):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
bg: Филтър:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
bg: Глобални ограничения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
bg: Максимална скорост на изтегляне:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
bg: Без ограничение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
bg: Максимална скорост на качване:

en: Torrent
bg: Торент

en: Download Limit
bg: Ограничение за изтегляне

en: Upload Limit
bg: Ограничение за качване

en: Assured Download Speed
bg: Гарантирана скорост на изтегляне

en: Assured Upload Speed
bg: Гарантирана скорост на качване

en: No assured speed
bg: Без гарантиране на скоростта

en: Create A Torrent
bg: Създаване на торент

en: Only HTTP is supported for webseeding.
bg: За уеб качване се поддържа единствено HTTP.

en: You must select a file or a folder.
bg: Трябва да изберете файл или папка.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
bg: Не сте добавили сървър. Сигурни ли сте, че искате да създадете торента?

en: You must add at least one node.
bg: Трябва да добавите поне един възел.

en: Choose a file to save the torrent
bg: Изберете файл за записване на торента

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
bg: Създаване на торент

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
bg: Файлът или папката, която искате да направите торент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectDirectory)
en: Select Directory
bg: Избор на папка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectFile)
en: Select File
bg: Избиране на файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
bg: Големина на всяко парче:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
bg: Начало на качването

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
bg: Частен торент (DHT не е разрешен)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
bg: Децентрализирано (само DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
bg: Добавяне на торент към групата:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
bg: Следящи сървъри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
bg: Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
bg: Преместване нагоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
bg: Преместване надолу

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
bg: DHT възли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
bg: Възел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
bg: IP или име на хост

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list) i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads)
en: Port
bg: Порт

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
bg: Уеб споделяния

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
bg: Коментари:

en: Policy for the %1 group
bg: Политика за групата %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
bg: Местоположение по подразбиране за запазване на торенти от тази група. <br/><br/>Това се използва само в диалоговия прозорец за избор на файл, когато промените групата, местоположението за изтегляне в диалоговия прозорец ще бъде настроено на това. Все пак можете да го замените, ако желаете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
bg: Местоположение за записване по подразбиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
bg: Стандартно местоположение за преместване след завършване:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
bg: Местоположение по подразбиране за преместване след завършване на торентите за тази група.<br/><br/>Това се използва само в диалоговия прозорец за избор на файл, когато промените групата, местоположението на преместване при завършване в диалоговия прозорец ще бъде настроено на това. Все пак можете да го промените, ако желаете.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
bg: Настройки по подразбиране за торентите, които са добавени в групата.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
bg: Ограничения на торента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
bg: Максимална скорост на изтегляне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
bg: Максимална скорост на качване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
bg: Максимално време на качване:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
bg:  Часа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
bg: Максимален коефициент на споделяне:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
bg: Когато това е разрешено, тези настройки ще се прилагат само при добавяне на торент към групата в диалоговия прозорец за избор на файл или в диалоговия прозорец за създаване на торент.<p>
    Ако това не е разрешено, настройките ще се прилагат винаги, когато добавяте торент към тази група.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
bg: Прилагане на настройките само за новоотворени или създадени торенти

en: Open a new tab
bg: Отваряне на нов раздел

en: Close the current tab
bg: Затваряне на текущия раздел

en: Edit Group Policy
bg: Редактиране на груповата политика

en: Open In New Tab
bg: Отваряне в нов раздел

en: New Group
bg: Нова група

en: Edit Name
bg: Редактиране на името

en: Remove Group
bg: Премахване на група

en: Group Policy
bg: Групова политика

en: Please enter the group name.
bg: Моля, въведете името на групата.

en: The group %1 already exists.
bg: Вече има група %1.

en: Custom Groups
bg: Потребителски групи

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: Create a new torrent
bg: Създаване на нов торент

en: Open a torrent
bg: Отваряне на торент

en: Open Silently
bg: Тихо отваряне

en: Open a torrent without asking any questions
bg: Отваряне на торент без задаване на въпроси

en: Open URL
bg: Отваряне на адрес

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
bg: Отворете URL адрес, който сочи към торент, поддържат се магнитни връзки

en: IP Filter
bg: IP-филтър

en: Show the list of blocked IP addresses
bg: Показване на списъка с блокирани IP адреси

en: Import Torrent
bg: Внасяне на торент

en: Import a torrent
bg: Внасяне на торент

en: Show/Hide KTorrent
bg: Показване/Скриване на KTorrent

en: D: %1 | U: %2
bg: С: %1 | К: %2

en: IP Filter List
bg: Списък с филтриране по IP адрес

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
bg: Невалиден IP адрес <b>%1</b>. IP адресите трябва да са във формат 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>YМожете също така да използвате заместващи символи като '127.0.0.*' или да зададете диапазони като '200.10.10.0-200.10.10.40'.

en: Choose a file
bg: Изберете файл

en: Text files
bg: Текстови файлове

en: Choose a filename to save under
bg: Изберете име с което искате да запишете файла

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
bg: Списък на KTorrent с блокирани потребители

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
bg: Добавяне на потребител:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
bg: IP адресите трябва да са във формат 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
bg: Изчистване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
bg: Отваряне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
bg: Запазване като...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
bg: Основна лента

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
bg: Торенти

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
bg: Групи

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
bg: Изглед

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
bg: Разширени

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
bg: Отваряне на папка

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
bg: Добавяне към групата

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
bg: Настройване на колоните

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
bg: Колони

en: Bittorrent client by KDE
bg: Bittorrent клиент на KDE

en: BitFinder Plugin
bg: Приставка BitFinder

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
bg: Приставка за уеб интерфейс, кръпка за глобалния максимален коефициент на споделяне

en: Statistics Plugin
bg: Приставка за статистика

en: Application icon and a couple of others
bg: Икона за програмата  и някои други

en: 1.0 application icon
bg: Икона за версия 1.0

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
bg: Подсказки за ChunkBar и сортиране IWFileTreeItem

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
bg: Локатор на държави за приставката InfoWidget. Благодаря и на http://flags.blogpotato.de/, откъдето са взети флаговете.

en: File prioritization and some other patches
bg: Приоритизиране на файлове и някои други кръпки

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
bg: Miniupnp беше използван като пример за изпълнението на нашия UPnP

en: Zeroconf enhancements
bg: Подобрения - Zeroconf

en: Coldmilk webgui
bg: Уеб интерфейс "Coldmilk"

en: IDEAl code from KDevelop
bg: IDEAl код от KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
bg: Подобрения в скоростта на приставката ipfilter

en: Bryan Burns of Juniper Networks
bg: Bryan Burns от Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
bg: Откриване на 2 уязвимости (и двете са поправени)

en: Patch to load silently with a save location
bg: Кръпка за тихо зареждане

en: Fixes in PHP code of webinterface
bg: Кръпки в PHP кода на уеб интерфейса

en: XFS specific disk preallocation
bg: XFS прехвърляния

en: Patch to not show very low speeds
bg: Не показване на много ниски скорости

en: Patch to show potentially firewalled status
bg: Показване на състояние потенциално зад защитна стена

en: Several patches
bg: Няколко кръпки

en: Patch to hide menu bar
bg: Кръпка за скриване на лентата с менюта

en: Patch to change file priorities in the webgui
bg: Кръпка за промяна на приоритетите в уеб интефейса

en: Several webgui patches
bg: Няколко кръпки

en: Fixes for several warnings
bg: Поправки за няколко предупреждения

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
bg: Кръпка за поправяне на изчисляването на свободното дисково пространство във FreeBSD

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
bg: Кръпка за отстраняване на срив в ChunkDownloadView

en: A couple of bugfixes
bg: Няколко поправки на програмни грешки

en: Patch to load torrents silently from the command line
bg: Кръпка за тихо зареждане зареждане на торенти от командния ред

en: New set of icons
bg: Нов набор от икони

en: Drag and drop support for Plasma applet
bg: Поддръжка на плъзгане и пускане за аплета Plasma

en: Patch to cleanup the plugin list
bg: Кръпка за изчистване на списъка с приставки

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
bg: Кръпка за превръщане на аплета на Plasma в изскачащ аплет

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
bg: Кръпка за добавяне на поддръжка за IP диапазони в диалоговия прозорец на IP филтъра

en: Feature which adds the date a torrent was added
bg: Функционалност, добавяща датата, на която е добавен торента

en: Feature to disable authentication in the webinterface
bg: Функция за деактивиране на удостоверяването в уеб интерфейса

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
bg: Шаблони за изключване в приставката за емисии

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
bg: Кръпка за преименуване на торенти с един файл, като името на съдържащия се в тях файл

en: Fix for bug 305379
bg: Поправка за програмна грешка 305379

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
bg: Добавяне на поддръжка за файлов тип x-scheme-handler/magnet

en: Fix for bug 339584
bg: Поправка за програмна грешка 339584

en: KF5 porting
bg: Порт на KF5

en: Bugfixes, cleanups and optimizations
bg: Поправки на гпрограмни грешки, изчистване и оптимизации

en: Enable logging to standard output
bg: Включване на записването в стандартния изход

en: Silently open torrent given on URL
bg: Безшумно отваряне на торент, зададен с URL адрес

en: Document to open
bg: Документ за отваряне

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
bg: Дали трябва да се заделя дисково пространство, преди да започне изтеглянето на торент.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
bg: Заделяне на дисково пространство преди стартиране на торент

