ktorrent - en to sl translation catalogue (1264 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
sl: KTorrent ne more sprejemati povezav, ker vrata TCP %1 že uporablja drug program.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
sl: KTorrent ne more sprejemati povezav, ker vrata UDP %1 že uporablja drug program.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
sl: Odprti torrent <b>%1</b> bi si delil eno ali več datotek z naslednjimi torrenti. Torrentom ni dovoljeno pisati v enake datoteke.

en: KTorrent is running one or more torrents
sl: KTorrent prenaša vsaj en torrent

en: Cannot create torrent: %1
sl: Ni mogoče ustvariti torrenta: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
sl: En ali več shranjevalnih nosilcev ni priklopljenih. Da boste lahko zagnali ta torrent, morajo biti priklopljeni.

en: Retry
sl: Poskusi znova

en: Storage volume %1 is not mounted
sl: Shranjevalni nosilec %1 ni priklopljen

en: Storage volumes %1 are not mounted
sl: Shranjevalni nosilci %1 niso priklopljeni

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
sl: Manjka več datotek iz torrenta »%1«.
    Ali jih želite ponovno ustvariti, ali jih mogoče ne želite prejeti?

en: Data files are missing
sl: Manjkajo datoteke

en: Cannot deselect missing files: %1
sl: Ni mogoče odstraniti izbiro iz manjkajočih datotek: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
sl: Ni mogoče ponovno ustvariti manjkajočih datotek: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
sl: Manjka datoteka, kamor se shranjujejo podatki torrenta »%1«.
    Ali jo želite ponovno ustvariti?

en: Data file is missing
sl: Manjka datoteka

en: Cannot recreate data file: %1
sl: Ni mogoče ponovno ustvariti datoteke: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
sl: Neveljavna povezava bittorrent magnet: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
sl: Poskušate prejeti povezavo magnet, vendar DHT ni omogočen. Za optimalne rezultate omogočite DHT.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
sl: Vnesite naslov IP ali ime gostitelja ter številko vrat soležnika, ki ga želite dodati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
sl: Soležnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
sl: <p>Sem vnesite naslov IP ali gostiteljsko ime soležnika s katerim se želite povezati.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Opomba:</span> Sprejemamo tako naslov IPv4 kot tudi IPv6</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Port:
sl: Vrata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
sl: Zapri

en: Show a file tree
sl: Pokaži drevo datotek

en: Show a file list
sl: Pokaži seznam datotek

en: Opening %1
sl: Odpiranje %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
sl: Nekaj datotek iz tega torrenta je bilo najdenih v mapi z zaključenimi prejemi. Ali želite uvoziti te datoteke in za mesto uporabiti mapo z zaključenimi prejemi?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
sl: Vse datoteke iz tega torrenta so bile najdene v mapi z zaključenimi prejemi. Ali želite uvoziti te datoteke in za mesto uporabiti mapo z zaključenimi prejemi?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
sl: Datoteka <b>%1</b> je bila najdena v mapi z zaključenimi prejemi. Ali želite uvoziti to datoteko?

[ctx: @action:button]
en: Import
sl: Uvozi

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
sl: Mapa %1 ne obstaja. Ali jo želite ustvariti?

[ctx: @action:button]
en: Create
sl: Ustvari

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
sl: Odstranili ste izbor naslednjih obstoječih datotek. Če nadaljujete bodo podatki v njih izgubljeni. Ali res želite nadaljevati?

