KTorrent 3.1 - en to hu translation catalogue (1239 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
hu: A KTorrent nem tud kapcsolódni, mivel a következő TCP portot más alkalmazás használja: %1

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
hu: A KTorrent nem tud kapcsolódni, mivel a következő UPD portot más alkalmazás használja: %1

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
hu: A(z) <b>%1</b> torrent megnyitása megoszt egy vagy több fájlt a következő torrentekkel. A torrentek nem írhatják ugyanazokat a fájlokat.

en: KTorrent is running one or more torrents
hu: A KTorrent jelenleg egy, vagy több torrentet kezel

en: Cannot create torrent: %1
hu: A torrent nem hozható létre: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
hu: Egy vagy több tárolókötet nincs csatolva. A torrent elindításához csatolni kell ezeket.

en: Retry
hu: Ismét

en: Storage volume %1 is not mounted
hu: A(z) %1 tárolókötet nincs csatolva

en: Storage volumes %1 are not mounted
hu: A(z) %1  tárolókötetek nincsenek csatolva

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
hu: A(z) „%1” torrent egyes fájljai hiányoznak. 
    Újra létre szeretné hozni ezeket, vagy ne kerüljenek letöltésre?

en: Data files are missing
hu: Adatfájlok hiányoznak

en: Cannot deselect missing files: %1
hu: A hiányzó fájlok kijelölése nem törölhető: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
hu: A hiányzó fájlok nem hozhatóak újra létre: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
hu: A fájl, ahová a(z) „%1” torrent adatai mentve lettek, hiányzik.
    Szeretné újra létrehozni?

en: Data file is missing
hu: Adatfájl hiányzik

en: Cannot recreate data file: %1
hu: Az adatfájl nem hozható újra létre: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
hu: Érvénytelen magnet hivatkozás: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
hu: Magnet hivatkozás letöltését kezdeményezte. Az optimális eredmény érdekében a DHT engedélyezése szükséges.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
hu: Párbeszédablak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
hu: Adja meg a hozzáadni kívánt partner IP-címét, vagy gépnevét és portszámát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
hu: Partner:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
hu: <p>Itt kell megadni a partner IP-címét vagy gépnevét, akihez csatlakozni szeretne.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Megjegyzés:</span> IPv4 és IPv6 címek is megadhatók</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
hu: Hozzáadás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
hu: Bezárás

en: Show a file tree
hu: Fastruktúra megjelenítése

en: Show a file list
hu: Fájllista megjelenítése

en: Filter
hu: Szűrő

en: Opening %1
hu: %1 megnyitása

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
hu: A torrenthez tartozó fájlok találhatóak a befejezett letöltések könyvtárában. Fel szeretné használni ezeket egy új letöltéshez?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
hu: A torrenthez tartozó minden fájl megtalálható a befejezett letöltések könyvtárában. Szeretné importálni ezeket a fájlokat?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
hu: A(z) <b>%1</b> fájl már megtalálható a befejezett letöltések könyvtárában. Szeretné importálni ezt a fájlt?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
hu: A(z) %1 könyvtár nem létezik. Létre szeretné hozni?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
hu: Megszüntette a kijelölését az alábbi létező fájloknak. A fájlok minden adata el fog veszni. Biztosan ezt szeretné?

en: Yes, delete the files
hu: Igen, a fájlok törlése

en: No, keep the files
hu: Nem, a fájlok meghagyása

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
hu: A(z) <b>%1</b> torrent megnyitása megoszt egy vagy több fájlt a következő torrentekkel. A torrentek nem írhatják ugyanazokat a fájlokat, válasszon másik helyet.

en: All Torrents
hu: Minden torrent

en: <b>Unable to determine free space</b>
hu: <b>Nem állapítható meg a szabad lemezterület</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
hu: %1 (%2 használatban meglévő fájlok által)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
hu: %1 hiányzik

en: Existing files: <b>None</b>
hu: Létező fájlok: <b>nincs</b>

en: Existing files: <b>All</b>
hu: Létező fájlok: <b>összes</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
hu: Létező fájlok: <b>%1</b> / <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
hu: Létező fájl: <b>nem</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
hu: Létező fájl: <b>igen</b>

en: Clear History
hu: Előzmények törlése

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
hu: Válassza ki a letöltendő fájlokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
hu: Letöltés helye:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
hu: A nemrég használt letöltési helyek előzményei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_download_location_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_list) i18n: ectx: property (te
en: ...
hu: …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
hu: Áthelyezi a fájlokat a megadott helyre a torrent letöltésének befejezésekor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
hu: Kész letöltések átmozgatása ide:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
hu: A nemrég használt átmozgatási helyek előzményei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
hu: Szöveg kódolása:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
hu: Minden fájl a torrentben. Megváltoztathatóak dupla kattintással.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
hu: Mind&en kijelölése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
hu: &Egyik sem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
hu: Kijelölés megfordítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
hu: Teljes összecsukás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
hu: Teljes kibontás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
hu: Nem található már létező fájl

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
hu: Csoport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
hu: Torrent indítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
hu: <p>Ha létező fájlok találhatók, hagyja ki az adatellenőrzést és feltételezze, hogy a fájlok teljesen le vannak töltve.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Megjegyzés: </span>csak akkor tegye ezt, ha teljesen biztos benne.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
hu: Már létező fájlok esetén adatellenőrzés kihagyása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
hu: Lemezterület

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
hu: Szükséges:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
hu: Elérhető:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
hu: Letöltés után:

en: Cannot load the torrent file: %1
hu: Nem sikerült betölteni a torrentfájlt: %1

en: Cannot open %1: %2
hu: %1 nem nyitható meg: %2

en: Failed to create %1: %2
hu: %1 létrehozása nem sikerült: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
hu: Létező torrent importálása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
hu: Adat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
hu: Válassza ki a torrentfájlt és a hozzátartozó adatokat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
hu: &Importálás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
hu: &Mégsem

en: Select the directory where the data now is.
hu: Válassza ki az adatok jelenlegi könyvtárát.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
hu: Nincs adatfájl a megadott helyen. Létre szeretné hozni az összes fájlt a megadott könyvtárban?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
hu: Nincs meg minden fájl az új könyvtárban, néhány még hiányzik. Létre szeretné hozni a hiányzó fájlokat a megadott könyvtárban?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
hu: Az adatfájl nincs a megadott helyen. Létre szeretné hozni a megadott könyvtárban?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
hu: Hiányzó fájlok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
hu: A következő fájlok hiányoznak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
hu: Többé már nincsenek itt, hozza létre őket újra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
hu: Létrehozás újra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
hu: Ne töltse le a hiányzó fájlokat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
hu: Letöltés kihagyása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
hu: A fájlokat áthelyezték egy másik helyre, válassza ki az új helyet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
hu: Új hely kiválasztása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
hu: Mégsem, ne indítsa el a torrentet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
hu: Mégsem

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
hu: URL megnyitása

en: Error fetching tracker list
hu: Hiba a követőlista lekérésekor

en: Please check if the URL in Settings > Advanced > Tracker list URL is reachable.
hu: Ellenőrizze, hogy a Beállítások > Speciális > Követőlista URL-ben megadott URL elérhető-e.

en: Invalid URL: %1
hu: Érvénytelen URL: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
hu: Cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
hu: Megnyitás a háttérben

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
hu: Sebességkorlátok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
hu: Sebességkorlátozás az egyéni torrentekhez (dupla kattintás a szerkesztéshez):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
hu: Szűrő:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
hu: Általános korlátozások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
hu: Maximális letöltési sebesség:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
hu: Nincs korlát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
hu: Maximális feltöltési sebesség:

en: Download Limit
hu: Letöltési korlát

en: Upload Limit
hu: Feltöltési korlát

en: Assured Download Speed
hu: Garantált letöltési sebesség

en: Assured Upload Speed
hu: Garantált feltöltési sebesség

en: No assured speed
hu: Nincs garantált sebesség

en: Create A Torrent
hu: Torrent létrehozása

en: Only HTTP is supported for webseeding.
hu: A webseed-hez csak a HTTP támogatott.

en: You must select a file or a folder.
hu: Ki kell választani egy fájlt vagy könyvtárat.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
hu: Nincs hozzáadva egy követő sem, biztosan szeretné létrehozni ezt a torrentet?

en: You must add at least one node.
hu: Legalább egy csomópontot meg kell adnia.

en: Choose a file to save the torrent
hu: Válasszon egy fájlnevet a torrent mentéséhez

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
hu: Torrent létrehozása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
hu: Az új torrent adatfájlja, vagy könyvtára:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectDirectory)
en: Select Directory
hu: Mappa kiválasztása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectFile)
en: Select File
hu: Fájl kiválasztása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
hu: Az egyes darabok mérete:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
hu: Feltöltés indítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
hu: Privát torrent (DHT nem engedélyezett)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
hu: Decentralizált (csak DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
hu: Torrent hozzáadása egy csoporthoz:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
hu: Követők

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
hu: Felfelé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
hu: Lefelé

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
hu: DHT-csomópontok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
hu: Csomópont:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
hu: IP-cím vagy gépnév

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
hu: Webes feltöltők

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
hu: Megjegyzések:

en: Policy for the %1 group
hu: %1 csoport házirendje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
hu: A csoport torrentjeinek alapértelmezett mentési helye. <br/><br/>Ez csak a fájlkiválasztó párbeszédablakban van használva, ha ezt a csoportot választja ki, a letöltési hely ez lesz. Ha szeretné, továbbra is megadhatja a letöltés helyét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
hu: Alapértelmezett mentés helye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
hu: Alapértelmezett átmozgatási hely:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
hu: A csoport torrentjeinek alapértelmezett áthelyezési helye. <br/><br/>Ez csak a fájlkiválasztó párbeszédablakban van használva, ha ezt a csoportot választja ki, ide lesznek áthelyezve a torrentek a letöltés befejezésekor. Ha szeretné, továbbra is megadhatja a letöltés helyét.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
hu: Azoknak a torrenteknek az alapértelmezett beállításai, amelyek hozzá lettek adva a csoporthoz.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
hu: Torrentkorlátok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
hu: Maximális letöltési arány:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
hu: Maximális feltöltési arány:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
hu: Maximális feltöltési idő:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
hu:  óra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
hu: Maximális megosztási arány:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
hu: Ha engedélyezve van, ezek a beállítások csak akkor lesznek alkalmazva, ha egy torrentet hozzáad a csoporthoz a fájlválasztó párbeszédablakban vagy a torrent létrehozásakor.<p>
    Ha nincs engedélyezve, a beállítások mindig alkalmazva lesznek, ha egy torrentet hozzáad ehhez a csoporthoz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
hu: A beállítások alkalmazása csak az újonnan megnyitott, illetve létrehozott torrentekre

en: Open a new tab
hu: Új lap

en: Close the current tab
hu: Jelenlegi lap bezárása

en: Edit Group Policy
hu: Csoportházirend szerkesztése

en: Open In New Tab
hu: Megnyitás új lapon

en: New Group
hu: Új csoport

en: Edit Name
hu: Átnevezés

en: Remove Group
hu: Csoport törlése

en: Group Policy
hu: Csoportházirend

en: Please enter the group name.
hu: Írja be a csoport nevét.

