ktorrent - en to eu translation catalogue (1249 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
eu: KTorrent-ek ezin du konexiorik onartu, beste programa bat ari baita %1 TCP ataka erabiltzen.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
eu: KTorrent-ek ezin du konexiorik onartu, beste programa bat ari baita %1 UDP ataka erabiltzen.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
eu: <b>%1</b> torrent-a irekiz gero hurrengo torrent-ekin partekatuko lirateke fitxategi bat edo gehiago. Torrent batek baino gehiagok ezin dute fitxategi berean idatzi.

en: KTorrent is running one or more torrents
eu: Torrent bat edo gehiago exekutatzen ari da KTorrent

en: Cannot create torrent: %1
eu: Ezin da torrent hau sortu: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
eu: Biltegiratze-bolumen bat edo gehiago ez daude muntatuta. Torrent hau abiarazteko, muntatu egin behar dira.

en: Retry
eu: Saiatu berriz

en: Storage volume %1 is not mounted
eu: %1 biltegiratze-bolumena ez dago muntatuta

en: Storage volumes %1 are not mounted
eu: %1 biltegiratze-bolumenak ez daude muntatuta

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
eu: "%1" torrent-aren zenbait datu-fitxategi falta dira. 
    Berriz sortu nahi dituzu edo nahiago duzu fitxategi horiek ez deskargatu?

en: Data files are missing
eu: Datu-fitxategiak falta dira

en: Cannot deselect missing files: %1
eu: Ezin dira desautatu falta diren fitxategi hauek: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
eu: Ezin dira berriz sortu falta diren fitxategi hauek: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
eu: "%1" torrent-aren datuak gordeta dauzkan fitxategia falta da.
    Berriz sortu nahi duzu?

en: Data file is missing
eu: Datu-fitxategia falta da

en: Cannot recreate data file: %1
eu: Ezin da berriz sortu datu-fitxategi hau: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
eu: BitTorrent iman esteka baliogabea: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
eu: Iman esteka bat deskargatzen saiatzen ari zara, eta DHT ez dago gaituta. Emaitza onenak lortzeko, gaitu DHT.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
eu: Idatzi gehitu nahi duzun parearen IP helbide edo ostalari-izena eta ataka-zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
eu: Parea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
eu: <p>Hemen jarri behar da gehitu nahi duzun parearen IP helbidea edo ostalari-izena.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Oharra:</span> bai IPv4 bai IPv6 helbideak onartzen dira</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Port:
eu: Ataka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
eu: Itxi

en: Show a file tree
eu: Erakutsi fitxategi-zuhaitza

en: Show a file list
eu: Erakutsi fitxategi-zerrenda

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Opening %1
eu: %1 irekitzen

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
eu: Torrent honetako fitxategi batzuk aurkitu dira deskargatzen amaitutakoen direktorioan. Fitxategi horiek inportatu nahi dituzu eta deskargatzen amaitutakoen direktorioa kokaleku gisa erabili?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
eu: Torrent honetako fitxategi guztiak aurkitu dira deskargatzen amaitutakoen direktorioan. Fitxategi horiek inportatu nahi dituzu eta deskargatzen amaitutakoen direktorioa kokaleku gisa erabili?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
eu: <b>%1</b> fitxategia aurkitu da deskargatzen amaitutakoen direktorioan. Fitxategi hori inportatu nahi duzu?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
eu: %1 direktorioa ez da existitzen. Sortu nahi duzu?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
eu: Lehendik dauden fitxategi hauek desautatu egin dituzu. Fitxategi hauetako datu guztiak galduko dituzu. Ziur zaude hori egin nahi duzula?

en: Yes, delete the files
eu: Bai, ezabatu fitxategiak

en: No, keep the files
eu: Ez, mantendu fitxategiak

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
eu: <b>%1</b> torrent-a irekiz gero hurrengo torrent-ekin partekatuko lirateke fitxategi bat edo gehiago. Torrent batek baino gehiagok ezin dute fitxategi berean idatzi. Hautatu beste kokaleku bat.

en: All Torrents
eu: Torrent guztiak

en: <b>Unable to determine free space</b>
eu: <b>Ezin da zehaztu zenbat leku dagoen libre</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
eu: %1 (lehendik dauden fitxategiak %2 erabiltzen ari dira)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
eu: %1 laburra

en: Existing files: <b>None</b>
eu: Lehendik dauden fitxategiak: <b>Bat ere ez</b>

en: Existing files: <b>All</b>
eu: Lehendik dauden fitxategiak: <b>Denak</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
eu: Lehendik dauden fitxategiak: <b>%1</b> / <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
eu: Lehendik dauden fitxategiak: <b>Ez</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
eu: Lehendik dauden fitxategiak: <b>Bai</b>

en: Clear History
eu: Garbitu historia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
eu: Hautatu deskargatu nahi dituzun fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
eu: Deskargatu hona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
eu: Azkenekoz erabilitako deskargatze-leku guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
eu: Zehaztutako kokalekura eramaten ditu fitxategiak torrent-a deskargatzen amaitzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
eu: Amaitutakoan, eraman hona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
eu: Deskargatzen amaitutakoan fitxategia eramateko azkenekoz erabili diren kokaleku guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
eu: Testu-kodeketa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
eu: Torrent-eko fitxategi guztiak, haietan klik bikoitza eginez alda ditzakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
eu: &Hautatu dena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
eu: &Ez hautatu bat ere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
eu: Tolestu denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
eu: Zabaldu denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
eu: Ez da aurkitu lehendik dagoen fitxategirik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
eu: Taldea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
eu: Abiarazi torrent-a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
eu: <p>Lehendik dagoen fitxategiren bat aurkituz gero, saltatu datu-egiaztapena eta eman fitxategiak erabat deskargatutzat.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Oharra: </span>erabat ziur zaudenean soilik egin hau.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
eu: Saltatu datu-egiaztapena lehendik dagoen fitxategirik aurkituz gero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
eu: Diskoko lekua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
eu: Beharrezkoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
eu: Erabilgarria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
eu: Deskargatu ondoren:

en: Cannot load the torrent file: %1
eu: Ezin da kargatu torrent fitxategi hau: %1

en: Cannot open %1: %2
eu: %1 ezin da ireki: %2

en: Failed to create %1: %2
eu: Huts egin du %1 sortzean: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
eu: Inportatu lehendik dagoen torrent bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Torrent:
eu: Torrent-a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
eu: Datuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
eu: Hautatu torrent fitxategia eta horri dagozkion datuak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
eu: &Inportatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
eu: &Utzi

en: Select the directory where the data now is.
eu: Hautatu datuak orain dituen direktorioa.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
eu: Datu-fitxategiak ez daude zuk hautatutako kokalekuan. Fitxategi guztiak hautatutako direktorioan sortu nahi dituzu?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
eu: Ez dira fitxategi guztiak aurkitu kokaleku berrian; fitxategi batzuk falta dira oraindik. Falta diren fitxategiak hautatutako direktorioan sortu nahi dituzu?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
eu: Datu-fitxategia ez dago zuk hautatutako kokalekuan. Fitxategi hori hautatutako direktorioan sortu nahi duzu?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
eu: Fitxategiak falta dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
eu: Fitxategi hauek falta dira:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
eu: Dagoeneko ez daude hor. Sortu fitxategiak berriz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
eu: Sortu berriz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
eu: Ez deskargatu falta diren fitxategiak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
eu: Ez deskargatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
eu: Fitxategiak beste kokaleku batera eraman dira.. Hautatu kokaleku berria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
eu: Hautatu kokaleku berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
eu: Utzi bertan behera, ez abiarazi torrent-a.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
eu: Utzi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
eu: Ireki URL bat

en: Error fetching tracker list
eu: Aztarnarien zerrenda ekartzeko errorea

en: Please check if the URL in Settings > Advanced > Tracker list URL is reachable.
eu: Mesedez, egiaztatu  «Ezarpena > Aurreratua > Aztarnari-zerrendaren URL»ko URLa irisgarria den.

en: Invalid URL: %1
eu: URL baliogabea: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
eu: URLa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
eu: Ireki modu isilean

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
eu: Abiadura-mugak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
eu: Banakako torrent-etarako abiadura-mugak (egin klik bikoitza editatzeko):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
eu: Iragazkia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
eu: Muga orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
eu: Gehieneko deskargatze-abiadura:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
eu: Mugarik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
eu: Gehieneko kargatze-abiadura:

en: Torrent
eu: Torrent-a

en: Download Limit
eu: Deskargatze-muga

en: Upload Limit
eu: Kargatze-muga

en: Assured Download Speed
eu: Deskargatze-abiadura ziurtatua:

en: Assured Upload Speed
eu: Kargatze-abiadura ziurtatua:

en: No assured speed
eu: Ez dago abiadura ziurtaturik

en: Create A Torrent
eu: Sortu torrent bat

en: Only HTTP is supported for webseeding.
eu: HTTP da web-ereiteko euskarria duen bakarra.-

en: You must select a file or a folder.
eu: Fitxategi edo karpeta bat hautatu behar duzu.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
eu: Ez duzu aztarnaririk gehitu, ziur zaude torrent hau sortu nahi duzula?

en: You must add at least one node.
eu: Nodo bat sortu behar duzu gutxienez.

en: Choose a file to save the torrent
eu: Aukeratu torrent-a gordetzeko fitxategi bat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
eu: Sortu torrent bat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
eu: Torrent-a zer fitxategi edo direktoriotatik sortu behar den:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectDirectory)
en: Select Directory
eu: Hautatu direktorioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectFile)
en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
eu: Zati bakoitzaren tamaina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
eu: Hasi ereiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
eu: Torrent pribatua (DHT ez da onartzen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
eu: Deszentralizatua (DHT soilik)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
eu: Gehitu torrent-a taldeari:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
eu: Aztarnariak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
eu: Eraman gora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
eu: Eraman behera

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
eu: DHT nodoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
eu: Nodoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
eu: IPa edo ostalari-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list) i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads)
en: Port
eu: Ataka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
eu: Web-haziak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
eu: Iruzkinak:

en: Policy for the %1 group
eu: %1 taldearentzako politika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
eu: Talde horretako torrent-ak gordetzeko kokaleku lehenetsia. <br/><br/>Fitxategia hautatzeko elkarrizketa-koadroan soilik erabiliko da. Taldea aldatzen duzunean, elkarrizketa-koadroko deskargatze-kokaleku hori ezarriko da. Nahi izanez gero, ordea, portaera hau egokitu dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
eu: Gordetze-kokaleku lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
eu: Deskargatzen amaitutakoan fitxategia eramateko kokaleku lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
eu: Talde horretako torrent-ak deskargatzen amaitutakoan fitxategia eramateko kokaleku lehenetsia. <br/><br/>Fitxategia hautatzeko elkarrizketa-koadroan soilik erabiliko da. Taldea aldatzen duzunean, elkarrizketa-koadroko fitxategia eramateko kokaleku hori ezarriko da. Nahi izanez gero, ordea, portaera hau egokitu dezakezu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
eu: Taldeari gehitutako torrent-entzako ezarpen lehenetsiak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
eu: Torrent-aren mugak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
eu: Gehieneko deskargatze-tasa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
eu: Gehieneko kargatze-tasa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
eu: Gehieneko ereite-denbora:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
eu: ordu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
eu: Gehieneko partekatze-erlazioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
eu: Aukera hori gaitzen bada, fitxategia hautatzeko elkarrizketa-koadroko edo torrent-ak sortzeko elkarrizketa-koadroko talde bati torrent bat gehitzen zaionean soilik aplikatuko dira ezarpen horiek.<p>
    Aukera hori gaituta ez badago, talde horri torrent bat gehitzen zaion bakoitzean ezarriko dira ezarpen horiek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
eu: Aplikatu ezarpenak berriki ireki edo sortu diren torrent-etarako soilik

en: Open a new tab
eu: Ireki beste fitxa bat

en: Close the current tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: Edit Group Policy
eu: Editatu talde-politika

en: Open In New Tab
eu: Ireki beste fitxa batean

en: New Group
eu: Talde berria

en: Edit Name
eu: Editatu izena

en: Remove Group
eu: Kendu taldea

en: Group Policy
eu: Talde-politika

en: Please enter the group name.
eu: Idatzi talde-izena.

