ktorrent - en to eo translation catalogue (502 entries)

en: Cannot create torrent: %1
eo: Ne povas krei fontan dosieron: %1

en: Retry
eo: Reprovi

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
eo: Pluraj datumdosieroj de la torento "%1" mankas, ĉu vi deziras rekrei ilin, aŭ ĉu vi preferas ne elŝuti ilin?

en: Data files are missing
eo: Datumdosieroj mankas

en: Cannot deselect missing files: %1
eo: Ne povas malelekti mankantajn dosierojn: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
eo: Ne povas rekrei mankantajn dosierojn: %1

en: Data file is missing
eo: Datumdosiero mankas

en: Cannot recreate data file: %1
eo: Ne povas rekrei datumdosieron: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
eo: Entajpu aŭ la retadreson aŭ gastignomon kaj pordan nombron de la aldonota kundividanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
eo: Kundividanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Port:
eo: Pordo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
eo: Fermi

en: Show a file list
eo: Montri dosierliston

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Opening %1
eo: Malfermas %1

en: Yes, delete the files
eo: Jes, forigu la dosierojn

en: No, keep the files
eo: Ne, konservu la dosierojn

en: All Torrents
eo: Ĉiuj torentoj

en: Clear History
eo: Forviŝi la historion

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
eo: Elektu la dosierojn kiujn vi volas elŝuti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
eo: Elŝuti al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
eo: Elekti ĉi&ujn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
eo: Elekti &nenion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
eo: Inversigi elekton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
eo: Maletendi ĉiujn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
eo: Etendi ĉiujn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
eo: Grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
eo: Komenci torenton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
eo: Diskspaco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
eo: Post elŝuto:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
eo: Importi ekzistantan torenton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Torrent:
eo: Torento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
eo: Datumoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
eo: Elektu la torentdosieron kaj la apartenantajn datumojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
eo: &Importi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
eo: Rezign&i

en: Select the directory where the data now is.
eo: Elektu la dosierujon kie la datumoj nune troviĝas.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
eo: Dosieroj mankas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
eo: La sekvaj dosieroj mankas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
eo: Rekrei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
eo: Ne Elŝuti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
eo: Elekti novan lokon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
eo: Rezigni

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
eo: Malfermi retadreson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
eo: Retadreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
eo: Malfermi silente

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
eo: Limigo de rapido

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
eo: Ĉieaj limigoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
eo: Maksimuma elŝuta rapido:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
eo: Neniu limigo

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), w
en:  KiB/s
eo:  KB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
eo: Maksimuma alŝuta rapido:

en: Torrent
eo: Torento

en: Download Limit
eo: Elŝuta limigo

en: Upload Limit
eo: Alŝuta limigo

en: You must select a file or a folder.
eo: Vi devas elekti dosieron aŭ dosierujon.

en: You must add at least one node.
eo: Vi devas aldoni almenaŭ unu nodon.

en: Choose a file to save the torrent
eo: Por konservo de torento, elektu dosieron

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
eo: Krei fontan torenton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
eo: La dosiero aŭ dosierujo de kiu vi volas krei torenton:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
eo: Grando de ĉiu peco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
eo: Komenci fontsendi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
eo: Privata torento (ne permesas DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
eo: Malcentra (nur DHT)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
eo: Kunordigaj serviloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
eo: Forpreni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
eo: Movi supren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
eo: Movi malsupren

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
eo: DHT-nodoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
eo: Nodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
eo: Retadreso aŭ gastignomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list) i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads)
en: Port
eo: Pordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
eo: Komentoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
eo: Defaŭlta konserva loko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
eo: Maksimuma fontsenda tempo:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
eo:  Horoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
eo: Maks. kunhava rejŝo:

en: Open a new tab
eo: Malfermi novan langeton

en: Close the current tab
eo: Fermi la nunan langeton

en: New Group
eo: Nova grupo

en: Edit Name
eo: Modifi nomon

en: Remove Group
eo: Elpreni grupon

en: Please enter the group name.
eo: Bonvolu entajpi la nomon de grupo.

en: The group %1 already exists.
eo: La grupo %1 jam ekzistas.

