ktorrent - en to ca translation catalogue (1232 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
ca: El KTorrent no pot acceptar connexions perquè un altre programa està usant el port TCP %1.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
ca: El KTorrent no pot acceptar connexions perquè un altre programa està usant el port UDP %1.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
ca: En obrir el torrent <b>%1</b>, es compartirà un o més fitxers amb els torrents següents. Els torrents no estan autoritzats a escriure en els mateixos fitxers.

en: KTorrent is running one or more torrents
ca: El KTorrent està treballant amb un o més torrents

en: Cannot create torrent: %1
ca: No s'ha pogut crear el torrent: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
ca: Un o més volums d'emmagatzematge no estan muntats. Per tal d'iniciar aquest torrent, han d'estar muntats.

en: Retry
ca: Torna a intentar-ho

en: Storage volume %1 is not mounted
ca: El volum d'emmagatzematge %1 no està muntat

en: Storage volumes %1 are not mounted
ca: Els volums d'emmagatzematge %1 no estan muntats

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
ca: Falten alguns fitxers de dades del torrent «%1». 
    Voleu tornar-los a crear, o no els voleu baixar?

en: Data files are missing
ca: Falten els fitxers de dades

en: Cannot deselect missing files: %1
ca: No s'han pogut desseleccionar els fitxers que falten: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
ca: No s'han pogut tornar a crear els fitxers que falten: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
ca: Falta el fitxer on s'han desat les dades del torrent «%1».
    Voleu tornar-lo a crear?

en: Data file is missing
ca: Falta el fitxer de dades

en: Cannot recreate data file: %1
ca: No s'ha pogut tornar a crear el fitxer de dades: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
ca: Enllaç magnet de bittorrent no vàlid: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
ca: Esteu intentant baixar un enllaç magnet, i el DHT no està activat. Per a uns resultats òptims, activeu el DHT.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
ca: Diàleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
ca: Introduïu l'adreça IP o el nom de màquina i el número de port del parell que desitgeu afegir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
ca: Parell:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
ca: <p>L'adreça IP o nom de màquina del parell al qual voleu connectar, s'hauria de posar aquí.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> S'accepten adreces IPv4 i IPv6</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
ca: Afegeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
ca: Tanca

en: Show a file tree
ca: Mostra un arbre de fitxers

en: Show a file list
ca: Mostra una llista de fitxers

en: Filter
ca: Filtre

en: Opening %1
ca: S'està obrint %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
ca: S'han trobat alguns fitxers d'aquest torrent en el directori de baixades completades. Voleu importar aquests fitxers i usar el directori de baixades completades com a ubicació?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
ca: S'han trobat tots els fitxers d'aquest torrent en el directori de baixades completades. Voleu importar aquests fitxers i usar el directori de baixades completades com a ubicació?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
ca: S'ha trobat el fitxer <b>%1</b> en el directori de baixades completades. Voleu importar aquest fitxer?

[ctx: @action:button]
en: Import
ca: Importa

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
ca: El directori %1 no existeix, voleu crear-lo?

[ctx: @action:button]
en: Create
ca: Crea

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
ca: Heu desseleccionat els següents fitxers existents. Perdreu totes les dades d'aquests fitxers, esteu segur que voleu fer-ho?

[ctx: @action:button]
en: Delete the Files
ca: Suprimeix els fitxers

[ctx: @action:button]
en: Keep the Files
ca: Mantén els fitxers

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
ca: Obrint el torrent <b>%1</b>, es compartirà un o més fitxers amb els torrents següents. Els torrents no estan autoritzats a escriure en els mateixos fitxers. Si us plau, seleccioneu una ubicació diferent.

en: All Torrents
ca: Tots els torrents

en: <b>Unable to determine free space</b>
ca: <b>No s'ha pogut determinar l'espai lliure</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
ca: %1 (%2 en ús per fitxers existents)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
ca: %1 curt

en: Existing files: <b>None</b>
ca: Fitxers existents: <b>cap</b>

en: Existing files: <b>All</b>
ca: Fitxers existents: <b>tots</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
ca: Fitxers existents: <b>%1</b> de <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
ca: Fitxer existent: <b>no</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
ca: Fitxer existent: <b>sí</b>

en: Clear History
ca: Neteja l'historial

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
ca: Seleccioneu quins fitxers voleu baixar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
ca: Baixa a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
ca: Historial de tots els llocs de baixada usats recentment

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
ca: Mou els fitxers a la ubicació indicada quan s'hagi finalitzat la baixada del torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
ca: En completar, moure a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
ca: Historial de tots els llocs usats recentment on moure quan s'hagi completat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
ca: Codificació del text:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
ca: Tots els fitxers del torrent, els podeu canviar fent doble clic en ells.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
ca: Seleccion&a-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
ca: No seleccionis &res

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
ca: Redueix-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
ca: Expandeix-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
ca: No s'han trobat fitxers existents

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
ca: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
ca: Grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
ca: Inicia el torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
ca: <p>Quan s'hagin trobat els fitxers existents, omet la verificació de les dades i assumeix que els fitxers estan totalment baixats.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> feu-ho només si esteu completament segur.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
ca: Omet la comprovació de les dades si hi ha fitxers existents

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
ca: Espai al disc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
ca: Requerit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
ca: Disponible:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
ca: Després de baixar:

en: Cannot load the torrent file: %1
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer torrent: %1

en: Cannot open %1: %2
ca: No s'ha pogut obrir %1: %2

en: Failed to create %1: %2
ca: Ha fallat en crear %1: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
ca: Importa un torrent existent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
ca: Dades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
ca: Seleccioneu el fitxer torrent i les dades que hi pertanyen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
ca: &Importa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
ca: Ca&ncel·la

en: Select the directory where the data now is.
ca: Selecciona el directori a on són ara les dades.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
ca: Els fitxers de dades no són a les ubicacions que heu seleccionat. Voleu crear tots els fitxers en el directori seleccionat?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
ca: No s'han trobat tots els fitxers a la nova ubicació, encara en falten alguns. Voleu crear els fitxers que falten en el directori seleccionat?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
ca: El fitxer de dades no es troba a la ubicació que heu seleccionat. Voleu crear-lo en el directori seleccionat?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
ca: Falten els fitxers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
ca: Falten els següents fitxers:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
ca: Ja no hi són, els torno a crear.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
ca: Torna'ls a crear

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
ca: No baixis els fitxers que falten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
ca: No els baixis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
ca: Els fitxers s'han mogut a una altra ubicació, seleccioneu la nova ubicació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
ca: Selecció d'ubicació nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
ca: Cancel·la, no engeguis el torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
ca: Obre un URL

en: Error fetching tracker list
ca: Error en recuperar la llista de seguidors

en: Please check if the URL in Settings > Advanced > Tracker list URL is reachable.
ca: Comproveu si es pot accedir a l'URL que hi ha a Arranjament > Avançat > URL de la llista de seguidors.

en: Invalid URL: %1
ca: URL no vàlid: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
ca: Obre silenciosament

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
ca: Límits de velocitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
ca: Límits de velocitat per als torrents individuals (doble clic per a editar):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
ca: Filtre:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
ca: Límits globals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
ca: Velocitat màxima de baixada:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
ca: Sense límit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
ca: Velocitat màxima de pujada:

en: Download Limit
ca: Límit de baixada

en: Upload Limit
ca: Límit de pujada

en: Assured Download Speed
ca: Velocitat assegurada de baixada

en: Assured Upload Speed
ca: Velocitat assegurada de pujada

en: No assured speed
ca: Sense velocitat assegurada

en: Create A Torrent
ca: Crea un torrent

en: Only HTTP(S) is supported for webseeding.
ca: Només s'accepta HTTP(S) per al sembrat web.

en: You must select a file or a folder.
ca: Heu de seleccionar un fitxer o carpeta.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
ca: No heu afegit cap seguidor, esteu segur que voleu crear aquest torrent?

en: You must add at least one node.
ca: Heu d'afegir almenys un node.

en: Choose a file to save the torrent
ca: Trieu un fitxer per a desar el torrent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
ca: Crea un torrent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
ca: El fitxer o directori del qual voleu crear un torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectDirectory)
en: Select Directory
ca: Seleccioneu un directori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectFile)
en: Select File
ca: Seleccioneu un fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
ca: Mida de cada fragment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
ca: Inicia el sembrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
ca: Torrent privat (DHT no permès)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
ca: Descentralitzat (només DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
ca: Afegeix un torrent al grup:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
ca: Seguidors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
ca: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
ca: Mou amunt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
ca: Mou avall

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
ca: Nodes DHT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
ca: IP o nom de màquina

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
ca: Sembradors web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Policy for the %1 group
ca: Política per al grup %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
ca: Ubicació per omissió per a desar els torrents d'aquest grup. <br/><br/>Això només s'usa en el diàleg de selecció de fitxers, quan es canvia el grup, servirà per a definir la ubicació de baixada. Si voleu, encara podeu substituir-ho.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
ca: Ubicació predeterminada a on desar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
ca: Ubicació predeterminada on moure quan es completa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
ca: Ubicació per omissió per a moure els torrents d'aquest grup. <br/><br/>Això només s'usa en el diàleg de selecció de fitxers, quan es canvia el grup, servirà per a definir a on moure la baixada en finalitzar. Si voleu, encara podeu substituir-ho.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
ca: Configuració predeterminada per als torrents que s'han afegit al grup.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
ca: Límits del torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
ca: Ràtio màxima de baixada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
ca: Ràtio màxima de pujada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
ca: Temps màxim de sembrat:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
ca:  hores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
ca: Ràtio màxima de compartició:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
ca: Quan això s'activa, aquests paràmetres només s'aplicaran quan s'afegeixi un torrent al grup en el diàleg de selecció de fitxers o en el diàleg de creació d'un torrent.<p>
    Si no s'activa, els paràmetres s'aplicaran sempre quan afegiu un torrent a aquest grup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
ca: Aplica els paràmetres només als torrents oberts o creats

en: Open a new tab
ca: Obre una pestanya nova

en: Close the current tab
ca: Tanca la pestanya actual

en: Edit Group Policy
ca: Edició de la política de grup

en: Open In New Tab
ca: Obre en una pestanya nova

en: New Group
ca: Grup nou

en: Edit Name
ca: Edita el nom

en: Remove Group
ca: Elimina el grup

en: Group Policy
ca: Política del grup

en: Please enter the group name.
ca: Si us plau, escriviu el nom del grup.

