ktorrent - en to gl translation catalogue (1248 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
gl: KTorrent non pode aceptar conexións porque o porto TCP %1 xa está a ser usado por outro programa.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
gl: KTorrent non pode aceptar conexións porque o porto UDP %1 xa está a ser usado por outro programa.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
gl: Abrir o torrent <b>%1</b> suporía compartir un ou máis ficheiros cos seguintes torrents, pero nun mesmo ficheiro só pode escribir un torrent.

en: KTorrent is running one or more torrents
gl: Ktorrent está a xestionar un ou máis torrents

en: Cannot create torrent: %1
gl: Non foi posíbel crear o torrent: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
gl: Un ou máis dispositivos de almacenamento non están montados. Para iniciar o torrent é necesario montalos.

en: Retry
gl: Volver intentar

en: Storage volume %1 is not mounted
gl: O volume de almacenamento %1 non está montado.

en: Storage volumes %1 are not mounted
gl: Os volumes de almacenamento  %1 non están montados.

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
gl: Faltan varios ficheiros de datos do torrent «%1».
    Quere crealos de novo ou prefire non descargalos?

en: Data files are missing
gl: Faltan ficheiros de datos

en: Cannot deselect missing files: %1
gl: Non foi posíbel anular a escolla dos ficheiros ausentes : %1

en: Cannot recreate missing files: %1
gl: Non foi posíbel crear de novo os ficheiros ausentes: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
gl: Falta o ficheiro onde están gardados os datos do torrent «%1».
    Quere crealo de novo?

en: Data file is missing
gl: Falta o ficheiro de datos

en: Cannot recreate data file: %1
gl: Non foi posíbel crear de novo o ficheiro de datos : %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
gl: Ligazón magnet de BitTorrent incorrecta: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
gl: Está a intentar descargar unha ligazón magnet, e DHT non está activado. Actíveo para mellorar os resultados.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
gl: Insira o enderezo IP ou o nome do servidor e o porto do parceiro que desexa engadir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
gl: Parceiro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
gl: <p>Poña aquí o enderezo ou o nome da máquina do parceiro ao que quere conectarse.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> acéptanse tanto enderezos IPv4 como IPv6.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Port:
gl: Porto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
gl: Pechar

en: Show a file tree
gl: Amosar unha árbore de ficheiros

en: Show a file list
gl: Amosar unha lista de ficheiros

en: Filter
gl: Filtro

en: Opening %1
gl: Abrindo %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
gl: Atopáronse algúns ficheiros deste torrent no directorio de descargas completadas. Quéreos importar e continuar a descarga no directorio de descargas completadas?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
gl: Atopáronse todos os ficheiros deste torrent no directorio de descargas completadas. Quéreos importar e deixalos no directorio de descargas completadas?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
gl: Atopouse o ficheiro <b>%1</b> no directorio de descargas completadas. Quere importalo?

[ctx: @action:button]
en: Import
gl: Importar

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
gl: O directorio %1 non existe, quere crealo?

[ctx: @action:button]
en: Create
gl: Crear

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
gl: Desmarcou os seguintes ficheiros, e como consecuencia perderanse todos os seus datos. Seguro que quere proseguir?

[ctx: @action:button]
en: Delete the Files
gl: Eliminar os ficheiros

[ctx: @action:button]
en: Keep the Files
gl: Manter os ficheiros

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
gl: Abrir o torrent <b>%1</b> implicaría compartir algún ficheiro cos seguintes torrents. Varios torrents non poden escribir nun mesmo ficheiro, polo que terá que escoller un lugar de descarga distinto.

en: All Torrents
gl: Todos os torrents

en: <b>Unable to determine free space</b>
gl: <b>Non foi posíbel determinar o espazo libre</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
gl: %1 (%2 ocupado polos ficheiros existentes)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
gl: %1 de menos

en: Existing files: <b>None</b>
gl: Ficheiros existentes: <b>ningún</b>.

en: Existing files: <b>All</b>
gl: Ficheiros existentes: <b>todos</b>.

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
gl: Ficheiros existentes: <b>%1</b> de <b>%2</b>.

en: Existing file: <b>No</b>
gl: Ficheiro existente: <b>non</b>.

en: Existing file: <b>Yes</b>
gl: Ficheiro existente: <b>si</b>.

en: Clear History
gl: Limpar o historial

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
gl: Escolla os ficheiros que queira descargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
gl: Descargar en:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
gl: Historial dos lugares de descarga empregados ultimamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_download_location_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_list) i18n: ectx: property (te
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
gl: A localización onde mover os ficheiros ao rematar a descarga do torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
gl: Mover as descargas completadas a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
gl: Historial dos lugares de movemento tras a descarga empregados ultimamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
gl: Codificación do texto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
gl: Todos os ficheiros do torrent. Pódeos cambiar facendo dobre clic neles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
gl: Escoll&elo todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
gl: Non escoller &nada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
gl: Inverter a selección

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
gl: Pregalo todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
gl: Expandilo todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
gl: Non se atoparon ficheiros existentes.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
gl: Grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
gl: Iniciar o torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
gl: <p>Ao atopar ficheiros existentes, saltarse a comprobación dos datos e asumir que os ficheiros se descargaron completamente.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> faga isto só cando estea completamente seguro.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
gl: Saltar a comprobacións dos datos se se atopan ficheiros existentes.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
gl: Espazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
gl: Necesario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
gl: Dispoñíbel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
gl: Tras a descarga:

en: Cannot load the torrent file: %1
gl: Non é posíbel cargar o ficheiro torrent: %1

en: Cannot open %1: %2
gl: Non é posíbel acceder a %1: %2

en: Failed to create %1: %2
gl: Non foi posíbel crear %1: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
gl: Importar un torrent xa existente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
gl: Datos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
gl: Escolla o ficheiro torrent e os datos que lle pertencen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
gl: &Importar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
gl: &Cancelar

en: Select the directory where the data now is.
gl: Seleccione o directorio no que están agora os datos.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
gl: Os ficheiros de datos non están onde indicou. Quere crealos no directorio seleccionado.

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
gl: Atopáronse algúns dos ficheiros no directorio seleccionado, pero faltan outros. Quere crealos?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
gl: O ficheiro de datos non está onde indicou. Quere crealo no directorio seleccionado?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
gl: Faltan ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
gl: Faltan os seguintes ficheiros:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
gl: Xa non están, vólvaos crear.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
gl: Crear de novo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
gl: Non descargar os ficheiros que faltan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
gl: Non descargar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
gl: Os ficheiros movéronse a un novo lugar, elixa o lugar de destino.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
gl: Escoller un novo lugar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
gl: Cancelar, non iniciar o torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
gl: Cancelar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
gl: Abrir un URL

en: Error fetching tracker list
gl: Erro ao obter a lista de localizadores

en: Please check if the URL in Settings > Advanced > Tracker list URL is reachable.
gl: Comprobe se se pode acceder ao URL de «Configuración → Avanzado → URL da lista de localizadores».

en: Invalid URL: %1
gl: O URL é incorrecto: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
gl: Abrir silandeiramente

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
gl: Límites de velocidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
gl: Límites de velocidade para torrents individuais (faga dobre clic para editar):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
gl: Filtro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
gl: Límites globais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
gl: Velocidade máxima de descarga:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
gl: Sen límite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
gl: Velocidade máxima de envío:

en: Download Limit
gl: Límite de descarga

en: Upload Limit
gl: Límite de envío

en: Assured Download Speed
gl: Velocidade de descarga garantida

en: Assured Upload Speed
gl: Velocidade de envío garantida

en: No assured speed
gl: Sen velocidade garantida

en: Create A Torrent
gl: Crear un torrent

en: Only HTTP is supported for webseeding.
gl: Só se admite HTTP para o espallamento web.

en: You must select a file or a folder.
gl: Debe escoller un ficheiro ou cartafol.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
gl: Non engadiu ningún localizador, seguro que quere crear o torrent?

en: You must add at least one node.
gl: Debe engadir polo menos un nodo.

en: Choose a file to save the torrent
gl: Escolla o ficheiro no que gardar o torrent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
gl: Crear un torrent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
gl: Ficheiro ou cartafol do que crear o torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectDirectory)
en: Select Directory
gl: Seleccionar un directorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectFile)
en: Select File
gl: Seleccionar un ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
gl: Tamaño de cada anaco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
gl: Comezar a espallar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
gl: Torrent privado (non se permite DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
gl: Descentralizado (só DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
gl: Engadir o torrent ao grupo:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
gl: Localizadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
gl: Subir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
gl: Baixar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
gl: Nodos DHT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
gl: Nodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
gl: IP ou nome de máquina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list) i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads)
en: Port
gl: Porto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
gl: Comparticións web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
gl: Comentarios:

en: Policy for the %1 group
gl: Política do grupo %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
gl: Lugar de descarga predeterminado para os torrents deste grupo.<br/><br/> Iso só se usa no diálogo de selección de ficheiros, onde ao cambiar o grupo o lugar de descarga do diálogo actualizarase con este valor. Pero despois de escoller o grupo aínda pode cambiar o lugar de descarga, se quere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
gl: Lugar predeterminado no que gardar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
gl: Mover as recepcións completadas de maneira predeterminada a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
gl: Lugar predeterminado ao que mover os torrents deste grupo unha vez descargados. <br/><br/>Iso só se usa no diálogo de selección de ficheiros, onde ao cambiar o grupo o lugar ao que mover os datos unha vez descargados do diálogo actualizarase con este valor. Pero despois de escoller o grupo aínda pode cambiar o lugar de descarga, se quere.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
gl: Configuración predeterminada para os torrents que se engadan ao grupo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
gl: Límites do torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
gl: Taxa máxima de descarga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
gl: Taxa máxima de envío:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
gl: Prazo máximo de espallamento:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
gl:  horas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
gl: Taxa máxima de compartición:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
gl: Se activa esta opción, a configuración aplicarase só ao engadir un torrent ao grupo desde o diálogo de selección de ficheiros ou o de creación de torrents.<p>
    Se non escolle esta opción, a configuración aplicarase a todos os torrents cando se engadan ao grupo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
gl: Aplicar a configuración só aos novos torrents abertos ou creados.

