ktorrent - en to nn translation catalogue (1007 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
nn: KTorrent kan ikkje ta imot tilkoplingar, då TCP-porten %1 er i bruk av eit anna program.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
nn: KTorrent kan ikkje ta imot tilkoplingar, då UDP-porten %1 er i bruk av eit anna program.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
nn: Torrenten <b>%1</b> vil bruka ein eller fleire filer som òg vert brukt av følgjande torrentar. Torrentar kan ikkje skriva til dei same filene.

en: KTorrent is running one or more torrents
nn: KTorrent køyrer éin eller fleire torrentar

en: Cannot create torrent: %1
nn: Klarte ikkje laga torrent: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
nn: Eit eller fleire lagringsområde er ikkje montert. Du må montera dei for å starta denne torrenten.

en: Retry
nn: Prøv på nytt

en: Storage volume %1 is not mounted
nn: Lagringsområdet %1 er ikkje montert

en: Storage volumes %1 are not mounted
nn: Lagringsområda %1 er ikkje monterte

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
nn: Manglar fleire datafiler til torrenten «%1».
    Ønskjer du byggja dei opp på nytt, eller vil du ikkje lasta dei ned?

en: Data files are missing
nn: Manglar datafiler

en: Cannot deselect missing files: %1
nn: Kan ikkje fjerna merking frå manglande filer: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
nn: Kan ikkje byggja opp att manglande filer: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
nn: Fila som inneheld data for torrenten «%1» manglar.
    Vil du byggja ho opp att?

en: Data file is missing
nn: Manglar datafil

en: Cannot recreate data file: %1
nn: Kan ikkje byggja opp att datafil: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
nn: Ugyldig magnet-lenkje: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
nn: Du prøver å lasta ei magnet-lenkje mens DHT er slått av. Slå på DHT for best resultat.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
nn: Dialogvindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
nn: Skriv inn IP-adressa eller vertsnamnet, samt portnummeret, til deltakaren du vil leggja til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
nn: Deltakar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
nn: <p>Skriv inn IP-adressa eller vertsnamnet til deltakaren du vil kopla til.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Merk:</span> KTorrent støttar både IPv4- og IPv6-adresser</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
nn: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
nn: Lukk

en: Show a file tree
nn: Vis eit filtre

en: Show a file list
nn: Vis ei filliste

en: Filter
nn: Filtrer

en: Opening %1
nn: Opnar %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
nn: Nokre filer i torrenten vart funne i mappa med ferdige nedlastingar. Vil du importera dei og bruka mappa med ferdige nedlastingar som lagringsmappa?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
nn: Alle filene i torrenten vart funne i mappa med ferdige nedlastingar. Vil du importera dei og bruka mappa med ferdige nedlastingar som lagringsmappa?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
nn: Fila <b>%1</b> vart funnen i mappa med ferdige nedlastingar. Vil du importera fila?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
nn: Mappa %1 finst ikkje. Vil du oppretta ho?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
nn: Du har fjerna merkinga av filene nedanfor, og vil derfor mista alle data i dei. Er du sikker på at du vil gjera dette?

en: Yes, delete the files
nn: Ja, slett filene

en: No, keep the files
nn: Nei, ta vare på filene

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
nn: Torrenten <b>%1</b> vil bruka ein eller fleire filer som òg vert brukt av følgjande torrentar. Torrentar kan ikkje skriva til dei same filene. Vel ei anna plassering.

en: All Torrents
nn: Alle torrentar

en: <b>Unable to determine free space</b>
nn: <b>Klarar ikkje rekna ut ledig lagringsplass</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
nn: %1 (%2 i bruk av eksisterande filer)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
nn: %1 for lite

en: Existing files: <b>None</b>
nn: Filer som alt finst: <b>ingen</b>

en: Existing files: <b>All</b>
nn: Filer som alt finst: <b>alle</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
nn: Filer som alt finst: <b>%1</b> av <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
nn: Fil som finst frå før: <b>nei</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
nn: Fil som finst frå før: <b>ja</b>

en: Clear History
nn: Tøm loggen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
nn: Vel kva filer du vil lasta ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
nn: Last ned til:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
nn: Sist brukte nedlastingsmapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_download_location_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_list) i18n: ectx: property (te
en: ...
nn:  …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
nn: Flyttar filene til den valde plasseringa når torrenten er ferdig nedlasta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
nn: Flytt til mappe når ferdig:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
nn: Sist brukte mapper for flytting når ferdig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
nn: Tekstkoding:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
nn: Alle filene i torrenten. Du kan endra dei ved å dobbeltklikka på dei.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
nn: Merk &alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
nn: Merk &ingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
nn: Omvend merking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
nn: Fald saman alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
nn: Fald ut alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
nn: Fann ingen filer som finst frå før

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
nn: Innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
nn: Gruppe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
nn: Start torrentar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
nn: <p>Viss det er kryssa av her, vil datakontrollen ikkje sjekka filer som finst frå før. Slike filer vil då reknast som ferdig nedlasta. </p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Merk: </span>kryss av her berre dersom du er sikker.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
nn: Hopp over datakontroll viss filene som finst frå før vert funne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
nn: Diskplass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
nn: Påkravd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
nn: Tilgjengeleg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
nn: Etter nedlasting:

en: Cannot load the torrent file: %1
nn: Klarte ikkje lasta inn torrentfila: %1

en: Cannot open %1: %2
nn: Klarte ikkje opna %1: %2

en: Failed to create %1: %2
nn: Klarte ikkje laga %1: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
nn: Importer ein torrent som finst frå før

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
nn: Vel torrentfila og dataa som høyrer ho til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
nn: &Importer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
nn: &Avbryt

en: Select the directory where the data now is.
nn: Vel mappa der dataa ligg no.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
nn: Datafilene ligg ikkje i mappa du valde. Vil du oppretta alle filene i den valde mappa?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
nn: Fann ikkje alle filene på den nye plasseringa, nokre manglar framleis. Vil du oppretta dei manglande filene i den valde mappa?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
nn: Datafila ligg ikkje på den plasseringa du valde. Vil du oppretta fila i den valde mappa?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
nn: Det manglar filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
nn: Desse filene manglar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
nn: Dei finst ikkje lenger – du bør gjenoppretta dei.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
nn: Gjenopprett

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
nn: Ikkje last ned manglande filer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
nn: Ikkje last ned

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
nn: Filene er flytta – vel den nye plasseringa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
nn: Vel ny plassering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
nn: Avbryt, ikkje start torrenten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
nn: Avbryt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
nn: Opna ei nettadresse

en: Invalid URL: %1
nn: Ugyldig adresse: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
nn: Nettadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
nn: Opna stilt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
nn: Fartsgrenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
nn: Fartsgrenser for enkelttorrentar (dobbeltklikk for å redigera):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
nn: Globale grenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
nn: Høgste nedlastingsfart:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
nn: Inga grense

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
nn: Høgste opplastingsfart:

en: Download Limit
nn: Nedlastingsgrense

en: Upload Limit
nn: Opplastingsgrense

en: Assured Download Speed
nn: Garantert nedlastingsfart

en: Assured Upload Speed
nn: Garantert opplastingsfart

en: No assured speed
nn: Ingen garantert fart

en: Create A Torrent
nn: Lag ein torrent

en: Only HTTP is supported for webseeding.
nn: Berre HTTP er støtta for vevkjelder.

en: You must select a file or a folder.
nn: Du må velja ei fil eller mappe.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
nn: Du har ikkje lagt til nokon deltakarsentral. Er du sikker på at du vil oppretta denne torrenten?

en: You must add at least one node.
nn: Du må leggja til minst éin node.