en: The group %1 already exists.
eu: Lehendik badago %1 taldea.

en: Custom Groups
eu: Talde pertsonalizatuak

en: Open Location
eu: Ireki kokalekua

en: Create a new torrent
eu: Sortu beste torrent bat

en: Open a torrent
eu: Ireki torrent bat

en: Open Silently
eu: Ireki modu isilean

en: Open a torrent without asking any questions
eu: Ireki torrent bat galderarik egin gabe

en: Open URL
eu: Ireki URLa

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
eu: Ireki torrent bat adierazten duen URLa. Iman estekak onartzen dira

en: IP Filter
eu: IPetarako iragazkia

en: Show the list of blocked IP addresses
eu: Erakutsi blokeatutako IP helbideen zerrenda

en: Import Torrent
eu: Inportatu torrent-a

en: Import a torrent
eu: Inportatu torrent bat

en: Show/Hide KTorrent
eu: Erakutsi/Ezkutatu KTorrent

en: IP Filter List
eu: IP iragazki zerrenda

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
eu: <b>%1</b> IP helbide baliogabea. 'XXX.XXX.XXX.XXX' formatua izan behar dute IP helbideek.<br/><br/> '127.0.0.*' gisako komodinak ere erabil ditzakezu edo '200.10.10.0-200.10.10.40' gisako barrutiak zehaztu.

en: Choose a file
eu: Aukeratu fitxategi bat

en: Text files
eu: Testu-fitxategiak

en: Choose a filename to save under
eu: Hautatu gordetzeko fitxategi-izen bat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
eu: KTorrent-en zerrenda beltzeko pareak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
eu: Gehitu parea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
eu: 'XXX.XXX.XXX.XXX' formatua izan behar dute IP helbideek.
                                            
    '127.0.0.*' gisako komodinak ere erabil ditzakezu edo '200.10.10.0-200.10.10.40' gisako barrutiak zehaztu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
eu: Garbitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
eu: Ireki...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
eu: Gorde honela...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
eu: Nagusia

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
eu: Torrent-ak

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
eu: Taldeak

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
eu: Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
eu: Direktorioa ireki

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
eu: Taldera erantsi

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
eu: Zutabeak konfiguratu

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
eu: Zutabeak

en: Bittorrent client by KDE
eu: KDEren bittorrent-en bezeroa

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
eu: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson eta Ivan Vasic

en: BitFinder Plugin
eu: BitFinder plugina

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
eu: web-interfazerako plugina, partekatzeko gehienezko proportzio orokorrerako adabakia

en: Statistics Plugin
eu: Estatistika-plugina

en: Application icon and a couple of others
eu: Aplikazio-ikonoa eta beste zenbait

en: 1.0 application icon
eu: 1.0 aplikazio-ikonoa

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
eu: ChunkBar-en argibidea eta IWFileTreeItem ordenatzea

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
eu: InfoWidget pluginerako herrialde-lokalizatzailea. http://flags.blogpotato.de/ webgunetik hartu dira banderak; beraz, eskerrik asko haiei ere.

en: File prioritization and some other patches
eu: Fitxategi-lehenestea eta beste zenbait adabaki

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
eu: Miniupnp adibide gisa erabili da gure UPnP inplementaziorako

en: Zeroconf enhancements
eu: Zeroconf hobekuntzak

en: Coldmilk webgui
eu: Coldmilk webGUI

en: IDEAl code from KDevelop
eu: KDevelop-en IDEAl kodea

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
eu: IPetarako iragazkiaren pluginaren bihurketa-abiaduraren hobekuntza

en: Bryan Burns of Juniper Networks
eu: Juniper Networks-eko Bryan Burns

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
eu: bi segurtasun-ahultasun (konponduta daude)

en: Patch to load silently with a save location
eu: Gordetze-kokaleku batekin modu isilean kargatzeko adabakia

en: Fixes in PHP code of webinterface
eu: Web-interfazearen PHP kodearen konponketak

en: XFS specific disk preallocation
eu: XFS disko espezifikoaren aurretiazko esleipena

en: Patch to not show very low speeds
eu: Abiadura oso motelak ez erakusteko adabakia

en: Patch to show potentially firewalled status
eu: Suebaki-egoera erakusteko adabakia

en: Several patches
eu: Hainbat adabaki

en: Patch to hide menu bar
eu: Menu-barra ezkutatzeko adabakia

en: Patch to change file priorities in the webgui
eu: WebGUI sisteman fitxategien lehentsunak aldatzeko adabakia

en: Several webgui patches
eu: Hainbat WebGUI adabaki

en: Fixes for several warnings
eu: Hainbat abisuren konponketak

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
eu: FreeBSDko diskoko leku librearen kalkulua konpontzeko adabakia

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
eu: ChunkDownloadView-ren kraskadura bat konpontzeko adabakia

en: A couple of bugfixes
eu: Akats-konponketa pare bat

en: Patch to load torrents silently from the command line
eu: Torrent-ak komando-lerrotik modu isilean kargatzeko adabakia

en: New set of icons
eu: Ikono multzo berria

en: Drag and drop support for Plasma applet
eu: Plasma miniaplikaziorako arrastatzeko eta jaregiteko euskarria

en: Patch to cleanup the plugin list
eu: Plugin-zerrenda garbitzeko adabakia

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
eu: Plasma miniaplikazioa laster-miniaplikazio bihurtzeko adabakia

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
eu: IPak iragazteko elkarrizketa-leihoan IP barrutien euskarria gehitzeko adabakia

en: Feature which adds the date a torrent was added
eu: Torrent-ak noiz gehitu diren adierazten duen eginbidea

en: Feature to disable authentication in the webinterface
eu: Web-interfazean autentifikazioa desgaitzeko eginbidea

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
eu: Sindikazio-pluginaren salbuespen-ereduak

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
eu: Fitxategi bakarreko torrent-ei barruan duten fitxategiaren izena jartzeko adabakia

en: Fix for bug 305379
eu: 305379 akatsarentzako konponketa

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
eu: Gehitu x-scheme-handler/magnet MIME-motarako euskarria

en: Fix for bug 339584
eu: 339584 akatsaren konponketa

en: KF5 porting
eu: KF5 eratorpena

en: Bugfixes, cleanups and optimizations
eu: Akats-konponketak, garbiketak eta optimizazioak

en: Enable logging to standard output
eu: Gaitu egunkariko sarrerak irteera estandarrera bideratzea

en: Silently open torrent given on URL
eu: Ireki modu isilean URLan adierazitako torrent-a

en: Document to open
eu: Ireki beharreko fitxategia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
eu: Torrent-ak deskargatzen hasi aurretik diskoan lekua erreserbatu behar den edo ez.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
eu: Erreserbatu lekua diskoan torrent-ak abiarazi aurretik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
eu: Erreserba bizkorra egin ordez, egin ezazu erreserba osoa. Modu bizkorra baino motelagoa da, baina ez da diskoa fragmentatu behar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
eu: Erreserbatu erabat lekua diskoan (fragmentatzea saihesten du)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
eu: Errendimendua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
eu: GUI eguneratzeko denbora-tartea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
eu: <p>GUI eguneratzeen arteko denbora-tartea milisegundotan.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Oharra: </span>hau handituz gero, PUZaren erabilera txikituko da.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
eu: Sare-hariak lo egongo diren denbora-tartea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
eu: <p>Sareko hariak, abiadura mugatua dutenean, lo egongo diren denbora-tartea. Honek ez du inolako eraginik abiadura-mugarik ez dagoenean.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Oharra:</span> Hau zenbat eta txikiagoa, PUZa orduan eta gehiago erabiliko da. Balio altua ezartzeak abiadura txikitu dezake banda-zabalera handiko egoeretan.</p>
    <p>Adibidez, 100 Mbiteko LAN batean, 3.000 KiB/s-ko muga ezartzen baduzu, baliteke abiadura horretara benetan ez iristea balio hau altuegia denean. Mugarik gabe, aldiz, sare lokal batean, erraz gaindi dezakezu 3.000 KiB/s-ko abiadura.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
eu: Imanen ilara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
eu: Zama-jaisteko tarte kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
eu: Aldi berean zama-jaisten egon daitekeen gehienezko iman kopurua.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
eu: Gehienezko denbora tarte batean zama-jaitsi ez diren imanak ilara bukaerara bultzatu behar diren edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
eu: Imanak berriz ilaran ipini hau igarotakoan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
eu: Ilaran atzera bultzatua izan aurretik, iman batek zama-jaisteko tarte bat gehienez har dezakeen denbora.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
eu: Beste zenbait

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
eu: Audio-fitxategietarako aurrebista-tamaina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
eu: <p>Aurrebistarako lehenetsiko den audio-fitxategien hasierako eta amaierako datu kantitatea.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
eu: Bideo-fitxategietarako aurrebista-tamaina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
eu: <p>Aurrebistarako lehenetsiko den bideo-fitxategien hasierako eta amaierako datu kantitatea.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tracker list URL:
eu: Aztarnari-zerrendaren URLa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_trackerListUrl)
en: URL of the tracker list used when adding a torrent by infohash
    NOTE: Each tracker must be on its own line. Blank lines are ignored.
eu: «infohash» bidez torrent bat gehitzean erabilitako aztarnari-zerrendaren URLa
    OHARRA: Aztarnari bakoitza bere lerro propioan egon behar du. Lerro zuriei ezikusi egiten zaie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
eu: Ebatzi pare bakoitzaren ostalari-izena. Pare bakoitzaren ostalari-izena bistaratuko da IP helbidearen ordez. 
    
