ktorrent - en to ka translation catalogue (1268 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
ka: KTorrent-ს შემომავალი მიერთებების მიღება არ შეუძლია, რადგან TCP პორტი %1 უკვე დაკავებულია სხვა პროგრამის მიერ.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
ka: KTorrent-ს შემომავალი მიერთებების მიღება არ შეუძლია, რადგან UDP პორტი %1 უკვე დაკავებულია სხვა პროგრამის მიერ.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
ka: ტორენტის <b>%1</b> გახსნა ერთ ან მეტ ფაილს გაუზიარებს შემდეგ ტორენტებს. ტორენტებს, უფლება, იგივე ფაილში ჩაწერონ, არ აქვთ.

en: KTorrent is running one or more torrents
ka: KTorrent-ს ერთი ან მეტი ტორენტი აქვს გაშვებული

en: Cannot create torrent: %1
ka: ტორენტის შექმნის შეცდომა: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
ka: ერთი ან მეტი საცავის ტომი მიმაგრებული არაა. იმისთვის, რომ ეს ტორენტი გაუშვათ, ის მიმაგრებული უნდა იყოს.

en: Retry
ka: გამეორება

en: Storage volume %1 is not mounted
ka: საცავის ტომი %1 მიმაგრებული არაა

en: Storage volumes %1 are not mounted
ka: საცავის ტომები %1 მიმაგრებული არაა

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
ka: ვერ ვიპოვე რამდენიმე ფაილი ტორენტში "%1".
    გნებავთ, ისინი თავიდან შევქმნა, თუ არ გნებავთ, გადმოწეროთ ისინი?

en: Data files are missing
ka: მონაცემების ფაილები აღმოჩენილი არაა

en: Cannot deselect missing files: %1
ka: ვერ ამოვიღებ ნაკლულ ფაილებს: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
ka: ნაკლულ ფაილებს თავიდან ვერ შევქმნი: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
ka: ფაილი, სადაც ტორენტისთვის "%1" მონაცემები ინახებოდა, ვერ ვიპოვე.
    გნებავთ, თავიდან შექმნათ ის?

en: Data file is missing
ka: მონაცემების ფაილი აღმოჩენილი არაა

en: Cannot recreate data file: %1
ka: მონაცემების ფაილის შექმნის შეცდომა: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
ka: არასწორი მაგნიტური bittorrent-ის ბმული: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
ka: ცდილობთ გადმოწეროთ მაგნიტური ბმული და DHT ჩართული არაა. ოპტიმალური შედეგებისთვის ჩართეთ DHT.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
ka: შეიყვანეთ IP მისამართი ან ჰოსტის სახელი და პორტის ნომერი პარტნიორისთვის, რომელიც გნებავთ, დაამატოთ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
ka: პარტნიორი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
ka: <p>პარტნიორის, რომელთანაც გნებავთ, მიუერთდეთ, IP მისამართი და .</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა:</span> მისაღებია ორივე, IPv4 და IPv6 მისამართები</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Port:
ka: პორტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
ka: დახურვა

en: Show a file tree
ka: ფაილების ხის ჩვენება

en: Show a file list
ka: ფაილების სიის ჩვენება

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Opening %1
ka: %1-ის გახსნა

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
ka: ამ ტორენტის ზოგიერთი ფაილი დასრულებული გადმოწერების საქაღალდეშია აღმოჩენილი. გნებავთ, შემოიტანოთ ეს ფაილები და გამოიყენოთ დასრულებული გადმოწერების საქაღალდე ამ მდებარეობად?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
ka: ამ ტორენტის ყველა ფაილი დასრულებული გადმოწერების საქაღალდეშია აღმოჩენილი. გნებავთ, შემოიტანოთ ეს ფაილები და გამოიყენოთ დასრულებული გადმოწერების საქაღალდე ამ მდებარეობად?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
ka: ფაილი <b>%1</b> აღმოჩენილია დასრულებული გადმოწერების საქაღალდეში. გნებავთ, შემოიტანოთ ეს ფაილი?

[ctx: @action:button]
en: Import
ka: შემოტანა

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
ka: საქაღალდე %1 არ არსებობს. გნებავთ, შევქმნა ის?

[ctx: @action:button]
en: Create
ka: შექმნა

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
ka: თქვენ მოხსენით მონიშვნა შემდეგ არსებულ ფაილებს. ამ ფაილებში არსებულ მონაცემებს დაკარგავთ. მართლა გნებავთ, ეს ქნათ?

[ctx: @action:button]
en: Delete the Files
ka: ფაილების წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Keep the Files
ka: ფაილების შენარჩუნება

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
ka: ტორენტის <b>%1</b> გახსნა ერთ ან მეტ ფაილს შემდეგ ტორენტებთან გააზიარებდა. ტორენტებს ერთი და იგივე ფაილში ჩაწერის უფლება არ აქვთ. აირჩიეთ სხვა მდებარეობა.

en: All Torrents
ka: ყველა ტორენტი

en: <b>Unable to determine free space</b>
ka: <b>თავისუფალი ადგილსი განსაზღვრის შეცდომა</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
ka: %1 (%2 გამოიყენება არსებული ფაილების იერ)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
ka: %1 მოკლე

en: Existing files: <b>None</b>
ka: არსებული ფაილები: <b>არცერთი</b>

en: Existing files: <b>All</b>
ka: არსებული ფაილები: <b>ყველა</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
ka: არსებული ფაილები: <b>%1</b> <b>%2</b>-დან

en: Existing file: <b>No</b>
ka: არსებული ფაილი: <b>არა</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
ka: არსებული ფაილი: <b>დიახ</b>

en: Clear History
ka: ისტორიის გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
ka: არჩიეთ ფაილები, რომლებიც გნებავთ, გადმოწეროთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
ka: გადმოწერის საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
ka: ახლახან გამოყენებული ყველა გადმოწერის მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
ka: გადაიტანს ფაილებს მითითებულ მდებარეობაზე, როცა ტორენტის გადმოწერა დასრულდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
ka: გადატანა დასრულებისას:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
ka: დასრულებისას გადასატანად ახლახანს გამოყენებული ყველა მდებარეობის ისტორია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
ka: ყველა ფაილი ტორენტში. მათი შეცვლა, მათზე, ორმაგი წკაპით შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
ka: ყველაფრის &მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
ka: მონიშვნის &მოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
ka: მონიშვნის ინვერსია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
ka: ყველას ჩაკეცვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
ka: ყველას ამოკეცვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
ka: არსებული ფაილები ვერ ვიპოვე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
ka: პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
ka: ჯგუფი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
ka: Torrent-ის გაშვება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
ka: <p>როცა აღმოჩენილია არებული ფაილები, მონაცემები შემოწმება გამოტოვებული იქნება და ჩაითვლება, რომ ფაილები სრულადაა გადმოწერილი.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა: </span> გამოიყენეთ, როცა სრულად დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ იცით, რას აკეთებთ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
ka: მონაცემების შემოწმების გამოტოვება, თუ აღმოჩენილია არსებული ფაილები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
ka: დისკის ზომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
ka: საჭიროა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
ka: ხელმისაწვდომი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
ka: გადმოწერის შემდეგ:

en: Cannot load the torrent file: %1
ka: ვერ ჩავტვირთე ტორენტის ფაილი: %1

en: Cannot open %1: %2
ka: გახსნის შეცდომა: %1: %2

en: Failed to create %1: %2
ka: %1-ის შექმნის შეცდომა: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
ka: არსებული ტორენტის შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
ka: მონაცემები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
ka: არჩიეთ ტორენტის ფაილი და მონაცემები, რომელის მას ეკუთვნის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
ka: &შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
ka: &გაუქმება

en: Select the directory where the data now is.
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, სადაც, ახლა, მონაცემებია.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
ka: მონაცემების ფაილები მდებარეობაზე, რომელიც აირჩიეთ, აღმოჩენილი არაა. გნებავთ ყველა ფაილის შექმნა არჩეულ საქაღალდეში?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
ka: ახალ მდებარეობაზე ყველა ფაილი აღმოჩენილი არაა, ანუ ზოგიერთი აკლია. გნებავთ შექმნათ ნაკლული ფაილები არჩეულ საქაღალდეში?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
ka: მონაცემების ფაილი მდებარეობაზე, რომელიც აირჩიეთ, აღმოჩენილი არაა. გნებავთ ფაილის შექმნა არჩეულ საქაღალდეში?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
ka: ფაილები აკლია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
ka: აკლია შემდეგი ფაილები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
ka: ისინი აქ აღარაა. თავიდან შექმენით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
ka: თავიდან შექმნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
ka: ნაკლული ფაილები გადმოწერილი არ იქნება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
ka: არ ჩამოტვირთვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
ka: ფაილები გადატანილია სხვა ადგილას. აირჩიეთ ახალი მდებარეობა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
ka: აირჩიეთ ახალი მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
ka: გაუქმება. ტორენტი არ გაეშვება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
ka: გაუქმება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
ka: URL-ის გახსნა

en: Error fetching tracker list
ka: ტრეკერების სიის გამოთხოვის შეცდომა

en: Please check if the URL in Settings > Advanced > Tracker list URL is reachable.
ka: დარწმუნდით, რომ ბმული, რომელიც მითითებულია მორგება > დამატებით > ტრეკერების სიის ბმული, ხელმისაწვდომია.

en: Invalid URL: %1
ka: არასწორი URL: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
ka: ჩუმად გახსნა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
ka: სიჩქარის ლიმიტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
ka: სიჩქარის შეზღუდვები თითოეული ტორენტისთვის (ჩასასწორებლად - ორმაგი წკაპი):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
ka: ფილტრი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
ka: გლობალური ლიმიტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
ka: მაქსიმალური გადმოწერის სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
ka: ლიმიტის გარეშე

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), w
en:  KiB/s
ka:  კიბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
ka: ატვირთვის მაქსიმალური სიჩქარე:

en: Download Limit
ka: გადმოწერის ლიმიტი

en: Upload Limit
ka: ატვირთვის ლიმიტი

en: Assured Download Speed
ka: გარანტირებული გადმოწერის სიჩქარე

en: Assured Upload Speed
ka: გარანტირებული ატვირთვის სიჩქარე

en: No assured speed
ka: გარანტირებული სიჩქარის გარეშე

en: Create A Torrent
ka: ტორენტის შექმნა

en: Only HTTP(S) is supported for webseeding.
ka: ვებსიდისთვის, მხოლოდ, HTTP(S)-ია მხარდაჭერილი.

en: You must select a file or a folder.
ka: უნდა აირჩიოთ საქაღალდე ან ფაილი.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
ka: ტრეკერი არ დაგიმატებიათ. მართლა გნებავთ, ეს ტორენტი შექმნათ?

en: You must add at least one node.
ka: სულ ცოტა, ერთი კვანძის დამატება აუცილებელია.

en: Choose a file to save the torrent
ka: აირჩიეთ ფაილი, რომ ტორენტი შევინახო

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
ka: ტორენტის შექმნა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
ka: ფაილი ან საქაღალდე, საიდანაც ტორენტი გნებავთ, შევქმნა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectDirectory)
en: Select Directory
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectFile)
en: Select File
ka: აირჩიეთ ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
ka: თითოეული ნაგლეჯის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 32 KiB
ka: 32 კიბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 64 KiB
ka: 64 კიბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 128 KiB
ka: 128 კიბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 256 KiB
ka: 256 კიბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 512 KiB
ka: 512 კიბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 1 MiB
ka: 1 მიბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 2 MiB
ka: 2 მიბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 4 MiB
ka: 4 მიბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 8 MiB
ka: 8 მიბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 16 MiB
ka: 16 მიბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
ka: სიდინგის დაწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
ka: პირადი ტორენტი (DHT დაშვებული არაა)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
ka: დეცენტრალიზებული (მხოლოდ DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
ka: ტორენტის ჩამატება ჯგუფში:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
ka: ტრეკერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
ka: აწევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
ka: ჩამოწევა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
ka: DHT კვანძები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
ka: კვანძი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
ka: IP ან ჰოსტის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list) i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads)
en: Port
ka: პორტი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
ka: ვებ-სიდები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
ka: კომენტარები:

en: Policy for the %1 group
ka: პოლიტიკა %1 ჯგუფისთვის

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
ka: ნაგულისხმევი შენახვის მდებარეობა ამ ჯგუფის ტორენტებისთვის. <br/><br/>ეს, მხოლოდ, მაშინ გამოიყენება ფაილის არჩევანის დიალოგში, როცა ჯგუფს ცვლით, გადმოწერის მდებარეობა ამაზე იქნება დაყენებული. მისი გადაფარვა, თუ გნებავთ, ყოველთვის შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
ka: შენახვის ნაგულისხმები მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
ka: დასრულებისას გადატანის ნაგულისხმევი მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
ka: დასრულებისას გადატანის ნაგულისხმევი მდებარეობა ამ ჯგუფის ტორენტებისთვის. <br/><br/>ეს, მხოლოდ, მაშინ გამოიყენება ფაილის არჩევის დიალოგში, როცა ცვლით ჯგუფს, ამ დიალოგში დასრულებისას გადასატანი მდებარეობა ამ მნიშვნელობაზე იქნება დაყენებული. გადაფარვა, სურვილის შემთხვევაში, ყოველთვის შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
ka: ნაგულისხმევი პარამეტრები ტორენტებისთვის, რომლებსაც ამ ჯგუფში ჩაამატებთ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
ka: ტორენტი შეზღუდვები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
ka: მაქსიმალური გადმოწერის სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
ka: მაქსიმალური ატვირთვის სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
ka: მაქსიმალური სიდის დრო:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
ka:  საათი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
ka: მაქსიმალური გაზიარების ფარდობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
ka: როცა ეს ჩართულია, ეს პარამეტრები, მხოლოდ, მაშინ გადატარდება, როცა ამ ჯგუფში ტორენტს ფაილის არჩევანის ან ტორენტის შექმნის დიალოგში დაამატებთ.<p>
    თუ ეს ჩართული არაა, პარამეტრები ყოველთვის გადატარდება, როცა ტორენტს ამ ჯგუფში დაამატებთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
ka: პარამეტრების, მხოლოდ, ახლად გახსნილ ან შექმნილ ტორენტებზე გადატარება

en: Open a new tab
ka: ახალი ჩანართის გახსნა

en: Close the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართის დახურვა

en: Edit Group Policy
ka: ჯგუფური პოლიტიკის ჩასწორება

en: Open In New Tab
ka: ახალ ჩანართში გახსნა

en: New Group
ka: ახალი ჯგუფი

en: Edit Name
ka: სახელის ჩასწორება

en: Remove Group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: Group Policy
ka: ჯგუფური პოლიტიკა

en: Please enter the group name.
ka: შეიყვანეთ ჯგუფის სახელი.