[ctx: @action:button]
en: Delete the Files
sl: Izbriši datoteko(e)

[ctx: @action:button]
en: Keep the Files
sl: Ohranjaj datoteke

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
sl: Odprti torrent <b>%1</b> bi si delil eno ali več datotek z naslednjimi torrenti. Torrentom ni dovoljeno pisati v enake datoteke. Izberite drugo mesto.

en: All Torrents
sl: Vsi torrenti

en: <b>Unable to determine free space</b>
sl: <b>Količine neporabljenega prostora ni mogoče ugotoviti</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
sl: %1 (%2 uporabljajo obstoječe datoteke)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
sl: manjka %1

en: Existing files: <b>None</b>
sl: Obstoječe datoteke: <b>nobene</b>

en: Existing files: <b>All</b>
sl: Obstoječe datoteke: <b>vse</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
sl: Obstoječe datoteke: <b>%1</b> od <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
sl: Obstoječa datoteka: <b>ne</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
sl: Obstoječa datoteka: <b>da</b>

en: Clear History
sl: Počisti zgodovino

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
sl: Izberite datoteke, ki jih želite prejeti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
sl: Prejmi v:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
sl: Zgodovina vseh nedavno uporabljenih mest za prejem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_download_location_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_list) i18n: ectx: property (te
en: ...
sl: …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
sl: Po zaključku prejemanja torrenta premakne datoteke v navedeno mapo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
sl: Po zaključku premakni v:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
sl: Zgodovina vseh nedavno uporabljenih mest za premik po zaključenem prejemu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
sl: Vse datoteke v torrentu. Spremenite jih lahko z dvojnim klikom nanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
sl: Izberi &vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
sl: &Ne izberi nobene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
sl: Obrni izbiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
sl: Zloži vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
sl: Razširi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
sl: Najdene ni bilo nobene obstoječe datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
sl: Skupina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
sl: Zaženi torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
sl: <p>Ko so najdene obstoječe datoteke, preskoči preverjanje podatkov in predpostavi, da so datoteke prejete v celoti.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Opomba: </span> to storite le, če ste popolnoma prepričani.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
sl: Preskoči preverjanje podatkov, če so najdene obstoječe datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
sl: Prostor na disku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
sl: Zahtevan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
sl: Razpoložljiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
sl: Po prejemu:

en: Cannot load the torrent file: %1
sl: Ni mogoče naložiti torrenta: %1

en: Cannot open %1: %2
sl: Ni mogoče odpreti %1: %2

en: Failed to create %1: %2
sl: Ni mogoče ustvariti %1: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
sl: Uvozi obstoječ torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
sl: Podatki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
sl: Izberite torrent in podatke, ki mu pripadajo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
sl: Uvozi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
sl: Prekliči

en: Select the directory where the data now is.
sl: Izberite mapo, kjer so podatki sedaj.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
sl: V izbrani mapi ni datotek s podatki. Ali želite v izbrani mapi ustvariti vse datoteke?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
sl: V novi mapi ni mogoče najti vseh datotek: nekatere še vedno manjkajo. Ali želite v izbrani mapi ustvariti manjkajoče datoteke?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
sl: V izbrani mapi ni mogoče najti datoteke s podatki. Ali želite v izbrani mapi ustvariti to datoteko?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
sl: Manjkajo datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
sl: Manjkajo naslednje datoteke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
sl: Niso več prisotne, zato jih ponovno ustvari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
sl: Ponovno ustvari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
sl: Ne prejmi manjkajočih datotek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
sl: Ne prejmi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
sl: Datoteke so bile premaknjene na drugo mesto, izberite ga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
sl: Izberi novo mesto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
sl: Prekliči, ne zaženi torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
sl: Odpri URL

en: Error fetching tracker list
sl: Napaka pri pridobivanju seznama sledilcev

en: Please check if the URL in Settings → Advanced → Tracker list URL is reachable.
sl: Preverite, ali je URL v Nastavitve → Napredno → URL seznam sledilcev dosegljiv.

en: Invalid URL: %1
sl: Neveljaven URL: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
sl: Odpri potiho