en: The group %1 already exists.
hu: Már létezik %1 nevű csoport.

en: Custom Groups
hu: Egyedi csoportok

en: Open Location
hu: Cím megnyitása

en: Create a new torrent
hu: Új torrent létrehozása

en: Open a torrent
hu: Torrent megnyitása

en: Open Silently
hu: Megnyitás a háttérben

en: Open a torrent without asking any questions
hu: Torrent megnyitása minden kérdés nélkül

en: Open URL
hu: Hivatkozás megnyitása

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
hu: Torrentfájlra mutató hivatkozás megnyitása (mágneses hivatkozások támogatottak)

en: IP Filter
hu: IP-szűrő

en: Show the list of blocked IP addresses
hu: Blokkolt IP-címek listájának megjelenítése

en: Import Torrent
hu: Torrent importálása

en: Import a torrent
hu: Torrent importálása

en: Show/Hide KTorrent
hu: A program megjelenítése/elrejtése

en: D: %1 | U: %2
hu: L: %1 | F: %2

en: IP Filter List
hu: IP-szűrőlista

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
hu: Érvénytelen IP-cím: <b>%1</b>. Az IP-címet „XXX.XXX.XXX.XXX” formátumban kell megadni.<br/><br/>Címtartomány is beírható helyettesítő karakterek, vagy a kezdő- és végpontok megadásával (pl. „127.0.0.*” és „200.10.10.0-200.10.10.40”).

en: Choose a file
hu: Fájlválasztó

en: Text files
hu: Szövegfájlok

en: Choose a filename to save under
hu: Válassza ki a mentendő fájlt nevét

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
hu: KTorrent feketelistás partnerek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
hu: Partner hozzáadása:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
hu: Az IP-címet „XXX.XXX.XXX.XXX” formátumban kell megadni.
                                            
    Címtartomány is beírható helyettesítő karakterek, vagy a kezdő- és végpontok megadásával (például „127.0.0.*” és „200.10.10.0-200.10.10.40”).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
hu: Törlés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
hu: Megnyitás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
hu: Mentés másként…

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: &Nézet

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
hu: Alap

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
hu: Torrentek

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
hu: Csoportok

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
hu: Nézet

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
hu: Speciális

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
hu: Könyvtár megnyitása

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
hu: Hozzáadás a csoporthoz

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
hu: Oszlopok beállítása

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
hu: Oszlopok

en: Bittorrent client by KDE
hu: Bittorrent kliens a KDE-től

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
hu: © Joris Guisson és Ivan Vasic, 2005-2011.

en: BitFinder Plugin
hu: BitFinder bővítmény

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
hu: Webes felület bővítmény, globális maximális megosztási arány javítás

en: Statistics Plugin
hu: Statisztika bővítmény

en: Application icon and a couple of others
hu: Alkalmazásikon és egyéb ikonok

en: 1.0 application icon
hu: 1.0 alkalmazásikon

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
hu: A ChunkBar tippjei és az IWFileTreeItem rendezése

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
hu: Országkijelző az InfoWidget bővítményhez. A zászlók erről az oldalról származnak: http://flags.blogpotato.de/, köszönet nekik is.

en: File prioritization and some other patches
hu: Fájlprioritás és további javítások

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
hu: A Miniupnp program mintájára készült a saját UPnP-megvalósításunk

en: Zeroconf enhancements
hu: Zeroconf-kiegészítések

en: Coldmilk webgui
hu: Coldmilk webes felület

en: IDEAl code from KDevelop
hu: IDEAl-kód a KDevelopból

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
hu: A konvertálási sebesség javítása az IP-szűrő modulban

en: Bryan Burns of Juniper Networks
hu: Bryan Burns a Juniper Networkstől

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
hu: 2 biztonsági hiba felfedezése (mindkettő javítva)

en: Patch to load silently with a save location
hu: Folt a rákérdezés nélküli betöltéshez

en: Fixes in PHP code of webinterface
hu: Javítások a webes felület PHP-kódjában

en: XFS specific disk preallocation
hu: XFS-specifikus lemezfoglalás

en: Patch to not show very low speeds
hu: A nagyon alacsony sebességek elrejtése (folt)

en: Patch to show potentially firewalled status
hu: Folt az esetleges tűzfalazás kijelzéséhez

en: Several patches
hu: Foltok

en: Patch to hide menu bar
hu: Folt a menüsor elrejtéséhez

en: Patch to change file priorities in the webgui
hu: Módosítható fájlprioritás a webes felületen (folt)

en: Several webgui patches
hu: Foltok a webes felülethez

en: Fixes for several warnings
hu: Foltok figyelmeztetések megszüntetéséhez

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
hu: Folt a szabad lemezterület kiszámításához FreeBSD rendszerekben

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
hu: Folt egy lefagyást okozó hibához a ChunkDownloadView-ban

en: A couple of bugfixes
hu: Hibajavítások

en: Patch to load torrents silently from the command line
hu: Folt a parancssoros rákérdezés nélküli torrentbetöltéshez

en: New set of icons
hu: Új ikonkészlet

en: Drag and drop support for Plasma applet
hu: Fogd és vidd támogatás a Plasma kisalkalmazáshoz

en: Patch to cleanup the plugin list
hu: Javítófolt a bővítmények listájához

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
hu: Javítófolt a Plasma kisalkalmazás felbukkanó ablakká alakításához

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
hu: Javítófolt az IP-tartományok kezeléséhez a szűrési dialógusban

en: Feature which adds the date a torrent was added
hu: Torrent hozzáadási időpontjának rögzítése

en: Feature to disable authentication in the webinterface
hu: Az azonosítás letiltásának lehetősége a webes felületen

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
hu: Kizárási minták a tartalommegosztó bővítményben

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
hu: Javítófolt az egyfájlos torrentek belső átnevezéséhez

en: Fix for bug 305379
hu: A 305379. hiba javítása

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
hu: Az x-scheme-handler/magnet MIME-típus támogatásának hozzáadása

en: Fix for bug 339584
hu: A 339584. hiba javítása

en: KF5 porting
hu: Portolás KF5-re

en: Bugfixes, cleanups and optimizations
hu: Hibajavítások, kódtisztítás és optimalizálás

en: Enable logging to standard output
hu: Naplózás bekapcsolása a standard kimenetre

en: Silently open torrent given on URL
hu: Torrent megnyitása a háttérben URL alapján

en: Document to open
hu: Megnyitandó dokumentum

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
hu: Torrent letöltésének indításakor a szükséges lemezterület lefoglalásának engedélyezése, vagy tiltása.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
hu: Lemezterület lefoglalása torrent indítása előtt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
hu: A gyors lemezterület-foglalás helyett teljes foglalás végrehajtása. Ez lassab a gyors módszernél, azonban megelőzheti a lemez töredezettségét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
hu: Lemezterület teljes lefoglalása (a töredezettség elkerülésére)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
hu: Teljesítmény

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
hu: A felhasználói felület frissítési időtartama:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
hu: <p>A felhasználói felület frissítésének időköze milliszekundumban.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Megjegyzés: </span>Ennek a növelése csökkenti a CPU használatot.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
hu: Hálózat-inaktivitási időtartam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
hu: <p>A sebességkorlátozott hálózati szálak alvási ideje. Nincs hatása, ha nincs beállítva sebességkorlát.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Megjegyzés:</span> Minél alacsonyabb, annál több CPU-t használ. Magas értéket beállítva alacsonyabb sebesség érhető el nagy sávszélesség esetén is.</p>
    <p>Például 100 MBites LAN-on 3000 KiB/s sebességkorlátot beállítva nem érheti el ezt a sebességet, ha ez az érték túl magas. Korlátozás nélkül egyszerűen elérhet 3000 KiB/s-nál nagyobb sebességet is LAN-on.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
hu: Magnet sor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
hu: Letöltési szálak száma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
hu: Az egyidejűleg versengő letöltési magnetek maximális száma.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
hu: A maximális időtartamot meghaladóan le nem töltött magnetek visszakerüljenek-e a sor végére vagy sem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
hu: Magnetek újra sorba rendezése ez után:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
hu: A maximális idő, ameddig egy magnet lefoglalhat egy letöltési helyet, mielőtt visszakerülne a sor végére.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en:  min
hu:  perc

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
hu: Hangfájlok előnézeti mérete:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
hu: <p>A hangfájl elején és végén lévő, előnyben részesítendő adat mennyisége az előnézethez.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
hu: Videofájlok előnézeti mérete:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
hu: <p>A videofájl elején és végén lévő, előnyben részesítendő adat mennyisége az előnézethez.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tracker list URL:
hu: Követőlista URL:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_trackerListUrl)
en: URL of the tracker list used when adding a torrent by infohash
    NOTE: Each tracker must be on its own line. Blank lines are ignored.
hu: A torrentek infohashsel történő hozzáadásakor használandó követőlista URL-je
    MEGJEGYZÉS: Egy sorban egy követő szerepelhet. Az üres sorok mellőzésre kerülnek.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
hu: Minden partner gépnevének feloldása. Ennek eredményeképpen a partnerek IP-címei helyett a gépnevek kerülnek megjelenítésre.
    