en: The group %1 already exists.
ca: El grup %1 ja existeix.

en: Open Location
ca: Obre la ubicació

en: Create a new torrent
ca: Crea un torrent nou

en: Open a torrent
ca: Obre un torrent

en: Open Silently
ca: Obre silenciosament

en: Open a torrent without asking any questions
ca: Obre un torrent sense preguntar cap qüestió

en: Open URL
ca: Obre un URL

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
ca: Obre un URL que apunta a un torrent, es permeten enllaços magnet

en: IP Filter
ca: Filtre d'IP

en: Show the list of blocked IP addresses
ca: Mostra la llista d'adreces IP bloquejades

en: Import Torrent
ca: Importació de torrent

en: Import a torrent
ca: Importa un torrent

en: Show/Hide KTorrent
ca: Mostra/oculta el KTorrent

en: D: %1 | U: %2
ca: B: %1 | P: %2

en: IP Filter List
ca: Llista de filtres d'IP

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
ca: Adreça IP no vàlida <b>%1</b>. Les adreces IP han de tenir el format «XXX.XXX.XXX.XXX».<br/><br/> Podeu usar comodins com ara «127.0.0.*» o indicar intervals com «200.10.10.0-200.10.10.40».

en: Choose a file
ca: Escolliu un fitxer

en: Text files
ca: Fitxers de text

en: Choose a filename to save under
ca: Escolliu un nom de fitxer per a desar-lo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
ca: Llista negra de parells del KTorrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
ca: Afegeix un parell:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
ca: Les adreces IP han de tenir el format «XXX.XXX.XXX.XXX».
                                            
    També podeu usar comodins com ara «127.0.0.*» o indicar intervals com «200.10.10.0-200.10.10.40».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
ca: Neteja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
ca: Obre...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
ca: Desa com a...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
ca: Principal

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
ca: Grups

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
ca: Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
ca: Avançat

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
ca: Obre un directori

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
ca: Afegeix al grup

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
ca: Configura les columnes

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
ca: Columnes

en: Bittorrent client by KDE
ca: Client de Bittorrent, creat per la comunitat KDE

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
ca: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson i Ivan Vasic

en: BitFinder Plugin
ca: Connector de BitFinder

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
ca: Connector d'interfície web, pedaç de la ràtio màxima de compartició

en: Statistics Plugin
ca: Connector d'estadístiques

en: Application icon and a couple of others
ca: Icona de l'aplicació i algunes més

en: 1.0 application icon
ca: Icona de l'aplicació 1.0

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
ca: Consells de la barra de fragments i ordenació IWFileTreeItem

en: Provider of the IP-Country database used in the InfoWidget plugin. The data is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0 International License https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
ca: Proveïdor de la base de dades IP-Country utilitzada al connector InfoWidget. Les dades estan subjectes a la llicència Creative Commons Attribution 4.0 International License https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/. Les banderes s'extreuen de http://flags.blogpotato.de/, així que gràcies a ells també.

en: The maxminddb library used for the InfoWidget plugin.
ca: La biblioteca «maxminddb» usada pel connector InfoWidget.

en: File prioritization and some other patches
ca: Priorització dels fitxers i altres pedaços

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
ca: S'ha usat miniupnp com a exemple per a la nostra implementació UPnP

en: Zeroconf enhancements
ca: Millores del Zeroconf

en: Coldmilk webgui
ca: Interfície web coldmilk

en: IDEAl code from KDevelop
ca: Codi IDEAl des del KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
ca: Millora en la conversió de velocitats del connector filtre d'IP

en: Bryan Burns of Juniper Networks
ca: Bryan Burns de Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
ca: Va trobar 2 vulnerabilitats de seguretat (esmenades)

en: Patch to load silently with a save location
ca: Pedaç per a carregar silenciosament a una ubicació de desament

en: Fixes in PHP code of webinterface
ca: Millores en el codi PHP de la interfície web

en: XFS specific disk preallocation
ca: Reserva d'espai específica de XFS

en: Patch to not show very low speeds
ca: Pedaç per a no mostrar velocitats molt baixes

en: Patch to show potentially firewalled status
ca: Pedaç que detecta la possibilitat d'estar darrere d'un tallafoc

en: Several patches
ca: Diversos pedaços

en: Patch to hide menu bar
ca: Pedaç per a ocultar la barra de menús

en: Patch to change file priorities in the webgui
ca: Pedaç per a modificar les prioritats del fitxer en la interfície web

en: Several webgui patches
ca: Diversos pedaços de la interfície web

en: Fixes for several warnings
ca: Esmenes per a diversos avisos

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
ca: Pedaç per a esmenar el càlcul de l'espai lliure al disc a FreeBSD

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
ca: Pedaç per a solucionar una fallada a «ChunkDownloadView»

en: A couple of bugfixes
ca: Un parell d'errors esmenats

en: Patch to load torrents silently from the command line
ca: Pedaç per a carregar silenciosament els torrents des de la línia d'ordres

en: New set of icons
ca: Conjunt d'icones nou

en: Drag and drop support for Plasma applet
ca: Implementació d'arrossegar i deixar anar per a la miniaplicació del Plasma

en: Patch to cleanup the plugin list
ca: Pedaç per a netejar la llista de connectors

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
ca: Pedaç per a fer que la miniaplicació del Plasma sigui una miniaplicació emergent

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
ca: Pedaç per a permetre intervals d'IP en el diàleg de filtres d'IP

en: Feature which adds the date a torrent was added
ca: Funcionalitat que afegeix la data de quan s'ha afegit un torrent

en: Feature to disable authentication in the webinterface
ca: Funcionalitat per a desactivar l'autenticació a la interfície web

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
ca: Patrons d'exclusió al connector de sindicació

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
ca: Pedaç per a reanomenar els torrents d'un sol fitxer amb el nom del fitxer que contenen

en: Fix for bug 305379
ca: Esmena de l'error 305379

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
ca: Va afegir la implementació per al tipus MIME «x-scheme-handler/magnet»

en: Fix for bug 339584
ca: Esmena de l'error 339584

en: KF5 porting
ca: Adaptació al KF5

en: Bugfixes, cleanups and optimizations
ca: Correccions d'errors, neteges i optimitzacions

en: KF6 porting
ca: Adaptació al KF6

en: Enable logging
ca: Activa el registre

en: Enable logging to standard output. Requires --enable-logging to be specified as well.
ca: Activa el registre a la sortida estàndard. També requereix que s'especifiqui --enable-logging.

en: Silently open torrent given on URL
ca: Obre silenciosament el torrent indicat en un URL

en: Document to open
ca: Document a obrir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
ca: Si s'ha de reservar o no espai en disc abans d'iniciar la baixada d'un torrent.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
ca: Reserva espai en disc abans d'iniciar un torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
ca: En lloc de fer una reserva ràpida, fa una reserva completa. Això és més lent que el sistema ràpid, però evita la fragmentació en el disc.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
ca: Reserva completa d'espai al disc (evita la fragmentació)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
ca: Rendiment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
ca: Interval d'actualització de l'IGU:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
ca: <p>L'interval en mil·lisegons entre actualitzacions de l'IGU.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>Augmentant això es disminuirà l'ús de la CPU.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
ca: Interval de letargia de la xarxa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
ca: <p>Interval de temps que els fils de la xarxa estaran en letargia quan tinguin limitació de velocitat. Això no té efecte quan no hi ha límits de velocitat.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Com més baix, més ús de CPU. Un valor alt pot comportar velocitats més baixes en situacions d'alta amplada de banda. </p>
    <p>Per exemple, en una LAN de 100 Mbit, si establiu un límit de 3000 KiB/s, podríeu no arribar a aquesta velocitat si aquest valor és massa alt. Sense cap límit, es pot arribar fàcilment per sobre de 3000 KiB/s en una LAN.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
ca: Cua dels magnets

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
ca: Nombre de ranures de baixada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
ca: Nombre màxim de magnets baixant simultàniament.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
ca: Si els magnets que no s'han baixat després d'un període de temps màxim han de tornar al final de la cua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
ca: Retorna a la cua els magnets després de:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
ca: Temps màxim que un magnet pot ocupar una ranura de baixada abans que torni a la cua.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
ca: Mida per a la previsualització dels fitxers d'àudio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
ca: <p>La quantitat de dades al començament i final d'un fitxer d'àudio, les quals es prioritzaran per a la previsualització.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
ca: Mida per a la previsualització dels fitxers de vídeo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
ca: <p>La quantitat de dades al començament i final d'un fitxer de vídeo, les quals es prioritzaran per a la previsualització.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tracker list URL:
ca: URL de la llista de seguidors:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_trackerListUrl)
en: URL of the tracker list used when adding a torrent by infohash
    NOTE: Each tracker must be on its own line. Blank lines are ignored.
ca: URL de la llista de seguidors usada en afegir un torrent per la informació de resum
    NOTA: Cal que cada seguidor estigui a la seva pròpia línia. S'ignoren les línies en blanc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
ca: Resol el nom de la màquina de cada parell. Això farà que es mostri el nom de la màquina del parell en lloc de l'adreça IP. 
    
