ktorrent - en to nds translation catalogue (1160 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
nds: KTorrent kann keen Verbinnen annehmen, en anner Programm bruukt den TCP-Port %1 al.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
nds: KTorrent kann keen Verbinnen annehmen, wiel en anner Programm al den UDP-Port %1 bruukt.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
nds: Maakst Du Torrent <b>%1</b> op, deelt he sik een oder mehr Dateien mit de nakamen Torrents. Torrents dörvt nich na de sülven Dateien schrieven.

en: KTorrent is running one or more torrents
nds: KTorrent föhrt en oder mehr Torrents ut

en: Cannot create torrent: %1
nds: Torrent "%1" lett sik nich opstellen

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
nds: Een oder mehr Spiekerreedschappen sünd nich inhangt. Du muttst ehr inhangen, wenn Du dissen Torrent opmaken wullt.

en: Retry
nds: Nochmaal versöken

en: Storage volume %1 is not mounted
nds: Spiekerreedschap %1 is nich inhangt

en: Storage volumes %1 are not mounted
nds: Spiekerreedschappen %1 sünd nich inhangt

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
nds: En Reeg Datendateien vun den Torrent "%1" fehlt. 
    Wullt Du se nieg opstellen oder wullt Du se lever nich daalladen?

en: Data files are missing
nds: Datendateien fehlt

en: Cannot deselect missing files: %1
nds: Utsöken vun fehlen Dateien lett sik nich torüchnehmen: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
nds: Fehlen Dateien laat sik nich nieg opstellen: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
nds: De Datei, de de Daten vun den Torrent "%1" bargt, fehlt.
    Wullt Du ehr nieg opstellen?

en: Data file is missing
nds: Datendatei fehlt

en: Cannot recreate data file: %1
nds: Datendatei "%1" lett sik nich nieg opstellen

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
nds: Leeg Magnet-Bittorrent-Link: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
nds: Du wullt en Magnetlink daalladen, man VPT is nich anmaakt. Maak VPT an, dormit dat beter löppt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
nds: Dialoog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
nds: Giff IP-Adress oder Reeknernaam un Portnummer vun den Partner in, den Du tofögen wullt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
nds: Partner:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
nds: <p>De IP-Adress oder de Reeknernaam vun den Reekner, na den Du Di tokoppeln wullt, bitte hier ingeven</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Beacht bitte:</span> Dat kann en IPv4 oder en IPv6-Adress wesen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
nds: Tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
nds: Tomaken

en: Show a file tree
nds: Dateiboom wiesen

en: Show a file list
nds: Dateilist wiesen

en: Opening %1
nds: "%1" warrt opmaakt

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
nds: En poor Dateien vun den Torrent liggt binnen den Orner för afslaten Daalladen. Wullt Du disse Dateien importeren un den Orner för afslaten Daalladen as Spiekersteed bruken?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
nds: All Dateien vun den Torrent liggt binnen den Orner för afslaten Daalladen. Wullt Du disse Dateien importeren un den Orner för afslaten Daalladen as Spiekersteed bruken?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
nds: De Datei <b>%1</b> liggt binnen den Orner för afslaten Daalladen. Wullt Du disse Datei importeren?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
nds: Den Orner "%1" gifft dat nich, wullt Du em opstellen?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
nds: Du hest de Köör för de nakamen, al vörhannen Dateien opheevt. Du warrst all Daten binnen disse Dateien verleren. Wullt Du redig wiedermaken?

en: Yes, delete the files
nds: Jo, Dateien wegdoon

en: No, keep the files
nds: Nee, Dateien wohren

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
nds: Maakst Du Torrent <b>%1</b> op, deelt he sik een oder mehr Dateien mit de nakamen Torrents. Torrents dörvt nich na de sülven Dateien schrieven.  Bitte söök en anner Steed ut.

en: <b>Unable to determine free space</b>
nds: <b>Free Platz  lett sik nich rutfinnen.</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
nds: %1 (%2 vun vörhannen Dateien bruukt)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
nds: %1 fehlt

en: Existing files: <b>None</b>
nds: Vörhannen Dateien: <b>Keen</b>

en: Existing files: <b>All</b>
nds: Vörhannen Dateien: <b>All</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
nds: Vörhannen Dateien: <b>%1</b> vun <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
nds: Vörhannen Datei: <b>Nee</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
nds: Vörhannen Datei: <b>Jo</b>

en: Clear History
nds: Vörgeschicht leddig maken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
nds: Dateien utsöken, de Du daalladen wullt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
nds: Daalladen na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
nds: Vörgeschicht vun all tolest bruukt Daallaad-Steden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
nds: Verschufft de Dateien na de angeven Steed, wenn de Torrent dat Daalladen afslaten hett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
nds: Afslaten Daalladen verschuven na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
nds: Vörgeschicht vun all tolest bruukt Steden för't Verschuven vun afslaten Daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
nds: Textkoderen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
nds: All Dateien binnen den Torrent, Du kannst se mit en Dubbelklick ännern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
nds: &All utsöken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
nds: &Keen utsöken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
nds: Köör ümdreihen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
nds: All tosamenfoolden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
nds: All utfoolden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
nds: Keen vörhannen Dateien funnen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
nds: Koppel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
nds: Torrent starten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
nds: <p>Wenn Dateien al vörhannen sünd, Datenprööv övergahn un annehmen, de Dateien sünd al heel daallaadt.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Beacht bitte: </span>maak dat bloots, wenn Du heel seker büst.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
nds: Datenprööv utlaten, wenn vörhannen Dateien funnen warrt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
nds: Platz op de Fastplaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
nds: Nödig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
nds: Verföögbor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
nds: Na't Daalladen:

en: Cannot load the torrent file: %1
nds: Torrentdatei "%1" lett sik nich laden

en: Cannot open %1: %2
nds: "%1" lett sik nich opmaken: %2

en: Failed to create %1: %2
nds: "%1" lett sik nich opstellen: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
nds: En vörhannen Torrent importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
nds: Daten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
nds: De Torrentdatei un de Daten utsöken, de ehr tohöört

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
nds: &Importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
nds: &Afbreken

en: Select the directory where the data now is.
nds: Söök den Orner mit de Daten ut

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
nds: De Datendateien gifft an de utsöchte Steed nich. Wullt Du all Dateien binnen den utsöchten Orner opstellen?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
nds: Nich all Dateien laat sik an de niege Steed finnen, en poor fehlt noch. Wullt Du de fehlen Dateien binnen den utsöchten Orner opstellen?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
nds: Dat gifft de Datendatei nich an de vun Di utsöchte Steed. Wullt Du de Datei binnen den utsöchten Orner opstellen?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
nds: Dateien fehlt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
nds: Disse Dateien fehlt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
nds: De sünd nich mehr dor, bitte nieg opstellen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
nds: Nieg opstellen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
nds: De fehlen Dateien nich daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
nds: Nich daalladen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
nds: De Dateien wöörn na en anner Steed verschaven, bitte de niege Steed utsöken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
nds: Nieg Steed utsöken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
nds: Afbreken un den Torrent nich starten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
nds: Afbreken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
nds: En Adress opropen

en: Invalid URL: %1
nds: Leeg URL: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
nds: Adress:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
nds: Still opmaken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
nds: Gauheit-Grenzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
nds: Gauheitgrenzen för verscheden Torrents (mit Dubbelklick ännern):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
nds: Globaal Grenzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
nds: Hööchst Daallaadgauheit:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
nds: Keen Grenz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
nds: Hööchst Hoochlaadgauheit:

en: Download Limit
nds: Daallaadgrenz

en: Upload Limit
nds: Hoochlaadgrenz

en: Assured Download Speed
nds: Besekert Daallaad-Gauheit

en: Assured Upload Speed
nds: Besekert Hoochlaad-Gauheit

en: No assured speed
nds: Keen besekert Gauheit

en: Create A Torrent
nds: En Torrent opstellen

en: Only HTTP is supported for webseeding.
nds: Bi't Nettverdelen warrt bloots HTTP ünnerstütt.

en: You must select a file or a folder.
nds: Du muttst en Datei oder en Orner utsöken.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
nds: Du hest keen Tracker toföögt. Wullt Du dissen Torrent liekers opstellen?

en: You must add at least one node.
nds: Du muttst tominnst een Knütt tofögen.

en: Choose a file to save the torrent
nds: Söök bitte en Datei för't Sekern vun den Torrent ut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
nds: Torrent opstellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
nds: De Datei oder Orner, ut de(n) Du den Torrent opstellen wullt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
nds: Grött vun elk Block:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
nds: Verdelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
nds: Privaat Torrent (VPT nich tolaten)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
nds: Verdeelt (bloots VPT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
nds: Torrent tofögen na Koppel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
nds: Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
nds: Na baven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
nds: Na nerrn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
nds: VPT-Knütten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
nds: Knütt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
nds: IP-Adress oder Reeknernaam

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
nds: Nettverdelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
nds: Kommentaren:

en: Policy for the %1 group
nds: Regeln för den Koppel "%1"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
nds: Standard-Sekersteed för Torrents ut dissen Koppel.<br/><br/>Warrt bloots binnen den Utsöökdialoog bruukt. De Steed wesselt dor hen, wenn Du den Koppel wesselst, man Du kannst ok en anner Steed angeven, wenn Du dat wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
nds: Standardsteed bi't Sekern:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
nds: Standardpadd för't Verschuven vun afslaten Daalladen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
nds: Standardpadd för't Verschuven vun afslaten Daalladen för Torrents ut dissen Koppel.<br/><br/>Warrt bloots binnen den Utsöökdialoog bruukt. De Standardpadd för afslaten Daalladen wesselt dor hen, wenn Du den Koppel wesselst, man Du kannst ok en anner Steed angeven, wenn Du dat wullt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
nds: Standardinstellen för Torrents, de Du den Koppel toföögst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
nds: Torrent-Grenzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
nds: Hööchst Daallaadgauheit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
nds: Hööchst Hoochlaadgauheit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
nds: Hööchst Verdeeltiet:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
nds:  Stünnen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
nds: Hööchst Verdeelrelatschoon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
nds: Is dit anmaakt, warrt disse Instellen bruukt, wenn Du den Koppel en Torrent över den Datei-Utsöökdialoog oder den Torrent-Opstelldialoog toföögst.<p>
    Is dat utmaakt, warrt de Instellen jümmers bruukt, föögst Du den Koppel en Torrent to.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
nds: Instellen bloots för nieg opmaakt oder opstellt Torrents bruken

en: Open a new tab
nds: En nieg Paneel opmaken

en: Close the current tab
nds: Dat aktuelle Paneel tomaken

en: Edit Group Policy
nds: Koppelregel bewerken

en: Open In New Tab
nds: As nieg Paneel opmaken

en: New Group
nds: Nieg Koppel

en: Edit Name
nds: Naam bewerken

en: Remove Group
nds: Koppel wegdoon

en: Group Policy
nds: Koppelregel

en: Please enter the group name.
nds: Giff bitte den Naam vun den Koppel in.

