ktorrent - en to nb translation catalogue (1138 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
nb: KTorrent kan ikke ta i mot tilkoblinger fordi et annet program bruker TCP-port %1.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
nb: KTorrent kan ikke ta i mot tilkoblinger fordi et annet program bruker UDP-port %1.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
nb: Hvis torrenten <b>%1</b> åpnes. så vil en eller flere filer deles med følgende torrenter.  Torrenter har ikke lov til å skrive til de samme filene.

en: KTorrent is running one or more torrents
nb: KTorrent kjører en eller flere torrrenter

en: Cannot create torrent: %1
nb: Klarte ikke lage torrent: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
nb: Ett eller flere lagringsvolumer er ikke montert. De må monteres for at denne torrenten skal starte.

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Storage volume %1 is not mounted
nb: Lagringsvolum %1 er ikke montert

en: Storage volumes %1 are not mounted
nb: Lagringsvolumer %1  er ikke montert

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
nb: Flere datafiler i torrenten «%1» mangler. 
    Vil du lage dem på nytt eller la være å laste dem ned?

en: Data files are missing
nb: Datafiler mangler

en: Cannot deselect missing files: %1
nb: Klarte ikke fravelge manglende filer: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
nb: Klarte ikke lage manglende filer på nytt: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
nb: Fila som inneholder data for torrenten «%1» mangler.
    Vil du bygge den opp igjen?

en: Data file is missing
nb: Datafil mangler

en: Cannot recreate data file: %1
nb: Klarte ikke lage datafil på nytt: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
nb: Ugyldig magnet bittorrent-lenke: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
nb: Du forsøker å laste ned en magnet-lenke, og DHT er ikke slått på. Slå på DHT for å få best resultat.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
nb: Dialogvindu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
nb: Skriv inn IP-adresse eller vertsnavn samt portnummeret til deltakeren du vil legge til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
nb: Deltaker:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
nb: <p>Skriv inn her IP-adressen eller vertsnavnet til motparten du vil koble til.</p> 
    <p><span style=" font-weight:600;">Merk:</span> Både IPv4 og IPv6-adresser godtas</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
nb: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
nb: Lukk

en: Show a file tree
nb: Vis et fil-tre

en: Show a file list
nb: Vis en filliste

en: Opening %1
nb: Åpner %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
nb: Noen av filene i denne torrenten ble funnet i mappa med ferdige nedlastinger. Vil du importere dem og bruke mappa med ferdige nedlastinger som sted?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
nb: Alle filene i denne torrenten ble funnet i mappa med ferdige nedlastinger. Vil du importere dem og bruke mappa med ferdige nedlastinger som sted?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
nb: Fila <b>%1</b> ble funnet i mappa med ferdige nedlastinger. Vil du importere denne fila?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
nb: Mappa %1 finnes ikke. Vil du lage den?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
nb: Du har fravalgt følgende filer som finnes fra før, så du vil miste all data fra disse. Er du sikker?

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
nb: Hvis torrenten <b>%1</b> åpnes så vil en eller flere filer deles med følgende torrenter.  Torrenter har ikke lov til å skrive til de samme filene. Velg en annen plassering.

en: All Torrents
nb: Alle torrenter

en: <b>Unable to determine free space</b>
nb: <b>Klarer ikke å bestemme ledig plass.</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
nb: %1 (%2 i bruk av eksisterende filer)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
nb: %1 for lite

en: Existing files: <b>None</b>
nb: Eksisterende filer: <b>Ingen</b>

en: Existing files: <b>All</b>
nb: Eksisterende filer: <b>Alle</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
nb: Eksisterende filer: <b>%1</b> av <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
nb: Eksisterende fil: <b>Nei</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
nb: Eksisterende fil: <b>Ja</b>

en: Clear History
nb: Tøm historien

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
nb: Velg hvilke filer du vil laste ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
nb: Last ned til:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
nb: Historie over alle nylig brukte nedlastingssteder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_download_location_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_list) i18n: ectx: property (te
en: ...
nb:  …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
nb: Flytter filene til oppgitt sted når torrenten er ferdig nedlastet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
nb: Flytt når fullført til:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
nb: Historie over alle nylig brukte steder til flytting ved fullført nedlasting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
nb: Tekstkoding:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
nb: Alle filene i torrenten, du kan endre dem ved å dobbeltklikke på dem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
nb: Merk &alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
nb: Merk i&ngen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
nb: Omvend merking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
nb: Fold sammen alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
nb: Fold ut alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
nb: Fant ingen eksisterende filer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
nb: Innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
nb: Gruppe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
nb: <p>Når eksisterende filer er funnet, så hopp over datakontrollen og anta at filene er helt lastet ned.</p> 
    <p><span style=" font-weight:600;">Merk:</span> gjør dette bare når du er fullstendig sikker.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
nb: Hopp over datakontroll hvis eksisterende filer blir funnet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
nb: Diskplass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
nb: Nødvendig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
nb: Tilgjengelig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
nb: Etter nedlasting:

en: Cannot load the torrent file: %1
nb: Klarte ikke laste inn torrentfila: %1

en: Cannot open %1: %2
nb: Klarte ikke åpne %1: %2

en: Failed to create %1: %2
nb: Klarte ikke opprette %1: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
nb: Importer eksisterende torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Torrent:
nb: Torrent::

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
nb: Velg torrentfila og dataene som hører til den.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
nb: &Importer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
nb: &Avbryt

en: Select the directory where the data now is.
nb: Merk mappa hvor dataene er nå.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
nb: Datafilene finnes ikke i mappa du valgte. Vil du opprette alle filene i den valgte mappa?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
nb: Ikke alle filene ble funnet i plasseringen du oppga; noen mangler fortsatt. Vil du opprette de manglende filene i den valgte mappa?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
nb: Datafila finnes ikke i mappa du valgte. Vil du opprette fila i den valgte mappa?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
nb: Filer mangler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
nb: Følgende filer mangler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
nb: De er ikke her lenger, opprett dem på nytt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
nb: Lag på nytt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
nb: Ikke last ned de manglende filene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
nb: Ikke last ned

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
nb: Filene er flyttet til et annet sted, velg det nye stedet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
nb: Velg ny plassering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
nb: Avbryt, ikke start torrenten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
nb: Avbryt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
nb: Åpne en nettadresse

en: Invalid URL: %1
nb: Ugyldig URL: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
nb: Åpne stille

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
nb: Fartsgrenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
nb: Fartsgrenser for enkelttorrenter (dobbeltklikk for å redigere):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
nb: Globale grenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
nb: Høyeste nedlastingsfart:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
nb: Ingen grense

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
nb: Høyeste opplastingsfart:

en: Download Limit
nb: Nedlastingsgrense

en: Upload Limit
nb: Opplastingsgrense

en: Assured Download Speed
nb: Garantert nedlastingsfart

en: Assured Upload Speed
nb: Garantert opplastingsfart

en: No assured speed
nb: Ingen garantert fart

en: Create A Torrent
nb: Lag en torrent

en: You must select a file or a folder.
nb: Du må velge en fil eller en mappe.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
nb: Du har ikke lagt til en sporer; er du sikker på at du vil lage denne torrenten?

en: You must add at least one node.
nb: Du må legge til minst én node.

en: Choose a file to save the torrent
nb: Velg et filnavn å lagre som

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
nb: Opprett en torrent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
nb: Fil eller mappe torrenten skal lages fra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
nb: Størrelse på hver blokk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
nb: Start deling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
nb: Privat torrent (DHT ikke tillatt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
nb: Desentralisert (bare DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
nb: Legg torrent til gruppe:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
nb: Sporere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
nb: Flytt opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
nb: Flytt ned

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
nb: DHT-noder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
nb: IP eller vertsnavn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
nb: Nettkilder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
nb: Kommentarer:

en: Policy for the %1 group
nb: Regler for gruppen «%1»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
nb: Standard lagringssted for torrenter fra denne gruppa.<br/> <br/> Dette brukes bare i filvelgerdialogen, når du endrer gruppe, blir dette satt som lagringssted for gruppa.  Du kan likevel overstyre det, hvis du vil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
nb: Standard lagringssted:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
nb: Standard sted for å flytte til når fullført:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
nb: Standard sted dit torrenter fra denne gruppa flyttes ved fullføring.<br/> <br/> Dette brukes bare i filvelgerdialogen, når du endrer gruppe, blir dette satt som fullføringssted for gruppa.  Du kan likevel overstyre det, hvis du vil.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
nb: Standard innstillinger for torrenter som legges til denne gruppa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
nb: Grenser for torrenter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
nb: Høyeste nedlastingsfart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
nb: Høyeste opplastingsfart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
nb: Lengste deletid::