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
bg: Вместо да правите бързо, се извършва пълно заделяне. Това е по-бавно, но се избягва фрагментацията на диска.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
bg: Пълно преразпределяне на дисковото пространство (избягва се фрагментацията)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
bg: Натоварване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
bg: Интервал за обновяване на ГПИ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
bg: <p>Интервалът в милисекунди между обновяването на графичния потребителски интерфейс..</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Забележка: </span>Увеличаването на това ще намали натоварването на процесора.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
bg: Интервал на заспиване на мрежата:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
bg: <p>Времето, през което мрежовите нишки ще спят, когато скоростта им е ограничена. Това няма абсолютно никакъв ефект, когато няма ограничения на скоростта.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Забележка:</span> Колкото по-ниска е тази стойност, толкова повече се използва процесорът. Задаването на висока стойност може да доведе до по-ниски скорости в ситуации с висока пропускателна способност. </p>
    <p>Например, ако в 100 Mbit LAN зададете ограничение от 3000 KiB/s, може да не достигнете тази скорост, когато тази стойност е твърде висока. Без ограничение можете лесно да достигнете скорост над 3000 KiB/s в локална мрежа.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
bg: Брой слотове при изтегляне:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
bg: Максимален брой едновременно изтеглящи се магнитни връзки по едно и също време.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
bg: Дали магнитите, които не са изтеглени след определен максимален период от време, трябва да бъдат прехвърлени в края на опашката.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
bg: Пренареждане на магнитните връзки след:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
bg: Максимално време, за което даден магнит може да заеме слот за изтегляне, преди да бъде прехвърлен обратно в опашката.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en:  min
bg:  мин

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
bg: Разни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
bg: Размер за преглед на аудиофайлове:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
bg: <p>Обемът данни в началото и в края на аудиофайла, който ще бъде приоритизиран за предварителен преглед.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
bg: Размер за преглед на видеофайлове:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
bg: <p>Обемът данни в началото и в края на видеофайла, който ще бъде приоритизиран за предварителен преглед.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tracker list URL:
bg: Адрес на списъка със сървъри:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_trackerListUrl)
en: URL of the tracker list used when adding a torrent by infohash
    NOTE: Each tracker must be on its own line. Blank lines are ignored.
bg: URL адрес на списъка със сървъри, използван при добавяне на торент чрез infohash
    ЗАБЕЛЕЖКА: Всеки сървър трябва да бъде на отделен ред. Празните редове се игнорират.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
bg: Разрешаване на името на хоста на всеки потребител. Това ще доведе до показване на името на хоста на даден потребител вместо IP адреса. 
    
    Може да бъде деактивирано, ако не ви харесва допълнителният мрежов трафик, който генерира

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
bg: Получаване имената на хостовете на потребителите

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
bg: Възможности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
bg: DHT е протокол без следящи сървъри, за потребители, споделящи същите торенти като вас.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
bg: Използване на DHT за намиране на още потребители

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
bg: UDP порт за комуникация с DHT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
bg: <p>UDP порт, който да се използва за протокола DHT.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Внимание:</span> Ако се намирате зад маршрутизатор, този порт трябва да бъде пренасочен, за да приема входящи DHT заявки. Приставката UPnP може да направи това за вас.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
bg: Дали да се използва съвместим с µTorrent обмен между потребители.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
bg: Обмен между потребители

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
bg: Включване или или изключване използването на уеб качвания, когато те са налични в торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
bg: Използване на уеб качвания

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
bg: Извършване на пълна проверка на данните, след пълното изтегляне на торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
bg: Проверка на данните след изтегляне

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
bg: Шифроване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
bg: <p>Шифроването на протокола е полезно, когато доставчикът на Интернет услуги забавя връзките на BitTorrent. </p>
    <p>Шифроването ще попречи трафикът ви да бъде маркиран като трафик на Bittorrent и така доставчикът на интернет услуги няма да го забави.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
bg: Шифроване на протоколите

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
bg: Не всички клиенти поддържат шифроване, а при някои хора то е изключено. Ако искате да се свързвате с тези потребители, трябва да активирате тази опция.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
bg: Нешифровани връзки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
bg: Сървър

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
bg: Вместо да позволявате сървъра да определя вашия IP адрес, задайте кой IP адрес да бъде използван. Използвайте това, когато сте зад сървър-посредник.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
bg: Изпращане на потребителското IP или името на хоста към сървъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
bg: Потребителско IP или име на хост:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
bg: Персонализиран IP адрес или име на хост, което да се изпрати към сървъра. Имената на хостовете ще бъдат разрешени по време на изпълнение и разрешеният IP адрес ще бъде изпратен на сървъра.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
bg: Цветове

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_stalledTorrentColor)
en: Color to use for torrents when they are stalled or checking data.
bg: Цвят, който се използва за торентите, когато са спрени или проверяват данни.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTorrentColor)
en: Color to use for torrents while seeding or downloading.
bg: Цвят, който се използва за торенти по време на качване или изтегляне.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent is running:
bg: Торентът е се изпълнява:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Torrent is stalled or checking data:
bg: Торентът е в застой или проверява данни:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_errorTorrentColor)
en: Color to use for torrents with error status.
bg: Цвят, който се използва за торентите, в които има грешки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Torrent error:
bg: Грешка в торента:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_highlightTorrentNameByTrackerStatus)
en: Additionally highlight torrents based on the status of their trackers (if any)
bg: Допълнително открояване на торентите въз основа на състоянието на сървърите им (ако има такива)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTrackerConnectionColor)
en: Color to use when at least one tracker is connected and replied no errors or warnings.
bg: Цвят, който да се използва, когато има поне един наличен сървър, който не е съобщил за грешки или предупреждения.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Some of the trackers are reachable:
bg: Някои от сървърите са налични:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_warningsTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in warning.
bg: Цвят, който се използва, когато най-добрият опит за свързване с сървъра води до предупреждение.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: None of the trackers are reachable:
bg: Няма нито един достъпен сървър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Reachable trackers report warnings:
bg: Наличните сървъри съобщават за предупреждения:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noTrackerConnectionColor)
en: Color to use when all trackers reply the errors or not found.
bg: Цвят, който да се използва, когато всички сървъри връщат грешки или е невъзможно да бъдат открити.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Trackers are timing out:
bg: Времето за изчакване на сървърите изтича:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_timeoutTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in timeout. Connection will be attempted again later.
bg: Цвят, който се използва, когато най-добрият опит за свързване със сървър води до изтичане на времето за изчакване. Свързването ще бъде опитано отново по-късно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Low share ratio:
bg: Нисък коефициент на споделяне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Good share ratio:
bg: Добър коефициент на споделяне:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lowShareRatioColor)
en: Color to display share ratio below minimal good value.
bg: Цвят, в който да се показва коефициента на споделяне, когато е под дадена минимално допустима стойност.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_goodShareRatioColor)
en: Color to display share ratio above minimal good value.
bg: Цвят, в който да се показва коефициента на споделяне, когато е над дадена минимално допустима стойност.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset colors to their default values (other settings won't change).
bg: Възстановяване на стандартните цветове (без промяна на други настройки).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset Colors
bg: Нулиране на цветове

en: Application
bg: Програма

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
bg: Папки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
bg: Папка за съхранение на информацията за торентите:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
bg: Папка за съхраняване на информацията за всички торенти, отворени в момента в KTorrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
bg: Папка, която стандартно да бъде използвана, като местоположение за запазване на всички данни.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
bg: Папка, в която да се преместят данните, когато торентът приключи изтеглянето си.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
bg: Преместване на изтеглените в:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
bg: Папка, в която да бъдат копирани всички файлове, отворени от KTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
bg: Копиране на торент файловете в:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
bg: Икона в системния панел

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Whether or not to always minimize to system tray on startup.
bg: Дали винаги да се минимизира в системната лента при стартиране или не.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Always minimize to system tray on startup
bg: При стартиране винаги да се минимизира в системната лента

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
bg: Дали да се показват изскачащи съобщения в системния панел или не.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
bg: Показване на изскачащи съобщения в системния панел

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
bg: При избиране на няколко торента, които да бъдат отворени едновременно, те се отварят безшумно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
bg: Тихо отваряне на множество торенти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
bg: Тихо отваряне на всички торенти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
bg: Тихо отваряне на всички торенти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state or locking the screen when torrents are running.
bg: Предотвратяване на преминаването на компютъра в режим на заспиване или заключване на екрана, когато са пуснати торенти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep and automatic screen locking when torrents are running
bg: Потискане на заспиването и автоматичното заключване на екрана, когато са стартирани торенти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
bg: <p>Преименуване на торент с един файл с името на единствения му файл. </p>
    <p>Ако например името на файла е  <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, торента ще се показва с името <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
bg: Преименуване на торент с един файл с името на този файл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
bg: Дали новите торенти да бъдат откроени или не.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
bg: Открояване на на нови торенти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
bg: Показване на общата скорост в името на прозореца