en: The group %1 already exists.
ka: ჯგუფი %1 უკვე არსებობს.

en: Open Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: Create a new torrent
ka: ახალი ტორენტის შექმნა

en: Open a torrent
ka: ტორენტის გახსნა

en: Open Silently
ka: ჩუმად გახსნა

en: Open a torrent without asking any questions
ka: ტორენტის გახსნა კითხვების გარეშე

en: Open URL
ka: URL-ის გახსნა

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
ka: ბმულის გახსნა, რომელიც ტორენტზე მიუთითებს. მაგნიტური ბმულები ასევე მხარდაჭერილია

en: IP Filter
ka: IP ფილტრი

en: Show the list of blocked IP addresses
ka: დაბლოკილი IP მისამართების სიის ჩვენება

en: Import Torrent
ka: ტორენტის შემოტანა

en: Import a torrent
ka: ტორენტის შემოტანა

en: Show/Hide KTorrent
ka: KTorrent-ის ჩვენება/დამალვა

en: D: %1 | U: %2
ka: გ: %1 | ა: %2

en: IP Filter List
ka: IP ფილტრების სია

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
ka: არასწორი IP მისამართი <b>%1</b>. IP მისამართი უნდა იყოს ფორმატში 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>ასევე შეგიძლიათ, გამოიყენოთ ვაილდკარდები '127.0.0.*' ან მიუთითოთ შუალედები მაგ: '200.10.10.0-200.10.10.40'.

en: Choose a file
ka: ფაილის არჩევა

en: Text files
ka: ტექსტური ფაილები

en: Choose a filename to save under
ka: აირჩიეთ ფაილის სახელი, რომლის ქვეშაც შევინახავ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
ka: KTorrent-ის შავ სიაში მყოფი პარტნიორები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
ka: პარტნიორის დამატება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
ka: IP მისამართები უნდა იყოს ფორმატში 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    ასევე შეგიძლიათ გამოიყენოთ ვაილდკარდები '127.0.0.*' ან მიუთითოთ შუალედები '200.10.10.0-200.10.10.40'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
ka: გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
ka: გახსნა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
ka: მთავარი

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
ka: ტორენტი

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
ka: ჯგუფები

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
ka: ხედი

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
ka: დაწინაურებული

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
ka: საქაღალდის გახსნა

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
ka: ჯგუფში ჩამატება

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
ka: სვეტების მორგება

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
ka: სვეტები

en: Bittorrent client by KDE
ka: BitTorrent -ის კლიენტი KDE-სგან

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
ka: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson და Ivan Vasic

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
ka: ვებინტერფეისის დამატება, გლობალური მაქსიმალური გაზიარების ფარდობის პაჩი

en: Statistics Plugin
ka: სტატისტიკის დამატება

en: Application icon and a couple of others
ka: აპლიკაციის ხატულა და რამდენიმე სხვა რამ

en: Adam Treat
ka: ადამ ტრეატი

en: 1.0 application icon
ka: 1.0 აპლიკაციის ხატულა

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
ka: ChunkBar-ის მინიშნებადა IWFileTreeItem-ის დალაგება

en: Provider of the IP-Country database used in the InfoWidget plugin.
    The data is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0
    International License https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/.
    Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/, so thanks to them too.
ka: InfoWidget დამატების მიერ გამოყენებული IP-ქვეყნის ბაზის მომწოდებელი.
    მონაცემების ლიცენზიაა
    Creative Commons Attribution 4.0 International License https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/. 
    ალმები ავიღეთ საიტიდან http://flags.blogpotato.de/ , ასე რომ მათაც მადლობა.

en: The maxminddb library used for the InfoWidget plugin.
ka: InfoWidget დამატების მიერ გამოყენებული maxminddb-ის ბიბლიოთეკა.

en: File prioritization and some other patches
ka: ფაილების დაპრიორიტეტება და რამდენიმე სხვა რამ

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
ka: Miniupnp გამოვიყენეთ როგორც მაგალითი UPnP-ის ჩვენი განხორციელებისთვის

en: Zeroconf enhancements
ka: Zeroconf-ის გაუმჯობესებები

en: Alexander Dymo
ka: ალექსანდრ დაიმო

en: IDEAl code from KDevelop
ka: IDEAl-ის კოდი KDevelop-დან

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
ka: გადაყვანის სისწრაფე დამატებაში ipfilter

en: Bryan Burns of Juniper Networks
ka: Bryan Burns 'Juniper Networks'-დან

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
ka: აღმოაჩინა 2 უსაფრთხოების მოწყვლადობა (ორივე გასწორებულია)

en: Patch to load silently with a save location
ka: პაჩი, რომ ჩუმად ჩაიტვირთოს, შენახვის მდებარეობით

en: Fixes in PHP code of webinterface
ka: ვებ-ინტერფეისის PHP კოდის ჩასწორება

en: XFS specific disk preallocation
ka: XFS-ის დისკის წინასწარი გამოყოფა

en: Patch to not show very low speeds
ka: პაჩი, რომ ძალიან დაბალი სიჩქარე ნაჩვენები არ იყოს

en: Patch to show potentially firewalled status
ka: პაჩი, რომ აჩვენოს სტატუსი, რომ დიდი შანსით წინ ბრანდმაუერია

en: Several patches
ka: რამდენიმე პაჩი

en: Patch to hide menu bar
ka: პაჩი მენიუს ზოლის დასამალად

en: Patch to change file priorities in the webgui
ka: პაჩი ვებ-ინტერფეისში ფაილების პრიორიტეტის შესაცვლელად

en: Several webgui patches
ka: რამდენიმე ვებ-ინტერფეისის პაჩი

en: Fixes for several warnings
ka: რამდენიმე გაფრთხილების გასწორება

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
ka: FreeBSD-ზე თავისუფალი ადგილის გამოთვლის პაჩი

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
ka: პაჩი ChunkDownloadView-ში ავარიის გასასწორებლად

en: A couple of bugfixes
ka: გასწორდა რამდენიმე შეცდომა

en: Patch to load torrents silently from the command line
ka: პაჩი ტორენტების ბრძანებების სტრიქონიდან კითხვების გარეშე ჩასატვირთად

en: New set of icons
ka: ახალი ხატულების სეტი

en: Aaron J. Seigo
ka: აარონ ჯ. სეიგო

en: Drag and drop support for Plasma applet
ka: გადათრევა/დაგდების მხარდაჭერა Plasma-ის აპლეტისთვის

en: Patch to cleanup the plugin list
ka: დამატებების სიის გასუფთავების პაჩი

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
ka: Plasma-ის აპლეტის მხტუნარა აპლეტად გადაკეთების პაჩი

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
ka: პაჩი IP ფილტრის დიალოგში IP შუალედების დასამატებლად

en: Feature which adds the date a torrent was added
ka: თვისება, რომელიც ამატებს თარიღს დამატებულ ტორენტს

en: Feature to disable authentication in the webinterface
ka: ვებინტერფეისში ავთენტიკაციის ჩართვა/გამორთვა

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
ka: ამოღების ნიმუშები სინდიკაციის დამატებისთვის

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
ka: პაჩი ერთფაილიანი ტორენტების სახელის გადარქმევისთვის

en: Fix for bug 305379
ka: გასწორება შეცდომისთვის 305379

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
ka: მხარდაჭერის დამატება x-scheme-handler/magnet mimetype-სთვის

en: Fix for bug 339584
ka: გასწორება შეცდომისთვის 339584

en: KF5 porting
ka: KF5-ზე პორტი

en: Bugfixes, cleanups and optimizations
ka: შეცდომების გასწორება და ოპტიმიზაციები

en: KF6 porting
ka: KF6-ზე პორტი

en: Enable logging
ka: ჟურნალის ჩანაწერების ჩართვა

en: Enable logging to standard output. Requires --enable-logging to be specified as well.
ka: სტანდარტულ გამოტანაში ჟურნალის ჩვენების ჩართვა. აუცილებელია ასევე მიუთითოთ --enable-logging.

en: Silently open torrent given on URL
ka: მითითებულ ბმულზე მყოფი ტორენტის გახსნა

en: Document to open
ka: გასახსნელი დოკუმენტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
ka: უნდა გამოიყოს თუ არა დისკზე ადგილი წინასწარ, ტორენტის გადმოწერის დაწყებამდე.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
ka: დისკზე ადგილის გამოყოფა ტორენტის გაშვებამდე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
ka: სწრაფი გამოყოფის მაგიერ ადგილის სრული გამოყოფა. ეს უფრო ნელია, ვიდრე სწრაფი გზა, მაგრამ თავიდან იცილებს დისკის ფრაგმენტაციას.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
ka: დისკზე ადგილის სრული გამოთხოვა (თავიდან იცილებს ფრაგმენტაციას)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
ka: წარმადობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
ka: გრაფიკული ინტერფეისის განახლების ინტერვალი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
ka: <p>ინტერფეისის განახლების დაყოვნება მილიწამებში.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">გაფრთხილება: </span>ამის გადიდება პროცესორზე დატვირთვას შეამცირებს.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en:  ms
ka:  მწმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
ka: ქსელის ძილის ინტერვალი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
ka: <p>დროის ხანგრძლივობა, რომლის განმავლობაშიც ქსელის ნაკადები დაიძინებენ, როცა ისინი სიჩქარეზეა შეზღუდული. ამას არანაირი გავლენა არ აქვს, თუ სიჩქარე შეზღუდული არაა.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა:</span> რაც ნაკლებია ეს მნიშვნელობა, მით მეტია პროცესორის გამოყენება. მაღალმა მნიშვნელობებმა კი დიდი გამტარობის შემთხვევაშიც კი გადმოწერის სიჩქარე შეუძლიათ, შეამცირონ</p>
    <p>მაგალითად, 100 მბიტ/წმ ლოკალურ ქსელზე, თუ დააყენებთ შეზღუდვას 3000 კიბ/წმ, ამ სიჩქარეს, შეიძლება, ვერც მიაღწიოთ, როცა ეს მნიშვნელობა ძალიან დიდია. შეზღუდვის არარსევიბუბს შეთხვევაში კი ლოკალურ ქსელში 30000 კიბ/წმ-ს იოლად ასცდებით</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
ka: მაგნიტების რიგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
ka: გადმოწერის სლოტების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
ka: მაგნიტების რაოდენობა, რომლების ერთდროული გადმოწერაც მიმდინარეობს.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
ka: გადავა თუ არა მაგნიტები, რომლებიც არ გადმოწერილა დროის მაქსიმალური შუალედის ამოწურვის შემდეგ, რიგის ბოლოში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
ka: მაგნიტების რიგში თავიდან ჩასმის დრო:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
ka: მაქსიმალური დრო, რომელიც მაგნიტს შეუძლია, გადმოწერის სლოტი დაიკავოს, სანამ უკან, რიგში დაბრუნდება.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en:  min
ka:  წთ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
ka: მინიატურის ზომა აუდიო ფაილებისთვის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
ka: <p>მონაცემები აუდიო ფაილის დასაწყისში და ბოლოში, რომელსაც, მინიატურის შესაქმნელად, უფრო დიდი პრიორიტეტი ექნება.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en:  KiB
ka:  კიბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
ka: მინიატურის ზომა ვიდეო ფაილებისთვის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
ka: <p>მონაცემები ვიდეო ფაილის დასაწყისში და ბოლოში, რომელსაც, მინიატურის შესაქმნელად, უფრო დიდი პრიორიტეტი ექნება.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tracker list URL:
ka: ტრეკერის სიის ბმული:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_trackerListUrl)
en: URL of the tracker list used when adding a torrent by infohash
    NOTE: Each tracker must be on its own line. Blank lines are ignored.
ka: ტრეკერები სიის ბმული, რომელიც საინფორმაციო ჰეშში ტორენტის ჩამატებისთვის გამოიყენება.
    გაფრთხილება: თითოეული ტრეკერი ცალკე ხაზზე უნდა იყოს. ცარიელი ხაზები გამოტოვებულია.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
ka: პარტნიორის ჰოსტის სახელის ამოხსნა. ეს გამოიწვევს, რომ პარტნიორის IP მისამართის მაგიერ ჰოსტის სახელი გამოჩნდება.
    
