ktorrent - en to pl translation catalogue (1235 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
pl: KTorrent nie może ustanowić połączenia, ponieważ port TCP %1 jest używany przez inny program.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
pl: KTorrent nie może ustanowić połączenia, ponieważ port UDP %1 jest używany przez inny program.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
pl: Otwieranie torrenta <b>%1</b> sprawiłoby współdzielenie jednego lub więcej plików z następującymi torrentami. Torrenty nie mają pozwolenia, aby zapisywać do tych samych plików.

en: KTorrent is running one or more torrents
pl: Uruchomiony jest jeden lub więcej torrentów

en: Cannot create torrent: %1
pl: Nie można utworzyć torrenta: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
pl: Jeden lub więcej wolumenów przechowywania nie jest zamontowanych. Aby uruchomić tego torrenta muszą one zostać zamontowane.

en: Retry
pl: Ponów

en: Storage volume %1 is not mounted
pl: Wolumen przechowywania %1 nie jest zamontowany

en: Storage volumes %1 are not mounted
pl: Wolumeny przechowywania %1 nie są zamontowane

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
pl: Brakuje niektórych plików torrenta "%1". 
    Czy chcesz je utworzyć ponownie, czy pominąć ich pobieranie?

en: Data files are missing
pl: Brakuje plików z danymi

en: Cannot deselect missing files: %1
pl: Nie można odznaczyć brakujących plików: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
pl: Nie można odtworzyć brakujących plików: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
pl: Brakuje pliku torrenta %1, gdzie zapisywane są dane.
    Czy chcesz utworzyć go na nowo?

en: Data file is missing
pl: Brakuje pliku z danymi

en: Cannot recreate data file: %1
pl: Nie można utworzyć ponownie pliku danych: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
pl: Niepoprawne łącze magnet bittorrent: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
pl: Zamierzasz pobrać łącze magnet, a DHT jest wyłączone. W celu uzyskania lepszych rezultatów, włącz DHT.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
pl: Podaj adres IP lub nazwę komputera oraz numer portu uczestnika, którego chcesz dodać:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
pl: Uczestnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
pl: <p>Tutaj powinieneś podać adres IP lub nazwę hosta uczestnika, z którym chcesz się połączyć.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Zauważ:</span> Akceptowane są zarówno adresy IPv4 jak i IPv6</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
pl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
pl: Zamknij

en: Show a file tree
pl: Pokaż drzewo plików

en: Show a file list
pl: Pokaż wykaz plików

en: Filter
pl: Filtr

en: Opening %1
pl: Otwieranie %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
pl: Niektóre pliki pobieranego torrenta zostały znalezione w katalogu zakończonych pobierań. Czy chcesz je zaimportować i użyć tego katalogu jako miejsca?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
pl: Znaleziono wszystkie pliki pobieranego torrenta w katalogu zakończonych pobierań. Czy chcesz je zaimportować i użyć tego katalogu jako miejsca?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
pl: Znaleziono plik <b>%1</b> w katalogu zakończonych pobierań. Czy chcesz go zaimportować?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
pl: Katalog %1 nie istnieje. Czy chcesz go utworzyć?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
pl: Odznaczono następujące istniejące pliki. Możesz utracić wszystkie dane. Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: Yes, delete the files
pl: Tak, usuń pliki

en: No, keep the files
pl: Nie, zachowaj pliki

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
pl: Otwieranie torrenta <b>%1</b> sprawiłoby współdzielenie jednego lub więcej plików z następującymi torrentami. Torrenty nie mają pozwolenia, aby zapisywać do tych samych plików. Wybierz inne miejsce.

en: All Torrents
pl: Wszystkie torrenty

en: <b>Unable to determine free space</b>
pl: <b>Nie można określić wielkości wolnego miejsca</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
pl: %1 (%2 w użyciu przez istniejące pliki)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
pl: brakuje %1

en: Existing files: <b>None</b>
pl: Istniejące pliki: <b>Brak</b>

en: Existing files: <b>All</b>
pl: Istniejące pliki: <b>Wszystkie</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
pl: Istniejące pliki: <b>%1</b> z <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
pl: Istniejący plik: <b>Nie</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
pl: Istniejący plik: <b>Tak</b>

en: Clear History
pl: Wyczyść historię

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
pl: Wybierz pliki, które chcesz pobrać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
pl: Pobierz do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
pl: Historia wszystkich ostatnio używanych miejsc pobierania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
pl: Po zakończeniu pobierania torrenta przenosi pliki do określonego miejsca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
pl: Po ukończeniu przenieś do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
pl: Historia wszystkich ostatnio używanych miejsc po ukończeniu pobierania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
pl: Kodowanie tekstu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
pl: Wszystkie pliki w torrencie. Można je zmienić przez podwójne kliknięcie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
pl: Wybierz wszystko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
pl: Usuń zaz&naczenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
pl: Zwiń wszystko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
pl: Rozwiń wszystko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
pl: Nie znaleziono plików

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
pl: Grupa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
pl: Uruchom torrenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
pl: <p>Gdy znaleziono istniejące pliki, pomiń sprawdzanie danych i przyjmij, że pliki te zostały w pełni pobrane.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Uwaga: </span>zrób tak tylko wtedy, gdy jesteś tego absolutnie pewny.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
pl: Pomiń sprawdzanie danych, jeśli znaleziono już istniejące pliki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
pl: Wolne miejsce na dysku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
pl: Wymagane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
pl: Dostępne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
pl: Po pobraniu:

en: Cannot load the torrent file: %1
pl: Nie można wczytać pliku torrenta: %1

en: Cannot open %1: %2
pl: Nie można otworzyć %1: %2

en: Failed to create %1: %2
pl: Nie udało się utworzyć %1: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
pl: Zaimportuj istniejący torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
pl: Dane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
pl: Wybierz plik torrenta i powiązane z nim dane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
pl: Za&importuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
pl: &Anuluj

en: Select the directory where the data now is.
pl: Wybierz katalog, który zawiera dane

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
pl: Wybrane miejsce nie zawiera plików z danymi. Czy chcesz utworzyć wszystkie pliki w tym miejscu?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
pl: Nowe miejsce nie zawiera wszystkich danych. Część plików brakuje. Czy chcesz utworzyć brakujące pliki w tym miejscu?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
pl: Wybrane miejsce nie zawiera pliku z danymi. Czy chcesz utworzyć plik w tym miejscu?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
pl: Brakuje plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
pl: Brakuje następujących plików:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
pl: Ich już tutaj nie ma, utwórz je na nowo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
pl: Utwórz ponownie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
pl: Nie pobieraj brakujących plików.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
pl: Nie pobieraj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
pl: Pliki zostały przeniesione do innego miejsca, wybierz nowe miejsce.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
pl: Wybierz nowe miejsce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
pl: Zaniechaj, nie rozpoczynaj torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
pl: Anuluj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
pl: Otwórz URL

en: Error fetching tracker list
pl: Błąd pobierania listy serwerów śledzących

en: Please check if the URL in Settings > Advanced > Tracker list URL is reachable.
pl: Sprawdź czy adres URL w Ustawienia > Rozszerzone > Adres URL listy serwerów śledzących jest osiągalny.

en: Invalid URL: %1
pl: Nieprawidłowy URL: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
pl: Otwórz bez potwierdzania

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
pl: Ograniczenia szybkości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
pl: Ograniczenia szybkości na torrent (naciśnij dwukrotnie, aby edytować):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
pl: Filtr:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
pl: Ograniczenia globalne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
pl: Największa szybkość pobierania:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
pl: Bez ograniczenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
pl: Największa szybkość wysyłania:

en: Download Limit
pl: Ograniczenie pobierania

en: Upload Limit
pl: Ograniczenie wysyłania

en: Assured Download Speed
pl: Gwarantowana szybkość pobierania

en: Assured Upload Speed
pl: Gwarantowana szybkość wysyłania

en: No assured speed
pl: Niegwarantowana szybkość

en: Create A Torrent
pl: Utwórz torrent

en: Only HTTP is supported for webseeding.
pl: Serwery rozsyłające obsługują tylko protokół HTTP.

en: You must select a file or a folder.
pl: Musisz wybrać plik lub katalog.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
pl: Serwer śledzący nie został dodany. Czy na pewno chcesz utworzyć ten torrent?

en: You must add at least one node.
pl: Należy dodać przynajmniej jeden węzeł sieciowy.

en: Choose a file to save the torrent
pl: Wybierz plik do zapisania torrenta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
pl: Utwórz torrent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
pl: Plik lub katalog do utworzenia torrenta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectDirectory)
en: Select Directory
pl: Wybierz katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectFile)
en: Select File
pl: Wybierz plik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
pl: Rozmiar każdej części:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
pl: Rozpocznij rozsyłanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
pl: Torrent prywatny (DHT niedozwolony)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
pl: Rozproszony (tylko DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
pl: Dodaj torrent do grupy:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
pl: Serwery śledzące

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
pl: Przesuń w górę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
pl: Przesuń w dół

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
pl: Węzły DHT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
pl: Węzeł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
pl: Adres IP lub nazwa komputera

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
pl: Serwery rozsyłające HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Policy for the %1 group
pl: Reguły dla grupy %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
pl: Domyślne miejsce zapisywania dla torrentów z tej grupy. <br/><br/>Jest to używane tylko w oknie dialogowym wyboru pliku, gdy zmienisz grupę, to miejsce pobierania, w oknie dialogowym, zostanie ustawione na to miejsce. Nadal możesz je zastąpić, jeśli będziesz chciał.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
pl: Domyślne miejsce zapisu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
pl: Domyślne miejsce przeniesienia przy ukończeniu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
pl: Domyślne miejsce przenoszenia przy ukończeniu pobierania dla torrentów z tej grupy. <br/><br/>Jest to używane tylko w oknie dialogowym wyboru pliku, gdy zmienisz grupę, to miejsce przenoszenia, w oknie dialogowym, zostanie ustawione na to miejsce. Nadal możesz je zastąpić, jeśli będziesz chciał.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
pl: Domyślne ustawienia dla torrentów, które zostały dodane do grupy.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
pl: Ograniczenia torrenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
pl: Największa szybkość pobierania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
pl: Największa szybkość wysyłania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
pl: Najdłuższy czas rozsyłania:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
pl:  Godzin(y)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
pl: Największy współczynnik udziału:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje, że ustawienia będą stosowane dla torrentów dodawanych do grupy przez okno wyboru pliku, lub okno tworzenia torrenta.</p>
    Jeśli opcja ta jest wyłączona, to ustawienia będą stosowane kiedy torrent jest dodawany do grupy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
pl: Zastosuj ustawienia tylko dla nowo otwartych, lub nowo utworzonych torrentów

en: Open a new tab
pl: Otwórz nową kartę

en: Close the current tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Edit Group Policy
pl: Edytuj politykę grupy

en: Open In New Tab
pl: Otwórz w nowej karcie

en: New Group
pl: Nowa grupa

en: Edit Name
pl: Edytuj nazwę

en: Remove Group
pl: Usuń grupę

en: Group Policy
pl: Polityka grupy

en: Please enter the group name.
pl: Proszę podać nazwę grupy.