    Es pot desactivar si no desitgeu el trànsit de xarxa addicional que genera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
ca: Resol els noms de les màquines dels parells

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
ca: Característiques

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
ca: DHT és un protocol sense seguidors per a cercar parells que comparteixen els mateixos torrents que vós.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
ca: Usa DHT per a obtenir parells addicionals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
ca: Port UDP per a les comunicacions DHT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
ca: <p>Port UDP que usarà el protocol DHT.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Atenció:</span> Si esteu darrere d'un encaminador, aquest port s'haurà de redirigir per a acceptar les sol·licituds DHT entrants. El connector UPnP pot fer això per vós.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
ca: Si usar o no l'intercanvi de parells compatible del µTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
ca: Usa l'intercanvi de parells

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
ca: Activa o desactiva l'ús de sembradors web quan són presents en un torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
ca: Usa els sembradors web

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
ca: Quan un torrent ha acabat de baixar, fa una comprovació completa de les dades del torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
ca: Comprova les dades en finalitzar la baixada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
ca: Encriptatge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
ca: <p>L'encriptatge del protocol és útil quan el vostre proveïdor d'Internet alenteix les connexions de bittorrent.</p>
    <p>L'encriptatge evita que el vostre trànsit de bittorrent es marqui com a trànsit bittorrent, i per tant, el proveïdor no l'alentirà.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
ca: Usa l'encriptatge del protocol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
ca: No tots els clients permeten l'encriptatge, i alguna gent té l'encriptatge desactivat. Si voleu connectar amb aquests parells, cal tenir activada aquesta opció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
ca: Permet connexions no encriptades

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
ca: Seguidor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
ca: En lloc de permetre que el seguidor determini la vostra adreça IP, es diu al seguidor quina adreça IP emprar. Useu això quan esteu darrere d'un servidor intermediari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
ca: Envia al seguidor una adreça IP personalitzada o un nom de màquina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
ca: Adreça IP personalitzada o nom de màquina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
ca: Adreça IP personalitzada o nom de màquina a enviar al seguidor. Els noms de màquina es resoldran en temps d'execució i les adreces IP resoltes s'enviaran al seguidor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_stalledTorrentColor)
en: Color to use for torrents when they are stalled or checking data.
ca: Color a usar per als torrents que s'han estancat o estan verificant les dades.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTorrentColor)
en: Color to use for torrents while seeding or downloading.
ca: Color a usar per als torrents en sembrar o baixar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent is running:
ca: Torrent en execució:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Torrent is stalled or checking data:
ca: Torrent estancat o verificant les dades:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_errorTorrentColor)
en: Color to use for torrents with error status.
ca: Color a usar per als torrents amb estat d'error.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Torrent error:
ca: Error del torrent:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_highlightTorrentNameByTrackerStatus)
en: Additionally highlight torrents based on the status of their trackers (if any)
ca: Addicionalment ressalta els torrents en funció de l'estat dels seus seguidors (si n'hi ha)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTrackerConnectionColor)
en: Color to use when at least one tracker is connected and replied no errors or warnings.
ca: Color a usar quan hi ha un seguidor connectat com a mínim i contesta sense errors ni avisos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Some of the trackers are reachable:
ca: Diversos seguidors són accessibles:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_warningsTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in warning.
ca: Color a usar quan el millor intent de connectar amb un seguidor dona un avís.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: None of the trackers are reachable:
ca: No hi ha cap seguidor accessible:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Reachable trackers report warnings:
ca: Els seguidors accessibles informes avisos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noTrackerConnectionColor)
en: Color to use when all trackers reply the errors or not found.
ca: Color a usar quan tots els seguidors donen errors o no trobats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Trackers are timing out:
ca: Els seguidors excedeixen el temps:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_timeoutTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in timeout. Connection will be attempted again later.
ca: Color a usar quan el millor intent de connectar amb un seguidor excedeix el temps. La connexió es tornarà a intentar més tard.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Low share ratio:
ca: Ràtio de compartició baixa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Good share ratio:
ca: Ràtio de compartició bona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lowShareRatioColor)
en: Color to display share ratio below minimal good value.
ca: Color per a mostrar una ràtio de compartició per sota del valor bo mínim.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_goodShareRatioColor)
en: Color to display share ratio above minimal good value.
ca: Color per a mostrar una ràtio de compartició per sobre del valor bo mínim.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset colors to their default values (other settings won't change).
ca: Restableix tots els colors als seus valors predeterminats (els altres paràmetres no canviaran).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset Colors
ca: Restableix els colors

en: Application
ca: Aplicació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
ca: Carpetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
ca: Carpeta per a desar la informació del torrent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
ca: Directori on desar la informació sobre tots els torrents oberts actualment en el KTorrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
ca: Directori a usar com a ubicació predeterminada per a desar totes les dades.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
ca: Directori on moure les dades quan hagi finalitzat la baixada d'un torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
ca: Moure les baixades completes a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
ca: Directori on copiar les dades que s'obren amb el KTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
ca: Copia els fitxers torrent a:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
ca: Icona de la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Whether or not to always minimize to system tray on startup.
ca: Si minimitzar sempre o no a la safata del sistema en iniciar-se.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Always minimize to system tray on startup
ca: Minimitza sempre a la safata del sistema en iniciar-se

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
ca: Si mostrar o no missatges emergents a la safata del sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
ca: Mostra els missatges emergents a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
ca: Quan se seleccionen múltiples torrents a obrir al mateix temps, els obre en silenci.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
ca: Obre múltiples torrents en silenci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
ca: Obre tots els torrents en silenci.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
ca: Obre tots els torrents en silenci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state or locking the screen when torrents are running.
ca: Evita que l'ordinador entri en estat de suspensió o es bloqui de pantalla quan els torrents s'estan executant.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep and automatic screen locking when torrents are running
ca: Evita la suspensió i el bloqueig automàtic de pantalla quan s'executin els torrents

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
ca: <p>Reanomena un torrent de fitxer únic amb el nom del seu únic fitxer.</p>
    <p>Per exemple, si el fitxer s'anomena <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, el torrent es mostrarà com a <span style=" font-weight:600;">linux-desktop</span>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
ca: Reanomena els fitxers torrent d'un únic fitxer amb el nom del seu únic fitxer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
ca: Si s'han o no de ressaltar els torrents nous.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
ca: Ressalta els torrents nous

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
ca: Mostra la velocitat total al títol de la finestra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
ca: Xarxa

en: All interfaces
ca: Totes les interfícies

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
ca: Ports i límits

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
ca: <p>Port que usarà el protocol bittorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Atenció:</span> Si esteu al darrere d'un encaminador, aquest port s'haurà de redirigir per a acceptar sol·licituds de connexions entrants. El connector UPnP pot fer això per vós.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
ca: Port del seguidor UDP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
ca: <p>Port que usarà el protocol del seguidor UDP.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Atenció:</span> Si esteu al darrere d'un encaminador, aquest port s'haurà de redirigir. El connector UPnP pot fer això per vós.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
ca: Màxim de connexions per torrent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
ca: Nombre màxim de connexions permeses per torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
ca: Límit global de la connexió:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
ca: Límit global de la connexió per a tots els torrents combinats.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
ca: Velocitat màxima de baixada en KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
ca: Velocitat màxima de pujada en KiB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
ca: Valor DSCP per als paquets IP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
ca: Aquest valor informarà en el camp DSCP de tots els paquets IP enviats pel protocol bittorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
ca: Nombre màxim de connexions establertes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to set up simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
ca: <p>El nombre màxim de connexions sortints que el KTorrent intentarà establir simultàniament.</p>
    <p>Si teniu problemes, ja que el KTorrent bloqueja l'altre trànsit d'Internet, disminuïu aquest número.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
ca: Interfície de xarxa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
ca: <p>Quina interfície de xarxa s'escoltarà per a les connexions entrants.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Nota:</span> Requereix tornar a iniciar perquè tingui efecte.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
ca: El protocol de transport µTorrent funciona sobre UDP i està optimitzat per a no interferir amb altre trànsit, mentre que usa tota l'amplada de banda no emprada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
ca: Usa el protocol de transport µTorrent (µTP)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
ca: No usa el TCP per a les connexions de bittorrent, només usa el protocol µTP. Això pot provocar una disminució de la velocitat, ja que no tots els clients de bittorrent accepten el µTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
ca: Usa només µTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
ca: Protocol de transport primari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to set up a connection with a peer, this protocol is chosen first.
ca: El protocol de transport primari a usar, en intentar establir una connexió amb un parell, primer se seleccionarà aquest protocol.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
ca: Deixa que el KTorrent calculi els paràmetres recomanats basant-se en l'amplada de banda disponible.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
ca: Arranjament recomanat...

en: Proxy
ca: Intermediari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
ca: Usa l'arranjament del servidor intermediari HTTP configurat a l'arranjament del KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
ca: Usa l'arranjament del servidor intermediari del KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
ca: Servidor intermediari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
ca: Adreça IP o nom de màquina del servidor intermediari HTTP a usar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
ca: Port del servidor intermediari HTTP.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
ca: Si s'usa un servidor intermediari HTTP en les connexions de sembrat web.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
ca: Usa un servidor intermediari en les connexions de sembrat web

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
ca: Si usar o no el servidor intermediari HTTP per a les connexions dels seguidors.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
ca: Servidor intermediari per a les connexions dels seguidors

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
ca: <p>Usa un servidor intermediari SOCKS per a les connexions de bittorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Això no s'usa per a les connexions dels seguidors.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
ca: Usa un servidor intermediari SOCKS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
ca: Servidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
ca: Adreça IP o nom de màquina del servidor SOCKS.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
ca: Port usat pel servidor SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
ca: Versió:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
ca: Activeu aquesta casella si el servidor SOCKS requereix autenticació amb un nom d'usuari i una contrasenya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
ca: Es requereix un nom d'usuari i contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
ca: Nom d'usuari per al servidor intermediari SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
ca: Contrasenya per al servidor intermediari SOCKS.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
ca: Gestor de la cua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
ca: Quan està activat, el gestor de la cua es desactivarà completament, que us permet controlar totalment els torrents manualment.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
ca: Control manual dels torrents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
ca: Màxim de baixades:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
ca: Nombre màxim de baixades simultànies que executarà el gestor de la cua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
ca: Màxim de sembrats:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
ca: Nombre màxim de sembrats simultanis que executarà el gestor de la cua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
ca: Quan l'espai en disc s'exhaureix:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
ca: Què fer quan l'espai en disc s'està exhaurint i el gestor de la cua vol iniciar un torrent.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
ca: No iniciïs els torrents

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
ca: Pregunta si es poden iniciar els torrents