    თუ არ მოგწონთ, ეს დამატებით ტრაფიკს რომ ხარჯავს, შეგიძლიათ გამორთოთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
ka: პარტნიორების ჰოსტის სახელის ამოხსნა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
ka: ფუნქციები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
ka: DHT უტრეკერო პროტოკოლია ისეთი პარტნიორების საპოვნელად, რომლებიც იგივე ტორენტებს აზიარებენ, რომლებსაც თქვენ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
ka: DHT-ის გამოყენება დამატებითი პარტნიორების მისაღებად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
ka: UDP პორტი DHT კომუნიკაციისთვის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
ka: <p>DHT პროტოკოლისთვის გამოყენებული UDP პორტი.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">გაფრთხილება:</span> თუ რაუტერის უკან ზიხართ, ამ პორტებს გადამისამართება სჭირდებათ, რათა შემომავალი DHT მოთხოვნები მიიღოს. ამის გაკეთება თქვენთვის UPnP დამატებას შეუძლია.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
ka: გამოვიყენო თუ არა µTorrent-თან თავსებადი პარტნიორების მიმოცვლა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
ka: პარნიორების მიმოცვლის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
ka: გამოვრთოთ თუ ჩავრთო ვებსიდების გამოყენება, როცა ტორენტი მათ შეიცავს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
ka: ვებსიდების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
ka: როცა ტორენტის გადმოწერა დასრულდება, მისი მონაცემების სრული შემოწმება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
ka: მონაცემების შემოწმება, როცა გადმოწერა დასრულდება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
ka: დაშიფვრა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
ka: <p>პროტოკოლის დაშიფვრა სასარგებლოა, როცა თქვენი ISP bittorrent-ის მიერთებებს ანელებს. </p>
    <p>დაშიფვრა ხეს შეუშლის bittorrent-ის პროტოკოლის ამოცნობას და თქვენი ISP ვეღარ შეანელებს მას. </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
ka: პროტოკოლის დაშიფვრის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
ka: დაშიფვრის მხარდაჭერა ყველა კლიენტს არ გააჩნია და არის ხალხი, ვისაც დაშიფვრა გამორთული აქვს. თუ გნებავთ, ამ პარტნიორებს მიუერთდეთ, ეს პარამეტრი ჩართული უნდა გქონდეთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
ka: დაუშიფრავი შეერთებების დაშვება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
ka: ტრეკერი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
ka: იმის მაგიერ, რომ თქვენი IP მისამართის დადგენა ტრეკერს მიანდოთ, შეგიძლიათ ტრეკერს თქვენი IP მისამართი თქვენვე მიაწოდოთ. გამოიყენეთ ეს, როცა პროქსის უკნიდან მუშაობთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
ka: ტრეკერისთვის ხელით მითითებული IP მისამართის ან ჰოსტის სახელის გაგზავნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
ka: მომხმარებლის IP მისამართი ან ჰოსტის სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
ka: ხელით მითითებული IP მისამართი ან ჰოსტის სახელი ტრეკერისთვის გასაგზავნად. ჰოსტის სახელები დამუშავებისას ამოიხსნება და ამოხსნილი IP მისამართი ტრეკერს გაეგზავნება.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
ka: ფერები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_stalledTorrentColor)
en: Color to use for torrents when they are stalled or checking data.
ka: ფერი, რომელიც გამოიყენება ტორენტებისთვის, რომლებიც გაჭედილია, ან მონაცემებს ამოწმებს.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTorrentColor)
en: Color to use for torrents while seeding or downloading.
ka: ტორენტის ფერი სიდირებისას ან გადმოწერისას.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent is running:
ka: ტორენტი გაშვებულია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Torrent is stalled or checking data:
ka: ტორენტი გაჭედილია ან მონაცემებს ამოწმებს:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_errorTorrentColor)
en: Color to use for torrents with error status.
ka: შეცდომის მქონე ტორენტების ფერი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Torrent error:
ka: ტორენტის შეცდომა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_highlightTorrentNameByTrackerStatus)
en: Additionally highlight torrents based on the status of their trackers (if any)
ka: დამატებითი გამოკვეთა ტორენტებისთვის მათი ტრეკერების სტატუსზე დამოკიდებულებით (თუ არსებობს)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTrackerConnectionColor)
en: Color to use when at least one tracker is connected and replied no errors or warnings.
ka: ფერი, რომელიც გამოიყენება, როცა მიერთებულია ერთი ტრეკერი მაინც და უკან გაფრთხილება და შეცდომა არ დაუბრუნებია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Some of the trackers are reachable:
ka: ზოგიერთი ტრეკერი ხელმისაწვდომია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_warningsTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in warning.
ka: ფერი, რომელიც გამოიყენება, როცა საუკეთესო, რაც ტრეკერთან მიერთებისას პასუხად მივიღე, გაფრთხილებაა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: None of the trackers are reachable:
ka: ხელმისაწვდომია არც ერთი ტრეკერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Reachable trackers report warnings:
ka: გაფრთხილებები ხელმისაწვდომი ტრეკერებისგან:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noTrackerConnectionColor)
en: Color to use when all trackers reply the errors or not found.
ka: ფერი, რომელიც გამოიყენება, როცა ყველა ტრეკერი შეცდომას პასუხობს ან მიუწვდომელია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Trackers are timing out:
ka: ტრეკერები, რომლების მოლოდინის ვადაც ამოიწურა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_timeoutTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in timeout. Connection will be attempted again later.
ka: ფერი, რომელიც გამოიყენება როცა საუკეთესო მცდელობა, ტრეკერს დავკავშირებოდი, ვადის ამოწურვით დასრულდა. დაკავშირებას ისევ ვცდი, მოგვიანებით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Low share ratio:
ka: დაბალი გაზიარების ფარდობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Good share ratio:
ka: კარგი გაზიარების ფარდობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lowShareRatioColor)
en: Color to display share ratio below minimal good value.
ka: ფერი გაზიარების ფარდობის მინიმალურ კარგ მნიშვნელობაზე ქვემოთ ყოფნისას.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_goodShareRatioColor)
en: Color to display share ratio above minimal good value.
ka: ფერი გაზიარების ფარდობის მინიმალურ კარგ მნიშვნელობაზე ზემოთ ყოფნისას.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset colors to their default values (other settings won't change).
ka: ფერების ჩამოყრა საწყის მნიშვნელობებზე (სხვა პარამეტრები არ შეიცვლება).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset Colors
ka: ფერების ჩამოყრა

en: Application
ka: აპლიკაცია

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
ka: საქაღალდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
ka: საქაღალდე ტორენტის ინფორმაციის შესანახად:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
ka: საქაღალდე ამჟამად KTorrent-ში გახსნილი ტორენტების შესახებ ინფორმაციის შესანახად.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
ka: საქაღალდე ყველა მონაცემის ნაგულისხმევად შესანახად.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
ka: საქაღალდე, სადაც მონაცემების გადატანა მოხდება, როცა ტორენტის გადმოწერა დასრულდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
ka: დასრულებული ტორენტების გადატანა საქაღალდეში:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
ka: საქაღალდე, სადაც მოხდება KTorrent-ში გახსნილი ყველა ტორენტის ფაილის კოპირება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
ka: ტორენტის ფაილების კოპირება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
ka: სისტემური პანელის ხატულა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Whether or not to always minimize to system tray on startup.
ka: გაშვებისას სისტემის კუთხეში ჩაკეცვა, თუ არა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Always minimize to system tray on startup
ka: გაშვებისას სისტემის კუთხეში ჩაკეცვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
ka: მხტუნარა შეტყობინებების ჩვენება სისტემურ საათთან, თუ არა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
ka: მხტუნარა შეტყობინებების ჩვენება სისტემურ საათთან

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
ka: როცა არჩევთ ერთდროულად ერთზე მეტი ტორენტის გახსნას, ისინი ჩუმად გაიხსნება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
ka: ერთზე მეტი ტორენტის ჩუმად გახსნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
ka: ყველა ტორენტის ჩუმად გახსნა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
ka: ყველა ტორენტის ჩუმად გახსნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state or locking the screen when torrents are running.
ka: როცა ტორენტები გაშვებულია, კომპიუტერი არ დაიძინებს და ეკრანი არ ჩაიკეტება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep and automatic screen locking when torrents are running
ka: ძილისა და ეკრანის ავტომატური დაბლოკვის გათიშვა, როცა ტორენტები გაშვებულია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
ka: <p>გადაერქვას სახელი ერთფაილიან ტორენტს მისი ფაილის სახელზე.</p>
    <p>მაგალითად, თუ ფაილს ჰქვია <span style=" font-weight:600;">Linux-desktop.iso</span>, ტორენტი ნაჩვენები იქნება, როგორც <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
ka: ერთფაილიანი ტორენტების სახელის გადარქმევა მისი შემცველობის ერთადერთი ფაილის სახელზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
ka: გამოიკვეთება თუ არა ახალი ტორენტები.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
ka: ახალი ტორენტების გამოკვეთა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
ka: ფანჯრის სათაურში ჯამური სიჩქარის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
ka: ქსელი

en: All interfaces
ka: ყველა ინტერფეისი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
ka: პორტები და ლიმიტები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
ka: <p>bittorrent-ის პროტოკოლისთვის გამოყენებული პორტი.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">გაფრთხილება:</span> თუ ზიხართ რაუტერის მიღმა, ამ პორტს, შემომავალი მიერთებების მისაღებად, გადმომისამართება სჭირდება. UPnP-ის დამატებას ეს შეუძლია, თქვენთვის ქნას.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
ka: UDP ტრეკერის პორტი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
ka: <p>UDP ტრეკერის პროტოკოლის მიერ გამოყენებული პორტი.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">ყურადღება:</span> თუ რაუტერის მიღმა ზიხართ, საჭიროა, ეს პორტი გადმოამოსამართოთ. ეს თქვენთვის UPnP დამატებს შეუძლია, გააკეთოს./p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
ka: მაქსიმალური მიერთება თითოეული ტორენტისთვის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
ka: მაქსიმალური მიერთების რაოდენობა თითოეული ტორენტისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
ka: გლობალური მიერთების შეზღუდვა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
ka: გლობალური მიერთებების შეზღუდვა ყველა ტორენტისთვის ჯამში.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
ka: მაქსიმალური გადმოწერის სიჩქარე, კიბ/წმ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
ka: მაქსიმალურ ატვირთვის სიჩქარე, კიბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
ka: DSCP მნიშვნელობა IP პაკეტებისთვის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
ka: ეს მნიშვნელობა შეივსება DSCP ველში ყველა IP პაკეტისთვის, რომელიც bittorrent პროტოკოლისთვის გაიგზავნება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
ka: დამყარებული მიერთებების მაქსიმალური რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to set up simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
ka: <p>გამავალი მიერთებების მაქსიმალური რაოდენობა, რომელსაც KTorrent სცდის, ერთდროულად შექმნას.</p>
    <p>თუ გაქვთ პრობლემა, რომ KTorrent სხვა ქსელურ ტრაფიკს გიბლოკავთ, სცადეთ, შეამციროთ ეს რიცხვი.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
ka: ქსელის ინტერფეისი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
ka: <p>რომელ ქსელურ ინტერფეისზე მოვუსმინო შემომავალ მიერთებებს.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">შენიშვნა: </span>ძალაში შესასვლელად აუცილებელია გადატვირთვა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
ka: ტრანსპორტის პროტოკოლი µTorrent UDP-ით მუშაობს და ოპტიმიზირებულია, სხვა ტრაფიკს ხელი არ შეუშალოს იმ დროს, როცა ის მთელ დარჩენილ ტრაფიკს იყენებს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
ka: 'µTorrent transport protocol'-ის (µTP) გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
ka: TCP bittorrent-ის მიერთებების გამოყენებული არ იქნება. მხოლოდ µTorrent. ამან, შეიძლება, უფრო დაბალ სიჩქარეებამდე მიგიყვანოთ, რადგან, როგორც ჩანს, ყველა bittorrent-ის კლიენტს µTorrent-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
ka: მხოლოდ µTP-ის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
ka: ძირითადი ტრანსპორტის პროტოკოლი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to set up a connection with a peer, this protocol is chosen first.
ka: ძირითადი ტრანსპორტის პროტოკოლი, გამოყენებული პარტნიორთან მიერთების მცდელობისას. მიერთებისას, ჯერ ამ პროტოკოლს ვცდი.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
ka: KTorrent-სთვის პარამეტრების თქვენთვის ხელმისაწვდომ გამტარობაზე დამოკიდებულებით გამოთვლის უფლების მიცემა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
ka: რეკომენდებული პარამეტრები...

en: Proxy
ka: პროქსი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
ka: HTTP პროქსის პარამეტრების KDE-დან აღება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
ka: KDE-ის პროქსის პარამეტრების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
ka: პროქსი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
ka: გამოსაყენებელი HTTP პროქსის IP მისამარტი ან ჰოსტის სახელი.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
ka: HTTP პროქსის პორტი.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
ka: გამოვიყენო თუ არა HTTP პროქსი ვებსიდებთან მისაერთებლად.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
ka: პროქსის გამოყენება ვებსიდის მიერთებებისთვის