en: Choose a file to save the torrent
nn: Vel eit filnamn å lagra som

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
nn: Opprett ein torrent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
nn: Fil eller mappe torrenten skal innehalda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectDirectory)
en: Select Directory
nn: Vel mappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
nn: Storleik på kvar blokk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
nn: Start deling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
nn: Privat torrent (DHT ikkje tillate)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
nn: Desentralisert (berre DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
nn: Legg torrenten til ei gruppe:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
nn: Deltakarsentralar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
nn: Flytt opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
nn: Flytt ned

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
nn: DHT-nodar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
nn: IP-adresse eller vertsnamn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
nn: Vevkjelder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
nn: Merknadar:

en: Policy for the %1 group
nn: Reglar for gruppa %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
nn: Standard lagringsmappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
nn: Standard mappe for flytting når ferdig:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
nn: Standardinnstillingar for torrentar som vert lagt til i gruppa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
nn: Torrentgrenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
nn: Høgste nedlastingsfart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
nn: Høgste opplastingsfart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
nn: Lengste deletid:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
nn:  timar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
nn: Høgste deleforhold:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
nn: Bruk innstillingane berre for nyleg opna eller oppretta torrentar

en: Open a new tab
nn: Opna ei ny fane

en: Close the current tab
nn: Lukk gjeldande fane

en: Edit Group Policy
nn: Rediger gruppereglar

en: Open In New Tab
nn: Opna i ny fane

en: New Group
nn: Ny gruppe

en: Edit Name
nn: Endra namn

en: Remove Group
nn: Fjern gruppe

en: Group Policy
nn: Gruppereglar

en: Please enter the group name.
nn: Skriv inn gruppenamnet.

en: The group %1 already exists.
nn: Gruppa «%1» finst frå før.

en: Custom Groups
nn: Sjølvvalde grupper

en: Open Location
nn: Opna plassering

en: Create a new torrent
nn: Lag ein ny torrent

en: Open a torrent
nn: Opna ein torrent

en: Open Silently
nn: Opna stilt

en: Open a torrent without asking any questions
nn: Opna ein torrent utan å stilla spørsmål

en: Open URL
nn: Opna adresse

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
nn: Opna ei adresse som peikar til ein torrent (magnet-lenkjer er støtta).

en: IP Filter
nn: IP-filter

en: Show the list of blocked IP addresses
nn: Vis lista over blokkerte IP-adresser

en: Import Torrent
nn: Importer torrent

en: Import a torrent
nn: Importer ein torrent

en: Show/Hide KTorrent
nn: Vis/gøym KTorrent

en: D: %1 | U: %2
nn: N: %1 | O: %2

en: IP Filter List
nn: Liste over IP-filter

en: Choose a file
nn: Vel ei fil

en: Text files
nn: Tekstfiler

en: Choose a filename to save under
nn: Vel eit filnamn å lagra som

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
nn: Svartelista deltakarar i KTorrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
nn: Legg til deltakar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
nn: Tøm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
nn: Opna …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
nn: Lagra som …

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
nn: Hovud

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
nn: Torrentar

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
nn: Grupper

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
nn: Vis

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
nn: Avansert

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
nn: Opna mappe

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
nn: Legg til i gruppe

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
nn: Set opp kolonnar

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
nn: Kolonnar

en: Bittorrent client by KDE
nn: BitTorrent-klient frå KDE

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
nn: © 2005–2011 Joris Guisson og Ivan Vasic

en: BitFinder Plugin
nn: Bitfinnar-tillegg

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
nn: Vevgrensesnittillegg – tillegg for totalt deletilhøve

en: Statistics Plugin
nn: Statistikktillegg

en: Application icon and a couple of others
nn: Programikonet og eit par andre

en: 1.0 application icon
nn: Programikonet til 1.0

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
nn: Hjelpebobler på blokklinja og «IWFileTreeItem»-sortering

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
nn: Landfinnaren i infoprogramtillegget. Flagga er henta frå http://flags.blogpotato.de/, så takk til dei også.

en: File prioritization and some other patches
nn: Filprioritering og andre oppdateringar

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
nn: Miniupnp vart brukt som eit eksempel for vår eigen UPnP-kode

en: Zeroconf enhancements
nn: Zeroconf-forbetringar

en: Coldmilk webgui
nn: Vevgrensesnittet «Coldmilk»

en: IDEAl code from KDevelop
nn: IDEAl-kode frå KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
nn: Raskare konvertering i ipfilter-tillegget

en: Bryan Burns of Juniper Networks
nn: Bryan Burns frå Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
nn: Fant to tryggleikshòl (som no er fiksa)

en: Patch to load silently with a save location
nn: Oppdatering for å starta stilt med ein lagringsplass

en: Fixes in PHP code of webinterface
nn: Feilrettingar i PHP-koden til vevgrensesnittet

en: XFS specific disk preallocation
nn: Førehandstildeling for XFS-filsystemet

en: Patch to not show very low speeds
nn: Oppdatering for å ikkje visa svært låg fart

en: Patch to show potentially firewalled status
nn: Oppdatering for å visa om brukaren er bak ein brannmur

en: Several patches
nn: Fleire oppdateringar

en: Patch to hide menu bar
nn: Oppdatering for å gøyma menylinja

en: Patch to change file priorities in the webgui
nn: Oppdatering for å endra filprioriteringer i vevgrensesnittet

en: Several webgui patches
nn: Fleire oppdateringar til vevgrensesnittet

en: Fixes for several warnings
nn: Oppdateringar for å fiksa fleire åtvaringar

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
nn: Oppdatering for utrekning av ledig diskplass på FreeBSD

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
nn: Oppdatering for å fiksa krasj i visinga av blokker

en: A couple of bugfixes
nn: Eit par feilrettingar

en: Patch to load torrents silently from the command line
nn: Oppdatering for å opna torrentar stilt frå kommandolinja

en: New set of icons
nn: Nytt ikonsett

en: Drag and drop support for Plasma applet
nn: Dra og slepp-støtte i Plasma-elementet

en: Patch to cleanup the plugin list
nn: Oppdatering for å fikse lista over programtillegg

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
nn: Oppdatering for å gjera Plasma-elementet om til eit sprettoppvindauge

en: Feature which adds the date a torrent was added
nn: Funksjon som føyer til datoen ein torrent vart lagd til

en: Feature to disable authentication in the webinterface
nn: Funksjon for å slå av autentisering i vevgrensesnittet

en: Fix for bug 305379
nn: Feilretting for feilen 305379

en: Fix for bug 339584
nn: Feilretting for feilen 339584

en: KF5 porting
nn: Porting til KF 5

en: Silently open torrent given on URL
nn: Still opning av straumfil frå nettadresse

en: Document to open
nn: Dokument som skal opnast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
nn: Om diskplass skal reserverast før nedlastingar startar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
nn: Reserver diskplass før start av nedlasting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
nn: Køyr fullstendig diskreservering i staden for kjapp reservering. Dette tek lenger tid, men du unngår fragmentering på disken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
nn: Køyr fullstendig reservering (unngår fragmentering)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
nn: Yting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
nn: Tid mellom oppdatering av brukargrensesnitt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
nn: Tid mellom nettverkspausar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
nn: Magnetkø

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
nn: Talet på nedlastingsplassar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
nn: Lengste tid ein magnet kan bruka ein nedlastingsplass før han vert flytta nedst i køa

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en:  min
nn:  minutt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
nn: Ymse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
nn: Storleik på førehandsvising av lydfiler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
nn: Storleik på førehandsvising av videofiler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
nn: Gjer namneoppslag på kvar enkelt deltakar. Dette gjer at vertsnamna til deltakarane vert viste i staden for IP-adressene deira. 
    