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
bg: Мрежа

en: All interfaces
bg: Всички интерфейси

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
bg: Портове && ограничения

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
bg: <p>Кой порт да се използва за протокола bittorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Внимание:</span> Ако се намирате зад маршрутизатор, този порт трябва да бъде пренасочен, за да приема входящи връзки. Приставката UPnP може да направи това за вас.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
bg: UDP порт на сървъра:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
bg: <p>Кой порт да се използва за протокола UDP.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Внимание:</span> Ако се намирате зад маршрутизатор, този порт трябва да бъде пренасочен, за да приема входящи връзки. Приставката UPnP може да направи това за вас.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
bg: Максимално връзки за торент:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
bg: Максималният брой позволени връзки за един торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
bg: Ограничение на глобалната връзка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
bg: Глобалното ограничение за връзка общо за всички торенти.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
bg: Максимална скорост на изтегляне в KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
bg: Максимална скорост на качване в KiB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
bg: Стойност на DSCP за IP пакети:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
bg: Тази стойност ще бъде попълнена в полето DSCP на всички IP пакети, изпратени за протокола BitTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
bg: Максимално връзки за торент:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
bg: <p>Максималният брой изходящи връзки, които ktorrent ще се опита да установи едновременно.</p>
    <p>Ако това кара ktorrent да блокира друг Интернет трафик, опитайте леко да понижите стойстостта.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
bg: Мрежов интерфейс:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
bg: <p>Кой мрежов интерфейс да се наблюдава за входящи връзки.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Забележка: </span>Изисква рестартиране, за да влезе в сила.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
bg: Транспортният протокол на µTorrent работи по UDP и е оптимизиран така, че да не пречи на другия трафик, като същевременно използва цялата неизползвана пропускателна способност.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
bg: Използване на транспортния протокол на µTorrent (µTP)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
bg: За връзки с Bittorrent да се използва само протокола µTP. Това може да доведе до по-ниски скорости, тъй като не всички клиенти на bittorrent поддържат µTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
bg: Да се използва само µTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
bg: Основен транспортен протокол:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to setup a connection with a peer, this protocol is chosen first.
bg: Основният транспортен протокол, който трябва да се използва, когато се опитвате да установите връзка с потребител, този протокол се избира първи.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
bg: Разрешаване на KTorrent да изчисли препоръчителните настройки въз основа на наличната пропускателна способност.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
bg: Препоръчителни настройки...

en: Proxy
bg: "Сървър-посредник

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
bg: Използване на настройки на KDE за сървър-посредник HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
bg: Използване настройки за сървър-посредник на KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
bg: Сървър-посредник:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
bg: IP адрес или име на хост на HTTP сървъра-посредник, който ще се използва.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
bg: Порт на HTTP сървъра-посредник.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
bg: Дали да се използва HTTP сървър-посредник за уеб качвания.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
bg: Да се използва сървър-посредник за уеб качвания

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
bg: Дали да се използва HTTP сървър-посредник за връзки към сървърите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
bg: Използване на сървър-посредник при свързване към сървъри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
bg: <p>Използване на SOCKS сървър-посредник за връзки bittorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Забележка: </span>Това не се използва за връзки със сървъри</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
bg: Използване на сървър посредник SOCKS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
bg: Сървър:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
bg: IP адрес или хост име на SOCKS сървъра.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
bg: Порт, който да се използва от сървъра SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
bg: Версия:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
bg: Сложете отметка, ако сървъра SOCKS изисква удостоверяване посредство има и парола.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
bg: Изискват се потребителско име и парола

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
bg: Потребител:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
bg: Потребителско име за сървъра-посредник SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
bg: Парола за сървъра-посредник SOCKS.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
bg: Мениджър на опашката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
bg: Когато това е включено, мениджърът на опашки ще бъде напълно деактивиран, което ще ви позволи ръчен контрол върху всички торенти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
bg: Ръчен контрол на торентите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
bg: Максимално сваляния:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
bg: Максималният брой едновременни изтегляния, които мениджърът на опашки ще изпълнява.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
bg: Максимално качвания:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
bg: Максималният брой едновременни качвания, които мениджърът на опашки за изпълнява.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
bg: Когато свободното пространство на диска е на привършване:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
bg: Какво да се прави, когато свободното място на диска е на привършване и мениджъра на опашки иска да стартира торент.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
bg: Без стартиране на торентите

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
bg: Запитване за стартиране на торентите

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
bg: Стартиране на торентите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
bg: Спиране на торентите, когато свободното дисково пространство е по-малко от:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
bg: Когато свободното дисково пространство спадне под тази стойност, спиране изтеглянето на всички торенти.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
bg: <p>Когато това е включено, мениджърът на опашки ще намали приоритета на торент, който е бил в застой за твърде дълго време. </p>
    <p>Това ще позволи на мениджъра на опашки да стартира други торенти, когато даден торент не прави нищо.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
bg: Намаляване на приоритета на торентите, които са в застой за повече от:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
bg: <p>Колко време да се използва за таймера за застой. Когато даден торент е в застой над тази стойност, приоритета му ще бъде намален.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
bg: Качване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
bg: Качването на торента да продължава и след пълното му изтегляне. Ако това е изключено, той ще бъде спрян.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
bg: Продължаване на качването, след като изтеглянето завърши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
bg: Брой слотове при качване:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
bg: Броят на слотовете за качване определя броя на потребителите, към които можете да качвате едновременно един торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
bg: Максимален коефициент на споделяне по подразбиране:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
bg: <p>Максималният коефициент на споделяне. Ако тази стойност бъде достигната, качването ще бъде спряно. Това се прилага само за новоотворени торенти, съществуващите торенти няма да бъдат засегнати.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Внимание: </span>Това се използва единствено по време на качване, а не по време на изтегляне.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
bg: Максимално време на качване по подразбиране:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
bg: Максималното време за качване в часове. След достигането му, торентът ще бъде спрян. Това се прилага само за новоотворени торенти, съществуващите торенти няма да бъдат засегнати.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red. Colors can be changed in color settings.
bg: Стойност, при която коефициента на споделяне ще се показва в зелен цвят. По-ниските съотношения ще се показват в червен цвят. Цветовете могат да се променят в настройките на цветовете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
bg: Минимален добър коефициент на споделяне:

en: Calculate Recommended Settings
bg: Изчисляване на препоръчителните настройки

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
bg: Препоръчителни настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
bg: Налична пропускателна способност за качване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
bg: Налична пропускателна способност за изтегляне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
bg: Изчисляване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
bg: Средна скорост за слот:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
bg: Брой торенти, които обичайно се изтеглят едновременно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
bg: Брой слотове за торент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
bg: Препоръчителни настройки:

en: Speed down: %1 / up: %2
bg: Скорост на изтегляне: %1 / качване: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
bg: Прехвърлени при изтегляне: %1 / качване: %2

en: DHT: off
bg: DHT: изключен

en: %1 node | %1 nodes
bg[0]: %1 възел
bg[1]: %1 възела

en: %1 task | %1 tasks
bg[0]: %1 задача
bg[1]: %1 задачи

en: The desktop is offline
bg: Компютърът не е на линия

en: Magnet Link
bg: Магнитна връзка

en: Status
bg: Състояние

en: Peers
bg: Потребители

en: Downloading
bg: Изтегляне

en: Queued
bg: На опашката

en: Stopped
bg: Спрян

en: Start Magnet
bg: Стартиране на магнитния файл

en: Stop Magnet
bg: Спиране на магнитната връзка

en: Copy Magnet URL
bg: Копиране на URL адреса на магнитния файл

en: Remove Magnet
bg: Премахване на магнитния файл

en: Order
bg: Подредба

en: Name
bg: Име

en: Time Stalled
bg: Време в застой

en: Priority
bg: Приоритет

en: Running
bg: В процес на изпълнение

en: Not queued
bg: Извън опашката

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
bg: Подреждане на торент в опашката.
    Използвайте влачене и пускане или бутоните за преместване нагоре и надолу от дясната страна, за да промените реда.