    Desgaitu egin daiteke, horrek sortzen duen sare-trafiko gehigarria nahi ez baduzu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
eu: Ebatzi pareen ostalari-izenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
eu: Eginbideak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
eu: DHT, zuk partekatzen dituzun torrent berdinak partekatzen dituzten parekoak aurkitzeko aztarnaririk gabeko protokolo bat da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
eu: Erabili DHT pare gehiago lortzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
eu: DHT komunikazioetarako UDP ataka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
eu: <p>DHT protokolorako erabili beharreko UDP ataka.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Kontuz:</span> bideratzaile baten atzean bazaude, ataka hori ireki egin behar da sarrerako DHT eskaerak onartzeko. UPnP pluginak egin diezazuke hori.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
eu: µTorrent-ekin bateragarria den pare-trukea erabili edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
eu: Erabili pare-trukea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
eu: Gaitu edo ezgaitu web-ereitea erabiltzea, torrent-etan halakorik dagoenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
eu: Erabili web-ereitea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
eu: Torrent bat deskargatzen amaitutakoan, egin torrent horren datu-egiaztapen osoa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
eu: Egiaztatu datuak, deskargatzen amaitutakoan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
eu: Zifratzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
eu: <p>Interneteko zerbitzu-hornitzaileak BitTorrent konexioak moteltzen dituenean da baliagarria protokolo-zifratzea. </p>
    <p>Protokoloa zifratuz gero, BitTorrent trafikoa ez da BitTorrent trafiko gisa markatuko, eta, beraz, Interneteko zerbitzu-hornitzailea ez da motelduko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
eu: Erabili protokolo-zifratzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
eu: Zifratzea ez dute bezero guztiek onartzen, eta zenbait jendek desgaituta izaten du zifratzeko aukera. Zifratu gabeko pareekin konektatu nahi baduzu, gaituta izan behar duzu aukera hau.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
eu: Onartu zifratu gabeko konexioak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
eu: Aztarnaria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
eu: Aztarnariari zure IP helbidea zehazten utzi ordez, esan aztarnariari zein IP helbide erabili. Erabili hau ordezkari baten atzean zaudenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
eu: Bidali aztarnariari norberak finkatutako IP helbide edo ostalari-izen bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
eu: IP helbide edo ostalari-izen pertsonalizatua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
eu: Aztarnariari bidali beharreko norberak finkatutako IP helbide edo ostalari-izena. Ostalari-izenak ibiltzeko garaian ebatziko dira eta ebatzitako IP helbidea aztarnariari bidaliko zaio.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
eu: Koloreak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_stalledTorrentColor)
en: Color to use for torrents when they are stalled or checking data.
eu: Trabatuta edo datuak egiaztatzen ari diren torrent-ekin erabili beharreko kolorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTorrentColor)
en: Color to use for torrents while seeding or downloading.
eu: Torrentak erein edo zama-jaitsi bitartean haiekin erabili beharreko kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent is running:
eu: Torrent ibiltzen ari da:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Torrent is stalled or checking data:
eu: Torrent geldituta dago edo datuak egiaztatzen ari da:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_errorTorrentColor)
en: Color to use for torrents with error status.
eu: Errore egoera duten torrentekin erabili beharreko kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Torrent error:
eu: Torrent errorea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_highlightTorrentNameByTrackerStatus)
en: Additionally highlight torrents based on the status of their trackers (if any)
eu: Gainera, nabarmendu torrentak haien aztarnarien egoeran oinarrituta (baldin badaude)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTrackerConnectionColor)
en: Color to use when at least one tracker is connected and replied no errors or warnings.
eu: Gutxienez aztarnari bat konektatuta dagoenean eta errorerik edo abisurik erantzun ez duenean erabili beharreko kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Some of the trackers are reachable:
eu: Aztarnarietako batzuk eskuragarri daude:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_warningsTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in warning.
eu: Aztarnarira konektatzeko saiakera onenaren emaitza abisu bat denean erabili beharreko kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: None of the trackers are reachable:
eu: Aztarnarietako bat ere ez dago eskuragarri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Reachable trackers report warnings:
eu: Aztarnari eskuragarriek abisuak ematen dituzte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noTrackerConnectionColor)
en: Color to use when all trackers reply the errors or not found.
eu: Aztarnari guztiek erroreak edo ez aurkitua erantzuten dutenean erabili beharreko kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Trackers are timing out:
eu: Aztarnarien denbora-mugak betetzen ari dira:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_timeoutTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in timeout. Connection will be attempted again later.
eu: Aztarnarietara konektatzeko saiakera onenaren emaitza denbora-muga betetzea da.Konexio saiakera berriz beranduago egingo da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Low share ratio:
eu: Partekatze-proportzio apala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Good share ratio:
eu: Partekatze-proportzio ona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lowShareRatioColor)
en: Color to display share ratio below minimal good value.
eu: Gutxieneko balioaren azpitik dagoen partekatze proportzioa azaltzeko kolorea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_goodShareRatioColor)
en: Color to display share ratio above minimal good value.
eu: Gutxieneko balioaren gainetik dagoen partekatze proportzioa azaltzeko kolorea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset colors to their default values (other settings won't change).
eu: Berrezarri koloreak haien balio lehenetsietara (beste ezarpenak ez dira aldatuko).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset Colors
eu: Berrezarri koloreak

en: Application
eu: Aplikazioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
eu: Karpetak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
eu: Torrent informazioa gordetzeko karpeta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
eu: KTorrent-en unean irekita dauden torrent guztiei buruzko informazioa gordetzeko direktorioa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
eu: Datu guztiak gordetzeko kokaleku lehenetsi gisa erabili beharreko direktorioa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
eu: Torrent-ak deskargatzen amaitutakoan datuak eraman beharreko direktorioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
eu: Eraman deskargatzen amaitutakoak hona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
eu: KTorrent-en irekitako torrent fitxategi guztiak zer direktoriotan kopiatu behar diren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
eu: Kopiatu torrent fitxategiak hemen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
eu: Sistema-erretiluko ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Whether or not to always minimize to system tray on startup.
eu: Abioan beti sistemako erretilura ikonotu behar duen edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Always minimize to system tray on startup
eu: Beti ikonotu sistemako erretilura abiatzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
eu: Sistema-erretiluan mezu gainerakorra erakutsi edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
eu: Erakutsi mezu gainerakorra sistema-erretiluan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
eu: Hainbat torrent hautatzen dituzunean aldi berean irekitzeko, ireki modu isilean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
eu: Ireki hainbat torrent modu isilean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
eu: Ireki torrent guztiak modu isilean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
eu: Ireki torrent guztiak modu isilean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state or locking the screen when torrents are running.
eu: Eragotzi ordenagailua lo-egoeran sartzea edo pantaila giltzatzea torrent-ak ibiltzen ari direnean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep and automatic screen locking when torrents are running
eu: Lokartzea eta pantaila automatikoki giltzatzea indargabetu torrent-ak ibiltzen ari direnean.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
eu: <p>Fitxategi bakarreko torrent-ari fitxategi horren izena jarri. </p>
    <p>Adibidez, fitxategiaren izena <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span> bada, <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span> gisa bistaratuko da torrent-a.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
eu: Berrizendatu fitxategi bakarreko torrent-ak fitxategi horren izenarekin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
eu: Torrent berriak nabarmenduko diren hala ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
eu: Nabarmendu torrent berriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
eu: Erakutsi abiaduraren guztizkoa leihoaren tituluan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
eu: Sarea

en: All interfaces
eu: Interfaze guztiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
eu: Atakak eta mugak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
eu: <p>BitTorrent protokolorako erabilitako ataka.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Kontuz:</span> bideratzaile baten atzean bazaude, ataka hori ireki egin behar da sarrerako konexioak onartzeko. UPnP pluginak egin diezazuke hori.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
eu: UDP aztarnariaren ataka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
eu: <p>UDP aztarnari-protokolorako erabilitako ataka.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Kontuz:</span> bideratzaile baten atzean bazaude, ataka hori birbidali beharra dago. UPnP pluginak horizuretzat egin dezake.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
eu: Torrent bakoitzeko gehieneko konexio kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
eu: Torrent bakoitzeko gehienez onartzen den konexio kopurua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
eu: Konexio-muga orokorra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
eu: Torrent guztietarako konexio-muga orokorra.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
eu: Gehieneko deskargatze-abiadura KiB/s-tan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
eu: Gehieneko kargatze-abiadura KiB/s-tan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
eu: IP paketeetarako DSCP balioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
eu: BitTorrent protokolorako bidalitako IP pakete guztien DSCP eremuan sartuko da balio hori.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
eu: Gehieneko konexio-konfigurazio kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
eu: <p>KTorrent aldi berean konfiguratzen saiatuko den gehieneko irteera-konexio kopurua.</p>
    <p>Ktorrent-ekin arazoak badituzu Interneteko beste trafikoa blokeatzen duelako, saiatu zenbaki txikiagoa jarrita.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
eu: Sare-interfazea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
eu: <p>Zer sare-interfaze erabiliko da sarrerako konexioak entzuteko.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Oharra: </span>ordenagailua berrabiarazi behar da aplika dadin.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
eu: µTorrent-en garraio-protokoloa UDPn exekutatzen da, eta bestelako trafikoa ez oztopatzeko eta erabiltzen ez den banda-zabalera guztia erabiltzeko optimizatua dago.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
eu: Erabili µTorrent garraio-protokoloa (µTP)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
eu: BitTorrent konexioetarako ez erabili TCP, erabili µTP protokoloa soilik. Abiadura moteldu dezake horrek, µTP ez baitute BitTorrent bezero guztiek onartzen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
eu: Erabili µTP soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
eu: Lehen mailako garraio-protokoloa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to setup a connection with a peer, this protocol is chosen first.
eu: Erabili beharreko lehen mailako garraio-protokoloa. Pare batekin konexioa ezartzen saiatzean, protokolo hori aukeratzen da lehenbizi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
eu: Utzi KTorrent-i ezarpen gomendatuak kalkulatzen, erabilgarri dagoen banda-zabaleraren arabera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
eu: Ezarpen gomendatuak...

en: Proxy
eu: Ordezkaria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
eu: Erabili KDEren ezarpenetan konfiguratutako HTTP proxy ezarpenak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
eu: Erabili KDE ordezkariaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
eu: Ordezkaria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
eu: Erabili beharreko HTTP ordezkariaren IP helbidea edo ostalari-izena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
eu: HTTP ordezkariaren ataka.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
eu: Web-ereite konexioetarako HTTP ordezkaria erabili behar den edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
eu: Erabili proxya web-ereite konexioetarako

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
eu: Aztarnarien konexioetarako HTTP ordezkaria erabili behar den ala ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
eu: Erabili ordezkaria aztarnari-konexioetarako

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
eu: <p>Erabili SOCKS ordezkari-zerbitzari bat bittorrent konexioetarako.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Oharra: </span> Hau ez da erabiliko aztarnari-konexioetarako.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
eu: Erabili SOCKS ordezkari-zerbitzari bat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
eu: Zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
eu: SOCKS zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-izena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
eu: SOCKS zerbitzariak erabilitako ataka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
eu: Bertsioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
eu: SOCKS zerbitzariak erabiltzaile-izen eta pasahitz bidezko autentifikazioa eskatzen badu, gaitu koadro hau.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
eu: Erabiltzaile-izena eta pasahitza behar dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
eu: SOCKS ordezkari-zerbitzarirako erabiltzaile-izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
eu: SOCKS ordezkari-zerbitzarirako pasahitza.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
eu: Ilara-kudeatzailea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
eu: Gaituta dagoenean, ilara-kudeatzailea erabat desgaituta egongo da, eta, beraz, eskuz kontrolatu ahal izango dituzu torrent guztiak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
eu: Kontrolatu eskuz torrent-ak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
eu: Gehienezko deskarga kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
eu: Ilara-kudeatzaileak gehienez exekutatuko duen aldi bereko deskarga kopurua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
eu: Gehieneko hazi kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
eu: Ilara-kudeatzaileak aldi berean gehienez exekutatuko duen hazi kopurua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
eu: Diskoan leku gutxi gelditzen denean:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
eu: Zer egin diskoan leku gutxi gelditzen bada eta ilara-kudeatzaileak torrent bat abiarazi nahi badu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
eu: Ez abiarazi torrent-ik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
eu: Galdetu torrent-ak abiaraz daitezkeen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
eu: Abiarazi torrent-ak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
eu: Gelditu torrent-ak, diskoan hau baino leku gutxiago dagoenean libre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
eu: Diskoko leku librea balio horretatik jaisten denean, gelditu torrent guztien deskargatzea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
eu: <p>Aukera hori gaituta dagoenean, ilara-kudeatzaileak txikitu egingo du trabatuta denbora gehiegi egon den torrent baten lehentasuna. </p>
    <p>Hala, beste torrent-ak exekutatu ahal izango ditu ilara-kudeatzaileak, torrent-en batek deus ere egiten ez duenean.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
eu: Hau baino denbora luzeagoa trabatuta daramaten torrent-en lehentasuna txikiagotu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
eu: <p>Trabatze-tenporizadorerako erabilitako denbora-balioa. Torrent jakin bat trabatuta denbora hori baino gehiago egon bada, txikitu egingo da dagokion lehentasuna.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
eu: Ereitea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
eu: Deskargatze bat amaitu ondoren, jarraitu hura ereiten. Aukera hori desgaituta badago, torrent-a gelditu egingo da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
eu: Jarraitu ereiten deskargatzen amaitu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
eu: Kargatze-erreten kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
eu: Kargatze-erreten kopurua. Torrent bat aldi berean zenbat paretara kargatu dezakezun zehazten du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
eu: Gehieneko partekatze-erlazio lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
eu: <p>Gehieneko partekatze-erlazioa. Balio horretara iritsiz gero, ereitea gelditu egingo da. Berriki irekitako torrent-ei baino ez zaie aplikatuko; gainerako torrent-ei ez die eragingo balio hori aldatzeak.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Kontuz: </span> ereitean soilik erabiltzen da balio hori, ez deskargatzean.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
eu: Gehieneko ereite-denbora lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
eu: Ereiten gehienez pasatuko den denbora, ordutan. Denbora hori pasatutakoan, torrent-a gelditu egingo da. Berriki irekitako torrent-ei baino ez zaie aplikatuko; gainerako torrent-ei ez die eragingo balio hori aldatzeak.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red. Colors can be changed in color settings.
eu: Partekatze proportzioa kolore berdez azalduko den balioa. Proportzio txikiagoak gorriz azalduko dira. Koloreak kolore-ezarpenetatik alda daitezke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
eu: Gutxieneko partekatze-erlazio ona:

en: Calculate Recommended Settings
eu: Kalkulatu ezarpen gomendatuak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
eu: Ezarpen gomendatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
eu: Kargatzeko erabil daitekeen banda-zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
eu: Deskargatzeko erabil daitekeen banda-zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
eu: Kalkulatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
eu: Hobespenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
eu: Erreten bakoitzeko batez besteko abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
eu: Aldi berean deskargatu ohi duzun torrent kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
eu: Torrent bakoitzeko erreten kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
eu: Ezarpen gomendatuak:

en: Speed down: %1 / up: %2
eu: Deskargatze-abiadura: %1 / kargatze-abiadura: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
eu: Deskargatua: %1 / kargatua: %2

en: DHT: off
eu: DHT: desaktibatuta

en: %1 node | %1 nodes
eu[0]: %1 nodo
eu[1]: %1 nodo

en: %1 task | %1 tasks
eu[0]: %1 ataza
eu[1]: %1 ataza

en: The desktop is offline
eu: Mahaigaina lerroz kanpo dago

en: Magnet Link
eu: Iman esteka

en: Status
eu: Egoera

en: Peers
eu: Pareak

en: Downloading
eu: Deskargatzen

en: Queued
eu: Ilaran

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Start Magnet
eu: Abiarazi imana

en: Stop Magnet
eu: Gelditu imana

en: Copy Magnet URL
eu: Kopiatu iman URLa

en: Remove Magnet
eu: Kendu imana

en: Order
eu: Ordena

en: Name
eu: Izena

en: Time Stalled
eu: Trabatze-denbora

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Not queued
eu: Ilaratik kanpo

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
eu: Torrent-ek ilaran duten ordena.
    Ordena aldatzeko, erabili arrastatzeko eta jaregiteko aukera edo gora nahiz behera eramateko eskuineko botoiak.

en: Search
eu: Bilatu

en: Show Search
eu: Erakutsi bilaketa

en: Show or hide the search bar
eu: Bilaketa-barra erakutsi edo ezkutatu

en: Move Top
eu: Eraman hasierara

en: Move a torrent to the top of the queue
eu: Eraman torrent bat ilararen hasierara

en: Move a torrent up in the queue
eu: Eraman torrent bat ilaran gora

en: Move a torrent down in the queue
eu: Eraman torrent bat ilaran behera

en: Move Bottom
eu: Eraman amaierara

en: Move a torrent to the bottom of the queue
eu: Eraman torrent bat ilararen amaierara

en: Show Downloads
eu: Erakutsi deskargatutakoak

en: Show all downloads
eu: Erakutsi deskargatutako guztiak

en: Show Uploads
eu: Erakutsi kargatutakoak

en: Show all uploads
eu: Erakutsi kargatutako guztiak

en: Show Not Queued
eu: Erakutsi ilaratik kanpokoak

en: Show all not queued torrents
eu: Ilaratik kanpo dauden guztiak erakutsi

en: Widget to manage the torrent queue
eu: Torrent-en ilara kudeatzeko trepeta

en: Magnet Downloader
eu: Iman zama-jaistekoa

en: Displays the currently downloading magnet links
eu: Unean zama-jaisten ari diren iman estekak azaltzen ditu

en: Start All
eu: Abiarazi guztiak

en: Start all torrents
eu: Torrent guztiak abiarazi

en: Stop All
eu: Gelditu guztiak

en: Stop all torrents
eu: Torrent guztiak gelditu

en: Suspend Torrents
eu: Egonean utzi torrent-ak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
eu: Exekutatzen ari diren torrent guztiak egonean utzi

en: Group View
eu: Talde-ikuspegia

en: Show or hide the group view
eu: Talde-ikuspegia erakutsi edo ezkutatu

en: Filter Torrents
eu: Iragazi torrent-ak

en: Filter torrents based on filter string
eu: Torrent-ak iragazki-katean oinarrituta iragazi

en: Set max upload speed
eu: Ezarri gehieneko kargatze-abiadura

en: Set max download speed
eu: Ezarri gehieneko deskargatze-abiadura

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
eu: Zama-jaisteko abiadura: <b>%1</b><br/>-igotzeko abiadura: <b>%2</b><br/>Jasota: <b>%3</b><br/>Transmitituta: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
eu: <b>%1</b> modu isilean ireki da.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
eu: <b>%1</b> deskargatzen amaitu da.<br>Batez besteko abiadura: %2 desk. / %3 karg.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
eu: <b>%1</b> iritsi da dagokion gehieneko partekatze-erlaziora (%2) eta gelditu egin da.<br>%3 kargatu da batez besteko %4 abiaduran.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
eu: <b>%1</b> iritsi da dagokion gehieneko ereite-denborara (%2 ordu) eta gelditu egin da.<br>%3 kargatu da batez besteko %4 abiaduran.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
eu: <b>%1</b> gelditu egin da errore hau dela eta: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
eu: Datu hondatuak aurkitu dira <b>%1</b> torrent-ean.<br>Komeni da torrent-eko datuen osotasuna egiaztatzea.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
eu: <b>%1</b> iritsi da dagokion gehieneko partekatze-erlaziora (%2) eta ezin da ilaran jarri. <br>Kendu muga eskuz, ereiten jarraitu nahi baduzu.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
eu: <b>%1</b> iritsi da dagokion gehieneko ereite-denborara (%2 ordu) eta ezin da ilaran jarri. <br>Kendu muga eskuz, ereiten jarraitu nahi baduzu.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
eu: Ezin da abiarazi <b>%1</b>: <br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
eu[0]: Ezin da erein torrent bat baino gehiago. <br>
eu[1]: Ezin dira erein %1 torrent baino gehiago. <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
eu[0]: Ezin da deskargatu torrent bat baino gehiago. <br>
eu[1]: Ezin dira deskargatu %1 torrent baino gehiago. <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
eu: Mugak aldatu nahi badituzu, joan hona: Ezarpenak -> KTorrent konfiguratu.

en: There is not enough diskspace available.
eu: Ez dago nahikoa leku erabilgarri diskoan.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
eu: Lekurik gabe gelditzen ari da diskoa.<br /><b>%1</b> '%2'(e)(a)n ari da deskargatzen.

en: Torrent has been stopped.<br />
eu: Torrent-a gelditu egin da.<br />

en: Upload speed limit in KiB/s
eu: Zama-igotzeko abiadura-muga KiB/s-tan

en: Download speed limit in KiB/s
eu: Zama-jaisteko abiadura-muga KiB/s-tan

en: Unlimited
eu: Mugagabea

en: Torrent Settings
eu: Torrent-aren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
eu: Propietateak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
eu: DHT datu-base banatu bat da, torrent-etarako pare gehiago bilatzeko erabil daitekeena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
eu: Erabili DHT pare gehiago bilatzeko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
eu: Pare-trukearen bidez, pare gehiago aurkitzen dira, pareei buruzko informazioa pare gehiagorekin trukatuta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
eu: Erabili pare-trukea pare gehiago bilatzeko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
eu: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superereite modua era askoz eraginkorragoan ereiteko modu berezi bat da. Hala, askoz banda-zabalera txikiagoa behar da torrent-ak zabaltzeko.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Oharra: multzoa erabat finkatu ez bada soilik erabili behar da modu hori. Hazi-ereile aktibo bat baino gehiago badago, alferrikakoa da.</span>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
eu: Erabili superereite modua ereiteko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
eu: Eraman torrent-aren fitxategiak beste direktorio batera deskargatzen amaitu ondoren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
eu: Fitxategiak eramateko kokalekua.

en: Checked %v of %m chunks
eu: %m(e)tik %v zati egiaztatu dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
eu: Aurkitutakoak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
eu: Deskargatu ez arren aurkitu den zati kopurua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
eu: Huts egin dutenak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
eu: Deskargatu den zati kopurua, ondo ez daudenak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
eu: Deskargatu ez direnak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
eu: Deskargatu ez den zati kopurua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
eu: Deskargatutakoak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
eu: Deskargatu den zati kopurua, ondo daudenak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
eu: Erroreak:

en: Filter...
eu: Iragazi...

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
eu: Abiarazi

en: Start all selected torrents in the current tab
eu: Abiarazi uneko fitxan hautatuta dauden torrent guztiak

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
eu: Behartu abiaraztea

en: Force start all selected torrents in the current tab
eu: Behartu uneko fitxan hautatuta dauden torrent guztiak abiaraztea

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop all selected torrents in the current tab
eu: Gelditu uneko fitxan hautatuta dauden torrent guztiak

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
eu: Pausarazi

en: Pause all selected torrents in the current tab
eu: Pausarazi uneko fitxan hautatuta dauden torrent guztiak

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
eu: Kendu

en: Remove all selected torrents in the current tab
eu: Kendu uneko fitxan hautatuta dauden torrent guztiak

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
eu: Abiarazi guztiak

en: Start all torrents in the current tab
eu: Abiarazi uneko fitxako torrent guztiak

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
eu: Gelditu guztiak

en: Stop all torrents in the current tab
eu: Gelditu uneko fitxako torrent guztiak

en: Remove Torrent and Data
eu: Kendu torrenta eta datuak

en: Rename Torrent
eu: Berrizendatu torrent

en: Add Peers
eu: Gehitu pareak

en: Manual Announce
eu: Eskuzko iragarpena

en: Scrape
eu: Harraskatu

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Data Directory
eu: Datu-direktorioa

en: Temporary Directory
eu: Aldi baterako direktorioa

en: Move Data
eu: Eraman datuak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Remove from Group
eu: Kendu taldetik

en: Check Data
eu: Egiaztatu datuak

en: Check all the data of a torrent
eu: Egiaztatu torrent-eko datu guztiak

en: Copy Torrent URL
eu: Kopiatu torrent-aren URLa

en: Export Torrent
eu: Esportatu torrent-a

en: Set the speed limits of individual torrents
eu: Ezarri banakako torrent-en abiadura-mugak