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
sl: Omejitve hitrosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
sl: Omejitve hitrosti za posamezne torrente (dvojni klik za urejanje):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
sl: Splošne omejitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
sl: Največja hitrost prejemanja:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
sl: Brez omejitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
sl: Največja hitrost pošiljanja:

en: Download Limit
sl: Omejitev prejemanja

en: Upload Limit
sl: Omejitev pošiljanja

en: Assured Download Speed
sl: Zagotovljena hitrost prejemanja

en: Assured Upload Speed
sl: Zagotovljena hitrost pošiljanja

en: No assured speed
sl: Brez zagotovljene hitrosti

en: Create A Torrent
sl: Ustvari torrent

en: Only HTTP(S) is supported for webseeding.
sl: Za spletno sejanje je podprt le HTTP(S).

en: You must select a file or a folder.
sl: Izbrati morate datoteko ali mapo.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
sl: Niste dodali nobenega sledilnika. Ali res želite ustvariti ta torrent?

en: You must add at least one node.
sl: Dodati morate vsaj eno vozlišče.

en: Choose a file to save the torrent
sl: Izberite datoteko za shranitev torrenta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
sl: Ustvari torrent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
sl: Datoteka ali mapa za katero želite ustvariti torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectDirectory)
en: Select Directory
sl: Izberi mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_selectFile)
en: Select File
sl: Izberi datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
sl: Velikost posameznega delčka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
sl: Začni sejati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
sl: Zasebni torrent (DHT ni dovoljen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
sl: Razpršen torrent (samo DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
sl: Dodaj torrent v skupino:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
sl: Sledilniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
sl: Premakni gor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
sl: Premakni dol

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
sl: Vozlišča DHT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
sl: Vozlišče:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
sl: IP ali ime gostitelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list) i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads)
en: Port
sl: Vrata

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
sl: Spletna semena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
sl: Opombe:

en: Policy for the %1 group
sl: Pravilnik za skupino %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
sl: Privzeto mesto za shranjevanje torrentov iz te skupine. <br/><br/>To je uporabljeno le v pogovornem oknu za izbor datotek. Ko tam spremenite skupino, bo mesto prejema spremenjeno. Če želite lahko to še vedno prepišete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
sl: Privzeto mesto za shranjevanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
sl: Privzeto mesto za premik po zaključenem prejemu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
sl: Privzeto mesto za premik torrentov iz te skupine, ko je prejem zaključen. <br/><br/>To je uporabljeno le v pogovornem oknu za izbor datotek. Ko tam spremenite skupino, bo mesto prejema spremenjeno. Če želite lahko to še vedno prepišete.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
sl: Privzete nastavitve za torrente, ki so dodani skupini.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
sl: Omejitve za torrente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
sl: Največja hitrost prejemanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
sl: Največja hitrost pošiljanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
sl: Najdaljši čas sejanja:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
sl:  ur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
sl: Največje delilno razmerje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
sl: Ko je to omogočeno, bodo nastavitve uveljavljene le, ko bo torrent dodan skupini v pogovornem oknu za izbor datotek ali pogovornem oknu za ustvarjanje torrenta.<p>
    Če to ni omogočeno, bodo nastavitve vedno uveljavljene, ko v to skupino dodate torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
sl: Nastavitve uporabi le za novo odprte ali ustvarjene torrente

en: Open a new tab
sl: Odpri nov zavihek

en: Close the current tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: Edit Group Policy
sl: Uredi pravilnik za skupino

en: Open In New Tab
sl: Odpri v novem zavihku

en: New Group
sl: Nova skupina

en: Edit Name
sl: Uredi ime

en: Remove Group
sl: Odstrani skupino

en: Group Policy
sl: Pravilnik za skupino

en: Please enter the group name.
sl: Vnesite ime skupine.

en: The group %1 already exists.
sl: Skupina %1 že obstaja.