en: The group %1 already exists.
pl: Grupa %1 już istnieje.

en: Custom Groups
pl: Własne grupy

en: Open Location
pl: Otwórz miejsce

en: Create a new torrent
pl: Utwórz nowy torrent

en: Open a torrent
pl: Otwórz torrent

en: Open Silently
pl: Otwórz bez potwierdzania

en: Open a torrent without asking any questions
pl: Otwórz torrent bez zadawania pytań

en: Open URL
pl: Otwórz URL

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
pl: Otwórz URL wskazujący na torrent. Łącza magnet również są obsługiwane

en: IP Filter
pl: Filtr IP

en: Show the list of blocked IP addresses
pl: Pokaż wykaz zablokowanych adresów IP

en: Import Torrent
pl: Zaimportuj torrent

en: Import a torrent
pl: Zaimportuj torrent

en: Show/Hide KTorrent
pl: Pokaż/ukryj KTorrent

en: IP Filter List
pl: Lista filtrów IP

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
pl: Adres IP <b>%1</b> jest nieprawidłowy. Adres IP należy podać w formacie 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>Można do tego celu użyć "*", np.: '127.0.0.*', lub określić zakres adresów w następujący sposób: '200.10.10.0-200.10.10.40'.

en: Choose a file
pl: Wybierz plik

en: Text files
pl: Pliki tekstowe

en: Choose a filename to save under
pl: Wybierz nazwę pliku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
pl: Czarna lista uczestników KTorrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
pl: Dodaj uczestnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
pl: Adres IP należy podać w formacie 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                          
    Można do tego celu użyć "*", np.: '127.0.0.*', lub określić zakres adresów w następujący sposób: '200.10.10.0-200.10.10.40'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
pl: Wyczyść

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
pl: Otwórz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
pl: Zapisz jako...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: Plik

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
pl: Główny

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
pl: Torrenty

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
pl: Grupy

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
pl: Widok

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
pl: Rozszerzone

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
pl: Otwórz katalog

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
pl: Dodaj do grupy

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
pl: Ustawienia kolumn

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
pl: Kolumny

en: Bittorrent client by KDE
pl: Klient Bittorrent w ramach KDE

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
pl: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson i Ivan Vasic

en: BitFinder Plugin
pl: Wtyczka BitFinder

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
pl: Wtyczka interfejsu sieciowego, łatka globalnego maksymalnego udziału w udostępnianiu

en: Statistics Plugin
pl: Wtyczka statystyki

en: Application icon and a couple of others
pl: Ikona aplikacji i kilka innych

en: 1.0 application icon
pl: Ikona aplikacji 1.0

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
pl: Dymek do ChunkBar i sortowanie IWFileTreeItem

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
pl: Lokalizator państw dla wtyczki Okno informacyjne. Flagi pochodzą z http://flags.blogpotato.de/ , za co im również dziękujemy.

en: File prioritization and some other patches
pl: Priorytetyzacja pliku i kilka innych poprawek

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
pl: Wykorzystano Miniupnp jako przykład naszej implementacji UPnP

en: Zeroconf enhancements
pl: Ulepszenia Zeroconf

en: Coldmilk webgui
pl: Interfejs Coldmilk

en: IDEAl code from KDevelop
pl: Kod IDEAl z KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
pl: Poprawki szybkości konwersji we wtyczce Filtr IP

en: Bryan Burns of Juniper Networks
pl: Bryan Burns z Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
pl: Wykrył dwa zagrożenia bezpieczeństwa (oba zostały naprawione)

en: Patch to load silently with a save location
pl: Poprawka dla wczytywania bez potwierdzenia z miejscem zapisu

en: Fixes in PHP code of webinterface
pl: Poprawki kodu PHP dla interfejsu WWW

en: XFS specific disk preallocation
pl: Wstępna alokacja przestrzeni dyskowej dla systemu plików XFS

en: Patch to not show very low speeds
pl: Poprawka zapobiegająca wyświetleniu bardzo małych szybkości

en: Patch to show potentially firewalled status
pl: Poprawka pokazująca czy program jest za zaporą sieciową

en: Several patches
pl: Szereg poprawek

en: Patch to hide menu bar
pl: Poprawka do ukrywania paska menu

en: Patch to change file priorities in the webgui
pl: Poprawka do zmiany priorytetu pliku w interfejsie WWW

en: Several webgui patches
pl: Szereg poprawek interfejsu WWW

en: Fixes for several warnings
pl: Poprawki do szeregu ostrzeżeń

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
pl: Poprawka do obliczania wolnego miejsca na dysku dla FreeBSD

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
pl: Poprawka usuwająca błąd okna widoku pobierania części

en: A couple of bugfixes
pl: Szereg poprawek

en: Patch to load torrents silently from the command line
pl: Poprawka dla wczytywania z linii poleceń bez potwierdzania

en: New set of icons
pl: Nowy zestaw ikon

en: Drag and drop support for Plasma applet
pl: Obsługa przeciągania i upuszczania dla apletu plazmy

en: Patch to cleanup the plugin list
pl: Łatka porządkująca wykaz wtyczek

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
pl: Łatka sprawiająca, że aplet plazmy jest wyskakującym apletem

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
pl: Poprawka do obsługi zakresów IP w oknie filtrowania IP

en: Feature which adds the date a torrent was added
pl: Funkcja oznaczania daty dodania torrenta

en: Feature to disable authentication in the webinterface
pl: Funkacja wyłaczająca uwierzytelnianie w interfejsie WWW

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
pl: Wzorce wykluczenia we wtyczce syndication

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
pl: Łatka do  zmiany nazwy torrentów pojedynczego pliku na nazwę pliku w środku

en: Fix for bug 305379
pl: Poprawka dla błędu 305379

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
pl: Dodanie obsługi dla x-scheme-handler/magnet mimetype

en: Fix for bug 339584
pl: Naprawiono błąd 305379

en: KF5 porting
pl: Przeniesienie na KF5

en: Bugfixes, cleanups and optimizations
pl: Poprawki błędów, porządki i optymalizacje

en: Enable logging to standard output
pl: Włącz zapis do standardowego wyjścia

en: Silently open torrent given on URL
pl: Otwórz plik torrenta z określonego URL bez potwierdzenia

en: Document to open
pl: Dokument do otwarcia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
pl: Czy przydzielać powierzchnię dysku przed rozpoczęciem pobierania torrenta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
pl: Przydziel powierzchnię dysku przed uruchomieniem torrenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
pl: Zamiast szybkiego przydzielania powierzchni dysku, wykonaj pełne przydzielanie. Zajmuje to więcej czasu, pozwala jednak uniknąć fragmentacji dysku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
pl: Od razu przydziel powierzchnię dysku (zapobiega fragmentacji)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
pl: Wydajność

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
pl: Przedział odświeżania interfejsu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
pl: <p>Przedział czasu w milisekundach określający, jak często następuje odświeżanie graficznego interfejsu użytkownika.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Uwaga: </span>Wydłużenie czasu wpływa na zmniejszenie obciążenia procesora.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
pl: Przedział czasowy "uśpienia" sieci:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
pl: <p>Czas uśpienia procesów sieciowych w sytuacji, kiedy zastosowano ograniczenia  szybkości. Ustawienie to nie działa w przypadku braku tych ograniczeń.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Uwaga:</span> Zmniejszania tej wartości wpływa na zwiększenie obciążenia procesora i może spowodować obniżenie szybkości w sieciach o dużej przepustowości. </p>
    <p>Dla przykładu, w sieci LAN o przepustowości 100 Mb, przy ustawieniu limitu na 3000 KB/s, zbyt wysokie ustawienie tego parametru może spowodować, że transfer 3000 KB/s nie zostanie osiągnięty. Bez zastosowania limitu, transfer może z łatwością przekroczyć 3000 KB/s.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
pl: Kolejka łączy magnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
pl: Liczba slotów pobierania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
pl: Największa liczba równocześnie pobieranych łączy magnet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
pl: Określa czy łącza magnet, z których się nie pobiera po najdłuższym okresie czasu mają być zepchnięte na tył kolejki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
pl: Łącza magnet ponownie do kolejki po:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
pl: Najdłuższy czas przez jaki łącza magnet mogą zajmować slot pobierania, zanim zostaną zepchnięte na koniec kolejki.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
pl: Różne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
pl: Rozmiar podglądu dla plików dźwiękowych:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
pl: <p>Ilość danych z początku i końca pliku dźwiękowego, które otrzymają priorytet w celu uzyskania możliwości podglądu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
pl: Rozmiar podglądu dla plików filmowych:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
pl: <p>Ilość danych z początku i końca pliku filmowego, które otrzymają priorytet w celu uzyskania możliwości podglądu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tracker list URL:
pl: Lista adresów URL serwerów śledzących:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_trackerListUrl)
en: URL of the tracker list used when adding a torrent by infohash
    NOTE: Each tracker must be on its own line. Blank lines are ignored.
pl: Adres URL listy serwerów śledzących podany przy dodawaniu torrenta poprzez infohash
    UWAGA: Każdy serwer śledzący musi być wymieniony w osobnym wierszu. Puste wiersze są pomijane.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
pl: Przetwarzaj nazwę każdego uczestnika. Wynikiem tego jest wyświetlanie nazwy zamiast adresu IP. 
    
    Przetwarzanie nazw może zostać wyłączone, dzięki czemu ruch w sieci nie jest zwiększany.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
pl: Przetwarzaj adresy IP uczestników na ich nazwy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
pl: Ustawienia dodatkowe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
pl: DHT to protokół umożliwiający znalezienie uczestników współdzielących te same torrenty bez wykorzystania serwera śledzącego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
pl: Użyj DHT do pozyskania dodatkowych uczestników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
pl: Port UDP dla DHT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
pl: <p>Port UDP dla protokołu DHT.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Uwaga:</span> Jeżeli jesteś za routerem, port ten należy przekierować, żeby nadchodzące żądania DHT były akceptowane. Wtyczka UPnP może zrobić to za Ciebie.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
pl: Czy zastosować wymianę uczestników zgodną z µTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
pl: Użyj wymiany uczestników

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
pl: Włącz/wyłącz połączenie z serwerami rozsyłającymi, jeśli są dostępne dla torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
pl: Użyj serwerów rozsyłających

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
pl: Po zakończeniu pobierania wykonaj pełne sprawdzenie poprawności danych torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
pl: Sprawdź dane po ich pobraniu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
pl: Szyfrowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
pl: <p>Szyfrowanie protokołu jest przydatne, gdy ISP (dostawca usług internetowych) ogranicza połączenia bittorent.</p>
    <p>Szyfrowanie zapobiega rozpoznaniu transmisji jako połączenia bittorent i dzięki temu nie są one przez ISP ograniczane.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
pl: Użyj szyfrowania protokołu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
pl: Nie wszystkie klienty bittorrent umożliwiają szyfrowanie. Niektórzy użytkownicy nie korzystają z szyfrowania. Jeśli chcesz mieć możliwość połączenia z nimi, ta opcja powinna być włączona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
pl: Zezwól na połączenia nieszyfrowane