en: Search
bg: Търсене

en: Show Search
bg: Показване на търсене

en: Show or hide the search bar
bg: Показване или скриване на полето за търсене

en: Move Top
bg: Преместване нагоре

en: Move a torrent to the top of the queue
bg: Преместване на торент в началото на опашката

en: Move a torrent up in the queue
bg: Преместване на торент нагоре в опашката

en: Move a torrent down in the queue
bg: Преместване на торент надолу в опашката

en: Move Bottom
bg: Преместване отдолу

en: Move a torrent to the bottom of the queue
bg: Преместване на торент в края на опашката

en: Show Downloads
bg: Показване на изтеглянията

en: Show all downloads
bg: Показване на всички изтегляния

en: Show Uploads
bg: Показване на качванията

en: Show all uploads
bg: Показване на всички качвания

en: Show Not Queued
bg: Показване на файловете извън опашката

en: Show all not queued torrents
bg: Показване на всички торенти, които са извън опашката

en: Widget to manage the torrent queue
bg: Инструмент за управление на опашката от торенти

en: Magnet Downloader
bg: Изтегляне на магнитни връзки

en: Displays the currently downloading magnet links
bg: Показва текущо изтегляните магнитни връзки

en: Start All
bg: Стартиране на всичски

en: Start all torrents
bg: Стартиране на всички торенти

en: Stop All
bg: Спиране на всички

en: Stop all torrents
bg: Спиране на всички торенти

en: Suspend Torrents
bg: Преустановяване на торенти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
bg: Преустановяване на всички пуснати торенти

en: Group View
bg: Групов изглед

en: Show or hide the group view
bg: Показване или скриване на груповия изглед

en: Filter Torrents
bg: Филтриране на торенти

en: Filter torrents based on filter string
bg: Показване на торенти въз основа на низ за филтриране

en: Set max upload speed
bg: Задаване на максимална скорост на качване

en: Set max download speed
bg: Задаване на максимална скорост на изтегляне

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
bg: Скорост на изтегляне: <b>%1</b><br/>Скорост на качване: <b>%2</b><br/>Получени: <b>%3</b><br/>Изпратени: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
bg: <b>%1</b> беше отворен тихо.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
bg: Завърши изтеглянето на <b>%1</b>. <br>Средна скорост: %2 изтегляне / %3 качване.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
bg: <b>%1</b> достигна максималният си коефициент %2 и беше спрян.<br>Качени са %3 със средна скорост %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
bg: <b>%1</b> достигна максималното време за качване от %2 часа и беше спрян. <br>Качени са %3 със средна скорост %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
bg: <b>%1</b> беше спряно поради следната грешка: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
bg: Намерени са повредени данни в торент <b>%1</b><br>Добра идея е да направите проверка на цялостта на данните на торента.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
bg: <b>%1</b> достигна максималният си коефициент за %2 и беше спрян. <br>Премахнете ръчно ограничението, ако искате да продължите качването.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
bg: <b>%1</b> достигна максималното време за качване от %2 часа и беше спрян. <br>Премахнете ръчно ограничението, ако искате да продължите качването.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
bg: Невъзможно стартиране на <b>%1</b>: <br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
bg[0]: Не можете да качвате повече от 1 торент. <br>
bg[1]: Не можете да споделяте повече от %1 торента. <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
bg[0]: Не можете да изтегляте повече от 1 торент. <br>
bg[1]: Не можете да изтегляте повече от %1 торента. <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
bg: Ако искате да промените ограничението, отидете в "Настройки->Настройване на KTorrent".

en: There is not enough diskspace available.
bg: Няма достатъчно свободно дисково пространство.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
bg: Мястото на диска ви се изчерпва.<br /><b>%1</b> се сваля в "%2".

en: Torrent has been stopped.<br />
bg: Торентът е спрян.<br />

en: Upload speed limit in KiB/s
bg: Ограничение на скоростта на качване в KiB/s

en: Download speed limit in KiB/s
bg: Ограничение на скоростта на изтегляне в KiB/s

en: Unlimited
bg: Неограничена

en: Torrent Settings
bg: Настройки на торента

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
bg: Информация

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
bg: DHT е разпределена база данни, която може да се използва за намиране на повече потребители за даден торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
bg: Използване на DHT за намиране на още потребители

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
bg: Обмяната на информация между потребителите води до намирането на още потребители.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
bg: Използване размяна между потребители

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
bg: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Режимът "Суперкачване" е специален режим, който ви позволява да постигнете много по-висока ефективност на качването. Това води до по-малка пропускателна способност, използвана за разпространението на торента.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Забележка: </span>Това трябва да се използва само ако множеството не е напълно установено. Режимът се превръща в безполезен, веднъж след като  вече има няколко активни качващи.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
bg: Използване на режим "Суперкачване"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
bg: Преместване файловете на торента в друга папка след приключване на изтеглянето му.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
bg: Местоположение, в което да бъдат преместени файловете.

en: Checked %v of %m chunks
bg: Проверени %v от %m части

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
bg: Открити:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
bg: Броят на частите, които не са били изтеглени, но все пак са били намерени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
bg: С грешки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
bg: Броят на изтеглените части, които не са добре.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
bg: Без изтегляне:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
bg: Броят на неизтеглените части.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
bg: Изтеглени:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
bg: Броят на изтеглените части, които са добре.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
bg: Грешки:

en: Filter...
bg: Филтър...

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
bg: Стартиране

en: Start all selected torrents in the current tab
bg: Стартиране на всички избрани торенти в текущия раздел

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
bg: Принуделно стартиране

en: Force start all selected torrents in the current tab
bg: Принудително стартиране на всички избрани торенти в текущия раздел

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
bg: Стоп

en: Stop all selected torrents in the current tab
bg: Спиране на избраните торенти в текущия раздел

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
bg: Пауза

en: Pause all selected torrents in the current tab
bg: Поставяне на пауза на всички избрани торенти в текущия раздел

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
bg: Премахване

en: Remove all selected torrents in the current tab
bg: Премахване на избраните торенти в текущия раздел

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
bg: Стартиране на всичски

en: Start all torrents in the current tab
bg: Стартиране на всички торенти в текущия раздел

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
bg: Спиране на всички

en: Stop all torrents in the current tab
bg: Спиране на всички торенти в текущия раздел

en: Remove Torrent and Data
bg: Премахване на торента и данните

en: Rename Torrent
bg: Преименуване на торент

en: Add Peers
bg: Добавяне на потребители

en: Manual Announce
bg: Ръчно известяване

en: Scrape
bg: Извличане

en: Preview
bg: Преглед

en: Data Directory
bg: Папка с данни

en: Temporary Directory
bg: Временна папка

en: Move Data
bg: Преместване на данни

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
bg: Настройки

en: Remove from Group
bg: Премахване от групата

en: Check Data
bg: Проверка на данните

en: Check all the data of a torrent
bg: Проверка на всички данни на торент

en: Copy Torrent URL
bg: Копиране на URL адреса на торент

en: Export Torrent
bg: Изнасяне на торент

en: Set the speed limits of individual torrents
bg: Задаване ограничения на скоростта за отделни торенти

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
bg: Торентът <b>%1</b> не е завършил изтеглянето си, искате ли да изтриете и непълните данни?

en: Remove Download
bg: Изтриване на изтегляне

en: Delete Data
bg: Изтриване

en: Keep Data
bg: Съхранение

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
bg: Ще загубите всички изтеглени данни за следните торенти. Сигурни ли сте, че искате да го направите?

en: Remove Torrent
bg: Премахване на торент

en: Select a directory to move the data to.
bg: Избиране на папка, в която да бъдат преместени данните.

en: Downloaded
bg: Изтеглени

en: Size
bg: Размер

en: Uploaded
bg: Качени

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
bg: Вляво

en: Down Speed
bg: Скорост на изтегляне

en: Up Speed
bg: Скорост на качване

en: Time Left
bg: Оставащо време

en: Seeders
bg: Качващи

en: Leechers
bg: Свалящи

en: % Complete
bg: % Завършено

en: Share Ratio
bg: Коефициент на споделяне

en: Time Downloaded
bg: Време за изтегляне

en: Time Seeded
bg: Време на качване

en: Location
bg: Местоположение

en: Added
bg: Дабавен на

en: How much data we have downloaded of the torrent
bg: Колко данни са изтеглени от торента

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
bg: Общ размер на торента, изключените файлове не са включени

en: How much data we have uploaded
bg: Колко данни са качени

en: How much data left to download
bg: Още колко данни остават за изтегляне

en: Current download speed
bg: Текуща скорост на изтегляне

en: Current upload speed
bg: Текуща скорост на качване

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
bg: Колко време остава до приключване на торента или до достигане на максималния коефициент на споделяне, ако това е разрешено

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
bg: С колко качващи сме свързани (колко качващи има според сървъра)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
bg: С колко свалящи сме свързани (колко свалящи има според сървъра)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
bg: Процентът данни, с които разполагаме за целия торент, без да включваме изключените файлове

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
bg: Коефициентът на споделяне е броят на качените байтове, разделен на броя на изтеглените байтове

en: How long we have been downloading the torrent
bg: От колко време се изтегля торента

en: How long we have been seeding the torrent
bg: От колко време се качва торента

en: The location of the torrent's data on disk
bg: Местоположението на данните на торента върху диска

en: When this torrent was added
bg: Кога е добавен торента

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
bg: %1<br>Url адрес: <b>%2</b>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
bg: <br/><br/>Не може да се осъществи връзка със сървър.

en: KTorrent's UPnP test application
bg: Приложение на KTorrent за тест на UPnP

en: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
bg: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson и Ivan Vasic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
bg: Приложение за тестване на UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
bg: Маршрутизатор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
bg: Не са открити маршрутизатори.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
bg: Откриване на маршрутизатори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
bg: Протокол:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
bg: Пренасочване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
bg: Отмяна на пренасочване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
bg: Режим на подробна информация

en: Maximum share ratio reached.
bg: Достигнато е максималното ограничение на коефициента за споделяне.

en: Maximum seed time reached.
bg: Достигнато е максималното време за качване.