    Dette kan slåast av viss du ikkje vil ha den ekstra nettverkstrafikken det fører til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
nn: Gjer namneoppslag på deltakarar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
nn: Funksjonar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
nn: DHT er ein protokoll som finn deltakarar som lastar ned dei same torrentane som du utan å bruka deltakarsentralar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
nn: Bruk DHT for å få tak i fleire deltakarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
nn: UDP-port for DHT-kommunikasjon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
nn: Om µTorrent-støtta deltakarutveksling skal brukast eller ikkje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
nn: Bruk deltakarutveksling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
nn: Slå på eller av bruk av vevkjelder når dei er tilgjengelege i ein torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
nn: Bruk vevkjelder

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
nn: Køyr full datakontroll på torrentar når dei er ferdig nedlasta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
nn: Kontroller filene når nedlastinga er fullført

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
nn: Kryptering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
nn: Bruk protokollkryptering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
nn: Ikkje alle klientar støttar kryptering, og nokre deltakarar har valt å slå av kryptering. Viss du vil kunna kopla til desse, må du ha dette valet slått på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
nn: Tillat ukrypterte samband

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
nn: Deltakarsentral

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
nn: Fortel deltakarsentralen kva IP-adresse du har, i staden for å la han fastsetja det sjølv. Bruk dette valet viss du er bak ein mellomtenar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
nn: Send sjølvvald IP-adresse eller vertsnamn til deltakarsentralen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
nn: Sjølvvald IP-adresse eller vertsnamn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
nn: Sjølvvald IP-adresse eller vertsnamn som skal sendast til deltakarsentralen. Det vert automatisk utført namneoppslag på vertsnamnet, og den tilhøyrande IP-adressa vert send til deltakarsentralen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
nn: Fargar

en: Application
nn: Program

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
nn: Mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
nn: Mappe for lagring av torrentinformasjon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
nn: Mappe for lagring av informasjon om alle torrentane som er opne i KTorrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
nn: Mappa som skal brukast som standard lagringsplass for alle data.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
nn: Mappa data skal flyttast til når torrentar er ferdig nedlasta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
nn: Flytt ferdige nedlastingar til:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
nn: Mappa alle torrentar som vert opna i KTorrent skal lagrast til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
nn: Kopier torrentfiler til:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
nn: Systemtrauikon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
nn: Om det skal visast varslingar i systemtrauet eller ikkje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
nn: Vis varslingar i systemtrauet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
nn: Opna stilt når fleire torrentar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
nn: Kryss av her for å framheva nye torrentar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
nn: Framhev nye torrentar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
nn: Nettverk

en: All interfaces
nn: Alle grensesnitt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
nn: Portar og grenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
nn: Port til UDP-deltakarsentral:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
nn: Høgste tal på tilkoplingar per torrent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
nn: Det høgste talet på tilkoplingar som er tillatne på kvar torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
nn: Global tilkoplingsgrense:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
nn: Den globale tilkoplingsgrensa for alle torrentar til saman.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
nn: Den høgste tillatne nedlastingsfarten i KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
nn: Den høgste tillatne opplastingsfarten i KiB/s.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
nn: DSCP-verdi for IP-pakkar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
nn: Denne verdien vert brukt i DSCP-feltet på alle IP-pakkar som vert sende til BitTorrent-protokollen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
nn: Høgste talet på tilkoplingsoppsett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
nn: Nettverksgrensesnitt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
nn: Bruk berre µTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
nn: La KTorrent finna tilrådde innstillingar basert på kva bandbreidd du har.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
nn: Tilrådde innstillingar …

en: Proxy
nn: Mellomtenar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
nn: Bruk mellomtenarinnstillingar frå KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
nn: Mellomtenar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
nn: IP-adressa eller vertsnamnet til HTTP-mellomtenaren som skal brukast.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
nn: Porten til HTTP-mellomtenaren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
nn: Om HTTP-mellomtenaren skal brukast til nettdeling eller ikkje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
nn: Bruk mellomtenaren til nettdeling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
nn: Bruk mellomtenaren til å kopla til deltakarsentralar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
nn: Bruk ein SOCKS-mellomtenar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
nn: Tenar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
nn: Versjon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
nn: Kryss av her dersom SOCKS-tenaren krev innlogging med brukarnamn og passord.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
nn: Brukarnamn og passord krevst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
nn: Brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
nn: Brukarnamn for SOCKS-mellomtenar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
nn: Passord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
nn: Passord for SOCKS-mellomtenar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
nn: Køhandsaming

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
nn: Kryss av her for å setja køhandsamaren ut av drift, slik at du sjølv handsamar alle torrentane manuelt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
nn: Handsam torrentar manuelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
nn: Høgste tal på nedlastingar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
nn: Det høgste talet på nedlastingar køhandsamaren kan ha samtidig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
nn: Høgste tal på fildelarar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
nn: Det høgste talet på fildelarar køhandsamaren kan ha samtidig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
nn: Når det vert lite diskplass:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
nn: Kva som skal gjerast når det vert lite diskplass og køhandsamaren vil starta ein torrent.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
nn: Ikkje start torrentar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
nn: Spør om torrentar kan startast

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
nn: Start torrentar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
nn: Stopp torrentar når det er mindre ledig plass enn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
nn: Stopp alle torrentar som vert lasta ned når det er mindre ledig diskplass enn denne verdien.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
nn: Mink prioriteten på torrentar som har vore oppstoppa lenger enn:

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
nn: Deling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
nn: Hald fram med å dela ei nedlasting når ho er ferdig. Dersom dette er slått av, vil torrenten verta stoppa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
nn: Hald fram med å dela ei nedlasting når ho er ferdig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
nn: Talet på opplastingsplassar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
nn: Talet på opplastingsplassar. Dette avgjer kor mange deltakarar du kan lasta opp til samtidig på ein torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
nn: Standard høgste deleforhold:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
nn: Standard lengste deletid:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
nn: Lengste deletid i timar. Når du når denne tida, vil torrenten verta stoppa. Dette gjeld berre for nyopna torrentar, ikkje dei som finst frå før.

en: Calculate Recommended Settings
nn: Finn tilrådde innstillingar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
nn: Tilrådde innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
nn: Tilgjengeleg bandbreidde til opplasting:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  kb/s
nn:  Kib/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
nn: Tilgjengeleg bandbreidde til nedlasting:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
nn: Rekn ut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
nn: Innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
nn: Gjennomsnittsfart per plass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
nn: Kor mange torrentar du vanlegvis lastar ned samtidig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
nn: Plassar per torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
nn: Tilrådde innstillingar:

en: Speed down: %1 / up: %2
nn: Fart ned: %1 / opp: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
nn: Overført ned: %1 / opp: %2

en: DHT: off
nn: DHT: Av

en: %1 node | %1 nodes
nn[0]: %1 node
nn[1]: %1 nodar

en: %1 task | %1 tasks
nn[0]: %1 oppgåve
nn[1]: %1 oppgåver

en: Magnet Link
nn: Magnet-lenkje

en: Peers
nn: Deltakarar

en: Downloading
nn: Lastar ned

en: Queued
nn: Lagd i kø

en: Stopped
nn: Stoppa

en: Start Magnet
nn: Start magnet

en: Remove Magnet
nn: Fjern magnet

en: Order
nn: Rekkjefølgje

en: Name
nn: Namn

en: Time Stalled
nn: Tid oppstoppa

en: Priority
nn: Prioritet

en: Running
nn: Køyrer

en: Not queued
nn: Ikkje i kø

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
nn: Rekkjefølgja til ein torrent i køen.
    Dra og slepp torrentane eller bruk opp- og ned-knappane til høgre for å endra rekkjefølgja.