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
eu: Ez da amaitu <b>%1</b> torrent-a deskargatzen. Datu osatugabeak ere ezabatu nahi dituzu?

en: Remove Download
eu: Kendu deskarga

en: Delete Data
eu: Ezabatu datuak

en: Keep Data
eu: Mantendu datuak

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
eu: Hurrengo torrent-en datu deskargatu guztiak galduko dituzu. Ziur zaude hori egin nahi duzula?

en: Remove Torrent
eu: Kendu torrent-a

en: Select a directory to move the data to.
eu: Hautatu direktorio bat datuak eramateko.

en: Downloaded
eu: Deskargatuta

en: Size
eu: Neurria

en: Uploaded
eu: Kargatuta

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
eu: Falta dena

en: Down Speed
eu: Deskargatze-abiadura

en: Up Speed
eu: Kargatze-abiadura

en: Time Left
eu: Falta den denbora

en: Seeders
eu: Hazi-ereileak

en: Leechers
eu: Izainak

en: % Complete
eu: % eginda

en: Share Ratio
eu: Partekatze-erlazioa

en: Time Downloaded
eu: Deskargatze-denbora

en: Time Seeded
eu: Ereite-denbora

en: Location
eu: Kokalekua

en: Added
eu: Gehituta

en: How much data we have downloaded of the torrent
eu: Torrent-aren zenbat datu deskargatu ditugun

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
eu: Torrent-aren guztizko tamaina, fitxategi baztertuak alde batera utzita

en: How much data we have uploaded
eu: Kargatu duzun datu kopurua

en: How much data left to download
eu: Kargatzeko falta den datu kopurua

en: Current download speed
eu: Uneko deskargatze-abiadura

en: Current upload speed
eu: Uneko kargatze-abiadura

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
eu: Torrent-a deskargatzen amaitzeko edo gehieneko partekatze-erlaziora iristeko falta den denbora, aukera hori gaituta badago

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
eu: Zenbat hazi-ereiletara konektatuta gauden (Aztarnariaren arabera, zenbat hazi-ereile dauden)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
eu: Zenbat izainetara konektatuta zauden (Aztarnariaren arabera, zenbat izain dauden)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
eu: Torrent osoaren zenbat datu dituzun (ehunekotan adierazita), fitxategi baztertuak alde batera utzita

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
eu: Kargatutako byte kopurua zati deskargatutako byte kopurua da partekatze-erlazioa

en: How long we have been downloading the torrent
eu: Torrent-a deskargatzen aritu zaren denbora

en: How long we have been seeding the torrent
eu: Torrent-a ereiten aritu zaren denbora

en: The location of the torrent's data on disk
eu: Torrent-aren datuek diskoan duten kokalekua

en: When this torrent was added
eu: Torrent hori gehitu zen unea

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
eu: %1<br>URLa: <b>%2</b>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
eu: <br/><br/>Ezin izan du aztarnari batekin harremanetan jarri.

en: KTorrent's UPnP test application
eu: KTorrent-en UPnP probako aplikazioa

en: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
eu: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson eta Ivan Vasic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
eu: UPnP probako aplikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
eu: Bideratzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
eu: Ez da bideratzailerik aurkitu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
eu: Bilatu bideratzaileak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
eu: Protokoloa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
eu: Birbideratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
eu: Desegin birbideratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
eu: Modu xehatua

en: Maximum share ratio reached.
eu: Gehieneko partekatze-erlaziora iritsi da.

en: Maximum seed time reached.
eu: Gehieneko ereite-denborara iritsi da.

en: Uploads
eu: Kargatutakoak

en: Running Uploads
eu: Exekutatzen ari diren kargatutakoak

en: Not Running Uploads
eu: Exekutatzen ari ez diren kargatutakoak

en: Downloads
eu: Deskargatutakoak

en: Running Downloads
eu: Exekutatzen ari diren deskargatutakoak

en: Not Running Downloads
eu: Exekutatzen ari ez diren deskargatutakoak

en: Active Torrents
eu: Torrent aktiboak

en: Active Downloads
eu: Deskargatutako aktiboak

en: Active Uploads
eu: Kargatutako aktiboak

en: Passive Torrents
eu: Torrent pasiboak

en: Passive Downloads
eu: Deskargatutako pasiboak

en: Passive Uploads
eu: Kargatutako pasiboak

en: Ungrouped Torrents
eu: Torrent bananduak

[ctx: *.torrent]
en: Torrents
eu: Torrent-ak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
eu: Gehienezko deskarga kopurua (0 = mugarik ez)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
eu: Gehienezko hazi kopurua (0 = mugarik ez)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
eu: Diskoan leku gutxi duzula hasi nahi duzu deskargatzen?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
eu: Torrent bakoitzeko gehieneko konexio kopurua (0 = mugarik ez)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
eu: Torrent guztientzako gehieneko konexio kopurua (0 = mugarik ez)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
eu: Gehieneko kargatze-abiadura KiB/s-tan (0 = mugarik ez)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
eu: Gehieneko deskargatze-abiadura KiB/s-tan (0 = mugarik ez)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
eu: Gehieneko partekatze-erlazioa (0 = mugarik ez)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
eu: Erakutsi sistema-erretiluko ikono bat

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
eu: Erakutsi abiaduraren guztizkoa titulu-barran

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
eu: Erakutsi abiadura-barra erretiluaren ikonoan

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
eu: Deskargatzearen banda-zabalera (kb/s-tan):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
eu: Kargatzearen banda-zabalera (kb/s-tan):

note: i18n: ectx: label, entry (alwaysMinimizeToSystemTray), group (downloads)
en: Always minimize to system tray on startup.
eu: Beti ikonotu sistemako erretilura abiatzean.

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
eu: Erakutsi mezu gainerakorrak torrent-ak amaitutakoan.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
eu: Jarraitu ereiten deskargatzen amaitu ondoren

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
eu: Aldi baterako fitxategiak gordetzeko karpeta

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
eu: Deskargatutakoak saveDir-en automatikoki gorde edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
eu: Deskargatutako fitxategiak gordetzeko karpeta

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
eu: .torrent fitxategiak torrentCopyDir-en automatikoki kopiatu edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
eu: .torrent fitxategiak zer karpetatan kopiatu behar diren

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
eu: Aztarnariari pasatzeko norberak finkatutako IP bat erabili behar den ala ez

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
eu: Azkenekoz gordetzeko erabili zen direktorioa

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
eu: Aztarnariari pasatu beharreko IPa

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
eu: GUI eguneratzeko denbora-tartea

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
eu: DHTrako euskarria

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
eu: DHT ataka

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
eu: Kargatze-erreten kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
eu: KTorrentView-en erakusten diren zutabeak

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
eu: Deskargatzen amaitzeko nahikoa leku ez dagoenean, eta libre dagoen lekua balio hori baino txikiagoa denean, gelditu egingo da torrent-a.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
eu: Deskargatzen amaitutakoak automatikoki completedDir-era eraman edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
eu: Deskargatzen amaitutakoak zer karpetatara eraman behar diren

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
eu: Gehieneko ereite-denbora ordutan (0 = mugarik ez)

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Warning: %1
eu: Abisua: %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
eu: <img src="available_color">&nbsp; - Deskargatutako zatiak<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Deskargatu beharreko zatiak<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Zati baztertuak

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
eu: "%1" torrent-a iritsi da dagokion gehieneko partekatze-erlaziora eta ereite-denborara. Hala ere, mugari ez ikusi egin eta ereiten hasi nahi duzu?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
eu: "%1" torrent-a iritsi da dagokion gehieneko partekatze-erlaziora. Hala ere, mugari ez ikusi egin eta ereiten hasi nahi duzu?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
eu: "%1" torrent-a iritsi da dagokion gehieneko ereite-denborara. Hala ere, mugari ez ikusi egin eta ereiten hasi nahi duzu?

en: Limits reached.
eu: Iritsi da mugetara.

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
eu: Ez duzu nahikoa leku libre diskoan torrent hau deskargatzeko. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Insufficient disk space for %1
eu: Diskoan ez dago nahikoa leku %1(r)entzat.

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
eu: Ez dago nahikoa leku libre diskoan hurrengo torrent-etarako. Hala ere, abiarazi nahi dituzu?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
eu: Hurrengo torrent-ak gehieneko ereite-denborara iritsi dira. Hala ere, abiarazi nahi dituzu?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
eu: Hurrengo torrent-ak gehieneko partekatze-erlaziora iritsi dira. Hala ere, abiarazi nahi dituzu?

en: Error starting torrent %1: %2
eu: Errorea gertatu da %1 torrent-a abiaraztean: %2

en: Error
eu: Errorea

en: Error stopping torrent %1: %2
eu: Errorea gertatu da %1 torrent-a gelditzean: %2

en: File
eu: Fitxategia

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
eu: Ezin da idatzi mmap bufferraren amaieratik harago

en: Scheduler
eu: Antolatzailea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
eu: Muga bereziak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
eu: Pantaila-babeslea aktibatuta dagoenean, erabili muga orokor hauek sare-ezarpenetan konfiguratuta daudenak erabili beharrean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
eu: Pantaila-babeslea aktibatuta dagoenean, erabili beste abiadura-muga batzuk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
eu: Pantaila-babeslea aktibatuta dagoenean, kargatze-muga orokorra.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
eu: Pantaila-babeslea aktibatuta dagoenean, deskargatze-muga orokorra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
eu: Antolatzailearen atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
eu: Antolatzailearen atzeko planoak duen kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
eu: Antolatzailearen lerro-kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
eu: Antolatzailearen lerro guztien kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
eu: Antolatzailearen elementu-kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
eu: Antolatzailearen elementu arrunten kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
eu: Egonean utzitako antolatzaile-elementuen kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
eu: Egonean utzitako antolatzaile-elementu bakoitzaren kolorea.

en: Bandwidth Scheduler
eu: Banda-zabaleraren antolatzailea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
eu: Editatu elementu bat

en: Add an item
eu: Gehitu elementu bat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
eu: Iraupena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
eu: Ordu honetatik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
eu: Ordu honetara:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
eu: Egun honetatik:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
eu: Egun honetara:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
eu: Mugak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
eu: Deskargatze-muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
eu: Kargatze-muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
eu: Pantaila-babeslea aktibatuta dagoenean:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
eu: Konexio-mugak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
eu: Ezarri konexio-mugak

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
eu: Banda-zabaleraren antolaketa

en: Cannot open file %1: %2
eu: Ezin da %1 fitxategia ireki: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
eu: %1 fitxategia hondatuta dago edo ez da KTorrent-en antolaketa-fitxategi egokia.

en: Edit the bandwidth schedule
eu: Editatu banda-zabaleraren antolaketa

en: Load Schedule
eu: Kargatu antolaketa

en: Save Schedule
eu: Gorde antolaketa

en: New Item
eu: Elementu berria

en: Remove Item
eu: Kendu elementua

en: Edit Item
eu: Editatu elementua

en: Clear Schedule
eu: Garbitu antolaketa

en: Scheduler Active
eu: Antolatzailea aktibo

en: Activate or deactivate the scheduler
eu: Antolatzailea aktibatu edo desaktibatu

en: KTorrent scheduler files
eu: KTorrent-en antolatzaile-fitxategiak

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
eu: Elementu hori gatazkan dago antolaketako beste elementu batekin; ezin da aldatu.

en: Suspended
eu: Egonean utzita

en: %1 Down
    %2 Up
eu: %1 Behera
    %2 Gora

en: Current schedule: suspended
eu: Uneko antolaketa: egonean utzita

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
eu: Uneko antolaketa: %1/s deskargatzean, %2/s kargatzean