en: Uploads
bg: Качвания

en: Running Uploads
bg: Извършват се качквания

en: Not Running Uploads
bg: Няма активни качвания

en: Downloads
bg: Сваляния

en: Running Downloads
bg: Извършват се изтегляния

en: Not Running Downloads
bg: Не се изпълняват изтегляния

en: Active Torrents
bg: Активни торенти

en: Active Downloads
bg: Активни сваляния

en: Active Uploads
bg: Активни качвания

en: Passive Torrents
bg: Неактивни торенти

en: Passive Downloads
bg: Неактивни сваляния

en: Passive Uploads
bg: Неактивни качвания

en: Ungrouped Torrents
bg: Негрупирани торенти

[ctx: *.torrent]
en: Torrents
bg: Торенти

en: All files
bg: Всички файлове

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
bg: Максимално сваляния (0 = без ограничение)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
bg: Максимално качвания (0 = без ограничение)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
bg: Започване на изтегляне при привършващо дисково пространство?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
bg: Максимален брой връзки за един торент (0 = няма ограничение)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
bg: Максимално връзки за всички торенти (0 = без ограничение)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
bg: Максимална скорост на качване в KiB/sec (0 = няма ограничение)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
bg: Максимална скорост на изтегляне в KiB/sec (0 = няма ограничение)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
bg: Максимален коефициент за споделяне (0 = без ограничение)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
bg: Показване на икона в системния панел

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
bg: Показване на общите скорости в името

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
bg: Показване на лента за скоростта в системния панел

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
bg: Капацитет на канала (изтегляне) в kb/s:

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
bg: Капацитет на канала (качване) в kb/s:

note: i18n: ectx: label, entry (alwaysMinimizeToSystemTray), group (downloads)
en: Always minimize to system tray on startup.
bg: При стартиране винаги да се минимизира в системната лента.

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
bg: Показване на изскачащи съобщения, при завършване на торента.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
bg: Продължаване на качването след като изтеглянето завърши

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
bg: Папка за временните файлове

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
bg: Дали свалянията автоматично да се записват в saveDir

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
bg: Папка за изтеглените файлове

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
bg: Дали свалянията автоматично да се записват в папката

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
bg: Папка за копиране на .torrent файловете

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
bg: Дали потребителското IP да се изпраща на сървъра

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
bg: Папка, използвана като последната папка за изтегляне

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
bg: IP адрес, който да се предаде на сървъра

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
bg: Интервал за обновяване на ГПИ

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
bg: Поддръжка за DHT

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
bg: DHT порт

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
bg: Брой слотове за качване

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
bg: Видими колони в KTorrent

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
bg: Когато не е останало място за завършване на изтеглянето и наличното дисково пространство е по-малко от тази стойност, торентът ще бъде спрян.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
bg: Дали свалянията автоматично да се записват в completedDir

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
bg: Папка, в която да бъдат преместени изтеглените файлове

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
bg: Максимално време за качване (0 = без ограничение)

en: Plugins
bg: Приставки

en: Warning: %1
bg: Внимание: %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
bg: <img src="available_color">&nbsp; - Изтеглени части<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Части за изтегляне<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Изключени части

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
bg: Торентът "%1" достигна максималните коефициент и време за качване. Искате ли да игнорирате ограниченията и да започнете качване?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
bg: Торентът "%1" достигна максималния коефициент на споделяне. Желаете ли да игнорирате ограничението и да започнете качване?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
bg: Торентът "%1" достигна максималното време за качване. Желаете ли да игнорирате ограничението и да започнете качване?

en: Limits reached.
bg: Ограниченията са достигнати.

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
bg: Нямате достатъчно свободно място на диска. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Insufficient disk space for %1
bg: Недостатъчно дисково пространство за %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
bg: За следните торенти няма достатъчно свободно място на диска. Желаете ли да продължите?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
bg: Следните торенти достигнаха максималното време за качване. Желаете ли да започнете качване?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
bg: Следни торенти достигнаха максималния коефициент за споделяне. Желаете ли да започнете качване?

en: Error starting torrent %1: %2
bg: Грешка при стартиране на торент %1 : %2

en: Error
bg: Грешка

en: Error stopping torrent %1: %2
bg: Грешка при спиране на торент %1 : %2

en: File
bg: Файл

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
bg: Не може да се записва след края на mmap буфер.

en: Scheduler
bg: Разписание

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
bg: Специални ограницения

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
bg: Използвайте тези глобални ограничения, когато е активиран предпазителят на екрана, вместо тези, зададени в мрежовите настройки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
bg: При активен предпазител на екрана да се използват различни ограничения на скоростта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
bg: Глобално ограничение за качване при активен предпазител на екрана.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
bg: Глобално ограничение за изтегляне при активен предпазител на екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
bg: Цвят на фона на графика:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
bg: Цвят на фона на графика.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
bg: Цвят на линията на графика:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
bg: Цвят на всички линии в графика.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
bg: Цвят на елемент в графика:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
bg: Цвят на всеки нормален елемент в графика.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
bg: Цвят на преустановен елемент в графика:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
bg: Цвят на всеки преустановен елемент в графика.

en: Bandwidth Scheduler
bg: Ограничения на скоростта

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
bg: Редактиране на обект

en: Add an item
bg: Добавяне на обект

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
bg: Продължителност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
bg: От:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_from) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_to)
en: hh:mm
bg: чч:мм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
bg: До:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
bg: От:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
bg: До:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
bg: Ограничения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
bg: Ограничение за изтегляне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
bg: Ограничение за качване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
bg: При активен предпазител на екрана:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
bg: Ограничения за връзката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
bg: Задаване на ограничения за връзката

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
bg: Ограничения на скоростта

en: Cannot open file %1: %2
bg: Не може да бъде отворен файл %1: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
bg: Файлът %1 е повреден или не е файл за график на KTorrent.

en: Edit the bandwidth schedule
bg: Редактиране на графика за ограничения на скоростта

en: Load Schedule
bg: Зареждане на график

en: Save Schedule
bg: Запазване на график

en: New Item
bg: Нов елемент

en: Remove Item
bg: Премахване на елемент

en: Edit Item
bg: Редактиране на елемент

en: Clear Schedule
bg: Изчистване на графика

en: Scheduler Active
bg: Активен график

en: Activate or deactivate the scheduler
bg: Активиране/деактивиране на графика

en: KTorrent scheduler files
bg: Файлове на графика на KTorrent

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
bg: Елементът е в конфликт с друг от графика и не можем да го променим.

en: Suspended
bg: Преустановен

en: %1 Down
    %2 Up
bg: %1 Изт
    %2 Кач

en: Current schedule: suspended
bg: Текущ график: преустановен

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
bg: Текущ график: %1/s изтегляне, %2/s качване

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
bg: Текущ график: неограничено изтегляне, %1/s качване

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
bg: Текущ график: %1/s изтегляне, неограничено качване

en: Current schedule: unlimited upload and download
bg: Текущ график: неограничено качване и изтегляне

en:  (scheduler disabled)
bg:  (изключен график)

en: Current schedule:
bg: Текущ график:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
bg: Подредба на изтеглените файлове

en: File download order for <b>%1</b>:
bg: Ред за изтегляне на файлове за <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
bg: Сезони и епизоди

en: Album Track Order
bg: Подредба на песните в албума

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
bg: Ред за изтегляне на файловете за:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
bg: Дали да се включи зададен от потребителя ред за изтегляне.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
bg: Включен е зададен от потребителя ред за изтегляне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
bg: Подреждане по

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
bg: Търсене на файлове

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
bg: Ред за изтегляне на файловете на торент. Първо ще бъде изтеглен най-горният файл, след това втория, после третия...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
bg: Добавяне на сървъри

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
bg: <img src="available_color">&nbsp; - Налични части<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Недостъпни части<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Изключени части

en: Chunk
bg: Парче

en: Progress
bg: Завършено

en: Peer
bg: Потребител

en: Files
bg: Файлове

en: Number of the chunk
bg: Големина на частта

en: Download progress of the chunk
bg: Напредък на изтеглянето на частта

en: Which peer we are downloading it from
bg: От кой сървър се изтегля

en: Download speed of the chunk
bg: Скорост на изтегляне на частта

en: Which files the chunk is located in
bg: В кои файлове се намира частта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
bg: Части

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
bg: Общо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
bg: В момента се свалят:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
bg: Изключени:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
bg: Оставащи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
bg: Размер:

[ctx: Open file]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: Open file with]
en: Open With
bg: Отваряне с

en: Check File
bg: Проверка на файл

en: Download first
bg: Изтегляне с най-висок приоритет

en: Download normally
bg: Изтегляне с нормален приоритет

en: Download last
bg: Изтегляне с най-нисък приоритет

en: Do not download
bg: Да не се изтегля

en: Delete File(s)
bg: Изтриване на файла(овете)

en: Move File
bg: Преместване на файл

en: Collapse Folder Tree
bg: Свиване на дървото на папките

en: Expand Folder Tree
bg: Разширяване на дървото на папките

en: File Tree
bg: Дърво на папките

en: File List
bg: Списък с файлове

en: Show Filter
bg: Показване на Филтър

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
bg[0]: Ще загубите всички данни във файла. Сигурни ли сте, че искате да го направите?
bg[1]: Ще загубите всички данни във файловете. Сигурни ли сте, че искате да го направите?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
bg: Не са изтеглени достатъчно данни за отваряне на файла.
    
