ktorrent - en to km translation catalogue (1114 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
km: KTorrent មិន​អាច​ទទួល​យក​ការ​តភ្ជាប់​ទេ ពីព្រោះ​ច្រក %1 របស់​ TCP ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ​ដោយ​កម្មវិធី​ផ្សេង ។

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
km: KTorrent មិន​អាច​ទទួល​យក​ការ​តភ្ជាប់​ទេ ពីព្រោះ​ច្រក %1 របស់​ UDP កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ​ដោយ​កម្មវិធី​ផ្សេង ។

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
km: ការ​បើក torrent <b>%1</b> នឹង​ចែករំលែក​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន​ជាមួយ​នឹង torrents ដូច​ខាងក្រោម ។ Torrents មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​សរសេរ​ទៅកាន់​ឯកសារ​តែមួយ​ឡើយ ។

en: KTorrent is running one or more torrents
km: KTorrent កំពុង​រត់​មួយ ឬ​ច្រើន

en: Cannot create torrent: %1
km: មិន​អាច​បង្កើត torrent ៖ %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
km: ភាគ​ផ្ទុក​មួយ ឬ​ច្រើន​មិន​ត្រូវ​បាន​ម៉ោន​ឡើយ ។ ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ torrent នេះ ត្រូវ​តែ​ម៉ោន​ ។

en: Retry
km: ព្យាយាម​ម្តងទៀត

en: Storage volume %1 is not mounted
km: មិន​បាន​ម៉ោន​ភាគ​ផ្ទុក %1 ឡើយ

en: Storage volumes %1 are not mounted
km: មិន​បាន​ម៉ោន​ភាគ​ផ្ទុក %1 ឡើយ

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
km: ឯកសារ​ទិន្នន័យ​របស់ torrent "%1" មួយ​ចំនួន​បាត់ ។ 
    តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បង្កើត​ពួកវា​ឡើងវិញ​ ឬ​អ្នក​មិន​ទាញ​យក​ពួកវា ?

en: Data files are missing
km: បាត់​ឯកសារ​ទិន្នន័យ

en: Cannot deselect missing files: %1
km: មិន​អាច​ដោះជ្រើស​ឯកសារ​ដែល​បាត់ ៖ %1

en: Cannot recreate missing files: %1
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​ដែល​បាត់ ៖ %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
km: បាត់​ឯកសារ​ដែល​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង torrent "%1" ។ 
    តើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​ឡើងវិញ​ឬ​ទេ ?

en: Data file is missing
km: បាត់​ឯកសារ​ទិន្នន័យ

en: Cannot recreate data file: %1
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​ទិន្នន័យ​ឡើង​វិញ ៖ %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
km: តំណ magnet bittorrent មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ៖ %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
km: អ្នក​កំពុង​ប៉ុនប៉ង​ទាញ​យក​តំណ​ magnet ហើយ​ DHT មិន​ត្រូវ​បាន​បើក ។ សម្រាប់​លទ្ធផល​ប្រសើរ​បំផុត សូម​បើក DHT ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
km: ប្រអប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
km: បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន IP ឬ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន និង​លេខ​ច្រក​របស់​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
km: ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
km: <p>អាសយដ្ឋាន IP ឬ​​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​​នៃ​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់ គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​ទីនេះ ។</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">ចំណាំ ៖</span> យើង​ទទួល​យក​​ទាំង​អាសយដ្ឋាន IPv4 និង IPv6 ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Port:
km: ច្រក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
km: បន្ថែម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
km: បិទ​

en: Show a file tree
km: បង្ហាញ​មែក​ធាង​របស់​​ឯកសារ​

en: Show a file list
km: បង្ហាញ​បញ្ជី​របស់​ឯកសារ​

en: Filter
km: តម្រង​

en: Opening %1
km: បើក %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
km: ឯកសារ​មួយ​ចំនួន​របស់​ torrent នេះ ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ក្នុង​ថត​​ទាញ​យក​ដែល​បាន​បញ្ចប់​​ ។ តើ​អ្នក​ចង់​នាំចូល​ឯកសារ​ទាំងនេះ និង​ប្រើ​​ថត​​​​ទាញ​យក​បាន​​បញ្ចប់​ជា​ទីតាំង​ឬទេ ?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
km: ឯកសារ​ទាំងអស់​របស់​ torrent នេះ ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​​​ក្នុង​ថត​ទាញ​យក​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ ។ តើ​អ្នក​ចង់​នាំ​ចូល​ឯកសារ​ទាំងនេះ​ និង​ប្រើ​ថត​ទាញ​យក​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ជា​ទីតាំង​​ឬទេ ?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
km: បាន​រក​ឃើញ​ឯកសារ​ <b>%1</b> ​​ក្នុង​ថត​​ទាញ​យក​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ ។ តើ​អ្នក​ចង់​នាំចូល​ឯកសារ​នេះ​ឬ​ទេ​​​ ?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
km: គ្មាន​ថត​​ %1 ឡើយ​​​ តើ​អ្នក​​ចង់​បង្កើត​​ថត​នេះ​​ឬ ?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
km: អ្នក​បាន​ដោះ​ជ្រើស​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ដូច​​ដូច​ខាងក្រោម ។ អ្នក​នឹង​បាត់បង់​ទិន្នន័យ​ទាំងអស់​ក្នុង​ឯកសារ​ទាំងនេះ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ធ្វើ​ដូចនេះ​ឬ ?

en: Yes, delete the files
km: បាទ/ចាស លុប​ឯកសារ​

en: No, keep the files
km: ទេ រក្សាទុក​ឯកសារ

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
km: ការ​បើក​ torrent <b>%1</b> នឹង​ចែករំលែក​ឯកសារ​មួយ​ ឬ​ច្រើន​ជាមួយ​​ torrents ដូច​ខាង​ក្រោម​ ។​ Torrents មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​​សរសេរ​ទៅកាន់​ឯកសារ​ដូច​គ្នា​ឡើយ​ ។​ សូម​ជ្រើស​ទីតាំង​ផ្សេង​មួយ​ទៀត ។

en: All Torrents
km: គ្រប់​ Torrents

en: <b>Unable to determine free space</b>
km: <b>មិន​អាច​កំណត់​ទំហំ​ទំនេរ​បាន​ឡើយ​​</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
km: %1 (%2 កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
km: %1 ខ្លី ​

en: Existing files: <b>None</b>
km: ឯកសារ​ដែល​មានស្រាប់​ ៖​​ <b>គ្មាន​​</b>

en: Existing files: <b>All</b>
km: ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ <b>គ្រប់​</b>​

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
km: ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​​ ៖​​ <b>%1</b> ​របស់​​ <b>%2</b>​

en: Existing file: <b>No</b>
km: ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖​​ <b>ទេ​​​</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
km: ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ <b>បាទ/ចាស</b>​

en: Clear History
km: សម្អាត​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
km: ជ្រើស​ឯកសារ​ដែល​អ្នក​ចង់​ទាញយក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
km: ទាញ​យក​ទៅ​កាន់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
km: ប្រវត្តិ​នៃ​ទីតាំង​ទាញ​យក​ដែល​បាន​ប្រើ​ថ្មីៗ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_download_location_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_list) i18n: ectx: property (te
en: ...
km: ​...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
km: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​​ទៅ​ទីតាំង​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​​ នៅ​ពេល​ដែល torrent បញ្ចប់​ការ​ទាញ​យក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
km: ផ្លាស់ទី​នៅ​ពេល​បញ្ចប់​ទាំង​ស្រុង​ទៅកាន់​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
km: ប្រវត្តិ​នៃ​ការ​ផ្លាស់ទី​ដែល​បាន​ប្រើ​ថ្មីៗ​ទាំងអស់ នៅ​ពេល​ទីតាំង​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
km: ការ​អ៊ិនកូដ​អត្ថបទ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
km: ឯកសារ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង torrent អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពួកវា​ដោយ​ចុច​ទ្វេដង​លើ​ពួកវា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
km: ​ជ្រើស​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
km: មិន​ជ្រើស​អ្វី​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
km: បញ្ច្រាស​ជម្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
km: វេញ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
km: ពង្រីក​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
km: គ្មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ឡើយ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
km: ជម្រើស​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
km: ក្រុម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
km: ចាប់ផ្ដើម torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
km: <p>នៅ​ពេល​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ រំលង​ការ​ពិនិត្យ​មើល​ទិន្នន័យ និង​សម្មត​ថា​ឯកសារ​ដែល​បាន​ទាញ​យក ។</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">ចំណាំ ៖ </span>ធ្វើ​វា​ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ប្រាកដ​យ៉ាង​ច្បាស់ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
km: រំលង​ការ​ពិនិត្យ​ទិន្នន័យ ប្រសិន​បើ​រក​ឃើញ​ឯកសារ​ដែល​មាន​រួច

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
km: ទំហំ​ថាស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
km: បាន​ទាមទារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
km: ដែល​អាច​រក​បាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
km: ក្រោយ​ពេល​ទាញយក ៖

en: Cannot load the torrent file: %1
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ឯកសារ​ torrent ៖​ %1

en: Cannot open %1: %2
km: មិន​អាច​បើក​ %1 ៖​ %2

en: Failed to create %1: %2
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត %1 ៖ %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
km: នាំចូល torrent ដែល​មាន​រួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Torrent:
km: Torrent ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
km: ទិន្នន័យ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
km: ជ្រើស​ឯកសារ torrent នឹង​ទិន្នន័យ​របស់​វា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
km: នាំចូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
km: បោះបង់

en: Select the directory where the data now is.
km: ជ្រើស​ថត ដែល​ជា​ថត​​ទិន្នន័យ ។

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
km: ឯកសារ​ទិន្នន័យ​មិន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ទីតាំង​ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស​ទេ ។ តើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​ឯកសារ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស​ដែរឬទេ ?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ទីតាំង​ថ្មី ​បាត់​ឯកសារ​មួយ​ចំនួន​ ។ តើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​ឯកសារ​ដែល​បាត់​នៅ​ក្នុង​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស​ដែរ​ឬ​ទេ ?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
km: ឯកសារ​ទិន្នន័យ​មិន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ទីតាំង​ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស​ទេ ។ តើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​ឯកសារ​ក្នុង​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស​ដែរ​ឬ​ទេ ?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
km: បាត់​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
km: ឯកសារ​​ខាង​ក្រោម​ត្រូវ​​បាន​បាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
km: មិន​មាន​នៅ​ទី​នេះ​ឡើយ បង្កើត​វា​ឡើង​វិញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
km: បង្កើត​ឡើង​វិញ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
km: មិន​អាច​ទាញ​យក​ឯកសារ​ដែល​បាន​បាត់​បាន​ទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
km: កុំ​ទាញយក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
km: ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ទី​ទៅកាន់​ទីតាំង​ផ្សេង ជ្រើស​ទីតាំង​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
km: ជ្រើស​ទីតាំង​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
km: បោះបង់​ កុំ​ចាប់ផ្ដើម torrent ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
km: បោះបង់

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
km: បើក URL

en: Invalid URL: %1
km: URL មិនត្រឹមត្រូវ ៖ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
km: URL ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
km: បើក​សម្ងាត់

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
km: ល្បឿន​កំណត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
km: ល្បឿន​កំណត់​សម្រាប់ torrent នីមួយៗ (ចុច​ទ្វេ​ដង ដើម្បី​កែសម្រួល) ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
km: តម្រង ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
km: ដែន​កំណត់​សកល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
km: ល្បឿន​ទាញយក​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
km: គ្មាន​កំណត់

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), w
en:  KiB/s
km:  គ.ប./វិ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
km: ល្បឿន​ផ្ទុក​ឡើង​អតិបរមា ៖

en: Download Limit
km: ដែន​កំណត់​ទាញ​យក

en: Upload Limit
km: ដែន​កំណត់​ផ្ទុក​ឡើង

en: Assured Download Speed
km: បាន​បញ្ជាក់​ល្បឿន​ទាញ​យក​

en: Assured Upload Speed
km: បាន​បញ្ជាក់​ល្បឿន​ផ្ទុក​ឡើង

en: No assured speed
km: គ្មាន​ល្បឿន​ដែល​បាន​អះអាង

en: Create A Torrent
km: បង្កើត Torrent

en: Only HTTP is supported for webseeding.
km: មានតែ HTTP ប៉ុណ្ណោះ​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ ​សម្រាប់​ការ​បណ្ដុះ​បណ្ដាញ ។

en: You must select a file or a folder.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ឯកសារ ឬ​ថត​ ។​

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
km: អ្នក​មិន​បាន​បន្ថែម​ឧបករណ៍​តាមដាន​ទេ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បង្កើត torrent នេះ​ឬ ?

en: You must add at least one node.
km: អ្នក​ត្រូវ​បន្ថែម​ថ្នាំង​​យ៉ាង​ហោច​មួយ​ ។​

en: Choose a file to save the torrent
km: ជ្រើស​ឯកសារ ដើម្បី​រក្សាទុក torrent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
km: បង្កើត torrent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
km: ឯកសារ ឬ​ថត​ដែលត្រូវ​បង្កើត torrent ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
km: ទំហំ​នៃ​កំណាត់​នីមួយៗ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 32 KiB
km: ៣២ គ.ប.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 64 KiB
km: ៦៤ គ.ប.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 128 KiB
km: ១២៨ គ.ប.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 256 KiB
km: ២៥៦ គ.ប.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 512 KiB
km: ៥១២ គ.ប.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 1 MiB
km: ១ ម.ប.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 2 MiB
km: ២ ម.ប.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 4 MiB
km: ៤ ម.ប.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 8 MiB
km: ៨ ម.ប.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
km: ចាប់ផ្ដើម​បណ្ដុះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
km: torrent ឯកជន (មិន​អនុញ្ញាត DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
km: ធ្វើការ​ចែករំលែក (តែ DHT ប៉ុណ្ណោះ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
km: បន្ថែម torrent ទៅ​ក្រុម ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
km: កម្មវិធី​តាម​ដាន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
km: យក​ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
km: ផ្លាស់​ទី​ឡើង​លើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
km: ផ្លាស់​ទី​ចុះ​ក្រោម