    Letiltható, amennyiben el kívánja kerülni a gépnevek feloldásával járó extra adatforgalmat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
hu: Partnerek gépneveinek feloldása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
hu: Jellemzők

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
hu: A DHT egy követő nélküli protokoll az azonos megosztott adattal rendelkező felhasználók megtalálására.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
hu: DHT használata további partnerek kereséséhez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
hu: DHT-kommunikáció UDP-portja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
hu: <p>A DHT protokollhoz használt UDP port.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Figyelem:</span> Ha router mögött van, ezt a portot továbbítani kell. Ezt az UPnP bővítmény megteszi Önnek.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
hu: µTorrent-kompatibilis partnercsere tiltása, vagy engedélyezése.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
hu: Partnercsere használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
hu: Webes feltöltők engedélyezése, vagy tiltása, ha a torrent tartalmaz ilyen lehetőséget.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
hu: Webes feltöltők használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
hu: A torrent adatainak teljes körű ellenőrzése a letöltés befejezése után.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
hu: Adatok ellenőrzése a letöltés befejezésekor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
hu: Titkosítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
hu: <p>A protokoll titkosítása akkor hasznos, ha az internetszolgáltatója lassítja a bittorrent kapcsolatokat. </p>
    <p>A titkosítás megakadályozza, hogy a bittorrent forgalom meg legyen jelölve és az internetszolgáltató nem fogja tudni lassítani.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
hu: Protokoll-titkosítás használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
hu: Nem minden kliens támogatja a titkosítást, néhány felhasználó pedig tiltja ezt a lehetőséget. Engedélyeznie kell ezt az opciót, ha el szeretné érni ezeket a partnereket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
hu: Titkosítatlan kapcsolatok engedélyezése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
hu: Követő

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
hu: Egyéni IP-cím megadása a követő által megállapított helyett. Ez a lehetőség proxy-kiszolgáló használata esetén alkalmazható.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
hu: Egyedi IP-cím, vagy gépnév küldése a követőnek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
hu: Egyedi IP-cím, vagy gépnév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
hu: Egyedi IP-cím, vagy gépnév küldése a követőnek. A gépnevek feloldása futás közben történik, majd a kapott IP-címek kerülnek elküldésre a követőnek.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
hu: Színek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_stalledTorrentColor)
en: Color to use for torrents when they are stalled or checking data.
hu: Az elakadt vagy adatokat ellenőrző torrentek színe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTorrentColor)
en: Color to use for torrents while seeding or downloading.
hu: A megosztó vagy letöltő torrentek színe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent is running:
hu: A torrent fut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Torrent is stalled or checking data:
hu: A torrent elakadt, vagy adatot ellenőriz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_errorTorrentColor)
en: Color to use for torrents with error status.
hu: A hibás torrentek színe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Torrent error:
hu: Torrenthiba:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_highlightTorrentNameByTrackerStatus)
en: Additionally highlight torrents based on the status of their trackers (if any)
hu: Torrentek kiemelése a követőik állapota szerint (ha van)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTrackerConnectionColor)
en: Color to use when at least one tracker is connected and replied no errors or warnings.
hu: A használandó szín, ha legalább egy követő csatlakozott, és nem jelzett hibát vagy figyelmeztetést.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Some of the trackers are reachable:
hu: Néhány követő elérhető:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_warningsTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in warning.
hu: A használandó szín, ha a követőhöz való legjobb csatlakozási kísérlet eredménye figyelmeztetés.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: None of the trackers are reachable:
hu: A követők egyike sem érhető el:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Reachable trackers report warnings:
hu: Az elérhető követők figyelmeztetéseket jelentettek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noTrackerConnectionColor)
en: Color to use when all trackers reply the errors or not found.
hu: A használandó szín, ha az összes követő hibát jelzett, vagy nem található.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Trackers are timing out:
hu: A követők túllépik az időkorlátot:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_timeoutTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in timeout. Connection will be attempted again later.
hu: A használandó szín, ha a követőhöz való legjobb csatlakozási kísérlet eredménye időtúllépés. A kapcsolódási kísérlet később megismétlődik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Low share ratio:
hu: Alacsony megosztási arány:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Good share ratio:
hu: Jó megosztási arány:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lowShareRatioColor)
en: Color to display share ratio below minimal good value.
hu: A minimális jó érték alatti megosztási arány színe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_goodShareRatioColor)
en: Color to display share ratio above minimal good value.
hu: A minimális jó érték feletti megosztási arány színe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset colors to their default values (other settings won't change).
hu: Alapértelmezett színek visszaállítása (egyéb beállítások nem változnak).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset Colors
hu: Színek visszaállítása

en: Application
hu: Alkalmazás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
hu: Mappák

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
hu: A torrentek információit tároló mappa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
hu: A KTorrent által jelenleg megnyitott torrentek információt tároló könyvtár.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
hu: Minden adat alapértelmezett mentési könyvtára.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
hu: A könyvtár, amelybe a letöltés befejezése után az adatok átmozgatásra kerülnek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
hu: Kész letöltések átmozgatása ide:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
hu: Könyvtár, amelybe a KTorrent által jelenleg megnyitott torrentfájlok másolásra kerülnek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
hu: Torrentfájlok másolása ide:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
hu: Paneltálca-ikon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Whether or not to always minimize to system tray on startup.
hu: Minimalizálja-e vagy sem a paneltálcára induláskor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Always minimize to system tray on startup
hu: Mindig minimalizálja a paneltálcára induláskor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
hu: Értesítőüzenetek tiltása, vagy engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
hu: Értesítőüzenetek megjelenítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
hu: Ha több torrentet jelöl ki egyszerre megnyitásra, nyissa meg őket csendben.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
hu: Több torrent megnyitása csendben

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
hu: Összes torrent megnyitása a háttérben.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
hu: Összes torrent megnyitása a háttérben

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state or locking the screen when torrents are running.
hu: A számítógép alvó állapotba kerülésének vagy a képernyő zárolásának megakadályozása, amikor a torrentek futnak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep and automatic screen locking when torrents are running
hu: Alvó mód és automatikus képernyőzárolás felfüggesztése, amikor a torrentek futnak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
hu: <p>Egyfájlos torrent átnevezése a fájl nevére.</p>
    <p>Ha például a fájl neve <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, a torrent neve <span style=" font-weight:600;">linux-desktop</span> lesz.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
hu: Egyfájlos torrentek átnevezése a fájlnévre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
hu: Az új torrentek ki legyenek-e emelve vagy sem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
hu: Új torrentek kiemelése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
hu: Teljes sebesség megjelenítése az ablakcímben

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
hu: Hálózat

en: All interfaces
hu: Minden csatoló

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
hu: Portok és korlátozások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
hu: <p>Az BitTorrent követő protokollhoz használt port</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Figyelem:</span> Ha router mögött van, ezt a portot továbbítani kell. Ezt az UPnP bővítmény megteszi Önnek.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
hu: Követő UPD-port:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
hu: <p>Az UDP követő protokollhoz használt port.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Figyelem:</span> Ha router mögött van, ezt a portot továbbítani kell. Ezt az UPnP bővítmény megteszi Önnek.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
hu: Kapcsolatok maximális száma torrentenként

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
hu: A maximálisan engedélyezett kapcsolatok száma torrentenként.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
hu: Általános kapcsolati korlát:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
hu: A torrentekre összességében vonatkozó kapcsolati korlátozás.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
hu: A maximális letöltési sebesség (KiB/s).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
hu: A maximális feltöltési sebesség (KiB/s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
hu: DSCP-érték az IP-csomagokhoz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
hu: Ez az érték a bittorrent-protokollnak küldött minden IP-csomag DSCP-mezőjébe belekerül.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
hu: Új kapcsolatok maximális száma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
hu: <p>Az egyszerre létesíthető kimenő kapcsolatok maximális száma.</p>
    <p>Ha a KTorrent blokkolja az internetforgalmat, próbálja csökkenteni ezt a számot.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
hu: Hálózati csatoló:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
hu: <p>A bejövő kapcsolatok figyeléséhez használt hálózati interfész.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Megjegyzés: </span>Újra kell indítani a programot a változtatás életbe lépéséhez.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
hu: A µTorrent adatforgalmi protokoll UPD-n keresztül üzemel, és úgy van optimalizálva, hogy a teljes használaton kívüli sávszélesség kitöltése mellett ne zavarjon egyéb forgalmakat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
hu: µTorrent adatforgalmi protokoll használata (µTP)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
hu: A µTP protokoll használata, a TCP mellőzése. Ez a megoldás sebességcsökkenést eredményezhet, mivel nem minden kliens támogatja az µTP-t.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
hu: µTP kizárólagos használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
hu: Elsődleges adatátviteli protokoll:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to setup a connection with a peer, this protocol is chosen first.
hu: A partnerekhez történő kapcsolódás során elsődlegesen használt adatátviteli protokoll.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
hu: Számolja ki a KTorrent a javasolt beállításokat az elérhető sávszélesség alapján.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
hu: Javasolt beállítások…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
hu: A KDE beállításaiban megadott HTTP proxybeállítások használata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
hu: KDE proxy-beállítások használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
hu: A használni kívánt HTTP proxy IP-címe, vagy gépneve.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
hu: A HTTP proxy portja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
hu: HTTP proxy használatának engedélyezése, vagy tiltása webes feltöltőknél.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
hu: Proxy használata webes feltöltőknél

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
hu: HTTP proxy használatának engedélyezése, vagy tiltása webes feltöltőknél.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
hu: Proxy használata a követőknél

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
hu: <p>SOCKS kiszolgáló használata a bittorrent kapcsolatokhoz.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Megjegyzés: </span>Ez nincs használva a követőkhöz való kapcsolódáskor.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
hu: SOCKS proxy-kiszolgáló használata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
hu: Kiszolgáló:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
hu: A SOCKS kiszolgáló IP-címe vagy gépneve.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
hu: A SOCKS kiszolgáló által használt port.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
hu: Verzió:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
hu: Engedélyezze ezt, ha a SOCKS-kiszolgáló név és jelszó megadásán keresztüli azonosítást igényel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
hu: Felhasználónév és jelszó szükséges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
hu: Felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
hu: Felhasználónév a SOCKS proxy-kiszolgálóhoz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
hu: Jelszó a SOCKS proxy-kiszolgálóhoz.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
hu: Sorkezelő