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
ca: Inicia els torrents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
ca: Atura els torrents quan l'espai lliure en disc sigui inferior a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
ca: Quan l'espai lliure en disc baixa d'aquest valor, atura totes la baixada dels torrents.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
ca: <p>Amb això activat, el gestor de la cua disminuirà la prioritat d'un torrent que ha estat estancat durant molt temps.</p>
    <p>Això permetrà que el gestor de la cua executi altres torrents quan un torrent no faci res.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
ca: Disminueix la prioritat dels torrents que s'han estancat massa estona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
ca: <p>Temps usat pel temporitzador d'estancat. Quan un torrent està estancat durant més temps que aquest, la seva prioritat disminuirà.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
ca: Sembrat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
ca: Quan una baixada ha finalitzat, continuarà sembrada. Si es desactiva, s'aturarà el torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
ca: Mantén el sembrat després d'haver finalitzat la baixada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
ca: Nombre de ranures de pujada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
ca: Nombre de ranures de pujada, això determina el nombre de parells als quals podeu pujar un torrent simultàniament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
ca: Ràtio màxima de compartició per omissió:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
ca: <p>La ràtio màxima de compartició. Quan s'arribi a aquest valor s'aturarà el sembrat. Això només s'aplicarà als torrents que s'obrin, els torrents existents no es veuran afectats en canviar això.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Atenció:</span> Això no s'usarà en baixar, només en sembrar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
ca: Temps màxim de sembrat per omissió:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
ca: Temps màxim de sembrat en hores. Quan s'arribi a aquest temps, s'aturarà el torrent. Això només s'aplicarà als torrents que s'obrin, els torrents existents no es veuran afectats en canviar-ho.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red. Colors can be changed in color settings.
ca: Valor a partir del qual es mostrarà de color verd la ràtio de compartició. Les ràtios més baixes es mostraran en vermell. Els colors es poden canviar a la configuració de color.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
ca: Ràtio mínima de compartició bona:

en: Calculate Recommended Settings
ca: Càlcul de l'arranjament recomanat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
ca: Configuració recomanada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
ca: Amplada de banda disponible de pujada:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  Kbps
ca:  kbps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
ca: Amplada de banda disponible de baixada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
ca: Calcula

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
ca: Preferències

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
ca: Velocitat mitjana per ranura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
ca: Nombre de torrents que acostumeu a baixar simultàniament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
ca: Ranures per torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
ca: Configuració recomanada:

en: Speed down: %1 / up: %2
ca: Velocitat de baixada: %1 / pujada: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
ca: Tramès avall: %1 / amunt: %2

en: DHT: off
ca: DHT: desconnectat

en: %1 task | %1 tasks
ca[0]: %1 tasca
ca[1]: %1 tasques

en: The desktop is offline
ca: L'escriptori està desconnectat

en: Magnet Link
ca: Enllaços magnet

en: Status
ca: Estat

en: Peers
ca: Parells

en: Downloading
ca: Baixant

en: Queued
ca: En cua

en: Stopped
ca: Aturat

en: Start Magnet
ca: Inicia un magnet

en: Stop Magnet
ca: Atura el magnet

en: Copy Magnet URL
ca: Copia l'URL del magnet

en: Remove Magnet
ca: Elimina el magnet

en: Order
ca: Ordre

en: Name
ca: Nom

en: Time Stalled
ca: Temps sense activitat

en: Priority
ca: Prioritat

en: Running
ca: En execució

en: Not queued
ca: No posat a la cua

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
ca: Ordre d'un torrent a la cua.
    Arrossegueu i deixeu anar o empreu els botons amunt i avall de la dreta per a canviar l'ordre.

en: Search
ca: Cerca

en: Show Search
ca: Mostra la cerca

en: Show or hide the search bar
ca: Mostra o oculta la barra de cerca

en: Move Top
ca: Mou a dalt de tot

en: Move a torrent to the top of the queue
ca: Mou un torrent cap a dalt de tot de la cua

en: Move a torrent up in the queue
ca: Mou cap amunt un torrent a la cua

en: Move a torrent down in the queue
ca: Mou cap avall un torrent a la cua

en: Move Bottom
ca: Mou cap a baix

en: Move a torrent to the bottom of the queue
ca: Mou un torrent cap a baix de tot de la cua

en: Show Downloads
ca: Mostra les baixades

en: Show all downloads
ca: Mostra totes les baixades

en: Show Uploads
ca: Mostra les pujades

en: Show all uploads
ca: Mostra totes les pujades

en: Show Not Queued
ca: Mostra els no posats a la cua

en: Show all not queued torrents
ca: Mostra tots els torrents no posats a la cua

en: Widget to manage the torrent queue
ca: Giny per a gestionar la cua dels torrents

en: Magnet Downloader
ca: Descarregador de magnet

en: Displays the currently downloading magnet links
ca: Mostra els enllaços magnet que esteu baixant actualment

en: Start All
ca: Inicia'ls tots

en: Start all torrents
ca: Inicia tots els torrents

en: Stop All
ca: Atura'ls tots

en: Stop all torrents
ca: Atura tots els torrents

en: Suspend Torrents
ca: Suspèn els torrents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
ca: Suspèn tots els torrents en execució

en: Group View
ca: Vista de grup

en: Show or hide the group view
ca: Mostra o oculta la vista de grup

en: Filter Torrents
ca: Filtra els torrents

en: Filter torrents based on filter string
ca: Filtra els torrents basant-se en una cadena de filtratge

en: Set max upload speed
ca: Indica la velocitat màxima de pujada

en: Set max download speed
ca: Indica la velocitat màxima de baixada

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
ca: Velocitat de baixada: <b>%1</b><br/>Velocitat de pujada: <b>%2</b><br/>Rebut: <b>%3</b><br/>Transmès: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
ca: <b>%1</b> s'ha obert en silenci.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
ca: <b>%1</b> ha baixat del tot.<br>Velocitat mitjana: %2 bai. / %3 puj.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
ca: <b>%1</b> ha assolit la ràtio màxima de compartició de %2 i s'ha aturat. <br>S'ha pujat %3 a una velocitat mitjana de %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
ca: <b>%1</b> ha assolit el seu temps màxim de sembrat de %2 hores i s'ha aturat. <br>S'ha pujat %3 a una velocitat mitjana de %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
ca: <b>%1</b> s'ha aturat amb el següent error: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
ca: S'han trobat dades corruptes al torrent <b>%1</b><br> Seria una bona idea comprovar la integritat de les dades del torrent.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
ca: <b>%1</b> ha assolit a la seva ràtio màxima de compartició de %2 i no es pot posar a la cua. <br>Elimineu manualment el límit si voleu continuar sembrant.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
ca: <b>%1</b> ha assolit el seu temps de sembrat màxim de %2 hores i no es pot posar a la cua. <br>Elimineu manualment el límit si voleu continuar sembrant.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
ca: No s'ha pogut iniciar <b>%1</b>: <br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
ca[0]: No es pot sembrar més d'1 torrent. <br>
ca[1]: No es poden sembrar més de %1 torrents. <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
ca[0]: No es pot baixar més d'1 torrent. <br>
ca[1]: No es poden baixar més de %1 torrents. <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
ca: Aneu a «Arranjament -> Configura el KTorrent» si voleu canviar els límits.

en: There is not enough diskspace available.
ca: No hi ha prou espai disponible al disc.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
ca: El vostre disc està sense espai. <br /><b>%1</b> és baixat a «%2».

en: Torrent has been stopped.<br />
ca: S'ha aturat el torrent.<br />

en: Upload speed limit in KiB/s
ca: Límit de la velocitat de pujada en KiB/s

en: Download speed limit in KiB/s
ca: Límit de la velocitat de baixada en KiB/s

en: Unlimited
ca: Sense límit

en: Torrent Settings
ca: Arranjament dels torrents

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
ca: Propietats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
ca: DHT és una base de dades distribuïda que es pot usar per a cercar més parells per a un torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
ca: Usa DHT per a obtenir més parells

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
ca: L'intercanvi de parells provoca que se cerquin més parells, intercanviant informació quant als parells amb altres parells.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
ca: Usa l'intercanvi de parells per a trobar més parells

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
ca: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">El mode de supersembrat, és un mode de sembra especial que permet aconseguir eficiències de sembrat més altes. Això redueix l'amplada de banda usada per a escampar un torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>Això només s'hauria de fer servir quan l'eixam encara no està establert completament. Quan ja hi ha múltiples sembradors actius, aquest mode no és útil.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
ca: Usa el mode de supersembrat per a sembrar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
ca: Mou els fitxers del torrent a un directori diferent quan hagi finalitzat la seva baixada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
ca: Ubicació a on moure els fitxers.

en: Checked %v of %m chunks
ca: Comprovats %v de %m fragments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
ca: Trobat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
ca: El nombre de fragments que no s'han baixat, però que tanmateix s'han trobat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
ca: Ha fallat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
ca: El nombre de fragments que s'han baixat, però que no són correctes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
ca: Sense baixar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
ca: El nombre de fragments que no s'han baixat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
ca: Baixat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
ca: El nombre de fragments que s'han baixat i que són correctes.

en: Filter...
ca: Filtre...