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
km: ថ្នាំង DHT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
km: ថ្នាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
km: IP ឬ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list) i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads)
en: Port
km: ច្រក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
km: មតិយោបល់ ៖

en: Policy for the %1 group
km: គោលការណ៍​សម្រាប់​ក្រុម %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
km: រក្សាទុក​ទីតាំង​លំនាំដើម​សម្រាប់ torrents ពី​ក្រុម​នេះ ។ <br/><br/>វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ជម្រើស​ឯកសារ នៅ​ពេល​អ្នក​ប្ដូរ​ក្រុម ទីតាំង​ដែល​បាន​ទាញ​យក​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​វា ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​ចង់​ ​អ្នក​អាច​បដិសេធ​បាន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
km: ទីតាំង​រក្សាទុក​លំនាំដើម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
km: ផ្លាស់ទី​តាម​លំនាំ​ដើម នៅ​ពេល​បាន​បញ្ចប់​ទីតាំង​ទាំងស្រុង ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
km: ផ្លាស់ទី​លំនាំដើម​ នៅ​ពេល​បាន​បញ្ចប់​ទីតាំង​ទាំង​ស្រុង​សម្រាប់ torrents ពី​ក្រុម​នេះ ។ <br/><br/>វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​តែ​ក្នុង​ប្រអប់​ជម្រើស​ឯកសារ​ប៉ុណ្ណោះ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ប្ដូរ​ក្រុម ផ្លាស់ទី នៅ​ពេល​ទីតាំង​បាន​បញ្ចប់​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​កាន់​វា ។ អ្នក​អាច​​បដិសេធ​វា​បាន ប្រសិនបើ​អ្នកចង់ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម​សម្រាប់ torrents ដែល​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​កាន់​ក្រុម ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
km: ដែន​កំណត់ Torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
km: អត្រា​ទាញយក​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
km: អត្រា​ផ្ទុកឡើង​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
km: ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
km:  ម៉ោង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
km: សមាមាត្រ​ចែករំលែក​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
km: នៅ​ពេល​ដែល​វា​ត្រូវ​បាន​បើក ការ​កំណត់​តាំង​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ នៅ​ពេល torrent ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​ក្រុម​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ជម្រើស​ឯកសារ ឬ​ប្រអប់​បង្កើត torrent ។<p>
    ប្រសិនបើ​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​បើក​ទេ​នោះ ការ​កំណត់​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ជា​និច្ច​ឡើយ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​បន្ថែម torrent ទៅកាន់​ក្រុម​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
km: អនុវត្ត​ការ​កំណត់​តែ​ចំពោះ​ torrent ដែល​បាន​បើក ឬ​បង្កើត​ថ្មីៗ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Open a new tab
km: បើក​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Close the current tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Edit Group Policy
km: កែសម្រួល​គោលការណ៍​ក្រុម

en: Open In New Tab
km: បើក​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: New Group
km: ក្រុម​ថ្មី

en: Edit Name
km: កែសម្រួល​ឈ្មោះ

en: Remove Group
km: យក​​ក្រុម​ចេញ​

en: Group Policy
km: គោលការណ៍​ក្រុម

en: Please enter the group name.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ក្រុម ។

en: The group %1 already exists.
km: មាន​ក្រុម %1 រួច​ហើយ ។

en: Custom Groups
km: ក្រុម​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Open Location
km: បើក​ទីតាំង

en: Create a new torrent
km: បង្កើត torrent ថ្មី​មួយ

en: Open a torrent
km: បើក torrent

en: Open Silently
km: បើក​ស្ងាត់ៗ

en: Open a torrent without asking any questions
km: បើក​ torrent ដោយ​មិន​សួរ​សំណួរ

en: Open URL
km: បើក URL

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
km: បើក URL ដែល​ចង្អុល​ទៅកាន់ torrent តំណ magnet ដែល​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​

en: IP Filter
km: តម្រង IP

en: Show the list of blocked IP addresses
km: បង្ហាញ​បញ្ជី​អាសយដ្ឋាន IP ដែល​បាន​ទប់ស្កាត់

en: Import Torrent
km: នាំចូល Torrent

en: Import a torrent
km: នាំចូល torrent

en: Show/Hide KTorrent
km: បង្ហាញ​/​លាក់ KTorrent

en: IP Filter List
km: បញ្ជី​តម្រង IP

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
km: អាសយដ្ឋាន​​​ IP មិន​ត្រឹមត្រូវ​ <b>%1</b> ។ អាសយដ្ឋាន​ IP ត្រូវ​តែ​ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​ប្រើ​តួអក្សរ​ជំនួស​ដូច​ជា​​ '127.0.0.*' ឬ​​បញ្ជាក់​​​ជួរ​ដូច​ជា​​ '200.10.10.0-200.10.10.40' ។

en: Choose a file
km: ជ្រើស​ឯកសារt

en: Choose a filename to save under
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវប្រើ​ដើម្បី​រក្សាទុក

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
km: ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ដែល​មាន​ក្នុង​បញ្ជី​របស់ KTorrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
km: បន្ថែម​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
km: អាសយដ្ឋាន​ IP ត្រូវតែ​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ 'XXX.XXX.XXX.XXX' ។
                                            
    អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​តួអក្សរ​ជំនួស​ដូចជា '127.0.0.*' ឬ បញ្ជាក់​ជួរ​ដូចជា '200.10.10.0-200.10.10.40' ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
km: សម្អាត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
km: បើក​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
km: រក្សាទុក​ជា...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: ទិដ្ឋភាព

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
km: សំខាន់

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
km: Torrent

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
km: ក្រុម

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
km: ទិដ្ឋភាព

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
km: បើក​ថត

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
km: បន្ថែម​ទៅ​ក្រុម

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ជួរ​ឈរ

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
km: ជួរឈរ

en: BitFinder Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ BitFinder

en: Statistics Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ស្ថិតិ

en: Application icon and a couple of others
km: រូប​តំណាង​កម្មវិធី

en: 1.0 application icon
km: រូប​តំណាង​កម្មវិធី ១.០​

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
km: ព័ត៌មាន​ជំនួយ​របស់​ ChunkBar និង​ការ​​តម្រៀប IWFileTreeItem

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
km: អ្នក​កំណត់​ទីតាំង​ប្រទេស​សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ InfoWidget ។ ដោយ​យក​ទង់​ពី http://flags.blogpotato.de/ ។ ដូច្នេះ​សូម​អរគុណ​ដល់​ពួកគេ​ផងដែរ ។

en: File prioritization and some other patches
km: អាទិភាព​ឯកសារ និង​បំណះ​ផ្សេងៗ​មួយ​ចំនួន

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
km: Miniupnp ត្រូវ​បាន​ប្រើជា​ឧទាហរណ៍​សម្រាប់​ការ​ប្រត្តិបតិ​ UPnP ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​យើង

en: Zeroconf enhancements
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ Zeroconf ប្រសើរ

en: IDEAl code from KDevelop
km: កូដ IDEAl ពី KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
km: បង្កើន​ល្បឿន​បម្លែង​ក្នុង​កម្មវិធី​ជំនួយ ipfilter

en: Bryan Burns of Juniper Networks
km: Bryan Burns នៃ​បណ្ដាញ Juniper

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
km: បាន​រក​ឃើញ​ភាព​ទទួលរង​នូវ​សុវត្ថិភាព ២ (ទាំង​ពីរ​គឺ​ត្រូវ​បាន​ជួសជុល)

en: Patch to load silently with a save location
km: បំណះ​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក​ជាមួយ​នឹង​ទីតាំង​រក្សាទុក

en: Fixes in PHP code of webinterface
km: ជួសជុល​ជា​កូដ PHP នៃ​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ

en: XFS specific disk preallocation
km: ការ​បម្រុង​ទុក​ថាស​ជាក់លាក់ XFS

en: Patch to not show very low speeds
km: បំណះ​ដែល​មិនត្រូវ​បង្ហាញ​​នៅ​ល្បឿន​យឺត

en: Patch to show potentially firewalled status
km: បំណះ​ដែលត្រូវបង្ហាញ​ស្ថានភាព​ដែល​ជាប់​ជញ្ជាំង​ភ្លើង​តាម​សក្ដានុភាព

en: Several patches
km: បំណះ​ច្រើន

en: Patch to hide menu bar
km: បំណះ​ដែល​ត្រូវ​លាក់​របារ​ម៉ឺនុយ

en: Patch to change file priorities in the webgui
km: បំណះ​ដែល​ត្រូវ​ផ្លាស់ប្ដូរ​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នកប្រើ​ក្រាហ្វិក​បណ្ដាញ

en: Several webgui patches
km: បំណះ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នកប្រើ​ក្រាហ្វិក​បណ្ដាញ​ច្រើន

en: Fixes for several warnings
km: ការ​ជួសជុល​សម្រាប់​ការ​ព្រមាន​ច្រើន

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
km: បំណះ​ដែលត្រូវ​ជួសជុល​ការ​គណនា​ទំហំ​ថាស​ទំនេរ​នៅលើ FreeBSD

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
km: បំណះ​ដែល​ត្រូវ​ជួសជុល​ការ​គាំង​នៅ​ក្នុង ChunkDownloadView

en: A couple of bugfixes
km: ការ​បំបាត់​កំហុស

en: Patch to load torrents silently from the command line
km: បំណះ​ដែល​ត្រូវ​ផ្ទុក torrents ពី​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា

en: New set of icons
km: សំណុំ​រូបតំណាង​ថ្មី

en: Drag and drop support for Plasma applet
km: អូស និង​ទម្លាក់​ការ​គាំទ្រ​សម្រាប់​អាប់ភ្លេត​ប្លាស្មា

en: Patch to cleanup the plugin list
km: បំណះ ដែល​ត្រូវ​​សម្អាត​​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
km: ប៉ះ​បំណះ ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​អាប់ភ្លេត​ប្លាស្មា ក្លាយ​ជា​អាប់ភ្លេត​លេច​ឡើង

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
km: ប៉ះ​បំណះ ដើម្បី​បន្ថែម​ការ​គាំ​ទ្រ​សម្រាប់​ជួរ IP ក្នុង​ប្រអប់​តម្រង IP

en: Feature which adds the date a torrent was added
km: លក្ខណៈ​ពិសេស​ដែល​បន្ថែម​កាល​បរិច្ឆេទ​នៅ​ពេល​ដែល torrent ត្រូវ​បាន​បន្ថែម

en: Feature to disable authentication in the webinterface
km: លក្ខណៈ​ពិសេស​ដែល​ត្រូវ​បិទ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ក្នុង​ចំណុចប្រទាក់​បណ្ដាញ

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
km: លំនាំ​ដែល​មិន​រួមបញ្ចូល​ក្នុង​កម្មវិធី​ជំនួយ​សហគមន៍

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
km: ប៉ះ​បំណះ ដើម្បី​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ torrents តែ​មួយ​ទៅ​ឯកសារ​ដែល​នៅ​ខាងក្នុង

en: Silently open torrent given on URL
km: បើក torrent ដែល​បាន​ផ្ដល់​នៅលើ URL

en: Document to open
km: ឯកសារ​ត្រូវ​បើក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
km: ថាតើ​គួរ​តែ​បម្រុង​ទុក​ទំហំថាស​មុនពេល​ចាប់ផ្ដើម​ទាញយក torrent ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
km: បម្រុង​ទុក​ទំហំ​ថាស​មុន​ពេល​ចាប់ផ្ដើម torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
km: ធ្វើការ​បម្រុងទុក​ពេញលេញ ជំនួស​ឲ្យ​ការ​បម្រុងទុក​រហ័ស ។ វា​យឺតជាង​វិធី​រហ័ស​មែន ប៉ុន្តែ​ជៀសវាង​ការ​បែងចែក​នៅលើ​ថាស ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
km: បម្រុង​ទំហំថាស​ពេញលេញ (ជៀសវាង​ការ​បែងចែក)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
km: ដំណើរការ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
km: ចន្លោះ​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
km: <p>ចន្លោះ​ពេល​គិត​ជា​មិល្លី​វិនាទី ចន្លោះ​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្ន GUI ។</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">ចំណាំ ៖ </span>ការ​បង្កើន​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថយ​ការ​ប្រើ​ប្រាស់ CPU ។</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en:  ms
km:  មិ.វិ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
km: ចន្លោះពេល​ដេក​របស់​បណ្ដាញ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
km: មើល​ទំហំ​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ​ជាមុន ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
km: <p>ចំនួន​ទិន្នន័យ​នៅ​ដើម និង​ចុង​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​អាទិភាព​សម្រាប់​ការ​មើល​ជា​មុន ។</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en:  KiB
km:  គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
km: មើល​ទំហំ​ឯកសារ​វីដេអូ​ជាមុន ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
km: <p>ចំនួន​ទិន្នន័យ​នៅ​ដើម និង​ចុង​ឯកសារ​វីដេអូ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​អនុភាព​សម្រាប់​មើល​ជា​មុន ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
km: ដោះស្រាយ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា​នីមួយៗ ។ វា​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ជំនួស​ឲ្យ​ការ​បង្ហាញ​អាសយដ្ឋាន IP ។ 
    
    វា​អាច​ត្រូវ​បាន​បិទ​ ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិន​ចូលចិត្ត​ចរាចរ​បណ្ដាញ​បន្ថែម​ដែល​វា​បង្កើត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
km: ដោះស្រាយ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
km: លក្ខណៈ​ពិសេស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
km: DHT គឺ​ជា​ពិធីការ​ដែល​គ្មាន​កម្មវិធី​តាមដាន ដើម្បី​ស្វែងរក​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ដែល​ចែករំលែក torrent ដូចគ្នា​នឹង​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
km: ប្រើ DHT ដើម្បី​យក​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​បន្ថែម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
km: ច្រក UDP សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង DHT ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
km: <p>ច្រក UDP ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ពិធីការ DHT ។</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> ប្រសិនបើ​អ្នក​ខាងក្រោយ​រ៉ោតទ័រ ច្រក​នេះ​ត្រូវ​ការ​បញ្ជូន​បន្ត ដើម្បី​ទទួល​បាន​សំណើ DHT ដែល​មក​ដល់ ។ កម្មវិធី​ជំនួយ UPnP អាច​ធ្វើ​វា​សម្រាប់​​អ្នក ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
km: ថាតើ​ត្រូវ​ប្រើ ឬ​មិន​ប្រើ​ µTorrent ឆប​ជា​មួយ​នឹង​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
km: ប្រើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
km: បើក ឬ​បិទ​ការ​ប្រើ​ការ​បណ្ដុះបណ្ដាញ​ នៅពេល​ពួកវា​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង torrent ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
km: ប្រើ​ webseeds