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
pl: Serwer śledzący

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
pl: Przekaż do serwera śledzącego swój adres IP, dzięki czemu serwer śledzący nie będzie musiał go ustalać. Zrób to, jeśli jesteś za serwerem pośredniczącym (proxy).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
pl: Wyślij do serwera śledzącego własny adres IP lub nazwę komputera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
pl: Adres IP lub nazwa komputera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
pl: Własny adres IP lub nazwa komputera do wysłania do serwera śledzącego. Nazwy komputerów zostaną przetworzone w czasie rzeczywistym i przesłane do serwera śledzącego w postaci adresów IP.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
pl: Kolory

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_stalledTorrentColor)
en: Color to use for torrents when they are stalled or checking data.
pl: Barwa stosowana dla torrentów, które zawisły lub sprawdzają dane.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTorrentColor)
en: Color to use for torrents while seeding or downloading.
pl: Barwa używana, gdy torrenty rozsiewają lub pobierają.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent is running:
pl: Torrent jest uruchomiony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Torrent is stalled or checking data:
pl: Torrent zawisł lub sprawdza dane:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_errorTorrentColor)
en: Color to use for torrents with error status.
pl: Barwa stosowana dla torrentów z błędem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Torrent error:
pl: Błąd torrenta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_highlightTorrentNameByTrackerStatus)
en: Additionally highlight torrents based on the status of their trackers (if any)
pl: Dodatkowo podświetl torrenty na podstawie stanów ich serwerów śledzących (jeśli są jakiekolwiek dostępne)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTrackerConnectionColor)
en: Color to use when at least one tracker is connected and replied no errors or warnings.
pl: Barwa używana, gdy co najmniej jeden serwer śledzący jest podłączony i odpowiedział bez błędów i ostrzeżeń.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Some of the trackers are reachable:
pl: Niektóre z serwerów śledzących są dostępne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_warningsTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in warning.
pl: Barwa używana, gdy pojawi się ostrzeżenie po próbie dostępu do najlepszego serwera śledzącego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: None of the trackers are reachable:
pl: Żaden z serwerów śledzących nie jest dostępny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Reachable trackers report warnings:
pl: Osiągalne serwery śledzące zwracają ostrzeżenia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noTrackerConnectionColor)
en: Color to use when all trackers reply the errors or not found.
pl: Barwa używana, gdy wszystkie serwery śledzące odpowiedzą z błędem lub nie zostaną znalezione.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Trackers are timing out:
pl: Upływa czas oczekiwania na serwery śledzące:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_timeoutTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in timeout. Connection will be attempted again later.
pl: Barwa używana, gdy upłynie czas oczekiwania na dostęp do najlepszego serwera śledzącego. W późniejszym czasie nastąpi kolejna próba połączenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Low share ratio:
pl: Niski współczynnik udziału:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Good share ratio:
pl: Dobry współczynnik udziału:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lowShareRatioColor)
en: Color to display share ratio below minimal good value.
pl: Barwa do pokazania współczynnika udziału poniżej wartości uważanej za dobrą.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_goodShareRatioColor)
en: Color to display share ratio above minimal good value.
pl: Barwa do pokazania współczynnika udziału powyżej wartości uważanej za dobrą.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset colors to their default values (other settings won't change).
pl: Wyzeruj barwy do ich domyślnych wartości (inne ustawienia pozostaną bez zmian).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset Colors
pl: Wyzeruj barwy

en: Application
pl: Aplikacja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
pl: Katalogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
pl: Katalog do przechowywania informacji o torrentach:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
pl: Katalog do przechowywania informacji o wszystkich torrentach aktualnie otwartych w KTorrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
pl: Domyślny katalog do zapisywania wszystkich danych.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
pl: Katalog, do którego przenoszone są dane po zakończonym pobieraniu torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
pl: Po ukończeniu pobierania przenieś do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
pl: Katalog, do którego kopiowane są wszystkie pliki torrentów otwieranych w KTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
pl: Skopiuj pliki torrenta do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
pl: Ikona w tacce systemowej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Whether or not to always minimize to system tray on startup.
pl: Określa czy zawsze minimalizować do tacki systemowej po uruchomieniu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Always minimize to system tray on startup
pl: Zawsze minimalizuj do tacki systemowej po uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
pl: Określa czy pokazywać wysuwane z tacki systemowej wiadomości.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
pl: Pokaż wiadomości wysuwane z tacki systemowej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
pl: Po wybraniu wielu torrentów do jednoczesnego otwarcia, otwieraj je bez potwierdzania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
pl: Otwórz wiele torrentów po cichu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
pl: Otwórz po cichu wszystkie torrenty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
pl: Otwórz po cichu wszystkie torrenty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state or locking the screen when torrents are running.
pl: Przeciwdziałaj przechodzeniu komputera w stan uśpienia lub zablokowania ekrany przy uruchomionych torrentach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep and automatic screen locking when torrents are running
pl: Zapobież uśpieniu komputera lub zablokowania jego ekranu przy uruchomionych torrentach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
pl: <p>Zmień nazwę torrenta pojedynczego pliku na nazwę jego jedynego pliku. </p>
    <p>Jeżeli na przykład plik został nazwany <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, to torrent zostanie wyświetlony jako <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
pl: Zmień nazwę torrentów pojedynczego pliku na nazwę jego jedynego pliku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
pl: Określa czy nowe torrenty będą podświetlane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
pl: Podświetl nowe torrenty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
pl: Pokaż całkowite szybkości w tytule okna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
pl: Sieć

en: All interfaces
pl: Wszystkie interfejsy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
pl: Porty i ograniczenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
pl: <p>Port używany przez protokół bittorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Uwaga:</span> Jeżeli jesteś za routerem, to port należy przekierować, aby akceptował nadchodzące połączenia. Wtyczka UPnP może zrobić to za ciebie.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
pl: Port UDP serwera śledzącego:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
pl: <p>Port używany przez protokół UDP serwera śledzącego.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Uwaga:</span> Jeżeli jesteś za routerem, to port ten należy przekierować. Wtyczka UPnP może zrobić to za ciebie.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
pl: Największa liczba połączeń na torrent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
pl: Największa liczba dozwolonych połączeń na torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
pl: Globalne ograniczenie połączenia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
pl: Globalne ograniczenie połączenia dla wszystkich torrentów.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
pl: Największa szybkość pobierania w KB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
pl: Największa szybkość wysyłania w KB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
pl: Wielkość DSCP dla pakietów IP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
pl: Wartość ta zostanie wstawiona w pole DSCP wszystkich pakietów IP wysyłanych do protokołu bittorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
pl: Największa liczba ustanowień połączeń:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
pl: <p>Największa liczba połączeń wychodzących, które KTorrent będzie próbował jednocześnie utrzymywać.</p>
    <p>Jeśli wystąpią problemy z blokowaniem przez KTorrent innych połączeń internetowych, wartość tę należy nieco zmniejszyć.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
pl: Interfejs sieciowy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
pl: <p>Na którym interfejsie sieciowym nasłuchiwać przychodzących połączeń.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Uwaga: </span>Wymaga ponownego uruchomienia, aby zmiany przyniosły skutek.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
pl: Protokół przesyłania µTorrent wykorzystuje UDP i jest tak zoptymalizowany, żeby nie zakłócać ruchu sieciowego, a jednocześnie wykorzystywać w całości wolne pasmo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
pl: Zastosuj protokół przesyłania µTorrent (µTP)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
pl: Nie używaj TCP do połączeń bittorrent. Zastosuj tylko protokół µTP. Może to jednak spowodować zmniejszenie szybkości, ponieważ nie wszystkie programy bittorrent obsługują protokół µTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
pl: Zastosuj tylko µTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
pl: Podstawowy protokół przesyłania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to setup a connection with a peer, this protocol is chosen first.
pl: Podstawowy protokół do użycia. Podczas próby nawiązania połączenia z rozsyłającym zostanie on zastosowany w pierwszej kolejności.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
pl: Zezwól na dopasowanie przez KTorrent zalecanych ustawień na podstawie Twoich dostępnych szybkości.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
pl: Zalecane ustawienia...

en: Proxy
pl: Pośrednik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
pl: Użyj ustawień serwera pośredniczącego HTTP określone w ustawieniach KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
pl: Użyj ustawień pośrednika z KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
pl: Pośrednik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
pl: Adres IP lub nazwa serwera pośredniczącego HTTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
pl: Port serwera pośredniczącego HTTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
pl: Czy zastosować serwer pośredniczący HTTP dla połączeń z serwerami rozsyłającymi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
pl: Zastosuj serwer pośredniczący dla połączeń z serwerami rozsyłającymi HTTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
pl: Określa czy użyć serwera pośredniczącego HTTP dla połączeń serwera śledzącego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
pl: Użyj serwera pośredniczącego (proxy) dla połączeń z serwer śledzącym

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
pl: <p>Zastosuj serwer SOCKS dla połączeń bittorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Uwaga: </span>Nie stosuje się dla połączeń serwera śledzącego</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
pl: Użyj serwera pośredniczącego SOCKS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
pl: Serwer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
pl: Adres IP lub nazwa serwera SOCKS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
pl: Port używany przez serwer SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
pl: Wersja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
pl: Zaznacz tę opcję, jeżeli serwer SOCKS wymaga uwierzytelnienia przy pomocy nazwy użytkownika i hasła.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
pl: Wymagana nazwa użytkownika i hasło

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
pl: Nazwa użytkownika dla serwera pośredniczącego SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
pl: Hasło:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
pl: Hasło dla serwera pośredniczącego SOCKS.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
pl: Zarządzanie kolejką

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
pl: Zaznaczenie tej opcji powoduje wyłączenie zarządzania kolejką. Umożliwia to ręczne ustawianie kolejkowania torrentów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
pl: Ręczne zarządzanie torrentami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
pl: Największa liczba pobieranych:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
pl: Największa liczba równoczesnych pobierań nieprzekraczanych przy zarządzaniu kolejką.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
pl: Największa liczba rozsyłanych:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
pl: Największa liczba równocześnie rozsyłanych nieprzekraczanych przy  zarządzaniu kolejką.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
pl: Gdy przestrzeń na dysku jest mała:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
pl: Co zrobić, jeśli na dysku brakuje miejsca, a zarządzanie kolejką próbuje uruchomić pobieranie torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
pl: Nie uruchamiaj torrentów

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
pl: Zapytaj, czy można uruchomić torrenty