en: Custom Groups
eo: Propraj grupoj

en: Open Location
eo: Malfermi lokon

en: Open Silently
eo: Malfermi silente

en: IP Filter
eo: IPFiltrilo

en: Import Torrent
eo: Importi torenton

en: Show/Hide KTorrent
eo: Montri/kaŝi KTorrent

en: Choose a file
eo: Elekti dosieron

en: Choose a filename to save under
eo: Por konservi, elektu dosiernomon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
eo: KTorrenta kundividanta negrolisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
eo: Aldoni kundividanton:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
eo: Viŝi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
eo: Malfermi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
eo: Konservi kiel...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
eo: Ĉefa

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
eo: Grupoj

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
eo: Vido

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
eo: Speciala

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
eo: Malfermi dosierujon

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
eo: Aldoni al grupo

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Statistics Plugin
eo: Statistika kromprogrameto

en: Application icon and a couple of others
eo: Piktogramo de aplikaĵo kaj unu-du aliaj

en: 1.0 application icon
eo: 1.0 aplikaĵa piktogramo

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
eo: Ŝpruchelpilo de ChunkBar kaj IWFileTreeItem ordigado

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
eo: Landa lokilo por la Informa fenestraĵa kromprogrameto. Flagoj devenas de http://flags.blogpotato.de/ do ni salutas ilin.

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
eo: Ni uzis Miniupnp kiel ezemplon por nia propra UPnP efektivigo

en: Zeroconf enhancements
eo: Zeroconf plibonigoj

en: Coldmilk webgui
eo: Coldmilk ret-gui

en: IDEAl code from KDevelop
eo: IDEAl-kodo de KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
eo: Plibonigo de konverta rapido por ipfiltrila kromprogrameto

en: Bryan Burns of Juniper Networks
eo: Bryan Burns de Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
eo: Eltrovis 2 sekurectruojn (riparis ambaŭ)

en: Patch to load silently with a save location
eo: Silentŝarga flikaĵo kun konserva loko

en: Fixes in PHP code of webinterface
eo: Riparoj en la PHP-kodo de retinterfaco

en: XFS specific disk preallocation
eo: XFS-specifa diska antaŭdisponigo

en: Patch to not show very low speeds
eo: Flikaĵo kiu kaŝos tre malviglajn rapidojn

en: Patch to show potentially firewalled status
eo: Flikaĵo kiu montras eblan fajroŝirmilan staton

en: Several patches
eo: Pluraj flikaĵoj

en: Patch to hide menu bar
eo: Flikaĵo kiu kaŝas la menubreton

en: The_Kernel
eo: The_Kerno

en: Patch to change file priorities in the webgui
eo: Flikaĵo kiu ebligas ŝanĝojn al dosieraj prioritatoj en la ret-gui

en: Several webgui patches
eo: Pluraj flikaĵoj por la ret-gui

en: Fixes for several warnings
eo: Riparoj por pluraj avertoj

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
eo: Flikaĵo kiu riparas la kalkulon de libera diskspaco en FreeBSD

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
eo: Flikaĵo kiu riparas kolapson en PecaElŝutaRigardo

en: Document to open
eo: La dosiero malfermiĝi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
eo: Ĉu rezervi diskspacon antaŭ la komenco de torenta elŝuto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
eo: Rezervi diskspacon antaŭ ol la komenco de torento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
eo: Plene rezervi diskspacon (evitas fragmentiĝon)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
eo: Rendimento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
eo: Intervalo por la ĝisdatigo de la fasado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
eo: Senaktiviga daŭro de la reto:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
eo: Funkcioj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
eo: DHT estas protokolo kiu ne uzas kunordigan servilon, kaj ĝi trovas kundividantojn de la samaj torentoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
eo: Uzi DHT por akiri pli multe da kundividantoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
eo: UDP-pordo por DHT-komunikado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
eo: Kontroli integrecon de datumoj post la fino de la elŝuto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
eo: Ĉifrado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
eo: Uzi protokolan ĉifradon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
eo: Ne ĉiuj klientoj subtenas ĉifradon, kaj iuj personoj malebligas ĉifradon. Se vi volas konektiĝi al tiuj kundividantoj, vi bezonas ebligi ĉi tiun opcion.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
eo: Permesi neĉifritajn konektojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
eo: Koloroj