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
km: នៅ​ពេល​ដែល torrent បាន​បញ្ចប់​កា​រទាញយក មានការ​ពិនិត្យ​មើល​ទិន្នន័យ​ពេញលេញ​នៅ​លើ torrent ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
km: ពិនិត្យ​ទិន្នន័យ នៅពេល​ទាញយក​ចប់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
km: ​ការ​អ៊ីនគ្រីប

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
km: <p>ការ​អ៊ិនគ្រីប​ពិធីការ​ នៅ​ពេល​ ISP របស់​អ្នក​​ការ​តភ្ជាប់ bittorrent យឺត ។ </p>
    <p>ការ​អ៊ិនគ្រីប​នឹង​ត្រូវ​បាន​ការ​ពារ​ចរាចរ bittorrent របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទង់​ជាតិ​ជា​ចរាចរ​របស់ bittorrent ហើយ ISP នឹង​មិន​យឺត​ទៀតឡើយ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
km: ប្រើ​ការ​អ៊ិនគ្រីប​ពិធី​ការ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
km: ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​មួយ​ចំនួន​មិន​គាំទ្រ​ការ​អ៊ិនគ្រីប​ទេ ហើយ​បុគ្គល​មួយ​ចំនួន​បាន​បិទ​ការ​អ៊ិនគ្រីប ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ទាំងនោះ អ្នក​ត្រូវបិទ​ជម្រើស​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
km: អនុញ្ញាត​ការ​តភ្ជាប់​ដែល​មិន​បាន​អ៊ីនគ្រីប

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
km: កម្មវិធី​តាម​ដាន​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
km: ជំនួស​ឲ្យ​កម្មវិធី​តាមដាន​ដូច​ខាង​ក្រោម ដើម្បី​កំណត់​អាសយដ្ឋាន IP របស់​អ្នក​ ប្រាប់​កម្មវិធី​តាមដាន​ថា​អាសយដ្ឋាន IP ត្រូវ​ប្រើ ។ ប្រើ​វា​នៅពេល​អ្នក​នៅ​ខាង​ក្រោយ​ប្រូកស៊ី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
km: ផ្ញើ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ឬ​អាសយដ្ឋាន​ IP ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​កម្មវិធី​តាមដាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ឬ​អាសយដ្ឋាន IP ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ឬ​អាសយដ្ឋាន IP ផ្ទាល់ខ្លួន​ដើម្បី​ផ្ញើ​​ទៅ​កម្មវិធី​តាមដាន ។ ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដោះស្រាយ​នៅ​ពេល​​ដំណើរការ និង​អាសយដ្ឋាន​ IP ដែល​បាន​ដោះស្រាយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​កម្មវិធី​តាមដាន ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
km: ពណ៌

en: Application
km: កម្មវិធី

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
km: ថត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
km: ថត​ដែលត្រូវ​រក្សាទុក​ព័ត៌មាន torrent ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
km: ថត​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក​ព័ត៌មាន​អំពី torrent ដែល​បាន​បើក​នៅ​ក្នុង KTorrent នៅពេល​បច្ចុប្បន្ន ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
km: ថត​ដែលត្រូវ​ប្រើ​ជា​ទីតាំង​រក្សាទុក​លំនាំដើម សម្រាប់​ទិន្នន័យ​ទាំងអស់ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
km: ថត​ដែល​ត្រូវផ្លាស់ទី​ទិន្នន័យ​ទៅ នៅពេល​ដែល torrent បាន​បញ្ចប់​ការ​ទាញយក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
km: ផ្លាស់ទី​ការ​ទាញ​យក​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ទៅ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
km: ថត​ដែលត្រូវ​ចម្លង​ឯកសារ torrent ទាំងអស់​ចូល ដែល​ត្រូវបាន​បើក​ដោយ KTorrent ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
km: ចម្លង​ឯកសារ torrent ទៅ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
km: រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
km: ថាតើ​ត្រូវបង្ហាញ​សារ​លេចឡើង​ថាសប្រព័ន្ធ​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
km: បង្ហាញ​សារ​លេចឡើង​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
km: នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ជ្រើស​ពហុ torrents ត្រូវ​បាន​បើក​នៅ​ពេល​តែ​មួយ បើក​វា​ដោយ​ស្ងាត់ៗ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
km: បើក torrent ច្រើន​ដោយ​ស្ងាត់ៗ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
km: បើក torrents ទាំងអស់​ដោយ​ស្ងៀមស្ងាត់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
km: បើក torrents ទាំងអស់​ដោយ​ស្ងៀមស្ងាត់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
km: <p>ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ torrent ដែល​មាន​ឈ្មោះ​តែ​ឯកសារ​របស់​វា​ប៉ុណ្ណោះ ។ </p>
    <p>ឧទាហរណ៍ ប្រសិនបើ​ឯកសារ​មាន​ឈ្មោះ <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span> torrent នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជា <span style=" font-weight:600;">ផ្ទៃ​តុ​លីនុច ។</span></p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
km: បណ្តាញ

en: All interfaces
km: ចំណុច​ប្រទាក់​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
km: ច្រក និង​ដែន​កំណត់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
km: <p>ច្រក​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ពិធីការ bittorrent ។</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> ប្រសិនបើ​អ្នក​នៅ​ខាងក្រោយ​រ៉ោតទ័រ ច្រក​នេះ​ត្រូវ​បញ្ជូន​បន្ត ដើម្បី​ទទួល​បាន​ការ​តភ្ជាប់​ ។ កម្មវិធី​ជំនួយ UPnP អាច​ធ្វើ​វា​សម្រាប់​អ្នក ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
km: ច្រក​កម្មវិធី​តាមដាន​​ UDP ៖​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
km: <p>ច្រក​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ពិធីការ​កម្មវិធី​តាមដាន UDP ។</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> ប្រសិនបើ​អ្នក​នៅ​ខាងក្រោយ​រ៉ោតទ័រ ច្រក​នេះ​ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​បន្ត ។ កម្មវិធី​ជំនួយ UPnP អាច​ធ្វើ​វា​សម្រាប់​អ្នក ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
km: ការ​តភ្ជាប់​អតិបរាមា​ក្នុង​​មួយ torrent ៖​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
km: ចំនួន​ការ​តភ្ជាប់​​អតិបរមា​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​ក្នុង​មួយ torrent ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
km: ដែន​​កំណត់​ការ​តភ្ជាប់​សកល ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
km: ដែន​កំណត់​ការតភ្ជាប់​សកល​សម្រាប់ torrent ដែល​បាន​បន្សំ​ចូលគ្នា​ទាំងអស់ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
km: ល្បឿន​ទាញក្នុង​អតិបរមា​គិត​ជា គ.ប./វិ. ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
km: ល្បឿន​ផ្ទុកឡើង​អតិបរមា គិត​ជា​ គ.ប./វិ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
km: តម្លៃ DSCP សម្រាប់​កញ្ចប់ IP ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
km: តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវបាន​បំពេញ​នៅ​ក្នុង​វាល DSCP របស់​កញ្ចប់ IP ទាំងអស់​ដែល​បាន​ផ្ញើ​សម្រាប់​ពិធីការ bittorrent ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
km: ចំនួន​ការ​រៀបចំ​ការ​តភ្ជាប់​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
km: <p>ចំនួន​អតិបរមា​នៃ​ការ​តភ្ជាប់​ចេញ ktorrent នឹង​សាក​ល្បង​រៀបចំ​ព្រម​គ្នា ។</p>
    <p>ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​បញ្ហា​ជាមួយ ktorrent ប្លុក​ចរាចរ​អ៊ីនធឺណិត​ផ្សេង សាក​ល្បង​កំណត់​ចំនួន​នេះ​ជា​ប៊ីត​ទាប​ជាង ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
km: ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
km: <p>ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ​ស្នើ​ការ​តភ្ជាប់​ចូល ។</p>
    <p><span style="font-weight:600;">ចំណាំ ៖ </span>ទាមទារ​​ឲ្យ​មាន​ប្រសិទ្ធភាព ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
km: ពិធីការ​​ដឹកជញ្ជូន​ µTorrent ដំណើរការ​លើ​ UDP និង​​មាន​គុណភាព​ខ្ពស់ មិន​បង្អាក់​ជាមួយ​ ចរាចរ​ផ្សេងទៀត​ អំឡុង​ពេល​ដែល​នៅតែ​ប្រើ​អស់​នូវ​កម្រិត​បញ្ជូន​ដែល​មិន​ធ្លាប់​ប្រើ​ទាំង​​អស់​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
km: ប្រើ µTorrent transport protocol (µTP)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
km: កុំ​ប្រើ TCP សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​ bittorrent ប្រើ​ពិធីការ​ µTP តែប៉ុណ្ណោះ​ ។ វា​អាច​បណ្ដាល​ឲ្យ​ល្បឿន​យឺត ព្រោះ​ថា​មិន​គ្រប់​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ bittorrent ទាំងអស់​ទេ​ដែល​គាំទ្រ​ µTP ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
km: ប្រើ​តែ µTP ប៉ុណ្ណោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
km: ពិធីការ​ដឹកជញ្ជូន​ចម្បង ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to setup a connection with a peer, this protocol is chosen first.
km: ពិធីការ​ដឹកជញ្ជូន​ចម្បង​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ នៅ​ពេល​ដែល​ប៉ុនប៉ង​រៀបចំ​ការ​តភ្ជាប់​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា ពិធីការ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ដំបូង​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ KTorrent គណនា​ការ​កំណត់​ដែល​ផ្ដល់​អនុសាសន៍ ដែល​ផ្អែក​លើ​កម្រិត​បញ្ជូន​ដែល​អ្នក​មាន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
km: ការ​កំណត់​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍...

en: Proxy
km: ប្រូកស៊ី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
km: ប្រូកស៊ី ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
km: អាសយដ្ឋាន IP ឬ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​ប្រូកស៊ី HTTP ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
km: ច្រក​របស់​ប្រូកស៊ី HTTP ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
km: ថាតើ​ត្រូវ​ប្រើ ឬ​មិនប្រើ​ប្រូកស៊ី HTTP សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​ការ​បណ្ដុះ​បណ្ដាញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
km: ប្រើ​ប្រូកស៊ី​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់ webseed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
km: ប្រើ​ប្រូកស៊ី​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​កម្មវិធី​តាមដាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
km: <p>ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូស៊ី SOCKS សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់ bittorrent ។</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">ចំណាំ ៖ </span>វា​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​កម្មវិធី​តាមដាន​ឡើយ</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
km: ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី SOCKS ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
km: កំណែ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
km: ប្រសិន​បើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ SOCKS ត្រូវការ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ តាមរយៈ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់ គឺ​ត្រូវ​អនុញ្ញាត​ប្រអប់​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​ទាមទារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី SOCKS ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី SOCKS ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ជួរ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
km: នៅពេល​បានបើក កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ជួរ​នឹង​ត្រូវ​បានបិទ​ទាំងស្រុង អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ត្រួតពិនិត្យ​ torrents ទាំង​អស់​ដោយ​ដៃ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
km: ត្រួតពិនិត្យ torrents ដោយ​ដៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
km: ការ​ទាញយក​អតិបរមា​ ៖​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
km: ចំនួន​ការ​ទាញយក​ដំណាលគ្នា​អតិបរមា​ដែល​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ជួរ​នឹង​ដំណើរការ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
km: ការ​បណ្ដុះ​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
km: ចំនួន​ការ​បណ្ដុះ​ដំណាល​គ្នា​អតិបរមា​ដែល​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ជួរ​នឹង​ដំណើរការ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
km: នៅពេល​ដែល​ទំហំថាស​ជិត​អស់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
km: អ្វី​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ នៅ​ពេល​ដែល​ជិត​អស់​ទំហំ​ថាស និង​ពេល​ដែល​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ជួរ​ចង់​ចាប់ផ្ដើម torrent ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
km: កុំ​ចាប់ផ្ដើម torrent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
km: សួរ ប្រសិនបើ​អាច​ចាប់ផ្ថើម torrent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
km: ចាប់ផ្ដើម torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
km: បញ្ឈប់ torrent នៅពេល​ដែល​ទំហំថាស​នៅ​សល់​តិចជាង ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
km: នៅ​ពេល​ដែល​​ទំហំ​ថាស​នៅសល់​​តិច​ជាង​តម្លៃ​នេះ បញ្ឈប់​ការ​ទាញ​យក torrent ទាំងអស់ ។

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en:  MiB
km:  ម.ប.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
km: <p>បាន​បើក កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​រៀប​ជា​ជួរ​នឹង​បន្ថយ អាទិភាព torrent ដែល​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់​រយៈ​ជា​យូរ ។ </p>
    <p>វា​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​រៀប​ជា​ជួរ ដំណើរការ​ torrents ផ្សេង​ទៀត នៅ​ពេល torrent មិន​កំពុង​ធ្វើ​អ្វី​សោះ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
km: <p>ពេលវេលា​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​​ឧបករណ៍​កំណត់​ពេល​ដែល​​អាក់ ។ នៅ​ពេល​ដែល torrent ត្រូវ​បាន​អាក់ អាទិភាព​របស់​វា​ត្រូវ​បាន​បន្ថយ ។</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
km: ការ​បណ្ដុះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
km: នៅពេល​ទាញ​យក​ចប់ បន្ត​បណ្ដុះ​វា ។ ប្រសិនបើ​​បិទ​វា torrent នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
km: ទុក​ឲ្យ​បណ្ដុះ​បន្ទាប់​ពី​ទាញយក​ចប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
km: ចំនួន​រន្ធ​ផ្ទុក​ឡើង​ ៖​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
km: ចំនួន​រន្ធ​ផ្ទុកឡើង វា​កំណត់​ចំនួន​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា ដែល​អ្នក​អាច​ផ្ទុកឡើង​ដំណាលគ្នា​សម្រាប់ torrent មួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
km: សមាមាត្រ​ចែករំលែក​អតិបរមា​លំនាំដើម​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
km: <p>ពេលវេលា​សមាមាត្រ​ចែករំលែក ប្រសិនបើ​វា​ឈាន​ដល់​តម្លៃ​នេះ នោះ​ការ​បណ្ដុះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់ ។ វា​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ទៅ​លើ​តែ​ torrents ដែល​បាន​បើក​ថ្មីៗ​ប៉ុណ្ណោះ torrents ដែល​មាន​ស្រាប់​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ប៉ះពាល់​ដោយ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នេះ​ទេ ។</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">ប្រយ័ត្ន ៖ </span>វា​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ពេល​ទាញ​យលក​ទេ គឺ​ប្រើ​តែ​នៅ​ពេល​បណ្ដុះ​ប៉ុណ្ណោះ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
km: ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា​លំនាំដើម​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
km: ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា​​គិត​ជា​ម៉ោង ។ នៅពេល​អ្នក​ឈាន​ដល់​ពេលវេលា​នេះ torrent នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់ ។ វា​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​តែ​ទៅ​ torrents ដែល​បាន​បើក​ថ្មី​ប៉ុណ្ណោះ torrents ដែល​មាន​ស្រាប់​នឹង​មិនត្រូវ​បាន​ប៉ះពាល់​ដោយ​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា​ទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
km: សមាមាត្រ​ចែករំលែក​ល្អ​អប្បបរមា ៖

en: Calculate Recommended Settings
km: គណនា​កា​រកំណត់​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍

en: (= %1/s)
km: (= %1/វិ.)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
km: ការ​កំណត់​ដែល​ផ្ដល់​អនុសាសន៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
km: កម្រិត​បញ្ជូន​ផ្ទុក​ឡើង​ដែល​មាន ។