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
pl: Uruchom torrenty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
pl: Zatrzymaj torrenty, jeśli na dysku jest mniej miejsca, niż:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
pl: Jeśli ilość wolnego miejsca na dysku zmniejszy się poniżej tej wartości, zatrzymaj pobieranie torrentów.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
pl: <p>Po włączeniu tej opcji zarządzanie kolejką obniży priorytet torrenta, który jest zbyt długo bezczynny.</p>
    <p>Zarządzanie kolejki może uruchomić inne torrenty z pominięciem torrenta bezczynnego.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
pl: Obniż priorytet torrentów bezczynnych dłużej niż:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
pl: <p>Czas używany dla czasomierza przestoju. Gdy torrent stanie na dłużej niż ten czas, to jego jego priorytet zostanie obniżony.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
pl: Wysyłanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
pl: Kontynuuj wysyłanie po zakończonym pobieraniu. Wyłączenie tej opcji spowoduje zatrzymanie torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
pl: Kontynuuj wysyłanie po zakończonym pobieraniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
pl: Liczba slotów wysyłania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
pl: Liczba slotów wysyłania oznacza do ilu uczestników jednocześnie można wysyłać dane z każdego torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
pl: Domyślny największy współczynnik udziału:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
pl: <p>Największy współczynnik udziału to wartość, po osiągnięciu której wysyłanie zostanie zatrzymane. Zmiana tego ustawienia dotyczy tylko nowo otwieranych torrentów i nie ma wpływu na istniejące już torrenty.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Uwaga: </span>Współczynnik udziału nie ma wpływu na pobieranie. Dotyczy wyłącznie wysyłania.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
pl: Domyślny najdłuższy czas wysyłania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
pl: Najdłuższy czas wysyłania w godzinach. Po przekroczeniu tego czasu torrent zostanie zatrzymany. Ustawienie to dotyczy tylko nowo otwieranych torrentów. Zmiana ta nie ma wpływu na już istniejące torrenty.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red. Colors can be changed in color settings.
pl: Wartość, przy której współczynnik udziału zostanie wyświetlony na kolor zielony. Niższe współczynniki będą wyświetlane na czerwono. Barwy można zmienić w ustawieniach barw.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
pl: Najmniejszy dobry współczynnik udziału:

en: Calculate Recommended Settings
pl: Kalkulacja zalecanych ustawień

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
pl: Zalecane ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
pl: Dostępne pasmo wysyłania:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  Kbps
pl:  Kb/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
pl: Dostępne pasmo pobierania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
pl: Oblicz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
pl: Średnia szybkość na slot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
pl: Liczba torrentów zwykle jednocześnie pobieranych:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
pl: Liczba slotów na torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
pl: Zalecane ustawienia:

en: Speed down: %1 / up: %2
pl: Szybkość pob.: %1 / wys.: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
pl: Pobrano: %1 / wysłano: %2

en: DHT: off
pl: DHT: wyłączone

en: %1 node | %1 nodes
pl[0]: %1 węzeł
pl[1]: %1 węzły
pl[2]: %1 węzłów

en: %1 task | %1 tasks
pl[0]: %1 zadanie
pl[1]: %1 zadania
pl[2]: %1 zadań

en: The desktop is offline
pl: Pulpit jest odłączony

en: Magnet Link
pl: Łącze magnet

en: Status
pl: Stan

en: Peers
pl: Uczestnicy

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: Queued
pl: W kolejce

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Start Magnet
pl: Uruchom Magnet

en: Stop Magnet
pl: Zatrzymaj Magnet

en: Copy Magnet URL
pl: Skopiuj magnetyczny adres URL

en: Remove Magnet
pl: Usuń Magnet

en: Order
pl: Kolejność

en: Name
pl: Nazwa

en: Time Stalled
pl: Czas bezczynności

en: Priority
pl: Priorytet

en: Running
pl: Uruchomiony

en: Not queued
pl: Nie w kolejce

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
pl: Kolejność torrenta w kolejce. 
    Zmień kolejność przez przeciągnięcie i upuszczenie, lub przy pomocy przycisków góra/dół.

en: Search
pl: Znajdź

en: Show Search
pl: Pokaż wyszukiwanie

en: Show or hide the search bar
pl: Pokaż lub ukryj pasek wyszukiwania

en: Move Top
pl: Przesuń do góry

en: Move a torrent to the top of the queue
pl: Przenieś torrent na początek kolejki

en: Move a torrent up in the queue
pl: Przenieś torrent w górę kolejki

en: Move a torrent down in the queue
pl: Przenieś torrent w dół kolejki

en: Move Bottom
pl: Przesuń na dół

en: Move a torrent to the bottom of the queue
pl: Przenieś torrent na koniec kolejki

en: Show Downloads
pl: Pokaż pobierane

en: Show all downloads
pl: Pokaż wszystkie pobierane

en: Show Uploads
pl: Pokaż wysyłane

en: Show all uploads
pl: Pokaż wszystkie wysyłane

en: Show Not Queued
pl: Pokaż nie 'w kolejce'

en: Show all not queued torrents
pl: Pokaż wszystkie nie 'w kolejce'

en: Widget to manage the torrent queue
pl: Element interfejsu do zarządzania kolejką torrentów

en: Magnet Downloader
pl: Pobieranie Magnet

en: Displays the currently downloading magnet links
pl: Pokazuje wszystkie pobierane łącza magnet

en: Start All
pl: Uruchom wszystkie

en: Start all torrents
pl: Uruchom wszystkie torrenty

en: Stop All
pl: Zatrzymaj wszystkie

en: Stop all torrents
pl: Zatrzymaj wszystkie torrenty

en: Suspend Torrents
pl: Wstrzymaj wszystkie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
pl: Wstrzymaj wszystkie uruchomione torrenty

en: Group View
pl: Widok grup

en: Show or hide the group view
pl: Pokaż lub ukryj widok grupy

en: Filter Torrents
pl: Odfiltruj torrenty

en: Filter torrents based on filter string
pl: Odfiltruj torrenty na podstawie ciągu znaków filtra

en: Set max upload speed
pl: Największa szybkość wysyłania

en: Set max download speed
pl: Największa szybkość pobierania

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
pl: Szybkość pobierania: <b>%1</b><br/>Szybkość wysyłania: <b>%2</b><br/>Pobrano: <b>%3</b><br/>Wysłano: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
pl: <b>%1</b> został otworzony po cichu.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
pl: Zakończono pobieranie <b>%1</b>.<br>Średnia szybkość: %2 Pob. / %3 Wys.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
pl: <b>%1</b> osiągnął swój współczynnik udziału %2 i został zatrzymany.<br>Wysłano %3 ze średnią szybkością %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
pl: <b>%1</b> osiągnął najdłuższy czas wysyłania %2 godzin(y) i został zatrzymany.<br>Wysłano %3 ze średnią szybkością %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
pl: <b>%1</b> zostało zatrzymane przez następujący błąd: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
pl: Wykryto błędne dane w torrencie <b>%1</b><br>Wskazane jest wykonać sprawdzenie poprawności danych torrenta.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
pl: <b>%1</b> osiągnął największy współczynnik udziału %2 i nie może być kolejkowany. <br>Usuń ograniczenie, jeśli chcesz kontynuować rozsyłanie.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
pl: <b>%1</b> osiągnął największy czas wysyłania %2 godzin(y) nie może być kolejkowany. <br>Usuń ograniczenie, jeśli chcesz kontynuować rozsyłanie.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
pl: Nie można rozpocząć <b>%1</b>: <br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
pl[0]: Nie można rozsyłać więcej niż 1 torrent. <br>
pl[1]: Nie można rozsyłać więcej niż %1 torrenty. <br>
pl[2]: Nie można rozsyłać więcej niż %1 torrentów. <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
pl[0]: Można pobierać co najwyżej %1 torrent. <br>
pl[1]: Można pobierać co najwyżej %1 torrenty. <br>
pl[2]: Można pobierać co najwyżej %1 torrentów. <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
pl: Jeśli chcesz zmienić ograniczenia, to przejdź do Ustawienia -> Ustawienia KTorrent

en: There is not enough diskspace available.
pl: Za mało wolnego miejsca na dysku.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
pl: Brak wolnego miejsca na Twoim dysku.<br /><b>%1</b> jest pobierany do '%2'.

en: Torrent has been stopped.<br />
pl: Torrent został zatrzymany.<br />

en: Upload speed limit in KiB/s
pl: Ograniczenie szybkości wysyłania w KiB/s

en: Download speed limit in KiB/s
pl: Ograniczenie szybkości pobierania w KiB/s

en: Unlimited
pl: Nieograniczona

en: Torrent Settings
pl: Ustawienia torrenta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
pl: Właściwości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
pl: DHT to jest rozproszoną bazą danych, którą można wykorzystać do znalezienia większej liczby uczestników dla torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
pl: Użyj DHT do znalezienia dodatkowych uczestników

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
pl: Wymiana uczestników skutkuje znalezieniem większej liczby uczestników przez wymienianie informacji o uczestnikach z innymi uczestnikami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
pl: Użyj wymiany uczestników do znalezienia więcej uczestników

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
pl: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tryb super rozsyłania jest specjalnym trybem rozsyłania, który pozwala osiągnąć dużo wyższą sprawność rozsyłania. Skutkuje to wykorzystaniem mniejszego pasma łącza do rozpowszechnienia torrenta.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Zauważ: </span>Powinno być to używane tylko jeśli rój nie został w pełni ustanowiony. W momencie istnienia kilku aktywnych rozsyłających, tryb ten staje się bezużyteczny.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
pl: Użyj trybu super rozsyłania dla rozsyłania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
pl: Przenieś pliki torrenta do innego katalogu, gdy zostaną pobrane.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
pl: Miejsce, do którego przenieść pliki.

en: Checked %v of %m chunks
pl: Sprawdzono %v z %m części

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
pl: Znaleziono:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
pl: Liczba części, które nie zostały pobrane, ale zostały znalezione mimo to.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
pl: Niepowodzenie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
pl: Liczba części, które zostały pobrane i nie są OK.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
pl: Nie pobrano:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
pl: Liczba części, które nie zostały pobrane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
pl: Pobrano:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
pl: Liczba poprawnie pobranych części.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
pl: Błędy:

en: Filter...
pl: Filtr...