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
ca: Engega

en: Start all selected torrents in the current tab
ca: Engega tots els torrents seleccionats a la pestanya actual

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
ca: Força l'engegada

en: Force start all selected torrents in the current tab
ca: Força l'engegada de tots els torrents seleccionats a la pestanya actual

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
ca: Atura

en: Stop all selected torrents in the current tab
ca: Atura tots els torrents seleccionats a la pestanya actual

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
ca: Pausa

en: Pause all selected torrents in the current tab
ca: Posa en pausa tots els torrents seleccionats a la pestanya actual

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
ca: Elimina

en: Remove all selected torrents in the current tab
ca: Elimina tots els torrents seleccionats a la pestanya actual

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
ca: Engega'ls tots

en: Start all torrents in the current tab
ca: Engega tots els torrents a la pestanya actual

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
ca: Atura'ls tots

en: Stop all torrents in the current tab
ca: Atura tots els torrents a la pestanya actual

en: Remove Torrent and Data
ca: Elimina el torrent i les dades

en: Rename Torrent
ca: Reanomena el torrent

en: Add Peers
ca: Afegeix parells

en: Manual Announce
ca: Anunci manual

en: Scrape
ca: Rascada

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Data Directory
ca: Directori de dades

en: Temporary Directory
ca: Directori temporal

en: Move Data
ca: Mou les dades

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
ca: Arranjament

en: Remove from Group
ca: Elimina del grup

en: Check Data
ca: Comprova les dades

en: Check all the data of a torrent
ca: Comprova totes les dades d'un torrent

en: Copy Torrent URL
ca: Copia l'URL d'un torrent

en: Export Torrent
ca: Exporta un torrent

en: Set the speed limits of individual torrents
ca: Estableix els límits de velocitat dels torrents individuals

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
ca: El torrent <b>%1</b> no ha acabat de baixar, voleu suprimir també les dades incompletes?

en: Remove Download
ca: Elimina la baixada

en: Delete Data
ca: Suprimeix les dades

en: Keep Data
ca: Mantén les dades

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
ca: Perdreu totes les dades baixades dels torrents següents. Esteu segur que voleu fer això?

en: Remove Torrent
ca: Elimina el torrent

en: Select a directory to move the data to.
ca: Seleccioneu un directori a on moure les dades.

en: Downloaded
ca: Baixat

en: Size
ca: Mida

en: Uploaded
ca: Pujat

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
ca: Pendent

en: Down Speed
ca: Baixant a

en: Up Speed
ca: Pujant a

en: Time Left
ca: Temps restant

en: Seeders
ca: Sembradors

en: Leechers
ca: Sangoneres

en: % Complete
ca: % completat

en: Share Ratio
ca: Ràtio de compartició

en: Time Downloaded
ca: Temps de baixada

en: Time Seeded
ca: Temps de sembrat

en: Location
ca: Ubicació

en: Added
ca: Afegit

en: How much data we have downloaded of the torrent
ca: Quantes dades han baixat del torrent

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
ca: Mida total del torrent, sense incloure els fitxers exclosos

en: How much data we have uploaded
ca: Quantes dades se n'han pujat

en: How much data left to download
ca: Quantes dades queden per baixar

en: Current download speed
ca: Velocitat actual de baixada

en: Current upload speed
ca: Velocitat actual de pujada

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
ca: Quant temps queda abans d'acabar el torrent o abans d'arribar a la ràtio màxima de compartició, si està activada

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
ca: A quants sembradors estem connectats (quants sembradors hi ha segons el seguidor)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
ca: A quantes sangoneres estem connectats (quantes sangoneres hi ha segons el seguidor)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
ca: El percentatge de dades que hi ha de tot el torrent, sense incloure els fitxers exclosos

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
ca: La ràtio de compartició és el nombre de bytes pujats dividit pel nombre de bytes baixats

en: How long we have been downloading the torrent
ca: Quant temps heu estat baixant el torrent

en: How long we have been seeding the torrent
ca: Quant temps heu estat sembrant el torrent

en: The location of the torrent's data on disk
ca: La ubicació de les dades del torrent en el disc

en: When this torrent was added
ca: Quan es va afegir aquest torrent

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
ca: %1<br>URL: <b>%2</b>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
ca: <br/><br/>No s'ha pogut connectar amb cap seguidor.

en: KTorrent's UPnP test application
ca: Aplicació de proves d'UPnP del KTorrent

en: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
ca: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson i Ivan Vasic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
ca: Aplicació de proves de l'UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
ca: Encaminador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
ca: No s'ha trobat cap encaminador.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
ca: Cerca els encaminadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
ca: Redirecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
ca: Desfés la redirecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
ca: Mode de sortida detallada

en: Maximum share ratio reached.
ca: S'ha assolit la ràtio màxima de compartició.

en: Maximum seed time reached.
ca: S'ha assolit el temps màxim de sembrat.

en: Uploads
ca: Pujades

en: Running Uploads
ca: Pujades en execució

en: Not Running Uploads
ca: Pujades sense executar

en: Downloads
ca: Baixades

en: Running Downloads
ca: Baixades en execució

en: Not Running Downloads
ca: Baixades sense executar

en: Active Torrents
ca: Torrents actius

en: Active Downloads
ca: Baixades actives

en: Active Uploads
ca: Pujades actives

en: Passive Torrents
ca: Torrents inactius

en: Passive Downloads
ca: Baixades inactives

en: Passive Uploads
ca: Pujades inactives

en: Custom Groups
ca: Grups personalitzats

en: Ungrouped Torrents
ca: Torrents sense grup

en: All files
ca: Tots els fitxers

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
ca: Nombre màxim de baixades (0 = sense límit)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
ca: Nombre màxim de sembradors (0 = sense límit)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
ca: Engego les baixades si hi ha poc espai al disc?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
ca: Nombre màxim de connexions per torrent (0 = sense límit)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
ca: Nombre màxim de connexions per a tots els torrents (0 = sense límit)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
ca: Velocitat màxima de pujada en KiB/s (0 = sense límit)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
ca: Velocitat màxima de baixada en KiB/s (0 = sense límit)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
ca: Ràtio màxima de compartició (0 = sense límit)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
ca: Mostra una icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
ca: Mostra un total de les velocitats al títol

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
ca: Mostra la barra de velocitat a la safata del sistema

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
ca: Amplada de banda de la baixada (en kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
ca: Amplada de banda de la pujada (en kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (alwaysMinimizeToSystemTray), group (downloads)
en: Always minimize to system tray on startup.
ca: Minimitza sempre a la safata del sistema en iniciar-se.

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
ca: Mostra els missatges emergents en finalitzar un torrent.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
ca: Mantén el sembrat després d'haver finalitzat la baixada

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
ca: Carpeta per a desar els fitxers temporals

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
ca: Si desar o no automàticament les baixades en un directori de desament

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
ca: Carpeta per a desar els fitxers baixats

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
ca: Si copiar o no automàticament els fitxers .torrent en un directori de còpia dels torrents

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
ca: Carpeta per a copiar els fitxers .torrent

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
ca: Si enviar o no al seguidor una adreça IP personalitzada

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
ca: El directori que es va emprar com a darrer directori de desament

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
ca: IP a passar al seguidor

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
ca: Interval d'actualització de l'IGU

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
ca: Funcionament del DHT

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
ca: Port DHT

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
ca: Nombre de ranures de pujada

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
ca: Columnes mostrades al KTorrentView

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
ca: Quan no hi ha prou espai lliure per a completar una baixada, i l'espai disponible en el disc sigui inferior a aquest valor, el torrent s'aturarà.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
ca: Si moure o no automàticament les baixades completes al directori de completades

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
ca: Carpeta a on moure els fitxers baixats

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
ca: Temps màxim de sembrat en hores (0 = sense límit)

en: Plugins
ca: Connectors

en: Warning: %1
ca: Atenció: %1

en: Downloaded Chunks
ca: Fragments baixats

en: Chunks to Download
ca: Fragments a baixar

en: Excluded Chunks
ca: Fragments exclosos

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
ca: El torrent «%1» ha assolit la seva ràtio màxima de compartició i el seu temps màxim de sembrat. Ignoro el límit i torno a sembrar?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
ca: El torrent «%1» ha assolit la seva ràtio màxima de compartició. Ignoro el límit i torno a sembrar?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
ca: El torrent «%1» ha assolit el seu temps màxim de sembrat. Ignoro el límit i torno a sembrar?

en: Limits reached.
ca: S'ha assolit el límit.

[ctx: @action:button]
en: Start
ca: Inicia

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
ca: No disposeu de prou espai al disc per a baixar aquest torrent. Esteu segur que voleu continuar?

en: Insufficient disk space for %1
ca: Espai al disc insuficient per a %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
ca: No disposeu de prou espai al disc per a baixar els torrents següents. Esteu segur que voleu continuar?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
ca: Els torrents següents han assolit el seu temps màxim de compartició. Els voleu tornar a sembrar?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
ca: Els torrents següents han assolit la seva ràtio màxima de compartició. Els voleu sembrar igualment?

en: Error starting torrent %1: %2
ca: Error en engegar el torrent %1: %2

en: Error stopping torrent %1: %2
ca: Error en aturar el torrent %1: %2

en: File
ca: Fitxer

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
ca: No es pot escriure més enllà de la memòria intermèdia del «mmap».

en: Scheduler
ca: Planificador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
ca: Límits especials

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
ca: Usa aquests límits globals quan l'estalvi de pantalla estigui actiu, en lloc dels configurats a l'arranjament de la xarxa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
ca: Usa límits de velocitats diferents quan l'estalvi de pantalla estigui actiu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
ca: Límit de pujada global quan està activat l'estalvi de pantalla.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
ca: Límit de baixada global quan està activat l'estalvi de pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
ca: Color de fons en la planificació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
ca: Color de fons en la planificació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
ca: Color de les línies en la planificació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
ca: Color de totes les línies en la planificació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
ca: Color dels elements en la planificació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
ca: Color de cada element normal en la planificació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
ca: Color dels elements suspesos en la planificació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
ca: Color de cada element suspès en la planificació.

en: Bandwidth Scheduler
ca: Planificador de l'amplada de banda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
ca: Edita l'element

en: Add an item
ca: Afegeix un element

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
ca: Durada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
ca: Des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
ca: A:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
ca: Des de:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
ca: Fins a:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
ca: Límits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
ca: Límit de baixada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
ca: Límit de pujada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
ca: Quan està activat l'estalvi de pantalla:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
ca: Límits de la connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
ca: Definició dels límits de la connexió

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
ca: Planificador de l'amplada de banda

en: Cannot open file %1: %2
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %1: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
ca: El fitxer %1 està corrupte o no és un fitxer adequat de planificació del KTorrent.

en: Edit the bandwidth schedule
ca: Edita la planificació de l'amplada de banda

en: Load Schedule
ca: Carrega una planificació

en: Save Schedule
ca: Desa la planificació

en: New Item
ca: Element nou

en: Remove Item
ca: Elimina l'element

en: Edit Item
ca: Edita l'element

en: Clear Schedule
ca: Neteja la planificació

en: Scheduler Active
ca: Planificador actiu

en: Activate or deactivate the scheduler
ca: Activa o desactiva el planificador

en: KTorrent scheduler files
ca: Fitxers del planificador del KTorrent

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
ca: Aquest element és incompatible amb un altre element de la planificació. No es pot canviar.

en: Suspended
ca: Suspès

en: %1 Down
    %2 Up
ca: %1 baixada
    %2 pujada

en: Current schedule: suspended
ca: Planificació actual: suspesa

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
ca: Planificació actual: %1/s baixada, %2/s pujada

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
ca: Planificació actual: baixada sense límit, %1/s pujada