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  Kbps
km:  គ.ប./វិ.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  kb/s
km:  គ.ប./វិ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
km: កម្រិត​បញ្ជូន​ទាញយក​ដែល​មាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_upload_bw_display)
en: (= 32 KiB/s)
km: (= 32 គ.ប/វិ.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_download_bw_display)
en: (= 500 KiB/s)
km: (= ៥០០ គ.ប/វិ.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
km: គណនា

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
km: ល្បឿន​មធ្យម​ក្នុង​មួយ​រន្ធ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
km: ចំនួន torrents ដែល​អ្នក​ទាញយក​ដំណាល​គ្នា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
km: រន្ធ​ក្នុង​មួយ torrent ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
km: ការ​កំណត់​ដែល​ផ្ដល់​អនុសាសន៍ ៖

en: Speed down: %1 / up: %2
km: ល្បឿន​ទាញយក ៖ %1 / ផ្ទុក​ឡើង ៖ %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
km: បាន​ផ្ទេរ​ការ​ទាញយក ៖ %1 / ការ​ផ្ទុកឡើង ៖ %2

en: DHT: off
km: DHT ៖ បិទ

en: %1 node | %1 nodes
km[0]: %1 ថ្នាំង

en: %1 task | %1 tasks
km[0]: %1 ភារកិច្ច

en: Magnet Link
km: តំណ Magnet

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Peers
km: ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា

en: Downloading
km: ការ​ទាញយក

en: Queued
km: បាន​ដាក់​ជា​ជួរ

en: Stopped
km: បាន​បញ្ឈប់

en: Start Magnet
km: ចាប់ផ្ដើម​ Magnet

en: Stop Magnet
km: បញ្ឈប់​ Magnet​

en: Remove Magnet
km: យក Torrent ចេញ

en: Order
km: លំដាប់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Time Stalled
km: ពេលវេលា​ដែល​បាន​អាក់

en: Priority
km: អាទិភាព

en: Running
km: ដំណើរការ

en: Not queued
km: មិនបាន​ដាក់​ជាជួរ

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
km: លំដាប់ torrent នៅ​ក្នុង​ជួរ ។
    ប្រើ​អូស និង​ទម្លាក់​ ឬ​ផ្លាស់ទី​ប៊ូតុង​ឡើងលើ និងចុះក្រោម​នៅ​ខាង​ស្ដាំ​​ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​លំដាប់ ។

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Show Search
km: បង្ហាញ​ការ​ស្វែងរក​

en: Show or hide the search bar
km: បង្ហាញ​ ឬ​លាក់​របារ​ស្វែងរក​

en: Move Top
km: ផ្លាស់​ទី​ឡើង​លើ​បំផុត​

en: Move a torrent to the top of the queue
km: ផ្លាស់ទី torrent ទៅ​កំពូល​លំដាប់

en: Move a torrent up in the queue
km: ផ្លាស់ទី​ torrent ឡើង​ក្នុង​ជួរ

en: Move a torrent down in the queue
km: ផ្លាស់ទី​ torrent ចុះ​នៅ​ក្នុង​ជួរ

en: Move Bottom
km: ផ្លាស់ទី​​ចុះក្រោម​បំផុត​

en: Move a torrent to the bottom of the queue
km: ផ្លាស់ទី torrent ទៅ​បាត​លំដាប់

en: Show Downloads
km: បង្ហាញ​ការ​ទាញ​យក

en: Show all downloads
km: បង្ហាញ​ការ​ទាញ​យក​ទាំងអស់

en: Show Uploads
km: បង្ហាញ​ការ​ផ្ទុក

en: Show all uploads
km: បង្ហាញ​ការ​ផ្ទុក​ទាំងអស់

en: Show Not Queued
km: បង្ហាញ​​មិន​បាន​ដាក់​ជា​ជួរ

en: Show all not queued torrents
km: បញ្ឈប់ torrents ដែល​​មិន​បាន​ដាក់​ជា​ជួរ​ទាំងអស់

en: Widget to manage the torrent queue
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ដែល​ត្រូវ​គ្រប់គ្រង​ជួរ torrent

en: Displays the currently downloading magnet links
km: បង្ហាញ​ការ​ទាញ​យក​តំណ magnet បច្ចុប្បន្ន​

en: Start All
km: ចាប់ផ្ដើម​ទាំងអស់

en: Start all torrents
km: ចាប់ផ្ដើម torrents ទាំង​​អស់

en: Stop All
km: បញ្ឈប់​ទាំងអស់

en: Stop all torrents
km: បញ្ឈប់ torrents ទាំងអស់

en: Suspend Torrents
km: ផ្អាក KTorrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
km: ផ្អាក torrent ដែល​កំពុង​ដំណើរការ​ទាំងអស់

en: Show or hide the group view
km: បង្ហាញ​ ឬ​លាក់​ទិដ្ឋភាព​ក្រុម​

en: Filter Torrents
km: ត្រង Torrents

en: Filter torrents based on filter string
km: ត្រង torrents ផ្អែក​លើ​​​ឃ្លា​តម្រង

en: Set max upload speed
km: កំណត់​ល្បឿន​ផ្ទុកឡើង​អតិបរមា

en: Set max download speed
km: កំណត់​ល្បឿន​ទាញយក​អតិបរមា

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
km: 3<b>%1</b> បាន​បញ្ចប់​ការ​ទាញយក ។<br>ល្បឿន​មធ្យម ៖ %2 DL / %3 UL ។

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
km: <b>%1</b> បាន​ដល់​សមាមាត្រ​ចែករំលែក​អតិបរមា​​នៃ %2 ហើយ​វា​ត្រូវបាន​បញ្ឈប់ ។<br>បាន​ផ្ទុកឡើង %3 នៅ​ល្បឿន​មធ្យម​នៃ %4 ។

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
km: <b>%1</b> បាន​ដល់​ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា​ %2 ម៉ោង ហើយ​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់ ។<br>បាន​ផ្ទុក​ឡើង %3 នៅ​ល្បឿន​មធ្យម %4 ។

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
km: <b>%1</b> ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់ ដោយសារ​មាន​កំហុស​ដូចខាងក្រោម ៖ <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
km: បាន​រកឃើញ​ទិន្នន័យ​ដែល​ខូច​នៅក្នុង torrent <b>%1</b><br>យើង​គប្បី​ធ្វើការ​ពិនិត្យ​ភាពត្រឹមត្រូវ​​របស់​ទិន្នន័យ​នៅលើ torrent ។

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
km: <b>%1</b> បាន​មក​ដល់​សមាមាត្រ​ចែករំលែក​អតិបរមា​នៃ %2 និង​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់ជា​ជួរ ។<br>យក​ដែល​កំណត់​ចេញ​ដោយដៃ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​បណ្ដុះ ។

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
km: <b>%1</b> បាន​ដល់​ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា %2 ម៉ោង ហើយ​មិន​អាច​ដាក់​តាម​លំដាប់​បានទេ ។ យក​ដែន​កំណត់​ចេញ​ដោយដៃ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ការ​បណ្ដុះ ។

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម <b>%1</b> ៖ <br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
km[0]: មិនអាច​បណ្ដុះ torrents ច្រើន​ជាង %1 បានទេ ។ <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
km[0]: មិនអាច​ទាញយក torrent ច្រើន​ជាង %1 បានទេ ។ <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
km: ទៅ ការ​កំណត់ -> កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ KTorrent ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ផ្លាស់ប្ដូរ​ចំនួន​កំណត់ ។

en: There is not enough diskspace available.
km: មិនមាន​ទំហំថាស​គ្រប់គ្រាន់​ទេ ។

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
km: ទំហំ​ថាស​របស់​អ្នក​ជិត​អស់​ហើយ ។<br /><b>%1</b> កំពុង​ត្រូវបាន​ទាញយក​ទៅកាន់ '%2' ។

en: Torrent has been stopped.<br />
km: បាន​បញ្ឈប់ Torrent ។<br />

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Torrent Settings
km: ការ​កំណត់ Torrent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
km: លក្ខណៈសម្បត្តិ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
km: DHT គឺជា​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ចែកចាយ ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ច្រើន​ទៀត​សម្រាប់ torrent មួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
km: ប្រើ DHT ដើម្បី​ស្វែងរក​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​បន្ថែម​ទៀត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
km: បាន​រក​ឃើញ​លទ្ធផល​ផ្លាស់ប្ដូរ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ក្នុង​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ច្រើន​ទៀត ដោយ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ព័ត៌មាន​អំពី​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ជាមួយ​នឹង​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ផ្សេងទៀត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
km: ប្រើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា ដើម្បី​ស្វែងរក​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​បន្ថែម​ទៀត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
km: ប្រើ​របៀប​បណ្ដុះ​ជាន់​ខ្ពស់​សម្រាប់​ការ​បណ្ដុះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ឯកសារ​របស់ torrent ទៅ​ថត​ផ្សេង​មួយ​ទៀត នៅ​ពេល​វា​បាន​បញ្ចប់​ការ​ទាញ​យក ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
km: ទីតាំង​ដែល​ត្រូវ​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ទៅកាន់ ។

en: Checked %v of %m chunks
km: បាន​ពិនិត្យ​ %v របស់​កំណាត់ %m

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
km: បាន​រក​ឃើញ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
km: បាន​បរាជ័យ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
km: មិន​បាន​ទាញ​យក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
km: បាន​ទាញយក​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
km: កំហុស ៖

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
km: ចាប់ផ្ដើម

en: Start all selected torrents in the current tab
km: ចាប់ផ្ដើម torrents ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
km: ចាប់ផ្ដើម​បង្ខំ

en: Force start all selected torrents in the current tab
km: ចាប់ផ្ដើម​បង្ខំ torrents ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
km: បញ្ឈប់

en: Stop all selected torrents in the current tab
km: បញ្ឈប់ torrents ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
km: ផ្អាក

en: Pause all selected torrents in the current tab
km: ផ្អាក torrents ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
km: យក​ចេញ

en: Remove all selected torrents in the current tab
km: យក torrent ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
km: ចាប់ផ្ដើម​ទាំងអស់

en: Start all torrents in the current tab
km: ចាប់ផ្ដើម torrent ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
km: បញ្ឈប់​ទាំងអស់

en: Stop all torrents in the current tab
km: បញ្ឈប់​ torrents ទាំង​អស់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Remove Torrent and Data
km: យក Torrent និង​ទិន្នន័យ​ចេញ

en: Rename Torrent
km: ប្ដូរ​​ឈ្មោះ Torrent

en: Add Peers
km: បន្ថែម​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា

en: Manual Announce
km: ប្រកាស​ដោយ​ដៃ​

en: Preview
km: មើល​ជា​​​មុន

en: Data Directory
km: ថត​ទិន្នន័យ

en: Temporary Directory
km: ថត​បណ្តោះអាសន្ន

en: Move Data
km: ផ្លាស់ទី​ទិន្នន័យ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Remove from Group
km: យកចេញ​ពីក្រុម

en: Check Data
km: ពិនិត្យ​ទិន្នន័យ

en: Check all the data of a torrent
km: ពិនិត្យ​មើល​ទិន្នន័យទាំងអស់​​របស់ torrent

en: Copy Torrent URL
km: ចម្លង URL របស់ Torrent

en: Export Torrent
km: Torrent នាំចេញ

en: Set the speed limits of individual torrents
km: កំណត់​ល្បឿន​កំណត់​របស់ torrent នីមួយៗ

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
km: torrent <b>%1</b> មិនទាន់​បាន​បញ្ចាប់​ការ​ទាញយក​នៅឡើយ​ទេ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប​ទិន្នន័យ​ដែល​មិនទាន់​ចប់សព្វ​គ្រប់​នោះ​ឬ ?

en: Remove Download
km: យក​ការ​ទាញយក​ចេញ

en: Delete Data
km: លុប​ទិន្នន័យ

en: Keep Data
km: ទុក​ទិន្នន័យ

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
km: អ្នក​នឹង​បាត់បង់​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ទាញ​យក​ទាំងអស់ ។ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ធ្វើ​ដូចនេះ​ឬ ?

en: Remove Torrent
km: យក Torrent ចេញ

en: Select a directory to move the data to.
km: ជ្រើស​​ថត ដែល​ត្រូវ​ផ្លាស់ទី​ទិន្នន័យ​ទៅ ។

en: Downloaded
km: បាន​ទាញយក​

en: Size
km: ទំហំ

en: Uploaded
km: បានផ្ទុក​ឡើង​

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
km: ឆ្វេង ៖

en: Down Speed
km: ល្បឿន​ទាញយក

en: Up Speed
km: ល្បឿន​ផ្ទុកឡើង

en: Time Left
km: ពេល​នៅ​សល់​

en: Seeders
km: កម្មវិធី​បណ្ដុះ

en: Leechers
km: កម្មវិធី​ស្រូប​យក

en: Share Ratio
km: សមាមាត្រ​ចែករំលែក

en: Time Downloaded
km: ពេលវេលា​ដែល​បាន​ទាញយក

en: Time Seeded
km: ពេលវេលា​ដែល​បាន​បណ្ដុះ

en: Location
km: ទីតាំង

en: Added
km: បាន​បន្ថែម​

en: How much data we have downloaded of the torrent
km: តើ​មាន​ទិន្នន័យ​ចំនួន​ប៉ុន្មាន​ដែល​យើង​បានទាញ​យក​តាម torrent