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
pl: Uruchom

en: Start all selected torrents in the current tab
pl: Uruchom wszystkie zaznaczone torrenty w bieżącej karcie

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
pl: Wymuś uruchomienie

en: Force start all selected torrents in the current tab
pl: Wymuś uruchomienie wszystkich zaznaczony torrentów w bieżącej karcie

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop all selected torrents in the current tab
pl: Zatrzymaj wszystkie zaznaczone torrenty w bieżącej karcie

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Pause all selected torrents in the current tab
pl: Wstrzymaj wszystkie zaznaczone torrenty w bieżącej karcie

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
pl: Usuń

en: Remove all selected torrents in the current tab
pl: Usuń wszystkie zaznaczone torrenty w bieżącej karcie

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
pl: Uruchom wszystkie

en: Start all torrents in the current tab
pl: Uruchom wszystkie torrenty w bieżącej karcie

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
pl: Zatrzymaj wszystkie

en: Stop all torrents in the current tab
pl: Zatrzymaj wszystkie torrenty w bieżącej karcie

en: Remove Torrent and Data
pl: Usuń torrenta i dane

en: Rename Torrent
pl: Zmień nazwę torrenta

en: Add Peers
pl: Dodaj uczestników

en: Manual Announce
pl: Ręczne uaktualnienie

en: Scrape
pl: Sprawdź dostępnych uczestników

en: Preview
pl: Podgląd

en: Data Directory
pl: Katalog danych

en: Temporary Directory
pl: Katalog tymczasowy

en: Move Data
pl: Przenieś dane

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Remove from Group
pl: Usuń z grupy

en: Check Data
pl: Sprawdź dane

en: Check all the data of a torrent
pl: Sprawdź wszystkie dane torrenta

en: Copy Torrent URL
pl: Skopiuj URL torrenta

en: Export Torrent
pl: Wyeksportuj torrent

en: Set the speed limits of individual torrents
pl: Ustaw ograniczenia prędkości dla poszczególnych torrentów

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
pl: Pobieranie torrenta <b>%1</b> nie zostało zakończone. Chcesz usunąć również niekompletne dane?

en: Remove Download
pl: Usuń pobieranie

en: Delete Data
pl: Usuń dane

en: Keep Data
pl: Zachowaj dane

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
pl: Utracisz wszystkie pobrane dane następujących torrentów. Czy na pewno tego chcesz?

en: Remove Torrent
pl: Usuń torrenta

en: Select a directory to move the data to.
pl: Wybierz katalog, do którego będą przenoszone dane.

en: Downloaded
pl: Pobrano

en: Size
pl: Rozmiar

en: Uploaded
pl: Wysłano

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
pl: Pozostało

en: Down Speed
pl: Szybk. pobierania

en: Up Speed
pl: Szybk. wysyłania

en: Time Left
pl: Pozostało

en: Seeders
pl: Rozsyłających

en: Leechers
pl: Pobierających

en: % Complete
pl: % Pobrania

en: Share Ratio
pl: Współczynnik udziału

en: Time Downloaded
pl: Czas pobierania

en: Time Seeded
pl: Czas rozsyłania

en: Location
pl: Miejsce

en: Added
pl: Czas dodania

en: How much data we have downloaded of the torrent
pl: Ilość danych już pobranych

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
pl: Całkowity rozmiar torrenta, po uwzględnieniu pominiętych plików

en: How much data we have uploaded
pl: Ilość danych już wysłanych

en: How much data left to download
pl: Ilość danych pozostałych do pobrania

en: Current download speed
pl: Obecna szybkość pobierania

en: Current upload speed
pl: Obecna szybkość wysyłania

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
pl: Ilość czasu pozostała do zakończenia pobierania, lub osiągnięcia granicznegoudziału (jeśli ograniczenie zostało włączone)

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
pl: Liczba podłączonych rozsyłających (Liczba wszystkich rozsyłających wg danych serwera śledzącego)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
pl: Liczba podłączonych pobierających (Liczba wszystkich pobierających wg danych serwera śledzącego)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
pl: Procent pobranych danych całego torrenta, z wyłączeniem pominiętych plików

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
pl: Współczynnik udziału jest to liczba bajtów wysłanych podzielona przez liczbę bajtów pobranych

en: How long we have been downloading the torrent
pl: Jak długo torrent jest już pobierany

en: How long we have been seeding the torrent
pl: Jak długo już rozsyłamy torrent

en: The location of the torrent's data on disk
pl: Miejsce danych torrenta na dysku

en: When this torrent was added
pl: Czas dodania tego torrenta

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
pl: <br/><br/>Nie można porozumieć się z serwer śledzącym.

en: KTUPnPTest
pl: Test KTUPnP

en: KTorrent's UPnP test application
pl: Aplikacja testowa UPnP dla KTorrent

en: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
pl: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson i Ivan Vasic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
pl: Aplikacja testowa UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
pl: Nie znaleziono routera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
pl: Znajdź router

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
pl: Protokół:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
pl: Przekieruj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
pl: Cofnij przekierowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
pl: Tryb szczegółowy

en: Maximum share ratio reached.
pl: Osiągnięto największy współczynnik udziału.

en: Maximum seed time reached.
pl: Osiągnięto najdłuższy czas rozsyłania.

en: Uploads
pl: Wysyłane

en: Running Uploads
pl: Uruchomione wysyłania

en: Not Running Uploads
pl: Nieuruchomione wysyłania

en: Downloads
pl: Pobierane

en: Running Downloads
pl: Uruchomione pobierania

en: Not Running Downloads
pl: Nieuruchomione pobierania

en: Active Torrents
pl: Aktywne torrenty

en: Active Downloads
pl: Aktywne pobierania

en: Active Uploads
pl: Aktywne wysyłania

en: Passive Torrents
pl: Nieaktywne torrenty

en: Passive Downloads
pl: Nieaktywne pobierania

en: Passive Uploads
pl: Nieaktywne wysyłania

en: Ungrouped Torrents
pl: Torrenty niepogrupowane

[ctx: *.torrent]
en: Torrents
pl: Torrenty

en: All files
pl: Wszystkie pliki

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
pl: Największa liczba pobieranych (0 = bez ograniczenia)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
pl: Największa liczba rozsyłanych (0 = bez ograniczenia)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
pl: Uruchomić pobieranie przy małej ilości miejsca na dysku?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
pl: Największa liczba połączeń na torrent (0 = bez ograniczenia)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
pl: Największa liczba wszystkich połączeń (0 = bez ograniczenia)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
pl: Największa szybkość wysyłania w KB/s (0 = bez ograniczenia)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
pl: Największa szybkość pobierania w KB/s (0 = bez ograniczenia)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
pl: Największy współczynnik udziału (0 = bez limitu)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
pl: Pokaż ikonę w tacce systemowej

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
pl: Pokaż całkowite szybkości w tytule

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
pl: Pokaż ikonę szybkości w tacce systemowej

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
pl: Pasmo pobierania (kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
pl: Pasmo wysyłania (kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (alwaysMinimizeToSystemTray), group (downloads)
en: Always minimize to system tray on startup.
pl: Zawsze minimalizuj do tacki systemowej po uruchomieniu.

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
pl: Pokaż wysuwane wiadomości przy ukończeniu pobierania torrenta.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
pl: Kontynuuj wysyłanie po zakończonym pobieraniu

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
pl: Katalog do przechowywania plików tymczasowych

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
pl: Określa czy samoczynnie zapisywać pobierania do saveDir

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
pl: Katalog do przechowywania pobranych plików

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
pl: Określa czy samoczynnie kopiować pliki .torrent do torrentCopyDir

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
pl: Katalog do kopiowania plików torrenta

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
pl: Czy wysłać do serwera śledzącego własny adres IP

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
pl: Katalog, który ostatnio został użyty jako katalog do zapisu

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
pl: Adres IP do wysłania do serwera śledzącego

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
pl: Przedział odświeżania GUI

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
pl: Obsługa DHT

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
pl: Port DHT

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
pl: Liczba slotów wysyłania

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
pl: Widoczne kolumny

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
pl: Torrent zostanie zatrzymany, kiedy na dysku jest niewystarczająca ilość wolnego miejsca do zakończenia pobierania, a dostępna ilość wolnego miejsca jest mniejsza niż podana wartość.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
pl: Określa czy samoczynnie przenieść ukończone pobierania do completedDir

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
pl: Katalog, do którego przenoszone są pliki po zakończeniu pobierania

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
pl: Najdłuższy czas wysyłania w godzinach (0 = bez ograniczenia)

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Warning: %1
pl: Ostrzeżenie: %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
pl: <img src="available_color">&nbsp; - Pobrane części<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Części do pobrania<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Odrzucone części

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
pl: Torrent "%1" osiągnął największy współczynnik udziału i najdłuższy czas rozsyłania. Czy pominąć te ograniczenia i kontynuować rozsyłanie?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
pl: Torrent "%1" osiągnął największy współczynnik udziału. Czy pominąć to ograniczenie i mimo to rozpocząć rozsyłanie?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
pl: Torrent "%1" osiągnął najdłuższy czas rozsyłania. Czy pominąć to ograniczenie i mimo to rozpocząć rozsyłanie?

en: Limits reached.
pl: Osiągnięto ograniczenia.

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
pl: Nie ma wystarczającej ilości miejsca na dysku dla pobierania torrenta. Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Insufficient disk space for %1
pl: Na dysku jest za mało miejsca dla %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
pl: Nie ma wystarczającej ilości miejsca na dysku dla następujących torrentów. Czy chcesz je uruchomić mimo tego?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
pl: Następujące torrenty osiągnęły swój najdłuższy czas rozsyłania. Czy chcesz je uruchomić mimo tego?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
pl: Następujące torrenty osiągnęły swój największy współczynnik udziału. Czy chcesz je uruchomić mimo tego?

en: Error starting torrent %1: %2
pl: Błąd uruchamiania torrenta %1 : %2

en: Error
pl: Błąd

en: Error stopping torrent %1: %2
pl: Błąd zatrzymywania torrenta %1 : %2

en: File
pl: Plik

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
pl: Nie można zapisywać poza zakresem bufora mmap.

en: Scheduler
pl: Program planujący

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
pl: Ograniczenia specjalne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
pl: Zastosuj te ogólne ograniczenia przy włączonym wygaszaczu ekranu zamiast określonych w ustawieniach sieciowych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
pl: Zmień ograniczenia szybkości po włączeniu wygaszacza ekranu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
pl: Ogólny limit wysyłania przy uruchomionym wygaszaczu ekranu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
pl: Ogólny limit pobierania przy uruchomionym wygaszaczu ekranu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
pl: Kolor tła harmonogramu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
pl: Kolor tła harmonogramu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
pl: Kolor linii harmonogramu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
pl: Kolor wszystkich linii harmonogramu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
pl: Kolor pozycji harmonogramu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
pl: Kolor pozycji harmonogramu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
pl: Kolor wstrzymanej pozycji w harmonogramie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
pl: Kolor pauzy każdej wstrzymanej pozycji w harmonogramie.

en: Bandwidth Scheduler
pl: Harmonogram transferu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
pl: Zmień

en: Add an item
pl: Dodaj pozycję

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
pl: Czas trwania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
pl: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
pl: Do:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
pl: Od:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
pl: Do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
pl: Ograniczenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
pl: Ograniczenie pobierania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
pl: Ograniczenie wysyłania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
pl: Po włączeniu wygaszacz ekranu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
pl: Ograniczenia połączenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
pl: Ustaw ograniczenia połączenia

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
pl: Harmonogram transferu

en: Cannot open file %1: %2
pl: Nie można otworzyć pliku %1: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
pl: Plik %1 jest uszkodzony, lub nie jest to poprawny plik harmonogramu KTorrenta.

en: Edit the bandwidth schedule
pl: Edytuj harmonogramu transferu

en: Load Schedule
pl: Wczytaj harmonogram

en: Save Schedule
pl: Zapisz harmonogram

en: New Item
pl: Nowa pozycja

en: Remove Item
pl: Usuń pozycję

en: Edit Item
pl: Zmień

en: Clear Schedule
pl: Wyczyść harmonogram

en: Scheduler Active
pl: Włącz harmonogram

en: Activate or deactivate the scheduler
pl: Włącz/wyłącz harmonogram transferu

en: KTorrent scheduler files
pl: Pliki harmonogramu KTorrent

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
pl: Nie można zmienić, ponieważ jest w konflikcie z inną pozycją harmonogramu.