en: The group %1 already exists.
nds: Dat gifft den Koppel "%1" al.

en: Custom Groups
nds: Egen Koppeln

en: Open Location
nds: Adress opmaken

en: Create a new torrent
nds: Nieg Torrent opstellen

en: Open a torrent
nds: En Torrent opmaken

en: Open Silently
nds: Still opmaken

en: Open a torrent without asking any questions
nds: En Torrent ahn Nafragen opmaken.

en: Open URL
nds: URL opropen

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
nds: En URL opmaken, de na en Torrent wiest. Magnetlinks warrt ünnerstütt.

en: IP Filter
nds: IP-Filter

en: Show the list of blocked IP addresses
nds: De List mit blockeert IP-Adressen wiesen

en: Import Torrent
nds: Torrent importeren

en: Import a torrent
nds: En Torrent importeren

en: Show/Hide KTorrent
nds: KTorrent wiesen/versteken

en: IP Filter List
nds: IP-Filterlist

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
nds: <b>%1</b> is as IP-Adress leeg. Du muttst dat Formaat "XXX.XXX.XXX.XXX" för de IP-Adress bruken.<br/><br/>Du kannst ok Platzhollers bruken, as a.B. "127.0.0.*"oder "200.10.10.0-200.10.10.40", wenn Du en Adressrebeet angeven wullt.

en: Choose a file
nds: Datei utsöken

en: Choose a filename to save under
nds: Söök en Dateinaam för't Sekern ut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
nds: KTorrent-Partnerleeglist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
nds: Partner tofögen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
nds: Du muttst dat Formaat "XXX.XXX.XXX.XXX" för de IP-Adress bruken.
                                            
    Du kannst ok Platzhollers bruken, as a.B. "127.0.0.*"oder "200.10.10.0-200.10.10.40", wenn Du en Adressrebeet angeven wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
nds: Leddig maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
nds: Opmaken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
nds: Sekern as...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
nds: Allgemeen

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
nds: Koppeln

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
nds: Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
nds: Verwiedert

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
nds: Orner opmaken

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
nds: Na Koppel tofögen

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
nds: Striepen instellen

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
nds: Striepen

en: BitFinder Plugin
nds: BitFinder-Moduul

en: Statistics Plugin
nds: Statistik-Moduul

en: kio-magnet
nds: KIO-Magnet

en: Application icon and a couple of others
nds: Programm-Lüttbild un en poor annere

en: 1.0 application icon
nds: 1.0 Programm-Lüttbild

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
nds: Blockbalken-Kortinfo un "IWFileTreeItem"-Sorteren

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
nds: Landwieser för dat Infofinster-Moduul. De Flaggen sünd vun http://flags.blogpotato.de nahmen. Velen Dank ok.

en: File prioritization and some other patches
nds: Datei-Prioriteten un en Reeg anner Kodeplasters

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
nds: "Miniupnp" wöör as Bispill för uns egen UPnP-Ümsetten bruukt

en: Zeroconf enhancements
nds: ZeroConf-Verbetern

en: Coldmilk webgui
nds: Kooltmelk-Nettböversiet

en: IDEAl code from KDevelop
nds: IDEAl-Kode ut KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
nds: Gauer Ümwanneln binnen dat IPFilter-Moduul

en: Bryan Burns of Juniper Networks
nds: Bryan Burns vun Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
nds: Hett 2 Sekerheitlöcker opdeckt (bilüttens sünd beed dichtmaakt)

en: Patch to load silently with a save location
nds: Kodeplaster för't Laden ahn Nafraag, wenn de Oort seker is

en: Fixes in PHP code of webinterface
nds: PHP-Kode vun de Nettböversiet richt

en: XFS specific disk preallocation
nds: Besünner Vörweg-Plaatplatztoornen för XFS

en: Patch to not show very low speeds
nds: Kodeplaster, mit dat bannig siete Gauheit nich wiest warrt

en: Patch to show potentially firewalled status
nds: Kodeplaster, dat mööglich Verhöden dör Nettdiek wiest

en: Several patches
nds: Verscheden Kodeplasters

en: Patch to hide menu bar
nds: Kodeplaster för't Versteken vun den Menübalken

en: Patch to change file priorities in the webgui
nds: Kodeplaster, mit dat sik Dateiprioriteten över de Nettböversiet ännern laat

en: Several webgui patches
nds: Verscheden Kodeplasters för de Nettböversiet

en: Fixes for several warnings
nds: Richten för en Reeg Wohrschoen

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
nds: Kodeplaster för't Utreken vun den fre'en Ruum op de Fastplaat bi FreeBSD

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
nds: Kodeplaster, dat en Afstört binnen de Datenpaketansicht richt

en: A couple of bugfixes
nds: En Reeg Fehlerrichten

en: Patch to load torrents silently from the command line
nds: Kodeplaster för't Laden vun Torrents ahn Nafraag op de Konsool

en: New set of icons
nds: Nieg Lüttbiller-Sett

en: Drag and drop support for Plasma applet
nds: Trecken un afleggen för't Plasma-Lüttprogramm

en: Patch to cleanup the plugin list
nds: Kodeplaster, dat de Moduullist oprüümt

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
nds: Kodeplaster, dat ut dat Plasma- en Opduk-Lüttprogramm maakt

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
nds: Kodeplaster för Ünnerstütten vun IP-Rebeden binnen IP-Filterdialoog

en: Feature which adds the date a torrent was added
nds: Funkschoon, de dat Toföögdatum vun en Torrent toföögt

en: Feature to disable authentication in the webinterface
nds: Funkschoon, de de Identiteetprööv bi bruukt Nettböversiet utmaakt

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
nds: Utslussmustern in Strööm-Moduul

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
nds: Kodeplaster för't Ümnömen vun Torrents na ehr Dateinaam, de bloots een Enkeldatei bargt.

en: Fix for bug 305379
nds: Richten för Fehler 305379

en: Silently open torrent given on URL
nds: Mit de URL geven Torrent-Datei ahn Nafraag opmaken

en: Document to open
nds: Dokment, dat opmaakt warrn schall

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
nds: Leggt fast, wat Spieker op de Fastplaat reserveert warrt, ehr en Torrent mit Daalladen anfangt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
nds: Vörweg free Ruum op de Plaat towiesen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
nds: Freeruum op de Plaat nich bloots gau, man propper towiesen. Dat bruukt mehr Tiet as de Fixtowiesen, man verhöödt dat Opstellen vun Deeldateien.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
nds: Ruum vörweg propper towiesen (verhöödt Deeldateien)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
nds: Leisten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
nds: Böversiet-Opfrischtiet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
nds: <p>De Tiet twischen twee Opfrischen vun de Böversiet.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Beacht bitte:</span> Maakst Du dissen Weert grötter, warrt minn CPU bruukt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
nds: Nettwark-Slaaptiet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
nds: <p>De Tiet, över de Nettwark-Utföhrsträng slaapt, wenn dat dor en Gauheitsgrenz för gifft. Warkt sik nich ut, wenn dat keen Grenz för de Gauheit gifft.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Beacht bitte:</span> Settst Du dissen Weert daal, bruukt dat mehr CPU-Tiet. Bruukst Du en hogen Weert, kann dat to siet Gauheit föhren, ok wenn en Barg Bandbreed verföögbor is.</p>
    <p>Settst Du a.B. en Süllweert vun 3000 KiB/s binnen en 100-MBit-LAN, langst Du bi disse Gauheit villcht gor nich an, wenn disse Weert to groot is. Ahn en Süllweert kummst Du binnen en LAN licht över 3000 KiB/s.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
nds: Magneten-Töövreeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
nds: Tall vun Daallaad-Plätz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
nds: Hööchsttall vun Magneten, de to de sülve Tiet daallaadt warrt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
nds: Gifft an, wat Magneten, de na en fastleggt Hööchsttiet noch nich daallaadt sünd, na't Enn vun de Töövreeg verschaven warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
nds: Magneten torüchschuven na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
nds: Hööchsttiet, de en Magnet en Daallaadplatz innehmen dörv, ehr dat binnen de Töövreeg na Achtern verschaven warrt

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en:  min
nds:  Min.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
nds: Anner Saken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
nds: Vöransichtgrött för Klangdateien:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
nds: <p>De Datenmengde an'n Anfang un an't Enn vun en Klangdatei, de för de Vöransicht Prioriteet kriggt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
nds: Vöransichtgrött för Videodateien:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
nds: <p>De Datenmengde an'n Anfang un an't Enn vun en Videodatei, de för de Vöransicht Prioriteet kriggt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
nds: All Partners ehr Reeknernaams oplösen. Dat bedüüdt, dat de Reeknernaam ansteed vun de IP-Adress wiest warrt. 
    