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
nb:  Timer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
nb: Høyeste deleforhold:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
nb: Når dette er slått på blir disse innstillingene bare brukt når en torrent legges til gruppa i filvelgerdialogen eller dialogen for å opprette torrenter. <p>
    Hvis dette ikke er slått på blir innstillingene alltid brukt når en torrent legges til gruppa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
nb: Bruk innstillinger bare for torrenter som nettopp er åpnet eller opprettet

en: Open a new tab
nb: Åpne en ny fane

en: Close the current tab
nb: Lukk gjeldende fane

en: Edit Group Policy
nb: Rediger gruppepraksis

en: Open In New Tab
nb: Åpne i en ny fane

en: New Group
nb: Ny gruppe

en: Edit Name
nb: Endre navn

en: Remove Group
nb: Fjern gruppe

en: Group Policy
nb: Gruppepraksis

en: Please enter the group name.
nb: Skriv inn gruppenavnet.

en: The group %1 already exists.
nb: Gruppa «%1» finnes fra før.

en: Open Location
nb: Åpne adresse

en: Create a new torrent
nb: Lag en ny torrent

en: Open a torrent
nb: Åpne en torrent

en: Open Silently
nb: Åpne stille

en: Open a torrent without asking any questions
nb: Åpne en torrent uten å stille spørsmål

en: Open URL
nb: Åpne URL

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
nb: Åpne en URL som peker til en torrent, magnet-lenker er støttet

en: IP Filter
nb: IP-filter

en: Show the list of blocked IP addresses
nb: Vis liste over blokkerte IP-adresser

en: Import Torrent
nb: Importer torrent

en: Import a torrent
nb: Importer en torrent

en: Show/Hide KTorrent
nb: Vis/Skjul KTorrent

en: IP Filter List
nb: IP-filterliste

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
nb: Ugyldig IP-adresse <b>%1</b>. Du må skrive inn IP-adressen i formatet «XXX.XXX.XXX.XXX». <br /><br />Du kan også bruke jokerstjerner, som «127.0.0.*», eller oppgi områder som «200.10.10.0-200.10.0.40».

en: Choose a file
nb: Velg en fil

en: Text files
nb: Tekstfiler

en: Choose a filename to save under
nb: Velg et filnavn å lagre som

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
nb: Svartelistede deltakere i KTorrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
nb: Legg til deltaker:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
nb: Du må skrive inn IP-adressen i formatet «XXX.XXX.XXX.XXX».
                                               
    Du kan også bruke jokerstjerner, som «127.0.0.*», eller oppgi områder som «200.10.10.0-200.10.0.40».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
nb: Nullstill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
nb: Åpne …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
nb: Lagre som …

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
nb: Hoved

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
nb: Torrenter

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
nb: Grupper

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
nb: Vis

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
nb: Avansert

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
nb: Åpne mappe

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
nb: Legg til gruppe

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
nb: Sett opp kolonner

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
nb: Kolonner

en: BitFinder Plugin
nb: Bitfinner-modul

en: Statistics Plugin
nb: Statistikkmodul

en: Application icon and a couple of others
nb: Programikon og et par andre

en: 1.0 application icon
nb: Programikon for 1.0

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
nb: Hjelpeboble på blokklinja og «IWFileTreeItem»-sortering

en: File prioritization and some other patches
nb: Filprioritering og noen andre lapper

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
nb: Miniupnp ble brukt som et eksempel for vår egen UPnP-kode

en: Zeroconf enhancements
nb: Zeroconf-forbedringer

en: Coldmilk webgui
nb: Nettgrensesnittet «Coldmilk»

en: IDEAl code from KDevelop
nb: IDEAl-kode fra KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
nb: Raskere konvertering i ipfilter-modulen

en: Bryan Burns of Juniper Networks
nb: Bryan Burns fra Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
nb: Fant 2 sikkerhetshull (som nå er fikset)

en: Patch to load silently with a save location
nb: Oppdatering for å starte stille med en lagringsplass

en: Fixes in PHP code of webinterface
nb: Feilrettinger i PHP-koden for nettgrensesnittet

en: XFS specific disk preallocation
nb: Forhåndstildeling for XFS-filsystemet

en: Patch to not show very low speeds
nb: Oppdatering for å ikke vise veldig lave hastigheter

en: Patch to show potentially firewalled status
nb: Oppdatering for å vise om brukeren er bak en brannmur

en: Several patches
nb: Flere oppdateringer

en: Patch to hide menu bar
nb: Oppdatering for å skjule menylinja

en: Patch to change file priorities in the webgui
nb: Oppdatering for å endre filprioriteringer i nettgrensesnittet

en: Several webgui patches
nb: Flere oppdateringer for nettgrensesnittet

en: Fixes for several warnings
nb: Oppdateringer for å rette flere advarsler

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
nb: Oppdatering for å rette beregning av diskplass på FreeBSD

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
nb: Oppdatering for å rette krasj i visning av blokker

en: A couple of bugfixes
nb: Et par feilrettinger

en: Patch to load torrents silently from the command line
nb: Oppdatering for å åpne torrenter stille fra kommandolinja

en: New set of icons
nb: Nytt sett med ikoner

en: Drag and drop support for Plasma applet
nb: Dra og slipp-støtte i plasmoiden

en: Patch to cleanup the plugin list
nb: Oppdatering for å rydde i modullista

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
nb: Oppdatering for å gjøre om plasmoiden til et sprettoppvindu

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
nb: Lapp som legger til støtte for IP-områder i IP-filterdialogen

en: Feature which adds the date a torrent was added
nb: Funksjon som legger til datoen da en torrent ble lagt tils

en: Feature to disable authentication in the webinterface
nb: Funksjon for å slå av autentisering i nettgrensesnittet

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
nb: Mønster for utelukking i syndikerings-programtillegget

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
nb: Oppdatering for å endre navn på enkeltfil-torrenter til fila inni

en: Fix for bug 305379
nb: Fiks for bug 305379

en: Silently open torrent given on URL
nb: Åpne torrenten gitt på URL stille

en: Document to open
nb: Dokument som skal åpnes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
nb: Om det skal reserveres diskplass før en nedlasting starter.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
nb: Reserver diskplass før nedlasting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
nb: Gjør en full reservasjon i stedet for en rask en. Dette er tregere. men du unngår fragmentering på disken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
nb: Full reservasjon av diskplass (unngår fragmentering)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
nb: Ytelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
nb: Oppdateringsintervall for brukergrensesnittet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
nb: <p>Intervallet i millisekunder mellom oppfrisking av GUI-et.</p> 
    <p><span style=" font-weight:600;">Merk:</span> CPU-lasten blir mindre når intervallet blir større.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
nb: Tid mellom nettverkspauser:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
nb: <p>Hvor lenge nettverkstråder vil sove når de har hastighetsbegrensning. Dette har ingen virkning i det hele tatt når det ikke er noen hastighetsgrenser.</p> 
    <p><span style=" font-weight:600;">Merk:</span> Lavere verdi her gir mer CPU-last. Om den settes for høyt kan hastigheten bli lavere i situasjoner der det er stor båndbredde.</p> 
    <p>På et 100Mbit LAN, for eksempel. hvis hastigheten er begrenset til 3000 KiB/s, så kan du kanskje ikke oppnå denne hastigheten hvis denne verdien er satt for høyt. Uten grense kan du lett komme over 3000 KiB/s på et LAN.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
nb: Magnets-kø

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
nb: Antall nedlastingsplasser:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
nb: Største antall samtidige magnet-nedlastinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
nb: Om magneter som ikke er lastet ned etter maksimal tid må legges  bakerst i køen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
nb: Legg magneter i kø igjen etter:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
nb: Lengste tid en magnet kan oppta en nedlastingsplass før den blir lagt tilbake i køen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
nb: Diverse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
nb: Størrelse på forhåndsvisning av lydfiler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
nb: <p>Hvor mye data i begynnelsen og slutten av en lydfil som blir prioritert for forhåndsvisning.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
nb: Størrelse for forhåndsvisning av videofiler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
nb: <p>Hvor mye data i begynnelsen og slutten av en videofil som blir prioritert for forhåndsvisning.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
nb: Gjør navneoppslag for hver deltaker. Dette gjør at vertsnavnet til en deltaker blir vist i stedet for IP-adressen. 
    