en: Suspended
pl: Wstrzymano

en: %1 Down
    %2 Up
pl: %1 Pobieranie
    %2 Wysyłanie

en: Current schedule: suspended
pl: Stan bieżący: wstrzymane

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
pl: Stan bieżący: pobieranie: %1/s, wysyłanie: %2/s

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
pl: Stan bieżący: pobieranie: nieograniczone, wysyłanie: %1/s

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
pl: Stan bieżący: pobieranie: %1/s, wysyłanie: nieograniczone

en: Current schedule: unlimited upload and download
pl: Stan bieżący: nieograniczone wysyłanie i pobieranie

en:  (scheduler disabled)
pl: (harmonogram transferu wyłączony)

en: Current schedule:
pl: Stan bieżący:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
pl: Kolejność pobierania plików

en: File download order for <b>%1</b>:
pl: Kolejność pobierania plików dla <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
pl: Sezony i odcinki

en: Album Track Order
pl: Kolejność ścieżek na albumie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
pl: Kolejność pobierania plików dla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
pl: Czy włączyć własną kolejność pobierania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
pl: Włączono własną kolejność pobierania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
pl: Sortuj wg

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
pl: Znajdź pliki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
pl: Kolejność, w jakiej będą pobierane pliki torrenta. Plik u góry będzie pobierany jako pierwszy, następny pod nim jako drugi, itd. ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
pl: Dodaj serwery śledzące

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
pl: <img src="available_color">&nbsp; - Dostępne części<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Niedostępne części<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Odrzucone części

en: Chunk
pl: Część

en: Progress
pl: Postęp

en: Peer
pl: Uczestnik

en: Files
pl: Pliki

en: Number of the chunk
pl: Numer części

en: Download progress of the chunk
pl: Postęp pobierania części

en: Which peer we are downloading it from
pl: Uczestnik, od którego pobierana jest dana część

en: Download speed of the chunk
pl: Szybkość pobierania części

en: Which files the chunk is located in
pl: Z jakiego pliku pochodzi pobierana część

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
pl: Części

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
pl: Ogółem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
pl: Obecnie pobierane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
pl: Odrzucono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
pl: Pozostało:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
pl: Rozmiar:

[ctx: Open file]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: Open file with]
en: Open With
pl: Otwórz w

en: Check File
pl: Sprawdź plik

en: Download first
pl: Pobieraj na początku

en: Download normally
pl: Pobieraj normalnie

en: Download last
pl: Pobieraj na końcu

en: Do not download
pl: Nie pobieraj

en: Delete File(s)
pl: Usuń plik(i)

en: Move File
pl: Przenieś plik

en: Collapse Folder Tree
pl: Zwiń drzewo katalogów

en: Expand Folder Tree
pl: Rozwiń drzewo katalogów

en: File Tree
pl: Drzewo plików

en: File List
pl: Lista plików

en: Show Filter
pl: Pokaż filtr

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
pl[0]: Utracisz wszystkie dane z tego pliku. Na pewno chcesz to zrobić?
pl[1]: Utracisz wszystkie dane z tych plików. Na pewno chcesz to zrobić?
pl[2]: Utracisz wszystkie dane z tych plików. Na pewno chcesz to zrobić?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
pl: Nie pobrano wystarczająco dużo pliku do jego otworzenia.
    
    Czy włączyć tryb pobierania sekwencyjnego, aby pobrać wszystkie dane z wyższą ważnością?

en: Info Widget
pl: Okno informacyjne

[ctx: @title:tab]
en: Status
pl: Stan

en: Displays status information about a torrent
pl: Wyświetla informację o stanie torrenta

[ctx: @title:tab]
en: Files
pl: Pliki

en: Shows all the files in a torrent
pl: Pokazuje wszystkie pliki torrenta

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
pl: Wyświetla wszystkich uczestników, z którymi jesteś podłączony przez torrenta

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
pl: Pokazuje wszystkie pobierane części torrenta

en: Displays information about all the trackers of a torrent
pl: Pokazuje informacje o wszystkich serwera śledzących torrenta

en: Webseeds
pl: Serwery rozsyłające

en: Displays all the webseeds of a torrent
pl: Pokazuje wszystkie serwery rozsyłające torrenta

[ctx: @title:column]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
pl: % pobrania

[ctx: Download first]
en: First
pl: Pierwszy

[ctx: Download last]
en: Last
pl: Ostatni

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
pl: Normalnie

[ctx: Preview available]
en: Available
pl: Dostępny

[ctx: Preview pending]
en: Pending
pl: Oczekujący

[ctx: No preview available]
en: No
pl: Nie

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
pl: Bez zmian

[ctx: preview available]
en: Available
pl: Dostępny

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
pl: Karty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
pl: Określa czy pokazywać kartę uczestników na dole okna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
pl: Pokaż wykaz uczestników

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
pl: Czy pokazywać kartę części na dole okna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
pl: Pokaż wykaz obecnie pobieranych części

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
pl: Czy pokazywać kartę serwerów śledzących na dole okna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
pl: Pokaż wykaz serwerów śledzących

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
pl: Czy pokazać kartę serwerów rozsyłających u dołu okna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
pl: Pokaż wykaz serwerów rozsyłających

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
pl: Kolory priorytetów pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
pl: Najwyższy priorytet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
pl: Kolor dla plików o najwyższym priorytecie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
pl: Najniższy priorytet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
pl: Kolor dla plików o najniższym priorytecie.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
pl: Pokaż widok uczestników w głównym oknie

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
pl: Pokaż widok pobierania części w głównym oknie

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
pl: Pokaż widok serwerów śledzących w głównym oknie

en: Kick Peer
pl: Odrzuć uczestnika

en: Ban Peer
pl: Zablokuj uczestnika

[ctx: Choked]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: Not choked]
en: No
pl: Nie

[ctx: Snubbed]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: Not snubbed]
en: No
pl: Nie

[ctx: Interested]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: Not Interested]
en: No
pl: Nie

[ctx: Interesting]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: Not Interesting]
en: No
pl: Nie

en: Address
pl: Adres

en: Country
pl: Państwo

en: Client
pl: Klient

en: Choked
pl: Odrzucony

en: Snubbed
pl: Niedrożny

en: Availability
pl: Dostępność

en: Score
pl: Punktacja

en: Upload Slot
pl: Slot wysyłania

en: Requests
pl: Żądania

en: Interested
pl: Zainteresowany

en: Interesting
pl: Interesujący

en: IP address of the peer
pl: Adres IP uczestnika

en: Country the peer is in
pl: Państwo uczestnika

en: Which client the peer is using
pl: Klient bittorrent uczestnika

en: Download speed
pl: Szybkość pobierania

en: Upload speed
pl: Szybkość wysyłania

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
pl: Pokazuje, czy uczestnik odrzuca żądania pobierania. Jeśli je odrzuca, to pobieranie od niego jest niemożliwe

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
pl: Niedrożny oznacza, że wciągu ostatnich dwóch minut od uczestnika nie zostały pobrane żadne dane

en: How much data the peer has of the torrent
pl: Pokazuje, jaką część danych torrenta uczestnik posiada

en: Whether or not the peer has DHT enabled
pl: Pokazuje, czy uczestnik korzysta z DHT

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
pl: Punktacja uczestnika. Na jej podstawie KTorrent określa, do kogo wysyłać dane

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
pl: Dane będą wysyłane tylko do uczestników, którym został przydzielony slot wysyłania

en: The number of download and upload requests
pl: Liczba żądań pobierania i wysyłania

en: How much data we have downloaded from this peer
pl: Ilość danych pobranych od uczestnika

en: How much data we have uploaded to this peer
pl: Ilość danych wysłanych do uczestników

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
pl: Pokazuje, czy uczestnik jest zainteresowany pobieraniem od nas

en: Whether we are interested in downloading from this peer
pl: Pokazuje, czy jesteśmy zainteresowani pobieraniem od uczestnika

en: Private
pl: Prywatny

en: Public
pl: Publiczny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
pl: Informacje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
pl: Średnia szybkość pobierania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
pl: Rodzaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
pl: Średnia szybkość wysyłania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
pl: Hasz info:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
pl: Pobrane części:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
pl: Dostępne części:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
pl: Udostępnianie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
pl: Współczynnik udziału:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
pl: Ograniczenie współczynnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
pl: Ograniczenie czasowe:

en: Times Downloaded
pl: Liczba pobrań

en: Next Update
pl: Następne uaktualnienie

en: Copy Tracker URL
pl: Skopiuj adres URL serwera śledzącego

en: Copy Tracker status
pl: Skopiuj stan serwera śledzącego

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
pl: Kilka adresów URL nie może zostać dodanych, ponieważ ich format jest nieprawidłowy:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
pl: Serwer śledzący o nazwie <b>%1</b> już istnieje.

en: The following duplicate trackers were not added:
pl: Następujące powielone serwery śledzące nie zostały dodane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
pl: Usuń serwer śledzący

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
pl: Zmienia bieżący aktywny serwer śledzący dla prywatnych torrentów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
pl: Przełącz serwer śledzący

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
pl: Uaktualnij serwery śledzące

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Speed
pl: Szybkość

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
pl: Nie można dodać serwera rozsyłającego %1, ponieważ znajduje się już na liście.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
pl: Nie można usunąć serwera rozsyłającego %1, ponieważ stanowi część torrenta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
pl: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Serwer rozsyłający do dodania do torrenta.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Uwaga: </span>Obsługiwane są tylko serwery rozsyłające HTTP.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
pl: Dodaj serwer rozsyłający

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
pl: Usuń serwer rozsyłający

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
pl: Włącz wszystkie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
pl: Wyłącz wszystkie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
pl: Przekształcanie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
pl: Konwersja listy blokowej do formatu KTorrent. To może zająć trochę czasu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
pl: &Anuluj

en: Loading txt file...
pl: Wczytywanie pliku tekstowego...

en: There are no IP addresses to convert in %1
pl: Brak adresów IP do konwersji na %1

en: Automatic update of IP filter failed: %1
pl: Nieudane samoczynne uaktualnianie filtra IP: %1

en: 7z files are not supported
pl: Pliki 7z nie są obsługiwane

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
pl: Nie można określić rodzaju pliku dla <b>%1</b>

en: Cannot open zip file %1.
pl: Nie można otworzyć pliku .zip %1

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
pl: Nieudane samoczynne uaktualnianie filtra IP: nie można otworzyć pliku zip %1

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
pl: Nie można odnaleźć listy blokowanych w pliku zip %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
pl: Nieudane samoczynne uaktualnianie filtra IP: nie można znaleźć listy blokowanych w pliku zip %1

en:  day |  days
pl[0]:  dzień
pl[1]:  dni
pl[2]:  dni

en: Status: Loaded and running.
pl: Stan: wczytane i uruchomione.

en: Status: Not loaded.
pl: Stan: nie wczytane.

en: Status: Downloading and converting new block list...
pl: Stan: Pobieranie i konwersja nowej listy blokowej...