en: Open Location
sl: Odpri mesto

en: Create a new torrent
sl: Ustvari nov torrent

en: Open a torrent
sl: Odpri torrent

en: Open Silently
sl: Odpri potiho

en: Open a torrent without asking any questions
sl: Odpri torrent brez vprašanj

en: Open URL
sl: Odpri URL

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
sl: Odpri naslov URL, ki kaže na torrent. Podprte so tudi povezave magnet

en: IP Filter
sl: Filter IP-jev

en: Show the list of blocked IP addresses
sl: Prikaži seznam blokiranih naslovov IP

en: Import Torrent
sl: Uvozi torrent

en: Import a torrent
sl: Uvozi torrent

en: Show/Hide KTorrent
sl: Skrij/pokaži KTorrent

en: D: %1 | U: %2
sl: Pr: %1 | Po: %2

en: IP Filter List
sl: Seznam filtriranih IP-jev

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
sl: Neveljaven naslov IP <b>%1</b>. Naslov IP mora imeti obliko 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>Za skupino IP-jev lahko uporabite tudi nadomestne znake, npr. »127.0.0.*«, ali pa navedete obsege, npr. '200.10.10.0-200.10.10.40'.

en: Choose a file
sl: Izberite datoteko

en: Text files
sl: Besedilne datoteke

en: Choose a filename to save under
sl: Izberite ime datoteke za shranjevanje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
sl: Soležniki na črnem seznamu KTorrent-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
sl: Dodaj soležnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
sl: Naslov IP mora imeti obliko 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    Za skupino IP-jev lahko uporabite tudi nadomestne znake, npr. '127.0.0.*, ali pa navedete obsege, npr. '200.10.10.0-200.10.10.40'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
sl: Počisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open…
sl: Odpri…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As…
sl: Shrani kot…

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: &Pogled

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
sl: Glavno

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
sl: Torrenti

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
sl: Skupine

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
sl: Napredno

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
sl: Odpri mapo

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
sl: Dodaj v skupino

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
sl: Nastavi stolpce

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
sl: Stolpci

en: Bittorrent client by KDE
sl: Odjemalec BitTorrent s strani KDE

[ctx: @info:credit]
en: © 2005–2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
sl: © 2005–2011 Joris Guisson in Ivan Vasic

en: BitFinder Plugin
sl: Vstavek BitFinder

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
sl: Vstavek spletnega vmesnika, popravek za splošni maksimum delilnega razmerja

en: Statistics Plugin
sl: Vstavek Statistika

en: Application icon and a couple of others
sl: Ikona programa in nekatere druge ikone

en: 1.0 application icon
sl: Ikona programa različice 1.0

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
sl: Orodni namig za gradnik ChunkBar in razvrščanje za gradnik IWFileTreeItem

en: Provider of the IP-Country database used in the InfoWidget plugin.
    The data is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0
    International License https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/.
    Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/, so thanks to them too.
sl: Ponudnik baze podatkov IP-držav, ki se uporablja v vtičniku InfoWidget.
    Podatki so licencirani pod mednarodno licenco Creative Commons Attribution 4.0
    https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/.
    Zastave so vzete iz http://flags.blogpotato.de/, tako da zahvala tudi njim.

en: The maxminddb library used for the InfoWidget plugin.
sl: Knjižnica maxminddb uporabljena za vtičnik InfoWidget.

en: File prioritization and some other patches
sl: Dodeljevanje prednosti datotekam in nekateri drugi popravki

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
sl: Miniupnp je služil kot primer za našo lastno izvedbo UPnP

en: Zeroconf enhancements
sl: Izboljšave za ZeroConf

en: Coldmilk webgui
sl: Spletni vmesnik Coldmilk

en: IDEAl code from KDevelop
sl: Koda za IDEAI iz KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
sl: Pohitritev pretvorbe v vstavku IPFilter

en: Bryan Burns of Juniper Networks
sl: Bryan Burns iz Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
sl: Odkril je 2 varnostni pomanjkljivosti (sta odpravljeni)

en: Patch to load silently with a save location
sl: Popravek za tiho nalaganje z mestom za shranjevanje

en: Fixes in PHP code of webinterface
sl: Popravki kode PHP za spletni vmesnik

en: XFS specific disk preallocation
sl: Vnaprejšnje dodeljevanje diska za XFS

en: Patch to not show very low speeds
sl: Popravek za skrivanje zelo nizkih hitrosti