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a letöltési sorkezelő tiltásra kerül, teljes körű testreszabási lehetőséget biztosítva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
hu: Torrentek manuális kezelése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
hu: Maximális letöltések:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
hu: A sorkezelőben egyidejűleg elindított letöltések maximális száma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
hu: Maximális feltöltések:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
hu: A sorkezelőben egyidejűleg elindított feltöltések maximális száma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
hu: Ha kevés a lemezterület:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
hu: Ha kevés a lemezterület, és a sorkezelő el szeretne indítani egy torrentet.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
hu: Ne indítsa el a torrentet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
hu: Kérdezzen rá az indításra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
hu: Indítsa el a torrentet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
hu: Állítsa le a torrentet, ha a szabad lemezterület kevesebb, mint:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
hu: Minden torrent letöltésének leállítása, ha a szabad lemezterület az érték alá esik.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
hu: <p>Ha engedélyezve van, a sorkezelő csökkenti a túl sokáig beragadt torrentek prioritását.</p>
    <p>Ez lehetővé teszi a sorkezelőnek, hogy más torrenteket futtasson, ha egy torrent nem csinál semmit.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
hu: Több, mint ennyi ideje álló torrentek prioritásának csökkentése:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
hu: <p>A beragadásban tölthető idő. Ha egy torrent ennél több időre ragad be, a prioritása csökken.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
hu: Feltöltés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
hu: Feltöltés folytatása, ha a letöltés befejeződött. Ha ez tiltott, akkor a torrent leállításra kerül.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
hu: Befejezett letöltés után feltöltés folytatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
hu: Feltöltési szálak száma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
hu: A feltöltési szálak száma. Ez adja meg azoknak a partnereknek a számát, amelyeknek torrentenként egyidejűleg feltölthet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
hu: Alapértelmezett maximális megosztási arány:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
hu: <p>A maximális feltöltési arány. Ha ezt az értéket elérte, a feltöltés leáll. Ez csak az újonnan megnyitott torrentekre lesz alkalmazva, a meglévő torrentekre ez a változtatás nem lesz hatással.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Figyelem: </span>Ez nem használható letöltéskor, csak feltöltéskor.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
hu: Alapértelmezett maximális feltöltési idő:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
hu: A maximális feltöltési idő órában megadva. Az időtartam elérésekor a torrent leállításra kerül. A módosítása csak az új torrentekre érvényes, a már létezőkre nincs hatással.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red. Colors can be changed in color settings.
hu: Az az érték, amelynél a megosztási arány színe zöldre vált. Ennél alacsonyabb értékek piros színnel jelennek meg. A színek módosíthatóak a színbeállításoknál.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
hu: Minimális jó megosztási arány:

en: Calculate Recommended Settings
hu: Javasolt beállítások kiszámítása

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
hu: Javasolt beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
hu: Elérhető feltöltési sávszélesség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
hu: Elérhető letöltési sávszélesség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
hu: Kiszámítás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
hu: Átlagos sebesség szálanként:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
hu: Általában egyidejűleg letöltött torrentek száma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
hu: Szálak torrentenként:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
hu: Javasolt beállítások:

en: Speed down: %1 / up: %2
hu: Sebesség le: %1 - fel: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
hu: Letöltés: %1 - feltöltés: %2

en: DHT: off
hu: DHT: ki

en: %1 node | %1 nodes
hu[0]: %1 csomópont
hu[1]: %1 csomópont

en: %1 task | %1 tasks
hu[0]: %1 feladat
hu[1]: %1 feladat

en: The desktop is offline
hu: A munkaasztal nem érhető el

en: Magnet Link
hu: Magnet hivatkozás

en: Status
hu: Állapot

en: Peers
hu: Partnerek

en: Downloading
hu: Letöltés

en: Queued
hu: Várakozási sorban

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Start Magnet
hu: Magnet indítása

en: Stop Magnet
hu: Magnet leállítása

en: Copy Magnet URL
hu: Magnet URL másolása

en: Remove Magnet
hu: Magnet eltávolítása

en: Order
hu: Sorrend

en: Name
hu: Név

en: Time Stalled
hu: Elakadásban töltött idő

en: Priority
hu: Prioritás

en: Running
hu: Aktív

en: Not queued
hu: Nincs várakozási sorban

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
hu: Torrentek rendezése a letöltési sorban.
    Használja az egeret, vagy a mozgatás fel és le gombokat a sorrend módosításához.

en: Search
hu: Keresés

en: Show Search
hu: Keresés megjelenítése

en: Show or hide the search bar
hu: A keresési eszköztár megjelenítése és elrejtése

en: Move Top
hu: Mozgatás az elejére

en: Move a torrent to the top of the queue
hu: Torrent mozgatása a sor elejére

en: Move a torrent up in the queue
hu: Torrent felfelé mozgatása a sorban

en: Move a torrent down in the queue
hu: Torrent lefelé mozgatása a sorban

en: Move Bottom
hu: Mozgatás a végére

en: Move a torrent to the bottom of the queue
hu: Torrent mozgatása a sor végére

en: Show Downloads
hu: Letöltések megjelenítése

en: Show all downloads
hu: Összes letöltés megjelenítése

en: Show Uploads
hu: Feltöltések megjelenítése

en: Show all uploads
hu: Összes feltöltés megjelenítése

en: Show Not Queued
hu: Sorba nem állítottak megjelenítése

en: Show all not queued torrents
hu: Összes sorba nem állított torrent megjelenítése

en: Widget to manage the torrent queue
hu: Kisalkalmazás a letöltési sor kezelésére

en: Magnet Downloader
hu: Magnetletöltő

en: Displays the currently downloading magnet links
hu: Megjeleníti a letöltés alatt álló magnet hivatkozásokat

en: Start All
hu: Összes indítása

en: Start all torrents
hu: Összes torrent indítása

en: Stop All
hu: Összes leállítása

en: Stop all torrents
hu: Összes torrent leállítása

en: Suspend Torrents
hu: Torrentek felfüggesztése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
hu: Az összes futó torrent felfüggesztése

en: Group View
hu: Csoportnézet

en: Show or hide the group view
hu: Megjeleníti, vagy elrejti a csoportnézetet

en: Filter Torrents
hu: Torrentek szűrése

en: Filter torrents based on filter string
hu: Torrentek szűrése a szűrőkifejezés alapján

en: Set max upload speed
hu: Maximális feltöltési sebesség beállítása

en: Set max download speed
hu: Maximális letöltési sebesség beállítása

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
hu: Letöltés: <b>%1</b><br/>Feltöltés: <b>%2</b><br/>Letöltve: <b>%3</b><br/>Feltöltve: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
hu: <b>%1</b> csendesen megnyitva.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
hu: <b>%1</b> letöltése befejeződött.<br>Átlagsebesség: %2 le / %3 fel.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
hu: <b>%1</b> elérte a maximális megosztási arányát (%2), és leállításra került.<br>%3 feltöltve %4 átlagsebességgel.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
hu: <b>%1</b> elérte a maximális megosztási időtartamot (%2 óra), és leállításra került.<br>%3 feltöltve %4 átlagsebességgel.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
hu: <b>%1</b> megállítva a következő hiba miatt: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
hu: Sérült adat található a(z) <b>%1</b> torrentben.<br>Javasolt egy adatintegritási ellenőrzés végrehajtása.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
hu: <b>%1</b> elérte a maximális megosztási arányát (%2), és nem helyezhető várakozási sorba. <br>Távolítsa el manuálisan a korlátozást, ha folytatni szeretné a megosztást.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
hu: <b>%1</b> elérte a maximális megosztási idejét (%2 óra), és nem helyezhető várakozási sorba. <br>Távolítsa el manuálisan a korlátozást, ha folytatni szeretné a megosztást.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
hu: <b>%1</b> nem indítható el: <br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
hu[0]: 1 torrentnél több nem osztható meg. <br>
hu[1]: %1 torrentnél több nem osztható meg. <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
hu[0]: 1 torrentnél több nem tölthető le. <br>
hu[1]: %1 torrentnél több nem tölthető le. <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
hu: A Beállítások → Beállítóablak: KTorrent menüpont alatt módosíthatóak a korlátozások.

en: There is not enough diskspace available.
hu: Nincs elegendő lemezterület.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
hu: El fog fogyni a szabad lemezterület.<br /><b>%1</b> a következő helyre kerül letöltésre: „%2”.

en: Torrent has been stopped.<br />
hu: A torrent leállítva.<br />

en: Upload speed limit in KiB/s
hu: Feltöltési sebességkorlát (KiB/s)

en: Download speed limit in KiB/s
hu: Letöltési sebességkorlát (KiB/s)

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Torrent Settings
hu: Torrentbeállítások

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
hu: Tulajdonságok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
hu: A DHT egy elosztott adatbázis, amellyel további partnereket lehet találni egy torrenthez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
hu: DHT használata további partnerek kereséséhez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
hu: Partnercserével további partnereket lehet találni, a partnerinformációk cseréjével más partnerekkel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
hu: Partnercsere használata további partnerek kereséséhez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
hu: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A szuperfeltöltési mód egy olyan feltöltési mód, amely lehetővé teszi nagyobb feltöltési hatásfok elérését. Így kevesebb sávszélességet használ egy torrent megosztásához.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Megjegyzés: </span>Ezt csak akkor szabad használni, ha a boly még nincs teljesen benépesítve. Ha már több aktív feltöltő van, ez a mód haszontalan.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
hu: Szuperfeltöltő mód használata feltöltéshez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
hu: A torrent fájljainak áthelyezése egy másik mappába a letöltés befejezésekor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
hu: A hely, ahová a fájlokat mozgatni kell.

en: Checked %v of %m chunks
hu: %x / %m darab ellenőrizve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
hu: Találat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
hu: A megtalált, de nem letöltött darabok száma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
hu: Sikertelen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
hu: A letöltött, de hibás darabok száma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
hu: Nincs letöltve:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
hu: A nem letöltött darabok száma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
hu: Letöltve:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
hu: A letöltött és hibátlan darabok száma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
hu: Hibák:

en: Filter...
hu: Szűrő…

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
hu: Indítás

en: Start all selected torrents in the current tab
hu: Minden kijelölt torrent indítása az aktuális lapon

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
hu: Kényszerített indítás

en: Force start all selected torrents in the current tab
hu: Minden kijelölt torrent kényszerített indítása az aktuális lapon

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
hu: Leállítás

en: Stop all selected torrents in the current tab
hu: Minden kijelölt torrent leállítása az aktuális lapon

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
hu: Szünet

en: Pause all selected torrents in the current tab
hu: Minden kijelölt torrent indítása az aktuális lapon

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove all selected torrents in the current tab
hu: Minden kijelölt torrent eltávolítása az aktuális lapon

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
hu: Minden indítása

en: Start all torrents in the current tab
hu: Minden torrent indítása az aktuális lapon

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
hu: Minden leállítása

en: Stop all torrents in the current tab
hu: Minden torrent leállítása az aktuális lapon

en: Remove Torrent and Data
hu: Eltávolítás (adatokkal együtt)

en: Rename Torrent
hu: Torrent átnevezése

en: Add Peers
hu: Partner hozzáadása

en: Manual Announce
hu: Kézi bejelentés

en: Scrape
hu: Eltávolítás

en: Preview
hu: Előnézet

en: Data Directory
hu: Letöltési könyvtár

en: Temporary Directory
hu: Ideiglenes könyvtár

en: Move Data
hu: Adatok áthelyezése

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
hu: Beállítások

en: Remove from Group
hu: Eltávolítás a csoportból

en: Check Data
hu: Adatellenőrzés

en: Check all the data of a torrent
hu: Torrent adatainak ellenőrzése

en: Copy Torrent URL
hu: Torrent URL másolása

en: Export Torrent
hu: Torrent exportálása

en: Set the speed limits of individual torrents
hu: Az egyes torrentek sebességkorlátozásának beállítása