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
eu: Uneko antolaketa: mugarik gabe deskargatzean, %1/s kargatzean

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
eu: Uneko antolaketa: %1/s deskargatzean, mugarik gabe kargatzean

en: Current schedule: unlimited upload and download
eu: Uneko antolaketa: mugarik gabe deskargatzean eta kargatzean

en:  (scheduler disabled)
eu:  (antolatzailea desgaituta)

en: Current schedule:
eu: Uneko antolaketa:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
eu: Fitxategiak deskargatzeko ordena

en: File download order for <b>%1</b>:
eu: Fitxategiak deskargatzeko ordena <b>%1</b>(r)entzat:

en: Seasons and Episodes
eu: Denboraldiak eta kapituluak

en: Album Track Order
eu: Albumen pista-ordena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
eu: Fitxategiak deskargatzeko ordena honentzat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
eu: Deskargatzeko ordena pertsonalizatua gaitu edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
eu: Fitxategiak deskargatzeko ordena pertsonalizatua gaituta dago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
eu: Ordenatzeko irizpidea

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
eu: Bilatu fitxategiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
eu: Torrent bateko fitxategiak zer ordenatan deskargatu behar diren. Zerrendako lehen fitxategia deskargatuko da lehenbizi, eta, gero, bigarrena, hirugarrena...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
eu: Gehitu aztarnariak

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
eu: <img src="available_color">&nbsp; - Zati eskuragarriak<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Zati eskuragaitzak<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Baztertutako zatiak

en: Chunk
eu: Zatia

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Peer
eu: Parea

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Number of the chunk
eu: Zatiaren zenbakia

en: Download progress of the chunk
eu: Zatiaren deskargatze-aurrerapena

en: Which peer we are downloading it from
eu: Zer paretatik deskargatzen ari zaren

en: Download speed of the chunk
eu: Zatiaren deskargatze-abiadura

en: Which files the chunk is located in
eu: Zatia zer fitxategitan kokatuta dagoen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
eu: Zatiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
eu: Guztira:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
eu: Une honetan deskargatzen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
eu: Baztertuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
eu: Falta dena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
eu: Tamaina:

[ctx: Open file]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: Open file with]
en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Check File
eu: Egiaztatu fitxategia

en: Download first
eu: Lehenbizi deskargatu

en: Download normally
eu: Normal deskargatu

en: Download last
eu: Azkena deskargatu

en: Do not download
eu: Ez zama-jaitsi

en: Delete File(s)
eu: Ezabatu fitxategia(k)

en: Move File
eu: Eraman fitxategia

en: Collapse Folder Tree
eu: Tolestu karpeta-zuhaitza

en: Expand Folder Tree
eu: Zabaldu karpeta-zuhaitza

en: File Tree
eu: Fitxategi-zuhaitza

en: File List
eu: Fitxategi-zerrenda

en: Show Filter
eu: Erakutsi iragazkia

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
eu[0]: Fitxategi horretako datu guztiak galduko dituzu. Ziur zaude hori egin nahi duzula?
eu[1]: Fitxategi horietako datu guztiak galduko dituzu. Ziur zaude hori egin nahi duzula?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
eu: Ez da zama-jaitsi fitxategia irekitzeko behar adina daturik.
    
    Beharrezko datuak lehentasun handiagoarekin lor ditzan zama-jaiste sekuentziala gaitu?

en: Info Widget
eu: Informazio-trepeta

[ctx: @title:tab]
en: Status
eu: Egoera

en: Displays status information about a torrent
eu: Torrent-ari buruzko informazio-egoera bistaratzen du

[ctx: @title:tab]
en: Files
eu: Fitxategiak

en: Shows all the files in a torrent
eu: Torrent bateko fitxategi guztiak erakusten ditu

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
eu: Torrent baterako zer paretara konektatuta zauden bistaratzen du

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
eu: Torrent baten zer zati deskargatzen ari zaren bistaratzen du

en: Displays information about all the trackers of a torrent
eu: Torrent baten aztarnari guztiei buruzko informazioa agertzen du

en: Webseeds
eu: Web-haziak

en: Displays all the webseeds of a torrent
eu: Torrent baten web-hazi guztiak bistaratzen ditu

[ctx: @title:column]
en: Preview
eu: Aurrebista

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
eu: % eginda

[ctx: Download first]
en: First
eu: Lehenbizi

[ctx: Download last]
en: Last
eu: Azkena

[ctx: Preview available]
en: Available
eu: Erabilgarri

[ctx: Preview pending]
en: Pending
eu: Zain

[ctx: No preview available]
en: No
eu: Ez

en: %1 %
eu: % %1

[ctx: preview available]
en: Available
eu: Erabilgarri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
eu: Fitxak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
eu: Pareen fitxa leihoaren behealdean erakutsi edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
eu: Erakutsi pareen zerrenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
eu: Zatien fitxa leihoaren behealdean erakutsi edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
eu: Erakutsi unean deskargatzen ari diren zatien zerrenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
eu: Kontrolatzaileen fitxa leihoaren behealdean erakutsi edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
eu: Erakutsi kontrolatzaile-zerrenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
eu: Web-hazien fitxa leihoaren behealdean erakutsi edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
eu: Erakutsi web-hazien zerrenda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
eu: Fitxategien lehentasun-koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
eu: Lehentasun handiena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
eu: Lehentasun handiena duten fitxategietarako erabili beharreko kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
eu: Lehentasun txikiena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
eu: Lehentasun txikiena duten fitxategietarako erabili beharreko kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
eu: Erakutsi pareen ikuspegi-fitxa leiho nagusian

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
eu: Erakutsi zatien deskargen ikuspegi-fitxa leiho nagusian

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
eu: Erakutsi kontrolatzaileen aurrebista-fitxa leiho nagusian

en: Kick Peer
eu: Kanporatu parea

en: Ban Peer
eu: Debekatu parea

[ctx: Choked]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Not choked]
en: No
eu: Ez

[ctx: Snubbed]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Not snubbed]
en: No
eu: Ez

[ctx: Interested]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Not Interested]
en: No
eu: Ez

[ctx: Interesting]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Not Interesting]
en: No
eu: Ez

en: Address
eu: Helbidea

en: Country
eu: Herrialdea

en: Client
eu: Bezeroa

en: Choked
eu: Itota

en: Snubbed
eu: Zokoratuta

en: Availability
eu: Eskuragarritasuna

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Upload Slot
eu: Kargatze-erretena

en: Requests
eu: Eskaerak

en: Interested
eu: Interesatuta

en: Interesting
eu: Interesgarria

en: IP address of the peer
eu: Parearen IP helbidea

en: Country the peer is in
eu: Parea zer herrialdetan dagoen

en: Which client the peer is using
eu: Parea zer bezero erabiltzen ari den

en: Download speed
eu: Deskargatze-abiadura

en: Upload speed
eu: Kargatze-abiadura

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
eu: Pareak ito zaituen edo ez. Ito bazaitu, pareak ez dizu daturik bidaliko

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
eu: Zokoratuta egoteak esan nahi du pareak ez dizula daturik bidali azken 2 minutuetan

en: How much data the peer has of the torrent
eu: Pareak torrent-aren zenbat datu dituen

en: Whether or not the peer has DHT enabled
eu: Pareak DHT gaituta duen edo ez

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
eu: Parearen puntuazioa. Nori kargatu erabakitzeko erabiltzen du KTorrent-ek puntuazioa

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
eu: Kargatze-erreten bat duten pareek soilik lortuko dituzte datuak zuregandik

en: The number of download and upload requests
eu: Deskargatze- eta kargatze-eskaera kopurua

en: How much data we have downloaded from this peer
eu: Zenbat datu deskargatu dituzun pare horretatik

en: How much data we have uploaded to this peer
eu: Zenbat datu kargatu dizkiozun pare horri

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
eu: Pareak interesa duen edo ez datuak zuregandik deskargatzeko

en: Whether we are interested in downloading from this peer
eu: Interesa duzun edo ez pare horretatik deskargatzeko

en: Private
eu: Pribatua

en: Public
eu: Publikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
eu: Informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
eu: Batez besteko deskargatze-abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
eu: Batez besteko kargatze-abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
eu: Informazio hash-a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
eu: Deskargatutako zatiak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
eu: Zati erabilgarriak:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
eu: Partekatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
eu: Partekatze-erlazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
eu: Erlazio-muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
eu: Denbora-muga:

en: URL
eu: URLa

en: Times Downloaded
eu: Deskargatze kopurua

en: Next Update
eu: Hurrengo eguneratzea

en: Copy Tracker URL
eu: Kopiatu aztarnariaren URLa

en: Copy Tracker status
eu: Kopiatu aztarnariaren egoera

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
eu: Hainbat URL ezin ezin ditu gehitu, gaizki osatuta baitaude:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
eu: Lehendik badago <b>%1</b> izeneko aztarnari bat.

en: The following duplicate trackers were not added:
eu: Ondoko aztarnari bikoiztuak ez dira gehitu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
eu: Kendu aztarnaria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
eu: Torrent pribatuetarako unean aktibo dagoen aztarnaria aldatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
eu: Aldatu aztarnaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
eu: Eguneratu aztarnariak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
eu: Leheneratu lehenetsiak

en: Speed
eu: Abiadura

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
eu: Ezin da %1 web-ereitea gehitu, web-ereite zerrenda zerrendan baitago dagoeneko.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
eu: Ezin du %1 kendu, torrent-aren atal baita dagoeneko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
eu: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Torrent-ari gehitu beharreko web-ereitea.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Oharra: </span>HTTP web-haziak baino ez dira onartzen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
eu: Gehitu web-ereitea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
eu: Kendu web-ereitea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
eu: Gaitu guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
eu: Desgaitu guztiak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
eu: Bihurtzen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
eu: Blokeatuen zerrenda KTorrent formatura bihurtzen ari da. Baliteke denbora pixka bat behar izatea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
eu: &Utzi

en: Loading txt file...
eu: txt fitxategia kargatzen...

en: There are no IP addresses to convert in %1
eu: Ez dago bihurtu beharreko IP helbiderik %1(e)n

en: Automatic update of IP filter failed: %1
eu: Huts egin du IPetarako iragazkia eguneratzean: %1

en: 7z files are not supported
eu: Ez dago 7z fitxategien euskarririk

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
eu: Ezin da <b>%1</b>-ren fitxategi mota zehaztu

en: Cannot open zip file %1.
eu: Ezin da ireki %1 zip fitxategia.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
eu: Huts egin du IPetarako iragazkia eguneratzean: ezin da ireki %1 zip fitxategia

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
eu: Ezin da aurkitu blokeatuen zerrenda %1 zip fitxategian.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
eu: IP iragazkiaren eguneraketa automatikoak huts egin du: ezin da aurkitu
    blokeatuen zerrenda %1 zip fitxategian

en:  day |  days
eu[0]:  egun
eu[1]:  egun

en: Status: Loaded and running.
eu: Egoera: Kargatuta eta martxan.

en: Status: Not loaded.
eu: Egoera: kargatu gabe.

en: Status: Downloading and converting new block list...
eu: Egoera: blokeatuen zerrenda berria kargatzen eta bihurtzen...

en: No update done yet.
eu: Ez da eguneratu oraindik.

en: %1 (Last update attempt failed.)
eu: %1 (huts egin du azken eguneratze-saialdian.)