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
km: ទំហំ​សរុប​របស់ torrent ដែល​ឯកសារ​ដែល​មិន​បាន​រួមបញ្ចូល​គឺ​មិនត្រូវ​បាន​រួមបញ្ចូល​ទេ

en: How much data we have uploaded
km: ចំនួន​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង

en: How much data left to download
km: ចំនួន​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ទុក​ ដើម្បី​ទាញ​យក

en: Current download speed
km: ល្បឿន​ទាញ​យក​បច្ចុប្បន្ន

en: Current upload speed
km: ល្បឿន​ផ្ទុក​ឡើង​បច្ចុប្បន្ន

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
km: ចំនួន​ពេលវេលា​ដែល​នៅ​សល់​មុនពេល​បញ្ចប់ torrent ឬ​មុនពេល​ដល់​ before the maximum share ratio is reached, if that is enabled

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
km: ចំនួន​កម្មវិធី​បណ្ដុះ​ដែល​យើង​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ (ចំនួន​កម្មវិធី​បណ្ដុះ​​ដែល​មាន ដែល​យោង​លើ​កម្មវិធី​តាមដាន)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
km: ចំនួន leechers ដែល​យើង​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ (ចំនួន leechers ដែល​មាន​ដោយ​យោង​ទៅកាន់​កម្មវិធី​តាមដាន)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
km: ភាគរយ​ទិន្នន័យ​ដែល​យើង​មាន​របស់ torrent ទាំង​មូល ដោយ​មិន​រួម​បញ្ចូល​​​ឯកសារ​ដែល​មិនបាន​រួមបញ្ចូល​នោះ​ទេ

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
km: សមាមាត្រ​ចែក​រំលែក គឺ​ជា​ចំនួន​បៃ​នៃ​អ្វី​ដែលបាន​ផ្ទុក​ឡើង​តាម​ចំនួន​បៃ​ដែល​បាន​ទាញយក

en: How long we have been downloading the torrent
km: តើ​យើង​បាន​ទាញ​អស់​រយៈ​ប៉ុន្មាន​ហើយ​តាម torrent

en: How long we have been seeding the torrent
km: រយៈពេល​ដែល​យើង​បាន​បណ្ដុះ torrent

en: The location of the torrent's data on disk
km: ទីតាំង​ទិន្នន័យ​របស់ torrent នៅ​លើ​ថាស

en: When this torrent was added
km: នៅ​ពេល​ដែល​ torrent នេះ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
km: %1<br>Url ៖ <b>%2</b>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
km: <br/><br/>មិន​អាច​ទាក់ទង​កម្មវិធី​តាមដាន​បាន​ទេ ។

en: KTorrent's UPnP test application
km: កម្មវិធី​សាកល្បង UPnP របស់ KTorrent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
km: កម្មវិធី​សាកល្បង UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
km: រ៉ោតទ័រ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
km: រក​មិន​ឃើញ​រ៉ោតទ័រ​ទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
km: រក​រ៉ោតទ័រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
km: ពិធីការ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
km: ទៅ​មុខ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
km: មិនធ្វើ​ការ​ទៅមុខ​វិញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
km: របៀប​បរិយាយ

en: Maximum share ratio reached.
km: បាន​ដល់​ដែន​កំណត់​សមាមាត្រ​ចែករំលែក​អតិបរមា​ហើយ ។

en: Maximum seed time reached.
km: បាន​ដល់​ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា​ហើយ ។

en: Uploads
km: ផ្ទុក​ឡើង​

en: Running Uploads
km: ការ​ផ្ទុក​ឡើង​កំពុង​រត់

en: Not Running Uploads
km: កា​រផ្ទុក​ឡើង​មិនកំពុង​រត់​ទេ

en: Downloads
km: ការ​ទាញយក

en: Running Downloads
km: រត់​ការ​ទាញយក

en: Not Running Downloads
km: ការ​ទាញយក​មិនកំពុង​រត់​ទេ

en: Active Torrents
km: Torrents សកម្ម

en: Active Downloads
km: ការ​ទាញយក​សកម្ម

en: Active Uploads
km: កា​រផ្ទុកឡើង​សកម្ម

en: Passive Torrents
km: Torrents អសកម្ម

en: Passive Downloads
km: ការ​ទាញយក​អសកម្ម

en: Passive Uploads
km: ការ​ផ្ទុកឡើង​អសកម្ម

en: Ungrouped Torrents
km: Torrent មិនបាន​ដាក់​ជា​ក្រុម

en: All files
km: ឯកសារ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
km: ចំនួន​​​ទាញ​យក​អតិបរមា​ (0 = គ្មាន​ព្រំដែន​)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
km: ចំនួនបណ្ដុះ​អតិបរមា (0 = គ្មាន​ដែន​កំណត់)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
km: ចាប់ផ្ដើមទាញយក​នៅ​លើ​ចន្លោះ​ថាសថាប ?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
km: ចំនួន​អតិបរមា​នៃ​ការ​តភ្ជាប់​​ក្នុង​មួយ torrent (0 = គ្មាន​ព្រំដែន​)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
km: ចំនួន​អតិបរមា​​នៃ​ការ​តភ្ជាប់​សម្រាប់​ torrent ទាំង​អស់​ (0 = គ្មាន​ព្រំដែន​)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
km: ល្បឿន​ផ្ទុក​ឡើង​អតិបរមា គិត​ជា​ គ.ប./វិ. (0 = គ្មាន​ព្រំដែន​)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
km: ល្បឿន​ទាញ​យក​អតិបរមា គិត​ជា គ.ប./វិ. (0 = គ្មាន​ព្រំដែន)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
km: សមាមាត្រ​ចែករំលែក​អតិបរមា (0 = គ្មាន​ព្រំដែន​)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
km: បង្ហាញ​របារ​ល្បឿន​ក្នុង​​រូបតំណាង​ថាស​

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
km: កម្រិត​បញ្ជូន​ទាញ​យក (គិត​ជា គ.ប./វិ.) ៖

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
km: ផ្ទុក​កម្រិត​បញ្ជូន​ឡើង (គិត​ជា​គីឡូបៃ/វិ.) ៖

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
km: បង្ហាញ​សារ​លេចឡើង​នៅពេល torrent ត្រូវ​បានបញ្ចប់ ។

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
km: ទុក​ឲ្យ​បណ្ដុះ​បន្ទាប់​ពី​ការ​ទាញ​យក​បាន​បញ្ចប់

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
km: ថត​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
km: ថាតើ​ត្រូវ​រក្សាទុកការ​ទាញយក​ដោយ​ស្វ័យ​ទៅ​កាន់ saveDir ឬទេ

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
km: ថត​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក​ឯកសារ​ដែល​បាន​ទាញ​យក​

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
km: ថាតើត្រូវ​ចម្លង​ឯកសារ .torrent ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ទៅ​កាន់ torrentCopyDir ឬទេ

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
km: ថត​ដែល​ត្រូវ​ចម្លង​ឯកសារ .torrent ទៅកាន់

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ប្រើ​​ IP ផ្ទាល់​ខ្លួន​ហុច​ទៅ​កម្មវិធី​តាមដាន​ឬទេ​

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
km: ថត​ដែល​ត្រូ​វបានប្រើ​ជា​ថត​រក្សាទុក​ចុងក្រោយ

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
km: IP ដែល​ត្រូវ​ហុច​ទៅ​កម្មវិធី​តាម​ដាន​

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
km: ចន្លោះពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នកប្រើ

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
km: គាំទ្រ DHT

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
km: ច្រក​ DHT

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
km: ចំនួន​រន្ធ​ផ្ទុក​ឡើង​

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
km: ជួរឈរ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង KTorrentView

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
km: នៅ​ពេល​ដែល​គ្មាន​ទំហំ​នៅ​សល់​ដើម្បី​បញ្ចប់​ការ​ទាញ​យក​ទាំងស្រុង ហើយ​ទំហំ​ថាស​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​តិច​ជាង​តម្លៃ​នេះ នោះ torrent នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់ ។

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ផ្លាស់ទី​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នូវ​ការ​ទាញ​យក​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង​ទៅ completedDir ឬទេ​

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
km: ថត​ដែល​ត្រូវ​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ទាញ​យក​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង​ទៅកាន់

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
km: ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា គិតជា ម៉ោង (0 = គ្មាន​ព្រំដែន)

en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

en: %1: %2<br/>%3: %4
km: %1 ៖ %2<br/>%3 ៖ %4

en: Warning: %1
km: ការ​ព្រមាន ៖ %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
km: <img src="available_color">&nbsp; - កំណាត់​ដែល​បាន​ទាញយក<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - កំណាត់​ដែល​ត្រូវ​ទាញយក<br><img src="excluded_color">&nbsp; - កំណាត់​ដែល​មិន​រួមបញ្ចូល

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
km: Torrent "%1" បាន​ទៅ​ដល់​សមាមាត្រ​ចែករំលែក​អតិបរមា​របស់​វា​ និង​ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា ។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ មិន​អើពើ​ដែន​កំណត់ ហើយ​ចាប់ផ្ដើម​ការ​បណ្ដុះ​ ?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
km: Torrent "%1" បាន​ដល់​សមាមាត្រ​ចែករំលែក​អតិបរមា​របស់​វា​ ។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ មិន​អើពើ​ដែន​កំណត់ ហើយ​ចាប់ផ្ដើម​​ការ​បណ្ដុះ​ឬ ?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
km: torrent "%1" បាន​ដល់​ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា​របស់​វា​ហើយ ។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ មិន​អើពើ​នឹង​ដែន​កំណត់ ហើយ​ចាប់ផ្ដើម​ការ​បណ្ដុះ​ឬ ?

en: Limits reached.
km: បាន​ដល់​ព្រំដែន​ ។

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
km: អ្នក​មិនមាន​ទំហំ​ថាស​គ្រប់គ្រាន់​ដើម្បី​ទាញយក torrent នេះ​ទេ ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បន្ត​ឬ ?

en: Insufficient disk space for %1
km: ទំហំថាស​មិនគ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់ %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
km: គ្មាន​ទំហំ​ថាស​គ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់ torrents ដូច​ខាងក្រោម​ទេ ។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ តើ​អ្នក​ចង់​ចាប់ផ្ដើម​ពួកវា​ឬ ?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
km: torrents ខាងក្រោម​បាន​ដល់​ពេលវេលា​បណ្ដុះ​អតិបរមា​របស់​វា​ហើយ ។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ តើ​អ្នក​ចង់​ចាប់ផ្ដើម​ពួកវា​ឬ​ទេ ?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
km: torrents ខាងក្រោម​បាន​ដល់​សមាមាត្រ​ចែករំលែក​អតិបរមា​របស់​ពួកវា​ហើយ ។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ តើ​អ្នក​ចង់​ចាប់ផ្ដើម​ពួកវា​ឬ ?

en: Error starting torrent %1: %2
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម torrent %1 ៖ %2

en: Error
km: កំហុស

en: Error stopping torrent %1: %2
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បញ្ឈប់ torrent %1 ៖​ %2

en: File
km: ឯកសារ

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
km: មិន​អាច​សរសេរ​ផុត​​ចុង​របស់​​អង្គចងចាំ​​បណ្ដោះ​អាសន្ន mmap បាន​ឡើយ​ ។

en: Scheduler
km: កម្មវិធី​រៀបចំ​កាលវិភាគ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
km: ព្រំដែន​​ពិសេស​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
km: ប្រើ​ព្រំដែន​សកល​ទាំងនេះ​ នៅ​ពេល​ដែល​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ជំនួស​ឲ្យ​ព្រំដែន​ដែល​បាន​​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ក្នុង​ការ​កំណត់​បណ្ដាញ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
km: ប្រើ​ព្រំដែន​ល្បឿន​ខុស​គ្នា​ នៅ​ពេល​ដែល​​ធាតុ​​រក្សា​អេក្រង់​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
km: ព្រំដែន​ផ្ទុក​ឡើង​សកល​ នៅ​ពេល​ដែល​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
km: ព្រំដែន​ទាញយកសកល​ នៅពេលដែល​​ធាតុ​រក្សា​​អេក្រង់​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាង​ក្រោយ​កាលវិភាគ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​កាលវិភាគ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
km: ពណ៌​បន្ទាត់​កាលវិភាគ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
km: ពណ៌​បន្ទាត់​ទាំងអស់​នៅ​លើ​កាលវិភាគ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
km: ពណ៌​ធាតុ​កាលវិភាគ ៖​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
km: ពណ៌​ធាតុ​ធម្មតា​នីមួយៗ​នៅ​លើ​កាលវិភាគ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
km: បាន​ផ្អាក​ពណ៌​ធាតុ​កាលវិភាគ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
km: ពណ៌​ធាតុ​ដែល​បាន​ផ្អាក​នីមួយៗ​នៅ​លើ​កាលវិភាគ ។

en: Bandwidth Scheduler
km: កម្មវិធី​កំណត់​ពេល​កម្រិត​បញ្ជូន

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
km: កែសម្រួល​ធាតុ

en: Add an item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
km: ថិរវេលា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
km: ពី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
km: ទៅ ៖

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
km: ពី ៖

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
km: ទៅ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
km: ដែន​កំណត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
km: ដែន​កំណត់​ការ​ទាញ​យក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
km: ដែន​កំណត់​ការ​ផ្ទុកឡើង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
km: នៅ​ពេល​ដែល​​ធាតុ​​រក្សា​អេក្រង់​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
km: ដែន​កំណត់​ការ​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
km: កំណត់​ដែន​កំណត់​ការ​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
km: កាលវិភាគ​កម្រិត​បញ្ជូន

en: Cannot open file %1: %2
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ %1 ៖​ %2 បានទេ

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
km: ឯកសារ %1 ខូច ឬ​មិនមែន​ជា​ឯកសារ​កាលវិភាគ​របស់​ KTorrent ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Edit the bandwidth schedule
km: កែសម្រួល​កាលវិភាគ​កម្រិត​​បញ្ជូន​

en: Load Schedule
km: ផ្ទុក​តារាង​កំណត់​ពេល

en: Save Schedule
km: រក្សាទុក​តារាង​កំណត់​ពេល

en: New Item
km: ធាតុ​ថ្មី

en: Remove Item
km: យក​ធាតុ​ចេញ

en: Edit Item
km: កែសម្រួល​ធាតុ

en: Clear Schedule
km: សម្អាត​​តារាង​កំណត់​ពេល

en: Scheduler Active
km: កម្មវិធី​រៀបចំ​កាលវិភាគ​សកម្ម

en: Activate or deactivate the scheduler
km: ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ឬ​អសកម្ម កម្មវិធី​រៀបចំ​កាលវិភាគ

en: KTorrent scheduler files
km: ឯកសារ​កម្មវិធី​កំណត់​ពេល KTorrent

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
km: ធាតុ​នេះ​ប៉ះទង្គិច​ជា​មួយ​នឹង​ធាតុ​ផ្សេងទៀត​នៅ​ក្នុង​កាលវិភាគ ដែល​យើង​មិន​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា​បាន ។

en: Suspended
km: បាន​ផ្អាក

en: %1 Down
    %2 Up
km: %1 ទាញយក
    %2 ផ្ទុកឡើង

en: Current schedule: suspended
km: កាល​វិភាគ​បច្ចុប្បន្ន ៖ បាន​ផ្អាក

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
km: កាលវិភាគ​បច្ចុប្បន្ន ៖ ទាញ​យក %1/វិ. ​ផ្ទុក​ឡើង %2/វិ.