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
hu: A(z) <b>%1</b> torrent letöltése nem fejeződött be. Törölni szeretné a befejezetlen adatokat is?

en: Remove Download
hu: Letöltés eltávolítása

en: Delete Data
hu: Az adatok törlése

en: Keep Data
hu: Az adatok megőrzése

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
hu: A következő torrentek összes letöltött adata el fog veszni. Biztosan ezt szeretné?

en: Remove Torrent
hu: Eltávolítás

en: Select a directory to move the data to.
hu: Válassza ki az adatok célkönyvtárát.

en: Downloaded
hu: Letöltve

en: Size
hu: Méret

en: Uploaded
hu: Feltöltve

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
hu: Hátralévő

en: Down Speed
hu: Letöltési sebesség

en: Up Speed
hu: Feltöltési sebesség

en: Time Left
hu: Hátralévő idő

en: Seeders
hu: Feltöltők

en: Leechers
hu: Letöltők

en: % Complete
hu: % kész

en: Share Ratio
hu: Arány

en: Time Downloaded
hu: Letöltési idő

en: Time Seeded
hu: Feltöltési idő

en: Location
hu: Hely

en: Added
hu: Hozzáadva

en: How much data we have downloaded of the torrent
hu: A torrent már letöltött adatmennyisége

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
hu: A torrent teljes mérete, a mellőzött fájlok kivételével

en: How much data we have uploaded
hu: A feltöltött adatmennyiség

en: How much data left to download
hu: A letöltésből hátralévő adatmennyiség

en: Current download speed
hu: Aktuális letöltési sebesség

en: Current upload speed
hu: Aktuális feltöltési sebesség

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
hu: A torrent letöltéséig, illetve a maximális megosztási arány eléréséig hátralévő idő

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
hu: Csatlakozott feltöltők száma (a követő által regisztrálva)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
hu: Csatlakozott letöltők száma (a követő által regisztrálva)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
hu: A torrent összes adatából már meglévő mennyiség százalékban, a mellőzött fájlok kivételével

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
hu: A megosztási arány a feltöltött adatmennyiség száma osztva a letöltött adatmennyiséggel

en: How long we have been downloading the torrent
hu: A torrent letöltési ideje

en: How long we have been seeding the torrent
hu: A torrent feltöltési ideje

en: The location of the torrent's data on disk
hu: A torrent adatainak helye a lemezen

en: When this torrent was added
hu: Torrent hozzáadásának időpontja

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
hu: %1<br>Cím: <b>%2</b>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
hu: <br/><br/>Nem sikerült kapcsolatot teremteni a követővel.

en: KTorrent's UPnP test application
hu: A KTorrent UPnP tesztalkalmazása

en: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
hu: &copy; Joris Guisson és Ivan Vasic, 2005-2007.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
hu: UPnP tesztalkalmazás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
hu: Nem található router.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
hu: Routerek keresése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
hu: Protokoll:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
hu: Előre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
hu: Előrelépés visszavonása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
hu: Részletes mód

en: Maximum share ratio reached.
hu: A megosztási arány elérte a maximumot.

en: Maximum seed time reached.
hu: A feltöltési idő elérte a maximumot.

en: Uploads
hu: Feltöltések

en: Running Uploads
hu: Futó feltöltések

en: Not Running Uploads
hu: Nem futó feltöltések

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Running Downloads
hu: Futó letöltések

en: Not Running Downloads
hu: Nem futó letöltések

en: Active Torrents
hu: Aktív torrentek

en: Active Downloads
hu: Aktív letöltések

en: Active Uploads
hu: Aktív feltöltések

en: Passive Torrents
hu: Inaktív torrentek

en: Passive Downloads
hu: Inaktív letöltések

en: Passive Uploads
hu: Inaktív feltöltések

en: Ungrouped Torrents
hu: Csoporton kívüli torrentek

[ctx: *.torrent]
en: Torrents
hu: Torrentek

en: All files
hu: Minden fájl

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
hu: Letöltések maximális száma (0 = nincs korlátozás)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
hu: Feltöltések maximális száma (0 = nincs korlátozás)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
hu: Letöltés indítása kevés lemezterület esetén?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
hu: A kapcsolatok maximális száma torrentenként (0 = nincs korlátozás)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
hu: A kapcsolatok maximális száma az összes torrentre vonatkozóan  (0 = nincs korlátozás)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
hu: Maximális feltöltési sebesség (KiB/sec,  0 = nincs korlátozás)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
hu: Maximális letöltési sebesség (KiB/sec,  0 = nincs korlátozás)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
hu: Maximális megosztási arány  (0 = nincs korlátozás)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
hu: Ikon megjelenítése a paneltálcán

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
hu: Teljes sebességek megjelenítése a címben

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
hu: Sebességjelző megjelenítése a paneltálca-ikonon

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
hu: Letöltési sávszélesség (KiB/sec):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
hu: Feltöltési sávszélesség (KiB/sec):

note: i18n: ectx: label, entry (alwaysMinimizeToSystemTray), group (downloads)
en: Always minimize to system tray on startup.
hu: Mindig minimalizálja a paneltálcára induláskor.

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
hu: Értesítőüzenet megjelenítése, ha a torrent letöltése befejeződött.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
hu: Befejezett letöltés után feltöltés folytatása

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
hu: Az ideiglenes fájlok könyvtára

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
hu: Letöltés automatikusan a letöltési könyvtárba

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
hu: A letöltött fájlok könyvtára

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
hu: A .torrent fájlok automatikus másolása a megadott könyvtárba

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
hu: Mappa, amelybe a .torrent fájlok másolásra kerülnek

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
hu: Meghatározza, hogy egyedi IP-cím legyen-e használva a követőhöz való kapcsolódáskor

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
hu: A legutóbb használt mentési könyvtár

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
hu: A követőnél használt IP-cím

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
hu: A felhasználói felület frissítési időtartama

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
hu: DHT-támogatás

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
hu: DHT-port

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
hu: Feltöltési szálak száma

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
hu: A KTorrentView-ben megjelenített oszlopok száma

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
hu: A torrent leállításra kerül, ha már nincs elegendő lemezterület a letöltés befejezéséhez, és a rendelkezésre álló terület kevesebb, mint ez az érték.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
hu: Befejezett letöltések automatikus áthelyezése a megadott könyvtárba

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
hu: A befejezett letöltések ebbe a mappába kerülnek átmozgatásra

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
hu: Maximális feltöltési idő (óra, 0 = nincs korlátozás)

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Warning: %1
hu: Figyelmeztetés: %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
hu: <img src="available_color">&nbsp; - Letöltött darabok<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Letöltendő darabok<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Mellőzött darabok

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
hu: A(z) „%1” torrent elérte a maximális megosztási arányt és feltöltési időt. A korlátok figyelmen kívül hagyásával folytatódhat a feltöltés?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
hu: A(z) „%1” torrent elérte a maximális megosztási arányt. A korlátozás figyelmen kívül hagyásával folytatódhat a feltöltés?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
hu: A(z) „%1” torrent elérte a maximális feltöltési időt. A korlátozás figyelmen kívül hagyásával folytatódhat a feltöltés?

en: Limits reached.
hu: Korlátozások elérve.

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
hu: Nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségű lemezterület. Biztosan folytatni szeretné?

en: Insufficient disk space for %1
hu: %1 számára kevés a lemezterület.

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
hu: A következő torrentek számára nincs elegendő lemezterület. El szeretné így is indítani a letöltést?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
hu: A következő torrentek elérték a maximális feltöltési időt. Így is el szeretné indítani ezeket?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
hu: A következő torrentek elérték a maximális megosztási arányt. Így is el szeretné indítani ezeket?

en: Error starting torrent %1: %2
hu: Hiba a(z) %1 torrent indításakor: %2

en: Error
hu: Hiba

en: Error stopping torrent %1: %2
hu: Hiba a(z) %1 torrent leállításakor: %2

en: File
hu: Fájl

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
hu: Az mmap puffer végén túl nem lehetséges az írás.

en: Scheduler
hu: Ütemező

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
hu: Speciális korlátozások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
hu: Aktív képernyővédő esetén az általános korlátozások használata a hálózati beállításoknál megadottak helyett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
hu: Eltérő sebességkorlátok használata aktív képernyőkímélő esetén

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
hu: Általános feltöltési korlát aktív képernyőkímélő esetén.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
hu: Általános letöltési korlát aktív képernyőkímélő esetén.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
hu: Ütemező háttérszín:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
hu: Az ütemező hátterének színe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
hu: Ütemező sorszín:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
hu: Az ütemező összes sorának színe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
hu: Ütemező elemszín:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
hu: Az ütemező normál elemeinek színe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
hu: Ütemező szüneteltetett elemek színe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
hu: Az ütemező szüneteltetett elemeinek színe.

en: Bandwidth Scheduler
hu: Sávszélesség-ütemező

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
hu: Elem szerkesztése

en: Add an item
hu: Elem hozzáadása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
hu: Időtartam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
hu: Ettől:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_from) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_to)
en: hh:mm
hu: óó:pp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
hu: Eddig:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
hu: Ettől:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
hu: Eddig:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
hu: Korlátok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
hu: Letöltési korlát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
hu: Feltöltési korlát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
hu: Ha a képernyővédő aktív:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
hu: Kapcsolati korlátozások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
hu: Kapcsolati korlátozások beállítása

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
hu: Sávszélesség-ütemezés

en: Cannot open file %1: %2
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: %1. %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
hu: %1 - a fájl sérült, vagy nem érvényes KTorrent ütemezési fájl.

en: Edit the bandwidth schedule
hu: Sávszélesség-ütemezés beállítása

en: Load Schedule
hu: Ütemezés betöltése

en: Save Schedule
hu: Ütemezés mentése

en: New Item
hu: Új elem

en: Remove Item
hu: Elem eltávolítása

en: Edit Item
hu: Elem szerkesztése

en: Clear Schedule
hu: Ütemezés törlése

en: Scheduler Active
hu: Az ütemező aktív

en: Activate or deactivate the scheduler
hu: Az ütemező ki- és bekapcsolása

en: KTorrent scheduler files
hu: KTorrent ütemezési fájlok

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
hu: Ez az elem ütközik az ütemező egy másik elemével, ezért nem módosítható.

en: Suspended
hu: Felfüggesztve

en: %1 Down
    %2 Up
hu: %1 le
    %2 fel

en: Current schedule: suspended
hu: Aktuális ütemezés: felfüggesztve

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
hu: Aktuális ütemezés: %1/s letöltés, %2/s feltöltés