en: Never
eu: Inoiz ez

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
eu: IPak blokeatzeko hobespenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
eu: PeerGuardian iragazki-fitxategia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
eu: Gaitu hori, IPak iragazteko pluginak funtzionatzea nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
eu: Erabili PeerGuardian iragazkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
eu: IP iragazki-fitxategia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
eu: Erabili beharreko iragazki-fitxategia. Fitxategi lokala edo urrunekoa izan daiteke.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
eu: IPetarako iragazki-fitxategia deskargatu eta bihurtu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
eu: &Deskargatu/Bihurtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
eu: Deskargatu PeerGuardian iragazkia "bluetack.co.uk" edo "iblocklist.org"-etik.
    OHARRA: artxibo fitxategiak onartzen dira, zip eta tar.gz edo tar.bz2 modukoak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
eu: Eguneratze automatikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
eu: Gaitu hori, iragazki-fitxategia automatikoki eguneratzea nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
eu: Eguneratu fitxategia maiztasun honekin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
eu: Eguneratzeko denbora-tartea egunetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
eu: Azken eguneratzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
eu: Hurrengo eguneratzea:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
eu: 1. mailako iragazkiaren URLa

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
eu: 1. mailako iragazkia erabili nahi duzu?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
eu: Erabili testu aberastua erregistroan

en: System
eu: Sistema

en: Log Level
eu: Erregistratze-maila

en: Debug
eu: Araztea

en: Notice
eu: Abisua

en: Important
eu: Garrantzitsua

en: All
eu: Guztiak

en: None
eu: Bat ere ez

en: Log Viewer
eu: Erregistro-ikustailea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
eu: Egin klik bikoitza egunkari-mailan, mailaz aldatzeko. Maila hauek daude:
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Denak: </span>mezu guztiak erakusten dira</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Garrantzitsua: </span>mezu garrantzitsuak baino ez dira erakusten</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Abisua: </span>abisu eta mezu garrantzitsuak baino ez dira erakusten</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Araztea: </span>araztea, abisuak eta mezu garrantzitsuak erakusten dira</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Bat ere ez:</span> ez da mezurik erakusten</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
eu: Testu aberastua edo testu soila erabili edo ez, erregistro-ikustailean erakusten diren erregistratze-irteerarako.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
eu: Erabili testu aberastua erregistratze-irteeretarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
eu: Erregistro-trepetaren posizioa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
eu: Jarduera bereizia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
eu: Trepeta atrakagarria

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
eu: Torrent-en jarduera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
eu: Gehieneko lerro ikusgai kopurua:

en: Log
eu: Erregistroa

en: View the logging output generated by KTorrent
eu: Ikusi KTorrent-ek sortutako erregistratze-irteera

en: Suspend Output
eu: Utzi bertan behera irteera

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
eu: <font color="#FF0000">Bertan behera utzi da erregistratze-irteera</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
eu: <font color="#00FF00">Berrekin zaio erregistratze-irteerari</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
eu: Torrent fitxategitik aztarnari bat hartzen du

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
eu: Txandakatu egiten du, norberak finkatutako aztarnari bat erabiltzen bada

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
eu: Aztarnari lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
eu: Erakutsi DNa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
eu: Erakutsi mezu gainerakorra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
eu: Torrent publikoetan soilik gaitu

en: Copy Magnet URI
eu: Kopiatu iman URIa

en: Magnet link copied to clipboard
eu: iman esteka arbelera kopiatu da

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
eu: Iman sortzailea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
eu: Iman sortzailearen hobespenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
eu: Gehitu aztarnari bat torrent fitxategitik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
eu: Definitu zein aztarnari gehitu behar den

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
eu: Gehitu aztarnari-URL pertsonalizatu bat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
eu: Iman estekaren atala izango den aztarnariaren URLa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
eu: Gehitu torrent-aren izena URIan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
eu: Gehitu izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
eu: Ezgaitu torrent pribatuetarako menu-elementua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
eu: Berrelikadura eman leiho gainerakor bidez

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
eu: Multimedia-erreproduzigailuaren menua

en: Ready to play
eu: Erreproduzitzeko prest

en: Playing: <b>%1</b>
eu: Erreproduzitzen: <b>%1</b>

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
eu: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Albuma: <b>%3</b>)

en: Available
eu: Erabilgarri

en: Pending
eu: Zain

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
eu: <b>%1</b><br/>Aurrebista: %2<br/>Deskargatuta: % %3

en: Media Player
eu: Multimedia-erreproduzigailua

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Pause
eu: Pausarazi

en: Stop
eu: Gelditu

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Show Video
eu: Erakutsi bideoa

en: Add Media
eu: Gehitu multimedia

en: Clear Playlist
eu: Garbitu erreprodukzio-zerrenda

en: Toggle Fullscreen
eu: Pantaila osoa bai/ez

en: Movie player
eu: Film-erreproduzigailua

en: Show incomplete files
eu: Erakutsi fitxategi osatugabeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh media files
eu: Freskatu multimedia-fitxategiak

en: Search media files
eu: Bilatu multimedia-fitxategiak

en: Title
eu: Titulua

en: Artist
eu: Interpretea

en: Album
eu: Albuma

en: Length
eu: Iraupena

en: Year
eu: Urtea

en: Random play order
eu: Ausazko erreproduzitze-ordena

en: KTorrent is playing a video.
eu: KTorrent bideo bat erreproduzitzen ari da.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
eu: Torrent-a modu isilean ireki edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
eu: Ezabatzeko ekintza markatuta.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
eu: Eramateko ekintza markatuta.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
eu: Aztertu direktorioak errekurtsiboki.

[ctx: folder name part]
en: loaded
eu: Zamatuta

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
eu: Aztertu karpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
eu: Torrent-ak bilatzeko aztertu beharreko karpetak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
eu: Torrent-ak bilatzeko plugin horrek aztertuko dituen karpeten zerrenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
eu: Aztertu beharreko beste karpeta bat gehitu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
eu: Gehitu karpeta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
eu: Karpeta bat kendu zerrendatik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
eu: Kendu karpeta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
eu: Ireki torrent-ak galderarik egin gabe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
eu: Aztertu karpeta errekurtsiboki torrent bila. <br/><br/>
    Oharra: ez da horrelakorik egingo 'kargatutakoak' izeneko karpetekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
eu: Aztertu azpikarpetak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
eu: Torrent fitxategi bat aurkitu eta kargatu ondoren, ezabatu.<br/><br/>
    Abisua: betiko galduko duzu fitxategi hori.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
eu: Kendu torrent fitxategia kargatu ondoren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
eu: Torrent fitxategiak kargatu ondoren, eraman 'kargatutakoak' izeneko azpidirektoriora. Karpeta hori ez badago, sortu egingo da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
eu: Eraman torrent fitxategia 'kargatutakoak' direktoriora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
eu: Plugin horrekin irekitako torrent-ak talde batean gehitu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
eu: Torrent-ak gehitu beharreko taldea.

[ctx: plugin name]
en: Scan for lost files
eu: Aztertu galdutako fitxategi bila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Widget position:
eu: Trepetaren kokalekua:

en: Scan for lost files
eu: Aztertu galdutako fitxategi bila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnScanFolder)
en: Scan
eu: Aztertu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select folder:
eu: Hautatu karpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Show all files
eu: Erakutsi fitxategi guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open file
eu: Ireki fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Delete on disk
eu: Ezabatu diskoan

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Ctrl+Del
eu: Ktrl+Eza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelera

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Ctrl+C
eu: Ktrl+C

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
eu: Bilaketen tresna-barra

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
eu: Uneko bilatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings) i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general)
en: Use proxy settings for search
eu: Bilatzeko, erabili ordezkari-ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
eu: Erabili arakatzaile lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
eu: Erabili arakatzaile pertsonalizatua

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
eu: Arakatzaile pertsonalizatuaren exekutagarriaren bide-izena

[ctx: plugin name]
en: Search
eu: Bilaketa

en: Search for %1
eu: Bilatu %1

en: Failed to parse %1
eu: Huts egin du %1 analizatzean

en: URL: <b>%1</b>
eu: URLa: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
eu: Bilaketa-hobespenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
eu: Bilaketa-historiaren konbinazio-koadroak garbitu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
eu: Garbitu bilaketa-historia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
eu: Torrent bat deskargatu ondoren egin beharreko ekintza lehenetsia berrezarri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
eu: Berrezarri torrent ekintza lehenetsia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
eu: Azken saioko bilaketa aktibo guztiak leheneratu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
eu: Leheneratu aurreko bilaketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
eu: Bilaketak kanpoko arakatzaile batean ireki edo ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
eu: Ireki bilaketak kanpoko arakatzaile batean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
eu: Bilaketarako HTTP ordezkariaren ezarpenak erabili behar diren ala ez.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
eu: Sistema-ezarpenetan konfiguratutako arakatzaile lehenetsia erabili.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
eu: Arakatzaile pertsonalizatua erabili.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
eu: Arakatzaile pertsonalizatuaren bide-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
eu: Arakatzaile pertsonalizatuaren bide-izena.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
eu: Bilatzaileak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
eu: Beste bilatzaile bat gehitu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
eu: Hautatutako bilatzaile guztiak kendu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
eu: Bilatzaile guztiak kendu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
eu: K&endu denak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
eu: Gehitu bilatzaile lehenetsi guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
eu: Gehitu &lehenetsia

en: Add a Search Engine
eu: Gehitu bilatzaile bat

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
eu: Idatzi bilatzailearen ostalari-izena (adibidez, www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
eu: %1(e)k ez du Opensearch onartzen; beraz, eskuz sartu beharko duzu bilaketa-URLa. URLak {searchTerms} izan behar du, eta horren ordez bilatzen ari zarena jarriko du Ktorrent-ek.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
eu: %1 URLak ez du {searchTerms}.

en: Search Text
eu: Bilatu testua

en: Search Engine
eu: Bilatzailea

en: Search Engine Label
eu: Bilatzailearen etiketa

en:  Engine:
eu:  Bilatzailea:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
eu: Deskargatzen:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
eu: Torrent-a deskargatu edo gorde nahi duzu?

en: Download Torrent
eu: Torrent-a deskargatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
eu: Deskargatu

en: Home
eu: Orri nagusia

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
eu: Izan zaitez libre.

en: Search the web for torrents.
eu: Bilatu torrent-ak webean.

en: Save %1 to
eu: Gorde %1 hemen:

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
eu: Itzali

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
eu: Itzaltzearen tresna-barra

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
eu: Itzaltzea konfiguratu

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Sleep (suspend to RAM)
eu: Ezarri lo moduan (egonean utzi RAMen)

en: Hibernate (suspend to disk)
eu: Hibernatu (egonean utzi diskoan)

en: When all torrents finish downloading
eu: Torrent guztiak deskargatzen amaitu ondoren

en: When all torrents finish seeding
eu: Torrent guztiak ereiten amaitu ondoren

en: When the events below happen
eu: Beheko gertaerak gertatu ondoren

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
eu: Itzaltzearen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
eu: Exekutatu beharreko ekintza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
eu: Exekutatu ekintza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
eu: Gaituta badago, exekutatu ekintza gertaera guztiak gertatu ondoren; gaituta ez badago, berriz, exekutatu ekintza goiko ekintzetako bat gertatu ondoren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
eu: Gertaera guztiek gertatu behar izan dute

en: Shutdown Enabled
eu: Itzaltzea gaituta

en: Configure Shutdown
eu: Itzaltzea konfiguratu

en: Automatic shutdown not active
eu: Itzaltze automatikoa ez dago aktibatuta

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
eu:  gertaera hauek guztiak gertatu ondoren:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
eu: gertaera hauetako bat gertatu ondoren:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
eu: <b>Torrent guztiak</b> deskargatzen amaitu ondoren

en: <b>All torrents</b> finish seeding
eu: <b>Torrent guztiak</b> ereiten amaitu ondoren

en: <b>%1</b> finishes downloading
eu: <b>%1</b> deskargatzen amaitu ondoren

en: <b>%1</b> finishes seeding
eu: <b>%1</b> ereiten amaitu ondoren

en: Downloading finishes
eu: Deskargatzea amaitzen da

en: Seeding finishes
eu: Ereitea amaitzen da

en: Event
eu: Gertaera

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
eu: Konexioak

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
eu: Konexioak

en: Nodes
eu: Nodoak

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
eu: Konektatutako izainak

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
eu: Taldetan dauden izainak