en: Open a new tab
gl: Abrir un novo separador

en: Close the current tab
gl: Pechar o separador actual

en: Edit Group Policy
gl: Editar a política do grupo

en: Open In New Tab
gl: Abrir nun novo separador

en: New Group
gl: Novo grupo

en: Edit Name
gl: Editar o nome

en: Remove Group
gl: Eliminar o grupo

en: Group Policy
gl: Política do grupo

en: Please enter the group name.
gl: Insira o nome do grupo.

en: The group %1 already exists.
gl: Xa existe o grupo %1.

en: Open Location
gl: Abrir a localización

en: Create a new torrent
gl: Crear un torrent novo

en: Open a torrent
gl: Abrir un torrent

en: Open Silently
gl: Abrir silandeiramente

en: Open a torrent without asking any questions
gl: Abrir un torrent sen preguntar nada

en: Open URL
gl: Abrir un URL

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
gl: Abrir un URL que apunta a un torrent, permítense ligazóns magnet.

en: IP Filter
gl: Filtro de IP

en: Show the list of blocked IP addresses
gl: Amosar a lista de enderezos IP bloqueados

en: Import Torrent
gl: Importar un torrent

en: Import a torrent
gl: Importar un torrent

en: Show/Hide KTorrent
gl: Amosar/Agochar KTorrent

en: D: %1 | U: %2
gl: D: %1 | E: %2

en: IP Filter List
gl: Lista dos IP filtrados

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
gl: O enderezo IP <b>%1</b> é incorrecto. Os enderezos IP deben ter a forma «XXX.XXX.XXX.XXX».<br/><br/>Tamén se permite o carácter de substitución «*» para indicar «calquera cousa», ou intervalos como «200.10.10.0-200.10.10.40».

en: Choose a file
gl: Escolla un ficheiro

en: Text files
gl: Ficheiros de texto

en: Choose a filename to save under
gl: Escolla o ficheiro no que gardar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
gl: Parceiros na lista negra de KTorrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
gl: Engadir un parceiro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
gl: Os enderezos IP deben ter a forma «XXX.XXX.XXX.XXX».
    
    Tamén se permite o carácter de substitución  «*» para indicar «calquera cousa», ou intervalos como «200.10.10.0-200.10.10.40».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
gl: Limpar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
gl: Abrir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
gl: Gardar como…

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
gl: Principal

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
gl: Grupos

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
gl: Vista

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
gl: Avanzado

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
gl: Abrir un directorio

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
gl: Engadir ao grupo

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
gl: Configurar as columnas

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
gl: Columnas

en: Bittorrent client by KDE
gl: Cliente de BitTorrent por KDE

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
gl: © 2005 - 2012 Joris Guisson and Ivan Vasic

en: BitFinder Plugin
gl: Complemento para BitFinder.

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
gl: Complemento de interface web, parche para a taxa global máxima de compartición.

en: Statistics Plugin
gl: Complemento de estatísticas.

en: kio-magnet
gl: kio-magnet.

en: Application icon and a couple of others
gl: Icona da aplicación e un par máis

en: 1.0 application icon
gl: Icona da versión 1.0 da aplicación

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
gl: Axuda da barra de anacos e ordenación do IWFileTreeItem.

en: Provider of the IP-Country database used in the InfoWidget plugin. The data is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0 International License https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
gl: Fornecedor da base de datos de enderezos IP e países que se usa no complemento de trebello de información. Os datos teñen licenza Creative Commons Recoñecemento 4.0 Internacional (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/). As bandeiras veñen de http://flags.blogpotato.de/ a quen tamén damos as grazas.

en: The maxminddb library used for the InfoWidget plugin.
gl: A biblioteca maxminddb que se usa para o complemento de trebello de información.

en: File prioritization and some other patches
gl: Prioridade de ficheiros e outros parches.

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
gl: MiniUPnP usouse como exemplo para a nosa propia implementación de UPnP.

en: Zeroconf enhancements
gl: Melloras a Zeroconf.

en: Coldmilk webgui
gl: Interface web coldmilk.

en: IDEAl code from KDevelop
gl: Código IDEAl de KDevelop.

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
gl: Mellora na conversión de velocidade do complemento de filtrado por IP.

en: Bryan Burns of Juniper Networks
gl: Bryan Burns de Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
gl: Descubriu dous problemas de seguridade (ambos os dous están corrixidos).

en: Patch to load silently with a save location
gl: Parche para cargar silandeiramente cun lugar onde gardar.

en: Fixes in PHP code of webinterface
gl: Correccións no código PHP da interface web.

en: XFS specific disk preallocation
gl: Reserva previa de espazo para XFS.

en: Patch to not show very low speeds
gl: Parche para non amosar velocidades moi baixas.

en: Patch to show potentially firewalled status
gl: Parche para informar de cando é probábel que se estea tras dunha devasa.

en: Several patches
gl: Varios parches.

en: Patch to hide menu bar
gl: Parche para agochar a barra de menú.

en: Patch to change file priorities in the webgui
gl: Parche para cambiar as prioridades dos ficheiros na interface web.

en: Several webgui patches
gl: Varios parches para a interface web.

en: Fixes for several warnings
gl: Correccións para diversos avisos.

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
gl: Parche para corrixir o cálculo do espazo libre en FreeBSD.

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
gl: Parche para corrixir unha quebra en ChunkDownloadView.

en: A couple of bugfixes
gl: Un par de correccións.

en: Patch to load torrents silently from the command line
gl: Parche para cargar torrents silandeiramente desde a liña de ordes.

en: New set of icons
gl: Novo conxunto de iconas.

en: Drag and drop support for Plasma applet
gl: Posibilidade de arrastrar e soltar para o miniaplicativo de Plasma.

en: Patch to cleanup the plugin list
gl: Parche para limpar a lista de complementos.

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
gl: Parche para que o miniaplicativo de Plasma sexa emerxente.

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
gl: Parche para engadir a posibilidade de definir intervalos de IP no diálogo de filtrado por IP.

en: Feature which adds the date a torrent was added
gl: Funcionalidade que engade a data na que se engadiu un torrent.

en: Feature to disable authentication in the webinterface
gl: Funcionalidade para desactivar a autenticación na interface web.

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
gl: Patróns de exclusión do complemento de sindicación.

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
gl: Parche para renomear os torrents dun só ficheiro co nome do ficheiro que conteñen.

en: Fix for bug 305379
gl: Solución ao fallo número 305379.

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
gl: Engadir compatibilidade co tipo MIME «x-scheme-handler/magnet».

en: Fix for bug 339584
gl: Solución ao fallo número 339584.

en: KF5 porting
gl: Adaptación a KF5.

en: Bugfixes, cleanups and optimizations
gl: Correccións, limpeza e optimizacións.

en: KF6 porting
gl: Adaptación a KF6.

en: Enable logging
gl: Activar o rexistro de información

en: Enable logging to standard output. Requires --enable-logging to be specified as well.
gl: Activar o rexistro na saída estándar. Require indicar tamén «--enable-logging».

en: Silently open torrent given on URL
gl: Abrir silandeiramente o torrent dado no URL

en: Document to open
gl: O documento a abrir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
gl: Reservar espazo antes de descargar un torrent.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
gl: Reservar espazo antes de iniciar un torrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
gl: No canto de facer unha reserva rápida, facer unha completa. Isto é máis lento que do xeito rápido, pero evita a fragmentación do sistema de almacenamento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
gl: Reservar todo o espazo preciso (evita a fragmentación).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
gl: Desempeño

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
gl: Intervalo de actualización da interface:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
gl: <p>O intervalo en milisegundos entre as actualizacións da interface.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> canto maior sexa o valor, menor será o consumo do procesador.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
gl: Intervalo de rede durminte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
gl: <p>Tempo durante o que os fíos de rede deberán durmir cando teñan limitada a velocidade. Isto non fai nada cando non hai límites de velocidade.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> canto menor sexa o valor, maior será o consumo de procesador. Un valor moi alto pode provocar velocidades baixas en casos de gran largura de banda.</p>
    <p>Por exemplo, nunha rede local de 100 Mbit, se definise un límite de 3000 KiB/ podería non chegar a acadar dito límite se lle dese un valor moi alto a este campo. Sen límite, non terá problema en superar os 3000 KiB/s nunha rede local.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
gl: Cola de magnets

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
gl: Número de descargas concomitantes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
gl: Número máximo de descargas de magnets concomitantes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
gl: Indica se os magnets que non se dan descargado tras un período máximo de tempo deben colocarse ao final da cola.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
gl: Colocar os magnets ao final da cola tras:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
gl: Tempo máximo durante o que un magnet pode estar descargándose antes de que se coloque ao final da cola.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
gl: Diversos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
gl: Tamaño da vista previa dos ficheiros de son:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
gl: <p>A cantidade de datos no comezo e fin dun ficheiro de son, á que se lle dará prioridade para dispor dunha vista previa.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
gl: Tamaño da vista previa dos ficheiros de vídeo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
gl: <p>A cantidade de datos no comezo e fin dun ficheiro de vídeo, á que se lle dará prioridade para dispor dunha vista previa.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tracker list URL:
gl: URL da lista de localizadores:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_trackerListUrl)
en: URL of the tracker list used when adding a torrent by infohash
    NOTE: Each tracker must be on its own line. Blank lines are ignored.
gl: URL da lista de localizadores que se usan ao engadir un torrent por suma de comprobación.
    Nota: Cada localizador debe estar nunha liña de seu. As liñas baleiras ignóranse.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
gl: Resolver o nome de máquina de cada parceiro. Isto fai que apareza o nome de máquina dun parceiro no canto do enderezo de IP.
    