    För't Verhöden vun nich nödig Datenöverdregen lett sik dit utmaken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
nds: De Partners ehr Reeknernaams oplösen

en: BitTorrent
nds: Bittorrent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
nds: Markmalen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
nds: VPT is en Protokoll ahn Tracker, över dat sik Partners finnen laat, de de sülven Torrents as Du daallaadt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
nds: Över VPT mehr Partners in de Künn kriegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
nds: UDP-Port för de VPT-Kommunikatschoon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
nds: <p>UDP-Port, de Du för't VPT-Protokoll bruken wullt.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Wohrschoen:</span> Sittst Du achter en Nettweger, mutt he disse Port wiederdgeven, wenn Du ankamen DHT-Anfragen annehmen wullt. Dat kann ok dat UPnP-Modul för Di doon.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
nds: Leggt fast, wat µTorrent-kompatibel Partnertuschen bruukt warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
nds: Partnertuschen bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
nds: Den Bruuk vun Nettverdelen (wenn en Torrent de bargt) an- oder utmaken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
nds: Nettverdelen bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
nds: All Daten pröven, wenn en Torrent sien Daten afsluuts daallaadt hett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
nds: Na't Daalladen all Daten pröven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
nds: Verslöteln

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
nds: <p>Protokollverslöteln is goot, wenn Dien IDA Bittorrent-Verbinnen langsamer maakt.</p>
    <p>De Verslöteln verhöödt, Dien Bittorrent-Datenverkehr süht ut as Bittorrent-Datenverkehr, un Dien IDA maakt den Verkehr nich langsamer.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
nds: Protokollverslöteln bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
nds: Nich all Clients ünnerstütt Verslöteln, un welk Lüüd maakt dat ok ut. Wullt Du di ok disse Partners tokoppeln, mutt disse Optschoon anmaakt wesen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
nds: Nich verslötelt Verbinnen tolaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
nds: Den Tracker de IP-Adress verkloren, de he bruken schall, un em nich Dien IP-Adress opdecken laten. Bruuk dit, wenn Du achter en Proxy sitten deist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
nds: Den Tracker en topasst IP-Adress oder Reeknernaam tostüern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
nds: Topasst IP-Adress oder Reeknernaam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
nds: Topasst IP-Adress oder Reeknernaam, de oder den Du den Tracker tostüern wullt. Reeknernaams warrt bi't Lopen nakeken un de rutkamen IP-Adress den Tracker tostüert.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
nds: Klören

en: Application
nds: Programm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
nds: Ornern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
nds: Orner för't Sekern vun Torrentinfos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
nds: Orner, binnen den all Informatschonen över opstunns opmaakte Torrents wohrt warrt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
nds: Orner, binnen den all Daten standardwies sekert warrt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
nds: Orner, na den de Daten verschaven warrt, wenn en Torrent dat Daalladen afslaten hett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
nds: Afslaten Daalladen verschuven na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
nds: Orner, na den all Torrentdateien verschaven warrt, de vun KTorrent opmaakt sünd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
nds: Torrent-Dateien koperen na:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
nds: Leggt fast, wat dat Systeemafsnitt-Lüttbild Bescheed gifft

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
nds: Systeemafsnitt gifft Bescheed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
nds: De Torrents still opmaken, wenn Du mehr as een op eenmaal opmaken wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
nds: Mehr Torrents still opmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
nds: All Torrents still opmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
nds: All Torrents still opmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
nds: <p>En Enkeldatei-Torrent na de Naam vun de Datei dor binnen ümnömen.</p>
    <p>Heet de Datei a.B. <span style=" font-weight:600;">linux-schriefdisch.iso</span>, warrt de Torrent as <span style=" font-weight:600;">linux-schriefdisch</span> wiest.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
nds: Enkeldateitorrents na ehr Enkeldateinaams ümnömen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
nds: Gifft an, wat nieg Torrents rutheevt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
nds: Nieg Torrents rutheven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
nds: Nettwark

en: All interfaces
nds: All Koppelsteden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
nds: Port un Grenzen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
nds: <p>De Port, de Du för't Bittorrent-Protokoll bruken wullt.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Wohrschoen:</span> Sittst Du achter en Nettweger, mutt he disse Port wiederdgeven, wenn Du ankamen Verbinnen annehmen wullt. Dat kann ok dat UPnP-Modul för Di doon.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
nds: UDP-Trackerport:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
nds: <p>De Port, de Du för't UDP-Tracker-Protokoll bruken wullt</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Wohrschoen:</span> Sittst Du achter en Nettweger, mutt he disse Port wiederdgeven. Dat kann ok dat UPnP-Modul för Di doon.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
nds: Hööchsttall vun Verbinnen per Torrent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
nds: De tohööchst tolaten Tall vun Verbinnen per Torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
nds: Verbinnenhööchsttall:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
nds: De tohööchst tolaten Verbinnentall för all Torrentverbinnen tosamen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
nds: De tohööchst tolaten Daallaadgauheit in KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
nds: De tohööchst tolaten Hoochlaadgauigkit in KiB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
nds: DSCP-Weert för IP-Paketen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
nds: Disse Weert warrt na't DSCP-Feld vun all Paketen inföögt, de för't Bittorrent-Protokoll loosstüert warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
nds: Hööchsttall vun inricht Verbinnen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
nds: <p>De Hööchsttall vun rutgahn Verbinnen, de KTorrent to de sülve Tiet inrichten deit.</p>
    <p>Sühst Du, KTorrent blockeert anner Internetverkehr, versöök dat un sett dissen Weert wat daal.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
nds: Nettwark-Koppelsteed:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
nds: <p>De Nettwarkkoppelsteed, op de na ankamen Verbinnen luustert warrt.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Beacht bitte:</span> De Ännern warrt eerst na en Niegstart bruukt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
nds: Dat µTorrent-Överdregenprotokoll löppt över UDP un schall anner Överdregen nich stören, wiel bloots de nich utlast Bandbreed bruukt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
nds: Dat µTorrent-Överdregenprotokoll (µTP) bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
nds: För Bittorrent-Verbinnen bloots dat µTP-Protokoll bruken, man nich TCP. Dat bruukt villicht mehr Tiet, wiel nich all Bittorrent-Programmen µTP-ünnerstütten praatstellt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
nds: Bloots µTP bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
nds: Hööft-Överdregenprotokoll:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to setup a connection with a peer, this protocol is chosen first.
nds: Dat bruukt Hööft-Överdregenprotokoll. Dit warrt bi Tokoppelversöken na en Partner toeerst bruukt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
nds: KTorrent de anraadt Instellen ut Dien verföögbor Bandbreed utreken laten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
nds: Anraadt Instellen...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
nds: De Instellen för den HHTP-Proxy binnen de KDE-Instellen bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
nds: KDE sien Proxyinstellen bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
nds: De IP-Adress oder Reeknernaam vun den HTTP-Proxy, den Du bruken wullt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
nds: De Port vun den HTTP-Proxy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
nds: Leggt fast, wat de HTTP-Proxy för Nettverdeel-Verbinnen bruukt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
nds: HTTP-Proxy för Nettverdeel-Verbinnen bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
nds: Leggt fast, wat de HTTP-Proxy för Tracker-Verbinnen bruukt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
nds: Proxy för Tracker-Verbinnen bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
nds: <p>En SOCKS-Proxyserver för Bittorrent-Verbinnen bruken.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Beacht bitte:</span> Disse Instellen gellt nich för Tracker-Verbinnen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
nds: En SOCKS-Proxyserver bruken:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
nds: De IP-Adress oder Reeknernaam vun den SOCKS-Server.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
nds: De Port, de de SOCKS-Server bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
nds: Verschoon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
nds: Maak dit an, wenn de Socks-Server de Identiteet över Brukernaam un Passwoort pröövt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
nds: Brukernaam un Passwoort nödig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
nds: Brukernaam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
nds: De Brukernaam för den SOCKS-Proxyserver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
nds: Passwoort:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
nds: Dat Passwoort för den SOCKS-Proxyserver

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
nds: Reegpleger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Reegpleger heel un deel utmaakt, denn kannst Du all Torrents heel vun Hand stüern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
nds: Torrents vun Hand stüern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
nds: Hööchsttall Daalladen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
nds: De Hööchsttall vun Daalladen, de de Reegpleger op eenmaal utföhrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
nds: Hööchsttall Verdelen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
nds: De Hööchsttall vun Verdelen, de de Reegpleger op eenmaal utföhren schall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
nds: Wenn de Fastplaatruum to Enn geiht:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
nds: Leggt fast, wat daan warrt, wenn dat op de Fastplaat drang warrt un de Reegpleger en Torrent starten will

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
nds: Keen Torrent starten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
nds: Fragen, wat Torrents start warrn köönt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
nds: Torrents starten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
nds: Torrents anhollen, wenn dat minn fre'en Ruum op de Fastplaat gifft as:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
nds: Wenn dat weniger free Ruum op de Fastplaat gifft as hier angeven, hoolt all Torrenst dat Daalladen op

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
nds: <p>Is dit an, sett de Reegpleger de Prioriteet vun en Torrent daal, bi den sik nix deit.</p>
    <p>So kann de Reegpleger anner Torrents utföhren, wenn sik bi en Torrent nix deit.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
nds: <p>Hööchst Töövtiet. Deit sik bi en Torrent länger as disse Tiet nix, warrt sien Prioriteet daalsett.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
nds: Verdelen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
nds: Na't Daalladen mit Verdelen wiedermaken. Is dit utmaakt, höllt de Torrent an.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
nds: Biblieven to verdelen, wenn en Daalladen afslaten is

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
nds: Tall vun Hoochlaad-Plätz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
nds: De Tall vun Hoochlaad-Plätz. Dit sleit de Tall vun Partners fast, na de Du op eenmaal för een Torrent hoochladen kannst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
nds: Hööchst Standard-Verdeelrelatschoon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
nds: <p>De hööchste Verdeelrelatschoon. Langst Du bi dissen Weert an, höllt dat Verdelen op. En Ännern warrt bloots för nieg Torrents bruukt, bi al lopen Torrents ännert sik nix.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Wohrschoen:</span> Gellt nich för't Daalladen, bloots för't Verdelen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
nds: Hööchst Standard-Verdeeltiet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
nds: De hööchste Verdeeltiet, in Stünnen. Langt de Torrent bi disse Tiet an, höllt dat Verdelen op. En Ännern warrt bloots för nieg Torrents bruukt, bi al lopen Torrents ännert sik nix.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
nds: Lüttst Weert för en goot Verdeelrelatschoon:

en: Calculate Recommended Settings
nds: Anraadt Instellen utreken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
nds: Anraadt Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
nds: Verföögbor Hoochlaad-Bandbreed:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  Kbps
nds:  kBit/s