en: Search
nn: Søk

en: Show Search
nn: Vis søk

en: Show or hide the search bar
nn: Vis eller gøym søkjelinja

en: Move Top
nn: Flytt øvst

en: Move a torrent to the top of the queue
nn: Flytt ein torrent øvst i køen

en: Move a torrent up in the queue
nn: Flytt ein torrent oppover i køen

en: Move a torrent down in the queue
nn: Flytt ein torrent nedover i køen

en: Move Bottom
nn: Flytt nedst

en: Move a torrent to the bottom of the queue
nn: Flytt ein torrent nedst i køen

en: Show Uploads
nn: Vis opplastingar

en: Show all uploads
nn: Vis alle opplastingar

en: Widget to manage the torrent queue
nn: Skjermelement for handsaming av torrentkøen

en: Displays the currently downloading magnet links
nn: Viser magnet-lenkjene du lastar ned

en: Start All
nn: Start alle

en: Start all torrents
nn: Start alle torrentar

en: Stop All
nn: Stopp alle

en: Stop all torrents
nn: Stopp alle torrentar

en: Group View
nn: Gruppevising

en: Show or hide the group view
nn: Vis eller gøym gruppevisinga

en: Set max upload speed
nn: Vel høgste opplastingsfart

en: Set max download speed
nn: Vel høgste nedlastingsfart

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
nn: Nedlastingsfart: <b>%1</b><br/>Opplastingsfart: <b>%2</b><br/>Motteke: <b>%3</b><br/>Sendt: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
nn: <b>%1</b> er ferdig nedlasta.<br/>Gjennomsnittsfart: %2 ned / %3 opp.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
nn: <b>%1</b> har nådd grensa for høgste deleforhold på %2 og vart derfor stoppa.<br/>Lasta opp %3 med ein gjennomsnittsfart på %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
nn: <b>%1</b> har nådd grensa for lengste deletid på %2 timar og vart derfor stoppa.<br/>Lasta opp %3 med ein gjennomsnittsfart på %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
nn: <b>%1</b> vart stoppa grunna denne feilen: <br/>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
nn: Det vart funne øydelagde data i torrenten <b>%1</b>.<br/>Det kan vera lurt å ta ein sjekk av dataa i torrenten.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
nn: <b>%1</b> har nådd grensa for høgste deleforhold på %2 og kan ikkje leggjast i kø.<br/>Fjern grensa manuelt viss du vil halda fram delinga.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
nn: <b>%1</b> har nådd grensa for lengste deletid på %2 timar og kan ikkje leggjast i kø.<br/>Fjern grensa manuelt viss du vil halda fram delinga.

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
nn[0]: Kan ikkje dela meir enn 1 torrent. <br/>
nn[1]: Kan ikkje dela meir enn %1 torrentar. <br/>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
nn[0]: Kan ikkje lasta ned meir enn 1 torrent. <br/>
nn[1]: Kan ikkje lasta ned meir enn %1 torrentar. <br/>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
nn: Gå til «Innstillingar» → «Set opp KTorrent» viss du vil endra grensene.

en: There is not enough diskspace available.
nn: Det er ikkje nok tilgjengeleg diskplass.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
nn: Det er lite plass på disken.<br /><b>%1</b> vert lasta ned til «%2».

en: Torrent has been stopped.<br />
nn: Torrenten vart stoppa.<br />

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
nn: Eigenskapar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
nn: Bruk deltakarutveksling for å finna fleire deltakarar

en: Checked %v of %m chunks
nn: Kontrollerte %v av %m blokker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
nn: Funne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
nn: Mislukka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
nn: Ikkje lasta ned:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
nn: Lasta ned:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
nn: Feil:

en: Start all selected torrents in the current tab
nn: Start alle dei valde torrentane i den gjeldande fana

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
nn: Tving start

en: Force start all selected torrents in the current tab
nn: Tving start av alle valde torrentar i gjeldande fane

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
nn: Stopp

en: Stop all selected torrents in the current tab
nn: Stopp alle dei valde torrentane i den gjeldande fana

en: Pause all selected torrents in the current tab
nn: Set alle dei valde torrentane i den gjeldande fana på pause

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
nn: Fjern

en: Remove all selected torrents in the current tab
nn: Fjern alle dei valde torrentane i den gjeldande fana

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
nn: Start alle

en: Start all torrents in the current tab
nn: Start alle torrentane i den gjeldande fana

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
nn: Stopp alle

en: Stop all torrents in the current tab
nn: Stopp alle torrentane i den gjeldande fana

en: Remove Torrent and Data
nn: Fjern torrent og data

en: Rename Torrent
nn: Endra namn på torrent

en: Add Peers
nn: Legg til deltakarar

en: Manual Announce
nn: Manuell annonsering

en: Scrape
nn: Hent status

en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Data Directory
nn: Datamappe

en: Temporary Directory
nn: Mellombels mappe

en: Move Data
nn: Flytt data

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
nn: Innstillingar

en: Remove from Group
nn: Fjern frå gruppe

en: Check Data
nn: Kontroller data

en: Check all the data of a torrent
nn: Kontroller alle data i ein torrent

en: Copy Torrent URL
nn: Kopier torrentadresse

en: Export Torrent
nn: Eksporter torrent

en: Set the speed limits of individual torrents
nn: Vel fartsgrenser for enkelttorrentar

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
nn: Torrenten <b>%1</b> er ikkje ferdig nedlasta. Vil du sletta dei ufullstendige dataa òg?

en: Remove Download
nn: Fjern nedlastinga

en: Delete Data
nn: Fjern data

en: Keep Data
nn: Ikkje fjern data

en: Remove Torrent
nn: Fjern torrent

en: Select a directory to move the data to.
nn: Vel ei mappe å flytta dataa til.

en: Downloaded
nn: Lasta ned

en: Size
nn: Storleik

en: Uploaded
nn: Lasta opp

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
nn: Står att

en: Down Speed
nn: Nedlastingsfart

en: Up Speed
nn: Opplastingsfart

en: Time Left
nn: Tid att

en: Seeders
nn: Delarar

en: Leechers
nn: Nedlastarar

en: % Complete
nn: % ferdig

en: Share Ratio
nn: Deleforhold

en: Time Downloaded
nn: Tid lasta ned

en: Time Seeded
nn: Tid lasta opp

en: Location
nn: Plassering

en: Added
nn: Lagd til

en: How much data we have downloaded of the torrent
nn: Kor mykje data av torrenten er lasta ned

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
nn: Total storleik på torrenten (ekskluderte filer er ikkje tekne med)

en: How much data we have uploaded
nn: Kor mykje data som er lasta opp

en: Current download speed
nn: Gjeldande nedlastingsfart

en: Current upload speed
nn: Gjeldande opplastingsfart

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
nn: Kor mykje tid det er att før torrenten er ferdig nedlasta eller før høgste deleforhold er nådd, viss det er slått på

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
nn: Kor mange delarar me er kopla til (av kor mange delarar det er ifølgje deltakarsentralen)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
nn: Kor mange nedlastarar me er kopla til (av kor mange nedlastarar det er ifølgje deltakarsentralen)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
nn: Kor mange prosent av heile torrenten som er lasta ned (ekskluderte filer er ikkje tekne med)

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
nn: Deleforholdet er talet på byte som er opplasta delt på talet på bytes som er nedlasta

en: How long we have been downloading the torrent
nn: Kor lenge nedlastinga av torrenten har pågått

en: How long we have been seeding the torrent
nn: Kor lenge delinga av torrenten har pågått

en: The location of the torrent's data on disk
nn: Kvar dataa i torrenten er plassert på disken

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
nn: %1<br/>Adresse: <b>%2</b>

en: KTorrent's UPnP test application
nn: UPnP-testprogram i KTorrent

en: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
nn: &copy; 2005 – 2007 Joris Guisson og Ivan Vasic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
nn: Testprogram for UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
nn: Rutar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
nn: Fann ingen rutarar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
nn: Finn rutarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
nn: Protokoll:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
nn: Vidaresend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
nn: Angra vidaresending