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
ka: გამოვიყენო თუ არა HTTP პროქსი ტრეკერთან მისაერთებლად.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
ka: პროქსი ტრეკერებთან მისაერთებლად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
ka: <p>SOCKS პროქსი სერვერის გამოყენება bittorrent მიერთებებისთვის.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა: </span>ეს ტრეკერთან მიერთებისთვის არ გამოიყენება</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
ka: SOCKS პროქსი სერვერის გამოყენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
ka: სერვერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
ka: SOCKS სერვერის IP მისამართი ან ჰოსტის სახელი.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
ka: SOCKS სერვერის პორტი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
ka: ვერსია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
ka: თუ SOCKS სერვერს ავთენტიკაცია სჭირდება მომხმარებლითა და პაროლით, ეს ჩართეთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
ka: მომხმარებელი და პაროლი აუცილებელია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
ka: მომხმარებელი SOCKS პროქსი სერვერისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
ka: პაროლი SOCKS პროქსი სერვერისთვის.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
ka: რიგის მმართველი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
ka: როცა ჩართულია, რიგის მმართველი მთლიანად გაითიშება, რითიც ტორენტებზე სრულ კონტროლს განიჭებთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
ka: ტორენტების ხელით კონტროლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
ka: მაქსიმალური გადმოწერები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
ka: ერთდროული გადმოწერების მაქსიმალური რაოდენობა, რომელსაც რიგის მმართველი გაუშვებს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
ka: მაქსიმალური სიდები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
ka: ერთდროული სიდების მაქსიმალური რაოდენობა, რომელსაც რიგის მმართველი გაუშვებს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
ka: როცა დისკზე ადგილი ცოტაღაა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
ka: რა ვქნა, როცა დისკზე ადგილი ცოტაღა დარჩება და რიგის მმართველს ტორენტის გაშვება სურს.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
ka: არ გაუშვა ტორენტები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
ka: კითხვა, გაეშვას თუ არა ტორენტები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
ka: ტორენტების გაშვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
ka: ტორენტების გაჩერება, როცა დისკზე თავისუფალი ადგილი ნაკლებია ვიდრე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
ka: როცა დისკზე თავისუფალი ადგილი ამ მნიშვნელობაზე დაბლა ჩამოვა, ტორენტების გადმოწერის შეჩერება.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en:  MiB
ka:  მიბ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
ka: <p>თუ ეს ჩართულია, რიგის მმართველი შეამცირებს იმ ტორენტების პრიორიტეტს, რომლებიც ძალიან დიდხანსაა დაკიდებული. </p>
    <p>ეს საშუალებას მისცემს რიგის მმართველს, სხვა ტორენტები გაუშვას, როცა ტორენტი არაფერს აკეთებს. </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
ka: იმ ტორენტების პრიორიტეტის დაწევა, რომლებიც გაჭედილია უფრო მეტი, ვიდრე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
ka: <p>გაჭედვის წამმზომისთვის გამოყენებული დრო. როცა ტორენტი ამ დროზე უფრო დიდი ხნით დაეკიდება, მისი პრიორიტეტი შემცირდება.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
ka: როცა ტორენტი გადმოწერა დასრულდება, მისი სიდირება გაგრძელდება. თუ ეს გამორთულია, ტორენტი გაჩერდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
ka: სიდირების გაგრძელება გადმოწერის დასრულების შემდეგ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
ka: ატვირთვის სლოტების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
ka: ატვირთვის სლოტების რაოდენობა. ეს განსაზღვრავს პარტნიორების რაოდენობას, რომლებთანაც ერთი ტორენტისთვის ატვირთვა შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
ka: ნაგულისხმევი მაქსიმალური გაზიარების ფარდობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
ka: <p>მაქსიმალური გაზიარების ფარდობა. თუ ამ მნიშვნელობას მიაღწევს, სიდინგი გაჩერდებაეს მხოლოდ ახალ გახსნილ ტორენტებს შეეხება. უკვე გახსნილების პარამეტრები კი იგივე დარჩება.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">გაფრთხილება: </span>ეს არ გამოიყენება გადმოწერისას, არამედ, მხოლოდ ატვირთვისას.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
ka: ნაგულისხმევი მაქსიმალური სიდის დრო:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
ka: მაქსიმალური სიდის დრო, საათებში. როცა ამ დროს მიაღწევთ, ტორენტი გაგრძელდება. ეს, მხოლოდ, ახლად გახსნილ ტორენტებზე გამოიყენება. ამის შეცვლით არსებული ტორენტები არ შეიცვლება.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red. Colors can be changed in color settings.
ka: მნიშვნელობა, რომლის შემთხვევაშიც გაზიარების ფარდობა მწვანედ გამოჩნდება. უფრო დაბალი მნიშვნელობები კი წითლად. ფერების შეცვლა ფერების მორგების ფანჯარაში შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
ka: მინიმალური კარგი გაზიარების ფარდობა:

en: Calculate Recommended Settings
ka: რეკომენდებული პარამეტრების გამოთვლა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
ka: რეკომენდებული პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
ka: ხელმისაწვდომი ატვირთვის გამტარობა:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  Kbps
ka:  კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  kb/s
ka:  კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
ka: ხელმისაწვდომი გადმოწერის გამტარობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_upload_bw_display)
en: (= 32 KiB/s)
ka: (= 32 კიბ/წმ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_download_bw_display)
en: (= 500 KiB/s)
ka: (= 500 კიბ/წმ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
ka: გამოთვლა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
ka: საშუალო სიჩქარე თითოეული სლოტისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
ka: ტორენტების რაოდენობა, რომელსაც ჩვეულებრივ ერთდროულად იწერთ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
ka: სლოტები თითოეული ტორენტისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
ka: რეკომენდებული პარამეტრები:

en: Speed down: %1 / up: %2
ka: სიჩქარე გადმოწერის: %1 / ატვირთვის: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
ka: გადმოწერილია ჩვენთან: %1 / ჩვენგან: %2

en: DHT: off
ka: DHT: გამორთ

en: %1 node | %1 nodes
ka[0]: %1 კვანძი
ka[1]: %1 nodes

en: %1 task | %1 tasks
ka[0]: %1 ამოცანა
ka[1]: %1 ამოცანა

en: The desktop is offline
ka: სამუშაო მაგიდა გათიშულია

en: Magnet Link
ka: მაგნიტური ბმული

en: Status
ka: მდგომარეობა

en: Peers
ka: პარტნიორები

en: Downloading
ka: გადმოწერა

en: Queued
ka: რიგშია

en: Stopped
ka: გაჩერებულია

en: Start Magnet
ka: მაგნიტის გაშვება

en: Stop Magnet
ka: მაგნიტის გაჩერება

en: Copy Magnet URL
ka: მაგნიტური ბმულის კოპირება

en: Remove Magnet
ka: მაგნიტის წაშლა

en: Order
ka: დალაგება

en: Time Stalled
ka: გაჭედილი დრო

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Running
ka: გაშვებული

en: Not queued
ka: რიგში არაა

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
ka: ტორენტის მიმდევრობა რიგში.
    გადააადგილეთ ისინი თაგუნათი ან ზემო/ქვემო ღილაკებით მარჯვენა მხარეს, რათა მიმდევრობა შეცვალოთ.

en: Search
ka: ძებნა

en: Show Search
ka: ძებნის ჩვენება

en: Show or hide the search bar
ka: ძებნის ზოლის ჩვენება ან დამალვა

en: Move Top
ka: თავში ატანა

en: Move a torrent to the top of the queue
ka: ტორენტის გადატანა რიგის თავში

en: Move a torrent up in the queue
ka: ტორენტის რიგში ზემოთ ატანა

en: Move a torrent down in the queue
ka: ტორენტის რიგში ქვემოთ ჩამოტანა

en: Move Bottom
ka: ბოლოში ჩამოტანა

en: Move a torrent to the bottom of the queue
ka: ტორენტის გადატანა რიგის ბოლოში

en: Show Downloads
ka: გადმოწერების ჩვენება

en: Show all downloads
ka: ყველა გადმოწერის ჩვენება

en: Show Uploads
ka: ატვირთვების ჩვენება

en: Show all uploads
ka: ყველა ატვირთვის ჩვენება

en: Show Not Queued
ka: რიგში არმყოფების ჩვენება

en: Show all not queued torrents
ka: ყველა რიგში არმყოფი ტორენტის ჩვენება

en: Widget to manage the torrent queue
ka: ვიჯეტი ტორენტის რიგის სამართავად

en: Magnet Downloader
ka: მაგნიტური გადმომწერი

en: Displays the currently downloading magnet links
ka: აჩვენებს მაგნიტურ ბმულებს, რომლების გადმოწერაც მიმდინრეობს

en: Start All
ka: ყველას დაწყება

en: Start all torrents
ka: ყველა ტორენტის გაშვება

en: Stop All
ka: ყველას გაჩერება

en: Stop all torrents
ka: ყველა ტორენტის გაჩერება

en: Suspend Torrents
ka: ტორენტების შეჩერება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
ka: ყველა გაშვებული ტორენტის შეჩერება

en: Group View
ka: ჯგუფის ხედი

en: Show or hide the group view
ka: ჯგუფის ხედის ჩვენება ან დამალვა

en: Filter Torrents
ka: ტორენტებს გაფილტვრა

en: Filter torrents based on filter string
ka: ტორენტების გაფილტვრა ფილტრის სტრიქონით

en: Set max upload speed
ka: მაქს. ატვირთვის სიჩქარის დაყენება

en: Set max download speed
ka: მაქს. გადმოწერის სიჩქარის დაყენება

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
ka: გადმოწერის სიჩქარე: <b>%1</b><br/>ატვირთვის სიჩქარე: <b>%2</b><br/>მიღებულია: <b>%3</b><br/>გადაცემულია: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
ka: <b>%1</b> ჩუმად გაიხსნა.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
ka: <b>%1</b>-ის გადმოწერა დასრულდა.<br>საშუალო სიჩქარე: %2 გადმ / %3 ატვ.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
ka: <b>%1</b>-მა მიაღწია თავის მაქსიმალურ გაზიარების ფარდობას %2 და გაჩერდა.<br>ატვირთულია %3 საშუალო სიჩქარით %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
ka: <b>%1</b>-მა სიდირების მაქსიმალურ %2 საათს მიაღწია და გაჩერდა. <br>ატვირთულია %3 საშუალო სიჩქარით %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
ka: <b>%1</b> გაჩერდა შემდეგი შეცდომით: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
ka: ტორენტში <b>%1</b> აღმოჩენილია დაზიანებული მონაცემები<br>მგონი, ტორენტის მონაცემების მთლიანობის შემოწმება კარგი იდეაა.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
ka: <b>%1</b>-მა მაქსიმალური გაზიარების ფარდობას (%2) მიაღწია და რიგში ვერ ჩააყენებთ. <br>თუ გნებავთ, სიდინგი გააგრძელოთ, შეზღუდვა ხელით მოხსენით.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
ka: <b>%1</b>-მა თავის მაქსიამალურ სიდირების %2 საათს მიაღწია და რიგში ვერ ჩააყენებთ. <br>თუ გნებავთ, სიდირება გააგრძელოთ, შეზღუდვა ხელით მოხსენით.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
ka: ვერ გავუშვი <b>%1</b>: <br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
ka[0]: ერთზე მეტი ტორენტის სიდირება შეუძლებელია. <br>
ka[1]: %1-ზე მეტი ტორენტის სიდირება შეუძლებელია. <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
ka[0]: 1-ზე მეტი ტორენტის გადმოწერა შეუძლებელია. <br>
ka[1]: %1-ზე მეტი ტორენტის გადმოწერა შეუძლებელია. <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
ka: ამ შეზღუდვების შესაცვლელად გადადით მორგება -> KTorrent-ის მორგება.

en: There is not enough diskspace available.
ka: დისკზე საკმარისი ადგილი არაა.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
ka: თქვენს დისკზე მალე ადგილი აღარ დაგრჩებათ.<br />მიმდინარეობს <b>%1</b>-ის გადმოწერა საქაღლდეში '%2'.

en: Torrent has been stopped.<br />
ka: ტორენტი გაჩერებულია.<br />

en: Upload speed limit in KiB/s
ka: ატვირთვის სიჩქარის ზღვარი, კიბ/წმ

en: Download speed limit in KiB/s
ka: გადმოწერის სიჩქარის ზღვარი, კიბ/წმ

en: Unlimited
ka: შეუზღუდავი

en: Torrent Settings
ka: ტორენტის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
ka: თვისებები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
ka: DHT განაწილებული ბაზაა, რომელიც ტორენტისთვის დამატებითი პარტნიორების ძებნაში შეგიძლიათ გამოიყენოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
ka: DHT-ის გამოყენება დამატებითი პარტნიორების საპოვნელად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
ka: პარტნიორების მიმოცვლა მეტი პარტნიორის ძებნაში დაგვეხმარება, მათ შესახებ ინფორმაციის მიმოცვლის საშუალებით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
ka: პარტნიორების მიმოცვლის გამოყენება მეტი პარტნიორის საპოვნელად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
ka: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">სუპერსიდები რეჟიმია, რომელიც საშუალებას გაძლევთ, სიდერობის გაცილებით მაღალ ეფექტურობას მიაღწიოთ. ეს კი ტორენტის გავრცელებისას ნაკლებ გამტარობას მოითხოვს.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა: </span>ეს, მხოლოდ, მაშინ უნდა გამოიყენოთ, თუ ნაკრები ჯერ არ შედგენილა. მაშინ, როცა არსებობს ბევრი აქტიური სიდერი, ამ რეჟიმს აზრი ეკარგება.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
ka: სუპერსიდირების რეჟიმის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
ka: გადმოწერის დასრულებისას ტორენტის ფაილების სხვა საქაღალდეში გადატანა.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
ka: მდებარეობა, სადაც ფაილების გადატანა მოხდება.

en: Checked %v of %m chunks
ka: შემოწმებულია %v ნაგლეჯი %m-დან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
ka: ნაპოვნია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
ka: ნაგლეჯების რაოდენობა, რომლებიც არ გადმოწერილა, მაგრამ მაინც ვიპოვე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
ka: წარუმატებელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
ka: ნაგლეჯების რაოდენობა, რომლებიც გადმოწერილია, მაგრამ დაზიანებული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
ka: არ გადმოწერილა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
ka: ნაგლეჯების რაოდენობა, რომლებიც არ გადმოწერილა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
ka: გადმოწერილია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
ka: ნაგლეჯების რაოდენობა, რომლებიც გადმოწერილია და ყველაფერი კარგადაა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
ka: შეცდომები:

en: Filter...
ka: ფილტრი...