    Det kan slås av hvis du ikke liker den ekstra nettverkstrafikken det fører til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
nb: Gjør navneoppslag på deltakere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
nb: Funksjoner

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
nb: DHT er en protokoll for å finne deltakere som laster ned samme torrenter som deg, uten bruk av en sentral sporer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
nb: Brukt DHT for å skaffe flere deltakere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
nb: UDP-port for DHT-kommunikasjon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
nb: <p>UDP-port som skal brukes for DHT-protokollen,</p> 
    <p><span style=" font-weight:600;">OBS:</span> Hvis du er bak en ruter, må denne porten videresendes til å ta imot innkommende DHT-forespørsler. Programtillegget for UPnP kan gjøre det for deg.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
nb: Om deltakerutveksling som er kompatibel med µTorrent skal brukes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
nb: Bruk deltakerutveksling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
nb: Slå på eller av bruk av nettkilder når de finnes i en torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
nb: Bruk nettkilder

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
nb: Kjør full datakontroll når en torrent er ferdig nedlastet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
nb: Kontroller data når nedlasting er ferdig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
nb: Kryptering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
nb: <p>Protokollkryptering er nyttig når din ISP bremser ned bittorrent-forbindelser. </p> 
     <p>Krypteringen gjør at bittorrent-trafikken ikke merkes som bittorrent-trafikk, så ISP-en ikke bremser den ned.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
nb: Bruk protokollkryptering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
nb: Ikke alle programmer støtter kryptering, og noen deltakere har skrudd det av. Hvis du vil kommunisere med disse må du krysse av her.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
nb: Tillat ukrypterte forbindelser

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
nb: Sporer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
nb: Fortell sporeren hvilken IP-adresse den skal bruke, i stedet for å la den finne det ut selv. Bruk dette hvis du er bak en mellomtjener.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
nb: Send en selvvalgt IP-adresse eller vertsnavn til sporeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
nb: Selvvalgt IP-adresse eller vertsnavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
nb: Selvvalgt IP-adresse eller vertsnavn som skal sendes til sporeren. Det blir gjort navneoppslag på vertsnavnet under kjøring, og den IP-adressen som blir resultatet blir sendt til sporeren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
nb: Farger

en: Application
nb: Program

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
nb: Mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
nb: Mappe for lagring av torrentinformasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
nb: Mappe for å lagre info om alle torrentene som er åpnet i KTorrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
nb: Mappe som er standardplassering for nedlasting av filer.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
nb: Mappe å flytte filer til når nedlastingen er ferdig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
nb: Flytt ferdige nedlastinger til:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
nb: Mappe hvor alle torrentfilene som KTorrent har åpnet, blir lagret.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
nb: Kopier torrentfiler til::

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
nb: Ikon i systemkurven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
nb: Om sprettoppmeldinger skal vises fra systemkurven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
nb: Vis sprettoppmeldinger i systemkurven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
nb: Når du velger flere torrenter som skal åpnes samtidig, så åpne dem taust.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
nb: Åpne flere torrenter taust

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
nb: Åpne alle torrenter taust

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
nb: Åpne alle torrenter taust

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
nb: <p>Bytt navn på en torrent med bare én fil til navnet på den eneste fila.</p> 
    <p>Hvis fila for eksempel heter <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span> så blir torrenten vist som <span style=" font-weight:600;">linux-desktop</span></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
nb: Endre navn på enkeltfil-torrenter til navnet på den eneste fila i torrenten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
nb: Om nye torrenter skal framheves eller ikke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
nb: Framhev nye torrenter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
nb: Nettverk

en: All interfaces
nb: Alle grensesnitt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
nb: Porter && Grenser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
nb: <p>Port som skal brukes for bittorrent-protokollen,</p> 
    <p><span style=" font-weight:600;">OBS:</span> Hvis du er bak en ruter, må denne porten videresendes til å ta imot innkommende forespørsler. Programtillegget for UPnP kan gjøre det for deg.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
nb: UDP-sporerport:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
nb: <p>Port som skal brukes for UDP sporer-protokollen,</p> 
    <p><span style=" font-weight:600;">OBS:</span> Hvis du er bak en ruter, må denne porten videresendes. Programtillegget for UPnP kan gjøre det for deg.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
nb: Høyeste antall forbindelser per torrent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
nb: Høyeste antall forbindelser tillatt per torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
nb: Begrensning av totale tilkoblinger:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
nb: Den totale grensen for tilkoblinger, for alle torrenter til sammen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
nb: Høyeste nedlastingsfart i KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
nb: Høyeste opplastingsfart i KiB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
nb: DSCP-verdi for IP-pakker:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
nb: Denne verdien blir brukt i DSCP-feltet på alle IP-pakker som blir sendt til BitTorrent-protokollen..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
nb: Høyeste antall tilkoblingsoppsett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
nb: Nettverksgrensesnitt::

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
nb: <p>Hvilket nettverksgrensesnitt skal det lyttes på etter innkommende tilkoblinger.</p> 
    <p><span style="font-weight:600;">Merk:</span>Krever omstart for å få virkning.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
nb: Transportprotokollen  µTorrent kjører over UDP og er optimalisert for å ikke påvirke annen trafikk, mens den fremdeles bruker all ledig båndbredde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
nb: Bruk transportprotokollen µTorrent (µTP)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
nb: Ikke bruk TCP for bittorrent-forbindelser, bare µTP-protokollen. Dette kan gi lavere hastighet, siden ikke alle bittorrent-klienter støtter µTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
nb: Bruk bare µTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
nb: Hovedprotokoll for transport:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
nb: Beregn anbefalte innstillinger ut i fra båndbredden du har tilgjengelig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
nb: Anbefalte innstillinger …

en: Proxy
nb: Mellomtjener

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
nb: Bruk HTTP mellomtjenerinnstillingene som er satt i KDE-innstillingene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
nb: Bruk KDEs mellomtjenerinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
nb: Mellomtjener:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
nb: IP-adressen eller vertsnavnet til HTTP-mellomtjeneren som skal brukes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
nb: Port på HTTP-mellomtjeneren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
nb: Om HTTP-mellomtjeneren skal brukes for nettkildetilkoblinger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
nb: Bruk mellomtjener for nettkildetilkoblinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
nb: Om HTTP-mellomtjeneren skal brukes for sporertilkoblinger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
nb: Bruk mellomtjener for sporertilkoblinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
nb: <p>Bruk en SOCKS mellomtjener for bittorrent-tilkoblinger.</p> 
    <p><span style=" font-weight:600;">Merk:</span> Dette brukes ikke for sporertilkoblinger.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
nb: Bruk en SOCKS-mellomtjener:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
nb: Tjener:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
nb: IP-adressen eller vertsnavnet til HTTP-mellomtjeneren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
nb: Portnummeret til SOCKS-mellomtjeneren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
nb: Versjon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
nb: Kryss av her hvis SOCKS-tjeneren krever autentisering med brukernavn og passord.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
nb: Krever brukernavn og passord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
nb: Brukernavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
nb: Brukernavn for SOCKS-mellomtjeneren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
nb: Passord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
nb: Passord til SOCKS-mellomtjeneren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
nb: Købehandler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
nb: Om dette er på blir købehanderen satt ut av drift, slik at du kan styre alle torrentene manuelt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
nb: Styr torrenter manuelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
nb: Høyeste antall nedlastinger:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
nb: Høyeste antall nedlastinger købehandleren skal kjøre samtidig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
nb: Høyeste antall delinger:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
nb: Høyeste antall delinger købehandleren skal kjøre samtidig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
nb: Når det er lite diskplass igjen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
nb: Hva som skal gjøres når det er lite diskplass igjen og købehandleren vil starte en ny torrent.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
nb: Ikke start torrenter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
nb: Spør om torrenter kan startes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
nb: Start torrenter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
nb: Stopp torrenter når ledig plass er mindre enn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
nb: Stopp alle torrenter når ledig diskplass er lavere enn dette.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
nb: <p>Når dette er slått på vil købehandleren minske prioriteten til en torrent som har stoppet opp for lenge.</p> 
    <p>Dette vil tillate købehandleren å kjøre andre torrenter, når en torrent gjør ingenting.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
nb: <p>Tid brukt for stoppetidsmåling. Når en torrent er stoppet opp lenger enn dette får den mindre prioritet.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
nb: Deler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
nb: Fortsett å dele en torrent når den er ferdig. Hvis dette er slått av blir torrenten stoppet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
nb: Fortsett å dele etter at nedlasting er ferdig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
nb: Antall opplastingsplasser:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
nb: Antall opplastingsplasser. Dette bestemmer hvor mange deltakere du kan laste opp til samtidig for hver torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
nb: Standard høyeste delingsforhold:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
nb: <p>Største delingsforhold. Hvis denne verdien blir nådd blir deling stoppet. Dette gjelder mare nyåpnede torrenter, eksisterende torrenter blir ikke påvirket om dette endres.</p> 
    <p><span style=" font-weight:600;">OBS:</span> Dette brukes ikke ved nedlasting, bare bed deling.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
nb: Standard lengste deletid::

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
nb: Lengste deletid i timer. Når du når denne tiden blir torrenten stoppet. Dette gjelder bare for nyåpnede torrenter, ikke de som fins fra før.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
nb: Laveste gode deleforhold:

en: Calculate Recommended Settings
nb: Finn anbefalte innstillinger

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
nb: Anbefalte innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
nb: Tilgjengelig båndbredde ut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
nb: Tilgjengelig båndbredde inn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
nb: Beregn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
nb: Innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
nb: Gjen. fart per plass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
nb: Antall torrenter du vanligvis laster ned samtidig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
nb: Plasser per torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
nb: Anbefalte innstillinger:

en: Speed down: %1 / up: %2
nb: Fart ned: %1 / Opp: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
nb: Overført ned: %1 / opp: %2

en: DHT: off
nb: DHT: av

en: %1 node | %1 nodes
nb[0]: %1 node
nb[1]: %1 noder

en: %1 task | %1 tasks
nb[0]: %1 oppgave
nb[1]: %1 oppgaver

en: Magnet Link
nb: Magnet-lenke

en: Peers
nb: Deltakere

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Queued
nb: Lagt i kø

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Stop Magnet
nb: Stopp Magnet

en: Remove Magnet
nb: Fjern Magnet

en: Order
nb: Rekkefølge

en: Name
nb: Navn

en: Time Stalled
nb: Tid stoppet opp

en: Priority
nb: Prioritet

en: Running
nb: Kjører

en: Not queued
nb: Ikke i kø

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
nb: Rekkefølge til en torrent i køen.
    Dra og slipp torrentene eller bruk opp- og ned-knappene til høyre for å endre rekkefølgen.