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
hu: Aktuális ütemezés: korlátlan letöltés, %1/s feltöltés

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
hu: Aktuális ütemezés: %1/s letöltés, korlátlan feltöltés

en: Current schedule: unlimited upload and download
hu: Aktuális ütemezés: korlátlan le- és feltöltés

en:  (scheduler disabled)
hu:  (ütemező letiltva)

en: Current schedule:
hu: Aktuális ütemezés:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
hu: Fájlletöltési sorrend

en: File download order for <b>%1</b>:
hu: <b>%1</b> fájlletöltési sorrendje:

en: Seasons and Episodes
hu: Évadok és epizódok

en: Album Track Order
hu: Számsorrend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
hu: Fájlletöltési sorrend:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
hu: Egyéni letöltési sorrend engedélyezése, vagy tiltása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
hu: Egyéni letöltési sorrend engedélyezve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
hu: Rendezés

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
hu: Fájlok keresése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
hu: A torrent fájljainak letöltési sorrendje. A felül található fájl kerül először letöltésre, majd  a második, harmadik, és így tovább…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
hu: Követők hozzáadása

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
hu: <img src="available_color">&nbsp; - Elérhető darabok<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Nem elérhető darabok<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Mellőzött darabok

en: Chunk
hu: Darab

en: Progress
hu: Folyamat

en: Peer
hu: Partner

en: Files
hu: Fájlok

en: Number of the chunk
hu: A darab száma

en: Download progress of the chunk
hu: A darab letöltési folyamata

en: Which peer we are downloading it from
hu: A partner, akitől az adatot töltjük

en: Download speed of the chunk
hu: A darab letöltési sebessége

en: Which files the chunk is located in
hu: A darabot tartalmazó fájlok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
hu: Darabok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
hu: Összesen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
hu: Letöltés alatt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
hu: Kizárva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
hu: Hátra van:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
hu: Méret:

[ctx: Open file]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: Open file with]
en: Open With
hu: Megnyitás ezzel

en: Check File
hu: Fájl ellenőrzése

en: Download first
hu: Letöltés elsőként

en: Download normally
hu: Normál letöltés

en: Download last
hu: Letöltés utoljára

en: Do not download
hu: Letöltés kihagyása

en: Delete File(s)
hu: Fájlok törlése

en: Move File
hu: Fájl áthelyezése

en: Collapse Folder Tree
hu: Könyvtárfa összecsukása

en: Expand Folder Tree
hu: Könyvtárfa kibontása

en: File Tree
hu: Fastruktúra

en: File List
hu: Fájllista

en: Show Filter
hu: Szűrő megjelenítése

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
hu[0]: A fájlban minden adat el fog veszni! Biztosan ezt szeretné?
hu[1]: A fájlokban minden adat el fog veszni! Biztosan ezt szeretné?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
hu: Nincs elég adat letöltve a fájl megnyitásához.
    
    Engedélyezi a szekvenciális letöltési módot a szükséges adatok megszerzéséhez magasabb prioritással?

en: Info Widget
hu: Információs kisalkalmazás

[ctx: @title:tab]
en: Status
hu: Állapot

en: Displays status information about a torrent
hu: Megjeleníti a torrent állapotát érintő információkat

[ctx: @title:tab]
en: Files
hu: Fájlok

en: Shows all the files in a torrent
hu: A torrenthez tartozó összes fájl megjelenítése

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
hu: Megjeleníti a torrenten keresztül kapcsolódó összes felhasználót

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
hu: Megjeleníti a torrent összes letöltés alatt álló darabját

en: Displays information about all the trackers of a torrent
hu: Megjeleníti a torrenthez tartozó követőket

en: Webseeds
hu: Webes feltöltők

en: Displays all the webseeds of a torrent
hu: Megjeleníti a torrenthez tartozó webes feltöltőket

[ctx: @title:column]
en: Preview
hu: Előnézet

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
hu: % kész

[ctx: Download first]
en: First
hu: Első

[ctx: Download last]
en: Last
hu: Utolsó

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: Preview available]
en: Available
hu: Elérhető

[ctx: Preview pending]
en: Pending
hu: Függőben

[ctx: No preview available]
en: No
hu: Nem

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: preview available]
en: Available
hu: Elérhető

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
hu: Lapok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
hu: Partnerek lapjának megjelenítése az ablak alján.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
hu: Partnerek listájának megjelenítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
hu: Darabok lapjának megjelenítése az ablak alján.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
hu: A letöltés alatt álló darabok listájának megjelenítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
hu: Követők lapjának megjelenítése az ablak alján.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
hu: Követők listájának megjelenítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
hu: A webes feltöltők lap jelenjen-e meg az ablak alján, vagy sem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
hu: Webes feltöltők listájának megjelenítése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
hu: Fájlprioritási színek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
hu: Elsődleges prioritás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
hu: Az elsődleges prioritású fájlokhoz használt szín.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
hu: Utolsó prioritás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
hu: Az utolsó prioritású fájlokhoz használt szín.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
hu: Partnerek lapjának megjelenítése a főablakban

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
hu: Darabok lapjának megjelenítése a főablakban

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
hu: Követők lapjának megjelenítése a főablakban

en: Kick Peer
hu: Partner kirúgása

en: Ban Peer
hu: Partner letiltása

[ctx: Choked]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: Not choked]
en: No
hu: Nem

[ctx: Snubbed]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: Not snubbed]
en: No
hu: Sorszám

[ctx: Interested]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: Not Interested]
en: No
hu: Nem

[ctx: Interesting]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: Not Interesting]
en: No
hu: Nem

en: Address
hu: Cím

en: Country
hu: Ország

en: Client
hu: Kliens

en: Choked
hu: Akadozik

en: Snubbed
hu: Lefulladt

en: Availability
hu: Elérhetőség

en: Score
hu: Pontszám

en: Upload Slot
hu: Feltöltési pont

en: Requests
hu: Kérések

en: Interested
hu: Érdekel

en: Interesting
hu: Érdekes

en: IP address of the peer
hu: A partner IP-címe

en: Country the peer is in
hu: A partner országa

en: Which client the peer is using
hu: A partner által használt kliens

en: Download speed
hu: Letöltési sebesség

en: Upload speed
hu: Feltöltési sebesség

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
hu: Ha a partner leállította az adatfolyamot, akkor nem fog adat érkezni tőle

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
hu: A letöltés lefulladt, ha a partnertől nem érkezett adat az elmúlt 2 percben

en: How much data the peer has of the torrent
hu: A partnernél található torrenthez tartozó adatok

en: Whether or not the peer has DHT enabled
hu: A partnerrel folytatott DHT-kommunikáció elérhetősége

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
hu: A partner pontszáma. Ez alapján kerül kiválasztásra partner feltöltéshez.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
hu: Csak feltöltési szállal rendelkező partnerek fogadhatnak tőlünk adatot

en: The number of download and upload requests
hu: Letöltési és feltöltési kérések száma

en: How much data we have downloaded from this peer
hu: Ettől a partnertől letöltött adat mennyisége

en: How much data we have uploaded to this peer
hu: Ennek a partnernek feltöltött adat mennyisége

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
hu: Szeretne-e a partner adatot letölteni tőlünk

en: Whether we are interested in downloading from this peer
hu: Szeretnénk-e letölteni ettől a partnertől

en: Private
hu: Privát

en: Public
hu: Publikus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
hu: Információ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
hu: Átlagos letöltési sebesség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
hu: Típus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
hu: Átlagos feltöltési sebesség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
hu: Információ hash:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
hu: Letöltött darabok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
hu: Elérhető darabok:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
hu: Megosztás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
hu: Megosztási arány:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
hu: Aránykorlát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
hu: Időkorlát:

en: Times Downloaded
hu: Letöltések száma

en: Next Update
hu: Következő frissítés

en: Copy Tracker URL
hu: Követő URL másolása

en: Copy Tracker status
hu: Követő állapotának másolása

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
hu: A hibás formátumú hivatkozások nem adhatóak hozzá:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
hu: Már létezik <b>%1</b> nevű követő.

en: The following duplicate trackers were not added:
hu: A következő duplikált követők nem lettek hozzáadva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
hu: Követő eltávolítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
hu: A privát torrentek jelenleg aktív követőinek módosítása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
hu: Követőváltás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
hu: Követők frissítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
hu: Az alapértelmezések visszaállítása

en: Speed
hu: Sebesség

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
hu: %1 webes feltöltő nem adható hozzá, mert már szerepel a listában.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
hu: %1 webes feltöltő nem távolítható el, mert része a torrentnek.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
hu: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webes feltöltő hozzáadása a torrenthez.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Megjegyzés: </span>Csak http-alapú feltöltők támogatottak.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
hu: Webes feltöltő hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
hu: Webes feltöltő eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
hu: Az összes engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
hu: Az összes letiltása

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
hu: Konvertálás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
hu: Blokklista konvertálása KTorrent-formátumúra. Kis türelmet…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
hu: &Mégsem

en: Loading txt file...
hu: TXT-fájl betöltése…

en: There are no IP addresses to convert in %1
hu: Nincs konvertálható IP-cím itt: %1

en: Automatic update of IP filter failed: %1
hu: Az IP-szűrő automatikus frissítése meghiúsult: %1

en: 7z files are not supported
hu: A 7z fájlok nem támogatottak

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
hu: Nem sikerült meghatározni a(z) <b>%1</b> fájltípusát

en: Cannot open zip file %1.
hu: Nem sikerült megnyitni a zip-fájlt: %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
hu: Az IP-szűrő automatikus frissítése meghiúsult:  a(z) %1 ZIP-fájl nem nyitható meg

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
hu: Nem található tiltólista a zip-fájlban: %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
hu: Az IP-szűrő automatikus frissítése meghiúsult:  a(z) %1 ZIP-fájl nem tartalmaz tiltólistát

en:  day |  days
hu[0]:  nap
hu[1]:  nap

en: Status: Loaded and running.
hu: Állapot: betöltve és fut.

en: Status: Not loaded.
hu: Állapot: nincs betöltve.

en: Status: Downloading and converting new block list...
hu: Állapot: új blokklista letöltése és konvertálása…

en: No update done yet.
hu: Nem történt frissítés.

en: %1 (Last update attempt failed.)
hu: %1 (az utolsó frissítési kísérlet sikertelen volt)

en: Never
hu: Soha

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
hu: IP-blokkolás beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
hu: PeerGuardian szűrőfájl