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
nn: Utvida modus

en: Maximum share ratio reached.
nn: Grensa for høgste deleforhold er nådd.

en: Maximum seed time reached.
nn: Grensa for lengste deletid er nådd.

en: Uploads
nn: Opplastingar

en: Running Uploads
nn: Opplastingar som er i gang

en: Not Running Uploads
nn: Opplastingar som ikkje er i gang

en: Downloads
nn: Nedlastingar

en: Running Downloads
nn: Nedlastingar som er i gang

en: Not Running Downloads
nn: Nedlastingar som ikkje er i gang

en: Active Torrents
nn: Aktive torrentar

en: Active Downloads
nn: Aktive nedlastingar

en: Active Uploads
nn: Aktive opplastingar

en: Passive Torrents
nn: Inaktive torrentar

en: Passive Downloads
nn: Inaktive nedlastingar

en: Passive Uploads
nn: Inaktive opplastingar

en: Ungrouped Torrents
nn: Ikkje grupperte torrentar

[ctx: *.torrent]
en: Torrents
nn: Torrentar

en: All files
nn: Alle filer

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
nn: Høgste tal på nedlastingar (0 = uavgrensa)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
nn: Høgste tal på delarar (0 = uavgrensa)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
nn: Skal nedlastingar startast sjølv om det er lite diskplass att?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
nn: Høgste tal tilkoplingar som er tillatne på kvar torrent (0 = uavgrensa)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
nn: Høgste tal tilkoplingar som er tillatne på alle torrentane til saman (0 = uavgrensa)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
nn: Høgste tillatne opplastingsfart i KiB/s (0 = uavgrensa)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
nn: Høgste tillatne nedlastingsfart i KiB/s (0 = uavgrensa)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
nn: Høgste deleforhold (0 = uavgrensa)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
nn: Vis fartsikon i systemtrauet

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
nn: Bandbreidde for nedlasting (i kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
nn: Bandbreidde for opplasting (i kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
nn: Vis varsel når torrentar er ferdig nedlasta.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
nn: Hald fram med å dela torrentar som er ferdig nedlasta

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
nn: Mappe for lagring av mellombelsfiler

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
nn: Om nedlastingar automatisk skal lagrast i den valde lagringsmappa

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
nn: Mappe for lagring av nedlasta filer

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
nn: Om torrentfiler automatisk skal kopierast til den valde torrentkopimappa

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
nn: Mappe for kopiar av torrentfiler

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
nn: Om det skal sendast ei sjølvvald IP-adresse til deltakarsentralen

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
nn: Mappa som sist vart brukt som lagringsmappe

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
nn: IP-adresse som skal sendast til deltakarsentralen

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
nn: Tid mellom oppdatering av brukargrensesnitt

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
nn: Støtte for DHT

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
nn: DHT-port

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
nn: Talet på opplastingsplassar

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
nn: Kolonnane i KTorrent-vindauget

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
nn: Viss det ikkje er nok plass til å fullføra nedlastinga, og det er mindre ledig diskplass enn dette, vert nedlastinga av torrenten stoppa.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
nn: Om ferdige nedlastingar automatisk skal flyttast til den valde mappa for ferdige nedlastingar

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
nn: Mappe for lagring av ferdige nedlastingar

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
nn: Lengste deletid i timar (0 = uavgrensa)

en: Plugins
nn: Programtillegg

en: Warning: %1
nn: Åtvaring: %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
nn: <img src="available_color">&nbsp; – blokker som er lasta ned<br/><img src="unavailable_color">&nbsp; – blokker som skal lastast ned<br/><img src="excluded_color">&nbsp; – blokker som ikkje skal lastast ned

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
nn: Torrenten «%1» har nådd grensene for høgste deleforhold og lengste deletid. Vil du oversjå desse og starta delinga likevel?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
nn: Torrenten «%1» har nådd grensa for høgste deleforhold. Vil du oversjå dette og starta delinga likevel?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
nn: Torrenten «%1» har nådd grensa for lengste deletid. Vil du oversjå dette og starta delinga likevel?

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
nn: Det er ikkje nok plass på disken til å lasta ned denne torrenten. Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Insufficient disk space for %1
nn: Ikkje nok diskplass for «%1»

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
nn: Det er ikkje nok plass på disken til å lagra dei påfølgjande nedlastingane. Vil du starta dei likevel?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
nn: Desse torrentane har nådd grensa for lengste deletid. Vil du starta dei likevel?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
nn: Desse torrentane har nådd grensa for høgste deleforhold. Vil du starta dei likevel?

en: Error starting torrent %1: %2
nn: Feil ved oppstart av torrenten %1: %2

en: Error
nn: Feil

en: Error stopping torrent %1: %2
nn: Feil ved stopp av torrenten %1: %2

en: File
nn: Fil

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
nn: Klarar ikkje skriva forbi slutten av mmap-mellomlageret.

en: Scheduler
nn: Planleggjar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
nn: Spesielle grenser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
nn: Bruk desse globale grensene når pauseskjermen vert slått på, i staden for dei som er sette opp i nettverksinnstillingane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
nn: Bruk andre fartsgrenser når pauseskjermen vert slått på

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
nn: Global opplastingsgrense når pauseskjermen er slått på.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
nn: Global nedlastingsgrense når pauseskjermen er slått på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
nn: Bakgrunnsfarge på planen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
nn: Bakgrunnsfargen på planen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
nn: Farge på linjene på planen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
nn: Fargen på linjene på planen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
nn: Farge på planelement:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
nn: Fargen på dei vanlege elementa på planen.

en: Bandwidth Scheduler
nn: Bandbreiddeplanlegging

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
nn: Rediger eit element

en: Add an item
nn: Legg til oppføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
nn: Frå:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_from) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_to)
en: hh:mm
nn: tt:mm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
nn: Til:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
nn: Frå:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
nn: Til:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
nn: Grenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
nn: Nedlastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
nn: Opplastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
nn: Når pauseskjermen vert slått på:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
nn: Tilkoplingsgrenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
nn: Vel tilkoplingsgrenser

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
nn: Bandbreiddeplan

en: Cannot open file %1: %2
nn: Klarar ikkje opna fila «%1»: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
nn: Fila «%1» er øydelagd eller ikkje ei gyldig KTorrent-planfil.

en: Edit the bandwidth schedule
nn: Rediger bandbreiddeplanen

en: Load Schedule
nn: Opna plan

en: Save Schedule
nn: Lagra plan

en: New Item
nn: Nytt element

en: Remove Item
nn: Fjern element

en: Edit Item
nn: Rediger element

en: Clear Schedule
nn: Tøm planen

en: KTorrent scheduler files
nn: KTorrent-planfiler

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
nn: Dette elementet kjem i konflikt med eit anna element på planen og kan derfor ikkje endrast.

en: %1 Down
    %2 Up
nn: %1 ned
    %2 opp

en: Current schedule: unlimited upload and download
nn: Gjeldande plan: uavgrensa ned- og opplasting

en: Current schedule:
nn: Gjeldande plan:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
nn: Rekkjefølgje på filnedlasting

en: File download order for <b>%1</b>:
nn: Rekkjefølgje på filnedlasting for <b>%1</b>:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
nn: Rekkjefølgje på filnedlasting for:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
nn: Om det skal takast i bruk ei sjølvvald nedlastingsrekkjefølgje eller ikkje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
nn: Ei sjølvvald nedlastingsrekkjefølgje er i bruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
nn: Sorter på

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
nn: Rekkjefølgja filene i ein torrent skal lastast ned i. Fila øvst vil verta lasta ned først, deretter den andre, den tredje osb.