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  kb/s
nds:  kBit/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
nds: Verföögbor Daalladen-Bandbreed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
nds: Utreken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
nds: Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
nds: Dörsnitt-Gauheit per Slot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
nds: Tall vun Torrents, de Du dörsnittlich op eenmaal daallaadt hest:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
nds: Slots per Torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
nds: Anraadt Instellen:

en: Speed down: %1 / up: %2
nds: Gauheit daal: %1 / hooch: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
nds: Överdragen daal: %1 / hooch: %2

en: DHT: off
nds: VPT: ut

en: %1 node | %1 nodes
nds[0]: %1 Knütt
nds[1]: %1 Knütten

en: %1 task | %1 tasks
nds[0]: %1 Opgaav
nds[1]: %1 Opgaven

en: DHT: %1, %2
nds: VPT: %1, %2

en: Magnet Link
nds: Magnetlink

en: Peers
nds: Partners

en: Downloading
nds: An't Daalladen

en: Queued
nds: Inreegt

en: Stopped
nds: Anhollen

en: Start Magnet
nds: Magnet starten

en: Stop Magnet
nds: Magnet anhollen

en: Remove Magnet
nds: Magnet wegmaken

en: Order
nds: Reeg

en: Name
nds: Naam

en: Time Stalled
nds: Tiet afreten

en: Priority
nds: Prioriteet

en: Running
nds: Löppt

en: Not queued
nds: Nich inreegt

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
nds: De Reeg vun de Torrents binnen de Töövreeg
    Du kannst de Reeg mit de Knööp rechterhand topassen oder de Indrääg mit de Muus trecken.

en: Search
nds: Söken

en: Show Search
nds: Söök wiesen

en: Show or hide the search bar
nds: Söökbalken wiesen oder versteken

en: Move Top
nds: Na baven

en: Move a torrent to the top of the queue
nds: En Torrent in de Töövreeg heel na baven verschuven

en: Move a torrent up in the queue
nds: En Torrent in de Töövreeg na baven verschuven

en: Move a torrent down in the queue
nds: En Torrent in de Töövreeg na nerrn verschuven

en: Move Bottom
nds: Na nerrn

en: Move a torrent to the bottom of the queue
nds: En Torrent in de Töövreeg heel na nerrn verschuven

en: Show Downloads
nds: Daalladen wiesen

en: Show all downloads
nds: All Daalladen wiesen

en: Show Uploads
nds: Hoochladen wiesen

en: Show all uploads
nds: All Hoochladen wiesen

en: Show Not Queued
nds: Nich inreegte wiesen

en: Show all not queued torrents
nds: All nich inreegte Torrents wiesen

en: Widget to manage the torrent queue
nds: Stüerelement för de Pleeg vun de Torrentreeg

en: Displays the currently downloading magnet links
nds: Wiest all Magnetlinks, de Du opstunns daallaadst.

en: Start All
nds: All starten

en: Start all torrents
nds: All Torrents starten

en: Stop All
nds: All anhollen

en: Stop all torrents
nds: All Torrents anhollen

en: Suspend Torrents
nds: Torrents anhollen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
nds: All lopen Torrents anhollen

en: Show or hide the group view
nds: Koppelansicht wiesen oder versteken

en: Filter Torrents
nds: Torrents filtern

en: Filter torrents based on filter string
nds: Torrents na Filtertext filtern

en: Set max upload speed
nds: Hööchst Hoochlaadgauheit fastleggen

en: Set max download speed
nds: Hööchst Daallaadgauheit fastleggen

en: <b>%1</b> was silently opened.
nds: <b>%1</b> wöör still opmaakt.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
nds: <b>%1</b> wöör heel daallaadt.<br>Dörsnittlich Gauheit: %2 Daal / %3 Hooch.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
nds: <b>%1</b> is bi sien hööchst Verdeelrelatschoon vun %2 anlangt un wöör anhollen.<br>Hoochlaadt %3 bi en dörsnittlich Gauheit vun %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
nds: <b>%1</b> is bi sien hööchst Verdeeltiet vun %2 Stünnen anlangt un wöör anhollen.<br>%3 mit en dörsnittlich Gauheit vun %4 hoochlaadt.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
nds: <b>%1</b> hett mit dissen Fehler anhollen: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
nds: Binnen den Torrent <b>%1</b> gifft dat schaadhaftige Daten.<br>Prööv man maal de Datenintegriteet vun den Torrent.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
nds: <b>%1</b> is bi sien hööchst Verdeelrelatschoon vun %2 anlangt un lett sik nich inregen. <br>Maak de Grenz vun Hand weg, wenn Du wiederverdelen wullt.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
nds: <b>%1</b> is bi sien hööchst Verdeeltiet vun %2 Stünnen anlangt un lett sik nich inregen. <br>Maak de Grenz vun Hand weg, wenn Du wiederverdelen wullt.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
nds: <b>%1</b> lett sik nich opropen: <br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
nds[0]: Mehr as 1 Torrent lett sik nich verdelen. <br>
nds[1]: Mehr as %1 Torrents laat sik nich verdelen. <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
nds[0]: Mehr as 1 Torrent lett sik nich daalladen.<br>
nds[1]: Mehr as %1 Torrents laat sik nich daalladen. <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
nds: Du kannst de Grenzen ünner "Instellen -> KTorrent instellen" ännern.

en: There is not enough diskspace available.
nds: Dor is nich noog Platz op de Fastplaat verföögbor.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
nds: De Platz op Dien Fastplaat warrt knapp.<br /><b>%1</b> warrt na "%2" daallaadt.

en: Torrent has been stopped.<br />
nds: Torrent wöör anhollen.<br />

en: Unlimited
nds: Ahn Grenz

en: Torrent Settings
nds: Torrent-Instellen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
nds: Egenschappen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
nds: VPT is en deelt Datenbankpleegsysteem, mit dat sik för en Torrent mehr Partners finnen laat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
nds: Över VPT mehr Partners in de Künn kriegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
nds: Över Partnertuschen warrt Informatschonen över de Partners ehr Partners uttuuscht, un Een kriggt mehr Partners in de Künn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
nds: Över Partnertuschen mehr Partners in de Künn kriegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
nds: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Plietsch Verdelen is en besünner Verdeelmetood, bi de een basig beter verdelen kann. Dat bruukt denn minn Bandbreed bi't Verdelen vun en Torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Beacht bitte:</span> Disse Metood is bloots beter, wenn de Swarm noch nich heel opbuut is. Gifft dat eerst mehr aktiev Verdelers, is disse Metood nich mehr beter.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
nds: Plietsch Verdelen bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
nds: De Dateien na de anner Orner verschuven, wenn de Torrent dat Daalladen afslaten hett.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
nds: Steed, na de de Dateien verschaven warrt

en: Checked %v of %m chunks
nds: %v vun %m Blöck pröövt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
nds: Funnen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
nds: De Tall vun Blöck, de nich daallaadt, man tominnst funnen wöörn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
nds: Fehlslaan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
nds: De Tall vun Blöck, de daallaadt wöörn, man nich OK sünd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
nds: Nich daallaadt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
nds: De Tall vun Blöck, de nich daallaadt wöörn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
nds: Daallaadt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
nds: De Tall vun Blöck, de daallaadt wöörn un OK sünd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
nds: Fehlers:

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
nds: Starten

en: Start all selected torrents in the current tab
nds: All köört Torrents in't aktuelle Paneel starten

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
nds: Starten verdwingen

en: Force start all selected torrents in the current tab
nds: Start vun all markeert Torrents in't aktuelle Paneel verdwingen

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
nds: Anhollen

en: Stop all selected torrents in the current tab
nds: All köört Torrents in't aktuelle Paneel anhollen

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
nds: Ophollen

en: Pause all selected torrents in the current tab
nds: All köört Torrents in't aktuelle Paneel ophollen

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
nds: Wegmaken

en: Remove all selected torrents in the current tab
nds: All köört Torrents in't aktuelle Paneel wegdoon

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
nds: All starten

en: Start all torrents in the current tab
nds: All Torrents in't aktuelle Paneel starten

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
nds: All anhollen

en: Stop all torrents in the current tab
nds: All Torrents in't aktuelle Paneel anhollen

en: Remove Torrent and Data
nds: Torrent un Daten wegmaken

en: Rename Torrent
nds: Torrent ümnömen

en: Add Peers
nds: Partners tofögen

en: Manual Announce
nds: Mellen vun Hand

en: Scrape
nds: Raken

en: Preview
nds: Vöransicht

en: Data Directory
nds: Datenorner

en: Temporary Directory
nds: Temporeerorner

en: Move Data
nds: Daten verschuven

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
nds: Instellen

en: Remove from Group
nds: Ut Koppel wegmaken

en: Check Data
nds: Daten pröven

en: Check all the data of a torrent
nds: All Torrent-Daten dörkeken

en: Copy Torrent URL
nds: Torrent-URL koperen

en: Export Torrent
nds: Torrent exporteren

en: Set the speed limits of individual torrents
nds: Gauheitgrenzen för verscheden Torrents fastleggen

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
nds: Daalladen för Torrent "%1" is nich afslaten. Wullt Du ok de Daten wegdoon, de nich kompletten sünd?

en: Remove Download
nds: Daalladen wegdoon

en: Delete Data
nds: Daten Wegdoon

en: Keep Data
nds: Daten wohren

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
nds: Di warrt all daallaadt Daten vun de nakamen Torrents wegkamen. Wullt Du dit redig doon?

en: Remove Torrent
nds: Torrent wegmaken

en: Select a directory to move the data to.
nds: Söök en Orner ut, na den Du de Daten verschuven wullt

en: Downloaded
nds: Daallaadt

en: Size
nds: Grött

en: Uploaded
nds: Hoochlaadt

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
nds: Nablieven

en: Down Speed
nds: Daallaadgauheit

en: Up Speed
nds: Hoochlaadgauheit

en: Time Left
nds: Resttiet

en: Seeders
nds: Borns

en: Leechers
nds: Sugers

en: % Complete
nds: % afslaten

en: Share Ratio
nds: Verdeelrelatschoon

en: Time Downloaded
nds: Daallaadduer

en: Time Seeded
nds: Verdeel-Duer

en: Location
nds: Steed

en: Added
nds: Toföögt

en: How much data we have downloaded of the torrent
nds: Gifft an, woveel Daten vun den Torrent al daallaadt sünd

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
nds: Den Torrent sien heel Grött, utslaten Dateien nich mitreekt

en: How much data we have uploaded
nds: Gifft an, woveel Daten al hoochlaadt sünd

en: How much data left to download
nds: Gifft an, woveel Daten noch nich daallaadt wöörn

en: Current download speed
nds: Aktuell Daallaadgauheit

en: Current upload speed
nds: Aktuell Hoochlaad-Gauheit

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
nds: Gifft de Tiet an, de nablifft, ehr de Torrent afslaten warrt oder - wenn dat anmaakt is - ehr he bi de Hööchst-Verdeelrelatschoon anlangt.