en: Patch to show potentially firewalled status
sl: Popravek za prikaz možnosti nahajanja za požarnim zidom

en: Several patches
sl: Več popravkov

en: Patch to hide menu bar
sl: Popravek za skrivanje menijske vrstice

en: Patch to change file priorities in the webgui
sl: Popravek za spreminjanje prednosti datotek iz spletnega vmesnika

en: Several webgui patches
sl: Več popravkov za spletni vmesnik

en: Fixes for several warnings
sl: Popravki za več opozoril

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
sl: Popravek za izračunavanje prostega prostora na disku v FreeBSD

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
sl: Popravek sesutja v gradniku ChunkDownloadView

en: A couple of bugfixes
sl: Več popravkov

en: Patch to load torrents silently from the command line
sl: Popravek za tiho nalaganje torrentov iz ukazne vrstice

en: New set of icons
sl: Nov nabor ikon

en: Drag and drop support for Plasma applet
sl: Podpora povleci in spusti za aplet za Plasmo

en: Patch to cleanup the plugin list
sl: Popravek, ki je počistil seznam vstavkov

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
sl: Popravek, ki aplet za Plasmo spremeni v pojavni aplet

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
sl: Popravek, ki je v pogovorno okno za filtriranje IP-jev dodal podporo za obsege IP-jev

en: Feature which adds the date a torrent was added
sl: Dodal podporo za datum, ko je bil torrent dodan

en: Feature to disable authentication in the webinterface
sl: Zmožnost izklopa overjanja v spletnem vmesniku

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
sl: Vzorci za izločanje v vstavku za zbiranje

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
sl: Popravek za preimenovanje torrentov z eno datoteko v datoteko, ki je znotraj

en: Fix for bug 305379
sl: Popravek za hrošč 305379

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
sl: Podpora za vrsto MIME x-scheme-handler/magnet

en: Fix for bug 339584
sl: Popravek za hrošč 339584

en: KF5 porting
sl: Predelava za KF5

en: Bugfixes, cleanups and optimizations
sl: Popravljanje napak, čiščenje kode in optimizacija

en: KF6 porting
sl: Predelava za KF6

en: Enable logging
sl: Omogoči beleženje dnevnika

en: Enable logging to standard output. Requires --enable-logging to be specified as well.
sl: Omogoči beleženje dnevnika na standardni izhod. Zahteva tudi uporabo --enable-logging.