en: No update done yet.
pl: Uaktualnienie nie zostało jeszcze wykonane.

en: %1 (Last update attempt failed.)
pl: %1 (Ostatnia próba uaktualnienia nie powiodła się)

en: Never
pl: Nigdy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
pl: Ustawienia blokowania adresów IP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
pl: Plik filtra PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
pl: Włącz tę opcję, jeśli chcesz korzystać z filtra IP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
pl: Zastosuj filtr PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
pl: Plik filtra IP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
pl: Plik filtra IP. Może to być plik lokalny lub sieciowy.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
pl: Pobierz i przekształć plik filtra IP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
pl: Pobierz/&Przekształć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
pl: Pobierz filtr PeerGuardian z bluetack.co.uk lub iblocklist.org.
    UWAGA: obsługiwane są plik archiwów takie jak zip i tar.gz lub tar.bz2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
pl: Samoczynne uaktualnienie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
pl: Włącz tę opcję, jeśli chcesz samoczynnie uaktualniać plik filtra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
pl: Uaktualnij plik co:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
pl: Odstęp uaktualniania w dniach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
pl: Ostanie uaktualnienie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
pl: Następne uaktualnienie:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
pl: Adres URL filtra Level1

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
pl: Zastosować filtr level1?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
pl: Zastosuj tekst formatowany

en: Log Level
pl: Poziom dziennika

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Notice
pl: Informacje

en: Important
pl: Ważne

en: All
pl: Wszystko

en: None
pl: Brak

en: Log Viewer
pl: Przeglądarka dziennika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
pl: Kliknij dwukrotnie na zakres wyświetlania, żeby go zmienić. Dostępne zakresy:<p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Wszystko: </span>Wyświetlane są wszystkie wiadomości</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ważne: </span>Wyświetlane są tylko ważne wiadomości</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Informacje: </span>Wyświetlane są informacje i ważne wiadomości</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debugowanie: </span> Wyświetlane jest wyjście debugowania, informacje i ważne wiadomości</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Brak:</span> Nie są wyświetlane żadne wiadomości</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
pl: Czy użyć tekstu formatowanego, czy zwykłego do wyświetlania dziennika zdarzeń.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
pl: Zastosuj tekst formatowany do wyświetlania dziennika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
pl: Pozycja elementu interfejsu dziennika:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
pl: Osobne działanie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
pl: Okno dokowalne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
pl: Aktywność torrenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
pl: Największa liczba widocznych wierszy:

en: Log
pl: Dziennik

en: View the logging output generated by KTorrent
pl: Widok dziennika wiadomości utworzonych przez KTorrent

en: Suspend Output
pl: Wstrzymaj wyjście

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
pl: <font color="#FF0000">Wstrzymano wyjście dziennika</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
pl: <font color="#00FF00">Przywrócono wyjście dziennika</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
pl: Wyodrębnia serwer śledzący z pliku torrenta

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
pl: Przełącza, jeśli używany jest własny serwer śledzący

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
pl: Domyślny serwer śledzący

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
pl: Pokaż dn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
pl: Pokaż okno wysuwne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
pl: Włącz tylko dla publicznych torrentów

en: Copy Magnet URI
pl: Skopiuj adres URI łącza magnet

en: Magnet link copied to clipboard
pl: Łacze magnet skopiowano do schowka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
pl: Generator Magnet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
pl: Ustawienia generatora magnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
pl: Dodaj serwer śledzący wyodrębniony z pliku torrenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
pl: Określ, który serwer śledzący dodać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
pl: Dodaj własny adres URL serwera śledzącego

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
pl: Adres URL serwera śledzącego, który będzie częścią łącz magnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
pl: Dodaj nazwę torrenta do adresu URI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
pl: Dodaj nazwę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
pl: Wyłacz pozycję menu dla prywatnych torrentów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
pl: Daj znać w formie okna wysuwanego

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
pl: Menu odtwarzacza

en: Ready to play
pl: Odtwarzacz gotowy

en: Playing: <b>%1</b>
pl: Odtwarzanie: <b>%1</b>

en: Available
pl: Dostępny

en: Pending
pl: Oczekujący

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
pl: <b>%1</b><br/>Podgląd: %2<br/>Pobrano: %3 %

en: Media Player
pl: Odtwarzacz
    multimediów

en: Play
pl: Odtwórz

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Show Video
pl: Pokaż wideo

en: Add Media
pl: Dodaj media

en: Clear Playlist
pl: Wyczyść listę odtwarzania

en: Toggle Fullscreen
pl: Przełącz tryb pełnoekranowy

en: Movie player
pl: Odtwarzacz wideo

en: Show incomplete files
pl: Pokaz niekompletne pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh media files
pl: Odśwież pliki multimedialne

en: Search media files
pl: Znajdź pliki multimedialne

en: Title
pl: Tytuł

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Length
pl: Czas trwania

en: Year
pl: Rok

en: Random play order
pl: Losowa kolejność odtwarzania

en: KTorrent is playing a video.
pl: KTorrent odtwarza wideo.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
pl: Czy otwierać torrenty bez potwierdzania

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
pl: Zaznaczono czynność usuń.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
pl: Zaznaczono czynność przenieś.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
pl: Przeszukaj katalogi rekurencyjnie

[ctx: folder name part]
en: loaded
pl: wczytane

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
pl: Przeszukiwanie katalogów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
pl: Katalogi do wyszukiwania torrentów:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
pl: Lista katalogów, która będzie przeszukiwana przez tą wtyczkę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
pl: Dodaj nowy katalog do przeszukania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
pl: Dodaj katalog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
pl: Usuń katalog z listy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
pl: Usuń katalog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
pl: Otwórz torrenty bez zadawania jakichkolwiek pytań.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
pl: Przeszukuj katalog rekurencyjnie w poszukiwaniu torrentów. <br/><br/>
    Uwaga: Przeszukiwanie nie będzie wykonywane w żadnym katalogu przeznaczonym dla wczytanych torrentów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
pl: Przeszukuj podkatalogi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
pl: Po znalezieniu i wczytaniu usuń plik torrenta.<br/><br/>
    Ostrzeżenie: nie będzie można cofnąć tej operacji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
pl: Usuń torrenta po wczytaniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
pl: Po wczytaniu torrenta przenieś go do podkatalogu "wczytanych". Jeżeli katalog nie istnieje, to zostanie utworzony.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
pl: Przenieś plik torrenta do katalogu "wczytanych".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
pl: Dodaj do grupy torrenty otwarte za pomocą tej wtyczki.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
pl: Grupa, do której mają zostać dodane torrenty.

[ctx: plugin name]
en: Scan for lost files
pl: Poszukaj zgubionych plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Widget position:
pl: Położenie elementu interfejsu:

en: Scan for lost files
pl: Poszukaj zgubionych plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnScanFolder)
en: Scan
pl: Skanuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select folder:
pl: Wybierz katalog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Show all files
pl: Pokaż wszystkie pliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open file
pl: Otwórz plik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Delete on disk
pl: Usuń z dysku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
pl: Pasek wyszukiwania

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
pl: Bieżąca wyszukiwarka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings) i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general)
en: Use proxy settings for search
pl: Użyj ustawień pośrednika da wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
pl: Używaj domyślnej przeglądarki

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
pl: Użyj własnej przeglądarki

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
pl: Ścieżka do przeglądarki użytkownika

[ctx: plugin name]
en: Search
pl: Znajdź

en: Search for %1
pl: Szukanie %1

en: Failed to parse %1
pl: Przetwarzanie %1 nie powiodło się

en: URL: <b>%1</b>
pl: Adres URL: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
pl: Ustawienia wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
pl: Wyczyść okienka historii wyszukiwania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
pl: Wyczyść historię wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
pl: Wyzeruj domyślne działanie po pobraniu torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
pl: Wyzeruj domyślne działanie torrenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
pl: Przywróć wszystkie aktywne wyszukiwania z ostatniej sesji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
pl: Przywróć poprzednie wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
pl: Czy wyszukiwać w zewnętrznej przeglądarce.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
pl: Wyszukuj w zewnętrznej przeglądarce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
pl: Określa czy używać ustawień pośrednika HTTP dla wyszukiwania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
pl: Użyj domyślnej przeglądarki określonej w ustawieniach systemowych.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
pl: Używaj własnej przeglądarki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
pl: Ścieżka do przeglądarki użytkownika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
pl: Ścieżka do własnej przeglądarki.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
pl: Wyszukiwarki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
pl: Dodaj nową wyszukiwarkę.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
pl: Usuń wszystkie zaznaczone wyszukiwarki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
pl: Usuń wszystkie wyszukiwarki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
pl: Usuń wszystko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
pl: Dodaj wszystkie domyślne wyszukiwarki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
pl: Dodaj domyś&lny

en: Add a Search Engine
pl: Dodaj wyszukiwarkę

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
pl: Podaj nazwę hosta wyszukiwarki (na przykład: www.google.com) :

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
pl: Opensearch nie jest obsługiwane przez %1. Adres wyszukiwania należy wpisać ręcznie. Adres musi posiadać zwrot: {searchTerms}, który kTorrent zastąpi poszukiwanym wyrażeniem.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
pl: Adres %1 nie zawiera wyrażenia {searchTerms}.

en: Search Text
pl: Znajdź tekst

en: Search Engine
pl: Wyszukiwarka

en: Search Engine Label
pl: Nazwa wyszukiwarki

en:  Engine:
pl:  Wyszukiwarka:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
pl: Pobieranie:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
pl: Chcesz pobierać, czy zapisać torrenta?

en: Download Torrent
pl: Pobierz torrenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
pl: Pobierz

en: Home
pl: Strona domowa

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
pl: Bądź wolny.

en: Search the web for torrents.
pl: Wyszukaj torrenty w internecie.

en: Save %1 to
pl: Zapisz do %1

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
pl: Wyłączenie komputera

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
pl: Pasek narzędziowy wyłączania komputera

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
pl: Ustawienia wyłączania

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Sleep (suspend to RAM)
pl: Uśpij (do pamięci RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
pl: Hibernuj (zapisz na dysk)

en: When all torrents finish downloading
pl: Gdy wszystkie torrenty zakończą pobieranie

en: When all torrents finish seeding
pl: Gdy wszystkie torrenty zakończą rozsyłanie

en: When the events below happen
pl: Gdy nastąpią poniższe wydarzenia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
pl: Ustawienia wyłączania komputera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
pl: Zaplanowane działanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
pl: Wykonaj działanie, jeżeli:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
pl: Gdy włączone, to wykonaj działanie, gdy wszystkie zdarzenia nastąpią. Gdy niewłączone, to wykonaj gdy którekolwiek z powyższych zdarzeń odbyło się.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
pl: Wszystkie zdarzenia muszą nastąpić

en: Shutdown Enabled
pl: Wyłączenie komputera uaktywnione

en: Configure Shutdown
pl: Ustawienia wyłączania

en: Automatic shutdown not active
pl: Samoczynnie wyłącz nieaktywne

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
pl:  gdy nastąpią wszystkie z następujących zdarzeń:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
pl:  gdy nastąpi jedno z następujących zdarzeń:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
pl: <b>Wszystkie torrenty</b> kończą pobieranie

en: <b>All torrents</b> finish seeding
pl: <b>Wszystkie torrenty</b> kończą wysyłanie

en: <b>%1</b> finishes downloading
pl: <b>%1</b> kończy pobieranie

en: <b>%1</b> finishes seeding
pl: <b>%1</b> kończy wysyłanie

en: Downloading finishes
pl: Ukończono pobieranie

en: Seeding finishes
pl: Ukończono rozsyłanie

en: Event
pl: Zdarzenie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
pl: Połączenia