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
nds: Gifft de Tall vun Borns an, na de Du tokoppelt büst (wat de Tracker seggt, wo vele Borns dat gifft)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
nds: Gifft de Tall vun Sugers an, de na Di tokoppelt sünd (wat de Tracker seggt, wo vele Borns dat gifft)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
nds: De Perzenttall vun den helen Torrent, de Du al hest, utslaten Dateien nich mitreekt

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
nds: De Verdeelrelatschoon, dat sünd de hoochlaadten Bytes deelt dör de daallaadten.

en: How long we have been downloading the torrent
nds: Gifft an, wo lang Du den Torrent al daallaadst.

en: How long we have been seeding the torrent
nds: Gifft an, wo lang Du den Torrent al verdeelst.

en: The location of the torrent's data on disk
nds: De Steed vun den Torrent sien Daten op de Fastplaat

en: When this torrent was added
nds: Wenn disse Torrent toföögt wöör

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
nds: %1<br>URL: <b>%2</b>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
nds: <br/><br/>Tracker lett sik nich faatkriegen.

en: KTorrent's UPnP test application
nds: KTorrent sien UPnP-Utprobeerprogramm

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
nds: UPnP-Utprobeerprogramm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
nds: Nettweger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
nds: Keen Nettweger funnen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
nds: Nettweger söken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
nds: Protokoll:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
nds: Wiederledden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
nds: Nich wiederledden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
nds: Snackhaftig Bedrief

en: Maximum share ratio reached.
nds: Bi hööchst Verdeelrelatschoon anlangt.

en: Maximum seed time reached.
nds: Bi hööchst Verdeeltiet anlangt.

en: Uploads
nds: Hoochladen

en: Running Uploads
nds: Lopen Hoochladen

en: Not Running Uploads
nds: Nich lopen Hoochladen

en: Downloads
nds: Daalladen

en: Running Downloads
nds: Lopen Daalladen

en: Not Running Downloads
nds: Nich lopen Daalladen

en: Active Torrents
nds: Aktive Torrents

en: Active Downloads
nds: Aktive Daalladen

en: Active Uploads
nds: Aktive Hoochladen

en: Passive Downloads
nds: Passive Daalladen

en: Passive Uploads
nds: Passive Hoochladen

en: Ungrouped Torrents
nds: Torrents ahn Koppel

en: All files
nds: All Dateien

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
nds: Hööchsttall vun Daalladen (0 = keen Grenz)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
nds: Hööchsttall vun Verdelen (0 = ahn Grenz)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
nds: Daalladen starten, wenn dat to wenig free Platz op de Fastplaat gifft?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
nds: Hööchsttall vun Verbinnen per Torrent (0 = ahn Grenz)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
nds: Hööchsttall vun Verbinnen för all Torrents (0 = ahn Grenz)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
nds: Hööchst Hoochlaadgauheit in KiB/s (0 = ahn Grenz)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
nds: Hööchst Daallaadgauheit in KiB/s (0 = ahn Grenz)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
nds: Hööchst Verdeelrelatschoon (0 = keen Grenz)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
nds: Gauheit binnen Systeemafsnitt wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
nds: Daallaad-Bandbreed (as kB/s):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
nds: Hoochlaaden-Bandbreed (as kB/s)

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
nds: Opduker wiesen, wenn en Torrent beendt is.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
nds: Wieder hoochladen, wenn en Torrent beendt is

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
nds: Orner för't Sekern vun Temporeerdateien

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
nds: Gifft an, wat Daalladen automaatsch na den Spiekerorner sekert warrn schöölt

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
nds: Orner för't Sekern vun daallaadt Dateien

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
nds: Gifft an, wat .torrent-Dateien automaatsch na den Spiekerorner sekert warrt

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
nds: Orner för't Sekern vun .torrent-Dateien

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
nds: Gifft an, wat en egen IP-Adress na den Tracker övergeven warrn schall

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
nds: Orner, na den tolest sekert wöör

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
nds: IP-Adress, de na den Tracker övergeven warrt

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
nds: Böversiet-Opfrischtiet

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
nds: Ünnerstütten för VPT

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
nds: VPT-Port

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
nds: Tall vun Hoochlaad-Plätz

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
nds: Wiest Striepen binnen KTorrent-Ansicht

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
nds: Wenn nich noog free Platz för den helen Daallaad op de Fastplaat is, un de free Ruum op de Plaat is lütter as disse Weert, warrt de Torrent ophollen.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
nds: Gifft an, wat afslaten Daalladen automaatsch na den Afslaten-Orner verschaven warrt

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
nds: Orner, na den afslaten Daalladen verschaven warrt

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
nds: Hööchst Verdeeltiet in Stünnen (0 = keen Grenz)

en: Plugins
nds: Modulen

en: Warning: %1
nds: Wohrschoen: %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
nds: <img src="available_color">&nbsp; - Daallaadt Blöck<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Blöck, de daallaadt warrn schöölt<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Utslaten Blöck

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
nds: Torrent "%1" is bi sien hööchst Verdeelrelatschoon un Verdeeltiet anlangt. Wullt Du de Grenz minnachten un em liekers verdelen?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
nds: Torrent "%1" is bi sien hööchst Verdeelrelatschoon anlangt. Wullt Du de Grenz minnachten un em liekers verdelen?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
nds: Torrent "%1" is bi sien hööchst Verdeeltiet anlangt. Wullt Du de Grenz minnachten un em liekers verdelen?

en: Limits reached.
nds: Bi de Grenzen anlangt

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
nds: Du hest för't Daalladen vun dissen Torrent nich mehr noog Platz op Dien Fastplaat free . Wullt Du redig wiedermaken?

en: Insufficient disk space for %1
nds: Nich noog Platz op Fastplaat för "%1"

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
nds: Du hest för't Daalladen vun disse Torrents nich mehr noog free Ruum op Dien Fastplaat. Wullt Du liekers wiedermaken?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
nds: Disse Torrents sünd bi ehr hööchst Verdeeltiet anlangt. Wullt Du se liekers starten?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
nds: Disse Torrents sünd bi ehr hööchst Verdeelrelatschoon anlangt. Wullt Du se liekers starten?

en: Error starting torrent %1: %2
nds: Torrent "%1" lett sik nich starten: %2

en: Error
nds: Fehler

en: Error stopping torrent %1: %2
nds: Torrent "%1" lett sik nich anhollen: %2

en: File
nds: Datei

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
nds: Achter dat Enn vun den "mmap"-Puffer lett sik nix schrieven.

en: Scheduler
nds: Planer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
nds: Besünner Grenzen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
nds: Disse systeemwieden Grenzen bi lopen Pausschirm bruken un nich de, de in de Nettwarkinstellen fastleggt sünd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
nds: Bi lopen Pausschirm anner Gauheitgrenzen bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
nds: Systeemwiet Hoochlaadgrenz bi lopen Pausschirm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
nds: Systeemwiet Daallaadgrenz bi lopen Pausschirm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
nds: Plaan-Achtergrundklöör:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
nds: De Klöör vun den Plaanachtergrund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
nds: Plaan-Streekklöör:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
nds: De Klöör för all Streken op den Plaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
nds: Plaan-Indragklöör:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
nds: De Klöör för elkeen normaal Plaanindrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
nds: Klöör för anhollen Plaanindrääg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
nds: De Klöör för elkeen anhollen Plaanindrag

en: Bandwidth Scheduler
nds: Bandbreed-Planer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
nds: En Indrag bewerken

en: Add an item
nds: En Indrag tofögen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
nds: Duer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
nds: Vun:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_from) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_to)
en: hh:mm
nds: hh.mm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
nds: Bet:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
nds: Vun:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
nds: Bet:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
nds: Grenzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
nds: Daallaadgrenz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
nds: Hoochlaadgrenz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
nds: Bi lopen Pausschirm:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
nds: Verbinnengrenzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
nds: Verbinnengrenzen fastleggen

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
nds: Bandbreed-Plaan

en: Cannot open file %1: %2
nds: Datei "%1" lett sik nich opmaken: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
nds: De Datei "%1" is schaadhaftig oder keen propper KTorrent-Plaandatei.

en: Edit the bandwidth schedule
nds: Den Bandbreed-Plaan bewerken

en: Load Schedule
nds: Plaan laden

en: Save Schedule
nds: Plaan sekern

en: New Item
nds: Nieg Indrag

en: Remove Item
nds: Indrag wegmaken

en: Edit Item
nds: Indrag bewerken

en: Clear Schedule
nds: Plaan leddig maken

en: Scheduler Active
nds: Planer anmaakt

en: Activate or deactivate the scheduler
nds: Den Plaan an- oder utmaken

en: KTorrent scheduler files
nds: KTorrent-Plaandateien

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
nds: Disse Indrag verdreegt sik nich mit en anner Indrag op de List, Du kannst em nich ännern.

en: Suspended
nds: Anhollen

en: %1 Down
    %2 Up
nds: %1 Daal
    %2 Hooch

en: Current schedule: suspended
nds: Aktuell Plaan: anhollen

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
nds: Aktuell Plaan: %1/s för't Daalladen, %2/s för't Hoochladen

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
nds: Aktuell Plaan: keen Grenz för't Daalladen, %1/s för't Hoochladen

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
nds: Aktuell Plaan: %1/s för't Daalladen, keen Grenz för't Hoochladen

en: Current schedule: unlimited upload and download
nds: Aktuell Plaan: keen Grenz för't Daal- un Hoochladen

en:  (scheduler disabled)
nds:  (Planer utmaakt)

en: Current schedule:
nds: Aktuell Plaan:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
nds: Datei-Daallaadreeg

en: File download order for <b>%1</b>:
nds: Datei-Daallaadreeg för <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
nds: Regen un Kapiteln

en: Album Track Order
nds: Albumstück-Reeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
nds: Datei-Daallaadreeg för:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
nds: Leggt fast, wat en egen Daallaadreeg bruukt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
nds: Egen Daallaadreeg anmaakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
nds: Sorteren na

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
nds: Dateien söken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
nds: De Reeg, in de en Torrent sien Dateien daallaadt warrt. De Datei baven warrt toeerst daallaadt, denn de dor nerrnn, denn de drüdde, usw.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
nds: Trackers tofögen