en: Search
nb: Søk

en: Show Search
nb: Vis søk

en: Show or hide the search bar
nb: Vis eller skjul søkelinje

en: Move Top
nb: Flytt øverst

en: Move a torrent to the top of the queue
nb: Flytt en torrent øverst i køen

en: Move a torrent up in the queue
nb: Flytt en torrent oppover i køen

en: Move a torrent down in the queue
nb: Flytt en torrent nedover i køen

en: Move Bottom
nb: Flytt nederst

en: Move a torrent to the bottom of the queue
nb: Flytt en torrent nederst i køen

en: Show Downloads
nb: Vis nedlastinger

en: Show all downloads
nb: Vis alle nedlastinger

en: Show Uploads
nb: Vis opplastinger

en: Show all uploads
nb: Vis alle opplastinger

en: Show Not Queued
nb: Vis ikke kø-lagte

en: Show all not queued torrents
nb: Vis alle torrenter som ikke er lagt i kø

en: Widget to manage the torrent queue
nb: Skjermelement for behandling av torrentkøen

en: Displays the currently downloading magnet links
nb: Viser de magnet-lenkene du laster ned

en: Start All
nb: Start alle

en: Start all torrents
nb: Start alle torrenter

en: Stop All
nb: Stopp alle

en: Stop all torrents
nb: Stopp alle torrenter

en: Suspend Torrents
nb: Sett torrenter i hvilemodus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
nb: Sett alle kjørende torrenter i hvilemodus

en: Show or hide the group view
nb: Vis eller skjul gruppevisning

en: Filter Torrents
nb: Filtrer torrenter

en: Filter torrents based on filter string
nb: Filtrer torrenter basert på filterstreng

en: Set max upload speed
nb: Angi høyeste opplastingsfart

en: Set max download speed
nb: Angi høyeste nedlastingsfart

en: <b>%1</b> was silently opened.
nb: <b>%1</b> ble stille åpnet.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
nb: <b>%1</b> er ferdig lastet ned.<br/>Gjennomsnittsfart: %2 ned / %3 opp.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
nb: <b>%1</b> har nådd det høyeste delingsforholdet på %2 og er derfor stoppet.<br/>Lastet opp %3 med en gjennomsnittsfart på %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
nb: <b>%1</b> har nådd høyeste delingstid på  %2 timer og har blitt stoppet.<br/>Lastet opp %3 med en gjennomsnittsfart på %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
nb: <b>%1</b> har blitt stoppet med følgende feil: <br/>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
nb: Fant ødelagte data i torrenten <b>%1</b> <br/>Du bør kjøre en datakontroll på torrenten.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
nb: <b>%1</b> har nådd det høyeste delingsforholdet på %2 og kan derfor ikke legges til i køen.<br />  Fjern grensen manuelt hvis du vil fortsette å dele.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
nb: <b>%1</b> har nådd sin grense for delingstid på %2 timer og kan ikke legges til i køen. <br /> Fjern grensen manuelt hvis du vil fortsette å dele.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
nb: Klarte ikke starte <b>%1</b>: <br/>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
nb[0]: Kan ikke dele mer enn én torrent. <br/>
nb[1]: Kan ikke dele mer enn %1 torrenter. <br/>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
nb[0]: Kan ikke laste ned mer enn én torrent. <br/>
nb[1]: Kan ikke laste ned mer enn %1 torrenter. <br/>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
nb: Gå til «Innstillinger → Oppsett av KTorrent» hvis du vil endre grensene.

en: There is not enough diskspace available.
nb: Det er ikke nok plass på harddisken

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
nb: Det er snart ikke mer diskplass igjen.<br /><b>%1</b> blir lastet ned til «%2».

en: Torrent has been stopped.<br />
nb: Torrenten har blitt stoppet.<br />

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Torrent Settings
nb: Torrent-innstillinger

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
nb: Egenskaper

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
nb: DHT er en distribuert database som kan brukes til å finne flere deltakere for en torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
nb: Brukt DHT for å finne flere deltakere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
nb: Deltakerutveksling gjør at flere deltakere blir funnet, ved å utveksle informasjon om deltakere med andre deltakere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
nb: Bruk deltakerutveksling til å finne flere deltakere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
nb: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superdelemodus er en spesiell delemodus som gir mye større effektivitet for kilden. Dette gjør at det brukes mindre nettkapasitet til å spre en torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Merk: </span>Dette bør bare brukes når svermen ikke er helt etablert. Når det er flere aktive delere blir denne kjøremåten helt unyttig.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
nb: Bruk superdelingsmodus for deling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
nb: Flytter filene til en annen mappe når torrenten er ferdig nedlastet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
nb: Sted som filene skal flyttes til.

en: Checked %v of %m chunks
nb: Kontrollerte %v av %m blokker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
nb: Funnet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
nb: Antall blokker som ikke ble lastet ned men ble funnet likevel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
nb: Mislykket:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
nb: Antall blokker som er blitt lastet ned og som ikke er i orden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
nb: Ikke lastet ned:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
nb: Antall blokker som ikke er blitt lastet ned.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
nb: Lastet ned:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
nb: Antall blokker som er blitt lastet ned og som er i orden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
nb: Feil:

en: Start all selected torrents in the current tab
nb: Start alle markerte torrenter i gjeldende fane

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
nb: Tving start

en: Force start all selected torrents in the current tab
nb: Tvangsstart alle markerte torrenter i gjeldende fane

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
nb: Stopp

en: Stop all selected torrents in the current tab
nb: Stopp alle markerte torrenter i gjeldende fane

en: Pause all selected torrents in the current tab
nb: Pause alle markerte torrenter i gjeldende fane

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
nb: Fjern

en: Remove all selected torrents in the current tab
nb: Fjern alle markerte torrenter i gjeldende fane

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
nb: Start alle

en: Start all torrents in the current tab
nb: Start alle torrenter i gjeldende fane

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
nb: Stopp alle

en: Stop all torrents in the current tab
nb: Stopp alle torrenter i gjeldende fane

en: Remove Torrent and Data
nb: Fjern torrent og data

en: Rename Torrent
nb: Endre navn på torrent

en: Add Peers
nb: Legg til deltakere

en: Manual Announce
nb: Manuell annonsering

en: Scrape
nb: Hent status

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Data Directory
nb: Datamappe

en: Temporary Directory
nb: Midlertidig mappe

en: Move Data
nb: Flytt data

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
nb: Innstillinger

en: Remove from Group
nb: Fjern fra gruppe

en: Check Data
nb: Kontroller data

en: Check all the data of a torrent
nb: Kontroller alle data i en torrent

en: Copy Torrent URL
nb: Kopier torrent-URL

en: Export Torrent
nb: Eksporter torrent

en: Set the speed limits of individual torrents
nb: Sett fartsgrenser for enkelttorrenter

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
nb: Torrrenten <b>%1</b> er ikke ferdig lastet ned; vil du slette de uferdige dataene også?

en: Remove Download
nb: Fjern nedlasting

en: Delete Data
nb: Fjern data

en: Keep Data
nb: Behold data

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
nb: Du vil miste alle data du har lastet ned fra følgende torrenter. Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: Remove Torrent
nb: Fjern torrent

en: Select a directory to move the data to.
nb: Velg en mappe som data kan flyttes til.

en: Downloaded
nb: Lastet ned

en: Size
nb: Størrelse

en: Uploaded
nb: Lastet opp

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
nb: Gjenstår

en: Down Speed
nb: Nedhastighet

en: Up Speed
nb: Opp-hastighet

en: Time Left
nb: Tid igjen

en: Seeders
nb: Delere

en: Leechers
nb: Nedlastere

en: % Complete
nb: % ferdig

en: Share Ratio
nb: Delingsforhold

en: Time Downloaded
nb: Tid lastet ned

en: Time Seeded
nb: Tid lastet opp

en: Location
nb: Adresse

en: Added
nb: Lagt til

en: How much data we have downloaded of the torrent
nb: Hvor mye data vi har lastet ned fra denne torrenten

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
nb: Total størrelse på torrenten, ekskluderte filer er ikke tatt med

en: How much data we have uploaded
nb: Hvor mye data vi har lastet opp

en: How much data left to download
nb: Hvor mye data som gjenstår å laste ned

en: Current download speed
nb: Angi høyeste nedlastingsfart

en: Current upload speed
nb: Nåværende opplastingsfart

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
nb: Hvor lang tid som er igjen før torrenten er ferdig, eller før høyeste deleforhold er nådd hvis dette er slått på

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
nb: Hvor mange delere vi er koblet til (Hvor mange delere det er i følge sporeren)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
nb: Hvor mange nedlastere vi er koblet til  (Hvor mange nedlastere det er i følge sporeren)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
nb: Hvor mange prosent av hele torrenten som er lastet ned, unntatt ekskluderte filer