    Pódese desactivar fará aforrar algo de tráfico.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
gl: Resolver os nomes de máquina dos parceiros.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
gl: Funcionalidades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
gl: DHT é un protocolo que non require de localizadores, e que permite atopar parceiros que estean a compartir os mesmos torrents que vostede.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
gl: Usar DHT para obter parceiros adicionais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
gl: Porto UDP para as comunicacións DHT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
gl: <p>Porto UDP para o protocolo DHT.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Atención:</span> se estiver detrás dun router, este porto debe redirixirse para aceptar as solicitudes de DHT entrantes. O complemento de UPnP pode facelo por vostede.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
gl: Se usar ou non o intercambio de parceiros compatíbel con µTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
gl: Usar o intercambio de parceiros.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
gl: Activar ou desactivar o uso de sementes web cando estean presentes nun torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
gl: Usar sementes web.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
gl: Cando se remate a descarga dun torrent, facer unha comprobación completa dos datos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
gl: Comprobar os datos ao completárense as descargas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
gl: Cifrado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
gl: <p>O cifrado do protocolo é útil se o seu provedor de acceso a Internet amaina as conexións BitTorrent.</p>
    <p>O cifrado evita que o tráfico BitTorrent se etiquete como tal, para que o provedor non o enlenteza.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
gl: Usar o cifrado do protocolo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
gl: Non todos os clientes permiten o cifrado, e algunhas persoas poden ter o cifrado desactivado. Active esta opción para permitir a conexión con eses parceiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
gl: Permitir conexións non cifradas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
gl: Localizadores

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
gl: En vez de deixar que os localizadores determines o seu enderezo IP, dicirlles que enderezo usar. Use isto cando estea detrás dun proxy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
gl: Enviarlle aos localizadores un enderezo IP ou nome de máquina personalizado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
gl: Enderezo IP ou nome de máquina personalizado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
gl: Un enderezo IP ou un nome de máquina personalizados para enviar aos localizadores. Os nomes de máquina resólvense durante a execución e o enderezo IP resolto envíaselle aos localizadores.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
gl: Cores

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_stalledTorrentColor)
en: Color to use for torrents when they are stalled or checking data.
gl: Cor para torrents inactivos ou comprobando os datos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTorrentColor)
en: Color to use for torrents while seeding or downloading.
gl: Cor dos torrents durante o envío ou descarga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent is running:
gl: O torrent está en execución:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Torrent is stalled or checking data:
gl: O torrente está inactivo ou comprobando os datos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_errorTorrentColor)
en: Color to use for torrents with error status.
gl: Cor para torrents cun erro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Torrent error:
gl: Erro do torrent:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_highlightTorrentNameByTrackerStatus)
en: Additionally highlight torrents based on the status of their trackers (if any)
gl: Realzar tamén torrents segundo o estado dos seus localizadores.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTrackerConnectionColor)
en: Color to use when at least one tracker is connected and replied no errors or warnings.
gl: Cor cando hai polo menos un localizador conectado cunha resposta sen erros ou avisos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Some of the trackers are reachable:
gl: Pode accederse a algúns dos localizadores:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_warningsTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in warning.
gl: Cor cando o mellor intento de conexión a un localizador devolve un aviso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: None of the trackers are reachable:
gl: Non é posíbel acceder a ningún dos localizadores:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Reachable trackers report warnings:
gl: Os localizadores aos que se pode acceder devolven avisos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noTrackerConnectionColor)
en: Color to use when all trackers reply the errors or not found.
gl: Cor cando os localizadores devolvan erros ou non se atopen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Trackers are timing out:
gl: Os localizadores esgotan o tempo límite:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_timeoutTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in timeout. Connection will be attempted again later.
gl: Cor cando o mellor intento de conexión a un localizador esgota o tempo límite. A conexión intentarase de novo máis tarde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Low share ratio:
gl: Taxa de compartición baixa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Good share ratio:
gl: Taxa de compartición boa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lowShareRatioColor)
en: Color to display share ratio below minimal good value.
gl: Cor para amosar un taxa de compartición inferior á mínima boa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_goodShareRatioColor)
en: Color to display share ratio above minimal good value.
gl: Cor para amosar un taxa de compartición superior á mínima boa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset colors to their default values (other settings won't change).
gl: Restabelecer as cores aos seus valores predeterminados (outras opcións non se cambiarán).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset Colors
gl: Restaurar as cores

en: Application
gl: Aplicación

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
gl: Cartafoles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
gl: Cartafol no que gardar a información do torrent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
gl: O directorio no que gardar información sobre todos os torrents que estean abertos en KTorrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
gl: O directorio a usar como lugar predeterminado para gardar os datos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
gl: O directorio ao que mover os datos cando se remate unha descarga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
gl: Mover as descargas completadas a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
gl: O directorio ao que copiar os ficheiro torrent, que se abrirán con KTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
gl: Copiar os ficheiros torrent en:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
gl: Icona da área de notificación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Whether or not to always minimize to system tray on startup.
gl: Se minimizar á área de notificacións no inicio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Always minimize to system tray on startup
gl: Minimizar á área de notificacións no inicio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
gl: Indica se amosar ou non notificacións na área de notificación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
gl: Amosar notificacións na área de notificación.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
gl: Cando escolla abrir varios torrents ao mesmo tempo, abrilos silandeiramente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
gl: Abrir grupos de torrents silandeiramente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
gl: Abrir todos os torrents silandeiramente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
gl: Abrir todos os torrents silandeiramente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state or locking the screen when torrents are running.
gl: Evitar que o computador entre en repouso ou bloquee a pantalla cando se estean a transferir torrents.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep and automatic screen locking when torrents are running
gl: Impedir durmir ou bloquear a pantalla cando haxa torrents en execución.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
gl: <p>Renomear os torrents dun só ficheiro co nome do ficheiro que conteñen. </p>
    <p>Por exemplo, se o ficheiro se chama <span style=" font-weight:600;">linux-escritorio.iso</span>, o torrent aparecerá como <span style=" font-weight:600;">linux-escritorio</span>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
gl: Renomear os torrentes dun só ficheiro co nome do ficheiro que conteñen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
gl: Se salientar ou non os torrentes novos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
gl: Salientar os torrentes novos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
gl: Amosar a velocidade total no título da xanela.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
gl: Rede

en: All interfaces
gl: Todas as interfaces

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
gl: Portos e límites

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
gl: <p>O porto usado para o protocolo BitTorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Atención:</span> se estiver detrás dun router, este porto debe ser redirixir para aceptar as conexións entrantes. O complemento de UPnP pode facelo por vostede.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
gl: Porto UDP do localizador:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
gl: <p>O porto usado para o protocolo UDP do localizador.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Atención:</span> se estiver detrás dun router, este porto debe redirixirse. O complemento de UPnP pode facelo por vostede.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
gl: Conexións máximas por torrent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
gl: O número máximo de conexións por torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
gl: Límite global de conexións:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
gl: O límite máximo de conexións para o total dos torrents.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
gl: A velocidade máxima de descarga en KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
gl: A velocidade máxima de envío en KiB/s.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
gl: Valor DSCP para os paquetes IP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
gl: Este valor porase no campo DSCP de todos os paquetes IP enviados co protocolo BitTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
gl: Configuracións de conexións máximas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to set up simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
gl: <p>O número máximo de conexións saíntes que KTorrent intentará configurar á vez.</p>
    <p>Se estiver a ter problemas con KTorrent porque bloquee outro tráfico de Internet, probe cun número algo menor.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
gl: Interface de rede:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
gl: <p>Que interface de rede usar para o tráfico da rede.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Nota: </span>non será efectivo ata que reinicie KTorrent.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
gl: O protocolo de transporte µTorrent funciona por UDP e está optimizado para non interferir con outro tráfico, pero usando toda a largura de banda libre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
gl: Usar o protocolo de transporte µTorrent (µTP).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
gl: Non usar TCP para as conexións BitTorrent, só o protocolo µTP. Isto pode provocar velocidades menores, dado que non todos os clientes BitTorrent son compatíbeis con µTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
gl: Usar só µTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
gl: Protocolo de transporte principal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to set up a connection with a peer, this protocol is chosen first.
gl: O protocolo de transporte principal a usar ao estabelecer unha conexión cun parceiro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
gl: Permítelle a KTorrent calcular a configuración recomendada con base na largura de banda que teña dispoñíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
gl: Configuración recomendada…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
gl: Usar a configuración do mandatario de HTTP tal como está definida na configuración de KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
gl: Usar a configuración proxy de KDE.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
gl: O enderezo IP ou nome do servidor do mandatario HTTP a usar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
gl: O porto do mandatario HTTP.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
gl: Indica se debe usar o mandatario HTTP para as conexións de espalladores web.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
gl: Usar o mandatario para as conexións de espalladores web.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
gl: Se usar ou non o mandatario HTTP para as conexións cos localizadores.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
gl: Usar o mandatario para as conexión cos localizadores.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
gl: <p>Usar un servidor mandatario de SOCKS para as conexións mediante BitTorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>isto non se usa para as conexións cos localizadores.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
gl: Usar un servidor mandatario de SOCKS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
gl: Servidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
gl: O enderezo IP ou nome do servidor SOCKS.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
gl: Porto empregado polo servidor mandatario SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
gl: Versión:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
gl: Active esta opción se o servidor SOCKS require autenticación mediante un nome de usuaria e contrasinal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
gl: Precísase un nome de usuaria e un contrasinal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
gl: Usuario:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
gl: Usuario para o servidor mandatario SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
gl: Contrasinal para o servidor mandatario SOCKS.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
gl: Xestor da fila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
gl: Se activa esta opción desactivarase o xestor da fila, de xeito que todos os torrents se controlen de xeito manual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
gl: Controlar os torrents manualmente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
gl: Número máximo de descargas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
gl: Número máximo de descargas simultáneas que realiza o xestor da fila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
gl: Número máximo de fontes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
gl: Número máximo de espallamentos simultáneos que realiza o xestor da fila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
gl: Cando se vaia esgotando o espazo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
gl: O que facer cando se estea a esgotar o espazo de almacenamento e o xestor da fila queira iniciar un torrent.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
gl: Non iniciar torrents

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
gl: Preguntar se poden iniciarse torrents