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
nds: <img src="available_color">&nbsp; - Verföögbor Blöck<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Nich verföögbor Blöck<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Utslaten Blöck

en: Chunk
nds: Block

en: Progress
nds: Vörankamen

en: Peer
nds: Partner

en: Files
nds: Dateien

en: Number of the chunk
nds: Dit is de Nummer vun den Block

en: Download progress of the chunk
nds: Vörankamen bi't Daalladen vun den Block

en: Which peer we are downloading it from
nds: Dit is de Partner, vun den Du daallaadst

en: Download speed of the chunk
nds: De Daallaad-Gauheit vun den Block

en: Which files the chunk is located in
nds: Gifft de Dateien an, de dissen Block bargt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
nds: Blöck

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
nds: Tosamen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
nds: Opstunns an't Daalladen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
nds: Utslaten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
nds: Över:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
nds: Grött:

[ctx: Open file]
en: Open
nds: Opmaken

[ctx: Open file with]
en: Open With
nds: Opmaken mit

en: Check File
nds: Datei pröven

en: Download first
nds: Toeerst daalladen

en: Download normally
nds: Normaal daalladen

en: Download last
nds: Tolest daalladen

en: Delete File(s)
nds: Datei(en) wegdoon

en: Move File
nds: Datei verschuven

en: Collapse Folder Tree
nds: Ornerboom infoolden

en: Expand Folder Tree
nds: Ornerboom utfoolden

en: File Tree
nds: Dateiboom

en: File List
nds: Dateilist

en: Show Filter
nds: Filter wiesen

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
nds[0]: Di warrt all Daten binnen disse Datei wegkamen. Wullt Du dat redig doon?
nds[1]: Di warrt all Daten binnen disse Dateien wegkamen. Wullt Du dat redig doon?

en: Info Widget
nds: Informatschonen-Finster

en: Displays status information about a torrent
nds: Wiest Status-Informatschonen över en Torrent

[ctx: @title:tab]
en: Files
nds: Dateien

en: Shows all the files in a torrent
nds: Wiest all Dateien binnen en Torrent

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
nds: Wiest all Partners, na de Du för en Torrent tokoppelt büst

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
nds: Wiest all Blöck vun en Torrent, de Du daallaadst

en: Displays information about all the trackers of a torrent
nds: Wiest Informatschonen över all en Torrent sien Trackers

en: Webseeds
nds: Nettverdelen

en: Displays all the webseeds of a torrent
nds: Wiest all Nettverdelen vun en Torrent

[ctx: @title:column]
en: Preview
nds: Vöransicht

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
nds: % afslaten

[ctx: Download first]
en: First
nds: Toeerst

[ctx: Download last]
en: Last
nds: Tolest

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: Preview available]
en: Available
nds: Verföögbor

[ctx: Preview pending]
en: Pending
nds: Utstahn

[ctx: No preview available]
en: No
nds: Keen

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: preview available]
en: Available
nds: Verföögbor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
nds: Paneels

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
nds: Leggt fast, wat dat Partnerpaneel nerrn binnen dat Finster wiest warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
nds: Partner-List wiesen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
nds: Leggt fast, wat dat Blöckpaneel nerrn binnen dat Finster wiest warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
nds: List mit opstunns daallaadt Blöck wiesen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
nds: Leggt fast, wat dat Trackerpaneel nerrn binnen dat Finster wiest warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
nds: Tracker-List wiesen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
nds: Leggt fast, wat dat Nettverdeel-Paneel nerrn binnen dat Finster wiest warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
nds: Nettverdelen-List wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
nds: Dateiprioriteten-Klören

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
nds: Hööchst Prioriteet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
nds: Klöör, de Du för de Dateien mit hööchst Prioritet bruken wullt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
nds: Sietst Prioriteet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
nds: Klöör, de Du för de Dateien mit sietst Prioritet bruken wullt

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
nds: Partner-Ansichtpaneel in't Hööftfinster wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
nds: Blockdaalladen-Ansichtpaneel in't Hööftfinster wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
nds: Tracker-Ansichtpaneel in't Hööftfinster wiesen

en: Kick Peer
nds: Partner rutsmieten

en: Ban Peer
nds: Partner utsluten

[ctx: Choked]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Not choked]
en: No
nds: Nee

[ctx: Snubbed]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Not snubbed]
en: No
nds: Nee

[ctx: Interested]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Not Interested]
en: No
nds: Nee

[ctx: Interesting]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Not Interesting]
en: No
nds: Nee

en: Address
nds: Adress

en: Country
nds: Land

en: Choked
nds: Drosselt

en: Snubbed
nds: Afwiest

en: Availability
nds: Verföögborkeit

en: DHT
nds: VPT

en: Score
nds: Pünkt

en: Upload Slot
nds: Hoochlaad-Platz

en: Requests
nds: Anfragen

en: Interested
nds: Vermaak

en: Interesting
nds: Intressant

en: IP address of the peer
nds: Den Partner sien IP-Adress

en: Country the peer is in
nds: Dat Land, binnen dat de Partner is

en: Which client the peer is using
nds: Gifft dat Programm an, dat de Partner bruukt

en: Download speed
nds: Daallaad-Gauheit

en: Upload speed
nds: Hoochlaad-Gauheit

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
nds: Gifft an, wat de Partner Di afdrusselt hett. Hett he dat, kriggst Du vun em keen Daten.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
nds: »Afwiest« bedüüdt, de Partner hett Di binnen de verleden 2 Minuten keen Daten tostüert

en: How much data the peer has of the torrent
nds: Gifft an, wo veel vun den Torrent de Partner hett

en: Whether or not the peer has DHT enabled
nds: Gifft an, wat de Partner VPT anmaakt hett

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
nds: Den Partner sien Pünkt. Dor klamüüstert KTorrent mit ut, wokeen wat tostüert warrt

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
nds: Bloots Partners, de en Hoochlaad-Platz hebbt, kriegt Daten vun Di

en: The number of download and upload requests
nds: De Tall vun Daal- un Hoochlaad-Anfragen

en: How much data we have downloaded from this peer
nds: Gifft an, woveel Daten Du vun dissen Partner daallaadt hest

en: How much data we have uploaded to this peer
nds: Gifft an, woveel Daten Du dissen Partner tostüert hest

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
nds: Gifft an, wat disse Partner Daten vun Di daalladen will

en: Whether we are interested in downloading from this peer
nds: Gifft an, wat Du Daten vun dissen Partner daalladen wullt

en: Private
nds: Privaat

en: Public
nds: Apen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
nds: Dörsnitt-Daallaadgauheit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
nds: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
nds: Dörsnitt-Hoochlaadgauheit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
nds: Info-Pröövsumm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
nds: Daallaadt Blöck:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
nds: Verföögbor Blöck:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
nds: Verdelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
nds: Verdeelrelatschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
nds: Relatschoongrenz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
nds: Tietgrenz:

en: URL
nds: Adress

en: Times Downloaded
nds: Maal daallaadt

en: Next Update
nds: Nakamen Opfrischen

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
nds: En Reeg URLs laat sik nich tofögen, wiel se leeg sünd.

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
nds: Dat gifft al en Tracker mit den Naam <b>%1</b>.

en: The following duplicate trackers were not added:
nds: Disse dubbelt vörhannen Trackers wöörn nich toföögt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
nds: Tracker wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
nds: Opstunns anmaakt Tracker för private Torrents ännern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
nds: Tracker wesseln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
nds: Trackers opfrischen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
nds: Standardweerten wedderherstellen

en: Speed
nds: Gauheit

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
nds: De Nettverdelen "%1" lett sik nich tofögen, se steiht al op de List vun Nettverdelen.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
nds: De Nettverdelden "%1" lett sik nich wegmaken, se is Deel vun den Torrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
nds: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Nettverdelen, de Du den Torrent tofögen wullt.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Beacht  bitte:</span> Bloots HTTP-Nettverdelen warrt ünnerstütt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
nds: Nettverdelen tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
nds: Nettverdelen wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
nds: All anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
nds: All utmaken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
nds: Bi to wanneln...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
nds: De Blöcklist warrt na't KTorrent-Formaat ümreekt. Dat mag sien Tiet bruken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
nds: &Afbreken

en: Loading txt file...
nds: Textdatei warrt laadt...

en: There are no IP addresses to convert in %1
nds: Binnen "%1" gifft dat keen IP-Adressen, de sik ümwanneln laat.

en: Automatic update of IP filter failed: %1
nds: IP-Filter lett sik nich automaatsch opfrischen: %1

en: 7z files are not supported
nds: 7z-Dateien warrt nich ünnerstütt

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
nds: Dateityp vun „%1“ lett sik nich fastslaan

en: Cannot open zip file %1.
nds: Zip-Datei "%1" lett sik nich opmaken.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
nds: IP-Filter lett sik nich automaatsch opfrischen: Zip-Datei "%1" lett sik nich opmaken.