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
eu: Konektatutako haziak

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
eu: Taldetan dauden haziak

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
eu: Torrent bakoitzeko konektatutako izainak batez beste

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
eu: Torrent bakoitzeko konektatutako haziak batez beste

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
eu: Exekutatzen ari den torrent bakoitzeko konektatutako izainak batez beste

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
eu: Exekutatzen ari den torrent bakoitzeko konektatutako haziak batez beste

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
eu: Nodoak

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
eu: Atazak

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
eu: Deskargatzea

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
eu: Uneko abiadura

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
eu: Batezbestekoa

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
eu: Muga

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
eu: Pareak

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
eu: Batezbestekoa izainetatik

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
eu: Batezbestekoa izainetara

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
eu: Batezbestekoa hazietatik

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
eu: Izainetatik

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
eu: Hazietatik

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
eu: Kargatzea

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
eu: Uneko abiadura

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
eu: Batezbestekoa

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
eu: Muga

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
eu: Exekutatzen ari den torrent bakoitzeko konektatutako izainak batez beste

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
eu: Exekutatzen ari den torrent bakoitzeko konektatutako haziak batez beste

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
eu: Bistaratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
eu: Erabili leuntzekoa (anti-aliasing)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
eu: Marraztu atzeko planoko sareta

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
eu: Trepeta mota:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
eu: Jatorrizkoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
eu: (plugina berriz kargatu behar da aldaketa egin ondoren)

[ctx: @title:window]
en: Display
eu: Bistaratzea

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
eu: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legenda:</h1><ul type='square'>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
eu: Irudi gisa gorde…

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
eu: Eskala aldatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
eu: Berrezarri

en: Select path to save image…
eu: Irudia gordetzeko bide-izena hautatu...

en: Image files
eu: Irudi fitxategiak

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
eu: Eguneratu diagramak GUIren n eguneratze egiten diren bakoitzean

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
eu: Datu-bilketen arteko denbora-tartea milisegundotan

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
eu: Eskalaren balio maximoa zehazteko metodoa

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
eu: Haziak taldetan erakutsi edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
eu: Izainak taldetan erakutsi edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
eu: Deskargatze-diagraman erakutsi beharreko laginak

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
eu: Pare-diagraman erakutsi beharreko laginak

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
eu: Kargatze-diagraman erakutsi beharreko laginak

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
eu: Konexio-diagraman erakutsi beharreko laginak

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
eu: DHT-diagraman erakutsi beharreko laginak

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
eu: Abiaduraren kolorea deskargatze-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
eu: Batezbestekoaren kolorea deskargatze-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
eu: Mugaren kolorea deskargatze-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
eu: 'Batezbestekoa izainetatik' datuaren kolorea pare-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
eu: 'Batezbestekoa izainetara' datuaren kolorea pare-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
eu: 'Batezbestekoa hazietatik' datuaren kolorea pare-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
eu: Izainen kolorea pare-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
eu: Hazien kolorea pare-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
eu: Abiaduraren kolorea kargatze-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
eu: Batezbestekoaren kolorea kargatze-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
eu: Mugaren kolorea kargatze-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
eu: Konektatutako izainen kolorea konexio-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
eu: Taldetan dauden izainen kolorea konexio-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
eu: Konektatutako hazien kolorea konexio-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
eu: Taldetan dauden hazien kolorea konexio-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
eu: 'Torrent bakoitzeko konektatutako izainak batez beste' datuaren kolorea konexio-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
eu: 'Torrent bakoitzeko konektatutako haziak batez beste' datuaren kolorea konexio-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
eu: 'Martxan dagoen torrent bakoitzeko konektatutako izainak batez
    beste' datuaren kolorea konexio-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
eu: 'Martxan dagoen torrent bakoitzeko konektatutako haziak batez beste' datuaren kolorea konexio-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
eu: Nodoen kolorea DHT-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
eu: Atazen kolorea DHT-grafikoan

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
eu: Leuntzekoa erabili nahi duzu grafikoetan?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
eu: Atzeko planoan sareta gris itsusia marraztu nahi duzu?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
eu: Grafikoak marrazteko erabilitako trepeta mota

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
eu: Eguneratzea

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
eu: Eguneratu diagramak maiztasun honekin:

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
eu: GUIren eguneratzeak

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
eu: Bildu datuak maiztasun honekin:

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
eu: milisegundo

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
eu: Neurketa kopurua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
eu: Gehienekoa

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
eu: Gehieneko abiaduraren eskala modua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
eu: Inoiz lortutako gehienezkoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
eu: Grafikoan gehienezko ikusgarria

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
eu: Pare-konexioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
eu: Erakutsi haziak taldetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
eu: Erakutsi izainak taldetan

[ctx: @title:window]
en: Statistics
eu: Estatistikak

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
eu: Abiadura

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
eu: Batez besteko abiadura

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
eu: Batez besteko abiadura

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
eu: Abiadura-muga

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
eu: Abiadura-muga

en: Speed charts
eu: Abiadura-grafikoak

en: Displays charts about download and upload speed
eu: Deskargatze- eta kargatze-abiadurari buruzko grafikoak bistaratzen ditu

en: Connections charts
eu: Konexio-grafikoak

en: Displays charts about connections
eu: Konexioei buruzko grafikoak bistaratzen ditu

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
eu[0]: %2
    iragazki aktibo bat
eu[1]: %2
    %1 iragazki aktibo

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
eu: <b>%1</b><br/><br/>Huts egin du deskargatzean: <b>%2</b>

en:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
eu:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Titulua:</b> %1<br/>    <b>Data:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
eu: Autentifikazio-cookiea

en: Enter the new authentication cookie
eu: Sartu autentifikazio-cookie berria

en: <b>OK</b>
eu: <b>Ados</b>

en: <b>Not Loaded</b>
eu: <b>Ez da kargatu</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
eu: <b>Huts egin du deskargatzean: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
eu: <b>Deskargatzen</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
eu: Egoera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
eu: Iragazki aktiboak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
eu: Freskatu horrenbestero:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
eu: Jarioa automatikoki freskatzeko denbora-tartea.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
eu:  minutu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
eu: Cookieak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Date Published
eu: Argitaratze-data

en: Edit Filter
eu: Editatu iragazkia

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
eu: Lehendik badago %1 izeneko iragazki bat. Iragazki-izenek esklusiboak izan behar dute.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
eu: Kateen bat-etortzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
eu: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Elementuen tituluan aurkitu beharreko katea. Komodin-sintaxi sinplea onartzen da:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Karaktere guztiek adierazten dute dagokien zeinua, beherago aipatzen direnek izan ezik. Hortaz, <span style=" font-weight:600;">c</span> bat dator <span style=" font-style:italic;">c</span> karakterearekin.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">zeinua edozein karaktererekin dator bat. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">zeinua edozein karaktererekin, zero edo gehiagorekin, dator bat.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Karaktere multzoak kortxete bidez adieraz daitezke. Karaktere klasearen barruan nahiz kanpoan, alderantzizko barrak ez du esanahi berezirik.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Adibidez, *.torrent katea .torrent amaiera duten elementu guztiekin etorriko da bat. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
eu: Lehenespenez, kateen arteko bat-etortzeak ebazteko, komodindun bilaketak egingo dira. Adierazpen erregularrak erabili nahi badituzu, gaitu egin behar da aukera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
eu: Kateak adierazpen erregularrak dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
eu: Elementuak kate guztiekin etorri behar du bat, sartzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
eu: Maiuskulek eta minuskulek bat etorri behar dute

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
eu: Baztertze-ereduak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
eu: Elementuak kate guztiekin etorri behar du bat, baztertzeko

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
eu: Denboraldiak eta kapituluak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
eu: Erabili denboraldien eta kapituluen bat-etortzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
eu: Denboraldiak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
eu: Zehaztu deskargatu beharreko denboraldiak. Denboraldi bat baino gehiago adierazteko, bereizi zenbakiak koma bidez (,); bitarteak adierazteko, berriz, erabili marratxoa (-).
    
    Adibidez: 1, 3-6, 9
    
    1, 3, 4, 5, 6 eta 9 denboraldiak deskargatuko dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
eu: Kapituluak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
eu: Zehaztu deskargatu beharreko kapituluak. Kapitulu bat baino gehiago adierazteko, bereizi zenbakiak koma bidez (,); bitarteak adierazteko, berriz, erabili marratxoa (-).
    
    Adibidez: 1, 3-6, 9
    
    1, 3, 4, 5, 6 eta 9 kapituluak deskargatuko dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
eu: Ez deskargatu denboraldi eta kapitulu bera duten elementu bat baino gehiago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
eu: Deskargatu bat datozen elementuen torrent-ak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
eu: Deskargatu bat ez datozen elementuen torrent-ak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
eu: Gehitu talde honetan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
eu: Ireki torrent-ak modu isilean

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
eu: Probatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
eu: iragazi jario hau:

en: Aborted
eu: Abortatuta

en: Timeout when downloading feed
eu: Denbora-mugara iritsi da jarioa deskargatzen ari zela

en: Unknown hostname
eu: Ostalari-izen ezezaguna

en: File not found
eu: Fitxategia ez da aurkitu

en: Unknown retriever error
eu: Berreskuratzaile ezezagunaren errorea

en: Invalid feed data
eu: Jario-datu baliogabeak

en: Success
eu: Behar bezala

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
eu: Sindikazioaren tresna-barra

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
eu: Ezin izan da aurkitu torrent baterako esteka baliozkoa %1(e)n

en: Add/Remove Filters
eu: Gehitu/Kendu iragazkiak

en: Feed: <b>%1</b>
eu: Jarioa: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
eu: Kudeatu iragazkiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
eu: Jarioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
eu: Iragazki aktiboak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
eu: Iragazki erabilgarriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
eu: Kendu denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
eu: Iragazki berria

en: Syndication
eu: Sindikazioa

en: Manages RSS and Atom feeds
eu: RSS eta Atom jarioak kudeatzen ditu

en: Enter the URL
eu: Sartu URLa

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
eu: Sartu RSS edo Atom jarioaren URLa.

en: Failed to load feed %1: %2
eu: Huts egin du %1 jarioa kargatzean: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
eu: Huts egin du %1 jariorako direktorioa sortzean: %2

en: Add New Filter
eu: Gehitu iragazki berria

en: Add Feed
eu: Gehitu jarioa

en: Remove Feed
eu: Kendu jarioa

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Add Filter
eu: Gehitu iragazkia

en: Remove Filter
eu: Kendu iragazkia

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
eu: Erabili beharreko UPnP gailu lehenetsia

en: Device
eu: Gailua

en: Ports Forwarded
eu: Birbideratutako atakak

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
eu: Modeloaren izena: <b>%1</b><br/>Fabrikatzailea: <b>%2</b><br/>Modeloaren deskribapena: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
eu: UPnP pluginaren egoera erakusten du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
eu: Berraztertu