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
ca: Planificació actual: %1/s baixada, pujada sense límit

en: Current schedule: unlimited upload and download
ca: Planificació actual: baixada i pujada sense límit

en:  (scheduler disabled)
ca:  (planificador desactivat)

en: Current schedule:
ca: Planificació actual:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
ca: Ordre de baixada dels fitxers

en: File download order for <b>%1</b>:
ca: Ordre de baixada dels fitxers per a <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
ca: Temporades i episodis

en: Album Track Order
ca: Ordre de les peces de l'àlbum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
ca: Ordre de baixada dels fitxers per a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
ca: Si activar o no un ordre de baixada personalitzat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
ca: Activa un ordre de baixada personalitzada per als fitxers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
ca: Ordena per

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
ca: Cerca fitxers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
ca: Ordre en què es baixaran els fitxers d'un torrent. El fitxer de dalt baixarà primer, seguit pel segon i després pel tercer...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
ca: Afegeix seguidors

en: Available Chunks
ca: Fragments disponibles

en: Unavailable Chunks
ca: Fragments no disponibles

en: Chunk
ca: Fragment

en: Progress
ca: Progrés

en: Peer
ca: Parell

en: Files
ca: Fitxers

en: Number of the chunk
ca: Número del fragment

en: Download progress of the chunk
ca: Progrés de la baixada del fragment

en: Which peer we are downloading it from
ca: Des de quin parell s'està baixant

en: Download speed of the chunk
ca: Velocitat de baixada del fragment

en: Which files the chunk is located in
ca: Els fitxers en els quals està ubicat el fragment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
ca: Fragments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
ca: Baixant ara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
ca: Exclòs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
ca: Pendent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
ca: Mida:

[ctx: Open file]
en: Open
ca: Obre

[ctx: Open file with]
en: Open With
ca: Obre amb

[ctx: Rename file]
en: Rename
ca: Reanomena

en: Check File
ca: Comprova el fitxer

en: Download first
ca: Baixa el primer

en: Download normally
ca: Baixa normalment

en: Download last
ca: Baixa l'últim

en: Do not download
ca: No descarreguis

en: Delete File(s)
ca: Suprimeix el/s fitxer/s

en: Move File
ca: Mou el fitxer

en: Collapse Folder Tree
ca: Redueix l'arbre de carpetes

en: Expand Folder Tree
ca: Expandeix l'arbre de carpetes

en: File Tree
ca: Arbre de fitxers

en: File List
ca: Llista de fitxers

en: Show Filter
ca: Mostra el filtre

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
ca[0]: Perdreu totes les dades d'aquest fitxer. Esteu segur que voleu fer això?
ca[1]: Perdreu totes les dades d'aquests fitxers. Esteu segur que voleu fer això?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
ca: No s'han baixat dades suficients per a obrir el fitxer.
    
    Activo el mode de baixada seqüencial per a obtenir les dades necessàries amb una prioritat més alta?

[ctx: @action:button]
en: Enable Sequential Download Mode
ca: Activa el mode de baixada seqüencial

en: Info Widget
ca: Giny d'informació

[ctx: @title:tab]
en: Status
ca: Estat

en: Displays status information about a torrent
ca: Mostra la informació sobre l'estat d'un torrent

[ctx: @title:tab]
en: Files
ca: Fitxers

en: Shows all the files in a torrent
ca: Mostra tots els fitxers d'un torrent

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
ca: Mostra tots els parells als quals esteu connectat per a un torrent

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
ca: Mostra tots els fragments que esteu baixant d'un torrent

en: Displays information about all the trackers of a torrent
ca: Mostra la informació sobre tots els seguidors d'un torrent

en: Webseeds
ca: Sembradors web

en: Displays all the webseeds of a torrent
ca: Mostra tots els sembradors web d'un torrent

[ctx: @title:column]
en: Preview
ca: Vista prèvia

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
ca: % completat

[ctx: Download first]
en: First
ca: Primer

[ctx: Download last]
en: Last
ca: Últim

[ctx: Preview available]
en: Available
ca: Disponible

[ctx: Preview pending]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: preview available]
en: Available
ca: Disponible

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
ca: Pestanyes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
ca: Si mostrar o no la pestanya dels parells a la part inferior de la finestra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
ca: Mostra la llista de parells

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
ca: Si mostrar o no la pestanya dels fragments a la part inferior de la finestra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
ca: Mostra la llista de fragments actualment en baixada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
ca: Si mostrar o no la pestanya dels seguidors a la part inferior de la finestra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
ca: Mostra la llista de seguidors

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
ca: Si mostrar o no la pestanya dels sembradors web a la part inferior de la finestra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
ca: Mostra la llista de sembradors web

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
ca: Colors de la prioritat dels fitxers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
ca: Prioritat principal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
ca: Color a usar per als fitxers amb prioritat principal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
ca: Darrera prioritat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
ca: Color a usar per als fitxers amb darrera prioritat.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
ca: Mostra la pestanya de vista dels parells a la finestra principal

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
ca: Mostra la pestanya de vista dels fragments baixats a la finestra principal

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
ca: Mostra la pestanya de vista dels seguidors a la finestra principal

en: Kick Peer
ca: Expulsa el parell

en: Ban Peer
ca: Prohibeix el parell

[ctx: Choked]
en: Yes
ca: Sí

[ctx: Snubbed]
en: Yes
ca: Sí

[ctx: Interested]
en: Yes
ca: Sí

[ctx: Interesting]
en: Yes
ca: Sí

en: Address
ca: Adreça

en: Country
ca: País

en: Choked
ca: Obturat

en: Snubbed
ca: Rebutjat

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Score
ca: Puntuació

en: Upload Slot
ca: Ranura de pujada

en: Requests
ca: Peticions

en: Interested
ca: Interessat

en: Interesting
ca: Interessant

en: IP address of the peer
ca: Adreça IP del parell

en: Country the peer is in
ca: País en el qual es troba el parell

en: Which client the peer is using
ca: El client que usa el parell

en: Download speed
ca: Velocitat de baixada

en: Upload speed
ca: Velocitat de pujada

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
ca: Si el parell ens ha embussat -quan estiguem embussats el parell no ens enviarà cap dada-

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
ca: Rebutjat significa que el parell no ens ha enviat cap dada en els darrers 2 minuts

en: How much data the peer has of the torrent
ca: Quantes dades del torrent té el parell

en: Whether or not the peer has DHT enabled
ca: Si el parell té el DHT activat

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
ca: La puntuació del parell, el KTorrent l'usa per a determinar amb qui puja

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
ca: Només els parells que tenen una ranura de pujada obtindran dades de nosaltres

en: The number of download and upload requests
ca: El nombre de sol·licituds de baixada i de pujada

en: How much data we have downloaded from this peer
ca: Quantes dades hem baixat des d'aquest parell

en: How much data we have uploaded to this peer
ca: Quantes dades hem pujat a aquest parell

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
ca: Si el parell està interessat a baixar dades des de nosaltres

en: Whether we are interested in downloading from this peer
ca: Si nosaltres estem interessats a baixar dades des d'aquest parell

en: Private
ca: Privat

en: Public
ca: Públic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
ca: Informació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
ca: Velocitat mitjana de baixada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
ca: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
ca: Velocitat mitjana de pujada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
ca: Informació del resum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
ca: Fragments baixats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
ca: Fragments disponibles:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
ca: Compartició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
ca: Ràtio de compartició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
ca: Ràtio límit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
ca: Límit de temps:

en: Times Downloaded
ca: Nombre de baixades

en: Next Update
ca: Pròxima actualització

en: Copy Tracker URL
ca: Copia l'URL del seguidor

en: Copy Tracker status
ca: Copia l'estat del seguidor

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
ca: No s'han pogut afegir diversos URL perquè estan mal formats:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
ca: Ja hi ha un seguidor anomenat <b>%1</b>.

en: The following duplicate trackers were not added:
ca: Els següents seguidors duplicats no s'han afegit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
ca: Elimina el seguidor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
ca: Canvia el seguidor actiu actual per als torrents privats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
ca: Commuta el seguidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
ca: Actualitza els seguidors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
ca: Restaura als valors predeterminats

en: Speed
ca: Velocitat

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
ca: No s'ha pogut afegir el sembrador web %1, ja forma part de la llista dels sembradors web.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
ca: No s'ha pogut eliminar el sembrador web %1, forma part del torrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
ca: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sembrador web a afegir al torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>Només es permeten sembradors web http.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
ca: Afegeix un sembrador web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
ca: Elimina el sembrador web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
ca: Activa-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
ca: Desactiva-ho tot

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
ca: S'està convertint...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
ca: S'està convertint la llista de blocs al format del KTorrent. Això pot trigar una estona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
ca: C&ancel·la

en: Loading txt file...
ca: S'està carregant el fitxer txt...

en: There are no IP addresses to convert in %1
ca: No hi ha adreces IP a convertir en %1

en: Automatic update of IP filter failed: %1
ca: Ha fallat l'actualització automàtica del filtre d'IP: %1

en: 7z files are not supported
ca: Els fitxers 7z no estan admesos

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
ca: No s'ha pogut determinar el tipus de fitxer de <b>%1</b>

en: Cannot open zip file %1.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer ZIP %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
ca: Ha fallat l'actualització automàtica del filtre d'IP: no s'ha pogut obrir el fitxer ZIP %1

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
ca: No s'ha trobat la llista de bloqueig en el fitxer ZIP: %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
ca: Ha fallat l'actualització automàtica del filtre d'IP: no s'ha pogut trobar la llista de bloqueig al fitxer ZIP %1

en:  day |  days
ca[0]:  dia
ca[1]:  dies

en: Status: Loaded and running.
ca: Estat: carregat i funcionant.

en: Status: Not loaded.
ca: Estat: no carregat.

en: Status: Downloading and converting new block list...
ca: Estat: s'està baixant i convertint una llista de bloqueigs nova...

en: No update done yet.
ca: Encara no s'ha actualitzat.

en: %1 (Last update attempt failed.)
ca: %1 (ha fallat el darrer intent d'actualització).