en: Application
eo: Aplikaĵo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
eo: Dosierujoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
eo: Dosierujo por konservi torentajn informojn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
eo: Dosierujo en kiu vi volas konservi informojn pri ĉiuj nunaj ruliĝantaj torentoj en KTorrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
eo: La defaŭlta konserva dosierujo por ĉiuj datumoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
eo: Dosierujo al kiu vi volas movi datumojn post la elŝuto de torento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
eo: Movi finitajn elŝutojn al:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
eo: Dosierujo al kiu vi volas kopii ĉiujn torentdosierojn, kiujn KTorrent malfermas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
eo: Kopii torentdosierojn al:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
eo: Piktogramo por sistempleto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
eo: Ĉu montri sistempletajn ŝprucmesaĝojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
eo: Montri sistempletajn ŝprucmesaĝojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
eo: Reto

en: All interfaces
eo: Ĉiuj interfacoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
eo: Pordoj kaj limigoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
eo: UDP pordo de kunordiga servilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
eo: Maksimumaj konektoj por ĉiu torento:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
eo: Maksimuma nombro de konektoj por ĉiu torento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
eo: Ĉiea konekta limigo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
eo: La ĉiea konekta limigo, sume de ĉiuj torentoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
eo: DSCP-valoro por IP-paketoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
eo: Maksimuma nombro de konektaj agordoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
eo: Reta interfaco:

en: Proxy
eo: Prokurilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
eo: Uzi SOCKS-prokurilan servilon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
eo: Servilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
eo: Versio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
eo: Viciga administrilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
eo: Maksimumaj elŝutoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
eo: La maksimuma nombro de samtempaj elŝutoj kiujn la viciga administrilo rulos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
eo: Maksimumaj fontoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
eo: La maksimuma nombro de samtempaj fontoj kiujn la viciga administrilo rulos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
eo: Kiam diskspaco komencas pleniĝi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
eo: Kion vi volas fari kiam la diskspaco pleniĝas kaj la viciga administrilo volas komenci torenton.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
eo: Ne komenci torentojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
eo: Peti ĉu torentoj povas komenciĝi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
eo: Komenci torentojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
eo: Ĉesigi la elŝutojn de ĉiuj torentoj post kiam la kvanto de libera diskspaco falas sub ĉi tiu valoro.

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
eo: Fontsendas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
eo: Daŭri sendi la fonton post la fino de la elŝuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
eo: Nombro de alŝutaj fakoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
eo: La nombro de alŝutaj fakoj, fiksas la nombron de kundividantoj al kiuj vi povas samtempe alŝuti por unu torento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
eo: Kalkulu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
eo: Agordoj

en: Speed down: %1 / up: %2
eo: Rapido de elŝuto: %1 / alŝuto: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
eo: Disŝutis el: %1 / al: %2

en: DHT: off
eo: DHT: malŝaltita

en: Status
eo: Stato

en: Peers
eo: Kundividantoj

en: Downloading
eo: Elŝutas

en: Queued
eo: Envicigita

en: Stopped
eo: Ĉesis

en: Order
eo: Bitordo

en: Name
eo: Nomo

en: Priority
eo: Prioritato

en: Running
eo: Ruliĝas

en: Not queued
eo: Ne estas envicigita

en: Search
eo: Serĉi

en: Start All
eo: Komenci ĉiujn

en: Stop All
eo: Ĉesigi ĉiujn

en: Stop all torrents
eo: Ĉesigi ĉiujn torentojn

en: Set max upload speed
eo: Fiksi la maks. rapidon de alŝutado

en: Set max download speed
eo: Fiksi la maks. rapidon de elŝutado

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
eo: <b>%1</b> finis la elŝuton. <br>Averaĝa rapido: %2 EL / %3 AL.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
eo: <b>%1</b> atingis maksimuman kunhavan rejŝon de %2 kaj ĉesis.<br>Alŝutis %3 per averaĝa rapido de %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
eo: <b>%1</b> atingis maksimuman fontsendan tempon de %2 horoj kaj ĉesis.<br>Alŝutis %3 per averaĝa rapido de %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
eo: <b>%1</b> ĉesis pro la sekva eraro: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
eo: Trovis malbonajn datumojn en la torento <b>%1</b><br>Estus saĝe se vi kontrolus la integrecon de la torentaj datumoj.