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
gl: Iniciar torrents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
gl: Deter os torrents cando o espazo libre sexa menor que:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
gl: Cando teña menos espazo libre que a cantidade indicada, deteranse todas as descargas de torrents.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
gl: <p>Con isto activado, o xestor da fila diminuirá a prioridade dos torrents que leven inactivos demasiado tempo.</p>
    <p>Isto permite que o xestor da fila execute outros torrents cando un non estea a facer nada.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
gl: Diminuír a prioridade dos torrents que leven inactivos máis de:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
gl: <p>Tempo máximo de inactividade dos torrents antes de diminuírlles a prioridade.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
gl: Espallamento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
gl: Cando remate unha descarga, continuar espallándoa. Se desactiva esta opción os torrents han deterse tras a descarga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
gl: Seguir espallando tras rematar a descarga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
gl: Número de envíos concomitantes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
gl: O número de rañuras de envío, isto determina o número de parceiros aos que lles pode enviar cada torrent á vez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
gl: Taxa máxima de compartición:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
gl: <p>A taxa máxima de compartición. Se acadar este valor, deterase o espallamento do torrent. Isto só afectará aos torrents que se abran de agora en diante, cambiar isto non afectará aos torrents que xa estean abertos.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Atención:</span> isto non afecta ás descargas, só aos envíos.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
gl: Prazo máximo de espallamento:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
gl: O tempo máximo para espallar, en horas. Cando se acade este tempo, o torrent deterase. Isto só se aplica aos torrents que se abran a partir de agora, os xa existentes non se verán afectados se cambia este valor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red. Colors can be changed in color settings.
gl: Valor a partir do cal a taxa de compartición se amosará nunha cor verde. Os valores que estean por debaixo amosaranse en vermello. As cores poden cambiarse na configuración.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
gl: Mínima taxa boa de compartición:

en: Calculate Recommended Settings
gl: Calcular a configuración recomendada

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
gl: Configuración recomendada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
gl: Largura de banda de envío dispoñíbel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
gl: Largura de banda de descarga dispoñíbel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
gl: Calcular

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
gl: Preferencias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
gl: Velocidade media por rañura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
gl: Número de torrents que descarga á vez normalmente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
gl: Rañuras por torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
gl: Configuración recomendada:

en: Speed down: %1 / up: %2
gl: Velocidade de descarga: %1 / envío: %2.

en: Transferred down: %1 / up: %2
gl: Descargado: %1 / enviado: %2.

en: DHT: off
gl: DHT: apagado.

en: %1 node | %1 nodes
gl[0]: %1 nodo
gl[1]: %1 nodos

en: %1 task | %1 tasks
gl[0]: %1 tarefa
gl[1]: %1 tarefas

en: DHT: %1, %2
gl: DHT: %1, %2.

en: The desktop is offline
gl: O escritorio está sen conexión

en: Magnet Link
gl: Ligazón Magnet

en: Status
gl: Estado

en: Peers
gl: Parceiros

en: Downloading
gl: Descargando

en: Queued
gl: Na fila

en: Stopped
gl: Detido

en: Start Magnet
gl: Comezar o magnet

en: Stop Magnet
gl: Deter o magnet

en: Copy Magnet URL
gl: Copiar o URL magnet

en: Remove Magnet
gl: Eliminar o magnet

en: Order
gl: Orde

en: Name
gl: Nome

en: Time Stalled
gl: Tempo inactivo

en: Priority
gl: Prioridade

en: Running
gl: En marcha

en: Not queued
gl: Fóra da fila

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
gl: A orde dun torrent na fila.
    Arrastre e solte ou suba e baixe cos botóns da dereita para cambiar a orde.

en: Search
gl: Busca

en: Show Search
gl: Amosar a busca

en: Show or hide the search bar
gl: Amosar ou agochar a barra de busca.

en: Move Top
gl: Primeiro

en: Move a torrent to the top of the queue
gl: Poñer o torrent de primeiro na lista.

en: Move a torrent up in the queue
gl: Subir un torrent na lista.

en: Move a torrent down in the queue
gl: Baixar un torrent na lista.

en: Move Bottom
gl: Último

en: Move a torrent to the bottom of the queue
gl: Poñer o torrent de último na lista.

en: Show Downloads
gl: Amosar as descargas

en: Show all downloads
gl: Amosar todas as descargas.

en: Show Uploads
gl: Amosar os envíos

en: Show all uploads
gl: Amosar todos os envíos.

en: Show Not Queued
gl: Amosar os fóra da fila

en: Show all not queued torrents
gl: Amosar todos os torrents que estean fóra da fila.

en: Widget to manage the torrent queue
gl: Un trebello para xestionar a lista de torrentes.

en: Magnet Downloader
gl: Descargador de magnets

en: Displays the currently downloading magnet links
gl: Lista as ligazóns magnet que se están a descargar.

en: Start All
gl: Inicialos todos

en: Start all torrents
gl: Iniciar todos os torrents.

en: Stop All
gl: Detelos todos

en: Stop all torrents
gl: Deter todos os torrents.

en: Suspend Torrents
gl: Pausar os torrents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
gl: Pausar todos os torrents en marcha.

en: Group View
gl: Vista do grupo

en: Show or hide the group view
gl: Amosar ou agochar a vista dos grupos.

en: Filter Torrents
gl: Filtrar os torrents

en: Filter torrents based on filter string
gl: Filtrar os torrents baseándose na cadea de filtrado.

en: Set max upload speed
gl: Pór como velocidade máxima de envío

en: Set max download speed
gl: Pór como velocidade máxima de descarga

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
gl: Velocidade de descarga: <b>%1</b><br/>Velocidade de envío: <b>%2</b><br/>Descargado: <b>%3</b><br/>Enviado: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
gl: <b>%1</b> abriuse silandeiramente.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
gl: Acabou de descargarse <b>%1</b>.<br>Velocidade media: %2 Rec / %3 Env.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
gl: <b>%1</b> acadou a súa taxa máxima de compartición, %2 e parouse. <br>Enviáronse %3 a unha velocidade media de %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
gl: <b>%1</b> acadou o prazo máximo de compartición de %2 horas e detívose. <br>Enviáronse %3 a unha velocidade media de %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
gl: <b>%1</b> detívose polo erro seguinte: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
gl: Atopáronse datos corruptos no torrent <b>%1</b> <br>Sería boa idea facer unha comprobación da integridade do torrent.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
gl: <b>%1</b> acadou a taxa máxima de compartición de %2 e non pode ser posto na fila.<br>Elimine manualmente o límite se quere continuar a compartilo.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
gl: <b>%1</b> acadou o prazo máximo de compartición de %2 horas e non pode ser posto na fila.<br>Elimine manualmente o límite se quere continuar a compartilo.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
gl: Non foi posíbel iniciar <b>%1</b>:<br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
gl[0]: Non é posíbel compartir máis de 1 torrent.<br>
gl[1]: Non é posíbel compartir máis de %1 torrents.<br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
gl[0]: Non é posíbel descargar máis de 1 torrent.<br>
gl[1]: Non é posíbel descargar máis de %1 torrents.<br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
gl: Vaia para Configuración -> Configurar KTorrent se quere cambiar os límites.

en: There is not enough diskspace available.
gl: Non se dispón de espazo libre de abondo no disco.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
gl: O seu disco está a esgotar o espazo.<br /><b>%1</b> estase a descargar en «%2».

en: Torrent has been stopped.<br />
gl: Detívose o torrent.<br />

en: Upload speed limit in KiB/s
gl: Límite de velocidade de envío en KiB/s

en: Download speed limit in KiB/s
gl: Límite de velocidade de descarga en KiB/s

en: Unlimited
gl: Sen límite

en: Torrent Settings
gl: Configuración do torrent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
gl: Propiedades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
gl: DHT é unha base de datos distribuída que se pode usar para atopar máis parceiros para un torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
gl: Usar DHT para atopar parceiros adicionais.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
gl: O intercambio de parceiros axuda a atopar máis parceiros mediante o intercambio de información sobre parceiros entre parceiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
gl: Usar o intercambio de parceiros para atopar parceiros adicionais.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
gl: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O modo de propagación é unha forma especial de espallamento que permite conseguir unha maior eficiencia, aforrando largura de banda durante o espallamento de torrents.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>isto só debería activarse se o enxame non se estabeleceu completamente. Unha vez haxa varios parceiros activos, este modo perderá toda utilidade.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
gl: Usar o modo de propagación.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
gl: Mover os ficheiros do torrent a outro directorio cando remate a descarga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
gl: Localización onde mover os ficheiros.

en: Checked %v of %m chunks
gl: Comprobáronse %v anacos de %m.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
gl: Atopados:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
gl: O número de anacos que non se descargaron pero que se atoparon xa dispoñíbeis no almacenamento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
gl: Errados:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
gl: O número de anacos que se descargaron pero que están corruptos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
gl: Non descargados:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
gl: O número de anacos que non se descargaron.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
gl: Descargados:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
gl: O número de anacos que se descargaron correctamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
gl: Erros:

en: Filter...
gl: Filtrar…

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
gl: Iniciar

en: Start all selected torrents in the current tab
gl: Iniciar todos os torrents seleccionados no separador actual

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
gl: Forzar o inicio

en: Force start all selected torrents in the current tab
gl: Forzar o inicio de todos os torrents seleccionados no separador actual

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
gl: Deter

en: Stop all selected torrents in the current tab
gl: Deter todos os torrents seleccionados no separador actual

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
gl: Pausar

en: Pause all selected torrents in the current tab
gl: Pausar todos os torrents seleccionados no separador actual

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove all selected torrents in the current tab
gl: Eliminar todos os torrents seleccionados no separador actual

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
gl: Inicialos todos

en: Start all torrents in the current tab
gl: Iniciar todos os torrents do separador actual.

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
gl: Detelos todos

en: Stop all torrents in the current tab
gl: Deter todos os torrents do separador actual.

en: Remove Torrent and Data
gl: Eliminar o torrent e os datos.

en: Rename Torrent
gl:  Renomear o torrent

en: Add Peers
gl: Engadir parceiros

en: Manual Announce
gl: Anuncio manual

en: Scrape
gl: Rañar

en: Preview
gl: Vista previa

en: Data Directory
gl: Directorio dos datos

en: Temporary Directory
gl: Directorio temporal

en: Move Data
gl: Mover os datos

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
gl: Configuración

en: Remove from Group
gl: Retirar do grupo

en: Check Data
gl: Comprobar os datos

en: Check all the data of a torrent
gl: Comprobar os datos descargados do torrent.

en: Copy Torrent URL
gl: Copiar o URL do torrent

en: Export Torrent
gl: Exportar o torrent

en: Set the speed limits of individual torrents
gl: Axustar os límites de velocidade dos torrents de xeito individual.