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
ka: გაშვება

en: Start all selected torrents in the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართში არსებული ყველა მონიშნული ტორენტის გაშვება

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
ka: ძალით დაწყება

en: Force start all selected torrents in the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართში არსებული ყველა მონიშნული ტორენტის ნაძალადევი გაშვება

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
ka: შეჩერება

en: Stop all selected torrents in the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართში არსებული ყველა მონიშნული ტორენტის გაჩერება

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
ka: შეჩერება

en: Pause all selected torrents in the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართში არსებული ყველა მონიშნული ტორენტის შეჩერება

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove all selected torrents in the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართში არსებული ყველა მონიშნული ტორენტის წაშლა

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
ka: ყველას დაწყება

en: Start all torrents in the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართში არსებული ყველა ტორენტის გაშვება

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
ka: ყველას გაჩერება

en: Stop all torrents in the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართში არსებული ყველა ტორენტის გაჩერება

en: Remove Torrent and Data
ka: ტორენტის და მისი მონაცემების წაშლა

en: Rename Torrent
ka: ტორენტის სახელის გადარქმევა

en: Add Peers
ka: პარტნიორების დამატება

en: Manual Announce
ka: ხელით გამოცხადება

en: Preview
ka: ესკიზი

en: Data Directory
ka: მონაცემების საქაღალდე

en: Temporary Directory
ka: დროებითი საქაღალდე

en: Move Data
ka: მონაცემების გადატანა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
ka: &მორგება

en: Remove from Group
ka: ჯგუფიდან წაშლა

en: Check Data
ka: მონაცემების შესწორება

en: Check all the data of a torrent
ka: ტორენტის მონაცემების სრული შემოწმება

en: Copy Torrent URL
ka: ტორენტის ბმულის კოპირება

en: Export Torrent
ka: ტორენტის გატანა

en: Set the speed limits of individual torrents
ka: სიჩქარის შეზღუდვების დაყენება თითოეული ტორენტისთვის

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
ka: ტორენტის <b>%1</b> გადმოწერა არ დასრულებულა. გნებავთ წაშალოთ დაუსრულებელი მონაცემებიც?

en: Remove Download
ka: გადმოწერის წაშლა

en: Delete Data
ka: მონაცემების წაშლა

en: Keep Data
ka: მონაცემების დატოვება

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
ka: სრულად დაკარგავთ გადმოწერილ მონაცემებს შემდეგი ტორენტებისთვის. მართლა გნებავთ, ეს ქნათ?

en: Remove Torrent
ka: ტორენტის წაშლა

en: Select a directory to move the data to.
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, სადაც მონაცემებს გადავიტან.

en: Downloaded
ka: გადმოწერილია

en: Size
ka: ზომა

en: Uploaded
ka: ატვირთულია

en: Down Speed
ka: გადმოწერის სიჩქარე

en: Up Speed
ka: ატვირთვის სიჩქარე

en: Time Left
ka: დარჩენილი დრო

en: Seeders
ka: სიდერები

en: Leechers
ka: ლიჩერები

en: % Complete
ka: % დასრულებულია

en: Share Ratio
ka: გაზიარების ფარდობა

en: Time Downloaded
ka: გადმოწერის დრო

en: Time Seeded
ka: დასიდვის დრო

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Added
ka: დამატებულია

en: How much data we have downloaded of the torrent
ka: ტორენტიდან რამდენი მონაცემი გადმოვწერეთ

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
ka: ტორენტის სრული ზომა ამოღებული ფაილების გარეშე

en: How much data we have uploaded
ka: რამდენი მონაცემი ავტვირთეთ

en: How much data left to download
ka: რამდენი მონაცემი დარჩა გადმოსაწერი

en: Current download speed
ka: მიმდინარე გადმოწერის სიჩქარე

en: Current upload speed
ka: მიმდინარე ატვირთვის სიჩქარე

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
ka: რამდენი დროა დარჩენილი, სანამ ეს ტორენტი დასრულდება ან მაქსიმალური გაზიარების ფარდობა მიიღწევა, თუ ეს ჩართულია

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
ka: რამდენ სიდერთან ვართ მიერთებული (რამენი სიდი არსებობს, ტრეკერზე დაყრდნობით)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
ka: რამდენ ლიჩერთან ვართ მიერთებული (რამენი ლიჩერი არსებობს, ტრეკერზე დაყრდნობით)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
ka: მთლიანი ტორენტის პროცენტული ნაწილი, რომელიც უკვე გვაქვს, ამოღებული ფაილების არჩათვლით

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
ka: გაზიარების ფარდობა წარმოადგენს რიცხვს, რომელიც ატვირთული ბაიტების რაოდენობის გადმოწერილი ბაიტების რაოდენობაზე გაყოფით მიიღება

en: How long we have been downloading the torrent
ka: რამდენი ხანი ვიწერდით ტორენტს

en: How long we have been seeding the torrent
ka: რამდენი ხანი ვსიდავდით ტორენტს

en: The location of the torrent's data on disk
ka: ტორენტის მონაცემების მდებარეობა დისკზე

en: When this torrent was added
ka: როდის დაემატა ტორენტი

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
ka: <br/><br/>ტრეკერთან დაკავშირების შეცდომა.

en: KTorrent's UPnP test application
ka: KTorrent-ის UPnP-ის ტესტის აპლიკაცია

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
ka: UPnP-ის სატესტო აპლიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
ka: რაუტერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
ka: რაუტერები ვერ ვიპოვე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
ka: რაუტერების ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
ka: ოქმი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
ka: წინ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
ka: გადამისამართების გაუქმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
ka: დამატებითი შეტყობინებების რეჟიმი

en: Maximum share ratio reached.
ka: გაზიარების მაქსიმალური ნაწილი მიღწეულია.

en: Maximum seed time reached.
ka: მიღწეულია მაქსიმალური სიდირების დრო.

en: Uploads
ka: ატვირთვები

en: Running Uploads
ka: გაშვებული ატვირთვები

en: Not Running Uploads
ka: გაშვებული ატვირთვების გარეშე

en: Downloads
ka: გადმოწერები

en: Running Downloads
ka: გაშვებული გადმოწერები

en: Not Running Downloads
ka: გადმოწერა არ მიმდინარეობს

en: Active Torrents
ka: აქტიური ტორენტები

en: Active Downloads
ka: აქტიური გადმოწერები

en: Active Uploads
ka: აქტიური ატვირთვები

en: Passive Torrents
ka: პასიური ტორენტები

en: Passive Downloads
ka: პასიური გადმოწერები

en: Passive Uploads
ka: პასუიური ატვირთვები

en: Custom Groups
ka: მომხმარებლის ჯგუფები

en: Ungrouped Torrents
ka: დაუჯგუფებელი ტორენტები

[ctx: *.torrent]
en: Torrents
ka: ტორენტი

en: All files
ka: ყველა ფაილი

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
ka: გადმოწერების მაქსიმალური რაოდენობა (0 = უსაზღვრო)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
ka: სიდების მაქსიმალური რაოდენობა (0 = უსაზღვრო)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
ka: დავიწყო გადმოწერა, როცა დისკზე ადგილი ცოტაღაა?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
ka: მაქსიმალური მიერთების რაოდენობა თითოეული ტორენტისთვის (0 = უსაზღვრო)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
ka: მაქსიმალური მიერთების რაოდენობა ყველა ტორენტისთვის (0 = უსაზღვრო)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
ka: მაქსიმალური ატვირთვის სიჩქარე კიბ/წმ-ში (0 = უსაზღვრო)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
ka: მაქსიმალური გადმოწერის სიჩქარე კიბ/წმ-ში (0 = უსაზღვრო)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
ka: მაქსიმალური გაზიარების ფარდობა (0 = უსაზღვრო)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
ka: ფანჯრის სათაურში ჯამური სიჩქარის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
ka: სიჩქარის ჩვენება სისტემის კუთხეში ხატულაზე

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
ka: გადმოწერის გამტარობა (კბ/წმ):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
ka: ატვირთვის გამტარობა (კბ/წმ):

note: i18n: ectx: label, entry (alwaysMinimizeToSystemTray), group (downloads)
en: Always minimize to system tray on startup.
ka: გაშვებისას სისტემის კუთხეში ჩაკეცვა.

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
ka: მხტუნარა შეტყობინებების ჩვენება, როცა ტორენტი დასრულდება.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
ka: სიდირების გაგრძელება გადმოწერის დასრულების შემდეგ

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
ka: საქაღალდე დროებითი ფაილების დასამახსოვრებლად

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
ka: შევინახო თუ არა გადმოწერები saveDir-ში

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
ka: საქაღალდე გადმოწერილი ფაილების შესანახად

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
ka: დავაკოპირო თუ არა ავტომატურად .torrent ფაილები torrentCopyDir-ში

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
ka: საქაღალდე .torrent ფაილების დასაკოპირებლად

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
ka: გამოვიყენო თუ არა ტრეკერისთვის გადასაცემად ხელით მითითებული IP

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
ka: საქაღალდე, რომელიც ბოლოს შესანახად გამოიყენეთ

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
ka: ტრეკერისთვის გადასაგზავნი IP

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
ka: გრაფიკული ინტერფეისის განახლების ინტერვალი

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
ka: DHT-ის მხარდაჭერა

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
ka: DHT-ის პორტი

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
ka: ატვირთვის სლოტების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
ka: KTorrentView-ში ნაჩვენები სვეტები

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
ka: როცა გადმოწერის დასასრულებლად ადგილი აღარ დარჩება და ხელმისაწვდომი ადგილი ამ მნიშვნელობაზე ნაკლებია, ტორენტი შეჩერდება.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
ka: გადავიტანო თუ არა ავტომატურად დასრულებული გადმოწერები CompletedDir-ში

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
ka: საქაღალდე გადმოწერილი ფაილების გადასატანად

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
ka: მაქსიმალური სიდირების დრო, საათებში (0 = უსაზღვრო)

en: Plugins
ka: პლაგინები

en: Warning: %1
ka: გაფრთხილება: %1

en: Downloaded Chunks
ka: გადმოწერილი ნაგლეჯები

en: Chunks to Download
ka: გადმოსაწერი ნაგლეჯები

en: Excluded Chunks
ka: ამოღებული ნაგლეჯები

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
ka: ტორენტმა "%1" მიაღწია თავის მაქსიმალური გაზიარების ფარდობას და თავის მაქსიმალურ სიდის დროს. გამოვტოვო შეზღუდვა და დავიწყო სიდინგი მაინც?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
ka: ტორენტმა "%1" თავის მაქსიმალურ გაზიარების ფარდობას მიაღწია. გამოვტოვო შეზღუდვა და დავიწყო სიდინგი მაინც?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
ka: ტორენტმა "%1" თავის მაქსიმალურ სიდინგის დროს მიაღწია. გამოვტოვო შეზღუდვა და დავიწყო სიდინგი მაინც?

en: Limits reached.
ka: მიღწეულია ზოგიერთ შეზღუდვის ლიმიტი.

[ctx: @action:button]
en: Start
ka: გაშვება

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
ka: ტორენტის გადმოსაწერად, დისკზე, თავისუფალი ადგილი არ გაქვთ. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Insufficient disk space for %1
ka: არასაკმარისი ადგილი დისკზე %1-სთვის

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
ka: დისკზე ადგილი საკმარისი არაა შემდეგი ტორენტებისთვის. მაინც გნებავთ, გაუშვათ ისინი?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
ka: შემდეგმა ტორენტებმა მიაღწიეს თავიანთ მაქსიმალურ სიდირების დროს. მაინც გნებავთ, გაუშვათ ისინი?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
ka: შემდეგმა ტორენტებმა მიაღწიეს თავიანთ მაქსიმალურ გაზიარების ფარდობას. მაინც გნებავთ, გაუშვათ ისინი?

en: Error starting torrent %1: %2
ka: %1 ტორენტის გაშვების შეცდომა: %2

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error stopping torrent %1: %2
ka: %1 ტორენტის გაჩერების შეცდომა: %2

en: File
ka: ფაილი

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
ka: შეუძლებელია ჩაწერა mmap ბუფერის მიღმა.

en: Scheduler
ka: დამგეგმავი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
ka: სპეციალური შეზღუდვები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
ka: ქსელის პარამეტრებში მორგებული მნიშვნელობების მაგიერ, როცა ეკრანის შემნახველი აქტიურია, ამ გლობალური შეზღუდვების გამოყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
ka: სიჩქარის სხვა შეზღუდვების გამოყენება, როცა ეკრანის შემნახველი აქტიურია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
ka: გლობალური ატვირთვის ზღვარი, როცა ეკრანის დამცველი ჩართულია.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
ka: გლობალური გადმოწერის ზღვარი, როცა ეკრანის დამცველი ჩართულია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
ka: გეგმის ფონის ფერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
ka: გეგმის ფონის ფერი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
ka: გეგმის ხაზის ფერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
ka: ფერი გეგმის ყველა ხაზისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
ka: გეგმის ელემენტის ფერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
ka: ფერი გეგმის თითოეული ნორმალური ელემენტისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
ka: გაჩერებული გეგმის ელემენტის ფერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
ka: ფერის გეგმის ყოველი შეჩერებული ელემენტისთვის.