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
eo[0]: Ne povas fontsendi pli ol 1 torenton. <br>
eo[1]: Ne povas fonsendi pli ol %1 torentojn. <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
eo[0]: Ne povas elŝuti pli ol 1 torento. <br>
eo[1]: Ne povas elŝuti pli ol %1 torentoj. <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
eo: Iru al Agordoj -> Agordi KTorrent, se vi volas ŝanĝi la limigojn.

en: There is not enough diskspace available.
eo: Ne estas sufiĉa diskspaco.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
eo: Via disko fariĝas plena.<br /><b>%1</b> elŝutiĝas al '%2'.

en: Torrent has been stopped.<br />
eo: Ĉesigis la torenton.<br />

en: Unlimited
eo: Senlima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
eo: Trovis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
eo: Elŝutis:

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
eo: Komenci

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
eo: Ĉesi

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
eo: Paŭzita

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
eo: Forpreni

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
eo: Komenci ĉiujn

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
eo: Ĉesigi ĉiujn

en: Remove Torrent and Data
eo: Elpreni torenton kaj datumojn

en: Add Peers
eo: Aldoni kundividantojn

en: Manual Announce
eo: Permana konekto

en: Scrape
eo: Informpeti

en: Preview
eo: Antaŭvido

en: Data Directory
eo: Datuma dosierujo

en: Temporary Directory
eo: Provizora dosierujo

en: Move Data
eo: Movi datumojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
eo: Agordo

en: Remove from Group
eo: Elpreni el grupo

en: Check Data
eo: Kontroli datumojn

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
eo: Torento <b>%1</b> ne finas la elŝuton, ĉu vi volas forigi ties nekompletajn datumojn?

en: Remove Download
eo: Elpreni elŝuton

en: Delete Data
eo: Forigi datumojn

en: Keep Data
eo: Konservi datumojn

en: Remove Torrent
eo: Elpreni torenton

en: Select a directory to move the data to.
eo: Elektu dosierujon al kie vi volas movi la datumojn.

en: Downloaded
eo: Elŝutis

en: Size
eo: Grando

en: Uploaded
eo: Alŝutis

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
eo: Restanta

en: Down Speed
eo: Elŝuta rapido

en: Up Speed
eo: Alŝuta rapido

en: Time Left
eo: Tempo restanta

en: Seeders
eo: Fontoj

en: Leechers
eo: Ricevantoj

en: % Complete
eo: % finita

en: Share Ratio
eo: Kundivida rejŝo

en: Time Downloaded
eo: Elŝutis dum

en: Time Seeded
eo: Fontsendis dum

en: Location
eo: Loko

en: KTorrent's UPnP test application
eo: La UPnP-testa aplikaĵo de KTorrent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
eo: UPnP-testa aplikaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
eo: Enkursigilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
eo: Trovi enkursigilojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
eo: Protokolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
eo: Plusendi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
eo: Malfari plusendadon

en: Uploads
eo: Alŝutoj

en: Downloads
eo: Elŝutoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
eo: <img src="available_color">&nbsp; - Elŝutitaj pecoj<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Elŝutotaj pecoj<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Ekskluzivitaj pecoj

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
eo: Vi ne havas sufiĉan diskspacon por elŝuti ĉi tiun torenton. Ĉu vi certas ke vi volas daŭri?

en: Insufficient disk space for %1
eo: Nesufiĉa diskspaco por %1

en: Error
eo: Eraro

en: File
eo: Dosiero

en: Bandwidth Scheduler
eo: Kapacita horaro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
eo: Modifi eron

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
eo: Daŭro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
eo: De:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
eo: Al:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
eo: De:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
eo: Al:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
eo: Limigoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
eo: Elŝuta limigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
eo: Alŝuta limigo

en: Cannot open file %1: %2
eo: Ne povas malfermi dosieron %1: %2

en: Load Schedule
eo: Ŝargi horaron

en: Save Schedule
eo: Konservi horaron

en: New Item
eo: Nova ero

en: Remove Item
eo: Elpreni eron

en: Edit Item
eo: Modifi eron

en: Clear Schedule
eo: Viŝi horaron

en: KTorrent scheduler files
eo: KTorrent horaraj dosieroj

en: %1 Down
    %2 Up
eo: %1 El
    %2 Al

en: Current schedule: unlimited upload and download
eo: Nuna horaro: senlimaj alŝuto kaj elŝuto

en: Current schedule:
eo: Nuna horaro:

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
eo: <img src="available_color">&nbsp; - Disponeblaj pecoj<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Nedisponeblaj pecoj<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Ekskluzivitaj pecoj

en: Chunk
eo: Peco

en: Progress
eo: Progreso

en: Peer
eo: Kundividanto

en: Files
eo: Dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
eo: Pecoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
eo: Sumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
eo: Nun elŝutas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
eo: Ekskluzivis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
eo: Maldekstra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
eo: Grando:

[ctx: Open file]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: Open file with]
en: Open With
eo: Malfermu per

en: Download first
eo: Elŝuti unue

en: Download normally
eo: Elŝuti laŭkutime

en: Download last
eo: Elŝuti laste

en: Delete File(s)
eo: Forigi dosiero(j)n

en: Move File
eo: Movi dosieron

en: Info Widget
eo: InformaFenestraĵo

[ctx: @title:tab]
en: Status
eo: Stato

[ctx: @title:tab]
en: Files
eo: Dosieroj

[ctx: @title:column]
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
eo: % finita

[ctx: Download first]
en: First
eo: Unue

[ctx: Download last]
en: Last
eo: Laste

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
eo: Normale

[ctx: Preview available]
en: Available
eo: Disponebla

[ctx: Preview pending]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: No preview available]
en: No
eo: Ne

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
eo: Normale

[ctx: preview available]
en: Available
eo: Disponebla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
eo: Langetoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
eo: Ĉu montri la kundividantan langeton en la malsupro de la fenestro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
eo: Montri liston de kundividantoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
eo: Ĉu montri la pecan langeton en la malsupro de la fenestro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
eo: Montri liston de pecoj kiuj elŝutas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
eo: Ĉu montri la kunordigan servilan langeton en la malsupro de la fenestro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
eo: Montri liston de kunordigaj serviloj

en: Kick Peer
eo: Forpeli kundividanton

en: Ban Peer
eo: Malpermesi kundividanton

[ctx: Choked]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Not choked]
en: No
eo: Ne

[ctx: Snubbed]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Not snubbed]
en: No
eo: Ne

[ctx: Interested]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Not Interested]
en: No
eo: Ne

[ctx: Interesting]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Not Interesting]
en: No
eo: Ne

en: Address
eo: Adreso

en: Country
eo: Lando

en: Client
eo: Kliento

en: Choked
eo: Nesenda stato

en: Snubbed
eo: Nericeva stato

en: Availability
eo: Disponebleco

en: Score
eo: Poentoj

en: Upload Slot
eo: Alŝuta fako

en: Requests
eo: Petoj

en: Interesting
eo: Interesa

en: Private
eo: Privata

en: Public
eo: Publika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
eo: Informoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
eo: Averaĝa elŝuta rapido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
eo: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
eo: Averaĝa alŝuta rapido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
eo: Elŝutitaj pecoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
eo: Disponeblaj pecoj:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
eo: Kunhavigado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
eo: Kunhava rejŝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
eo: Rejŝa limo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
eo: Tempolimo:

en: URL
eo: Retadreso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
eo: Forpreni kunordigan servilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
eo: Restarigi defaŭltojn

en: Speed
eo: Rapido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
eo: Ŝaltu ĉiujn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
eo: Konvertas...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
eo: Konvertas blokitan liston al KTorrent-strukturo. Eble postulos iom da tempo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
eo: Rezi&gnu

en: Loading txt file...
eo: Ŝargas txt-dosieron...

en: Status: Loaded and running.
eo: Stato: Ŝargiĝis kaj ruliĝas.

en: Status: Not loaded.
eo: Stato: Ne ŝargiĝis.

en: Never
eo: Neniam

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
eo: IPBlokada agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
eo: Uzi PeerGuardian-filtrilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
eo: IP-filtrila dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
eo: Elŝu&ti/Konverti

en: System
eo: Sistemo

en: Debug
eo: Sencimigu

en: Notice
eo: Rimarku

en: Important
eo: Grava

en: All
eo: Ĉiuj

en: None
eo: Neniu

en: Log Viewer
eo: Protokolorigardilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
eo: Ĉu uzi riĉan tekston aŭ nur simplan tekston por la protokoladaj informoj kiuj aperas en la protokolorigardilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
eo: Uzi riĉan tekston por protokolo