en: Never
ca: Mai

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
ca: Preferències del bloqueig d'IP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
ca: Fitxer de filtres de PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
ca: Activeu això si voleu que funcioni el connector de filtres d'IP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
ca: Usa el filtre de PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
ca: Fitxer de filtres d'IP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
ca: Fitxer de filtres a usar, pot ser un fitxer local o un fitxer remot.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
ca: Baixa i converteix el fitxer de filtres d'IP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
ca: &Baixa/Converteix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
ca: Baixa els filtres de PeerGuardian des de bluetack.co.uk o iblocklist.org.
    Nota: S'accepten els fitxers d'arxiu com els ZIP i els tar.gz o tar.bz2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
ca: Actualització automàtica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
ca: Activeu això si voleu actualitzar automàticament el fitxer de filtres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
ca: Actualitza el fitxer cada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
ca: Interval d'actualització en dies.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
ca: Darrera actualització:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
ca: Pròxima actualització:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
ca: URL del filtre nivell1

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
ca: Uso el filtre nivell1?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
ca: Usa text enriquit al registre

en: System
ca: Sistema

en: Log Level
ca: Nivell de depuració

en: Debug
ca: Depuració

en: Notice
ca: Anotació

en: All
ca: Tot

en: None
ca: Cap

en: Log Viewer
ca: Visualitzador del registre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
ca: Feu doble clic en el nivell de registre per a canviar-lo. Els possibles nivells són:
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Tot: </span>Mostra tots els missatges</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Només mostra els missatges importants</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Anotació: </span>Només mostra els missatges de nota i els importants</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Depuració: </span>Mostra els missatges de depuració, els avisos i els importants</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Cap: </span> No mostra cap missatge</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
ca: Si usar o no text enriquit o només text net, per a la sortida del registre que es mostrarà al visualitzador del registre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
ca: Usa text enriquit per a la sortida del registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
ca: Posició del giny del registre:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
ca: Activitat separada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
ca: Giny acoblable

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
ca: Activitat del torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
ca: Nombre màxim de línies visibles:

en: Log
ca: Registre

en: View the logging output generated by KTorrent
ca: Visualitza la sortida del registre generada pel KTorrent

en: Suspend Output
ca: Suspèn la sortida

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
ca: <font color="#FF0000">S'ha suspès la sortida del registre</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
ca: <font color="#00FF00">S'ha reprès la sortida del registre</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
ca: Grava un seguidor des del fitxer torrent

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
ca: Commuta si s'usa un seguidor personalitzat

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
ca: El seguidor per omissió

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
ca: Mostra el DN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
ca: Mostra una finestra emergent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
ca: Activa-ho només en els torrents públics

en: Copy Magnet URI
ca: Copia l'URI del magnet

en: Magnet link copied to clipboard
ca: L'enllaç magnet s'ha copiat al porta-retalls

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
ca: Generador de magnet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
ca: Preferències del generador de magnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
ca: Afegeix un seguidor des del fitxer torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
ca: Defineix quin seguidor s'afegeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
ca: Afegeix un URL de seguidor personalitzat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
ca: L'URL del seguidor que serà part de l'enllaç magnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
ca: Afegeix el nom del torrent a l'URI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
ca: Afegeix un nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
ca: Desactiva l'element de menú per als torrents privats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
ca: Dona informació en forma de finestra emergent

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
ca: Menú del reproductor multimèdia

en: Ready to play
ca: A punt per a reproduir

en: Playing: <b>%1</b>
ca: Reproduint: <b>%1</b>

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
ca: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Àlbum: <b>%3</b>)

en: Available
ca: Disponible

en: Pending
ca: Pendent

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
ca: <b>%1</b><br/>Vista prèvia: %2<br/>Baixat: %3 %

en: Media Player
ca: Reproductor multimèdia

en: Play
ca: Inicia

en: Pause
ca: Pausa

en: Stop
ca: Atura

en: Previous
ca: Previ

en: Next
ca: Següent

en: Show Video
ca: Mostra el vídeo

en: Add Media
ca: Afegeix un suport

en: Clear Playlist
ca: Neteja la llista de reproducció

en: Toggle Fullscreen
ca: Mode a pantalla completa

en: Movie player
ca: Reproductor de pel·lícules

en: Show incomplete files
ca: Mostra els fitxers incomplets

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
ca: Actualitza

en: Refresh media files
ca: Actualitza els fitxers multimèdia

en: Search media files
ca: Cerca fitxers multimèdia

en: Title
ca: Títol

en: Artist
ca: Artista

en: Album
ca: Àlbum

en: Length
ca: Durada

en: Year
ca: Any

en: Random play order
ca: Ordre de reproducció aleatori

en: KTorrent is playing a video.
ca: El KTorrent està reproduint un vídeo.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
ca: Si obrir o no els torrents en silenci.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
ca: S'ha marcat l'acció de suprimir.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
ca: S'ha marcat l'acció de moure.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
ca: Explora els directoris recursivament.

[ctx: folder name part]
en: loaded
ca: carregada

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
ca: Exploració de carpetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
ca: Carpeta a explorar per als torrents:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
ca: Llista de carpetes que aquest connector explorarà cercant els torrents.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
ca: Afegeix una carpeta nova per a explorar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
ca: Elimina una carpeta de la llista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
ca: Elimina la carpeta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
ca: Obre els torrents sense preguntar cap qüestió.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
ca: Explora recursivament la carpeta cercant els torrents. <br/><br/>
    Nota: Això no es farà per a les carpetes anomenades «carregats».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
ca: Explora les subcarpetes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
ca: Quan s'hagi trobat i carregat un fitxer torrent, el suprimirà.<br/><br/>
    Avís: Aquest fitxer s'esborrarà permanentment.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
ca: Elimina el fitxer torrent després de la càrrega

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
ca: Quan es carregui un fitxer torrent, es mourà a un subdirectori anomenat «carregats». Si la carpeta no existeix, es crearà.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
ca: Mou el fitxer torrent al directori «carregats»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
ca: Afegeix a un grup els torrents oberts amb aquest connector.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
ca: Grup al qual s'afegiran els torrents.

[ctx: plugin name]
en: Scan for lost files
ca: Explora els fitxers perduts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Widget position:
ca: Posició del giny:

en: Scan for lost files
ca: Explora els fitxers perduts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnScanFolder)
en: Scan
ca: Explora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select folder:
ca: Selecció de carpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Show all files
ca: Mostra tots els fitxers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open file
ca: Obre un fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Delete on disk
ca: Suprimeix al disc

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Ctrl+Del
ca: Ctrl+Supr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
ca: Barra d'eines de cerca

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
ca: Motor de cerca actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings) i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general)
en: Use proxy settings for search
ca: Usa la configuració del servidor intermediari per a les cerques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
ca: Usa el navegador per omissió

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
ca: Usa un navegador personalitzat

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
ca: Camí personalitzat cap a l'executable de l'explorador

[ctx: plugin name]
en: Search
ca: Cerca

en: Search for %1
ca: Cercant %1

en: Failed to parse %1
ca: Ha fallat en analitzar %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
ca: Preferències de la cerca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
ca: Neteja els quadres combinats de l'historial de cerques.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
ca: Neteja l'historial de cerques

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
ca: Reinicia a l'acció per omissió a usar quan s'hagi finalitzat la baixada d'un torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
ca: Reinicia a l'acció torrent predeterminada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
ca: Restaura totes les cerques actives de la darrera sessió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
ca: Restaura les cerques prèvies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
ca: Si s'han d'obrir les cerques en un navegador extern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
ca: Obre els resultats de la cerca en un navegador extern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
ca: Si s'usa o no la configuració del servidor intermediari HTTP per a les cerques.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
ca: Usa el navegador predeterminat configurat a l'Arranjament del sistema.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
ca: Usa un navegador personalitzat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
ca: Camí personalitzat del navegador:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
ca: Camí personalitzat del navegador.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
ca: Motors de cerca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
ca: Afegeix un motor de cerca nou.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
ca: Elimina tots els motors de cerca seleccionats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
ca: &Elimina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
ca: Elimina tots els motors de cerca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
ca: &Elimina-ho tot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
ca: Afegeix tots els motors de cerca per omissió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
ca: Afegeix per &omissió

en: Add a Search Engine
ca: Afegeix un motor de cerca

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
ca: Introduïu el nom de màquina del motor de cerca (per exemple www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
ca: El %1 no permet l'Opensearch, caldrà que introduïu manualment l'URL de cerca. L'URL ha de contenir {searchTerms}, el KTorrent ho substituirà per la vostra cerca.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
ca: L'URL %1, no conté cap {searchTerms}.

en:  Engine:
ca:  Motor:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
ca: S'està baixant:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
ca: Voleu baixar o desar el torrent?

en: Download Torrent
ca: Baixa el torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
ca: Baixa

en: Home
ca: Inici

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
ca: Sigues lliure.

en: Search the web for torrents.
ca: Cerca els torrents al web.

en: Save %1 to
ca: Desa %1 a

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
ca: Aturada

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
ca: Barra d'eines d'aturada

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
ca: Configura l'aturada

en: Lock
ca: Bloqueig

en: Sleep (suspend to RAM)
ca: Adorm (suspèn a la RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
ca: Hiberna (suspèn al disc)

en: When all torrents finish downloading
ca: Quan tots els torrents hagin acabat de baixar

en: When all torrents finish seeding
ca: Quan tots els torrents s'hagin acabat de sembrar

en: When the events below happen
ca: Quan tots els esdeveniments de baix hagin ocorregut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
ca: Arranjament de l'aturada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
ca: Acció a executar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
ca: Executa una acció quan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
ca: Quan està actiu, executa l'acció quan passin tots els esdeveniments. Quan no està actiu, l'executa quan passi qualsevol dels esdeveniments anteriors.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
ca: Han de passar tots els esdeveniments

en: Shutdown Enabled
ca: S'ha activat l'aturada

en: Configure Shutdown
ca: Configura l'aturada

en: Automatic shutdown not active
ca: Aturada automàtica no activa

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
ca:  quan s'hagin produït tots els esdeveniments següents:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
ca:  quan s'hagi produït un dels esdeveniments següents:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
ca: S'han acabat de baixar <b>tots els torrents</b>

en: <b>All torrents</b> finish seeding
ca: S'han acabat de sembrar <b>tots els torrents</b>

en: <b>%1</b> finishes downloading
ca: Ha finalitzat la baixada de <b>%1</b>

en: <b>%1</b> finishes seeding
ca: Ha finalitzat el sembrat de <b>%1</b>

en: Downloading finishes
ca: Quan acabin les baixades

en: Seeding finishes
ca: Quan acabi el sembrat

en: Event
ca: Esdeveniment

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
ca: Connexions

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
ca: Connexions

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
ca: Sangoneres connectades

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
ca: Sangoneres als eixams

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
ca: Sembradors connectats

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
ca: Sembradors en els eixams