    Да се включи ли режим на последователно изтегляне, за да се приоритизира получаването на нужните данни?

en: Info Widget
bg: Информация

[ctx: @title:tab]
en: Status
bg: Състояние

en: Displays status information about a torrent
bg: Показва информация за състоянието на торент

[ctx: @title:tab]
en: Files
bg: Файлове

en: Shows all the files in a torrent
bg: Показва всички файлове в торент

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
bg: Показва всички потребители, с които сте свързани за даден торент

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
bg: Показва всички изтегляни части от даден торент

en: Displays information about all the trackers of a torrent
bg: Показва информация за всички сървъри на даден торент

en: Webseeds
bg: Уеб качвания

en: Displays all the webseeds of a torrent
bg: Показва всички уеб качвания за даден торент

[ctx: @title:column]
en: Preview
bg: Преглед

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
bg: % Завършено

[ctx: Download first]
en: First
bg: Първо

[ctx: Download last]
en: Last
bg: Последно

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
bg: Нормално

[ctx: Preview available]
en: Available
bg: Налични

[ctx: Preview pending]
en: Pending
bg: Изчакване

[ctx: No preview available]
en: No
bg: Без

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
bg: Нормално

[ctx: preview available]
en: Available
bg: Налично

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
bg: Раздели

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
bg: Дали в долната част на прозореца да се показва раздел с потребители.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
bg: Показване на списъка с потребители

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
bg: Дали в долната част на прозореца да се показва раздел с части на торента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
bg: Показване списък с текущите изтегляния

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
bg: Дали в долната част на прозореца да се показва раздел със сървъри.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
bg: Показване на списъка със сървъри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
bg: Дали в долната част на прозореца да се показва разделът с уеб качвания.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
bg: Показване на списъка с уеб качвания

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
bg: Цветове за приоритет на файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
bg: Най-висок приоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
bg: Цвят, който се използва за файлове с най-висок приоритет.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
bg: Най-нисък приоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
bg: Цвят, който се използва за файлове с най-нисък приоритет.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
bg: Показване на раздел за потребителя в главния прозорец

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
bg: Показване на раздел за изтегляне в главния прозорец

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
bg: Показване на раздел за сървърите в главния прозорец

en: Kick Peer
bg: Изхвърляне на потребител

en: Ban Peer
bg: Блокиране на потребител

[ctx: Choked]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Not choked]
en: No
bg: Не

[ctx: Snubbed]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Not snubbed]
en: No
bg: Не

[ctx: Interested]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Not Interested]
en: No
bg: Не

[ctx: Interesting]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Not Interesting]
en: No
bg: Не

en: Address
bg: Адрес

en: Country
bg: Страна

en: Client
bg: Клиент

en: Choked
bg: Блокиран

en: Snubbed
bg: Спрян

en: Availability
bg: Наличност

en: DHT
bg: DHT (протокол за размяна между децентрализирани потребители)

en: Score
bg: Точки

en: Upload Slot
bg: Изключване на всички

en: Requests
bg: Заявки

en: Interested
bg: Заинтересовани

en: Interesting
bg: Интересен

en: IP address of the peer
bg: IP адрес на потребителя

en: Country the peer is in
bg: Държава, от която е потребителя

en: Which client the peer is using
bg: Какъв клиент използва потребителят

en: Download speed
bg: Скорост на изтегляне

en: Upload speed
bg: Скорост на качване

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
bg: Дали потребителят ни е блокирал - когато сме блокирани, той няма да ни изпраща никакви данни

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
bg: Спрян означава, че потребителят не ни е изпращал никакви данни през последните 2 минути

en: How much data the peer has of the torrent
bg: Каква част от торента има потребителят

en: Whether or not the peer has DHT enabled
bg: Дали потребителят използва DHT

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
bg: KTorrent използва това, за да определи на кого да качва

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
bg: Само потребители, които имат слот за качване, ще получат данни от нас

en: The number of download and upload requests
bg: Броят на заявките за изтегляне и качване

en: How much data we have downloaded from this peer
bg: Колко данни са изтеглени от този потребител

en: How much data we have uploaded to this peer
bg: Колко данни са качени към този потребител

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
bg: Дали потребителят се интересува от изтегляне на данни от нас

en: Whether we are interested in downloading from this peer
bg: Дали се интересуваме от изтегляне от този потребител

en: Private
bg: Частен

en: Public
bg: Публичен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
bg: Информация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
bg: Средна скорост на изтегляне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
bg: Тип:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
bg: Средна скорост на качване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
bg: Информационен хеш:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
bg: Изтеглени части:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
bg: Налични части:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
bg: Споделяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
bg: Коефициент на споделяне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
bg: Ограничение на коефициента:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
bg: Ограничение на времето:

en: URL
bg: Адрес (URL)

en: Times Downloaded
bg: Време за изтегляне

en: Next Update
bg: Следващо обновяване

en: Copy Tracker URL
bg: Копиране URL адреса на сървъра

en: Copy Tracker status
bg: Копиране състоянието на сървъра

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
bg: Няколко URL адреса не могат да бъдат добавени, тъй като са неправилно оформени:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
bg: Вече има сървър с име <b>%1</b>.

en: The following duplicate trackers were not added:
bg: Следните повтарящи се сървъри не са добавени:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
bg: Премахване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
bg: Променя текущия активен сървър за частни торенти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
bg: Превключване на сървъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
bg: Обновяване на сървърите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
bg: По подразбиране

en: Speed
bg: Скорост

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
bg: Уеб качването не може да бъде добавено: %1. То вече е част от списъка .

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
bg: Уеб качването не може да бъде премахнато: %1. То е част от торента.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
bg: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Уеб качване за добавяне към торента.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Забележка: </span>Поддържат се само НТТР уеб качвания.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
bg: Добавяне на уеб качване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
bg: Премахване на уеб качване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
bg: Включване на всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
bg: Изключване на всички

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
bg: Конвертиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
bg: Конвертиране на списъка с блокирани във формат за KTorrent. Това може да отнеме известно време.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
bg: &Отмяна

en: Loading txt file...
bg: Зареждане на txt файл...

en: There are no IP addresses to convert in %1
bg: Няма IP адреси за конвертиране в %1

en: Automatic update of IP filter failed: %1
bg: Автоматичното обновяване на IP филтъра е неуспешно: %1

en: 7z files are not supported
bg: 7z файловете не се поддържат

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
bg: Не може да се определи типът на файла за <b>%1</b>

en: Cannot open zip file %1.
bg: ZIP файлът %1 не може да бъде отворен.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
bg: Автоматичното обновяване на IP филтъра е неуспешно: zip файла %1 не може да бъде отворен

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
bg: В zip файлът %1 не може да бъде открит списък за блокиране.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
bg: Автоматичното обновяване на IP филтъра е неуспешно: в zip файла %1 не може да бъде открит списък за блокиране

en:  day |  days
bg[0]:  ден
bg[1]:  дни

en: Status: Loaded and running.
bg: Състояние: включена и работи.

en: Status: Not loaded.
bg: Състояние: не е включена.

en: Status: Downloading and converting new block list...
bg: Състояние: Изтегляне и конвертиране на списъка с блокирани...

en: No update done yet.
bg: Не е извършвано обновяване.

en: %1 (Last update attempt failed.)
bg: %1 (Последният опит за обновяване е неуспешен.)

en: Never
bg: Никога

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
bg: Настройки на IP-блокировката

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
bg: Файл за филтъра PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
bg: Включете това, ако искате приставката за IP филтриране да работи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
bg: Използване на филтъра PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
bg: Файл за IP-филтриране:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
bg: Локален или отдалечен файл, който може да бъде използван за филтриране.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
bg: Изтегляне и конвертиране на файла с IP филтри.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
bg: &Изтегляне/Конвертиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
bg: Изтегляне на филтъра PeerGuardian от bluetack.co.uk или blocklist.org.
    ЗАБЕЛЕЖКА: поддържат се архивни файлове като zip и tar.gz или tar.bz2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
bg: Автоматично обновяване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
bg: Включете това, ако желаете автоматично да обновяване файла с филтри.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
bg: Обновяване на всеки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
bg: Интервал за обновяване в дни.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
bg: Последно обновяване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
bg: Следващо обновяване:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
bg: Адрес на филтър за ниво 1

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
bg: Използване на филтър за ниво 1?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
bg: Използване на богато оформление

en: System
bg: Система

en: Log Level
bg: Ниво на записите

en: Debug
bg: Отстраняване на грешки

en: Notice
bg: Бележка

en: Important
bg: Важно

en: All
bg: Всички

en: None
bg: Без

en: Log Viewer
bg: Дневник

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
bg: Щракнете два пъти върху нивото на дневника, за да го промените. Възможните нива са  :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Всичко: </span>Показват се всички съобщения</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Важно: </span>Показват се само важни съобщения</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Известия: </span>Показват се само известия и важни съобщения</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Отстраняване на грешки: </span>Mоказват се съобщения за отстраняване на грешки, известия и важни съобщения.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Нищо:</span> Не се показват съобщения</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
bg: Дали да се използва богат текст или само обикновен текст в изходните данни на програмата за преглед на дневници.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
bg: Използване на богато оформление за изхода на дневника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
bg: Позиция на дневника:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
bg: Отделна дейност