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
gl: Aínda non se completou a descarga do torrent <b>%1</b>, quere eliminar tamén os datos incompletos?

en: Remove Download
gl: Eliminar a descarga

en: Delete Data
gl: Eliminar os datos

en: Keep Data
gl: Manter os datos

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
gl: Perderá todos os datos descargados dos seguintes torrents. Seguro que quere proseguir?

en: Remove Torrent
gl: Eliminar o torrent

en: Select a directory to move the data to.
gl: Escolla un directorio ao que mover os datos.

en: Downloaded
gl: Descargado

en: Size
gl: Tamaño

en: Uploaded
gl: Enviado

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
gl: Restante

en: Down Speed
gl: Velocidade de descarga

en: Up Speed
gl: Velocidade de envío

en: Time Left
gl: Tempo restante

en: Seeders
gl: Parceiros

en: Leechers
gl: Parceiros incompletos

en: % Complete
gl: % completo

en: Share Ratio
gl: Taxa de compartición

en: Time Downloaded
gl: Duración da descarga

en: Time Seeded
gl: Tempo a espallar

en: Location
gl: Lugar

en: Added
gl: Engadido

en: How much data we have downloaded of the torrent
gl: A cantidade de datos do torrent xa descargados.

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
gl: O tamaño total do torrent, sen contar os ficheiros excluídos.

en: How much data we have uploaded
gl: A cantidade de datos enviados

en: How much data left to download
gl: A cantidade de datos que quedan por descargar.

en: Current download speed
gl: Velocidade actual de descarga

en: Current upload speed
gl: Velocidade actual de envío

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
gl: O tempo que queda para finalizar o torrent, ou para acadar a taxa máxima de compartición en caso de estar activada.

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
gl: A cantidade de parceiros cos que se conectou (o total que hai segundo o localizador).

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
gl: A cantidade de parceiros incompletos cos que se conectou (o total que hai segundo o localizador).

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
gl: A porcentaxe do torrent descargada, sen contar os ficheiros excluídos.

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
gl: A taxa de compartición é o coeficiente entre a cantidade de datos enviados e a de datos descargados.

en: How long we have been downloading the torrent
gl: Tempo durante o que se estivo a descargar o torrent.

en: How long we have been seeding the torrent
gl: Tempo durante o que se estivo a espallar o torrent.

en: The location of the torrent's data on disk
gl: Lugar onde se almacenan os datos do torrent.

en: When this torrent was added
gl: Data na que se engadiu o torrent.

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
gl: %1<br>URL: <b>%2</b>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
gl: <br/><br/>Non se puido contactar co localizador.

en: KTorrent's UPnP test application
gl: Aplicación de proba do UPnP de KTorrent

en: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
gl: © 2005-2007 Joris Guisson e Ivan Vasic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
gl: Aplicación de proba de UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
gl: Non se atopou ningún encamiñador.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
gl: Atopar routers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
gl: Protocolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
gl: Reencamiñar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
gl: Desfacer o reencamiñamento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
gl: Modo detallado

en: Maximum share ratio reached.
gl: Acadouse a taxa máxima de compartición.

en: Maximum seed time reached.
gl: Acadouse o prazo máximo de espallamento.

en: Uploads
gl: Envíos

en: Running Uploads
gl: Envíos en marcha

en: Not Running Uploads
gl: Envíos detidos

en: Downloads
gl: Descargas

en: Running Downloads
gl: Descargas en marcha

en: Not Running Downloads
gl: Descargas detidas

en: Active Torrents
gl: Torrents activos

en: Active Downloads
gl: Descargas activas

en: Active Uploads
gl: Envíos activos

en: Passive Torrents
gl: Torrents pasivos

en: Passive Downloads
gl: Descargas pasivas

en: Passive Uploads
gl: Envíos pasivos

en: Custom Groups
gl: Grupos personalizados

en: Ungrouped Torrents
gl: Torrents non agrupados

en: All files
gl: Todos os ficheiros

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
gl: Número máximo de descargas (0 = sen límites)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
gl: Máximo número de sementes (0 = sen límites)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
gl: Iniciar descargas cando escasee o espazo de almacenamento?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
gl: Número máximo de conexións por torrent (0 = sen límites)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
gl: Número máximo de conexións totais (0 = sen límites)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
gl: Velocidade máxima de envío en KiB/s (0 = sen límites)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
gl: Velocidade máxima de descarga en KiB/s (0 = sen límites)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
gl: Taxa máxima de compartición (0 = sen límites)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
gl: Amosar a icona na área de notificación.

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
gl: Amosar as velocidades totais no título.

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
gl: Amosar a barra de velocidade na icona da área de notificación

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
gl: Largura de banda de descarga (en kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
gl: Largura de banda de envío (en kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (alwaysMinimizeToSystemTray), group (downloads)
en: Always minimize to system tray on startup.
gl: Minimizar á área de notificacións no inicio.

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
gl: Amosar mensaxes emerxentes cando rematen os torrentes.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
gl: Seguir espallando tras rematar a descarga.

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
gl: Cartafol no que gardar os ficheiros temporais

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
gl: Se gardar automaticamente as descargas en «saveDir»

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
gl: Cartafol no que gardar os ficheiros descargados

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
gl: Se copiar automaticamente os ficheiros torrent en «torrentCopyDir»

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
gl: Cartafol no que copiar os ficheiros torrent

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
gl: Marcar para usar un IP personalizado para lle pasar aos localizadores.

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
gl: Directorio que se usou como último de garda

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
gl: IP que pasarlle ao localizador

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
gl: Intervalo de actualización da interface

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
gl: Compatibilidade con DHT

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
gl: Porto DHT

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
gl: Número de envíos concomitantes

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
gl: Columnas que aparecen en KTorrentView

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
gl: Cando non quede espazo para completar a descarga, e o espazo libre sexa inferior ao indicado, o torrent deterase.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
gl: Se mover automaticamente o que se descargue a «completeddir»

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
gl: Cartafol ao que mover os ficheiros descargados completados

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
gl: Tempo máximo de espallamento en horas (0 = sen límites)

en: Plugins
gl: Complementos

en: Warning: %1
gl: Aviso: %1

en: Downloaded Chunks
gl: Anacos descargados

en: Chunks to Download
gl: Anacos para descargar

en: Excluded Chunks
gl: Anacos excluídos

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
gl: O torrent «%1» acadou a taxa máxima de compartición e o período máximo de espallamento. Quere ignorar os límites e seguir espallándoo?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
gl: O torrent «%1» acadou a taxa máxima de compartición. Quere ignorar o límite e seguir espallándoo?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
gl: O torrent «%1» acadou a taxa máxima de espallamento. Quere ignorar o límite e seguir espallándoo?

en: Limits reached.
gl: Acadouse o límite.

[ctx: @action:button]
en: Start
gl: Iniciar

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
gl: Non ten espazo de abondo para descargar o torrent. Seguro que quere proseguir?

en: Insufficient disk space for %1
gl: Espazo insuficiente para %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
gl: Non hai espazo de abondo para os seguintes torrents. Quere inicialos aínda así?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
gl: Os seguintes torrents acadaron o seu período máximo de espallamento. Quere inicialos aínda así?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
gl: Os seguintes torrents acadaron a súa taxa máxima de compartición. Quere inicialos aínda así?

en: Error starting torrent %1: %2
gl: Produciuse un erro ao iniciar o torrent %1: %2

en: Error
gl: Produciuse un erro

en: Error stopping torrent %1: %2
gl: Produciuse un erro ao deter o torrent %1: %2

en: File
gl: Ficheiro

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
gl: Non é posíbel escribir alén do final do búfer de nmap.

en: Scheduler
gl: Planificador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
gl: Límites especiais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
gl: Usar estes límites globais cando se active o salvapantallas, no canto dos indicados na configuración da rede.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
gl: Usar límites de velocidade distintos cando se active o salvapantallas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
gl: Límite global de envíos cando se active o salvapantallas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
gl: Límite global de descargas cando se active o salvapantallas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
gl: Cor de fondo da planificación:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
gl: A cor de fondo da planificación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
gl: Cor das liñas da planificación:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
gl: A cor das liñas da planificación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
gl: Cor dos elementos planificados:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
gl: A cor dos elementos normais da planificación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
gl: Cor dos elementos planificado en pausa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
gl: A cor dos elementos pausados da planificación.

en: Bandwidth Scheduler
gl: Planificador da largura de banda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
gl: Editar un elemento

en: Add an item
gl: Engadir un elemento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
gl: Duración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
gl: Desde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
gl: Ata:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
gl: Desde:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
gl: Ata:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
gl: Límites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
gl: Límite de descarga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
gl: Límite de envío:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
gl: Cando se active o salvapantallas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
gl: Límites da conexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
gl: Definir os límites da conexión

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
gl: Planificación da largura de banda

en: Cannot open file %1: %2
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro %1: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
gl: O ficheiro %1 está corrompido ou non é un ficheiro correcto de planificación de KTorrent.

en: Edit the bandwidth schedule
gl: Editar a planificación da largura de banda

en: Load Schedule
gl: Cargar a planificación

en: Save Schedule
gl: Gardar a planificación

en: New Item
gl: Novo elemento

en: Remove Item
gl: Eliminar o elemento

en: Edit Item
gl: Editar o elemento

en: Clear Schedule
gl: Limpar a planificación

en: Scheduler Active
gl: Planificador activo

en: Activate or deactivate the scheduler
gl: Activar ou desactivar o planificador

en: KTorrent scheduler files
gl: Ficheiros de planificación de KTorrent

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
gl: Este elemento entra en conflito con outro elemento da planificación; non se pode cambiar.

en: Suspended
gl: Pausado

en: %1 Down
    %2 Up
gl: %1 descarga
    %2 envío

en: Current schedule: suspended
gl: Planificación actual: pausada.

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
gl: Planificación actual: %1 KiB/s de descarga, %2 KiB/s de envío.