en: Bandwidth Scheduler
ka: გამტარობის მგეგმავი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
ka: ელემენტის ჩასწორება

en: Add an item
ka: ელემენტის დამატება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
ka: ხანგრძლოვობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
ka: საიდან:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_from) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_to)
en: hh:mm
ka: სთ:წთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
ka: სადამდე:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
ka: საიდან:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
ka: სადამდე:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
ka: ლიმიტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
ka: გადმოწერის ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
ka: ატვირთვის ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
ka: როცა ეკრანის დამცველი გააქტიურდება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
ka: მიერთების ლიმიტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
ka: მიერთების ლიმიტების დაყენება

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
ka: გამტარობის გეგმა

en: Cannot open file %1: %2
ka: ფაილის (%1) გახსნის შეცდომა: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
ka: ფაილი %1 დაზიანებულია ან სწორი KTorrent-ის გეგმის ფაილი არაა.

en: Edit the bandwidth schedule
ka: გამტარობის გეგმის ჩასწორება

en: Load Schedule
ka: გეგმის ჩატვირთვა

en: Save Schedule
ka: გეგმის შენახვა

en: New Item
ka: ახალი ელემენტი

en: Remove Item
ka: ჩანაწერისწაშლა

en: Edit Item
ka: ჩანაწერის ჩასწორება

en: Clear Schedule
ka: გეგმის გასუფთავება

en: Scheduler Active
ka: აქტიური გეგმა

en: Activate or deactivate the scheduler
ka: მგეგმავის გააქტიურება ან გათიშვა

en: KTorrent scheduler files
ka: KTorrent-ის მგეგმავის ფაილები

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
ka: ეს ელემენტი კონფლიქტშია სხვა ელემენტთან განრიგში. ჩვენ ამას ვერ შევცვლით.

en: Suspended
ka: გაჩერებულია

en: %1 Down
    %2 Up
ka: %1 ჩვენკენ
    %2 ჩვენგან

en: Current schedule: suspended
ka: მიმდინარე გეგმა: შეჩერებულია

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
ka: მიმდინარე გეგმა: %1/წმ გადმოწერა, %2/წმ ატვირთვა

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
ka: მიმდინარე გეგმა: შეუზღუდავი გადმოწერა, %1/წმ ატვირთვა

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
ka: მიმდინარე გეგმა: %1/წმ გადმოწერა, შეუზღუდავი ატვირთვა

en: Current schedule: unlimited upload and download
ka: მიმდინარე გეგმა: შეუზღუდავი ატვირთვა და გადმოწერა

en:  (scheduler disabled)
ka:  (მგეგმავი გათიშულია)

en: Current schedule:
ka: მიმდინარე გეგმა:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
ka: ფაილების გადმოწერის მიმდევრობა

en: File download order for <b>%1</b>:
ka: ფაილების გადმოწერის მიმდევრობა ტორენტისთვის <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
ka: სეზონები და ეპიზოდები

en: Album Track Order
ka: ტრეკების მიმდევრობა ალბომში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
ka: ფაილების გადმოწერის მიმდევრობა ტორენტისთვის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
ka: ჩავრთო თუ არა ხელით მითითებული გადმოწერის მიმდევრობა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
ka: ხელით მითითებული ფაილის გადმოწერის რეჟიმი ჩართულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
ka: დახარისხება

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
ka: ფაილის მოძებნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
ka: მიმდევრობა, რომლითაც ტორენტის ფაილის გადმოწერა მოხდება. ფაილი სიის თავში პირველი გადმოიწერება, შემდეგ მეორე, მესამე...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
ka: ტრეკერების დამატება

en: Available Chunks
ka: ხელმისაწვდომი ნაგლეჯები

en: Unavailable Chunks
ka: მიუწვდომელი ნაგლეჯები

en: Chunk
ka: ნაგლეჯი

en: Progress
ka: მიმდინარეობა

en: Peer
ka: პარტნიორი

en: Files
ka: ფაილები

en: Number of the chunk
ka: ნაჭრების რაოდენობა

en: Download progress of the chunk
ka: ნაგლეჯის გადმოწერის მიმდინარეობა

en: Which peer we are downloading it from
ka: რომელი პარტნიორიდან ვიწერთ

en: Download speed of the chunk
ka: ნაგლეჯის გადმოწერის სიჩქარე

en: Which files the chunk is located in
ka: რომელ ფაილშია ეს ნაგლეჯი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
ka: ნაგლეჯები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
ka: ჯამი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
ka: ამჟამად მიმდინარეობს გადმოწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
ka: გამორიცხული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
ka: დარჩენილია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
ka: ზომა:

[ctx: Open file]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: Open file with]
en: Open With
ka: გახსნა

[ctx: Rename file]
en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Check File
ka: ფაილის შემოწმება

en: Download first
ka: ჯერ ამის გადმოწერა

en: Download normally
ka: ნორმალურად გადმოწერა

en: Download last
ka: ბოლოს გადმოწერა

en: Do not download
ka: არ გადმოწერო

en: Delete File(s)
ka: ფაილების წაშლა

en: Move File
ka: ფაილის გადატანა

en: Collapse Folder Tree
ka: საქაღალდეების სიის ჩაკეცვა

en: Expand Folder Tree
ka: საქაღალდეების სიის ამოკეცვა

en: File Tree
ka: ფაილების ხე

en: File List
ka: ფაილების სია

en: Show Filter
ka: ფილტრის ჩვენება

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
ka[0]: ამ ფაილში ყველა მონაცემს დაკარგავთ. მართლა გნებავთ, ეს გააკეთოთ?
ka[1]: ამ ფაილებში ყველა მონაცემს დაკარგავთ. მართლა გნებავთ, ეს გააკეთოთ?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
ka: ფაილის გასახსნელად გადმოწერილი მონაცემები საკმარისი არაა.
    
    ჩავრთო მიმდევრობითი გადმოწერის რეჟიმი, რომ გასახსნელად საკმარისი მონაცემები უფრო მაღალი პრიორიტეტით გადმოვწერო?

[ctx: @action:button]
en: Enable Sequential Download Mode
ka: მიმდევრობითი გადმოწერის რეჟიმის ჩართვა

en: Info Widget
ka: ინფო ვიჯეტი

[ctx: @title:tab]
en: Status
ka: მდგომარეობა

en: Displays status information about a torrent
ka: ტორენტის შესახებ ინფორმაციის ჩვენება

[ctx: @title:tab]
en: Files
ka: ფაილები

en: Shows all the files in a torrent
ka: ტორენტის ყველა ფაილის ჩვენება

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
ka: ყველა იმ პარტნიორის ჩვენება, რომელსაც ტორენტისთვის ბრძანდებით მიერთებული

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
ka: ტორენტის ყველა იმ ნაგლეჯის ჩვენება, რომელსაც იწერთ

en: Displays information about all the trackers of a torrent
ka: ტორენტის ყველა ტრეკერის ინფორმაციის ჩვენება

en: Webseeds
ka: სრული წყაროები

en: Displays all the webseeds of a torrent
ka: ტორენტის ყველა ვებსიდის ჩვენება

[ctx: @title:column]
en: Preview
ka: ესკიზი

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
ka: % დასრულებულია

[ctx: Download first]
en: First
ka: პირველი

[ctx: Download last]
en: Last
ka: ბოლო

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
ka: ნორმალური

[ctx: Preview available]
en: Available
ka: ხელმისაწვდომი

[ctx: Preview pending]
en: Pending
ka: დარჩენილი

[ctx: No preview available]
en: No
ka: არა

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
ka: ნორმალური

[ctx: preview available]
en: Available
ka: ხელმისაწვდომი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
ka: დაფები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
ka: ნაჩვენები იქნება თუ არა პარტნიორების ჩანართი ფანჯრის ქვედა მხარეში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
ka: პარტნიორების სიის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
ka: ნაჩვენები იქნება თუ არა ნაგლეჯების ჩანართი ფანჯრის ქვედა მხარეში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
ka: ნაგლეჯების ჩვენება, რომლების გადმოწერაც ახლა მიმდინარეობს

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
ka: ნაჩვენები იქნება თუ არა ტრეკერების ჩანართი ფანჯრის ქვედა მხარეში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
ka: ტრეკერების სიის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
ka: ნაჩვენები იქნება თუ არა ვებსიდების ჩანართი ფანჯრის ქვედა მხარეში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
ka: ვებსიდების სიის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
ka: ფაილის პრიორიტეტის ფერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
ka: პირველი პრიორიტეტი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
ka: პირველი პრიორიტეტის ფაილების ფერი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
ka: ბოლო პრიორიტეტ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
ka: ბოლო პრიორიტეტის ფაილების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
ka: პარტნიორის ნახვის ჩანართის ჩვენება მთავარ ფანჯარაში

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
ka: ნაგლეჯის გადმოწერის ნახვის ჩანართის ჩვენება მთავარ ფანჯარაში

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
ka: ტრეკერების ნახვის ჩანართის ჩვენება მთავარ ფანჯარაში

en: Kick Peer
ka: პარტნიორის გაგდება

en: Ban Peer
ka: პარტნიორის ბანი

[ctx: Choked]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Not choked]
en: No
ka: არა

[ctx: Snubbed]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Not snubbed]
en: No
ka: არა

[ctx: Interested]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Not Interested]
en: No
ka: არა

[ctx: Interesting]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Not Interesting]
en: No
ka: არა

en: Address
ka: მისამართი

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Client
ka: კლიენტი

en: Choked
ka: უარყოფილია

en: Snubbed
ka: დაეკიდა

en: Availability
ka: წვდომადობა

en: Score
ka: ქულები

en: Upload Slot
ka: ატვირთვის სლოტი

en: Requests
ka: მოთხოვნები

en: Interested
ka: დაინტერესებულია

en: Interesting
ka: საინტერესო

en: IP address of the peer
ka: პარტნიორის IP მისამართი

en: Country the peer is in
ka: ქვეყანა, სადაც პარტნიორი იმყოფება

en: Which client the peer is using
ka: რომელ კლიენტს იყენებს პარტნიორი

en: Download speed
ka: გადმოწერის სიჩქარე

en: Upload speed
ka: ატვირთვის სიჩქარე

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
ka: გვახრჩობდა თუ არა ეს პარტნიორი - როცა ჩვენ ვიხრჩობით, პარტნიორი მონაცემებს არ გვიგზავნის

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
ka: დაკიდებულია ნიშნავს, რომ პარტნიორს მონაცემები ბოლო 2 წუთის განმავლობაში არ გამოუგზავნია

en: How much data the peer has of the torrent
ka: ტორენტის რა ნაწილი გააჩნია პარტნიორს

en: Whether or not the peer has DHT enabled
ka: აქვს თუა რა პარტნიორს ჩართული DHT

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
ka: პარტნიორის ქულები. KTorrent ამას იმის დასადგენად იყენებს, ვისთან ატვირთოს

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
ka: მხოლოდ, პარტნიორები, რომლებსაც ატვირთვის სლოტი აქვს, მიღებენ ჩვენგან მონაცემებს

en: The number of download and upload requests
ka: გადმოწერისა და ატვირთვის მოთხოვნების რაოდენობა

en: How much data we have downloaded from this peer
ka: რამდენი მონაცემები გადმოვწერეთ ამ პარტნიორისგან

en: How much data we have uploaded to this peer
ka: რამდენი მონაცემები ავტვირთეთ ამ პარტნიორთან

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
ka: არის თუ არა პარტნიორი დაინტერესებული, ჩვენგან გადაიწეროს

en: Whether we are interested in downloading from this peer
ka: ვართ თუ არა დაინტერესებული, ამ პარტნიორისგან გადმოვიწეროთ

en: Private
ka: პირადი

en: Public
ka: საჯარო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
ka: ინფო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
ka: საშუალო გადმოწერის სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
ka: ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
ka: საშუალო ატვირთვის სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
ka: ინფო ჰეში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
ka: გადმოწერილი ნაგლეჯები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
ka: ხელმისაწვდომი ნაგლეჯები:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
ka: გაზიარება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
ka: გაზიარების ფარდობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
ka: ფარდობის ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
ka: დროის ლიმიტი:

en: URL
ka: ბმული

en: Times Downloaded
ka: გადმოწერების რაოდენობა

en: Next Update
ka: შემდეგი განახლება

en: Copy Tracker URL
ka: ტრეკერის ბმულის კოპირება

en: Copy Tracker status
ka: ტრეკერის სტატუსის კოპირება

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
ka: რამდენიმე ბმულის დამატება შეუძლებელია, რადგან ისინი ცუდადაა ჩამოყალიბებული:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
ka: ტრეკერი სახელით <b>%1</b> უკვე არსებობს.

en: The following duplicate trackers were not added:
ka: შემდეგი დუბლირებული ტრეკერები არ დამატებულა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
ka: ტრეკერის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
ka: შეცვლის ამჟამად აქტიურ ტრეკერს პირადი ტორენტებისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
ka: ტრეკერის გადართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
ka: ტრეკერების განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
ka: &ნაგულისხმევი პარამეტრების აღდგენა

en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
ka: ვებსიდი %1 ვერ დავამატე, რადგან ის უკვე ვებსიდების სიის ნაწილია.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
ka: ვებსიდს %1 ვერ წავშლი. ის ტორენტის ნაწილია.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
ka: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ვებსიდი დაემატა ტორენტს.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა: </span>მხარდაჭერილია, მხოლოდ, http ვებსიდები.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
ka: სრული წყაროებ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
ka: წყაროს წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
ka: ყველას ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
ka: ყველას გამორთვა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
ka: გადაყვანა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
ka: ბლოკების სის KTorrent-ის ფორმატში გადაყვანა. ამას საკმაო დრო შეიძლება დასჭირდეს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
ka: გაუქმება

en: Loading txt file...
ka: ტექსტური ფაილის ჩატვირთვა...