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
pl: Połączenia

en: Nodes
pl: Węzły

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
pl: Podłączeni pobierający

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
pl: Pobierających w rojach

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
pl: Podłączeni rozsyłający

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
pl: Rozsyłających w rojach

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
pl: Średnia połączona ilość pobierających na torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
pl: Średnia połączona ilość rozsyłających na torrent

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
pl: Średnia połączona ilość pobierających na uruchomiony torrent

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
pl: Średnia połączona ilość rozsyłających na uruchomiony torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
pl: Węzły

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
pl: Zadania

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
pl: Pobrano

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
pl: Bieżąca szybkość

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
pl: Średnia

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
pl: Ograniczenie

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
pl: Uczestnicy

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
pl: Średnia od pobierających

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
pl: Średnia do pobierających

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
pl: Średnia od rozsyłających

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
pl: Od pobierających

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
pl: Od rozsyłających

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
pl: Wysyłano

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
pl: Bieżąca szybkość

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
pl: Średnia

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
pl: Ograniczenie

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
pl: Śr. il. podł. pobierających na uruchomiony torr.

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
pl: Śr. il. podł. rozsyłających na uruchomiony torr.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
pl: Wyświetlanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
pl: Użyj wygładzanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
pl: Rysuj siatkę w tle

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
pl: Rodzaj elementu interfejsu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
pl: Natywny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
pl: (po dokonaniu zmian należy ponownie wczytać wtyczkę)

[ctx: @title:window]
en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Unknown
pl: Nieznany

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
pl: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legenda:</h1><ul type='square'>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
pl: Zapisz jako obraz...

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
pl: Przeskaluj

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
pl: Wyzeruj

en: Select path to save image…
pl: Wybierz ścieżkę do zapisania obrazu...

en: Image files
pl: Pliki obrazów

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
pl: Uaktualnij wykresy co n uaktualnień GUI

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
pl: Odstęp w milisekundach pomiędzy gromadzeniem danych

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
pl: Metoda określania maksymalnej wartości na skali

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
pl: Określa czy pokazywać rozsyłających w rojach

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
pl: Określa czy pokazywać pobierający w rojach

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
pl: Próbki do pokazania na wykresie pobierania

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
pl: Próbki do pokazania na wykresie uczestników

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
pl: Próbki do pokazania na wykresie wysyłania

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
pl: Próbki do pokazania na wykresie połączeń

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
pl: Próbki do pokazania na wykresie DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
pl: Kolor szybkości na wykresie pobierania

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
pl: Kolor średniej wartości na wykresie pobierania

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
pl: Kolor ograniczenia na wykresie pobierania

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
pl: Kolor przeciętej od pobierający na wykresie uczestników

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
pl: Kolor przeciętej do pobierający na wykresie uczestników

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
pl: Kolor przeciętej z rozsyłających na wykresie uczestników

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
pl: Kolor pobierających na wykresie uczestników

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
pl: Kolor wysyłających na wykresie uczestników

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
pl: Kolor szybkości na wykresie wysyłania

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
pl: Kolor przeciętej na wykresie wysyłania

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
pl: Kolor ograniczenia na wykresie wysyłania

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
pl: Kolor przyłączonych pobierających na wykresie połączeń

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
pl: Kolor pobierających w rojach na wykresie połączeń

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
pl: Kolor przyłączonych wysyłających na wykresie połączeń

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
pl: Kolor rozsyłających w rojach na wykresie połączeń

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
pl: Kolor przeciętnie połączonych pobierających na torrenta na wykresie połączeń

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
pl: Kolor przeciętnie połączonych rozsyłających na torrenta na wykresie połączeń

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
pl: Kolor przeciętnie połączonych pobierających na działającego torrenta na wykresie połączeń

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
pl: Kolor przeciętnie połączonych rozsyłających na działającego torrenta na wykresie połączeń

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
pl: Kolor węzłów na wykresie DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
pl: Kolor zadań na wykresie DHT

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
pl: Zastosować anti-aliasing dla wykresów?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
pl: Czy rysować brzydką, szarą siatkę w tle?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
pl: Typ elementu interfejsu wykorzystywanego do rysowania wykresów

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
pl: Uaktualnij

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
pl: Uaktualnij wykresy co

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
pl: Odświeżanie interfejsu

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
pl: Zbierz dane co

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
pl: milisekund

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
pl: Liczba pomiarów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
pl: Maksimum

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
pl: Tryb skali największej szybkości:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
pl: Największa osiągnięta maksymalna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
pl: Widoczna na wykresie osiągnięta maksymalna

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
pl: Połączenia uczestników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
pl: Pokaż rozsyłających w rojach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
pl: Pokaż pobierający w rojach

[ctx: @title:window]
en: Statistics
pl: Statystyki

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
pl: Szybkość

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
pl: Średnia szybkość

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
pl: Średnia szybkość

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
pl: Ograniczenie szybkości

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
pl: Ograniczenie szybkości

en: Speed charts
pl: Wykresy szybkości

en: Displays charts about download and upload speed
pl: Pokazuje wykresy szybkości pobierania i wysyłania

en: Connections charts
pl: Wykresy połączeń

en: Displays charts about connections
pl: Wyświetla wykresy połączeń

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
pl[0]: %2
    Jeden aktywny filtr
pl[1]: %2
    %1 aktywne filtry
pl[2]: %2
    %1 aktywnych filtrów

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
pl: <b>%1</b><br/><br/>Nieudane pobieranie: <b>%2</b>

en:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
pl:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Tytuł:</b> %1<br/>    <b>Data:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
pl: Ciasteczko uwierzytelnienia

en: Enter the new authentication cookie
pl: Podaj nowe ciasteczko uwierzytelnienia

en: <b>Not Loaded</b>
pl: <b>Nie wczytane</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
pl: <b>Nieudane pobieranie: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
pl: <b>Pobieranie</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
pl: Stan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
pl: Aktywne filtry:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
pl: Odśwież co:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
pl: Odstęp czasu między kolejnymi samoczynnymi odświeżeniami kanału.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
pl:  minuty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
pl: Ciasteczka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
pl: Filtry

en: Date Published
pl: Data publikacji

en: Edit Filter
pl: Edytuj filtr

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
pl: Filtr o nazwie %1 już istnieje. Nazwy filtrów muszą być unikalne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
pl: Dopasowanie wyrażeń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
pl: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wzorzec do znalezienia w poszukiwanym tytule. Obsługiwana jest składnia z wykorzystaniem symboli wieloznacznych:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Każda litera reprezentuje samą siebie, z wyjątkiem znaków poniżej podanych. Znak <span style=" font-weight:600;">c</span> odpowiada literze <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Zastępuje dowolną pojedynczą literę. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Zastępuje dowolną liczbę znaków.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Zbiory znaków mogą być przedstawiane w nawiasach kwadratowych. W tych zbiorach znak ukośnika nie ma specjalnego znaczenia.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Dla przykładu wyrażenie: *.torrent zostanie dopasowane do wszystkich tytułów kończących się na: .torrent </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
pl: Domyślnie dopasowania będą wykonywane z wykorzystaniem symboli wieloznacznych.
    Włączenie tej opcji umożliwi wykorzystanie wyrażeń regularnych jako wzorców dopasowania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
pl: Ciągi znaków są wyrażeniami regularnymi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
pl: Element musi pasować do wszystkich ciągów znaków, aby zostać uwzględnionym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
pl: Dopasowanie z uwzględnieniem wielkości liter

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
pl: Wzorce wykluczające

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
pl: Element musi pasować do wszystkich ciągów znaków, aby zostać wykluczonym

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
pl: Sezony i odcinki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
pl: Zastosuj dopasowanie sezonu i odcinka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
pl: Sezony:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
pl: Podaj numery sezonów do pobrania. Numery sezonów należy rozdzielać przecinkiem ",". Zakresy sezonów określać z wykorzystaniem myślnika "-".
    
    Przykład: 1,3-6,9
    
    Zostaną pobrane następujące sezony: 1, 3, 4, 5, 6 i 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
pl: Odcinki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
pl: Podaj numery odcinków do pobrania. Numery odcinków należy rozdzielać przecinkiem ",". Zakresy odcinków określać z wykorzystaniem myślnika "-".
    
    Przykład: 1,3-6,9
    
    Zostaną pobrane następujące odcinki: 1, 3, 4, 5, 6 i 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
pl: Nie pobieraj wieloplikowych tytułów z tego samego sezonu i odcinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
pl: Pobierz torrenty pasujące do wzorców

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
pl: Pobierz torrenty nie pasujące do wzorca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
pl: Dodaj do grupy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
pl: Otwórz torrenty po cichu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
pl: filtr kanału:

en: Aborted
pl: Przerwano

en: Timeout when downloading feed
pl: Przekroczono czas oczekiwania przy pobieraniu kanału

en: Unknown hostname
pl: Nieznana nazwa gospodarza

en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Unknown retriever error
pl: Nieznany błąd pobierania

en: Invalid feed data
pl: Nieprawidłowe dane kanału

en: Success
pl: Sukces

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
pl: Pasek narzędzi wtyczki Syndication

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
pl: Nie znaleziono linku do torrenta na %1

en: Add/Remove Filters
pl: Dodaj/Usuń filtry

en: Feed: <b>%1</b>
pl: Kanał: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
pl: Zarządzanie filtrami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
pl: Kanał:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
pl: Aktywne filtry:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
pl: Dostępne filtry:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
pl: Usuń wszystko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
pl: Nowy filtr

en: Manages RSS and Atom feeds
pl: Obsługuje kanały RSS i Atom

en: Enter the URL
pl: Podaj adres URL

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
pl: Proszę podać URL kanału RSS lub Atom.

en: Failed to load feed %1: %2
pl: Nie udało się wczytać kanału %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
pl: Nieudane utworzenie katalogu dla kanału %1: %2

en: Add New Filter
pl: Dodaj nowy filtr

en: Add Feed
pl: Dodaj kanał

en: Remove Feed
pl: Usuń kanał

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Add Filter
pl: Dodaj filtr

en: Remove Filter
pl: Usuń filtr

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
pl: Domyślnie używane urządzenie UPnP

en: Device
pl: Urządzenie

en: Ports Forwarded
pl: Porty przekierowane

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
pl: Nazwa: <b>%1</b><br/>Producent: <b>%2</b><br/>Opis modelu: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
pl: Pokazuje stan wtyczki UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
pl: Skanuj ponownie