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
hu: Engedélyezze ezt az IP-szűrő bővítmény használatához.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
hu: PeerGuardian szűrő használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
hu: IP-szűrőfájl:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
hu: A használt szűrőfájl. Lehet helyi, vagy távoli fájl is.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
hu: IP-szűrőfájl letöltése és konvertálása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
hu: Letöltés/ko&nvertálás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
hu: PeerGuardian szűrő letöltése a bluetack.co.uk vagy az iblocklist.org oldalakról.
    Megjegyzés: az archívumfájlok mint a zip és a tar.gz vagy a tar.bz2 támogatottak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
hu: Automatikus frissítés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
hu: Engedélyezze ezt a szűrőfájl automatikus frissítéséhez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
hu: Fájl frissítési időköze:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
hu: Frissítési időköz napokban megadva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
hu: Utolsó frissítés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
hu: Következő frissítés:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
hu: 1-es szintű szűrő hivatkozás

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
hu: 1-es szintű szűrő kerüljön alkalmazásra?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
hu: Formázott naplószöveg használata

en: System
hu: Rendszer

en: Log Level
hu: Naplózási szint

en: Debug
hu: Nyomkövetés

en: Notice
hu: Tájékoztató üzenet

en: Important
hu: Fontos üzenet

en: All
hu: Mind

en: None
hu: Nincs

en: Log Viewer
hu: Naplómegjelenítő

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
hu: A naplózás szintje dupla kattintással megváltoztatható. A lehetséges szintek:
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Mind: </span>Minden üzenet megjelenítésre kerül</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fontos: </span>Csak a fontos üzenetek kerülnek megjelenítésre</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Figyelmeztető: </span>A figyelmeztető és a fontos üzenetek kerülnek megjelenítésre</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hibakereső: </span>A hibakereső, a figyelmeztető és a fontos üzenetek kerülnek megjelenítésre</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Semmi:</span> Nem kerül semmi megjelenítésre</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
hu: Formázott, vagy egyszerű szöveg megjelenítése a naplózott üzenetek megtekintésénél.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
hu: Formázott szöveg használata a naplózásnál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
hu: Naplózó kisalkalmazás pozíciója

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
hu: Tevékenység elválasztása

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
hu: Dokkolható kisalkalmazás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
hu: Torrent-tevékenység

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
hu: A látható sorok maximális száma:

en: Log
hu: Napló

en: View the logging output generated by KTorrent
hu: A KTorrent naplózási kimenetének megtekintése

en: Suspend Output
hu: Kimenet felfüggesztése

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
hu: <font color="#FF0000">Kimenet felfüggesztve</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
hu: <font color="#00FF00">Kimenet újraindítva</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
hu: Beállít egy követőt a torrentfájlból

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
hu: Bekapcsolja, ha egyedi követő van használva

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
hu: Az alapértelmezett követő

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
hu: dn megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
hu: Felugró megjelenítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
hu: Csak nyilvános torrentek engedélyezése

en: Copy Magnet URI
hu: Magnet URI másolása

en: Magnet link copied to clipboard
hu: A magnet hivatkozás a vágólapra lett másolva

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
hu: Magnetkészítő

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
hu: Magnetkészítő beállításai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
hu: Követő hozzáadása a torrentfájlból

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
hu: A hozzáadandó követők megadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
hu: Egyedi követő URL hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
hu: A követő URL-címe, amely része lesz a magnet hivatkozásnak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
hu: Torrentnév hozzáadása az URI-ben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
hu: Név hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
hu: A menüelem letiltása privát torrentek esetén

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
hu: Felugró visszajelzés adása

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
hu: Médialejátszó menü

en: Ready to play
hu: Kezdődhet a lejátszás

en: Playing: <b>%1</b>
hu: Lejátszás: <b>%1</b>

en: Available
hu: Elérhető

en: Pending
hu: Függőben

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
hu: <b>%1</b><br/>Előnézet: %2<br/>Letöltve: %3 %

en: Media Player
hu: Médialejátszó

en: Play
hu: Lejátszás

en: Pause
hu: Szünet

en: Stop
hu: Leállítás

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Show Video
hu: Videó megjelenítése

en: Add Media
hu: Média hozzáadása

en: Clear Playlist
hu: Lejátszólista törlése

en: Toggle Fullscreen
hu: Teljes képernyős mód

en: Movie player
hu: Videolejátszó

en: Show incomplete files
hu: Befejezetlen fájlok megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh media files
hu: Médiafájlok frissítése

en: Search media files
hu: Médiafájlok keresése

en: Title
hu: Cím

en: Artist
hu: Előadó

en: Length
hu: Hossz

en: Year
hu: Év

en: Random play order
hu: Véletlenszerű lejátszási sorrend

en: KTorrent is playing a video.
hu: A KTorrent videót játszik le.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
hu: Torrentek háttérben történő megnyitásának engedélyezése, vagy tiltása.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
hu: Törlési művelet aktiválva.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
hu: Áthelyezési művelet aktiválva.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
hu: Könyvtárak ismétlődő vizsgálata.

[ctx: folder name part]
en: loaded
hu: betöltve

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
hu: Mappa vizsgálata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
hu: Torrentfájlok keresése a következő mappákban:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
hu: A bővítmény által torrentfájlok után átvizsgált mappák.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
hu: Új mappa hozzáadása kereséshez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
hu: Mappa hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
hu: Mappa eltávolítása a listából.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
hu: Mappa eltávolítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
hu: A torrent megnyitása minden kérdés nélkül.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
hu: Torrentfájlok rekurzív keresése a mappában.<br/><br/>
    Megjegyzés: a keresés nem hajtódik végre a „betöltött” nevű mappákban.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
hu: Alkönyvtárak vizsgálata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
hu: Ha egy torrentfájl található és be van töltve, törölje.<br/><br/>
    Figyelmeztetés: a fájl véglegesen törlődik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
hu: Torrentfájl eltávolítása betöltés után

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
hu: A betöltött torrentfájl áthelyezése a „Betöltve“ nevű alkönyvtárba. A mappa létrehozásra kerül, ha még nem létezik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
hu: Torrentfájl áthelyezése a „Betöltve“ könyvtárba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
hu: A bővítmény által megnyitott torrentek hozzáadása egy csoporthoz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
hu: Torrentek célcsoportja.

[ctx: plugin name]
en: Scan for lost files
hu: Elveszett fájlok keresése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Widget position:
hu: Kisalkalmazás pozíciója:

en: Scan for lost files
hu: Elveszett fájlok keresése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnScanFolder)
en: Scan
hu: Keresés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select folder:
hu: Mappa kiválasztása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Show all files
hu: Minden fájl megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open file
hu: Fájl megnyitása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Delete on disk
hu: Törlés a lemezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
hu: Keresési eszköztár

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
hu: Aktuális keresőmotor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings) i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general)
en: Use proxy settings for search
hu: Proxybeállítások használata kereséshez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
hu: Az alapértelmezett böngésző használata

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
hu: Egyéni böngésző használata

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
hu: Egyéni böngésző elérési útja

[ctx: plugin name]
en: Search
hu: Keresés

en: Search for %1
hu: %1 keresése

en: Failed to parse %1
hu: %1 feldolgozása sikertelen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
hu: Keresés beállításai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
hu: Keresési előzmények törlése.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
hu: Keresési előzmények törlése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
hu: A torrent letöltésekor végrehajtandó alapértelmezett művelet visszaállítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
hu: Alapértelmezett torrentművelet visszaállítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
hu: Az előző munkamenet összes aktív keresésének visszaállítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
hu: Előző keresések visszaállítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
hu: Keresések megnyitása külső böngészőben.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
hu: Keresések megnyitása külső böngészőben

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
hu: HTTP proxy használatának engedélyezése, vagy tiltása kereséseknél.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
hu: A rendszerbeállításokban megadott alapértelmezett böngésző használata.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
hu: Egyéni böngésző használata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
hu: Egyéni böngésző elérési útja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
hu: Az egyéni böngésző elérési útja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
hu: Keresőmotorok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
hu: Új keresőmotor hozzáadása.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
hu: Minden kijelölt keresőmotor eltávolítása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
hu: &Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
hu: Minden keresőmotor eltávolítása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
hu: Min&den eltávolítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
hu: Minden alapértelmezett keresőmotor hozzáadása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
hu: Alapértelmezés &hozzáadása

en: Add a Search Engine
hu: Keresőmotor hozzáadása

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
hu: Adja meg a keresőmotor gépnevét (például www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
hu: %1 nem támogatja az Opensearch funkciót, ezért a keresési hivatkozás manuális megadása szükséges. A hivatkozásnak tartalmaznia kell a {searchTerms} karaktersort, ez kerül behelyettesítésre a keresett kifejezésre.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
hu: %1 - a hivatkozás nem tartalmazza a {searchTerms} karaktersort.

en: Search Text
hu: Szöveg keresése

en: Search Engine
hu: Keresőmotor

en: Search Engine Label
hu: Keresőmotor címkéje

en:  Engine:
hu:  Szolgáltató:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
hu: Letöltés:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
hu: Le szeretné tölteni, vagy menteni a torrentet?

en: Download Torrent
hu: Torrent letöltése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
hu: Letöltés

en: Home
hu: Saját mappa

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
hu: Légy szabad.

en: Search the web for torrents.
hu: Torrentek keresése a weben.

en: Save %1 to
hu: %1 mentése ide

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
hu: Leállítás

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
hu: Leállítási eszköztár

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
hu: Leállítás beállítása

en: Lock
hu: Zárolás

en: Sleep (suspend to RAM)
hu: Altatás (felfüggesztés memóriába)

en: Hibernate (suspend to disk)
hu: Hibernálás (felfüggesztés merevlemezre)

en: When all torrents finish downloading
hu: Ha minden torrent letöltése befejeződött

en: When all torrents finish seeding
hu: Ha minden torrent feltöltése befejeződött

en: When the events below happen
hu: Ha az alábbi esemény bekövetkezik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
hu: Leállítási opciók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
hu: Végrehajtandó művelet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
hu: Művelet végrehajtása ha:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
hu: Ha engedélyezve van, végrehajtja a műveletet, ha minden esemény megtörtént. Ha nincs engedélyezve, a fenti események bármelyikének bekövetkeztekor végrehajtja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
hu: Az összes eseménynek meg kell történnie

en: Shutdown Enabled
hu: Leállítás engedélyezve

en: Configure Shutdown
hu: Leállítás beállítása

en: Automatic shutdown not active
hu: Az automatikus leállítás nem aktív

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
hu:  ha az alábbi események bekövetkeznek:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
hu:  ha az alábbi események egyike bekövetkezik:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
hu: Az <b>összes torrent</b> letöltése befejeződött

en: <b>All torrents</b> finish seeding
hu: Az <b>összes torrent</b> feltöltése befejeződött

en: <b>%1</b> finishes downloading
hu: <b>%1</b> letöltése befejeződött

en: <b>%1</b> finishes seeding
hu: <b>%1</b> feltöltése befejeződött

en: Downloading finishes
hu: Letöltés befejezve

en: Seeding finishes
hu: Feltöltés befejezve

en: Event
hu: Esemény

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
hu: Kapcsolatok

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: Nodes
hu: Csomópontok

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
hu: Letöltők kapcsolódva

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
hu: Letöltők a bolyban

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
hu: Feltöltők kapcsolódva

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
hu: Feltöltők a bolyokban

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
hu: Letöltők átlagos száma torrentenként