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
nds: Blocklist lett sik binnen Zip-Datei "%1" nich finnen.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
nds: IP-Filter lett sik nich automaatsch opfrischen: Blocklist lett sik binnen Zip-Datei "%1" nich finnen.

en:  day |  days
nds[0]:  Dag
nds[1]:  Daag

en: Status: Loaded and running.
nds: Status: Laadt un löppt.

en: Status: Not loaded.
nds: Status: Nich laadt.

en: Status: Downloading and converting new block list...
nds: Status: Nieg Blocklist warrt daallaadt un wannelt...

en: No update done yet.
nds: Betherto nix opfrischt.

en: %1 (Last update attempt failed.)
nds: %1 (verleden Opfrischen fehlslaan.)

en: Never
nds: Nienich

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
nds: IP-Blockeren instellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
nds: PeerGuardian-Filterdatei

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
nds: Maak dit an, wenn Du dat IP-Filtermoduul bruken wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
nds: PeerGuardian-Filter bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
nds: IP-Filterdatei:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
nds: Filterdatei, de Du bruken wullt. Dörv en lokaal oder en feern Datei wesen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
nds: IP-Filterdatei daalladen un wanneln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
nds: &Daalladen/Wanneln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
nds: Du kannst PeerGuardian-Filterdateien vun bluetack.co.uk oder vun iblocklist.org daalladen.
    Beacht  bitte: Zip-, tar.gz- un tar.bz2-Dateien warrt ünnerstütt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
nds: Automaatsch Opfrischen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
nds: Maak dit an, wenn Du de IP-Filterdatei automaatsch opfrischen wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
nds: Datei jümmers opfrischen na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
nds: Opfrischtiet in Daag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
nds: Verleden Opfrischen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
nds: Nakamen Opfrischen:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
nds: "Stoop 1"-Filteradress

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
nds: "Stoop 1"-Filter bruken?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
nds: Logbooktext formateren

en: System
nds: Systeem

en: Log Level
nds: Logstoop

en: Debug
nds: Fehlersöök

en: Notice
nds: Henwies

en: Important
nds: Wichtig

en: None
nds: Keen

en: Log Viewer
nds: Logbookkieker

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
nds: Dubbelklick op de Logstoop, wenn Du ehr ännern wullt. De Weerten sünd:
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All Narichten warrt wiest.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Wichtig: </span>Bloots wichtig Narichten warrt wiest.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Bescheed: </span>Bloots Bescheden un wichtig Narichten warrt wiest.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fehlersöök: </span>Fehlersöök-, Bescheed- un wichtig Narichten warrt wiest.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Keen:</span> Keen Narichten warrt wiest.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
nds: Leggt fast, wat binnen den Logbookkieker formateert oder bloots eenfach Text wiest warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
nds: Logbooktext formateren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
nds: Positschoon vun't Logbookelement:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
nds: Aftrennt Aktiviteet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
nds: Andockbor Element

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
nds: Torrent-Aktiviteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
nds: Hööchsttall vun wiest Regen:

en: Log
nds: Logbook

en: View the logging output generated by KTorrent
nds: KTorrent sien Logbook-Utgaven ankieken

en: Suspend Output
nds: Utgaav ophollen

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
nds: <font color="#FF0000">Logbookutgaav wöör ophollen.</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
nds: <font color="#00FF00">Logbookutgaav wedder opnahmen.</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
nds: Haalt en Tracker ut de Torrentdatei.

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
nds: Wesselt, wenn en sülven fastleggt Tracker bruukt warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
nds: De Standardtracker

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
nds: DL wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
nds: Opduker wiesen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
nds: Bloots för apen Torrents anmaken

en: Copy Magnet URI
nds: Magnet-Adress koperen

en: Magnet link copied to clipboard
nds: Magnetlink na Twischenaflaag kopeert.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
nds: Magnet-Maker

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
nds: Magnet-Maker-Vörinstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
nds: En Tracker ut de Torrentdatei tofögen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
nds: Tracker för't Tofögen fastleggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
nds: Sülven fastleggt Tracker-Adress tofögen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
nds: De Tracker-Adress, de en Deel vun den Magnetlink warrt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
nds: De Adress den Torrentnaam tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
nds: Naam tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
nds: Menüpunkt för privaat Torrents utmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
nds: Torüchmellen as Opduker geven

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
nds: Afspeler-Menü

en: Ready to play
nds: Praat to spelen

en: Playing: <b>%1</b>
nds: Bi to spelen: <b>%1</b>

en: Available
nds: Verföögbor

en: Pending
nds: Utstahn

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
nds: <b>%1</b><br/>Vöransicht: %2<br/>Daallaadt: %3 %

en: Media Player
nds: Afspeler

en: Play
nds: Afspelen

en: Pause
nds: Ophollen

en: Stop
nds: Anhollen

en: Previous
nds: Verleden

en: Next
nds: Nakamen

en: Show Video
nds: Video wiesen

en: Add Media
nds: Medien tofögen

en: Clear Playlist
nds: Afspeellist leddigmaken

en: Toggle Fullscreen
nds: Heelschirm an- oder utmaken

en: Movie player
nds: Filmafspeler

en: Show incomplete files
nds: Nich afslaten Dateien wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
nds: Opfrischen

en: Refresh media files
nds: Mediendateien opfrischen

en: Search media files
nds: Mediendateien söken

en: Title
nds: Titel

en: Artist
nds: Künstler

en: Length
nds: Duer

en: Year
nds: Johr

en: Random play order
nds: Tofällig Afspeelreeg

en: KTorrent is playing a video.
nds: KTorrent speelt en Film af.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
nds: Gifft an, wat en Torrent ahn Torüchmellen opmaakt warrt oder nich.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
nds: Wegdoon wöör anmaakt.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
nds: Verschuven wöör anmaakt.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
nds: Ok Ünnerornern dörkieken

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
nds: Orner dörkieken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
nds: Orner, de Du na Torrents dörkieken wullt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
nds: List mit Ornern, de dit Moduul na Torrents dörkiekt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
nds: En nieg Orner tofögen, den Du dörkiekt hebben wullt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
nds: Orner tofögen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
nds: En Orner ut de List wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
nds: Orner wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
nds: Den Torrent afsluuts ahn Nafragen opmaken.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
nds: Binnen den Orner rekursiev na Torrents kieken.<br/><br/>
    Beacht  bitte: Dat warrt nich binnen Ornern mit den Naam „Laadt“ maakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
nds: Ünnerornern dörkieken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
nds: Torrentdatei wegdoon, wenn se funnen un laadt wöör.<br/><br/>
    Wohrschoen: De Datei kummt duerhaftig weg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
nds: Torrentdatei na't Laden wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
nds: Bi't Laden vun Torrents warrt de Torrentdateien na en Ünnerorner mit den Naam "laadt" verschaven. Gifft dat dissen Orner nich, warrt he opstellt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
nds: Torrentdatei na Orner "laadt" verschuven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
nds: Torrents, de mit dit Moduul opmaakt wöörn, na en Koppel tofögen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
nds: Koppel, na den Du Torrents tofögen wullt.

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
nds: Söök-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
nds: Aktuell Söökmaschien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
nds: Standard-Nettkieker bruken

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
nds: Egen Nettkieker bruken

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
nds: Padd na dat egen Nettkiek-Programm

[ctx: plugin name]
en: Search
nds: Söken

en: Search for %1
nds: Na "%1" söken

en: Failed to parse %1
nds: "%1" lett sik nich inlesen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
nds: Söök instellen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
nds: Dat Utsöökfeld för de Söök-Vörgeschicht leddig maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
nds: Söök-Vörgeschicht leddig maken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
nds: Standardakschoon wedderherstellen, wenn en Torrent dat Daalladen afslaten hett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
nds: Standardakschoon för Torrents wedderherstellen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
nds: All lopen Söökanfragen ut den verleden Törn wedderherstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
nds: Verleden Söökanfragen wedderherstellen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
nds: Gifft an, wat Söken mit en extern Nettkieker opmaakt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
nds: Söken in extern Nettkieker opmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
nds: Den Standard-Nettkieker bruken, de binnen de Systeeminstellen fastleggt is

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
nds: Egen Nettkieker bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
nds: Padd na dat Nettkiek-Programm:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
nds: Padd na den egen Nettkieker

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
nds: Söökmaschinen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
nds: En nieg Söökmaschien tofögen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
nds: All utsöcht Söökmaschinen wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
nds: &Wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
nds: All Söökmaschienen wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
nds: All &wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
nds: All Standard-Söökmaschienen tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
nds: &Standard tofögen

en: Add a Search Engine
nds: En Söökmaschien tofögen

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
nds: Bitte den Reeknernaam vun de Söökmaschien ingeven (a.B. www.google.de):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
nds: %1 ünnerstütt Opensearch nich, Du muttst de Söök-URL vun Hand ingeven. De URL mutt "{searchTerms}" bargen, KTorrent wesselt dat mit de Begrepen ut, na de Du söchst.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
nds: De URL "%1" bargt nich "{searchTerms}".

en: Search Text
nds: Text söken

en: Search Engine
nds: Söökmaschien

en: Search Engine Label
nds: Söökmaschien-Beteker

en:  Engine:
nds:  Söökmaschinen:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
nds: Bi to daalladen:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
nds: Wullt Du den Torent daalladen oder sekern?

en: Download Torrent
nds: Torrent daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
nds: Daalladen

en: Home
nds: Tohuus

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
nds: Wees free.

en: Search the web for torrents.
nds: In't Nett na Torrents söken

en: Save %1 to
nds: %1 sekern as

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
nds: Utmaken

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
nds: Utmaken-Warktüüchbalken

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
nds: Utmaken instellen

en: Lock
nds: Afsluten

en: Sleep (suspend to RAM)
nds: Slapen (in't RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
nds: Infreren (op Fastplaat)

en: When all torrents finish downloading
nds: Wenn all Torrents dat Daalladen afslaten hebbt

en: When all torrents finish seeding
nds: Wenn all Torrents dat Verdelen afslaten hebbt

en: When the events below happen
nds: Bi't Begeefnis nerrn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
nds: Instellen för't Utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
nds: Akschoon för't Utföhren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
nds: Akschoon utföhren, wenn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
nds: Is dit anmaakt, warrt de Akschoon utföhrt, sodraad all Begeefnissen afslaten sünd. Is dit ut, warrt se utföhrt, sodraad jichtenseen vun de baven angeven Begeefnissen passeert is.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
nds: All Begeefnissen mööt passeert wesen

en: Shutdown Enabled
nds: Utmaken anmaakt

en: Configure Shutdown
nds: Utmaken instellen

en: Automatic shutdown not active
nds: Automaatsch Tomaken nich anmaakt

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
nds:  wenn all disse Begeefnissen passeert sünd:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
nds:  wenn een vun disse Begeefnissen passeert is:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
nds: <b>All Torrents</b> hebbt dat Daalladen afslaten

en: <b>All torrents</b> finish seeding
nds: <b>All Torrents</b> hebbt dat Verdelen afslaten

en: <b>%1</b> finishes downloading
nds: <b>%1</b> hett dat Daalladen afslaten

en: <b>%1</b> finishes seeding
nds: <b>%1</b> hett dat Verdelen afslaten

en: Downloading finishes
nds: Daalladen afslaten

en: Seeding finishes
nds: Verdelen afslaten

en: Event
nds: Begeefnis

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
nds: Verbinnen

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
nds: Verbinnen

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DhtGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: DHT
nds: VPT

en: Nodes
nds: Knütten

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
nds: Tokoppelt Sugers

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
nds: Sugers in Swärm

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
nds: Tokoppelt Verdelen

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
nds: Verdelen in Swärm

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
nds: Dörsnittlich tokoppelt Sugers per Torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
nds: Dörsnittlich tokoppelt Verdelen per Torrent

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
nds: Dörsnittlich tokoppelt Sugers per lopen Torrent

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
nds: Dörsn. tokoppelt Verdelen per lopen Torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
nds: Knütten

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
nds: Opgaven

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
nds: Daalladen

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
nds: Aktuell Gauheit

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
nds: Dörsnitt

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
nds: Süll

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
nds: Partners

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
nds: Dörsnittlich vun Sugers

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
nds: Dörsnittlich na Sugers

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
nds: Dörsnittlich vun Verdelen

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
nds: Vun Sugers

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
nds: Vun Verdelen

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
nds: Hoochladen

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
nds: Aktuell Gauheit

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
nds: Dörsnitt

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
nds: Süll

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
nds: Dörsn. tokoppelt Sugers per lopen Torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
nds: Dörsn. tokoppelt Verdelen per lopen Torrent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
nds: Dorstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
nds: Kantstreken bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
nds: Achtergrundgadder wiesen

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
nds: Diagrammtyp:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
nds: Normaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
nds: (Moduul mutt na Ännern nieg laadt warrn)

[ctx: @title:window]
en: Display
nds: Dorstellen

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
nds: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Verkloren:</h1><ul type='square'>

en: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>&nbsp;&nbsp;</span>&nbsp;—&nbsp;%2</li>
nds: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>&nbsp;&nbsp;</span>&nbsp;–&nbsp;%2</li>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
nds: As Bild sekern...