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
nb: Deleforholdet er antall byte lastet opp delt på antall byte lastet ned

en: How long we have been downloading the torrent
nb: Hvor lenge nedlasting av torrenten har pågått

en: How long we have been seeding the torrent
nb: Hvor lenge deling av torrenten har pågått

en: The location of the torrent's data on disk
nb: Hvor torrentens data er plassert på disken

en: When this torrent was added
nb: Når denne torrenten  ble lagt til

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
nb: %1<br>URL: <b>%2</b>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
nb: <br/> <br/>Klarer ikke kontakte en sporer.

en: KTorrent's UPnP test application
nb: KTorrents program for å teste UPnp

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
nb: Testprogram for UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
nb: Ruter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
nb: Fant ikke noen rutere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
nb: Finn rutere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
nb: Protokoll:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
nb: Videresend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
nb: Angre videresending

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
nb: Utdypet modus

en: Maximum share ratio reached.
nb: Nådde grense for høyeste delingsforhold.

en: Maximum seed time reached.
nb: Nådde grense for lengste delingstid.

en: Uploads
nb: Opplastinger

en: Running Uploads
nb: Opplastinger som er i gang

en: Not Running Uploads
nb: Opplastinger som ikke er i gang

en: Downloads
nb: Nedlastinger

en: Running Downloads
nb: Nedlastinger som er i gang

en: Not Running Downloads
nb: Nedlastinger som ikke er i gang

en: Active Torrents
nb: Aktive torrenter

en: Active Downloads
nb: Aktive nedlastinger

en: Active Uploads
nb: Aktive opplastinger

en: Passive Torrents
nb: Inaktive torrenter

en: Passive Downloads
nb: Inaktive nedlastinger

en: Passive Uploads
nb: Inaktive opplastinger

en: Custom Groups
nb: Selvvalgte grupper

en: Ungrouped Torrents
nb: Ikke grupperte torrenter

en: All files
nb: Alle filer

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
nb: Største antall nedlastinger (0 = ingen grense)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
nb: Største antall delere (0 = ingen grense)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
nb: Skal nedlastinger startes selv om det er lite diskplass igjen?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
nb: Høyeste antall forbindelser per torrent (0 = ingen grense)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
nb: Høyeste antall forbindelser for alle torrenter (0 = ingen grense)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
nb: Høyeste opplastingsfart i KiB/s (0 = ingen grense)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
nb: Høyeste nedlastingsfart i KiB/s (0 = ingen grense)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
nb: Høyeste delingsforhold (0 = ingen grense)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
nb: Vis ikon i systemkurven

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
nb: Vis fartsikon i systemkurven

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
nb: Båndbredde for nedlasting (i kb/s)

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
nb: Båndbredde for opplasting (i kb/s)

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
nb: Vis sprettoppmeldinger når en torrent er ferdig.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
nb: Fortsett å dele etter at nedlasting er ferdig

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
nb: Mappe for lagring av midlertidige filer

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
nb: Om nedlastinger skal lagres automatisk til den valgte lagringsmappa

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
nb: Mappe der nedlastede filer skal lagres

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
nb: Om torrentfiler automatisk skal kopieres til den valgte torrentkopimappa

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
nb: Mappe for kopier av torrentfiler

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
nb: Om det skal sendes en selvvalgt IP-adresse til sporeren

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
nb: Mappa som sist ble brukt som lagringsmappe

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
nb: IP-adresse som skal sendes til sporeren

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
nb: Oppdateringsintervall for brukergrensesnittet:

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
nb: Støtte for DHT

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
nb: DHT-port

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
nb: Antall opplastingsplasser

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
nb: Kolonner vist i KTorrent-vinduet

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
nb: Når det ikke er nok plass til å fullføre nedlastingen, og det er mindre ledig diskplass enn dette, så blir torrenten stoppet.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
nb: Om ferdige nedlastinger skal flyttes automatisk til den valgte mappa for ferdige nedlastinger

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
nb: Mappe for lagring av ferdige nedlastinger

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
nb: Lengste deletid i timer (0 = ingen grense)

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Warning: %1
nb: Advarsel: %1

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
nb: Torrenten «%1» har nådd sitt høyeste delingsforhold og lengste delingstid. Vil du ignorere grensen og starte deling likevel?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
nb: Torrenten «%1» har nådd sitt høyeste delingsforhold. Vil du ignorere grensen og starte deling likevel?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
nb: Torrenten «%1» har nådd sin lengste delingstid. Vil du ignorere grensen og starte deling likevel?

en: Limits reached.
nb: Grenser er nådd.

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
nb: Du har ikke nok diskplass til å laste ned denne torrenten. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Insufficient disk space for %1
nb: Ikke nok diskplass for %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
nb: Du har ikke nok diskplass til å laste ned følgende torrenter. Vil du starte dem likevel?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
nb: Følgende torrenter har nådd sine lengste delingstider. Vil du starte dem likevel?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
nb: Følgende torrenter har nådd sine høyeste delingsforhold. Vil du starte dem likevel?

en: Error starting torrent %1: %2
nb: Feil ved å starte torrenten %1: %2

en: Error
nb: Feil

en: Error stopping torrent %1: %2
nb: Feil ved å stoppe torrenten %1: %2

en: File
nb: Fil

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
nb: Klarer ikke skrive forbi slutten av mmap-mellomlageret.

en: Scheduler
nb: Tidsplanlegger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
nb: Spesielle grenser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
nb: Bruk disse globale grensene når pauseskjermen er aktiv, i stedet for de som er satt opp i nettverksinnstillingene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
nb: Bruk andre fartsgrenser når pauseskjermen blir slått på

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
nb: Global opplastingsgrense når pauseskjermen er slått på.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
nb: Global nedlastingsgrense når pauseskjermen er slått på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
nb: Bakgrunnsfarge for timeplanen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
nb: Bakgrunnsfargen på planen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
nb: Linjefarge for planen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
nb: Fargen på linjene på planen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
nb: Farge for elementer i timeplanen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
nb: Fargen på de vanlige elementene på planen..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
nb: Farge for elementer i hvilemodus på timeplanen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
nb: Fargen på hvert element i hvilemodus på planen.

en: Bandwidth Scheduler
nb: Båndbreddeplanlegger

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
nb: Rediger et element

en: Add an item
nb: Legg til et element

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
nb: Varighet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
nb: Fra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
nb: Til:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
nb: Fra:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
nb: Til:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
nb: Grenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
nb: Nedlastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
nb: Opplastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
nb: Når pauseskjermen er aktiv:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
nb: Tilkoblingsgrenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
nb: Angi tilkoblingsgrenser

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
nb: Båndbreddeplan

en: Cannot open file %1: %2
nb: Klarte ikke åpne fila %1: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
nb: Fila %1 er ødelagt eller ikke en gyldig KTorrent-planfil.

en: Edit the bandwidth schedule
nb: Rediger båndbreddeplanen

en: Load Schedule
nb: Åpne plan

en: Save Schedule
nb: Lagre plan

en: New Item
nb: Nytt element

en: Remove Item
nb: Fjern element

en: Edit Item
nb: Rediger element

en: Clear Schedule
nb: Tøm planen

en: Scheduler Active
nb: Planlegger er aktiv

en: Activate or deactivate the scheduler
nb: Slå planlegger av eller på

en: KTorrent scheduler files
nb: KTorrent-planfiler

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
nb: Dette elementet er i konflikt med et annet element og kan ikke endres.

en: Suspended
nb: I hvilemodus

en: %1 Down
    %2 Up
nb: %1 ned
    %2 opp

en: Current schedule: suspended
nb: Gjeldende plan: i hvilemodus

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
nb: Gjeldende båndbreddeplan: %1/s ned, %2/s opp

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
nb: Gjeldende båndbreddeplan: ubegrenset nedlasting, %1/s opp

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
nb: Gjeldende båndbreddeplan: %1/s ned, ubegrenset opplasting

en: Current schedule: unlimited upload and download
nb: Gjeldende plan: ubegrenset ned- og opplasting

en:  (scheduler disabled)
nb:  (planlegger slått av)

en: Current schedule:
nb: Gjeldende plan:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
nb: Nedlastingsrekkefølge

en: File download order for <b>%1</b>:
nb: Rekkefølge for filnedlasting for <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
nb: Sesonger og episoder

en: Album Track Order
nb: Rekkefølge som albumspor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
nb: Rekkefølge for filnedlasting for:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
nb: Om en selvvalgt nedlastingsrekkefølge skal tas i bruk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
nb: En selvvalgt nedlastingsrekkefølge er i bruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
nb: Sorter etter

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
nb: Søk i filer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
nb: Rekkefølgen som filene i en torrent skal lastes ned i. Fila øverst blir lastet ned først, så den andre, tredje …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
nb: Legg til sporere

en: Chunk
nb: Blokk

en: Progress
nb: Framdrift

en: Peer
nb: Deltaker

en: Files
nb: Filer

en: Number of the chunk
nb: Nummer på blokka

en: Download progress of the chunk
nb: Nedlastingsframdrift for blokka

en: Which peer we are downloading it from
nb: Hvilken deltaker vi laster den ned fra

en: Download speed of the chunk
nb: Nedlastingsfart for blokka

en: Which files the chunk is located in
nb: Hvilke filer blokka finnes i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
nb: Blokker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
nb: Totalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
nb: Laster ned nå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
nb: Ekskludert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
nb: Gjenstår:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
nb: Størrelse:

[ctx: Open file]
en: Open
nb: Åpne

[ctx: Open file with]
en: Open With
nb: Åpne med

en: Check File
nb: Kontroller fil

en: Download first
nb: Last ned først

en: Download normally
nb: Last ned normalt

en: Download last
nb: Last ned sist

en: Delete File(s)
nb: Slett fil(er)

en: Move File
nb: Flytt fil

en: Collapse Folder Tree
nb: Fold sammen mappetre

en: Expand Folder Tree
nb: Fold ut mappetreet

en: File Tree
nb: Fil-tre

en: File List
nb: Filliste

en: Show Filter
nb: Vis filter

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
nb[0]: Du kommer til å miste alle data i denne fila, er du sikker på at du vil det?
nb[1]: Du kommer til å miste alle data i disse filene, er du sikker på at du vil det?

en: Info Widget
nb: Info-element

en: Displays status information about a torrent
nb: Viser statusinformasjon om en torrent

[ctx: @title:tab]
en: Files
nb: Filer

en: Shows all the files in a torrent
nb: Viser alle filene i en torrent

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
nb: Viser alle deltakerne du er koblet til for en torrent

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
nb: Viser alle blokkene du laster ned i en torrent

en: Displays information about all the trackers of a torrent
nb: Viser informasjon om alle sporerne i en torrent

en: Webseeds
nb: Nettkilder

en: Displays all the webseeds of a torrent
nb: Viser alle nettkildene i en torrent

[ctx: @title:column]
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
nb: % ferdig

[ctx: Download first]
en: First
nb: Først

[ctx: Download last]
en: Last
nb: Sist

[ctx: Preview available]
en: Available
nb: Tilgjengelig

[ctx: Preview pending]
en: Pending
nb: Venter

[ctx: No preview available]
en: No
nb: Nei

en: %1 %
nb: %1 %

[ctx: preview available]
en: Available
nb: Tilgjengelig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
nb: Faner

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
nb: Om deltakerfanen skal vises nederst i vinduet, eller ikke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
nb: Vis liste over deltakere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
nb: Om blokkfanen skal vises nederst i vinduet, eller ikke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
nb: Vis liste over blokker som lastes ned nå

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
nb: Om sporerfanen skal vises nederst i vinduet, eller ikke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
nb: Vis liste over sporere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
nb: Om nettkildefanen skal vises nederst i vinduet, eller ikke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
nb: Vis liste over nettkilder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
nb: Farger for filprioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
nb: Førsteprioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
nb: Farge som skal brukes for filer med første prioritet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
nb: Lav prioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
nb: Farge som skal brukes for filer med siste prioritet.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
nb: Vis fanen for deltakervisning i hovedvinduet

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
nb: Vis fanen for blokknedlastinger i hovedvinduet

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
nb: Vis fanen for sporer-visning i hovedvinduet

en: Kick Peer
nb: Fjern deltaker

en: Ban Peer
nb: Bannlys deltaker

[ctx: Choked]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Not choked]
en: No
nb: Nei

[ctx: Snubbed]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Not snubbed]
en: No
nb: Nei

[ctx: Interested]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Not Interested]
en: No
nb: Nei

[ctx: Interesting]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Not Interesting]
en: No
nb: Nei

en: Address
nb: Adresse

en: Country
nb: Land

en: Client
nb: Klient

en: Choked
nb: Strupt

en: Snubbed
nb: Ignorert

en: Availability
nb: Tilgjengelighet

en: Score
nb: Poeng

en: Upload Slot
nb: Opplastingsplass

en: Requests
nb: Forespørsler

en: Interested
nb: Interessert

en: Interesting
nb: Interessant

en: IP address of the peer
nb: IP-adresse til deltakeren

en: Country the peer is in
nb: Landet deltakeren er i

en: Which client the peer is using
nb: Hvilken klient deltakeren bruker

en: Download speed
nb: Nedlastingshastighet

en: Upload speed
nb: Opplastingshastighet

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
nb: Om deltakeren har strupt oss Hvis vi er strupt vil ikke deltakeren sende oss noen data

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
nb: Avvist betyr at deltakeren ikke har sendt oss noe data de siste 2 minuttene

en: How much data the peer has of the torrent
nb: Hvor mye data deltakeren har av torrenten

en: Whether or not the peer has DHT enabled
nb: Om deltakeren har DHT slått på

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
nb: Poengsummen til deltakeren. KTorrent bruker dette til å bestemme hvem det skal lastes opp til

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
nb: Bare deltakere som har en opplastingsplass vil få data fra oss

en: The number of download and upload requests
nb: Antall ned- og opplastingsforespørsler

en: How much data we have downloaded from this peer
nb: Hvor mye data vi har lastet ned fra denne deltakeren

en: How much data we have uploaded to this peer
nb: Hvor mye data vi har lastet opp til denne deltakeren

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
nb: Om deltakeren er interessert i å laste ned data fra oss

en: Whether we are interested in downloading from this peer
nb: Om vi er interesserte i å laste ned fra denne deltakeren

en: Private
nb: Privat

en: Public
nb: Offentlig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
nb: Gjennomsnittlig ned-hastighet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
nb: Gjennomsnittlig opp-hastighet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
nb: Nedlastede blokker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
nb: Tilgjengelige blokker

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
nb: Deler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
nb: Delingsforhold:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
nb: Forholdsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
nb: Tidsgrense:

en: Times Downloaded
nb: Antall ganger nedlastet

en: Next Update
nb: Neste oppdatering

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
nb: Flere URL-er kunne ikke legges til fordi de ikke er riktige

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
nb: Det finnes allerede en sporer kalt <b>%1</b>.

en: The following duplicate trackers were not added:
nb: Følgende dupliserte sporer ble ikke lagt til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
nb: Fjern sporer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
nb: Endrer den gjeldende aktive sporer for private torrenter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
nb: Bytt sporer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
nb: Oppdater sporere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
nb: Bruk standardverdier

en: Speed
nb: Fart

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
nb: Kan ikke legge til nettkilden %1. Den er allerede i lista over nettkilder.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
nb: Kan ikke fjerne nettkilden %1; den er en del av torrenten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
nb: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Nettkilde som skal legges til i torrenten.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Merk: </span>Støtter kun nettdeling via HTTP.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
nb: Legg til nettkilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
nb: Fjern nettkilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
nb: Bruk alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
nb: Ta alle ut av bruk

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
nb: Gjør om …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
nb: Gjør om  blokkliste til KTorrent-format. Dette kan ta litt tid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
nb: &Avbryt

en: Loading txt file...
nb: Laster txt-fil …

en: There are no IP addresses to convert in %1
nb: Det er ingen IP-adresser å gjøre om i %1

en: Automatic update of IP filter failed: %1
nb: Automatisk oppdatering av IP-filter mislyktes: %1

en: 7z files are not supported
nb: 7z-filer er ikke støttet

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
nb: Klarte ikke bestemme filtype for <b>%1</b>

en: Cannot open zip file %1.
nb: Klarer ikke å åpne zip-fila %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
nb: Automatisk oppdatering av IP-filter mislyktes: kan ikke åpne zip-fila %1

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
nb: Klarer ikke å finne blokkliste i zipfila %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
nb: Automatisk oppdatering av IP-filter mislyktes:  kan ikke finne blokkliste i zipfila %1.

en:  day |  days
nb[0]:  dag
nb[1]:  dager

en: Status: Loaded and running.
nb: Status: slått på og kjører.

en: Status: Not loaded.
nb: Status: slått av

en: Status: Downloading and converting new block list...
nb: Status: Laster ned og gjør om ny blokkliste …

en: No update done yet.
nb: Ikke oppdatert ennå

en: %1 (Last update attempt failed.)
nb: %1 (siste oppdateringsforsøk var mislykket.)

en: Never
nb: Aldri

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
nb: Innstillinger for IP-blokkering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
nb: PeerGuardian-filterfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
nb: Kryss av her hvis du vil at IP-filtermodulen skal virke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
nb: Bruk PeerGuardian-filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
nb: IP-filterfil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
nb: Filterfil som skal brukes, dette kan være en lokal fil eller en ekstern fil.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
nb: Last ned og konverter IP-filterfila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
nb: Last &ned/Konverter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
nb: Last ned PeerGuardian-filter fra bluetack.co.uk eller blocklist.org.
    MERK: arkivfiler som zip og tar.gz eller tar.bz2 er støttet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
nb: Automatisk oppdatering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
nb: Kryss av her hvis du vil oppdatere filterfila automatisk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
nb: Oppdater fila hver:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
nb: Oppdateringsintervall i dager

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
nb: Sist oppdatert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
nb: Neste oppdatering:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
nb: Filteradresse på nivå 1