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
gl: Planificación actual: sen límite de descarga, %1 KiB/s de envío.

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
gl: Planificación actual: %1 KiB/s de descarga, sen límite de envío.

en: Current schedule: unlimited upload and download
gl: Planificación actual: sen límite de descarga ou envío.

en:  (scheduler disabled)
gl:  (planificador desactivado)

en: Current schedule:
gl: Planificación actual:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
gl: Orde de descarga dos ficheiros

en: File download order for <b>%1</b>:
gl: Orde de descarga dos ficheiros de <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
gl: Temporadas e episodios

en: Album Track Order
gl: Orde das pistas do álbum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
gl: Orde de descarga dos ficheiros de:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
gl: Indica se debe activarse unha orde específica na que descargar os ficheiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
gl: Activouse a orde específica de descarga dos ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
gl: Ordenar por

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
gl: Buscar nos ficheiros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
gl: A orde na que descargar os ficheiros dun torrent. O ficheiro enriba será o primeiro en descargarse, despois o segundo, o terceiro, e así.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
gl: Engadir localizadores

en: Available Chunks
gl: Anacos dispoñíbeis

en: Unavailable Chunks
gl: Anacos non dispoñíbeis

en: Chunk
gl: Anaco

en: Progress
gl: Evolución

en: Peer
gl: Parceiro

en: Files
gl: Ficheiros

en: Number of the chunk
gl: O número do anaco.

en: Download progress of the chunk
gl: O progreso da descarga do anaco.

en: Which peer we are downloading it from
gl: O parceiro do que se está a descargar.

en: Download speed of the chunk
gl: A velocidade de descarga do anaco.

en: Which files the chunk is located in
gl: Os ficheiros onde se atopa o anaco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
gl: Anacos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
gl: Descargando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
gl: Excluído:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
gl: Restante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
gl: Tamaño:

[ctx: Open file]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: Open file with]
en: Open With
gl: Abrir con

[ctx: Rename file]
en: Rename
gl: Renomear

en: Check File
gl: Comprobar o ficheiro

en: Download first
gl: Descargar o primeiro

en: Download normally
gl: Descargar normalmente

en: Download last
gl: Descargar o último

en: Do not download
gl: Non descargar

en: Delete File(s)
gl: Eliminar os ficheiros

en: Move File
gl: Mover o ficheiro

en: Collapse Folder Tree
gl: Pregar a árbore de cartafoles

en: Expand Folder Tree
gl: Expandir a árbore de cartafoles

en: File Tree
gl: Árbore de ficheiros

en: File List
gl: Lista de ficheiros

en: Show Filter
gl: Amosar o filtro

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
gl[0]: Perderá todos os datos do ficheiro; seguro que quere proseguir?
gl[1]: Perderá todos os datos dos ficheiros; seguro que quere proseguir?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
gl: Non se descargaron datos dabondo para abrir o ficheiro.
    
    Activar o modo de descarga secuencial para obter os datos necesarios cunha maior prioridade?

[ctx: @action:button]
en: Enable Sequential Download Mode
gl: Descargar secuencialmente

en: Info Widget
gl: Trebello de información

[ctx: @title:tab]
en: Status
gl: Estado

en: Displays status information about a torrent
gl: Amosa información sobre o estado dun torrent.

[ctx: @title:tab]
en: Files
gl: Ficheiros

en: Shows all the files in a torrent
gl: Lista todos os ficheiros dun torrent.

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
gl: Lista os parceiros aos que está conectado para un torrent.

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
gl: Amosa todos os anacos dun torrent que está a descargar.

en: Displays information about all the trackers of a torrent
gl: Amosa información sobre todos os localizadores dun torrent.

en: Webseeds
gl: Espalladores web

en: Displays all the webseeds of a torrent
gl: Lista as espalladores web dun torrent.

[ctx: @title:column]
en: Preview
gl: Vista previa

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
gl: % completo

[ctx: Download first]
en: First
gl: Primeiro

[ctx: Download last]
en: Last
gl: Último

[ctx: Preview available]
en: Available
gl: Dispoñíbel

[ctx: Preview pending]
en: Pending
gl: Pendente

[ctx: No preview available]
en: No
gl: Non dispoñíbel

[ctx: preview available]
en: Available
gl: Dispoñíbel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
gl: Separadores

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
gl: Marcar para amosar o separador dos parceiros na parte inferior da xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
gl: Amosar a lista dos parceiros.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
gl: Marcar para amosar o separador dos ananos na parte inferior da xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
gl: Amosar a lista de anacos a descargar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
gl: Marcar para amosar o separador dos localizadores na parte inferior da xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
gl: Amosar a lista dos localizadores.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
gl: Marcar para amosar o separador das sementes web na parte inferior da xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
gl: Amosar a lista das sementes web.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
gl: Cores da prioridade do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
gl: Máxima prioridade:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
gl: Cor a usar para os ficheiros de maior prioridade.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
gl: Última prioridade:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
gl: Cor a usar para os ficheiros de menor prioridade.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
gl: Amosar o separador de visualización dos parceiros na xanela principal

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
gl: Amosar o separador de visualización dos anacos a descargar na xanela principal

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
gl: Amosar o separador de visualización dos localizadores na xanela principal

en: Kick Peer
gl: Expulsar o parceiro

en: Ban Peer
gl: Prohibir o parceiro

[ctx: Choked]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Not choked]
en: No
gl: Non

[ctx: Snubbed]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Not snubbed]
en: No
gl: Non

[ctx: Interested]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Not Interested]
en: No
gl: Non

[ctx: Interesting]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Not Interesting]
en: No
gl: Non

en: Address
gl: Enderezo

en: Country
gl: País

en: Client
gl: Cliente

en: Choked
gl: Atascado

en: Snubbed
gl: Ignorado

en: Availability
gl: Dispoñibilidade

en: Score
gl: Puntuación

en: Upload Slot
gl: Rañura de envío

en: Requests
gl: Peticións

en: Interested
gl: Interesado

en: Interesting
gl: Interesante

en: IP address of the peer
gl: O enderezo IP do parceiro.

en: Country the peer is in
gl: O país no que está o parceiro.

en: Which client the peer is using
gl: O cliente que está a usar o parceiro.

en: Download speed
gl: Velocidade de descarga.

en: Upload speed
gl: Velocidade de envío.

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
gl: Indica se o parceiro o bloqueou —e non lle vai enviar ningún dato— ou non.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
gl: «Ignorado» significa que o parceiro non lle enviou ningún dato nos últimos dous minutos.

en: How much data the peer has of the torrent
gl: Cantidade de datos do torrent que ten o parceiro.

en: Whether or not the peer has DHT enabled
gl: Indica se o parceiro ten o DHT activado ou non.

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
gl: A puntuación do parceiro, KTorrent úsaa para determinar a quen enviar.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
gl: Só lle enviará datos aos parceiros que teñan unha rañura de envío.

en: The number of download and upload requests
gl: A cantidade de peticións de descarga e envío.

en: How much data we have downloaded from this peer
gl: A cantidade de datos descargados do parceiro.

en: How much data we have uploaded to this peer
gl: A cantidade de datos enviados ao parceiro.

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
gl: Indica se o parceiro está interesado en descargar datos nosos.

en: Whether we are interested in downloading from this peer
gl: Indica se estamos interesados en descargar do parceiro.

en: Private
gl: Privado

en: Public
gl: Público

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
gl: Información

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
gl: Velocidade media de descarga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
gl: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
gl: Velocidade media de envío:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
gl: Suma de comprobación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
gl: Anacos descargados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
gl: Anacos dispoñíbeis:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
gl: Compartición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
gl: Taxa de compartición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
gl: Taxa límite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
gl: Tempo límite:

en: Times Downloaded
gl: Veces que se descargou

en: Next Update
gl: Vindeira actualización

en: Copy Tracker URL
gl: Copiar o URL do localizador

en: Copy Tracker status
gl: Copiar o estado do localizador

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
gl: Non foi posíbel engadir algúns dos enderezos URL porque están mal construídos:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
gl: Xa hai un localizador chamado <b>%1</b>.

en: The following duplicate trackers were not added:
gl: Os seguintes localizadores non se engadiron por estaren duplicados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
gl: Eliminar o localizador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
gl: Cambia o localizador activo actual para os torrents privados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
gl: Cambiar ao localizador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
gl: Actualizar os localizadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
gl: Valores predeterminados

en: Speed
gl: Velocidade

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
gl: Non foi posíbel engadir a compartición web %1; xa está na lista destas.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
gl: Non foi posíbel eliminar a compartición web %1; é parte do torrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
gl: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Semente web que engadir ao torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>só se admiten as sementes web HTTP.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
gl: Engadir unha semente web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
gl: Retirar a semente web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
gl: Activalo todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
gl: Desactivalo todo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
gl: Convertendo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
gl: Convertendo a lista de bloqueos ao formato de KTorrent. Isto pode levar un tempo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
gl: &Cancelar

en: Loading txt file...
gl: Cargando o ficheiro de texto simple…

en: There are no IP addresses to convert in %1
gl: Non hai enderezos IP para converter en %1

en: Automatic update of IP filter failed: %1
gl: A actualización automática do filtro de IP fallou: %1

en: 7z files are not supported
gl: Non se admiten ficheiros 7z

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
gl: Non é posíbel determinar o tipo de ficheiro que é <b>%1</b>.

en: Cannot open zip file %1.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
gl: A actualización automática do filtro de IP fallou: non é posíbel abrir o ficheiro %1.