en: Log
eo: Protokolo

en: Available
eo: Disponebla

en: Pending
eo: Pritraktota

en: Media Player
eo: Medioludilo

en: Play
eo: Ludi

en: Pause
eo: Paŭzita

en: Stop
eo: Ĉesi

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Artist
eo: Artisto

en: Album
eo: Albumo

en: Length
eo: Longo

en: Year
eo: Jaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
eo: Dosierujoj en kiuj vi volas serĉi torentojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
eo: Aldoni dosierujon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
eo: Elpreni dosierujon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
eo: Senpete malfermas torentojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
eo: Serĉi subdosierujojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
eo: Forprenas la fontan torenton post KTorrent ŝargas ĝin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
eo: Post la ŝargo de torentdosiero, movi ĝin al subdosierujo nomita "ŝargita". Se la dosierujo ne ekzistas, ĝi estos kreita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
eo: Movi torenton al "ŝargita" dosierujo

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
eo: Serĉa ilobreto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
eo: Uzi defaŭltan retumilon

[ctx: plugin name]
en: Search
eo: Serĉi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
eo: Serĉa agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
eo: Viŝi serĉan historion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
eo: Malfermi serĉojn en ekstera retumilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
eo: Difinita vojo al retumilo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
eo: Serĉiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
eo: &Forpreni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
eo: &Forpreni ĉiujn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
eo: Aldoni defaŭ&ltan

en: Search Text
eo: Serĉa teksto

en: Search Engine
eo: Serĉilo

en: Search Engine Label
eo: Titoleto por serĉilo

en:  Engine:
eo:  Serĉilo:

en: Do you want to download or save the torrent?
eo: Ĉu vi volas elŝuti aŭ konservi la fontan torenton?

en: Download Torrent
eo: Elŝuti torenton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
eo: Elŝuti

en: Home
eo: Hejmo

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
eo: Sistemfermi

en: Lock
eo: Ŝlosi

en: Sleep (suspend to RAM)
eo: Dormi (halteti al RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
eo: Pasivumigi (halteti al disko)

en: Event
eo: Evento

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
eo: Konektoj

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
eo: Konektoj

en: Nodes
eo: Nodoj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
eo: Ricevantoj konektitaj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
eo: Ricevantoj en torentaroj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
eo: Fontoj konektitaj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
eo: Averaĝaj ricevantoj konektitaj por ĉiu torento:

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
eo: Averaĝaj fontoj konektitaj por ĉiu torento:

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
eo: Nodoj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
eo: Taskoj

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
eo: Elŝuti

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
eo: Nuna rapido

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
eo: Averaĝa

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
eo: Limigo

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
eo: Kundividantoj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
eo: Averaĝa de ricevantoj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
eo: Averaĝa al ricevantoj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
eo: Averaĝa de fontoj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
eo: De ricevantoj

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
eo: De fontoj

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
eo: Alŝuti

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
eo: Nuna rapido

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
eo: Averaĝa

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
eo: Limigo

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
eo: Averaĝaj ricevantoj konektitaj por ĉiu aktiva torento

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
eo: Averaĝaj fontoj konektitaj por ĉiu aktiva torento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
eo: Montri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
eo: Uzi glatigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
eo: Fari fonan kradon

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
eo: Fenestraĵa tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
eo: Indiĝena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
eo: (reŝargo de kromprogrameto estas bezonita post ŝanĝo)

[ctx: @title:window]
en: Display
eo: Montrado

en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
eo: Ĝisdatigi

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
eo: Ĝisdatigi diagramojn ĉiu

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
eo: La ĝisdatigo de la fasado

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
eo: Kolekti datumojn ĉiu

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
eo: milisekundoj

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
eo: Mezuraj kalkuloj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
eo: Maksimuma

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
eo: Maksimuma sur la rapida skalo:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
eo: Kundividantaj konektoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
eo: Montri fontojn en torentaroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
eo: Montri ricevantojn en torentaroj

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
eo: Rapido

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
eo: Averaĝa rapido

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
eo: Averaĝa rapido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
eo: Stato:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
eo:  minutoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
eo: Kuketoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
eo: Filtrilo

en: Edit Filter
eo: Redakti la filtrilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
eo: Testo

en: Device
eo: Aparato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
eo: Reserĉi