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
hu: Feltöltők átlagos száma torrentenként

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
hu: Kapcsolódott letöltők átlagos száma aktív torrentenként

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
hu: Kapcsolódott feltöltők átlagos száma torrentenként

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
hu: Csomópontok

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
hu: Feladatok

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
hu: Letöltés

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
hu: Aktuális sebesség

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
hu: Átlag

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
hu: Korlát

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
hu: Partnerek

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
hu: Átlag a letöltőktől

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
hu: Átlag a letöltőkhöz

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
hu: Átlag a feltöltőktől

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
hu: A letöltőktől

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
hu: A feltöltőktől

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
hu: Feltöltés

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
hu: Aktuális sebesség

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
hu: Átlag

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
hu: Korlát

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
hu: Letöltők átlagos száma aktív torrentenként

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
hu: Feltöltők átlagos száma aktív torrentenként

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
hu: Megjelenítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
hu: Élsimítás használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
hu: Rácsos háttér megjelenítése

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
hu: Kisalkalmazás típusa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
hu: Natív

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
hu: (módosítás után a bővítmény újraindítása szükséges)

[ctx: @title:window]
en: Display
hu: Megjelenítés

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
hu: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Felirat:</h1><ul type='square'>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
hu: Mentés képként…

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
hu: Újraskálázás

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
hu: Alapállapot

en: Select path to save image…
hu: Válasszon célkönyvtárat a kép mentéséhez…

en: Image files
hu: Képfájlok

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
hu: Grafikonok frissítése a grafikus felület minden n-edik frissülésekor

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
hu: Adatgyűjtési időköz ezredmásodpercben

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
hu: A maximális skálaérték megadásának módja

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
hu: Feltöltők megjelenítése a bolyokban

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
hu: Letöltők megjelenítése a bolyokban

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
hu: Minták megjelenítése a letöltési grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
hu: Minták megjelenítése a partnerek grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
hu: Minták megjelenítése a feltöltési grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
hu: Minták megjelenítése a kapcsolatok grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
hu: Minták megjelenítése a DHT-grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
hu: Sebesség színe a letöltési grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
hu: Átlag színe a letöltési grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
hu: Korlát színe a letöltési grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
hu: Letöltőktől érkező adat átlagának színe a partnerek grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
hu: Letöltőkhöz küldött adat átlagának színe a partnerek grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
hu: Feltöltőktől érkező adat átlagának színe a partnerek grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
hu: Letöltők színe a partnerek grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
hu: Feltöltők színe a partnerek grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
hu: Sebesség színe a feltöltési grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
hu: Átlag színe a feltöltési grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
hu: Korlát színe a feltöltési grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
hu: Kapcsolódott letöltők színe a kapcsolatok grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
hu: Letöltők színe a bolyokban a kapcsolatok grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
hu: Kapcsolódott feltöltők színe a kapcsolatok grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
hu: Feltöltők színe a bolyokban a kapcsolatok grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
hu: Torrentenként kapcsolódott letöltők átlagának színe a kapcsolatok grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
hu: Torrentenként kapcsolódott feltöltők átlagának színe a kapcsolatok grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
hu: Futó torrentenként kapcsolódott letöltők átlagának színe a kapcsolatok grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
hu: Futó torrentenként kapcsolódott feltöltők átlagának színe a kapcsolatok grafikonján

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
hu: Csomópontok színe a DHT-grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
hu: Feladatok színe a DHT-grafikonon

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
hu: Legyen élsimítás a grafikonoknál?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
hu: Legyen megjelenítve a ronda szürke négyzetrács a háttérben?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
hu: A grafikon megjelenítéséhez szükséges kisalkalmazás típusa

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
hu: Frissítés

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
hu: Grafikonok frissítése

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
hu: GUI frissítésenként

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
hu: Adatok gyűjtése

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
hu: ezredmásodpercenként

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
hu: Mérésszámlálók

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
hu: A maximális sebesség kijelzésének módja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
hu: Valaha elért maximum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
hu: A grafikonon látható maximum

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
hu: Partnerek kapcsolatai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
hu: Feltöltők megjelenítése a bolyokban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
hu: Letöltők megjelenítése a bolyokban

[ctx: @title:window]
en: Statistics
hu: Statisztika

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
hu: Sebesség

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
hu: Átlagos sebesség

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
hu: Átlagos sebesség

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
hu: Sebességkorlát

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
hu: Sebességkorlát

en: Speed charts
hu: Sebesség grafikon

en: Displays charts about download and upload speed
hu: Grafikonok megjelenítése a letöltési és feltöltési sebességről

en: Connections charts
hu: Kapcsolat grafikon

en: Displays charts about connections
hu: Grafikonok megjelenítése a kapcsolatokról

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
hu[0]: %2
    1 aktív szűrő
hu[1]: %2
    %1 aktív szűrő

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
hu: <b>%1</b><br/><br/>Letöltés sikertelen: <b>%2</b>

en:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
hu:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Cím:</b> %1<br/>    <b>Dátum:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
hu: Hitelesítési süti

en: Enter the new authentication cookie
hu: Adja meg az új hitelesítési sütit

en: <b>Not Loaded</b>
hu: <b>Nincs betöltve</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
hu: <b>Letöltés sikertelen: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
hu: <b>Letöltés</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
hu: Állapot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
hu: Aktív szűrők:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
hu: Frissítési időköz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
hu: Az automatikus frissítések közötti időtartam.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
hu:  perc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
hu: Sütik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
hu: Szűrők

en: Date Published
hu: Publikálás dátuma

en: Edit Filter
hu: Szűrő szerkesztése

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
hu: Már létezik %1 nevű szűrő. A szűrő nevének egyedinek kell lennie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
hu: Karakterlánc egyezés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
hu: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Az elem címében keresendő karakterlánc. Az általános helyettesítési lehetőségek támogatottak:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Minden karakter önmagának felel meg, eltekintve az alábbiakban kiemeltektől. Tehát a <span style=" font-weight:600;">c</span> megfelelője a <span style=" font-style:italic;">c</span> karakter.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Megfelel bármelyik önálló karakternek.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Megfelel nulla, illetve bármilyen számú karakternek.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">A lehetséges karakterek szögletes zárójelen belül megadva. A karakterosztályon belül - akárcsak kívül - a backslash nem bír speciális jelentéssel.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Például a *.torrent megfelelője minden elem, ami .torrent-re végződik. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
hu: Alapértelmezetten a karakterláncok helyettesítő karaktereket használhatnak. Reguláris kifejezések használatához a funkció engedélyezése szükséges.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
hu: A karakterláncok reguláris kifejezések

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
hu: Az elemnek minden karakterláncnak meg kell felelnie a tartalmazáshoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
hu: Nagybetűérzékeny megfeleltetés

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
hu: Kizárási minták

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
hu: Az elemnek minden karakterláncnak meg kell felelnie a kizáráshoz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
hu: Évadok és epizódok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
hu: Évad és epizódegyezés használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
hu: Évadok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
hu: A letöltendő évadok megadása. Több évad vesszővel választható el. Tartomány megadásához a végpontok között kötőjel használható.
    
    Például: 1, 3-6, 9
    
    A megfelelő évadok: 1, 3, 4, 5, 6 és 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
hu: Epizódok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
hu: A letöltendő epizódok megadása. Több epizód vesszővel választható el. Tartomány megadásához a végpontok között kötőjel használható.
    
    Például:1, 3-6, 9
    
    A megfelelő epizódok: 1, 3, 4, 5, 6 és 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
hu: Megegyező évad és epizód esetén csak egy elem letöltése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
hu: A megfelelő elemek torrentjeinek letöltése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
hu: A nem megfelelő elemek torrentjeinek letöltése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
hu: Hozzáadás a csoporthoz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
hu: Torrentek megnyitása a háttérben

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
hu: Teszt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
hu: Hírcsatorna szűrése:

en: Aborted
hu: Megszakítva

en: Timeout when downloading feed
hu: Időtúllépés a hírcsatorna letöltésekor

en: Unknown hostname
hu: Ismeretlen gépnév

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: Unknown retriever error
hu: Ismeretlen letöltési hiba

en: Invalid feed data
hu: Érvénytelen hírcsatorna adat

en: Success
hu: Sikeres

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
hu: Tartalommegosztási eszköztár

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
hu: Nem található érvényes torrentre mutató hivatkozás itt: %1

en: Add/Remove Filters
hu: Szűrők hozzáadása/eltávolítása

en: Feed: <b>%1</b>
hu: Hírcsatorna: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
hu: Szűrők kezelése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
hu: Hírcsatorna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
hu: Aktív szűrők:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
hu: Alkalmazható szűrők:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
hu: Összes eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
hu: Új szűrő

en: Syndication
hu: Tartalommegosztás

en: Manages RSS and Atom feeds
hu: RSS és Atom hírcsatornák kezelése

en: Enter the URL
hu: Cím megadása

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
hu: Adja meg az RSS, vagy Atom hírcsatorna hivatkozását.

en: Failed to load feed %1: %2
hu: A(z) %1 hírcsatorna betöltése sikertelen: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
hu: A(z) %1 hírcsatorna könyvtárának létrehozása sikertelen: %2

en: Add New Filter
hu: Új szűrő hozzáadása

en: Add Feed
hu: Hírcsatorna hozzáadása

en: Remove Feed
hu: Hírcsatorna eltávolítása

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Add Filter
hu: Szűrő hozzáadása

en: Remove Filter
hu: Szűrő eltávolítása

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
hu: Alapértelmezett UPnP-eszköz

en: Device
hu: Eszköz

en: Ports Forwarded
hu: Port továbbítva.

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
hu: Modell neve: <b>%1</b><br/>Gyártó: <b>%2</b><br/>Modell leírása: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
hu: Az UPnP-bővítmény állapotának megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
hu: Újraolvasás