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
gl: Non é posíbel atopar a lista de bloqueos no ficheiro %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
gl: A actualización automática do filtro de IP fallou: non é posíbel atopar a lista de bloqueos no ficheiro %1.

en:  day |  days
gl[0]:  día
gl[1]:  días

en: Status: Loaded and running.
gl: Estado: cargado e en marcha.

en: Status: Not loaded.
gl: Estado: non cargado.

en: Status: Downloading and converting new block list...
gl: Estado: descargando e convertendo a nova lista de bloqueos…

en: No update done yet.
gl: Aínda non se realizou ningunha actualización.

en: %1 (Last update attempt failed.)
gl: %1 (o último intento de actualización fallou).

en: Never
gl: Nunca

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
gl: Preferencias de IPBlocking

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
gl: Ficheiro de filtro PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
gl: Active isto para poñer a funcionar o complemento de filtro de IP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
gl: Usar o filtro PeerGuardian.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
gl: Ficheiro de filtro de IP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
gl: O ficheiro de filtro a usar. Pode ser un ficheiro local ou remoto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
gl: Descargar e converter o ficheiro de filtro de IP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
gl: &Descargar/converter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
gl: Descargar o filtro PeerGuardian de bluetack.co.uk ou de iblocklist.org.
    Nota: admítense ficheiros de arquivo «.zip», «.tar.gz» ou «.tar.bz2».

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
gl: Actualización automática

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
gl: Active esta opción se quere actualizar automaticamente o ficheiro de filtro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
gl: Actualizar o ficheiro cada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
gl: O intervalo de actualización en días.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
gl: Última actualización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
gl: Vindeira actualización:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
gl: URL do filtro level1

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
gl: Usar o filtro level1?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
gl: Usar texto enriquecido no rexistro.

en: System
gl: Sistema

en: Log Level
gl: Nivel do rexistro

en: Debug
gl: Depuración

en: Notice
gl: Aviso

en: Important
gl: Importante

en: All
gl: Todas

en: None
gl: Ningunha

en: Log Viewer
gl: Visor do rexistro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
gl: Faga dobre clic no nivel de rexistro para alteralo. Os niveis dispoñíbeis son:
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Todo:</span> amósanse todas as mensaxes.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Importante:</span> só se amosan as mensaxes importantes.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notificación:</span> só se amosan as mensaxes importantes e as notificacións.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Depuración:</span> amósanse as mensaxes de depuración, notificacións e importantes.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ningunha:</span> non se mostra ningunha mensaxe.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
gl: Indica se usar texto enriquecido ou texto simple para os rexistros que se amosan no visor do rexistro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
gl: Usar texto enriquecido na saída de rexistro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
gl: Posición do trebello do rexistro:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
gl: Actividade separada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
gl: Trebello acoplábel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
gl: Actividade do torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
gl: Número máximo de liñas visíbeis:

en: Log
gl: Rexistro

en: View the logging output generated by KTorrent
gl: Ver o rexistro xerado por KTorrent.

en: Suspend Output
gl: Suspender a saída

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
gl: <font color="#FF0000">Suspendeuse a saída do rexistro</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
gl: <font color="#00FF00">Reiniciouse a saída do rexistro</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
gl: Obtén un localizador do ficheiro torrent.

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
gl: Uso ou non dun localizador personalizado.

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
gl: O localizador predeterminado

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
gl: Amosar o nome de dominio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
gl: Amosar un diálogo emerxente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
gl: Activar só nos torrents públicos.

en: Copy Magnet URI
gl: Copiar a ligazón magnet

en: Magnet link copied to clipboard
gl: A ligazón magnet copiouse no portapapeis.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
gl: Xerador de magnets

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
gl: Preferencias de xerador de magnets

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
gl: Engadir un localizador do ficheiro torrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
gl: Define que localizador engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
gl: Engadir o URL dun localizador personalizado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
gl: O URL do localizador que formará parte da ligazón magnet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
gl: Engadir o nome do torrent ao URI.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
gl: Engadir o nome.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
gl: Desactivar o elemento de menú para os torrents privados.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
gl: Achegar información desde un diálogo emerxente.

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
gl: Menú do reprodutor multimedia

en: Ready to play
gl: Listo para reproducir

en: Playing: <b>%1</b>
gl: Reproducindo: <b>%1</b>.

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
gl: <b>%2</b> - <b>%1</b> (álbum: <b>%3</b>)

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Pending
gl: Pendente

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
gl: <b>%1</b><br/>Vista previa: %2<br/>Descargado: %3 %

en: Media Player
gl: Reprodutor multimedia

en: Play
gl: Reproducir

en: Pause
gl: Pausar

en: Stop
gl: Deter

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Show Video
gl: Amosar o vídeo

en: Add Media
gl: Engadir recursos

en: Clear Playlist
gl: Limpar a lista de temas

en: Toggle Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Movie player
gl: Reprodutor de filmes

en: Show incomplete files
gl: Amosar os ficheiros incompletos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
gl: Actualizar

en: Refresh media files
gl: Actualizar os ficheiros multimedia.

en: Search media files
gl: Buscar ficheiros multimedia.

en: Title
gl: Título

en: Artist
gl: Intérprete

en: Album
gl: Álbum

en: Length
gl: Duración

en: Year
gl: Ano

en: Random play order
gl: Reproducir ao chou

en: KTorrent is playing a video.
gl: KTorrent está a reproducir un vídeo.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
gl: Se abrir os torrents silandeiramente

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
gl: Marcouse a acción de eliminar.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
gl: Marcouse a acción de mover.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
gl: Examinar os directorios recursivamente.

[ctx: folder name part]
en: loaded
gl: cargado

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
gl: Examinar o cartafol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
gl: Cartafoles nos que buscar torrents:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
gl: A lista dos cartafoles nos que este complemento buscará torrents.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
gl: Engadir un novo cartafol la lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
gl: Engadir un cartafol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
gl: Eliminar un cartafol da lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
gl: Eliminar o cartafol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
gl: Abrir os torrents sen facer preguntas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
gl: Examinar recursivamente o cartafol na busca de torrents.<br/><br/>
    Nota: isto non se aplicará a ningún cartafol chamado «loaded».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
gl: Examinar os subcartafoles

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
gl: Cando se atope e cargue un ficheiro torrent, eliminalo.<br/><br/>
    Advertencia: perderá o ficheiro para sempre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
gl: Eliminar o ficheiro torrent despois de cargalo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
gl: Cando se cargue un ficheiro torrent, movelo a un subcartafol chamado «loaded». Se o cartafol non existe, crearase.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
gl: Mover o ficheiro torrent ao directorio «loaded»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
gl: Engadir a un grupo os torrents abertos con este complemento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
gl: O grupo ao que engadir os torrents.

[ctx: plugin name]
en: Scan for lost files
gl: Buscar ficheiros perdidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Widget position:
gl: Posición do trebello:

en: Scan for lost files
gl: Buscar ficheiros perdidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnScanFolder)
en: Scan
gl: Examinar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select folder:
gl: Escolla un cartafol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Show all files
gl: Amosar todos os ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open file
gl: Abrir un ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Delete on disk
gl: Eliminar do disco

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Ctrl+Del
gl: Ctrl+Supr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Copy to clipboard
gl: Copiar no portapapeis

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
gl: Barra de ferramentas de busca

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
gl: Motor de busca actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings) i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general)
en: Use proxy settings for search
gl: Usar a configuración de mandatario para as buscas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
gl: Usar o navegador predeterminado

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
gl: Usar un navegador personalizado

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
gl: Ruta ao executábel do navegador personalizado

[ctx: plugin name]
en: Search
gl: Buscar

en: Search for %1
gl: Buscar %1

en: Failed to parse %1
gl: Non foi posíbel procesar %1.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
gl: Preferencias de busca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
gl: Limpa as listas despregábeis do historial de buscas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
gl: Limpar o historial de buscas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
gl: Restablecer a acción predeterminada a realizar ao descargar un torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
gl: Restablecer a acción predeterminada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
gl: Recuperar todas as buscas activas da sesión anterior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
gl: Recuperar as buscas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
gl: Se abrir as buscas nun navegador externo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
gl: Abrir as buscas nun navegador externo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
gl: Se usar ou non a configuración de mandatario HTTP para as buscas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
gl: Usar o navegador predeterminado que estiver configurado no sistema.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
gl: Usar un navegador personalizado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
gl: Ruta ao navegador personalizado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
gl: A ruta ao navegador personalizado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
gl: Motores de busca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
gl: Engadir un motor de busca novo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
gl: Eliminar todos os motores de busca seleccionados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
gl: Eliminar todos os motores de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
gl: Eliminalos &todos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
gl: Engadir todos os motores de busca predeterminados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
gl: Engadir os &predeterminados

en: Add a Search Engine
gl: Engadir un motor de busca

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
gl: Insira o nome do servidor do motor de busca (por exemplo: «www.google.com»):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
gl: %1 non admite Opensearch; deberá inserir manualmente o URL de busca. O URL debe conter {searchTerms}, KTorrent substituiraos polo que estea a buscar.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
gl: O URL %1 non contén {searchTerms}.

en:  Engine:
gl:  Motor:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
gl: Descargando:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
gl: Quere descargar ou gardar o torrent?

en: Download Torrent
gl: Descargar o torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
gl: Descargar

en: Home
gl: Inicio

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
gl: Sexa libre.

en: Search the web for torrents.
gl: Buscar torrents na web.

en: Save %1 to
gl: Gardar %1 en

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
gl: Apagar

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
gl: Barra de apagado

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
gl: Configurar o apagado

en: Lock
gl: Bloquear

en: Sleep (suspend to RAM)
gl: Suspender (en memoria)

en: Hibernate (suspend to disk)
gl: Hibernar (no almacenamento)

en: When all torrents finish downloading
gl: Unha vez descargados todos os torrents

en: When all torrents finish seeding
gl: Unha vez espallados todos os torrents

en: When the events below happen
gl: Ao ocorrer os sucesos de embaixo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
gl: Configuración do apagado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
gl: Acción a executar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
gl: Executar a acción cando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
gl: Se activa esta opción, a acción executarase ao acontecer todos os sucesos. Se non a escolle, a acción executarase ao acontecer calquera dos sucesos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
gl: Deben acontecer todos os sucesos.

en: Shutdown Enabled
gl: O apagado está activado.

en: Configure Shutdown
gl: Configurar o apagado

en: Automatic shutdown not active
gl: O apagado automático non está activo.