en: Silently open torrent given on URL
sl: Potiho odpri torrent z URL-jem

en: Document to open
sl: Dokument za odprtje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
sl: Ali naj se pred začetkom prejemanja torrenta zanj na disku rezervira prostor.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
sl: Pred začetkom prejemanja rezerviraj prostor na disku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
sl: Namesto hitre rezervacije opravi polno rezervacijo. To je počasneje kot hitra rezervacija, a se izognete razdrobljenosti na disku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
sl: Polno rezerviraj prostor na disku (izognete se razdrobljenosti)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
sl: Zmogljivost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
sl: Razmik posodabljanja grafičnega vmesnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
sl: <p>Razmik med posodobitvami grafičnega vmesnika v milisekundah.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Opomba: </span>Zmanjšanje vrednosti bo zmanjšalo uporabo procesorja.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
sl: Razmik spanja omrežja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
sl: <p>Kako dolgo bodo niti omrežja spale, ko so omejene v hitrosti. Ta vrednost nima vpliva, če ni vklopljenih omejitev hitrosti.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Nižja vrednost bo uporabljala manj procesorja, previsoka vrednost pa lahko zmanjša hitrosti v primerih z visoko pasovno širino. </p>
    <p>Na primer: če na 100 Mbit LAN omejitev nastavite na 3000 KiB/s, te hitrosti ne boste dosegli, če je vrednost previsoka. Brez omejitve pa lahko z lahkoto presežete 3000 KiB/s na LAN.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
sl: Čakalna vrsta magnetov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
sl: Število mest za prejemanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
sl: Največje število sočasnih prejemanj magnetov naenkrat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
sl: Ali naj bodo magneti, ki niso prejeti po preteku določenega obdobja, premaknjeni na konec čakalne vrste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
sl: Magnete znova postavi v čakalno vrsto po:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
sl: Najdaljše časovno obdobje, v katerem lahko magnet zaseda mesto za prejemanje. Po tem času bo potisnjen nazaj v čakalni vrsti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
sl: Velikost za predogled zvočnih datotek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
sl: <p>Količina podatkov na začetku in koncu zvočne datoteke, ki bodo prednostni za predogled.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
sl: Velikost za predogled video datotek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
sl: <p>Količina podatkov na začetku in koncu video datoteke, ki bodo prednostni za predogled.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tracker list URL:
sl: Seznam URL sledilcev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_trackerListUrl)
en: URL of the tracker list used when adding a torrent by infohash
    NOTE: Each tracker must be on its own line. Blank lines are ignored.
sl: URL seznama sledilcev, uporabljenega pri dodajanju torrenta s strani infohash
    OPOMBA: Vsak sledilnik mora biti v svoji vrstici. Prazne vrstice so prezrte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
sl: Razreši ime vsakega soležnika. To pomeni, da bo namesto naslova IP prikazano ime gostitelja soležnika.
    
    To lahko onemogočite, če ne želite dodatnega omrežnega prometa, ki ga povzroči razreševanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
sl: Razreši imena gostiteljev soležnikov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
sl: Zmožnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
sl: DHT je protokol, ki ne potrebuje sledilnika in lahko najde soležnike, ki delijo iste torrente kot vi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
sl: Za pridobivanje dodatnih soležnikov uporabi DHT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
sl: Vrata UDP za komunikacijo DHT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
sl: <p>Vrata UDP za protokol DHT.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Pozor:</span> Če ste povezani na usmerjevalnik, potem morate ta vrata posredovati, da sprejemajo dohodne zahteve DHT. To lahko za vas stori vstavek UPnP.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
sl: Ali naj se uporabi izmenjava soležnikov, združljiva z µTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
sl: Uporabi izmenjavo soležnikov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
sl: Omogoči ali onemogoči uporabo spletnih semen, ko so prisotna v torrentu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
sl: Uporabi spletna semena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
sl: Ko je prejemanje torrenta zaključeno, opravi polno preverjanje podatkov torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
sl: Po zaključenem prejemu preveri podatke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
sl: Šifriranje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
sl: <p>Šifriranje protokola je uporabno, če vaš ponudnik interneta upočasnjuje vaše povezave bittorrent. </p>
    <p>Šifriranje bo preprečilo označevanje prometa bittorrent, kot promet bittorrent in zato ga vaš ponudnik ne bo upočasnil.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
sl: Uporabi šifriranje protokola

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
sl: Vsi odjemalci še ne podpirajo šifriranja, nekateri uporabniki pa ga še niso vklopili. Če se želite povezati s takimi soležniki, boste morali omogočiti to možnost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
sl: Dovoli nešifrirane povezave