en: There are no IP addresses to convert in %1
ka: გადასაყვანი მისამართები ვერ ვიპოვე %1-ში

en: Automatic update of IP filter failed: %1
ka: IP ფილტრის ავტომატური განახლება ჩავარდა: %1

en: 7z files are not supported
ka: 7z ფაილი მხარდაჭერილი არაა

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
ka: <b>%1</b>-ის ტიპი ვერ დავადგინე

en: Cannot open zip file %1.
ka: Zip ფაილი %1 ვერ გავხსენი.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
ka: IP ფილტრის ავტომატური განახლება ჩავარდა: ვერ გავხსენი zip ფაილი %1

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
ka: Zip ფაილში %1 შავი სიის ფაილი ვერ ვიპოვე.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
ka: IP ფილტრის ავტომატური განახლება ჩავარდა: ვერ გავხსენი შავი სიის zip ფაილი %1

en:  day |  days
ka[0]:  დღე
ka[1]:  დღე

en: Status: Loaded and running.
ka: სტატუსი: ჩატვირთული და გაშვებულია.

en: Status: Not loaded.
ka: სტატუსი: ჩატვირთული არაა.

en: Status: Downloading and converting new block list...
ka: სტატუსი: ახალი ბლოკლისტის გადმოწერა და გადაყვანა...

en: No update done yet.
ka: განახლებაა რ მომხდარა.

en: %1 (Last update attempt failed.)
ka: %1 (უკანასკნელი განახლების მცდელობა ჩავარდა.)

en: Never
ka: არასდროს

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
ka: IP-ის ბლოკირების მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
ka: PeerGuardian-ის ფილტრის ფაილი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
ka: ჩართეთ ეს, თუ გნებავთ, IP ფილტრის დამატებამ იმუშაოს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
ka: PeerGuardian-ის ფილტრის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
ka: IP ფილტრის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
ka: გამოსაყენებელი ფილტრი. შეიძლება იყოს როგორც ლოკალური, ისე დაშორებული ფაილი.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
ka: IP ფილტრის ფაილის გადმოწერა და გადაყვანა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
ka: &გადმოწერა/გადაყვანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
ka: გადმოწერეთ PeerGuardian-ის ფილტრები bluetack.co.uk-დან ან iblocklist.org-დან.
    შენიშვნა: არქივის ფაილები, როგორიცაა zip, tar.gz ან tar.bz2, მხარდაჭერილია.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
ka: ავტომატური განახლება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, ფილტრის ფაილი ავტომატურად განახლდეს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
ka: ფაილის განახლება ყოველ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
ka: განახლების ინტერვალი დღეებში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
ka: ბოლო განახლება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
ka: შემდეგი განახლება:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
ka: Level1 ფილტრის ბმული

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
ka: გამოვიყენო level1 ფილტრი?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
ka: მდიდარი ჟურნალის ტექსტის გამოყენება

en: System
ka: სისტემა

en: Log Level
ka: ჟურნალის დონე

en: Debug
ka: პროგრამის შეცდომის პოვნა

en: Notice
ka: გაფრთხილება

en: Important
ka: მნიშვნელოვანი

en: All
ka: Alt

en: None
ka: არაფერი

en: Log Viewer
ka: ჟურნალის ნახვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
ka: ორჯერ დააწკაპუნეთ ჟურნალის დონეზე, რომ შეცვალოთ ის. შესაძლო დონეებია :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ყველა: </span>ნაჩვენებია ყველა შეტყობინება</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">მნიშვნელოვანი: </span>ნაჩვენებია, მხოლოდ, მნიშვნელოვანი შეტყობინებები</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">გაფრთხილება:</span>ნაჩვენებია, მხოლოდ, გაფრთხილების და მნიშვნელოვანი შეტყობინებები</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">გამართვა: </span>ნაჩვენებია, გამართვის, გაფრთხილებისა და მნიშვნელოვანი შეტყობინებები</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">არაფერი:</span> შეტყობინებები ნაჩვენები არაა</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
ka: გამოვიყენო თუ არა მდიდარი ტექსტი თუ უბრალო ტექსტი, ჟურნალის დათვალიერებისას.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
ka: მდიდარი ჟურნალის ტექსტის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
ka: ჟურნალის ვიჯეტის მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
ka: აქტივობის განცალკევება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
ka: მიმაგრებადი ვიჯეტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
ka: ტორენტის აქტივობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
ka: ხილული ხაზების მაქსიმალური რაოდენობა:

en: Log
ka: ჟურნალი

en: View the logging output generated by KTorrent
ka: KTorrent-ის ჟურნალის ნახვა

en: Suspend Output
ka: გამოტანის შეჩერება

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
ka: <font color="#FF0000">ჟურნალში გამოტნა შეჩერებულია</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
ka: <font color="#00FF00">ჟურნალის გამოტანა გაგრძელდა</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
ka: ტრეკერის ამოღება ტორენტის ფაილიდან

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
ka: გადართავს, თუ გამოიყენება ხელით მითითებული ტრეკერი

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
ka: ნაგულისხმევი ტრეკერი

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
ka: DN-ის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
ka: მხტუნავის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
ka: ჩართვა მხოლოდ საჯარო ტორენტებზე

en: Copy Magnet URI
ka: მაგნიტური ბმულის კოპირება

en: Magnet link copied to clipboard
ka: მაგნიტური ბმული დაკოპირდა გაცვლის ბაფერში

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
ka: მაგნიტის გენერატორი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
ka: მაგნიტის გენერატორის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
ka: ტრეკერის დამატება ტორენტის ფაილიდან

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
ka: აირჩიეთ, რომელი ტრეკერი დავამატო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
ka: მომხმარებლის ტრეკერის ბმულის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
ka: ტრეკერის ბმული, რომელიც მაგნიტური ბმულის ნაწილი იქნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
ka: ტორენტის სახელის დამატება URI-ში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
ka: სახელის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
ka: მენიუს ელემენტის გათიშვა კონფიდენციალური ტორენტებისთვის

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
ka: უკუკავშირის დატოვება მხტუნარას ფორმით

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
ka: მედია დამკვრელის მენიუ

en: Ready to play
ka: დასაკრავად მზადაა

en: Playing: <b>%1</b>
ka: ვუკრავ: <b>%1</b>

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
ka: <b>%2</b> - <b>%1</b> (ალბომი: <b>%3</b>)

en: Available
ka: ხელმისაწვდომი

en: Pending
ka: დარჩენილი

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
ka: <b>%1</b><br/>მინიატურა: %2<br/>გადმოწერილია: %3 %

en: Media Player
ka: მედიის დამკვრელი

en: Play
ka: დაკვრა

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Show Video
ka: ვიდეოს ჩვენება

en: Add Media
ka: მედიის დამატება

en: Clear Playlist
ka: დასაკრავი სიის გასუფთავება

en: Toggle Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე გატანის ჩართ/გამორთ

en: Movie player
ka: ფილმების დამკვრელი

en: Show incomplete files
ka: დაუსრულებელი ფაილების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
ka: განახლება

en: Refresh media files
ka: მედია ფაილების განახლება

en: Search media files
ka: მედია ფაილების ძებნა

en: Title
ka: სათაური

en: Artist
ka: შემსრულებელი

en: Album
ka: ალბომი

en: Length
ka: ხანგრძლივობა

en: Year
ka: წელი

en: Random play order
ka: შემთხვევითი დაკვრის გამოყენება

en: KTorrent is playing a video.
ka: KTorrent ვიდეოს უკრავს.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
ka: გავხსნა ტორენტი ჩუმად, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
ka: არჩეულია წაშლა.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
ka: არჩეულია გადატანა.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
ka: საქაღალდეების რეკურსიული სკანირება.

[ctx: folder name part]
en: loaded
ka: ჩატვირთულია

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
ka: საქაღალდის სკანირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
ka: საქაღალდეები ტორენტის ფაილების მოსაძებნად:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
ka: საქაღალდეების სია, რომელშიც ეს დამატება ტორენტის ფაილებს მოძებნის.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
ka: დაამატეთ ახალი დასასკანერებელი საქაღალდე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
ka: საქაღალდის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
ka: მონიშნული საქაღალდის სიიდან წაშლა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
ka: საქაღალდის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
ka: ტორენტების გახსნა კითხვების გარეშე.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
ka: საქაღალდეში ტორენტების რეკურსიული ძებნა <br/><br/>
    შენიშვნა: ეს არ მოხდება საქაღალდეებისთვის სახელად 'loaded'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
ka: ქვესაქაღალდეების სკანირება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
ka: როცა ტორენტის ფაილი ნაპოვნი და ჩატვირთულია, ის წაიშლება.<br/><br/>
    გაფრთხილება: ამ ფაილს სამუდამოდ დაკარგავთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
ka: ჩატვირთვის შემდეგ ტორენტის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
ka: როცა ტორენტის ფაილი ჩაიტვირთება, ის გადატანილი იქნება ქვესაქაღალდეში, რომელსაც 'loaded' ეწოდება. თუ საქაღალდე არ არსებობს, ის შეიქმნება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
ka: ტორენტის ფაილის გადატანა ჩატვირთულ საქაღალდეში

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
ka: ამ დამატებით გახსნილი ტორენტების ჯგუფში ჩამატება.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
ka: ჯგუფი, სად ჩავამატო ტორენტები.

[ctx: plugin name]
en: Scan for lost files
ka: დაკარგული ფაილების ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Widget position:
ka: ვიჯეტის მდებარეობა:

en: Scan for lost files
ka: დაკარგული ფაილების ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnScanFolder)
en: Scan
ka: სკანირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select folder:
ka: აირჩიეთ საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Show all files
ka: ყველა ფაილის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open file
ka: ფაილის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Delete on disk
ka: დისკიდან წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Copy to clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
ka: ძებნის პანელი

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
ka: მიმდინარე საძიებო სისტემა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings) i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general)
en: Use proxy settings for search
ka: ძებნისთვის პროქსის პარამეტრების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
ka: ნაგულისხმევი ბრაუზერის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
ka: მომხმარებლის ბრაუზერის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
ka: მომხმარებლის ბრაუზერის გამშვები ფაილი

[ctx: plugin name]
en: Search
ka: ძებნა

en: Search for %1
ka: %1-ის მოძებნა

en: Failed to parse %1
ka: %1-ის დამუშავების შეცდომა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
ka: ძებნის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
ka: ძებნის ისტორიის ჩამოსაშლელების გასუფთავება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
ka: ძებნის ისტორიის გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
ka: ნაგულისხმევი ქმედების ჩამოყრა, როცა ტორენტი გადმოიწერება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
ka: ნაგულისხმევი ტორენტის ქმედების ჩამოყრა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
ka: ბოლო სესიის ყველა აქტიური ძებნის აღდგენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
ka: წინა ძებნების აღდგენა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
ka: გავხსნა თუ არა ძებნა გარე ბრაუზერში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
ka: ძებნის გარე ბრაუზერში გახსნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
ka: გამოვიყენო თუ არა HTTP პროქსის პარამეტრები ძებნისთვის.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
ka: სისტემის პარამეტრებში მითითებული ნაგულისხმევი ბრაუზერის გამოყენება.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
ka: მომხმარებლის ბრაუზერის გამოყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
ka: მომხმარებლის ბრაუზერის გამშვები ფაილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
ka: მომხმარებლის ბრაუზერის გამშვები ფაილი.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
ka: საძიებო სისტემები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
ka: ახალი საძიებო სისტემის დამატება.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
ka: ყველა მონიშნული საძიებო სისტემის წაშლა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
ka: ყველა საძიებო სისტემის წაშლა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
ka: &ყველას წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
ka: ყველა ნაგულისხმევი საძიებო სისტემის დამატება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
ka: &ნაგულისხმევის დამატება

en: Add a Search Engine
ka: საძიებო სისტემის დამატება

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
ka: შეიყვანეთ საძიებო სისტემის ჰოსტის სახელი (მაგალითად: www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
ka: Opensearch %1-ის მიერ მხარდაჭერილი არაა. საჭიროა, ძებნის ბმული ხელით შეიყვანოთ. ბმული უნდა შეიცავდეს ცვლადს {searchTerms}. KTorrent, ამას, იმით შეცვლის, რასაც ეძებთ.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
ka: ბმული %1 {searchTerms}-ს არ შეიცავს.

en:  Engine:
ka:  ძრავა:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
ka: გადმოწერა:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
ka: გნებავთ გადმოწეროთ ან შეინახოთ ტორენტი?

en: Download Torrent
ka: ტორენტის გადმოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: Home
ka: საწყისი

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
ka: იყავით თავისუფალი.

en: Search the web for torrents.
ka: ტორენტების ძებნა ინტერნეტში.

en: Save %1 to
ka: %1-ის შენახვის ბილიკი

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
ka: გამორთვა

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
ka: გათიშვის პანელი

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
ka: გამორთვის მორგება

en: Lock
ka: ჩაკეტვა

en: Sleep (suspend to RAM)
ka: ძილი (RAM-ში)

en: Hibernate (suspend to disk)
ka: პროგრამული ძილი (მეხსირების დისკზე დამახსოვრებით)

en: When all torrents finish downloading
ka: როცა ყველა ტორენტი დაასრულებს გადმოწერას

en: When all torrents finish seeding
ka: როცა ყველა ტორენტი დაასრულებს სიდინგს

en: When the events below happen
ka: როცა ქვემოთ ჩამოთვლილი მოვლენები მოხდება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
ka: გამორთვის პარამეტრების