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
gl:  cando acontezan todos estes sucesos:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
gl:  cando aconteza un dos seguintes sucesos:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
gl: Remate a descarga de <b>todos os torrents</b>.

en: <b>All torrents</b> finish seeding
gl: Remate o espallamento de <b>todos os torrents</b>.

en: <b>%1</b> finishes downloading
gl: Remate a descarga de <b>%1</b>.

en: <b>%1</b> finishes seeding
gl: Remate o espallamento de <b>%1</b>.

en: Downloading finishes
gl: Remata a descarga

en: Seeding finishes
gl: Remata o espallamento

en: Event
gl: Acontecemento

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
gl: Conexións

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
gl: Conexións

en: Nodes
gl: Nodos

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
gl: Parceiros incompletos conectados

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
gl: Parceiros incompletos en enxames

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
gl: Parceiros conectados

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
gl: Sementes en enxames

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
gl: Media de parceiros incompletos conectados por torrente

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
gl: Media de parceiros conectados por torrente

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
gl: Media de parceiros incompletos conectados por torrente activo

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
gl: Media de parceiros conectados por torrente activo

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
gl: Nodos

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
gl: Tarefas

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
gl: Descarga

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
gl: Velocidade actual

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
gl: Media:

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
gl: Límite

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
gl: Pares

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
gl: Media desde os parceiros incompletos

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
gl: Velocidade media de recepción

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
gl: Media desde os parceiros

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
gl: Desde os parceiros incompletos

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
gl: Desde os parceiros

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
gl: Envío

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
gl: Velocidade actual

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
gl: Media

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
gl: Límite

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
gl: Media de parceiros incompletos conectados por torrente activo.

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
gl: Media de parceiros conectados por torrente activo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
gl: Pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
gl: Usar suavizado de fontes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
gl: Amosar unha grade de fondo

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
gl: Tipo de trebello:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
gl: Nativo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
gl: (precísase cargar de novo o complemento tras o cambio)

[ctx: @title:window]
en: Display
gl: Pantalla

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
gl: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Lenda:</h1><ul type='square'>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
gl: Gardar como imaxe…

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
gl: Cambiar a escala

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
gl: Restaurar

en: Select path to save image…
gl: Escolla a ruta na que gardar a imaxe…

en: Image files
gl: Ficheiros de imaxes

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
gl: Actualizar os gráficos cada n actualizacións da interface.

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
gl: Intervalo en milisegundos entre as recollidas de datos.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
gl: Método para determinar o valor máximo da escala.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
gl: Se amosar as sementes en enxames

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
gl: Se amosar os parceiros incompletos en enxames

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
gl: Exemplos para amosar na gráfica de descarga.

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
gl: Exemplos para amosar na gráfica de parceiros.

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
gl: Exemplos para amosar na gráfica de envío.

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
gl: Exemplos que amosar na gráfica de conexións.

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
gl: Exemplos para amosar na gráfica de DHT.

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
gl: Cor da velocidade na gráfica de descarga.

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
gl: Cor da media na gráfica de envío.

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
gl: Cor do límite na gráfica de descarga.

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
gl: Cor da media desde parceiros incompletos na gráfica de parceiros.

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
gl: Cor da media a parceiros incompletos na gráfica de parceiros.

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
gl: Cor da media desde sementes na gráfica de parceiros.

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
gl: Cor dos parceiros incompletos na gráfica de parceiros.

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
gl: Cor das sementes na gráfica de parceiros.

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
gl: Cor da velocidade na gráfica de envío.

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
gl: Cor da media na gráfica de envío.

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
gl: Cor do límite na gráfica de envío.

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
gl: Cor dos parceiros incompletos conectados na gráfica de conexións.

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
gl: Cor dos parceiros incompletos en enxames na gráfica de conexións.

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
gl: Cor das sementes conectadas na gráfica de conexións.

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
gl: Cor das sementes en enxames na gráfica de conexións.

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
gl: Cor dos parceiros incompletos conectados medios por torrent na gráfica de conexións.

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
gl: Cor das sementes conectadas medias por torrent na gráfica de conexións.

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
gl: Cor dos parceiros incompletos conectados medios por torrent activo na gráfica de conexións.

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
gl: Cor das sementes conectadas medias por torrent activo na gráfica de conexións.

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
gl: Cor dos nodos na gráfica de DHT.

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
gl: Cor das tarefas na gráfica de DHT.

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
gl: Suavizar o texto nas gráficas?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
gl: Debuxar unha grade fea gris de fondo?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
gl: Tipo de trebello empregado para amosar as gráficas.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
gl: Actualizar os gráficos a cada

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
gl: Actualizacións da interface

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
gl: Recoller datos cada

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
gl: milisegundos

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
gl: Contas de medidas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
gl: Máximo

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
gl: Modo da escala da velocidade máxima:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
gl: Máxima conseguida xamais

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
gl: Máxima visíbel na gráfica

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
gl: Conexións de pares

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
gl: Amosar os parceiros en enxames.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
gl: Amosar os parceiros incompletos en enxames.

[ctx: @title:window]
en: Statistics
gl: Estatísticas

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
gl: Velocidade

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
gl: Velocidade media

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
gl: Velocidade media

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
gl: Límite de velocidade

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
gl: Límite de velocidade

en: Speed charts
gl: Gráficas de velocidade

en: Displays charts about download and upload speed
gl: Amosa gráficas sobre a velocidade de descarga e envío

en: Connections charts
gl: Gráficas das conexións

en: Displays charts about connections
gl: Amosa gráficas sobre as conexións.

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
gl[0]: %2
    Un filtro activo.
gl[1]: %2
    %1 filtros activos.

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
gl: <b>%1</b><br/><br/>A descarga fallou: <b>%2</b>

en:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
gl:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Título:</b> %1<br/>    <b>Data:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
gl: Cookie de autenticación

en: Enter the new authentication cookie
gl: Insira unha nova cookie de autenticación.

en: <b>OK</b>
gl: <b>Aceptar</b>

en: <b>Not Loaded</b>
gl: <b>Non cargado</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
gl: <b>A descarga fallou: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
gl: <b>Descargando</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
gl: Filtros activos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
gl: Actualizar cada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
gl: Tempo entre as actualizacións automáticas da fonte.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
gl:  minutos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
gl: Filtros

en: Date Published
gl: Data de publicación

en: Edit Filter
gl: Editar o filtro

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
gl: Xa hai un filtro chamado %1, os nomes dos filtros deben ser únicos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
gl: Coincidencia de textos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
gl: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O texto que se vai atopar no título dun elemento. Admítese a sintaxe de caracteres de substitución simples:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Salvo os mencionados embaixo, cada carácter represéntase a si mesmo. Así <span style=" font-weight:600;">c</span> coincide coa letra <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Coincide con calquera carácter individual. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Coincide con cero ou máis caracteres.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[…]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Pódense representar entre corchetes conxuntos de caracteres. Dentro dos corchetes, e tamén fóra deles, a barra invertida non ten ningún significado especial.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Por exemplo *.torrent coincidirá con calquera elemento que remate en «.torrent». </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
gl: O texto só admitirá caracteres de substitución de maneira predeterminada, para usar expresión regulares terá que activar esta opción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
gl: Os textos son expresións regulares.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
gl: Os elementos deben coincidir con todos os textos para incluírse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
gl: Sensibilidade ás maiúsculas.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
gl: Patróns de exclusión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
gl: Os elementos deben coincidir con todos os textos para excluírse.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
gl: Temporadas e episodios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
gl: Usar a coincidencia de temporadas e episodios.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
gl: Temporadas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
gl: Indica as temporadas a descargar. Pode indicar varias separándoas mediante unha coma e tamén pode usar intervalos mediante un guión (-).
    
    Por exemplo: 1, 3-6, 9
    
    Obterá a 1ª, 3ª, 4ª, 5ª, 6ª e 9ª temporadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
gl: Episodios:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
gl: Indica os episodios a descargar. Pode indicar varios separándoos mediante unha coma e tamén pode usar intervalos mediante un guión (-).
    
    Por exemplo: 1, 3-6, 9
    
    Obterá os episodios 1º, 3º, 4º, 5º, 6º e 9º.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
gl: Non descargar varios elementos da mesta temporada e episodio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
gl: Descargar os torrents dos elementos que coincidan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
gl: Descargar os torrents dos elementos que non coincidan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
gl: Engadir ao grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
gl: Abrir os torrents silandeiramente.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
gl: Probar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
gl: o filtro na fonte:

en: Aborted
gl: Interrompido

en: Timeout when downloading feed
gl: Esgotouse o tempo límite para a descarga da fonte de novas.

en: Unknown hostname
gl: Nome do servidor descoñecido.

en: File not found
gl: Non se atopou o ficheiro.

en: Unknown retriever error
gl: Erro de descarga descoñecido.

en: Invalid feed data
gl: Os datos da fonte de novas son incorrectos.

en: Success
gl: Éxito

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
gl: Barra de ferramentas de sindicación

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
gl: Non foi posíbel atopar unha ligazón correcta a un torrent en %1.

en: Add/Remove Filters
gl: Engadir ou retirar filtros

en: Feed: <b>%1</b>
gl: Fonte: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
gl: Xestionar os filtros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
gl: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
gl: Filtros activos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
gl: Filtros dispoñíbeis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
gl: Eliminalos todos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
gl: Filtro novo

en: Syndication
gl: Sindicación

en: Manages RSS and Atom feeds
gl: Xestiona fontes de novas RSS e Atom

en: Enter the URL
gl: Insira o URL

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
gl: Insira o URL da fonte RSS ou Atom.

en: Failed to load feed %1: %2
gl: Non foi posíbel cargar a fonte %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
gl: Non foi posíbel crear un directorio para a fonte %1: %2

en: Add New Filter
gl: Engadir un filtro novo.

en: Add Feed
gl: Engadir unha fonte

en: Remove Feed
gl: Eliminar a fonte

en: Rename
gl: Renomear

en: Add Filter
gl: Engadir un filtro

en: Remove Filter
gl: Eliminar o filtro

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
gl: Dispositivo UPnP predeterminado a usar.

en: Device
gl: Dispositivo

en: Ports Forwarded
gl: Portos reencamiñados

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
gl: Nome do modelo: <b>%1</b><br/>Fabricante: <b>%2</b><br/>Descrición do modelo: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
gl: Amosa o estado do complemento de UPnP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
gl: Volver explorar

en: ZeroConf
gl: Zeroconf