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
km: កាលវិភាគ​​បច្ចុប្បន្ន ៖ ទាញ​យក​មិន​កំណត់ ​ផ្ទុក​ឡើង %1/វិ.

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
km: កាលវិភាគ​បច្ចុប្បន្ន ៖ ទាញ​យក %1/វិ. ​ផ្ទុក​ឡើង​មិន​កំណត់

en: Current schedule: unlimited upload and download
km: កាលវិភាគ​​ពេល​បច្ចុប្បន្ន ៖ ផ្ទុក​ឡើង និង​ទាញ​យក​មិន​កំណត់

en:  (scheduler disabled)
km:  (បាន​បិទ​កម្មវិធី​រៀបចំ​កាលវិភាគ)

en: Current schedule:
km: តារាង​កំណត់​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
km: លំដាប់​ទាញយក​ឯកសារ

en: File download order for <b>%1</b>:
km: លំដាប់​ទាញ​យ​ក​ឯកសារសម្រាប់ <b>%1</b> ៖

en: Album Track Order
km: លំដាប់​តាមដាន​អាល់ប៊ុម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
km: លំដាប់​ទាញ​យក​ឯកសារ​សម្រាប់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
km: ថាតើ​ត្រូវ​បើក​ឬ​ក៏​បិទ​លំដាប់ទាញ​យក​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
km: បានបើក​លំដាប់​ទាញយក​ឯកសារ​ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
km: តម្រៀប​តាម

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
km: ស្វែងរក​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
km: លំដាប់​ដែល​ត្រូវ​ទាញ​យក​ឯកសារ​របស់​ torrent ។ ឯកសារ​នៅ​កំពូល​នឹង​ត្រូវ​បានទាញ​យ​ក​មុន បន្ទាប់​មក​ទី ២ និង​ទី ៣...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
km: បន្ថែម​កម្មវិធី​តាមដាន

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
km: <img src="available_color">&nbsp; - កំណាត់​ដែល​​មាន<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - កំណាត់​ដែល​មិនមាន<br><img src="excluded_color">&nbsp; - កំណាត់​ដែល​មិន​រួមបញ្ចូល

en: Chunk
km: កំណាត់

en: Progress
km: វឌ្ឍនភាព

en: Peer
km: ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​

en: Files
km: ឯកសារ

en: Number of the chunk
km: ចំនួន​កំណាត់

en: Download progress of the chunk
km: វឌ្ឍនភាព​ទាញយក​របស់​កំណាត់

en: Which peer we are downloading it from
km: ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ដែល​យើង​កំពុង​ទាញ​យក​ពី​វា

en: Download speed of the chunk
km: ល្បឿន​ទាញយក​របស់​កំណាត់

en: Which files the chunk is located in
km: ឯកសារ​ដែល​ផ្ទុក​កំណាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
km: កំណាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
km: សរុប ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
km: ការ​ទាញយក​បច្ចុប្បន្ន​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
km: មិន​រួមបញ្ចូល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
km: ឆ្វេង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
km: ទំហំ ៖

[ctx: Open file]
en: Open
km: បើក

[ctx: Open file with]
en: Open With
km: បើក​ជាមួយ

en: Check File
km: ពិនិត្យមើល​ឯកសារ

en: Download first
km: ទាញយក​ដំបូង​គេ

en: Download normally
km: ទាញយក​តាម​ធម្មតា

en: Download last
km: ទាញយក​ចុងក្រោយ​គេ

en: Delete File(s)
km: លុប​ឯកសារ

en: Move File
km: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ

en: Collapse Folder Tree
km: វេញ​មែកធាង​ថត

en: Expand Folder Tree
km: ពង្រីក​មែកធាង​ថត

en: File Tree
km: មែកធាង​ឯកសារ​

en: File List
km: បញ្ជី​ឯកសារ​

en: Show Filter
km: បង្ហាញ​តម្រង

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
km[0]: អ្នក​នឹង​បាត់បង់​ទិន្នន័យ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​នេះ តើ​អ្នក​ពិតជាចង់​ធ្វើ​ដូចនេះ​ឬ ?

en: Info Widget
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​​ព័ត៌មាន

[ctx: @title:tab]
en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Displays status information about a torrent
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ស្ថានភាព​អំពី torrent

[ctx: @title:tab]
en: Files
km: ឯកសារ

en: Shows all the files in a torrent
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ទាំងអស់​ក្នុង torrent

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
km: បង្ហាញ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ទាំងអស់​ដែល​អ្នក​តភ្ជាប់​សម្រាប់ torrent

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
km: បង្ហាញ​កំណត់​ទាំងអស់​ដែល​អ្នក​កំពុង​ទាញយក របស់ torrent

en: Displays information about all the trackers of a torrent
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​អំពី​កម្មវិធី​តាមដាន​ទាំងអស់​របស់ torrent

en: Webseeds
km: Webseed

en: Displays all the webseeds of a torrent
km: បង្ហាញ​ webseeds ទាំងអស់​របស់ torrent

[ctx: @title:column]
en: Preview
km: មើល​ជា​​​មុន

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
km: % បញ្ចប់​ទាំងស្រុង

[ctx: Download first]
en: First
km: ដំបូង

[ctx: Download last]
en: Last
km: ចុង​ក្រោយ

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
km: ធម្មតា

[ctx: Preview available]
en: Available
km: មាន​

[ctx: Preview pending]
en: Pending
km: មិន​ទាន់​សម្រេច

[ctx: No preview available]
en: No
km: ទេ

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
km: ធម្មតា

[ctx: preview available]
en: Available
km: មាន​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
km: ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
km: ថាតើ​ត្រូវបង្ហាញ​ផ្ទាំង​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​នៅ​បាត​បង្អួច​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
km: បង្ហាញ​បញ្ជី​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
km: ថាតើ​ត្រូវបង្ហាញ​ផ្ទាំង​កំណត់​នៅ​បាត​បង្អួច​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
km: បង្ហាញ​បញ្ជី​កំណាត់​ដែល​កំពុង​ទាញយក​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
km: ថាតើ​ត្រូវបង្ហាញ​ផ្ទាំង​កម្មវិធី​តាមដាន​នៅ​បាត​បង្អួច​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
km: បង្ហាញ​​បញ្ជី​កម្មវិធី​តាមដាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ ឬ​មិន​បង្ហាញ​ផ្ទាំង​បណ្ដាញ​បណ្ដុះ​នៅ​ផ្នែក​ខាងក្រោម​នៃ​បង្អួច ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
km: បង្ហាញ​បញ្ជី webseed

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
km: ពណ៌​សម្រាប់​អាទិភាព​របស់​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
km: អាទិភាព​មុន​គេ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
km: ពណ៌​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ឯកសារ​អាទិភាព​ដំបូង ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
km: អាទិភាព​ចុងក្រោយ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
km: ពណ៌​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ឯកសារ​អាទិភាព​ចុងក្រោយ ។

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
km: បង្ហាញ​ផ្ទាំង​ទិដ្ឋភាព​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា​ក្នុង​បង្អួច​មេ

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
km: បង្ហាញ​កំណាត់​ផ្ទាំង​ទិដ្ឋភាព​ទាញ​យក​​ក្នុង​បង្អួច​មេ

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
km: បង្ហាញ​ផ្ទាំង​ទិដ្ឋភាព​កម្មវិធី​តាមដាន​ក្នុង​បង្អួច​មេ

en: Kick Peer
km: ផ្ដាច់​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា

en: Ban Peer
km: ហាម​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា

[ctx: Choked]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Not choked]
en: No
km: ទេ

[ctx: Snubbed]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Not snubbed]
en: No
km: ទេ

[ctx: Interested]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Not Interested]
en: No
km: ទេ

[ctx: Interesting]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Not Interesting]
en: No
km: ទេ

en: Address
km: អាសយដ្ឋាន

en: Country
km: ប្រទេស

en: Client
km: ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ

en: Availability
km: ភាព​មាន

en: Score
km: ពិន្ទុ

en: Upload Slot
km: រន្ធ​ផ្ទុកឡើង

en: Requests
km: សំណើរ​

en: Interested
km: ចាប់អារម្មណ៍​លើ

en: Interesting
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ចាប់អារម្មណ៍

en: IP address of the peer
km: អាសយដ្ឋាន IP របស់​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា

en: Country the peer is in
km: ប្រទេស​ដែល​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​នោះ​ស្ថិត​នៅ

en: Which client the peer is using
km: ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​កំពុង​ប្រើ

en: Download speed
km: ល្បឿន​ទាញយក

en: Upload speed
km: ល្បឿន​ផ្ទុក​ឡើង

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
km: ថា​តើ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​បាន​បង្អន់​ល្បឿន​ពួក​យើង​ឬ​អត់ នៅ​ពេល​ដែល​យើង​ត្រូវ​បាន​បង្អន់​ល្បឿន ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​នឹង​មិន​ផ្ញើ​ទិន្នន័យ​មក​ឲ្យ​យើង​ទេ

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
km: មិន​អើពើ មានន័យថា​​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​មិនបាន​ផ្ញើ​ទិន្នន័យ​ឲ្យ​ពួក​យើង​ក្នុង​រយៈ​ពេល ២ នាទី​ចុងក្រោយ​

en: How much data the peer has of the torrent
km: ចំនួន​ទិន្នន័យ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​មាន​របស់ torrent

en: Whether or not the peer has DHT enabled
km: ថាតើ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​បាន​បើក DHT ឬ​អត់

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
km: ពិន្ទុ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា KTorrent ប្រើ​វា​ដើម្បី​កំណត់​ថា​តើ​ត្រូវ​ផ្ទុក​ឡើង​សម្រាប់​នរណា

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
km: តែ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ណា​ដែល​មាន​រន្ធ​ផ្ទុក​ឡើង​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​នឹង​ទទួល​ទិន្នន័យ​ពី​ពួក​យើង​បាន

en: The number of download and upload requests
km: ចំនួន​សំណើ​ទាញ​យក និង​ផ្ទុក​ឡើង

en: How much data we have downloaded from this peer
km: ចំនួន​ទិន្នន័យ​ដែល​យើង​បាន​ទាញ​យក​ពី​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​នេះ

en: How much data we have uploaded to this peer
km: ចំនួន​ទិន្នន័យ​ដែល​យើង​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​នេះ

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
km: ថា​តើ​​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​ចាប់អារម្មណ៍​​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​ពី​ពួក​យើង​ឬ​អត់

en: Whether we are interested in downloading from this peer
km: ថា​តើ​យើង​ចាប់អារម្មណ៍​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​ពី​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​នេះ​ឬ​អត់

en: Private
km: ឯកជន​

en: Public
km: សាធារណៈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
km: ព័ត៌មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
km: ល្បឿន​ទាញយក​មធ្យម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
km: ប្រភេទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
km: ល្បឿន​ផ្ទុកឡើង​មធ្យម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
km: ព័ត៌មាន​សញ្ញា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
km: កំណាត់​ដែល​បាន​ទាញយក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
km: កំណត់​ដែល​មាន ៖

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
km: ការ​ចែក​រំលែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
km: សមាមាត្រ​ចែក​រំលែក​ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
km: សមាមាត្រ​កំណត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
km: ពេល​កំណត់ ៖

en: Times Downloaded
km: ពេលវេលា​ដែល​បាន​ទាញ​យក

en: Next Update
km: បច្ចុប្បន្នភាព​បន្ទាប់​

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
km: ​​ URL បី​បួន​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​​បន្ថែម​ពី​ព្រោះ​ពួក​វា​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ ៖

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
km: មាន​កម្មវិធី​តាមដាន​ដែល​មាន​ឈ្មោះ <b>%1</b> រួចហើយ ។

en: The following duplicate trackers were not added:
km: កម្មវិធី​តាមដាន​ស្ទួន​ដូច​ខាងក្រោម មិន​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ឡើយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
km: យក​កម្មវិធី​តាម​ដាន​ចេញ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
km: ប្ដូរ​កម្មវិធី​តាមដាន​សកម្ម​បច្ចុប្បន្ន​សម្រាប់​ torrents ឯកជន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
km: ប្ដូរ​កម្មវិធី​តាម​ដាន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​តាមដាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
km: ស្ដារ​លំនាំ​ដើម​

en: Speed
km: ល្បឿន

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
km: មិនអាច​បន្ថែម webseed %1 បានទេ ព្រោះ​វា​ជា​ផ្នែក​​នៃ​បញ្ជី webseeds រួចហើយ ។

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
km: មិន​អាច​យក webseed %1 ចេញ​បានទេ ព្រោះ​វា​ជា​ផ្នែក​មួយ​របស់ torrent ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
km: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">បណ្ដាញ​បណ្ដុះ​ដែល​ត្រូវ​បន្ថែម​ទៅកាន់ torrent ។</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ចំណាំ ៖ </span>មានតែ​បណ្ដាញ​បណ្ដុះ http ដែល​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
km: បន្ថែម Webseed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
km: យក Webseed ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
km: បើក​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
km: មិន​អនុញ្ញាត​ទាំងអស់​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
km: កំពុង​​​បម្លែង...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
km: បម្លែង​បញ្ជី​ប្លុក​ទៅ​ទ្រង់ទ្រាយ KTorrent ។ វា​អាច​ចំណាយ​ពេល​បន្តិច ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
km: បោះបង់

en: Loading txt file...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឯកសារ​ txt...