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
nn: <img src="available_color">&nbsp; – blokker som er tilgjengelege<br/><img src="unavailable_color">&nbsp; – blokker som er utilgjengelege<br/><img src="excluded_color">&nbsp; – blokker som ikkje skal lastast ned

en: Chunk
nn: Blokk

en: Progress
nn: Framgang

en: Peer
nn: Deltakar

en: Files
nn: Filer

en: Number of the chunk
nn: Blokktalet

en: Download progress of the chunk
nn: Framdrift for nedlastinga av blokka

en: Which peer we are downloading it from
nn: Kva for deltakar det vert lasta ned frå

en: Download speed of the chunk
nn: Nedlastingsfart for blokka

en: Which files the chunk is located in
nn: Kva for filer blokka er ein del av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
nn: Blokker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
nn: I alt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
nn: Lastar ned no:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
nn: Ikkje medrekna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
nn: Igjen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
nn: Storleik:

[ctx: Open file]
en: Open
nn: Opna

[ctx: Open file with]
en: Open With
nn: Opna med

en: Check File
nn: Sjekk fil

en: Download first
nn: Last ned først

en: Download normally
nn: Last ned som vanleg

en: Download last
nn: Last ned til slutt

en: Delete File(s)
nn: Slett fil(er)

en: Move File
nn: Flytt fil

en: Collapse Folder Tree
nn: Fald saman mappetreet

en: Expand Folder Tree
nn: Utvid mappetreet

en: File Tree
nn: Filtre

en: File List
nn: Filliste

en: Show Filter
nn: Vis filter

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
nn[0]: Du vil mista alle data i denne fila. Er du sikker på at du vil halda fram?
nn[1]: Du vil mista alle data i desse filene. Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Info Widget
nn: Informasjonstillegg

en: Displays status information about a torrent
nn: Viser statusen til ein torrent

[ctx: @title:tab]
en: Files
nn: Filer

en: Shows all the files in a torrent
nn: Viser alle filene i ein torrent

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
nn: Viser alle deltakarane som er tilkopla ein torrent

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
nn: Viser alle blokkene du lastar ned i ein torrent

en: Displays information about all the trackers of a torrent
nn: Viser informasjon om alle deltakarsentralane i ein torrent

en: Webseeds
nn: Vevkjelder

en: Displays all the webseeds of a torrent
nn: Viser alle vevkjeldene i ein torrent

[ctx: @title:column]
en: Preview
nn: Førehandsvising

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
nn: % ferdig

[ctx: Download first]
en: First
nn: Først

[ctx: Download last]
en: Last
nn: Sist

[ctx: Preview available]
en: Available
nn: Tilgjengeleg

[ctx: Preview pending]
en: Pending
nn: Ventar

[ctx: No preview available]
en: No
nn: Nei

en: %1 %
nn: %1 %

[ctx: preview available]
en: Available
nn: Tilgjengeleg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
nn: Faner

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
nn: Om deltakarfanene skal visast nedst i vindauget eller ikkje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
nn: Vis liste over deltakarar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
nn: Om blokkfana skal visast nedst i vindauget eller ikkje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
nn: Vis lista over blokker som vert lasta ned no

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
nn: Om deltakarsentralfana skal visast nedst i vindauget eller ikkje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
nn: Vis liste over deltakarsentralar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
nn: Vis liste over vevkjelder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
nn: Filprioritetsfargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
nn: Førsteprioritet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
nn: Låg prioritet:

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
nn: Vis fana for deltakarvising i hovudvindauget

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
nn: Vis fana for blokknedlastingar i hovudvindauget

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
nn: Vis fana for vising av deltakarsentralar i hovudvindauget

en: Kick Peer
nn: Fjern deltakar

en: Ban Peer
nn: Utesteng deltakar

[ctx: Choked]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: Not choked]
en: No
nn: Nei

[ctx: Snubbed]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: Not snubbed]
en: No
nn: Nei

[ctx: Interested]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: Not Interested]
en: No
nn: Nei

[ctx: Interesting]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: Not Interesting]
en: No
nn: Nei

en: Address
nn: Adresse

en: Country
nn: Land

en: Client
nn: Program

en: Choked
nn: Forhindra

en: Snubbed
nn: Ignorert

en: Availability
nn: Tilgjenge

en: Score
nn: Poeng

en: Upload Slot
nn: Opplastingsplass

en: Requests
nn: Førespurnadar

en: Interested
nn: Interessert

en: Interesting
nn: Interessant

en: IP address of the peer
nn: IP-adressa til deltakaren

en: Country the peer is in
nn: Landet deltakaren er i

en: Which client the peer is using
nn: Kva for klient deltakaren brukar

en: Download speed
nn: Nedlastingsfart

en: Upload speed
nn: Opplastingsfart

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
nn: Om deltakaren forhindrar deg eller ikkje. Du får ikkje tilsendt data viss deltakaren forhindrar deg i det.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
nn: «Ignorert» tyder at deltakaren ikkje har sendt deg data dei siste to minutta

en: How much data the peer has of the torrent
nn: Kor mykje data deltakaren har av torrenten

en: Whether or not the peer has DHT enabled
nn: Om DHT er i bruk for torrenten eller ikkje

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
nn: Poengsummen til deltakaren. KTorrent brukar denne til å avgjera om det skal lastast opp til han eller ikkje.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
nn: Berre deltakarar som har ein opplastingsplass får data av deg

en: The number of download and upload requests
nn: Talet på førespurnadar om ned- og opplasting

en: How much data we have downloaded from this peer
nn: Kor mykje data du har lasta ned frå denne deltakaren

en: How much data we have uploaded to this peer
nn: Kor mykje data du har lasta opp til denne deltakaren

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
nn: Om deltakaren er interessert i å lasta ned data frå deg

en: Whether we are interested in downloading from this peer
nn: Om du er interessert i å lasta ned data frå denne deltakaren

en: Private
nn: Privat

en: Public
nn: Offentleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
nn: Informasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
nn: Gjennomsnittleg nedlastingsfart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
nn: Gjennomsnittleg opplastingsfart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
nn: Nedlasta blokker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
nn: Tilgjengelege blokker:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
nn: Deler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
nn: Deleforhold:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
nn: Høgste deleforhold:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
nn: Tidsgrense:

en: URL
nn: Nettadresse

en: Times Downloaded
nn: Gongar lasta ned

en: Next Update
nn: Neste oppdatering

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
nn: Det finst allereie ein deltakarsentral med namn <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
nn: Fjern filsentral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
nn: Oppdater filsentralane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
nn: Tilbakestill til standard

en: Speed
nn: Fart

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
nn: Du kan ikkje leggja til vevkjelda «%1». Ho er allereie med på lista over vevkjelder.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
nn: Du kan ikkje fjerna vevkjelda «%1». Ho er ein del av torrenten.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
nn: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vevkjelde som skal leggjast til i torrenten.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Merk: </span>Berre http-vevkjelder er støtta.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
nn: Legg til vevkjelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
nn: Fjern vevkjelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
nn: Bruk alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
nn: Ta alle ut av bruk

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
nn: Gjer om …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
nn: Gjer om blokklista til KTorrent-format. Dette kan ta litt tid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
nn: &Avbryt

en: Loading txt file...
nn: Opnar txt-fil …

en: There are no IP addresses to convert in %1
nn: Det er ingen IP-adresser å gjera om i «%1»

en: 7z files are not supported
nn: 7z-filer er ikkje støtta

en: Cannot open zip file %1.
nn: Klarar ikkje opna zip-fila «%1».