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
nb: Vil du bruke et nivå 1-filter?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
nb: Bruk rikt tekstformat på loggen

en: Log Level
nb: Loggnivå

en: Debug
nb: Feilsøking

en: Notice
nb: Merknader

en: Important
nb: Viktige

en: All
nb: Alle

en: None
nb: Ingen

en: Log Viewer
nb: Loggviser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
nb: Dobbeltklikk på loggnivået for å endre det. Mulige verdier er 
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Alle: </span>Alle meldinger blir vist</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Viktige: </span>Bare viktige meldinger blir vist</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Merknad: </span>Bare merknads- og viktige meldinger blir vist</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Feilsøk: </span>Feilsøking-, merknad- og viktige meldinger blir vist</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ingen:</span> Ingen meldinger blir vist i loggen</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
nb: Om det skal vises rik tekst i stedet for vanlig tekst i loggviseren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
nb: Bruk rik tekst i loggvisning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
nb: Plassering av loggvinduet:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
nb: Atskilt aktivitet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
nb: Dokkbart skjermelement

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
nb: Torrentaktivitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
nb: Største antall synlige linjer:

en: Log
nb: Logg

en: View the logging output generated by KTorrent
nb: Vis loggen fra KTorrent

en: Suspend Output
nb: Stopp visning

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
nb: <font color="#FF0000">Loggvisningen er stoppet</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
nb: <font color="#00FF00">Loggvisning gjenopptatt</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
nb: Griper en sporer fra torrent-fila

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
nb: Slår av/på om en egendefinert sporer brukes

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
nb: Standard sporer

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
nb: Vis dn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
nb: Vis sprettopp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
nb: Slå på bare på offentlige torrenter

en: Copy Magnet URI
nb: Kopier Magnet-URI

en: Magnet link copied to clipboard
nb: Magnetlenke kopiert til utklippstavla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
nb: Magnet-generator

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
nb: Innstillinger for Magnet-generator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
nb: Legg til en sporer fra torrent-fila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
nb: Definer hvilken sporer som skal legges til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
nb: Legg til egendefinert sporer-URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
nb: Sporer-URLen som vil være en del av magnet-lenka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
nb: Legg til torrent-navnet i URI-en

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
nb: Legg til navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
nb: Slå av menyelementet for private torrenter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
nb: Gi tilbakemelding i form av en oppsprett

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
nb: Mediaspiller-meny

en: Ready to play
nb: Klar til å spille av

en: Playing: <b>%1</b>
nb: Spiller: <b>%1</b>

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
nb: <b>%2</b> – <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)

en: <b>%2</b> - <b>%1</b>
nb: <b>%2</b> – <b>%1</b>

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Pending
nb: Venter

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
nb: <b>%1</b><br/>Forhåndsvisning: %2<br/>Lastet ned: %3 %

en: Media Player
nb: Mediespiller

en: Play
nb: Spill av

en: Stop
nb: Stopp

en: Previous
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: Show Video
nb: Vis video

en: Add Media
nb: Legg til medium

en: Clear Playlist
nb: Tøm spillelista

en: Toggle Fullscreen
nb: Slå av/på fullskjerm

en: Movie player
nb: Filmavspiller

en: Show incomplete files
nb: Vis ufullstendige filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
nb: Frisk opp

en: Refresh media files
nb: Frisk opp mediafiler

en: Search media files
nb: Søk i mediafiler

en: Title
nb: Tittel

en: Length
nb: Lengde

en: Year
nb: År

en: Random play order
nb: Vilkårlig spillerekkefølge

en: KTorrent is playing a video.
nb: KTorrent spiller en film.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
nb: Om torrenten skal åpnes stille eller ikke.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
nb: Sletting er valgt

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
nb: Flytting er valgt.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
nb: Søk gjennom undermapper også.

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
nb: Søk gjennom mappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
nb: Mapper å søke etter torrenter i:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
nb: Liste over mapper der dette programtillegget skal søke etter torrenter.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
nb: Legg til en ny mappe det skal søkes i.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
nb: Legg til mappe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
nb: Fjern en mappe fra lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
nb: Fjern mappe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
nb: Åpne torrentene uten å stille spørsmål.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
nb: Skann mappa rekursivt etter torrenter.<br/> <br/> 
    Merk: Dett blir ikke gjort for noen mappe som heter loaded.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
nb: Søk i undermapper

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
nb: Når en torrentfil er funnet og lastet inn, så slett den,<br/> <br/> 
    Advarsel: Du mister denne fila permanent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
nb: Fjern torrentfil etter innlasting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
nb: Flytt torrentfila til en undermappe som heter «lastet» etter åpning. Mappa lages hvis den ikke finnes fra før.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
nb: Flytt torrentfila til egen undermappe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
nb: Legg til torrenter åpnet med dette programtillegget til en gruppe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
nb: Gruppa torrenter skal legges til..

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
nb: Søkeverktøylinje

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
nb: Gjeldende søkemotor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
nb: Bruk standard nettleser

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
nb: Bruk selvvalgt nettleser

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
nb: Sti til selvvalgt nettleser:

[ctx: plugin name]
en: Search
nb: Søk

en: Search for %1
nb: Søk etter %1

en: Failed to parse %1
nb: Klarte ikke tolke %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
nb: Søkeinnstillinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
nb: Tøm kombinasjonsboksene i søkehistorien.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
nb: Tøm søkehistorien

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
nb: Tilbakestill standardhandlingen som blir gjort når en torrent er lastet ned.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
nb: Tilbakestill standard torrent-handling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
nb: Gjenopprett alle aktive søk fra forrige økt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
nb: Gjenopprett forrige søk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
nb: Om søk skal åpnes i en ekstern nettleser.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
nb: Åpne søk i ekstern nettleser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
nb: Bruk standardnettleseren som er valgt i systemoppsettet..

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
nb: Bruk en selvvalgt nettleser.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
nb: Sti til selvvalgt nettleser:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
nb: Sti til den selvvalgte nettleseren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
nb: Søkemotorer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
nb: Legg til en ny søkemotor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
nb: Fjern alle valgte søkemotorer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
nb: Fje&rn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
nb: Fjern alle søkemotorer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
nb: Fj&ern alle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
nb: Legg til alle standard søkemotorer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
nb: &Legg til standard

en: Add a Search Engine
nb: Legg til en søkemotor

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
nb: Skriv inn vertsnavnet til søkemotoren (f.eks. www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
nb: %1 støtter ikke Opensearch. du må oppgi søke-URL-en manuelt. URL-en må inneholde {searchTerms}. KTorrent erstatter dette med det du søker etter.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
nb: URL-en %1 inneholder ikke {searchTerms}.

en:  Engine:
nb:  Søkemotor:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
nb: Laster ned: <br/> <b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
nb: Vil du laste ned eller lagre torrenten?

en: Download Torrent
nb: Last ned torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
nb: Last ned

en: Home
nb: Hjem

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
nb: Vær fri.

en: Search the web for torrents.
nb: Søk på nettet etter torrenter.

en: Save %1 to
nb: Lagre %1 til

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
nb: Avslutning

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
nb: Verktøylinje for avslutting

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
nb: Sett opp avslutting

en: Lock
nb: Lås

en: Sleep (suspend to RAM)
nb: Hvilemodus (til minnet)

en: Hibernate (suspend to disk)
nb: Dvalemodus (til disk)

en: When all torrents finish downloading
nb: Når alle torrenter er ferdig nedlastet

en: When all torrents finish seeding
nb: Når alle torrenter er ferdig delt

en: When the events below happen
nb: Når hendelsene nedenfor skjer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
nb: Avsluttingsinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
nb: Handling som skal utføres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
nb: Utfør handling når:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
nb: Når dette er slått på, så utfør handlingen når alle hendelsene er skjedd. Hvis ikke slått på, utfør handlingen når minst én av hendelsene over er skjedd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
nb: Alle hendelser må ha skjedd

en: Shutdown Enabled
nb: Avslutting er slått på

en: Configure Shutdown
nb: Sett opp avslutting

en: Automatic shutdown not active
nb: Automatisk avslutning ikke aktiv

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
nb:  når alle følgende hendelser har skjedd:<br/> <br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
nb:  når en av følgende hendelser har skjedd:<br/> <br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
nb: <b>Alle torrenter</b> er ferdig nedlastet

en: <b>All torrents</b> finish seeding
nb: <b>Alle torrenter</b> avslutter deling

en: <b>%1</b> finishes downloading
nb: <b>%1</b> er ferdig nedlastet

en: <b>%1</b> finishes seeding
nb: <b>%1</b> avslutter deling

en: Downloading finishes
nb: Nedlasting er ferdig

en: Seeding finishes
nb: Deling er ferdig

en: Event
nb: Hendelse

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
nb: Forbindelser

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
nb: Forbindelser

en: Nodes
nb: Noder

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
nb: TIlkoblede nedlastere

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
nb: Nedlastere i svermer

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
nb: Tilkoblede delere

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
nb: Delere i svermer

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
nb: Gjennomsnittlig antall nedlastere koblet til hver torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
nb: Gjennomsnittlig antall delere koblet til hver torrent

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
nb: Gjennomsnittlig antall nedlastere koblet til hver aktive torrent

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
nb: Gjennomsnittlig antall delere koblet til hver aktive torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
nb: Noder

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
nb: Oppgaver

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
nb: Last ned

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
nb: Nåværende fart

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
nb: Gjennomsnitt

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
nb: Grense

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
nb: Deltakere

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
nb: Gjennomsnitt fra nedlastere

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
nb: Gjennomsnitt til nedlastere

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
nb: Gjennomsnitt fra delere

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
nb: Fra nedlastere

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
nb: Fra delere

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
nb: Opplastinger

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
nb: Nåværende fart

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
nb: Gjennomsnitt

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
nb: Grense

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
nb: Gjennomsnittlig antall nedlastere koblet til hver aktive torrent.