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
ka: შესასრულებელი ქმედება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
ka: ქმედების შესრულება, როცა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
ka: თუ ჩართულია, ქმედების შესრულება, როცა ყველა ეს მოვლენა მოხდება. როცა ჩართული არაა, ქმედება ნებისმიერი მოვლენის მოხდენისას შესრულდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
ka: ყველა მოვლენა უნდა მოხდეს

en: Shutdown Enabled
ka: გამორთვა ჩართულია

en: Configure Shutdown
ka: გამორთვის მორგება

en: Automatic shutdown not active
ka: ავტომატური გამორთვა აქტიური არაა

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
ka:  როცა ყველა შემდეგი მოვლენა მოხდება:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
ka:  როცა მოხდება ერთ-ერთი მოვლენებიდან:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
ka: <b>ყველა ტორენტმა</b> დაასრულა გადმოწერა

en: <b>All torrents</b> finish seeding
ka: <b>ყველა ტორენტმა</b> დაასრულა სიდინგი

en: <b>%1</b> finishes downloading
ka: <b>%1</b> ასრულებს გადმოწერას

en: <b>%1</b> finishes seeding
ka: <b>%1</b> ასრულებს სიდინგს

en: Downloading finishes
ka: გადმოწერა დასრულდა

en: Seeding finishes
ka: სიდინგი დასრულდა

en: Event
ka: გაფრთხილება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
ka: კავშირები

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
ka: კავშირები

en: Nodes
ka: კვანძები

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
ka: მიერთებული ლიჩერები

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
ka: ლიჩერები სულ

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
ka: მიერთებული სიდერები

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
ka: სიდერები სულ

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
ka: საშუალოდ მიერთებული ლიჩერები თითოეული ტორენტისთვის

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
ka: საშუალოდ მერთებული სიდერები თითოეული ტორენტისთვის

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
ka: საშუალოდ მიერთებული ლიჩერები თითოეული გაშვებული ტორენტისთვის

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
ka: საშუალოდ მიერთებული სიდი თითოეული გაშვებული ტორენტისთვის

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
ka: კვანძები

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
ka: მიმდინარე სიჩქარე

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
ka: საშუალო

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
ka: ზღვარი

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
ka: პარტნიორები

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
ka: საშუალო ლიჩერებისგან

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
ka: საშუალო ლიჩერებამდე

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
ka: საშუალო სიდებიდან

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
ka: ლიჩერებიდან

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
ka: სიდებიდან

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
ka: ატვირთვა

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
ka: მიმდინარე სიჩქარე

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
ka: საშუალო

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
ka: ზღვარი

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
ka: საშ. ლიჩერი თითოეული გაშვ. ტორენტისთვის.

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
ka: საშ. სიდები მიერთებული თითოეული გაშვებულ ტორენტისთვის

[ctx: This is about how things are displayed (colors, etc), not about a screen/display]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
ka: ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
ka: მომრგვალების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
ka: ფონის ბადის დახატვა

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
ka: ვიჯეტის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
ka: საკუთარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
ka: (შეცვლის შემდეგ დამატება თავიდან უნდა ჩატვირთოთ)

[ctx: @title:window This is about how things are displayed (colors, etc), not about a screen/display]
en: Display
ka: ჩვენება

en: KiB/s
ka: კიბ/წმ

en: Unknown
ka: უცნობი

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
ka: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>შინაარსი:</h1><ul type='square'>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
ka: შენახვა, როგორც გამოსახულება…

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
ka: თავიდან დახატვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
ka: საწყისი პარამეტრები

en: Select path to save image…
ka: აირჩიეთ ბილიკი გამოსახულების შესანახად…

en: Image files
ka: ასლის ფალები

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
ka: გრაფიკების განახლება ყოველ n ინტერფეისის განახლებაში

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
ka: ინტერვალები მილიწამებში მონაცემების შესაგროვებლად

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
ka: მასშტაბის მაქსიმალური მნიშვნელობის დადგენის მეთოდი

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
ka: ვაჩვენო თუ არა სიდები ერთად

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
ka: ვაჩვენო თუ არა ლიჩერები ერთად

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
ka: გადმოწერის გრაფიკზე საჩვენებელი სემპლები

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
ka: პარტნიორების გრაფიკზე საჩვენებელი სემპლები

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
ka: ატვირთვის გრაფიკზე საჩვენებელი სემპლები

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
ka: მიერთებების გრაფიკზე საჩვენებელი სემპლები

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
ka: DHT-ის გრაფიკზე საჩვენებელი სემპლები

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
ka: სიჩქარის ფერი გადმოწერის გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
ka: საშუალოს ფერი გადმოწერის გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
ka: ლიმიტის ფერი გადმოწერის გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
ka: საშუალო ლიჩერებიდან ფერი პარტნიორების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
ka: საშუალო ლიჩერებისკენ ფერი პარტნიორების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
ka: საშუალო ფერი სიდებიდან პარტნიორების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
ka: ლიჩერების ფერი პარტნიორების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
ka: სიდების ფერი პარტნიორების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
ka: სიჩქარის ფერი ატვირთვის გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
ka: საშუალოს ფერ ატვირთვის გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
ka: შეზღუდვის ფერი ატვირთვის გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
ka: მოერთებული ლიჩერების ფერი მიერთებების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
ka: ჯამური ლიჩერების ფერი მიერთებების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
ka: მიერთებუი სიდების ფერი მიერთებების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
ka: ჯამური სიდების ფერი მიერთებების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
ka: საშ. მიერთებული ლიჩერის ფერი თითოეული ტორენტისთვის მიერთებების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
ka: საშ. მიერთებული სიდების ფერი თითოეული ტორენტისთვის მიერთებების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
ka: საშ. მიერთებული ლიჩერების ფერი თითოეული ტორენტისთვის მიერთებების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
ka: საშ. მიერთებული სიდებების ფერი თითოეული ტორენტისთვის მიერთებების გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
ka: კვანძების ფერი DHT-ის გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
ka: ამოცანების ფერი DHT-ის გრაფიკზე

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
ka: გამოვიყენო მომრგვალება გრაფიკებზე?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
ka: დავხატო მახინჯი ნაცრისფერი ფონის ბადე?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
ka: გრაფიკის დასახატად გამოყენებული ვიჯეტის ტიპი

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
ka: განახლება

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
ka: გრაფიკების განახლება ყოველ

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
ka: გრაფიკული ინტერფეისის განახლება

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
ka: მონაცემების შეგროვება ყოველ

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
ka: მილიწამი

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
ka: რიცხვითი მნიშვნელობები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
ka: მაქსიმალური სიჩქარის მასშტაბის რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
ka: მაქსიმალური მიღწეული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
ka: გრაფიკზე ხილული მაქსიმუმი

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
ka: პარტნიორთან მიერთებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
ka: სიდების ერთად ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
ka: ლიჩერების ერთად ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: (= %1 ms)
ka: (= %1 მწმ)

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
ka: სიჩქარე

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
ka: საშუალო სიჩქარე

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
ka: საშუალო სიჩქარე

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
ka: სიჩქარის ლიმიტი

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
ka: სიჩქარის ლიმიტი

en: Speed charts
ka: სიჩქარის გრაფიკები

en: Displays charts about download and upload speed
ka: გადმოწერისა და ატვირთვის სიჩქარის გრაფიკების ჩვენება

en: Connections charts
ka: მიერთების გრაფიკები

en: Displays charts about connections
ka: მიერთებების გრაფიკების ჩენება

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
ka[0]: %2
    1 აქტიური ფილტრი
ka[1]: %2
    %1 აქტიური ფილტრ

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
ka: <b>%1</b><br/><br/>გადმოწერის შეცდომა: <b>%2</b>

en:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
ka:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>სათაური:</b> %1<br/>    <b>თარიღი:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
ka: ავთენტიკაციის ქუქი

en: Enter the new authentication cookie
ka: შეიყვანეთ ახალი ავთენტიკაციის ქუქი

en: <b>OK</b>
ka: <b>თარიღი</b>

en: <b>Not Loaded</b>
ka: <b>ჩატვირთული არაა</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
ka: <b>გადმოწერის შეცდომა: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
ka: <b>გადმოწერა</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
ka: მდგომარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
ka: აქტიური ფილტრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
ka: განახლება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
ka: დრო ლენტის ავტომატურ განახლებებს შორის.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
ka:  წუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
ka: Cookie ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
ka: ფილტრები

en: Date Published
ka: გამოქვეყნების თარიღი

en: Edit Filter
ka: ფილტრის ჩასწორება

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
ka: ფილტრი სახელით %1 უკვე არსებობს. ფილტრის სახელები არ უნდა მეორდებოდეს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
ka: სტრიქონების დამთხვევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
ka: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">სტრიქონი ელემენტი სათაურში მოსაძებნად. მხარდაჭერილია მარტივი ვაილდკარდის სინტაქსი :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ნებისმიერი სიმბოლო თავის თავს წარმოადგენს, მათ გარდა, რომლებიც ქვემოთაა ჩამოთვლილი. ასე რომ, <span style=" font-weight:600;">c</span> ემთხვევა სიმბოლოს <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">ემთხვევა ნებისმიერ ერთ სიმბოლოს. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">ემთხვევა ნულ ან მეტ ნებისმიერ სიმბოლოს.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">სიმბოლოს სეტები შეგძლიათ კვადრატულ ფრჩხილებში ჩასვათ. სიმბოლოების კლასის შიგნით, ისევე როგორც გარეთ, უკანა დახრილ ხაზს სპეციალური მნიშვნელობა არ გააჩნია..</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">მაგალითად, *.torrent დაემთხვევა ყველა ელემენტს, რომელიც .torrent-ით მთავრდება. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
ka: ნაგულისხმევად სტრიქონები ვაილდკარდით დამთხვევას იყენებენ. თუ გნებავთ, რეგულარული გამოსახულებები გამოიყენოთ, ეს ცალკე უნდა ჩართოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
ka: სტრიქონები რეგულარული გამოსახულებებია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
ka: ჩასასმელად, ელემენტი ყველა სტრიქონს უნდა ემთხვეოდეს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
ka: რეგისტრზე დამოკიდებული დამთხვევა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
ka: ამოღების ნიმუშები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
ka: ამოსაღებად, ელემენტი ყველა სტრიქონს უნდა ემთხვეოდეს

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
ka: სეზონები და ეპიზოდები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
ka: სეზონის და ეპიზოდის დამთხვევის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
ka: სეზონები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
ka: მიუთითეთ გადმოსაწერი სეზონები. ერთზე მეტი სეზონი, შეგიძლიათ მძიმით გამოჰყოთ და შუალედების მითითება - -ით შეგიძლიათ
    
    მაგალითად, 1, 3-6, 9
    
    გადმოიწერს სეზონებს 1 3 4 5 6 და 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
ka: ეპიზოდები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
ka: მიუთითეთ გადმოსაწერი ეპიზოდები. ერთზე მეტი ეპიზოდის მითითება მძიმით გამოყოფით შეგიძლიათ, შუალედების მითითება კი ტირეთი -
    
    მაგალითად, 1, 3-6, 9
    
    გადმოწერს ეპიზოდებს 1, 3, 4, 5, 6 და 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
ka: არ გადმოწერო ერთზე მეტი ელემენტი იგივე სეზონისა და ეპიზოდის ნომრით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
ka: ტორენტების გადმოწერა ელემენტების დამთხვევისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
ka: ტორენტების გადმოწერა, როცა ელემენტები არ ემთხვევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
ka: ჯგუფში ჩამატება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
ka: ტორენტების ჩუმად გახსნა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
ka: შემოწმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
ka: ფილტრი ლენტაზე:

en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

en: Timeout when downloading feed
ka: მოლოდინის ვადა ლენტის გადმოწერისას

en: Unknown hostname
ka: უცნობი ჰოსტის სახელი

en: File not found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: Unknown retriever error
ka: უცნობი მიმღების შეცდომა

en: Invalid feed data
ka: არასწორი ლენტს მონაცემები

en: Success
ka: წარმატება

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
ka: სინდიკაციის პანელი

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
ka: %1-ზე ტორენტის სწორი ბმული ვერ ვიპოვე

en: Add/Remove Filters
ka: ფილტრების დამატება/წაშლა

en: Feed: <b>%1</b>
ka: ლენტა: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
ka: ფილტრების მართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
ka: ლენტა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
ka: აქტიური ფილტრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
ka: ხელმისაწვდომი ფილტრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
ka: ყველას გამოერთება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
ka: ახალი ფილტრი

en: Syndication
ka: სინდიკაცია

en: Manages RSS and Atom feeds
ka: მართავს RSS და Atom ლენტებს

en: Enter the URL
ka: შეიყვანეთ URL

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
ka: შეიყვანეთ RSS ან Atom ლენტის ბმული.

en: Failed to load feed %1: %2
ka: ჩავარდა ჩატვირთვა ლენტისთვის %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა ლენტისთვის %1: %2

en: Add New Filter
ka: ახალი ფილტრის დამატება

en: Add Feed
ka: ლენტის დამატება

en: Remove Feed
ka: ლენტის წაშლა

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Add Filter
ka: ფილტრის დამატება

en: Remove Filter
ka: ფილტრის წაშლა

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
ka: ნაგულისხმევად გამოყენებული UPnP მოწყობილობა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Ports Forwarded
ka: პორტები გადამისამართებულია

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
ka: მოდელის სახელი: <b>%1</b><br/>მწარმოებელი: <b>%2</b><br/>მოდელის აღწერა: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
ka: აჩვენებს UPnP-ის დამატების სტატუსს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
ka: თავიდან სკანირება