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
nn: Klarar ikkje finna blokklista i zip-fila «%1».

en:  day |  days
nn[0]:  dag
nn[1]:  dagar

en: Status: Loaded and running.
nn: Status: opna og starta.

en: Status: Not loaded.
nn: Status: ikkje opna.

en: Status: Downloading and converting new block list...
nn: Status: lastar ned og gjer om ei ny blokkliste …

en: No update done yet.
nn: Ikkje oppdatert enno.

en: %1 (Last update attempt failed.)
nn: %1 (siste oppdateringsforsøk var mislukka)

en: Never
nn: Aldri

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
nn: Innstillingar for IP-blokkering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
nn: PeerGuardian-filterfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
nn: Kryss av her viss du vil at IP-filtertillegget skal verka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
nn: Bruk PeerGuardian-filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
nn: IP-filterfil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
nn: Filterfil som skal brukast. Dette kan vera anten ei lokal fil, eller ei ekstern.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
nn: Last ned og konverter IP-filterfila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
nn: Last &ned / konverter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
nn: Automatisk oppdatering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
nn: Kryss av her viss du vil oppdatera filter fila automatisk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
nn: Oppdater fila kvar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
nn: Tid mellom oppdateringar, i dagar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
nn: Sist oppdatert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
nn: Neste oppdatering:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
nn: Filteradresse på nivå 1

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
nn: Vil du bruka eit nivå 1-filter?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
nn: Bruk rikt tekstformat på loggen

en: Log Level
nn: Loggnivå

en: Debug
nn: Feilsøking

en: Notice
nn: Merknadar

en: Important
nn: Viktige

en: All
nn: Alle

en: None
nn: Ingen

en: Log Viewer
nn: Loggvisar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
nn: Om det skal brukast rikt tekstformat eller ikkje i loggvisaren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
nn: Bruk rikt tekstformat i loggvisaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
nn: Plassering av loggvindauge:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
nn: Særskild aktivitet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
nn: Dokkpanel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
nn: Torrentaktivitet

en: Log
nn: Logg

en: View the logging output generated by KTorrent
nn: Vis loggen frå KTorrent

en: Suspend Output
nn: Avslutt visinga

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
nn: <font color="#FF0000">Loggvisinga er avslutta</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
nn: <font color="#00FF00">Loggvisinga er starta att</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
nn: Bruk berre på offentlege torrentar

en: Copy Magnet URI
nn: Kopier magnet-adresse

en: Magnet link copied to clipboard
nn: Magnetlenkja er kopiert til utklippstavla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
nn: Magnetgenerator

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
nn: Oppsett for magnetgenerator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
nn: Legg til sjølvvald adresse til deltakarsentral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
nn: Legg til namn

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
nn: Mediespelarmeny

en: Ready to play
nn: Klar for avspeling

en: Playing: <b>%1</b>
nn: Spelar <b>%1</b>

en: Available
nn: Tilgjengeleg

en: Pending
nn: Ventar

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
nn: <b>%1</b><br/>Førehandsvising: %2<br/>Nedlasta: %3 %

en: Media Player
nn: Mediespelar

en: Play
nn: Spel

en: Stop
nn: Stopp

en: Previous
nn: Førre

en: Next
nn: Neste

en: Show Video
nn: Vis video

en: Add Media
nn: Legg til medium

en: Clear Playlist
nn: Tøm speleliste

en: Toggle Fullscreen
nn: Slå av/på fullskjerm

en: Movie player
nn: Mediespelar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
nn: Last om att

en: Title
nn: Tittel

en: Length
nn: Lengd

en: Year
nn: År

en: KTorrent is playing a video.
nn: KTorrent spelar ein film.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
nn: Om torrenten skal opnast stilt eller ikkje.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
nn: Sletting er valt.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
nn: Flytting er valt.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
nn: Søk òg gjennom undermapper.

[ctx: folder name part]
en: loaded
nn: lasta

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
nn: Søk i mappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
nn: Mapper det skal søkjast etter torrentar i:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
nn: Liste over mapper dette programtillegget skal søkja etter torrentar i.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
nn: Legg til ei ny mappe det skal søkjast i.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
nn: Legg til mappe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
nn: Fjern ei mappe frå lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
nn: Fjern mappe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
nn: Opna torrentane utan å stilla spørsmål.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
nn: Søk i undermapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
nn: Fjern torrentfila etter innlasting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
nn: Flytt torrentfiler som er lasta inn til ei undermappe med namn «lasta». Viss mappa ikkje finst, vert ho oppretta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
nn: Flytt torrentfila til «lasta»-mappa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
nn: Legg torrentane som er opna med dette programtillegget til i ei gruppe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
nn: Gruppa torrentar skal leggjast til.

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
nn: Søkjeverktøylinje

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
nn: Gjeldande søkjemotor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
nn: Bruk standard nettlesar

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
nn: Bruk sjølvvald nettlesar

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
nn: Adresse til køyrefila til nettlesaren

[ctx: plugin name]
en: Search
nn: Søk

en: Search for %1
nn: Søk etter %1

en: Failed to parse %1
nn: Klarte ikkje tolka «%1»

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
nn: Søkjeinnstillingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
nn: Tøm kombinasjonsboksane i søkjeloggen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
nn: Tøm kombinasjonsboksane i søkjeloggen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
nn: Om søk skal opnast i ein ekstern nettlesar eller ikkje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
nn: Opna søk i ekstern nettlesar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
nn: Bruk standardnettlesaren som er vald i systemoppsettet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
nn: Bruk ein sjølvvald nettlesar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
nn: Adresse til sjølvvald nettlesar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
nn: Adressa til den sjølvvalde nettlesaren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
nn: Søkjemotorar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
nn: Legg til ein ny søkjemotor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
nn: Fjern alle valde søkjemotorar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
nn: &Fjern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
nn: Fjern alle søkjemotorar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
nn: &Fjern alle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
nn: Legg til alle standardsøkjemotorar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
nn: Legg til &standard

en: Add a Search Engine
nn: Legg til ein søkjemotor

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
nn: Skriv inn vertsnamnet til søkjemotoren (for eksempel www.google.no):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
nn: Opensearch er ikkje støtta av %1. Du må skriva inn søkjeadressa manuelt. Adressa må innehalda {searchTerms}, slik at KTorrent kan byta dette ut med det du søkjer etter.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
nn: Adressa «%1» inneheld ikkje {searchTerms}.

en: Search Text
nn: Søkjetekst

en: Search Engine
nn: Søkjemotor

en: Search Engine Label
nn: Namn på søkjemotor

en:  Engine:
nn:  Søkjemotor:

en: Do you want to download or save the torrent?
nn: Vil du lasta ned eller lagra torrenten?

en: Download Torrent
nn: Last ned torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
nn: Last ned

en: Home
nn: Heim

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
nn: Ver fri.

en: Search the web for torrents.
nn: Søk på nettet etter torrentar.

en: Save %1 to
nn: Lagra %1 til

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
nn: Avslutting

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
nn: Avsluttingsverktøylinje

en: Lock
nn: Lås

en: Sleep (suspend to RAM)
nn: Kvilemodus til minnet

en: Hibernate (suspend to disk)
nn: Kvilemodus til disken

en: When all torrents finish downloading
nn: Når alle torrentane er ferdig nedlasta

en: When all torrents finish seeding
nn: Når alle torrentane er ferdig delte

en: When the events below happen
nn: Når hendingane under skjer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
nn: Avsluttingsinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
nn: Handling som skal utførast;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
nn: Utfør handlinga når:

en: Shutdown Enabled
nn: Avslutting er slått på

en: Configure Shutdown
nn: Set opp avslutting

en: Downloading finishes
nn: Nedlastinga er ferdig

en: Seeding finishes
nn: Delinga er ferdig

en: Event
nn: Hending

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
nn: Tilkoplingar

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
nn: Tilkoplingar

en: Nodes
nn: Nodar

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
nn: Tilkopla nedlastarar

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
nn: Nedlastarar i sverm

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
nn: Tilkopla delarar

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
nn: Delarar i svermar

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
nn: Tilkopla nedlastarar på kvar torrent, i snitt