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
nb: Gjennomsnittlig antall delere koblet til hver aktive torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
nb: Bruk kantututjevning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
nb: Tegn opp rutenett i bakgrunnen

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
nb: Skjermelementtype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
nb: Lokalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
nb: (programtillegg må lastes på nytt etter endringer)

en: Unknown
nb: Ukjent

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
nb: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Beskrivelse:</h1><ul type='square'>'>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
nb: Lagre som bilde …

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
nb: Skaler på nytt

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Select path to save image…
nb: Velg sti for bildelagring …

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
nb: Oppdater grafer hver n-te oppdatering av brukerflaten

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
nb: Tid i millisekunder mellom hver datainnsamling

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
nb: Metode for å bestemme maksimalverdi på skalaen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
nb: Om delere i svermer skal vises

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
nb: Om nedlastere i svermer skal vises

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
nb: Prøver som skal vises på nedlastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
nb: Prøver som skal vises på deltakerdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
nb: Prøver som skal vises på delingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
nb: Prøver som skal vises på tilkoblingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
nb: Prøver som skal vises på DHT-diagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
nb: Farge på fart på nedlastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
nb: Farge på gjennomsnitt på nedlastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
nb: Farge på grense på nedlastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
nb: Farge på gjennomsnitt fra nedlastere på deltakerdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
nb: Farge på gjennomsnitt til nedlastere på deltakerdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
nb: Farge på gjennomsnitt fra delere på deltakerdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
nb: Farge på nedlastere på deltakerdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
nb: Farge på delere på deltakerdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
nb: Farge på fart på opplastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
nb: Farge på gjennomsnitt på opplastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
nb: Farge på grense på opplastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
nb: Farge på tilkoblede nedlastere i tilkoblingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
nb: Farge på nedlastere i svermer på tilkoblingskartet

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
nb: Farge på tilkoblede delere i tilkoblingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
nb: Farge på delere i svermer på tilkoblingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
nb: Farge på gjennomsnittlig antall tilkoblede nedlastere per torrent i tilkoblingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
nb: Farge på gjennomsnittlig antall tilkoblede delere per torrent i tilkoblingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
nb: Farge på gjennomsnittlig antall tilkoblede nedlastere per aktiv torrent i tilkoblingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
nb: Farge på gjennomsnittlig antall tilkoblede delere per aktiv torrent i tilkoblingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
nb: Farge på noder i DHT-diagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
nb: Farge på oppgaver på DHT-diagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
nb: Bruke kantutjevning på grafer?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
nb: Skal det tegnes et stygt grått rutenett i bakgrunnen?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
nb: Skjermelementtype som brukes til graftegning

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
nb: Oppdatering

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
nb: Oppdater grafer hvert

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
nb: Oppdateringer av brukergrensesnittet

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
nb: Innsamling av data hver

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
nb: millisekunder

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
nb: Målinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
nb: Høyeste

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
nb: Høyeste fartsskaleringsmodus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
nb: Nådde tidsgrensen for opplasting

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
nb: Maksimum synlig på graf

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
nb: Deltakertilkoblinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
nb: Vis delere i svermer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
nb: Vis nedlastere i svermer

[ctx: @title:window]
en: Statistics
nb: Statistikk

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
nb: Fart

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
nb: Gjennomsnittsfart

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
nb: Gjennomsnittsfart

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
nb: Fartsgrense

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
nb: Fartsgrense

en: Speed charts
nb: Fartsdiagrammer

en: Displays charts about download and upload speed
nb: Viser diagrammer over ned- og opplastingsfart

en: Connections charts
nb: Tilkoblingsdiagram

en: Displays charts about connections
nb: Viser diagrammer over tilkoblinger

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
nb[0]: %2
    1 aktivt filter
nb[1]: %2
    %1 aktive filtre

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
nb: <b>%1</b><br/> <br/> Nedlasting mislyktes: <b>%2</b>

en: Authentication Cookie
nb: Infokapsel for autentisering

en: Enter the new authentication cookie
nb: Skriv inn den nye infokapselen for autentisering

en: <b>Not Loaded</b>
nb: <b>Ikke lastet inn</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
nb: <b>Nedlasting mislyktes: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
nb: <b>Laster ned</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
nb: Aktive filtre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
nb: Frisk opp hvert:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
nb: Tid mellom hver automatisk oppfrisking av kilden.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
nb:  minutter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
nb: Informasjonskapsler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
nb: Filtre

en: Date Published
nb: Dato utgitt

en: Edit Filter
nb: Rediger filter

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
nb: Det finnes fra før et filter med navn %1. Filternavn må være unike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
nb: Tekstsamsvar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
nb: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Strengen som skal finnes i tittelen på et element. Det kan brukes enkel jokertegn-syntaks:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Et tegn står for seg selv, unntatt de som er nevnt nedenfor. Altså <span style=" font-weight:600;">c</span> samsvarer med tegnet <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Samsvarer med ett enkelt tegn.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Samsvarer med null eller flere tegn.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[…]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Flere bokstaver kan settes inni hakeparenteser slik at det gir treff på hver av disse bokstavene. Omvendt skråstrek har ingen spesiell betydning, hverken inni eller utenfor hakeparenteser.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For eksempel: *.torrent gir treff på alt som slutter med .torrent. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
nb: Som standard bruker strengene jokertegnsyntaks. Hvis du vil bruke regulære uttrykk må dette være slått på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
nb: Strenger er regulære uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
nb: Element må samsvare med alle strenger for å bli tatt med

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
nb: Skill mellom små og store bokstaver

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
nb: Mønster for utelukking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
nb: Element må samsvare med alle strenger for å bli utelatt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
nb: Sesonger og episoder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
nb: Bruk samsvar med sesong og episode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
nb: Sesonger:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
nb: Oppgi sesonger som skal lastes ned, bruk komma som skilletegn mellom flere sesonger, og du kan også oppgi 
    områder med bindestrek.
    For eksempel: 1, 3-6, 9
    
    laster ned sesongene 1,3,4,5,6 og 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
nb: Episoder:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
nb: Oppgi episoder som skal lastes ned, bruk komma som skilletegn mellom flere episoder, og du kan også oppgi 
    områder med bindestrek.
    For eksempel: 1, 3-6, 9
    
    laster ned episodene 1,3,4,5,6 og 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
nb: Ikke last ned flere elementer med samme sesong og episode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
nb: Last ned torrenter fra søketreff

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
nb: Last ned torrenter uten søketreff

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
nb: Legg til gruppe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
nb: Åpne torrentene stille

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
nb: filtrer på kilde:

en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Timeout when downloading feed
nb: Tidsavbrudd under kildenedlasting

en: Unknown hostname
nb: Ukjent vertsnavn

en: File not found
nb: Fil ikke funnet

en: Unknown retriever error
nb: Ukjent henterfeil

en: Invalid feed data
nb: Ugyldige kildedata

en: Success
nb: Vellykket

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
nb: Kildeverktøylinje

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
nb: Klarte ikke å finne en gyldig lenke til en torrent på %1

en: Add/Remove Filters
nb: Legg til / fjern filter

en: Feed: <b>%1</b>
nb: Kilde: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
nb: Håndter filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
nb: Kilde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
nb: Aktive filtre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
nb: Tilgjengelige filter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
nb: Fjern alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
nb: Nytt filter

en: Syndication
nb: Kildebehandling

en: Manages RSS and Atom feeds
nb: Håndterer RSS- og Atom-kilder

en: Enter the URL
nb: Skriv inn URL-en

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
nb: Skriv inn URL-en til RSS- eller Atom-kilden.

en: Failed to load feed %1: %2
nb: Klarte ikke å laste kilden  %1. %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
nb: Klarte ikke å opprette mappe for kilden %1: %2

en: Add New Filter
nb: Legg til nytt filter

en: Add Feed
nb: Legg til kilde

en: Remove Feed
nb: Fjern kilde

en: Rename
nb: Endre navn

en: Add Filter
nb: Legg til filter

en: Remove Filter
nb: Fjern filter

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
nb: Standard UPnP-enhet som skal brukes

en: Device
nb: Enhet

en: Ports Forwarded
nb: Videresendte porter

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
nb: Navn: <b>%1</b><br/>Produsent: <b>%2</b><br/>Modellbeskrivelse: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
nb: Viser status for UPnP-tillegget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
nb: Søk på nytt