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
nds: Topassen

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
nds: Torüchsetten

en: Select path to save image…
nds: Steed för't Bild utsöken...

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
nds: Na n Böversietopfrischen de Diagrammen opfrischen

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
nds: Tiet in Millisekunnen twischen Tohoopbringen vun Daten

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
nds: Metood för't Rutfinnen vun den Hööchstweert för de Skala

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
nds: Leggt fast, wat Borns in Swärm wiest warrt

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
nds: Leggt fast, wat  Sugers in Swärm wiest warrt

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
nds: Bispillen in Daalladen-Diagramm wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
nds: Bispillen in Partner-Diagramm wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
nds: Bispillen in Hoochladen-Diagramm wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
nds: Bispillen in Verbinnen-Diagramm wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
nds: Bispillen in VPT-Diagramm wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
nds: De Klöör för de Gauheit in't Daalladen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
nds: De Klöör för den Dörsnitt in't Daalladen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
nds: De Klöör för de Grenz in't Daalladen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
nds: De Klöör för den Dörsnitt vun Sugers in't Partner-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
nds: De Klöör för den Dörsnitt na Sugers in't Partner-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
nds: De Klöör för den Dörsnitt vun Borns in't Partner-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
nds: De Klöör för de Sugers in't Partner-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
nds: De Klöör för de Borns in't Partner-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
nds: De Klöör för de Gauheit in't Hoochladen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
nds: De Klöör för den Dörsnitt in't Hoochladen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
nds: De Klöör för de Grenz in't Hoochladen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
nds: De Klöör för tokoppelt Sugers in't Verbinnen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
nds: De Klöör för Sugers in Swärm in't Verbinnen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
nds: De Klöör för tokoppelt Verdelen in't Verbinnen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
nds: De Klöör för Borns in Swärm in't Verbinnen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
nds: De Klöör för dörsnittlich tokoppelt Sugers per Torrent in't Verbinnen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
nds: De Klöör för dörsnittlich tokoppelt Borns per Torrent in't Verbinnen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
nds: De Klöör för dörsnittlich tokoppelt Sugers per lopen Torrent in't Verbinnen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
nds: De Klöör för dörsnittlich tokoppelt Borns per lopen Torrent in't Verbinnen-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
nds: De Klöör för de Knütten in't VPT-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
nds: De Klöör för de Opgaven in't VPT-Diagramm

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
nds: Kantstreken för Diagrammen bruken?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
nds: Gresiggries Achtergrundgadder wiesen?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
nds: Typ vun dat Stüerelement för dat Diagramm

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
nds: Opfrischen

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
nds: Diagrammen jümmers opfrischen na

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
nds: Böversiet-Opfrischen

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
nds: Daten jümmers tohoopbringen na

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
nds: ms

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
nds: Meettallen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
nds: Hööchsttall

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
nds: Topassmetood för Hööchstgauheit:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
nds: Bi Hööchstweert överall anlangt.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
nds: Op Diagramm sichtbor Hööchstweert

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
nds: Partner-Verbinnen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
nds: Verdelen in Swärm wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
nds: Sugers in Swärm wiesen

[ctx: @title:window]
en: Statistics
nds: Statistik

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
nds: Gauheit

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
nds: Dörsnitt-Gauheit

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
nds: Dörsnitt-Gauheit

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
nds: Gauheit-Süllweert

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
nds: Gauheit-Süllweert

en: Speed charts
nds: Gauheit-Diagrammen

en: Displays charts about download and upload speed
nds: Diagrammen över de Daal- un Hoochlaadgauheit wiesen

en: Connections charts
nds: Verbinnen-Diagrammen

en: Displays charts about connections
nds: Diagrammen över Verbinnen wiesen

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
nds[0]: %2
    1 Filter anmaakt
nds[1]: %2
    %1 Filters anmaakt

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
nds: <b>%1</b><br/><br/>Daalladen fehlslaan: <b>%2</b>

en: Authentication Cookie
nds: Identiteetprööv-Kookje

en: Enter the new authentication cookie
nds: Nieg Identiteetprööv-Kookje ingeven

en: <b>Not Loaded</b>
nds: <b>Nich laadt</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
nds: <b>Daalladen fehlslaan: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
nds: <b>An't Daalladen</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
nds: Aktive Filtern:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
nds: Opfrischen jümmers na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
nds: Tiet twischen automaatsch Bornopfrischen.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
nds:  Minuten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
nds: Kookjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
nds: Filtern

en: Date Published
nds: Apenmaak-Datum

en: Edit Filter
nds: Filter bewerken

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
nds: Dat gifft al en Filter mit den Naam "%1", Filternaams mööt eenkennig wesen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nds: Naam:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
nds: Tekenkeed verglieken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
nds: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De Tekenkeed, de Du binnen den Titel vun en Indrag finnen wullt. Eenfach Platzholler funkscheneert:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">All Tekens, utbenahmen de nerrn nöömten, staht för sik sülven. Also passt <span style=" font-weight:600;">c</span> op dat Teken <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Passt op elkeen enkelten Bookstaav.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Passt op keen, een oder mehr Bookstaven.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Setten vun Tekens laat sik mit eckig Klemmen angeven. Binnen disse Tekenklass hett de Torüchstreek keen besünner Funkschoon, anners as buten.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">[aei]*.torrent passt op all Elementen, de mit A, E oder I anfangt un mit .torrent ophoolt. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
nds: Standardwies warrt Platzhollers bruukt. Wenn Du reguleer Utdrück bruken wullt, muttst Du de anmaken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
nds: Tekenkeden sünd reguleer Utdrück

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
nds: All Tekenkeden mööt op't Element passen, wenn Du dat insluten wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
nds: Op Groot- un Lüttschrieven kieken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
nds: Utslussmustern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
nds: All Tekenkeden mööt op't Element passen, wenn Du dat utsluten wullt.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
nds: Regen un Kapiteln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
nds: Op Reeg un Kapitel kieken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
nds: Regen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
nds: Hier kannst Du de Regen angeven, de Du daalladen wullt. Du kannst mehr Regen mit »,« dor twischen angeven, un Rebeden mit en »-«.
    
    As Bispill: Bi de Ingaav »1, 3-6, 9«
    
    warrt de Regen 1, 3, 4, 5, 6 un 9 daallaadt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
nds: Kapiteln

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
nds: Hier kannst Du de Kapiteln angeven, de Du daalladen wullt. Du kannst mehr Kapiteln mit »,« dor twüschen angeven, un Rebeden mit en »-«.
    
    As Bispill: Bi de Ingaav »1, 3-6, 9«
    
    warrt de Kapiteln 1, 3, 4, 5, 6 un 9 daallaadt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
nds: De sülve Regen un Kapiteln nich mehrmaal daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
nds: Torrents vun passen Indrääg daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
nds: Torrents vun nich passen Indrääg daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
nds: Tofögen na Koppel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
nds: Torrents still opmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
nds: Op Stroom filtern:

en: Aborted
nds: Afbraken

en: Timeout when downloading feed
nds: Tietafloop bi't Daalladen vun'n Stroom

en: Unknown hostname
nds: Reeknernaam nich begäng

en: File not found
nds: Datei lett sik nich finnen

en: Unknown retriever error
nds: Nich begäng Grieper-Fehler

en: Invalid feed data
nds: Leeg Stroomdaten

en: Success
nds: Spood

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
nds: Strööm-Warktüüchbalken

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
nds: Op %1 lett sik keen gellen Link na en Torrent finnen.

en: Add/Remove Filters
nds: Filtern tofögen/wegmaken

en: Feed: <b>%1</b>
nds: Stroom: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
nds: Filtern plegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
nds: Stroom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
nds: Aktive Filtern:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
nds: Verföögbor Filtern:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
nds: All wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
nds: Nieg Filter

en: Syndication
nds: Stroom

en: Manages RSS and Atom feeds
nds: Pleegt RSS- un Atom-Strööm

en: Enter the URL
nds: De URL ingeven

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
nds: Giff bitte de URL vun den RSS- oder Atom-Stroom in

en: Failed to load feed %1: %2
nds: De Stroom "%1" lett sik nich laden: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
nds: De Orner för den Stroom "%1" lett sik nich opstellen: %2

en: Add New Filter
nds: Nieg Filter tofögen

en: Add Feed
nds: Stroom tofögen

en: Remove Feed
nds: Stroom wegmaken

en: Rename
nds: Ümnömen

en: Add Filter
nds: Filter tofögen

en: Remove Filter
nds: Filter wegmaken

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
nds: Standardwies bruukt UPnP-Reedschap

en: Device
nds: Reedschap

en: Ports Forwarded
nds: Wiederleddt Porten

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
nds: Modell: <b>%1</b><br/>Maker: <b>%2</b><br/>Modellbeschrieven: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
nds: Wiest den Status vun't UPnP-Moduul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
nds: Nieg dörkieken