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
bg: Прикачваем елемент

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
bg: Активност на торентите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
bg: Максимален брой видими линии:

en: Log
bg: Дневник

en: View the logging output generated by KTorrent
bg: Показване на изходните данни на KTorrent

en: Suspend Output
bg: Спиране на показването

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
bg: <font color="#FF0000">Показването на дневника е спряно</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
bg: <font color="#00FF00">Показването на дневника е възобновено</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
bg: Извличане на сървър от торент файла

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
bg: Превключва се, ако се използва персонализиран сървър

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
bg: Стандартния сървър

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
bg: Добавяне на име на торент към връзката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
bg: Показване на изскачащи съобщения

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
bg: Включване само при публични торенти

en: Copy Magnet URI
bg: Копиране адреса на магнитната връзка

en: Magnet link copied to clipboard
bg: Магнитната връзка е копирана в буфера за обмен

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
bg: Генератор на магнитни връзки

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
bg: Настройки на генератора на магнитни файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
bg: Добавяне на сървър от торент файла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
bg: Определете какъв сървър да добавите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
bg: Добавяне на персонализиран URL адрес на сървър

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
bg: URL адресът на сървъра, който ще бъде част от магнитната връзка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
bg: Добавяне на името на торента в URI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
bg: Добавяне на име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
bg: Изключване на елемента от менюто за частни торенти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
bg: Предоставяне на обратна връзка под формата на изскачащо съобщение

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
bg: Меню на медийния плейър

en: Ready to play
bg: Готов за пускане

en: Playing: <b>%1</b>
bg: Възпроизвеждане: <b>%1</b>

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
bg: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Албум: <b>%3</b>)

en: Available
bg: Налични

en: Pending
bg: Изчакване

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
bg: <b>%1</b><br/>Преглед: %2<br/>Изтеглено: %3 %

en: Media Player
bg: Медиен плеър

en: Play
bg: Възпроизвеждане

en: Pause
bg: Пауза

en: Stop
bg: Стоп

en: Previous
bg: Предишен

en: Next
bg: Следващ

en: Show Video
bg: Показване на видео

en: Add Media
bg: Добавяне на медия

en: Clear Playlist
bg: Изчистване на списъка

en: Toggle Fullscreen
bg: Превключване на пълен екран

en: Movie player
bg: Медиен плеър

en: Show incomplete files
bg: Показване незавършените файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
bg: Презареждане

en: Refresh media files
bg: Опресняване на мултимедийни файлове

en: Search media files
bg: Търсене на мултимедийни файлове

en: Title
bg: Заглавие

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Album
bg: Аблум

en: Length
bg: Времетраене

en: Year
bg: Година

en: Random play order
bg: Разбъркано възпроизвеждане

en: KTorrent is playing a video.
bg: KTorrent възпроизвежда видеоклип.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
bg: Дали торентът да бъде отворен тихо или не.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
bg: Отбелязано е действието Изтриване.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
bg: Преместването е отметнато.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
bg: Рекурсивно сканиране на папките.

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
bg: Претърсване на папка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
bg: Папки за търсене на торенти:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
bg: Списък на папките, които ще бъдат сканирани за торенти от тази приставка.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
bg: Добавяне на нова папка за сканиране.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
bg: Добавяне на папка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
bg: Премахване на папка от списъка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
bg: Премахване на папка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
bg: Отваряне на торенти, без да се задават въпроси.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
bg: Рекурсивно претърсване на папката за торенти. <br/><br/>
    Забележка: Това няма да бъде направено за папки с име loaded.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
bg: Сканиране на подпапки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
bg: Когато торент файлът е намерен и зареден, го изтрийте.<br/><br/>
    Внимание: ще загубите този файл за постоянно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
bg: Премахване на торент файл след зареждане му

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
bg: Когато е зареден торент файл, го преместете в подпапка с име loaded. Ако папката не съществува, тя ще бъде създадена.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
bg: Преместване на торента в папката loaded

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
bg: Добавяне на торенти, отворени с тази приставка, към група.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
bg: Група, към която да бъдат добавени торентите.

[ctx: plugin name]
en: Scan for lost files
bg: Сканиране за изгубени файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Widget position:
bg: Позиция на елемента:

en: Scan for lost files
bg: Сканиране за изгубени файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnScanFolder)
en: Scan
bg: Сканиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select folder:
bg: Изберете папка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Show all files
bg: Показване на всички файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open file
bg: Отваряне на файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Delete on disk
bg: Изтриване от диска

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Copy to clipboard
bg: Копиране в системния буфер

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
bg: Лента за търсене

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
bg: Текуща търсеща машина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings) i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general)
en: Use proxy settings for search
bg: Използване настройките за сървър-посредник за търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
bg: Използване на браузъра по подразбиране

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
bg: Използване на потребителски браузър

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
bg: Изпълним път на браузъра

[ctx: plugin name]
en: Search
bg: Търсене

en: Search for %1
bg: Търсене на %1

en: Failed to parse %1
bg: Неуспешно прочитане на %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
bg: Настройки на търсенето

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
bg: Изчистване на историята на търсене в падащите списъци.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
bg: Изчистване на историята на търсене

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
bg: Нулиране на действието по подразбиране при изтегляне на торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
bg: Нулиране на стандартното действие за торент

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
bg: Възстановяване на всички активни търсения от последната сесия

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
bg: Възстановяване на предишни търсения

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
bg: Дали на резултатите от търсенето да се отварят във външен браузър.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
bg: Отваряне на резултатите от търсенето във външен браузър

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
bg: Дали да бъдат използване настройките за HTTP сървър-посредник.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
bg: Използване на браузъра по подразбиране, зададен в системните настройки.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
bg: Използване на потребителски браузър.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
bg: Път до потребителски браузър:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
bg: Път на потребителския браузър.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
bg: Търсачки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
bg: Добавяне на нова търсеща машина.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
bg: Премахнете всички избрани търсещи машини.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
bg: &Премахване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
bg: Премахване на всички търсещи машини.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
bg: &Изтриване на всички

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
bg: Добавяне на всички търсещи машини по подразбиране.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
bg: &Добавяне по подразбиране

en: Add a Search Engine
bg: Добавяне на търсеща машина

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
bg: Въведете името на хоста на търсачката (например www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
bg: Opensearch не се поддържа от %1, ще трябва да въведете URL адреса за търсене ръчно. URL адресът трябва да съдържа {searchTerms}, ktorrent ще го замени с това, което търсите.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
bg: URL адресът %1 не съдържа {searchTerms}.

en: Search Text
bg: Търсене на текст

en: Search Engine
bg: Търсеща машина

en: Search Engine Label
bg: Име на търсеща машина

en:  Engine:
bg:  Търсачки:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
bg: Изтегляне:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
bg: Изтегляне или запис на торента?

en: Download Torrent
bg: Изтегляне на торент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
bg: Изтегляне

en: Home
bg: Към началото

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
bg: Бъдете свободни.

en: Search the web for torrents.
bg: Търсене на торенти в мрежата.

en: Save %1 to
bg: Запазване на %1 в

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
bg: Изключване

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
bg: Лента с инструменти за изключване

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
bg: Настройване на изключване

en: Lock
bg: Заключване

en: Sleep (suspend to RAM)
bg: Заспиване (записване в RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
bg: Дълбоко заспиване (записване в диска)

en: When all torrents finish downloading
bg: Изтеглянето на всички торенти приключи

en: When all torrents finish seeding
bg: Когато качването на всичките торенти приключи

en: When the events below happen
bg: Когато възникнат събитията по-долу

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
bg: Настройки на изключването

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
bg: Действие за изпълнение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
bg: Извършване на действие, когато:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
bg: Когато е разрешено, действието се изпълнява, когато всички събития са се случили. Когато не е разрешено, действието се изпълнява, когато е настъпило някое от горните събития.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
bg: Всички събития трябва да са се случили

en: Shutdown Enabled
bg: Изключването е разрешено

en: Configure Shutdown
bg: Настройване на изключване

en: Automatic shutdown not active
bg: Автоматичното изключване не е активно

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
bg:  когато всички тези събития са настъпили:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
bg:  когато настъпи едно от следните събития:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
bg: <b>Всички торенти</b> приключат изтеглянето си

en: <b>All torrents</b> finish seeding
bg: <b>Всички торенти</b> приключат качването си

en: <b>%1</b> finishes downloading
bg: <b>%1</b> приключва изтеглянето

en: <b>%1</b> finishes seeding
bg: <b>%1</b> приключва качването

en: Downloading finishes
bg: Изтеглянето приключва

en: Seeding finishes
bg: Качването завършва

en: Event
bg: Събитие

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
bg: Връзки

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
bg: Връзки

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DhtGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: DHT
bg: DHT (протокол за размяна между децентрализирани потребители)

en: Nodes
bg: Възли

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
bg: Свързани свалящи

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
bg: Множества от свалящи

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
bg: Свързани качващи

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
bg: Множества от качващи

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
bg: Среден брой свалящи, свързани към един торент

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
bg: Среден брой качващи, свързани към един торент

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
bg: Среден брой свалящи, свързани към изпълняващ се торент

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
bg: Среден брой качващи, свързани към изпълняващ се торент

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
bg: Възли

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
bg: Задачи

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
bg: Изтегляне

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
bg: Текуща скорост

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
bg: Средно

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
bg: Ограничение

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
bg: Потребители

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
bg: Средно от свалящи

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
bg: Средно към свалящи

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
bg: Средно от качващи

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
bg: От свалящи

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
bg: От качващи

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
bg: Качване

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
bg: Текуща скорост

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
bg: Средно

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
bg: Ограничение

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
bg: Среден брой свалящи за изпълняващ се торент.