en: There are no IP addresses to convert in %1
km: មិនមាន​អាសយដ្ឋាន IP ដែល​ត្រូវបម្លែង​ជា %1 ទេ

en: Automatic update of IP filter failed: %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​តម្រង IP ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ៖ %1

en: Cannot open zip file %1.
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ zip %1 បាន​ឡើយ​ ។

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​តម្រង IP ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ៖ មិន​អាច​បើក​ឯកសារ zip %1 បាន​ឡើយ

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​បញ្ជី​ប្លុក​ក្នុង​ឯកសារ zip %1 បាន​ឡើយ​ ។

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​តម្រង IP ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ៖ មិន​អាច​ស្វែងរក​បញ្ជី​ប្លុក​ក្នុង​ឯកសារ zip %1 បាន​ឡើយ ។

en:  day |  days
km[0]:  ថ្ងៃ

en: Status: Loaded and running.
km: ស្ថានភាព ៖ បាន​​ផ្ទុក និង​កំពុង​ដំណើរការ ។

en: Status: Not loaded.
km: ស្ថានភាព​ ៖ មិន​បាន​ផ្ទុក​ ។

en: Status: Downloading and converting new block list...
km: ស្ថានភាព ៖ កំពុង​ទាញ​យក និង​បម្លែង​បញ្ជី​ប្លុក​ថ្មី...

en: No update done yet.
km: គ្មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: %1 (Last update attempt failed.)
km: %1 (បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ប៉ុនប៉ង​​បច្ចុប្បន្នភាព​​ចុងក្រោយ ។)

en: Never
km: មិន​ដែល​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
km: ចំណូលចិត្ត​ IPBlocking

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
km: ​ឯកសារ​តម្រង PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
km: បើក​វា ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​កម្មវិធី​ជំនួយ​តម្រង IP ដំណើរការ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
km: ប្រើ​តម្រង PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
km: ឯកសារ​តម្រង​ IP ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
km: ត្រង​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ វា​អាច​ជា​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន ឬ​ជា​ឯកសារ​ពី​ចម្ងាយ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
km: ទាញយក និង​បម្លែង​ឯកសារ​តម្រង IP ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
km: ទាញយក/បម្លែង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
km: អនុញ្ញាត​វា ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ឯកសារ​តម្រង​​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឯកសារ​រៀងរាល់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
km: ចន្លោះពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​គិត​ជា​ថ្ងៃ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុងក្រោយ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​បន្ទាប់ ៖​

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
km: url តម្រង​កម្រិត ១

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
km: ប្រើ​តម្រង​កម្រិត ១ ឬ ?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
km: ប្រើ​អត្ថបទ​កំណត់ហេតុ​សម្បូរ​បែប

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Log Level
km: កម្រិត​ទាប

en: Debug
km: បំបាត់​កំហុស

en: Notice
km: ចំណាំ

en: Important
km: សំខាន់

en: All
km: ទាំង​អស់

en: None
km: គ្មាន

en: Log Viewer
km: កម្មវិធី​មើល​កំណត់​ហេតុ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
km: ថាតើ​ត្រូវ​ប្រើ​អត្ថបទ​សំបូរបែប ឬ​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា​សម្រាប់​ចុះ​កំណត់ហេតុ​លទ្ធផល​ដែល​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​មើល​កំណត់ហេតុ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
km: ប្រើ​អត្ថបទ​សំបូរបែប​សម្រាប់​ចុះកំណត់ហេតុ​លទ្ធផល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
km: ទីតាំង​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ចុះ​កំណត់ហេតុ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
km: សកម្មភាព​បំបែក

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ដែល​អាច​ចត​បាន​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
km: សកម្ម​ភាព​ Torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
km: ចំនួន​អតិបរមា​នៃ​ជួរ​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ ៖

en: Log
km: កំណត់​ហេតុ​

en: View the logging output generated by KTorrent
km: បង្ហាញ​លទ្ធផល​កំណត់ហេតុ​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ KTorrent

en: Suspend Output
km: ផ្អាក​លទ្ធផល

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
km: <font color="#FF0000">បាន​ផ្អាក​លទ្ធផល​កំណត់ហេតុ</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
km: <font color="#00FF00">បាន​ធ្វើ​បន្ត​លទ្ធផល​កំណត់ហេតុ</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
km: ចាប់​យក​កម្មវិធី​តាមដាន​ពី​ឯកសារ torrent

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
km: បិទ​/បើក​ ប្រសិន​បើ​កម្ម​វិធី​តាមដាន​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
km: កម្ម​វិធី​តាមដាន​លំនាំ​ដើម​

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
km: បង្ហាញ​ dn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
km: បង្ហាញ​បង្អួច​លេច​ឡើង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
km: អនុញ្ញាត​លើ​ torrents សាធារណៈ​តែប៉ុណ្ណោះ

en: Copy Magnet URI
km: ចម្លង Magnet URI

en: Magnet link copied to clipboard
km: តំណ​ Magnet បាន​ចម្លង​ទៅកាន់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
km: កម្ម​វិធី​បង្កើត​ Magnet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
km: ​ចំណូល​ចិត្តកម្ម​វិធី​បង្កើត​របស់​ ​Magnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
km: បន្ថែម​កម្ម​វិធី​តាមដាន​ពី​ឯកសារ​ torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
km: កំណត់​កម្មវិធី​តាមដាន​ដែល​ត្រូវ​បន្ថែម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
km: បន្ថែម URL កម្មវិធី​តាមដាន​ផ្ទាល់ខ្លួន​មួយ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
km: URL កម្មវិធី​តាមដាន ដែល​នឹង​ជា​ផ្នែក​របស់​តំណ magnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
km: បន្ថែម​ឈ្មោះ​របស់​ torrent ក្នុង​ URI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
km: បន្ថែម​ឈ្មោះ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
km: បិទ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​សម្រាប់​ torrents ឯកជន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
km: ផ្ដល់​មតិ​អ្នកប្រើ​ក្នុង​សំណុំ​បែបបទ​ដែល​លេចឡើង​

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
km: ម៉ឺនុយ​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ

en: Ready to play
km: អាច​ចាក់​បាន​ហើយ

en: Playing: <b>%1</b>
km: ចាក់ ៖ <b>%1</b>

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
km: <b>%2</b> - <b>%1</b> (អាល់ប៊ុម ៖ <b>%3</b>)

en: Available
km: មាន​

en: Pending
km: មិន​ទាន់ចប់

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
km: <b>%1</b><br/>មើល​ជាមុន ៖ %2<br/>បាន​ទាញយក ៖ %3 %

en: Media Player
km: កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ

en: Play
km: ចាក់

en: Pause
km: ផ្អាក

en: Stop
km: បញ្ឈប់

en: Previous
km: មុន

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Show Video
km: បង្ហាញ​វីដេអូ

en: Add Media
km: បន្ថែម​មេឌៀ

en: Clear Playlist
km: សម្អាត​​បញ្ជី​ចាក់

en: Toggle Fullscreen
km: បិទ​បើក ពេញ​អេក្រង់

en: Movie player
km: កម្មវិធី​ចាក់​ភាពយន្ដ

en: Show incomplete files
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ដែល​មិន​ពេញលេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

en: Refresh media files
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ឯកសារ​មេឌៀ​ស្រស់

en: Search media files
km: ស្វែងរក​ឯកសារ​មេឌៀ

en: Title
km: ចំណងជើង

en: Artist
km: សិល្បករ

en: Album
km: អាល់ប៊ុម

en: Length
km: ប្រវែង

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Random play order
km: ចាក់​ដោយ​ចៃដន្យ

en: KTorrent is playing a video.
km: KTorrent កំពុង​បង្ហាញ​វីដេអូ ។

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បើក torrents ដោយ​ស្ងាត់​ៗ ឬ​ មិន​ ។

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
km: លុប​សកម្ម​ភាព​ដែល​បាន​ពិនិត្យ​មើល​ ។

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
km: ផ្លាស់ទី​សកម្មភាព​ដែល​បាន​ពិនិត្យមើល ។

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
km: ស្កេន​ថត​ម្ដង​ហើយ​ម្ដងទៀត ។

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
km: វិភាគ​រក​ថត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
km: ថត​ដែល​ត្រូវ​វិភាគ​រក torrent ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
km: បញ្ជី​ថត​ដែល​នឹង​ត្រូវបាន​វិភាគ​រក torrents តាម​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
km: បន្ថែម​ធាតុ​ថ្មីដែល​ត្រូវ​ស្កេន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
km: បន្ថែម​ថត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
km: យក​ថត​ចេញ​ពី​បញ្ជី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
km: យក​ថត​ចេញ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
km: បើក torrent ដោយ​មិនបាច់​សួរ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
km: វិភាគ​រក​ឯកសារ​ម្ដង​ហើយ​ម្ដង​ទៀត​សម្រាប់ torrents ។ <br/><br/>
    ចំណាំ ៖ វា​នឹង​មិន​ធ្វើ​​បាន​សម្រេច​ឡើយ សម្រាប់​ថត​ណា​ដែល​ឈ្មោះ​របស់​វា​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
km: វិភាគ​ថត​រង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
km: លុប​វា ពេល​ដែល​ឯកសារ torrent ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​និង​ផ្ទុក​ឡើង ។<br/><br/>
    ព្រមាន ៖ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាត់បង់​ទិន្នន័យ​នេះ​ជា​អចិន្ត្រៃយ៍ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
km: យក​ឯកសារ torrent ចេញ​បន្ទាប់​ពី​ផ្ទុក​រួច

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
km: នៅពេល​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឯកសារ torrent គឺ​ផ្លាស់ទី​វា​ទៅ​ថតរក​មាន​ឈ្មោះ​ដែល​បាន​ផ្ទុក ។ ប្រសិន​បើ​មិនមាន​ថត វា​នឹង​ត្រូវ​បង្កើត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
km: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ torrent ទៅ​ថត​ដែល​បាន​ផ្ទុក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
km: បន្ថែម torrents ដែល​បាន​បើក​ជាមួយ​នឹង​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​ទៅកាន់​ក្រុម ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
km: ក្រុម​ត្រូវ​បន្ថែម torrents ទៅ ។

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ស្វែងរក

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
km: ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក​បច្ចុប្បន្ន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
km: ប្រើ​កម្មវិធី​រុករក​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
km: ប្រើ​កម្មវិធី​រុករក​ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
km: ផ្លូវ​ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន​របស់​កម្មវិធី​រុករក​ផ្ទាល់ខ្លួន

[ctx: plugin name]
en: Search
km: ស្វែងរក

en: Search for %1
km: ស្វែងរក​ %1

en: Failed to parse %1
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ញែក %1

en: URL: <b>%1</b>
km: URL ៖ <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
km: ស្វែងរក​ចំណូល​ចិត្ត​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
km: ជម្រះ​​ប្រអប់​បន្សំ​ប្រវត្តិ​ស្វែងរក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
km: ជម្រះ​ប្រវត្តិ​ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
km: កំណត់​អំពើ​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​តាម​លំនាំ​ដើម​ឡើង​វិញ នៅ​ពេល​ដែល torrent ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
km: កំណត់​អំពើ Torrent តាម​លំនាំ​ដើម​ឡើង​វិញ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
km: ស្ដារ​ការ​ស្វែងរក​សកម្ម​ទាំងអស់​របស់​សម័យ​ចុងក្រោយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
km: ស្ដារ​ការ​ស្វែងរក​មុន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
km: ថាតើ​ត្រូវ​បើក​ការ​ស្វែងរក​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​ខាង​ក្រៅ​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
km: បើក​ការ​ស្វែងរក​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​ខាងក្រៅ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
km: ប្រើ​កម្មវិធី​រុករក​លំនាំដើម​ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
km: ប្រើ​កម្មវិធី​រុករក​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
km: ផ្លូវ​កម្មវិធី​រុករក​ផ្ទាល់ខ្លួន ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
km: ផ្លូវ​កម្មវិធី​រុករក​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
km: ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
km: បន្ថែម​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
km: យក​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​ចេញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
km: យក​ចេញ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
km: យក​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក​ទាំងអស់​ចេញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
km: យក​ចេញ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
km: បន្ថែម​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក​លំនាំដើម​ទាំងអស់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
km: បន្ថែម​លំនាំ​ដើម

en: Add a Search Engine
km: បន្ថែម​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក (ឧទាហរណ៍ www.google.com) ៖

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
km: Opensearch មិន​ត្រូវ​បានគាំទ្រ​ដោយ %1 អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បញ្ចូល​ URL ស្វែងរក​ដោយ​ដៃ ។ URL គួរ​មាន {searchTerms}, ktorrent នឹង​ជំនួស​វា​ដោយ​អ្វី​ដែលអ្នក​ស្វែងរក ។

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
km: URL %1 មិន​មាន {searchTerms} ។

en: Search Text
km: អត្ថបទ​ស្វែងរក

en: Search Engine
km: កម្មវិធី​ស្វែងរក

en: Search Engine Label
km: ស្លាក​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក

en:  Engine:
km:  ម៉ាស៊ីន ៖

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
km: ទាញ​យក ៖<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ទាញយក ឬ​រក្សាទុក torrent ឬ ?