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
ca: Mitjana de sangoneres connectades per torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
ca: Mitjana de sembradors connectats per torrent

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
ca: Mitjana de sangoneres connectades per torrent en execució

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
ca: Mitjana de sembradors connectats per torrent en execució

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
ca: Tasques

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
ca: Baixada

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
ca: Velocitat actual

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
ca: Mitjana

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
ca: Límit

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
ca: Parells

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
ca: Mitjana des de les sangoneres

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
ca: Mitjana a les sangoneres

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
ca: Mitjana des dels sembradors

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
ca: Des de les sangoneres

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
ca: Des dels sembradors

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
ca: Pujada

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
ca: Velocitat actual

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
ca: Mitjana

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
ca: Límit

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
ca: Mitjana de sangoneres connectades per torrent en execució

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
ca: Mitjana de sembradors connectats per torrent en execució

[ctx: This is about how things are displayed (colors, etc), not about a screen/display]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
ca: Visualització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
ca: Usa antialiàsing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
ca: Dibuixa una quadrícula de fons

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
ca: Tipus de giny:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
ca: Natiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
ca: (cal tornar a carregar el connector després del canvi)

[ctx: @title:window This is about how things are displayed (colors, etc), not about a screen/display]
en: Display
ca: Visualització

en: Unknown
ca: Desconegut

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
ca: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Llegenda:</h1><ul type='square'>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
ca: Desa com a imatge…

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
ca: Torna a escalar

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
ca: Reinicia

en: Select path to save image…
ca: Selecció del camí per a desar la imatge…

en: Image files
ca: Fitxers d'imatge

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
ca: Actualitza les gràfiques cada n actualitzacions de l'IGU

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
ca: Interval en mil·lisegons entre la recopilació de les dades

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
ca: Mètode de determinació del valor màxim de l'escala

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
ca: Si mostrar o no els sembradors en eixams

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
ca: Si mostrar o no les sangoneres en eixams

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
ca: Exemples per a mostrar en la gràfica de les baixades

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
ca: Exemples per a mostrar en la gràfica dels parells

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
ca: Exemples per a mostrar en la gràfica de les pujades

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
ca: Exemples per a mostrar en la gràfica de les connexions

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
ca: Exemples per a mostrar en la gràfica dels DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
ca: Color de la velocitat en la gràfica de les baixades

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
ca: Color de la mitjana en la gràfica de les baixades

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
ca: Color del límit en la gràfica de les baixades

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
ca: Color de la mitjana des de les sangoneres en la gràfica dels parells

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
ca: Color de la mitjana cap a les sangoneres des de la gràfica dels parells

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
ca: Color de la mitjana des dels sembradors en la gràfica dels parells

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
ca: Colors de les sangoneres en la gràfica dels parells

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
ca: Colors dels sembradors en la gràfica dels parells

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
ca: Color de la velocitat en la gràfica de les pujades

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
ca: Color de la mitjana en la gràfica de les pujades

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
ca: Color del límit en la gràfica de les pujades

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
ca: Color de les sangoneres connectades en la gràfica de les connexions

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
ca: Color de les sangoneres en eixams en la gràfica de les connexions

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
ca: Color dels sembradors connectats en la gràfica de les connexions

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
ca: Color dels sembradors en eixams en la gràfica de les connexions

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
ca: Color de la mitjana de sangoneres connectades per torrent en la gràfica de les connexions

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
ca: Color de la mitjana de sembradors connectats per torrent en la gràfica de les connexions

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
ca: Color de la mitjana de sangoneres connectades per torrent en execució en la gràfica de les connexions

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
ca: Color de la mitjana de sembradors connectats per torrent en execució en la gràfica de les connexions

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
ca: Color dels nodes en la gràfica del DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
ca: Color de les tasques en la gràfica del DHT

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
ca: Uso antialiàsing en les gràfiques?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
ca: Dibuixo una quadrícula grisa i lletja de fons?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
ca: Tipus de giny emprat per a dibuixar les gràfiques

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
ca: Actualitza

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
ca: Actualitza les gràfiques cada

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
ca: Actualitzacions de l'IGU

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
ca: Reuneix les dades cada

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
ca: mil·lisegons

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
ca: Nombre de mesures

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
ca: Màxim

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
ca: Mode d'escala de la velocitat màxima:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
ca: Màxim històric assolit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
ca: Màxim de línies visibles a la gràfica

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
ca: Connexions dels parells

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
ca: Mostra els sembradors en eixams

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
ca: Mostra les sangoneres en eixams

[ctx: @title:window]
en: Statistics
ca: Estadístiques

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
ca: Velocitat

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
ca: Velocitat mitjana

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
ca: Velocitat mitjana

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
ca: Límit de velocitat

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
ca: Límit de velocitat

en: Speed charts
ca: Gràfiques de la velocitat

en: Displays charts about download and upload speed
ca: Mostra les gràfiques quant a la velocitat de baixada i de pujada

en: Connections charts
ca: Gràfiques de les connexions

en: Displays charts about connections
ca: Mostra les gràfiques quant a les connexions

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
ca[0]: %2
    1 filtre actiu
ca[1]: %2
    %1 filtres actius

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
ca: <b>%1</b><br/>La baixada ha fallat: <b>%2</b>

en:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
ca:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Títol:</b> %1<br/>    <b>Data:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
ca: Galeta d'autenticació

en: Enter the new authentication cookie
ca: Introduïu la nova galeta d'autenticació

en: <b>OK</b>
ca: <b>D'acord</b>

en: <b>Not Loaded</b>
ca: <b>No carregat</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
ca: <b>La baixada ha fallat: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
ca: <b>Baixant</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
ca: Estat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
ca: Filtres actius:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
ca: Actualitza cada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
ca: Temps entre actualitzacions automàtiques del canal.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
ca:  minuts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
ca: Galetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
ca: Filtres

en: Date Published
ca: Data de publicació

en: Edit Filter
ca: Edita el filtre

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
ca: Ja hi ha un filtre anomenat %1. Els noms dels filtres han de ser únics.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
ca: Coincidència de la cadena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
ca: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La cadena a cercar en el títol d'un element. S'accepta una sintaxi de comodins senzilla:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Qualsevol caràcter es representa a ell mateix, a part dels que es mencionen més avall. Així <span style=" font-weight:600;">c</span> concorda amb el caràcter <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Concorda amb qualsevol caràcter únic. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Concorda amb zero o més caràcters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Els conjunts de caràcters es poden indicar entre claudàtors. En una classe de caràcters, com a fora, la barra inversa no té cap significat especial.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Per exemple, *.torrent concordarà amb qualsevol element que acabi amb .torrent. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
ca: Per omissió, les cadenes usaran la coincidència de comodins. Si voleu usar expressions regulars, cal activar això.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
ca: Les cadenes són expressions regulars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
ca: L'element ha de coincidir amb totes les cadenes per a ser inclòs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
ca: Coincidència distingint majúscules i minúscules

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
ca: Patrons d'exclusió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
ca: L'element ha de coincidir amb totes les cadenes per a ser exclòs

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
ca: Temporades i episodis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
ca: Usa la coincidència de temporada i episodi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
ca: Temporades:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
ca: Indiqueu les temporades a baixar. Es poden separar diverses temporades amb «,» i també es poden usar intervals amb «-»
    
    Per exemple: 1, 3-6, 9
    
    Baixarà les temporades 1, 3, 4, 5, 6 i 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
ca: Episodis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
ca: Indiqueu els episodis a baixar. Es poden separar episodis diferents amb «,» i també es poden usar intervals amb «-»
    
    Per exemple: 1, 3-6, 9
    
    Baixarà els episodis 1, 3, 4, 5, 6 i 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
ca: No baixis múltiples elements amb la mateixa temporada i episodi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
ca: Baixa els torrents dels elements coincidents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
ca: Baixa els torrents dels elements no coincidents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
ca: Afegeix al grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
ca: Obre els torrents en silenci

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
ca: Prova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
ca: filtres en el canal:

en: Aborted
ca: Interromput

en: Timeout when downloading feed
ca: Temps excedit en baixar el canal

en: Unknown hostname
ca: Nom d'ordinador desconegut

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Unknown retriever error
ca: Error desconegut en recuperar

en: Invalid feed data
ca: Dades no vàlides del canal

en: Success
ca: Correcte

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
ca: Barra d'eines de sindicació

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
ca: No s'ha pogut trobar cap enllaç vàlid a un torrent a %1

en: Add/Remove Filters
ca: Afegeix/Elimina els filtres

en: Feed: <b>%1</b>
ca: Canal: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
ca: Gestió dels filtres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
ca: Canal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
ca: Filtres actius:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
ca: Filtres disponibles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
ca: Elimina-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
ca: Filtre nou

en: Syndication
ca: Sindicació

en: Manages RSS and Atom feeds
ca: Gestió dels canals RSS i Atom

en: Enter the URL
ca: Introduïu l'URL

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
ca: Si us plau, introduïu l'URL del canal RSS o Atom.

en: Failed to load feed %1: %2
ca: Error en carregar el canal %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
ca: Ha fallat en crear el directori per al canal %1: %2

en: Add New Filter
ca: Afegeix un filtre nou

en: Add Feed
ca: Afegeix un canal

en: Remove Feed
ca: Elimina el canal

en: Rename
ca: Reanomena

en: Add Filter
ca: Afegeix un filtre

en: Remove Filter
ca: Elimina el filtre

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
ca: Dispositiu UPnP a usar per omissió

en: Device
ca: Dispositiu

en: Ports Forwarded
ca: Ports redirigits

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
ca: Nom del model: <b>%1</b><br/>Fabricant: <b>%2</b><br/>Descripció del model: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
ca: Mostra l'estat del connector UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
ca: Reescaneja