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
bg: Среден брой качващи за текущия торент

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
bg: Показване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
bg: Използване на изглаждане на назъбените ръбове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
bg: Изчертаване на фонова мрежа

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
bg: Тип на елементите:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
bg: Вграден

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
bg: (след промяната е необходимо презареждане на приставката)

[ctx: @title:window]
en: Display
bg: Показване

en: Unknown
bg: Неизвестено

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
bg: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Легенда:</h1><ul type='square'>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
bg: Запазване като изображение.…

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
bg: Преразмерване

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
bg: Възстановяне

en: Select path to save image…
bg: Изберете пътя за запазване на изображението…

en: Image files
bg: Файлове с изображения

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
bg: Обновяване на графиките на всеки n обновявание на ГПИ

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
bg: Интервал в милисекунди между събирането на данни

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
bg: Метод за определяне на максималната стойност на скалата

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
bg: Дали да се показват качванията в множества

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
bg: Дали да се показват изтеглящите в множества

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
bg: Скала на графиката за изтегляне

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
bg: Скала на графиката за потребители

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
bg: Скала за графиката за качване

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
bg: Скала на графиката за връзки

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
bg: Скала на графиката за DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
bg: Цвят на скоростта в графиката на скоростта

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
bg: Цвят на средната скорост в графиката на изтегляне

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
bg: Цвят на ограничението в графиката за изтегляне

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
bg: Цвят на средно от изтеглящ в графиката на потребителите

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
bg: Цвят на средно към изтеглящ в графиката на потребителите

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
bg: Цвят на средно от качванията в графиката на потребителите

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
bg: Цвят на изтеглящите в графиката на потребителите

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
bg: Цвят на качването в графиката на потребителите

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
bg: Цвят на скоростта в графиката на качване

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
bg: Цвят на средна стойност в графиката на качване

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
bg: Цвят на ограничението в графиката на качване

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
bg: Цвят на свързаните изтеглящи в графиката на връзките

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
bg: Цвят на изтеглящите в множества в графиката на връзките

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
bg: Цвят на свързаните качвания в графиката на връзките

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
bg: Цвят на качвания в множества в графиката на връзките

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
bg: Цвят на средния брой свързани изтеглящи за торент в графиката на връзките

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
bg: Цвят на средния брой свързани качващи за торент в графиката на връзките

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
bg: Цвят на средния брой свързани изтеглящи за изпълняващ се торент в графиката на връзките

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
bg: Цвят на средния брой свързани качващи за изпълняващ се торент в графиката на връзките

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
bg: Цвят на възлите в графиката на DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
bg: Цвят на задачите в графиката на DHT

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
bg: Използване на заглаждане (anti aliasing) при графиките?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
bg: Начертаване на грозна сива фонова мрежа?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
bg: Тип на елементите, използвани за визуализиране на графики

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
bg: Обновяване

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
bg: Обновяване на графиките всеки

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
bg: Обновяване на ГПИ

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
bg: Събиране на данни на всеки

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
bg: милисекунди

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
bg: Числени стойности

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
bg: Максимално

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
bg: Скала за максималната скорост:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
bg: Максимално постигната стойност досега

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
bg: Максимална стойност видима на графиката

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
bg: Връзки с потребители

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
bg: Показване на качващите в множества

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
bg: Показване на свалящите като множество

[ctx: @title:window]
en: Statistics
bg: Статистики

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
bg: Скорост

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
bg: Средна скорост

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
bg: Средна скорост

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
bg: Ограничение на скоростта

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
bg: Ограничение на скоростта

en: Speed charts
bg: Графики на скоростта

en: Displays charts about download and upload speed
bg: Показва графики за скоростта на изтегляне и качване

en: Connections charts
bg: Графики на връзките

en: Displays charts about connections
bg: Показва графики за връзките

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
bg[0]: %2
    1 активен филтър
bg[1]: %2
    %1 активни филтъра

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
bg: <b>%1</b><br/><br/>Изтеглянето е неуспешно: <b>%2</b>

en:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
bg:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Заглавие:</b> %1<br/>    <b>Дата:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
bg: Удостоверяваща бисквитка

en: Enter the new authentication cookie
bg: Въведете новата удостоверяваща бисквитка

en: <b>OK</b>
bg: <b>Добре</b>

en: <b>Not Loaded</b>
bg: <b>Не е зареден</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
bg: <b>Изтеглянето е неуспешно: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
bg: <b>Изтегляне</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
bg: Състояние:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
bg: Активни филтри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
bg: Опресняване на всеки:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
bg: Време между автоматичните обновявания на потока.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
bg:  минути

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
bg: Бисквитки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
bg: Филтри

en: Date Published
bg: Дата на публикуване

en: Edit Filter
bg: Редактиране на филтъра

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
bg: Вече има филтър с име %1, имената на филтрите трябва да са уникални.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
bg: Съответствие на низове

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
bg: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Низът, който трябва да се намери в заглавието на елемента. Поддържа се прост синтаксис на заместващи символи  :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Всеки символ представлява себе си, освен посочените по-долу. По този начин <span style=" font-weight:600;">c</span> символът съответства на <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Съвпада с всеки отделен символ. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Съвпада с нула или повече от който и да е символ.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Набори от символи могат да бъдат представени в квадратни скоби. В рамките на класа символи, както и извън него, обратната наклонена черта няма специално значение.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Например *.torrent ще съвпадне с всеки елемент, който завършва на .torrent. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
bg: По подразбиране низовете ще използват съвпадение със заместващи знаци. Ако искате да използвате регулярни изрази, това трябва да е разрешено.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
bg: Низовете са регулярни изрази

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
bg: Елементът трябва да съвпада с всички низове, за да бъде включен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
bg: Чувствителен регистър

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
bg: Шаблони за изключване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
bg: Елементът трябва да съвпада с всички низове, за да бъде изключен

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
bg: Сезони && Епизоди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
bg: Използване на съответствие между сезон и епизод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
bg: Сезони:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
bg: Посочете сезоните за изтегляне, няколко сезона могат да бъдат разделени със запетая, а можете да използвате и диапазони, като използвате тире
    
    Например: 1, 3-6, 9
    
    Ще изтегли сезони 1, 3, 4, 5, 6 и 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
bg: Епизоди:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
bg: Посочете епизодите за изтегляне, няколко епизода могат да бъдат разделени със запетая, а можете да използвате и диапазони, като използвате тире
    
    Например: 1, 3-6, 9
    
    Ще изтегли епизоди 1, 3, 4, 5, 6 и 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
bg: Без изтегляне на множество елементи с един и същи сезон и епизод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
bg: Изтегляне на торенти със съответстващи елементи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
bg: Изтегляне на торенти с несъответстващи елементи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
bg: Добавяне към група:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
bg: Тихо отваряне на торентите

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
bg: Тест

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
bg: филтър на ечисията:

en: Aborted
bg: Прекъснат

en: Timeout when downloading feed
bg: Време за изчакване при изтегляне на емисия

en: Unknown hostname
bg: Непознато име на хост

en: File not found
bg: Файлът е намерен

en: Unknown retriever error
bg: Неизвестна грешка при извличане

en: Invalid feed data
bg: Невалидни данни на емисията

en: Success
bg: Успех

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
bg: Лента с новинарски емисии

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
bg: Не може да бъде открита валидна връзка към торента в %1

en: Add/Remove Filters
bg: Добавяне/премахване на филтри

en: Feed: <b>%1</b>
bg: Емисия: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
bg: Управление на филтри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
bg: Емисия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
bg: Активни филтри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
bg: Налични филтри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
bg: Премахване на всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
bg: Нов филтър

en: Syndication
bg: Емисии

en: Manages RSS and Atom feeds
bg: Управление на RSS и Atom емисии

en: Enter the URL
bg: Въведете URL адреса

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
bg: Моля, въведете URL адреса на RSS или Atom емисията.

en: Failed to load feed %1: %2
bg: Неуспешно зареждане на емисията %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
bg: Неуспешно създаване на папка за емисията %1: %2

en: Add New Filter
bg: Добавяне на нов филтър

en: Add Feed
bg: Добавяне на емисия

en: Remove Feed
bg: Премахване на емисия

en: Rename
bg: Преименуване

en: Add Filter
bg: Филтриране по

en: Remove Filter
bg: Премахване на филтър

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
bg: UPnP устройство по подразбиране

en: Device
bg: Устройство

en: Ports Forwarded
bg: Портовете са пренасочени

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
bg: Модел: <b>%1</b><br/>Производител: <b>%2</b><br/>Описание на модела: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
bg: Показва състоянието на приставката UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
bg: Ново сканиране

en: ZeroConf
bg: Zeroconf