en: Download Torrent
km: ទាញយក Torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
km: ទាញយក

en: Home
km: ផ្ទះ​

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
km: ឥតគិតថ្លៃ​ ។

en: Search the web for torrents.
km: ស្វែង​រក​បណ្ដាញ​សម្រាប់​ torrents ។

en: Save %1 to
km: រក្សាទុក %1 ទៅ

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
km: បិទ

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​បិទ

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
km: បិទ​ការ​​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Lock
km: ចាក់​សោ

en: Sleep (suspend to RAM)
km: ដេក​​ (ផ្អាក​ទៅកាន់​ RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
km: សម្ងំ (ផ្អាក​ទៅកាន់​ថាស​)

en: When all torrents finish downloading
km: នៅ​ពេល​ដែល torrents ទាំងអស់​បញ្ចប់​ការ​ទាញ​យក

en: When all torrents finish seeding
km: នៅ​ពេល​ដែល torrents ទាំងអស់​បញ្ចប់​ការ​បណ្ដុះ

en: When the events below happen
km: នៅ​ពេល​ដែល​ព្រឹត្តិការណ៍​ខាង​ក្រោម​កើតឡើង

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បិទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
km: អំពើ​ដែល​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
km: ប្រតិបត្តិ​អំពើ​នៅ​ពេល ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
km: ពេល​ដែល​បាន​បើក ប្រតិបត្តិ​អំពើ​នៅ​ពេល​ដែល​ព្រឹត្តិការណ៍​ទាំងអស់​បាន​កើត​ឡើង ។ ពេល​ដែល​មិន​បាន​បើក ប្រតិបត្តិ​នៅ​ពេល​ដែល​ព្រឹត្តិការណ៍​ខាងលើ​ណា​មួយ​បាន​កើត​ឡើង ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
km: ព្រឹត្តិការណ៍​ទាំងអស់​ត្រូវតែ​បាន​កើតឡើង

en: Shutdown Enabled
km: បិទ​ដែល​អាច​ធ្វើ​ទៅ​បាន

en: Configure Shutdown
km: បិទ​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: Automatic shutdown not active
km: ការ​បិទ​ស្វ័យប្រវត្តិ​មិន​សកម្ម​ទេ

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
km:  នៅ​ពេល​ដែល​ព្រឹត្តិការណ៍​ខាងក្រោម​ទាំងអស់​បាន​កើតឡើង ៖<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
km:  នៅ​ពេល​ដែល​ព្រឹត្តិការណ៍​ខាងក្រោម​ណា​មួយ​កើតឡើង ៖<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
km: <b>torrents ទាំងអស់</b> បញ្ចប់​ការ​ទាញ​យក

en: <b>All torrents</b> finish seeding
km: <b>torrents ទាំងអស់</b> បញ្ចប់​ការ​បណ្ដុះ

en: <b>%1</b> finishes downloading
km: <b>%1</b> បញ្ចប់​ការ​ទាញ​យក

en: <b>%1</b> finishes seeding
km: <b>%1</b> បញ្ចប់​ការ​បណ្ដុះ

en: Downloading finishes
km: បញ្ចប់​ការ​ទាញ​យក

en: Seeding finishes
km: បញ្ចប់​ការ​បណ្ដុះ​

en: Event
km: ព្រឹត្តិការណ៍

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
km: ការ​ត​ភ្ជាប់

en: Nodes
km: ថ្នាំង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
km: បង្ហាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
km: ប្រើ​ការ​ប្រឆាំង​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
km: គូ​ក្រឡាចត្រង្គ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
km: ដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
km: (ត្រូវ​ការ​ឲ្យ​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​បន្ទាប់​ពី​ផ្លាស់ប្ដូរ)

en: KiB/s
km: គីឡូបៃ/​វិ.

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់​

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
km: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>តាង ៖</h1><ul type='square'>

en: Select path to save image…
km: ជ្រើស​ផ្លូវ​ដើម្បី​រក្សាទុក​រូបភាព…

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​គំនូសតាង​​រៀងរាល់​ n gui បច្ចុប្បន្នភាព

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
km: ចន្លោះ​ពេល​ក្នុង​មិល្លី​វិនាទី​រវាង​ការ​ប្រមូល​ទិន្នន័យ​

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
km: វិធីសាស្ត្រ​​នៃ​​ការ​កំណត់​តម្លៃ​អតិបរមា​របស់​មាត្រដ្ឋាន

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ការ​បណ្ដុះ​នៅ​ក្នុង swarm ឬទេ

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​កម្មវិធី​ស្រូប​យក​នៅ​ក្នុង swarm ឬទេ

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
km: គំរូ​ត្រូវ​បង្ហាញ​លើ​គំនូសតាង​ទាញ​យក

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
km: គំរូ​ត្រូវ​បង្ហាញ​លើ​គំនូសតាង​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
km: គំរូ​ត្រូវ​បង្ហាញ​លើ​គំនូសតាង​ផ្ទុក​ឡើង

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
km: គំរូ​ត្រូវ​បង្ហាញ​លើ​​គំនូសតាង​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
km: គំរូ​ត្រូវ​បង្ហាញ​លើ​គំនូសតាង​ DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
km: ពណ៌​នៃ​ល្បឿន​លើ​គំនូសតាង​ dl

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
km: ពណ៌​នៃ​មធ្យម​លើ​គំនូសតាង dl

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
km: ពណ៌​នៃ​ព្រំដែន​លើ​គំនូសតាង dl

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
km: ពណ៌​នៃ​ avg ចេញពី​កម្មវិធី​ស្រូប​យក​លើ​គំនូសតាង​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា​

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
km: ពណ៌​នៃ​ avg ទៅ​កម្មវិធី​ស្រូប​យក​លើ​គំនូសតាង​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា​

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
km: ពណ៌​នៃ​ avg ចេញ​ពី​បណ្ដុះ​លើ​គំនូសតាង​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា​

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
km: ពណ៌​នៃ​កម្ម​វិធី​ស្រូប​យក​លើ​គំនូសតាង​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា​

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
km: ពណ៌​នៃ​បណ្ដុះ​លើ​គំនូសតាង​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
km: ពណ៌​នៃ​ល្បឿន​លើ​គំនូសតាង​ផ្ទុក​ឡើង

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
km: ពណ៌​នៃ​ avg លើ​គំនូសតាង​ផ្ទុក​ឡើង​

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
km: ពណ៌​នៃ​ដែន​កំណត់​លើ​គំនូសតាង​ផ្ទុក​ឡើង

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
km: ពណ៌​នៃ​កម្មវិធី​ស្រូប​យក​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​លើ​គំនូសតាង​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
km: ពណ៌​នៃ​កម្ម​វិធី​ស្រូប​យក​ក្នុង​ swarms លើ​គំនូសតាង​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
km: ពណ៌​នៃ​​បណ្ដុះ​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​លើ​គំនូស​តាង​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
km: ពណ៌​នៃ​បណ្ដុះ​ក្នុង​ swarms លើ​គំនូសតាង​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
km: ពណ៌​នៃ​កម្មវិធី​ស្រូប​យក​ដែល​បាន​តភ្ជាប់ avg ក្នុង​មួយ​ torrent លើ​គំនូស​តាង​​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
km: ពណ៌​នៃ​បណ្ដុះ​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​ avg ក្នុង​មួយ​ torrent លើ​គំនូសតាង​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
km: ពណ៌​នៃកម្ម​វិធី​ស្រូប​យក​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​ avg ​ក្នុង​ដំណើរ​ការ​មួយ​ torrent លើ​គំនូសតាង​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
km: ពណ៌​នៃ​បណ្ដុះ​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​ avg ក្នុង​ដំណើរការ​មួយ​ torrent លើ​គំនូសតាង​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
km: ពណ៌​នៃ​ថ្នាំង​លើ​គំនូសតាង​​ DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
km: ពណ៌​នៃ​ភារកិច្ច​លើ​គំនូស​តាង DHT

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
km: ប្រើ​ប្រឆាំង​រឆេតរឆូត​លើ​គំនូសតាង​ ឬ​ ?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
km: គូ​ក្រឡាចត្រង្គ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ ugly grey ឬ ?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
km: ប្រភេទ​នៃ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ដែល​បាន​​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​គូរ​គំនូសតាង

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
km: ចំនួន​ការ​វាស់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
km: អតិបរមា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
km: បង្ហាញ​ការ​បណ្ដុះ​នៅ​ក្នុង swarm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ស្រូបយក​នៅ​ក្នុង swarm

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
km: ល្បឿន

en: Speed charts
km: គំនូសតាង​ល្បឿន​

en: Displays charts about download and upload speed
km: បង្ហាញ​គំនូសតាង​អំពី​ល្បឿន​ទាញ​យក​ និង​ផ្ទុក​ឡើង​

en: Connections charts
km: គំនូសតាង​ការ​តភ្ជាប់

en: Displays charts about connections
km: បង្ហាញ​គំនូសតាង​អំពី​ការ​តភ្ជាប់​

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
km[0]: %2
    តម្រង​សកម្ម %1

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
km: <b>%1</b><br/><br/>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក ៖ <b>%2</b>

en: Authentication Cookie
km: ខូគី​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Enter the new authentication cookie
km: បញ្ចូល​ខូគី​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ថ្មី

en: <b>OK</b>
km: <b>យល់ព្រម</b>

en: <b>Not Loaded</b>
km: <b>មិន​បាន​ផ្ទុក​ឡើង</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
km: <b>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក ៖ %1</b>

en: <b>Downloading</b>
km: <b>ការ​ទាញយក</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
km: ស្ថាន​ភាព ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់​រៀងរាល់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
km: រយៈពេល​រវាង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៃ​មតិ​ព័ត៌មាន ។

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
km:  នាទី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
km: ខូគី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
km: តម្រង

en: Date Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ​កាលបរិច្ឆេទ

en: Edit Filter
km: កែសម្រួល​តម្រង

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
km: មាន​តម្រង​ដែល​មាន​ឈ្មោះ %1 រួចហើយ ឈ្មោះ​តម្រង​មិន​អាច​ដូច​គ្នា​ទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
km: ការ​ផ្គូផ្គង​ខ្សែ​អក្សរ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
km: តាម​លំនាំដើម ខ្សែ​អក្សរ​នឹង​ប្រើ​ការ​ផ្គូផ្គង​តួអក្សរ​ជំនួស ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​កន្សោម​ធម្មតា គឺ​វា​ត្រូវ​អនុញ្ញាត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
km: ខ្សែ​អក្សរ​គឺ​ជា​កន្សោម​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
km: ធាតុ​ត្រូវតែ​ផ្គូផ្គង​នឹង​ខ្សែ​អក្សរ​ទាំងអស់​ដើម្បី​ត្រូវ​បាន​រួមបញ្ចូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
km: ការ​ផ្គូផ្គង​ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូចធំ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
km: លំនាំ​ដែល​មិន​រួមបញ្ចូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
km: ធាតុ​ត្រូវតែ​ផ្គូផ្គង​នឹង​ខ្សែ​អក្សរ​ទាំងអស់​ដើម្បី​មិន​ត្រូវ​បាន​រួមបញ្ចូល

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
km: រដូវ និង​ភាគ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
km: ប្រើ​ការ​ផ្គូផ្គង​តាម​រដូវ និង​ភាគ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
km: រដូវ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
km: បញ្ជាក់រដូវ​ដែល​ត្រូវ​ទាញយក រដូវ​ច្រើន​អាច​ត្រូវបាន​បំបែក​ពី​គ្នា​ដោយសញ្ញា​ក្បៀស , ហើយ​អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​ជួរ​ដោយ​ប្រើសញ្ញា - បាន​ដែរ
    
    ឧទាហរណ៍ ៖ 1, 3-6, 9
    
    នឹង​ទាញយក​រដូវ 1, 3, 4, 5, 6 និង 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
km: ភាគ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
km: បញ្ជក់​ពី​ភាគ​ដែល​ត្រូវ​ទាញយក ភាគ​ដែល​មាន​ច្រើន​អាច​ត្រូវ​បាន​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស , ហើយ​អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​ជួរ​ដោយ​ប្រើសញ្ញា -
    
    ឧទាហរណ៍ ៖ 1, 3-6, 9
    
    នឹង​ទាញយក​ភាគ 1, 3, 4, 5, 6 និង 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
km: កុំ​ទាញយក​ធាតុ​ជា​ច្រើន​ជា​មួយ​នឹង​រដូវ​ដូច​គ្នា និង​ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
km: ទាញយក torrents នៃ​ធាតុ​ដែល​ផ្គូផ្គង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
km: ទាញយក torrents នៃ​ធាតុ​ដែល​មិន​ផ្គូផ្គង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
km: បន្ថែម​ទៅ​ក្រុម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
km: បើក torrents ដោយ​ស្ងាត់ៗ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
km: សាកល្បង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
km: តម្រង​នៅ​លើ​មតិព័ត៌មាន ៖

en: Aborted
km: បាន​បោះបង់

en: Timeout when downloading feed
km: អស់​ពេលវេលា នៅ​ពេល​ទាញ​យក​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Unknown hostname
km: មិន​ស្គាល់​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​

en: File not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ

en: Unknown retriever error
km: កំហុស​មិន​ស្គាល់​កម្មវិធី​យក

en: Invalid feed data
km: ទិន្នន័យ​មតិ​ព័ត៌មាន​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Success
km: ជោគ​ជ័យ

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ធ្វើសមកាលកម្ម

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​តំណ​ត្រឹមត្រូវ​ចំពោះ torrent នៅ​លើ %1 ទេ

en: Add/Remove Filters
km: បន្ថែម/យក​តម្រង​ចេញ

en: Feed: <b>%1</b>
km: មតិព័ត៌មាន ៖ <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
km: គ្រង់គ្រង​តម្រង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
km: បណ្ដុះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
km: តម្រង​សកម្ម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
km: តម្រង​ដែល​មាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
km: យក​ចេញ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
km: តម្រង​ថ្មី

en: Syndication
km: ការ​រួមគ្នា

en: Manages RSS and Atom feeds
km: គ្រប់គ្រង​មតិ​ព័ត៌មាន RSS និង​ Atom

en: Enter the URL
km: បញ្ចូល URL

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
km: សូម​បញ្ចូល URL របស់​មតិព័ត៌មាន RSS ឬ Atom ។

en: Failed to load feed %1: %2
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​មតិ​ព័ត៌មាន %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​សម្រាប់​មតិ​ព័ត៌មាន %1 ៖ %2

en: Add New Filter
km: បន្ថែម​តម្រង​ថ្មី

en: Add Feed
km: បន្ថែម​មតិព័ត៌មាន

en: Remove Feed
km: យក​មតិព័ត៌មាន​ចេញ

en: Rename
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​

en: Add Filter
km: បន្ថែម​តម្រង

en: Remove Filter
km: យក​តម្រង​ចេញ

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
km: ឧបករណ៍ UPnP លំនាំ​ដើម​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ

en: Device
km: ឧបករណ៍

en: Ports Forwarded
km: ច្រក​ដែល​បាន​បញ្ជូន​បន្ត

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
km: ឈ្មោះ​ម៉ូដែល ៖ <b>%1</b><br/>ក្រុមហ៊ុន​ផលិត ៖ <b>%2</b><br/>សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ម៉ូដែល ៖ <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
km: បង្ហាញ​ស្ថានភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ UPnP​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
km: វិភាគ​ឡើង​វិញ