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
nn: Tilkopla delarar på kvar torrent, i snitt

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
nn: Tilkopla nedlastarar på kvar aktive torrent, i snitt

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
nn: Tilkopla delarar på kvar aktive torrent, i snitt

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
nn: Nodar

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
nn: Oppgåver

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
nn: Last ned

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
nn: Gjeldande fart

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
nn: Gjennomsnitt

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
nn: Grense

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
nn: Vising

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
nn: Bruk kantutjamning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
nn: Teikn opp rutenett i bakgrunnen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
nn: Lokalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
nn: (du må lasta om att programtillegget etter endring)

en: Unknown
nn: Ukjend

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
nn: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Skildring:</h1><ul type='square'>

en: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>&nbsp;&nbsp;</span>&nbsp;—&nbsp;%2</li>
nn: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>&nbsp;&nbsp;</span>&nbsp;–&nbsp;%2</li>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
nn: Lagra som bilete …

en: Select path to save image…
nn: Vel adresse for lagring av biletet …

en: Image files
nn: Biletefiler:

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
nn: Oppdater grafane ved kvar n-te oppdatering av grensesnittet

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
nn: Tid i millisekund mellom kvar datainnhenting

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
nn: Måte for å avgjera høgste verdi på skalaen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
nn: Om delarar i svermar skal visast

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
nn: Om nedlastarar i svermar skal visast

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
nn: Eksempel for vising på nedlastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
nn: Eksempel for vising på deltakardiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
nn: Eksempel for vising på opplastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
nn: Eksempel for vising på tilkoplingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
nn: Eksempel for vising på DHT-diagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
nn: Farge på fart på nedlastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
nn: Farge på gjennomsnitt på nedlastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
nn: Farge på grense på nedlastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
nn: Farge på gjennomsnitt frå nedlastarar på deltakardiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
nn: Farge på gjennomsnitt til nedlastarar på deltakardiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
nn: Farge på gjennomsnitt frå delarar på deltakardiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
nn: Farge på gjennomsnitt til delarar på deltakardiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
nn: Farge på delarar på deltakardiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
nn: Farge på fart på opplastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
nn: Farge på gjennomsnitt på opplastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
nn: Farge på grense på opplastingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
nn: Farge på tilkopla nedlastarar på tilkoplingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
nn: Farge på nedlastarar i svermar på tilkoplingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
nn: Farge på tilkopla delarar på tilkoplingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
nn: Farge på delarar i svermar på tilkoplingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
nn: Farge på snittalet på tilkopla nedlastarar på kvar torrent på tilkoplingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
nn: Farge på snittalet på tilkopla delarar på kvar torrent på tilkoplingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
nn: Farge på snittalet på tilkopla nedlastarar på kvar aktive torrent på tilkoplingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
nn: Farge på snittalet på tilkopla delarar på kvar aktive torrent på tilkoplingsdiagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
nn: Farge på nodar i DHT-diagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
nn: Farge på oppgåver på DHT-diagrammet

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
nn: Vil du bruka kantutjamning på diagram?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
nn: Skal det teiknast opp eit grått rutenett i bakgrunnen?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
nn: Skjermelementtypen som vert brukt for oppteikning av diagram

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
nn: Målingstal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
nn: Høgste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
nn: Vis delarar i svermar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
nn: Vis nedlastarar i svermar

[ctx: @title:window]
en: Statistics
nn: Statistikk

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
nn: Fart

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
nn: Fartsgrense

en: Speed charts
nn: Fartsdiagram

en: Displays charts about download and upload speed
nn: Viser diagram over ned- og opplastingsfart

en: Connections charts
nn: Tilkoplingsdiagram

en: Displays charts about connections
nn: Viser diagram over tilkoplingar

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
nn[0]: %2
    1 aktivt filter
nn[1]: %2
    %1 aktive filter

en: <b>Not Loaded</b>
nn: <b>Ikkje lasta inn</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
nn: <b>Feil ved nedlasting: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
nn: <b>Lastar ned</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
nn: Filter i bruk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
nn: Last om att kvart:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
nn: Tid mellom kvar automatiske omlasting av kjelda.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
nn:  minutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
nn: Infokapslar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
nn: Filter

en: Date Published
nn: Utgjevingsdato

en: Edit Filter
nn: Rediger filter

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
nn: Det finst alt eit filter med namn «%1». Filternamn må vera unike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nn: Namn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
nn: Tekstsamsvar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
nn: Som standard er jokerteiknsyntaks støtta. Viss du vil bruka regulære uttrykk, må du slå funksjonen på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
nn: Tekstane er regulære uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
nn: Skil mellom store og små bokstavar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
nn: Sesongar og episodar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
nn: Gje treff på sesong og episode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
nn: Sesongar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
nn: Oppgje kva for sesongar som skal lastast ned, skilde med komma. Du kan også oppgje rekkjer ved å bruka bindestrek.
    
    For eksempel: «1, 3-6, 9».
    
    Dette lastar ned sesongane 1, 3, 4, 5, 6 og 9.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
nn: Episodar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
nn: Oppgje kva for episodar som skal lastast ned, skilde med komma. Du kan også oppgje rekkjer ved å bruka bindestrek.
    
    For eksempel: «1, 3-6, 9».
    
    Dette lastar ned episodane 1, 3, 4, 5, 6 og 9.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
nn: Ikkje last ned fleire element for same sesong og episode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
nn: Last ned torrentar frå søkjetreff

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
nn: Last ned torrentar utan søkjetreff

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
nn: Legg til i gruppe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
nn: Opna torrentane stilt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
nn: Filtrer på kjelde:

en: Aborted
nn: Avbroten

en: Timeout when downloading feed
nn: Tidsavbrot ved nedlasting av kjelda

en: Unknown hostname
nn: Ukjent vertsnamn

en: File not found
nn: Fann ikkje fila

en: Invalid feed data
nn: Ugyldig kjeldedata

en: Success
nn: Vellukka

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
nn: Kjeldeverktøylinje

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
nn: Klarte ikkje finna noka gyldig lenkje til ein torrent på %1

en: Add/Remove Filters
nn: Legg til / fjern filter

en: Feed: <b>%1</b>
nn: Kjelde: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
nn: Handsam filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
nn: Kjelde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
nn: Filter i bruk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
nn: Tilgjengelege filter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
nn: Fjern alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
nn: Nytt filter

en: Syndication
nn: Kjeldehandsaming

en: Manages RSS and Atom feeds
nn: Handsamar RSS- og Atom-kjelder

en: Enter the URL
nn: Skriv inn adressa

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
nn: Skriv inn adressa til RSS- eller Atom-kjelda.

en: Failed to load feed %1: %2
nn: Klarte ikkje lasta inn kjelda %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
nn: Klarte ikkje oppretta mappe for kjelda %1: %2

en: Add New Filter
nn: Legg til nytt filter

en: Add Feed
nn: Legg til kjelde

en: Remove Feed
nn: Fjern kjelde

en: Rename
nn: Endra namn

en: Add Filter
nn: Legg til filter

en: Remove Filter
nn: Fjern filter

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
nn: Standard UPnP-eining som skal brukast

en: Device
nn: Eining

en: Ports Forwarded
nn: Portane vart vidaresende

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
nn: Modellnamn: <b>%1</b><br/>Produsent: <b>%2</b><br/>Modellskildring: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
nn: Viser status for UPnP-tillegget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
nn: Sjekk på nytt