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
sl: Sledilnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
sl: Namesto da bi vaš naslov IP ugotovil sledilnik sam, mu s tem sporočite, kateri naslov naj uporabi. Uporabite to, če ste za posredniškim strežnikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
sl: Sledilniku pošlji naslov IP ali ime gostitelja po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
sl: Naslov IP ali ime gostitelja po meri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
sl: Naslov IP ali ime gostitelja po meri, ki naj se pošlje sledilniku. Ime gostitelja se bo razrešilo med delovanjem in sledilniku bo poslan končni IP.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
sl: Barve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_stalledTorrentColor)
en: Color to use for torrents when they are stalled or checking data.
sl: Barva za torrente, ko so v zastoju ali preverjajo podatke.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTorrentColor)
en: Color to use for torrents while seeding or downloading.
sl: Barva za torrente med sejanjem ali prenosom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent is running:
sl: Torrent v teku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Torrent is stalled or checking data:
sl: Torrent je v zastoju ali preverja podatke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_errorTorrentColor)
en: Color to use for torrents with error status.
sl: Barva za torrente v stanju napake.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Torrent error:
sl: Napaka torrenta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_highlightTorrentNameByTrackerStatus)
en: Additionally highlight torrents based on the status of their trackers (if any)
sl: Dodatno poudari torrente glede na stanje njihovih sledilnikov (če so)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_okTrackerConnectionColor)
en: Color to use when at least one tracker is connected and replied no errors or warnings.
sl: Barva v uporabi, kadar je priključen vsaj en sledilnik in odgovoril da ni napak oz. opozoril.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Some of the trackers are reachable:
sl: Nekateri sledilniki so dosegljivi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_warningsTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in warning.
sl: Uporabljena barva, kadar najboljši poskus povezave s sledilnikom povzroči opozorilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: None of the trackers are reachable:
sl: Noben sledilnik ni dosegljiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Reachable trackers report warnings:
sl: Dosegljivi sledilniki poročajo opozorila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noTrackerConnectionColor)
en: Color to use when all trackers reply with errors or are not found.
sl: Barva za uporabo, ko vsi sledilci odgovorijo z napakami ali jih ni mogoče najti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Trackers are timing out:
sl: Časovna omejitev sledilnikov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_timeoutTrackerConnectionColor)
en: Color to use when the best attempt to connect to tracker results in timeout. Connection will be attempted again later.
sl: Uporabljena barva, ko pride do najboljšega poskusa povezave s sledilnikom. Poskus povezave bo znova kasneje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Low share ratio:
sl: Nizko delilno razmerje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Good share ratio:
sl: Dobro delilno razmerje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lowShareRatioColor)
en: Color to display share ratio below minimal good value.
sl: Barva za prikaz razmerja deleža pod minimalno dobro vrednostjo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_goodShareRatioColor)
en: Color to display share ratio above minimal good value.
sl: Barva za prikaz razmerja deleža nad minimalno dobro vrednostjo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset colors to their default values (other settings won't change).
sl: Ponovna nastavitev barv na privzete vrednosti (druge nastavitve se ne bodo spremenile).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnResetColors)
en: Reset Colors
sl: Ponovno nastavi barve

en: Application
sl: Program

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
sl: Mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
sl: Shranjevanje podatkov o torrentih:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
sl: Mapa za shranjevanje podatkov o vseh torrentih, ki so odprti v KTorrentu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
sl: Privzeta mapa za shranjevanje vseh podatkov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
sl: Mapa, v katero bodo premaknjeni podatki, ko se zaključi prejemanje torrenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
sl: Premakni zaključene prejeme v:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
sl: Mapa, v katero bodo kopirani vsi torrenti, ki jih odprete s KTorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
sl: Kopiraj torrente v:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
sl: Ikona v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Whether or not to always minimize to system tray on startup.
sl: Ali naj bo ali ne vedno skrčen v sistemski vrstici ob zagonu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alwaysMinimizeToSystemTray)
en: Always minimize to system tray on startup
sl: Vedno skrčen v sistemski vrstici ob zagonu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
sl: Ali naj ikona v sistemski vrstici prikazuje pojavna obvestila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
sl: Prikazuj pojavna obvestila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
sl: Ko izberete odpiranje več torrentov naenkrat, jih odpre potiho.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
sl: Več torrentov odpri potiho

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
sl: Vse torrente odpre potiho.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
sl: Vse torrente odpri potiho

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state or locking the screen when torrents are running.
sl: Prepreči prehod računalnika v spanje ali zaklep zaslona, ko so zagnani torrenti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep and automatic screen locking when torrents are running
sl: Prepreči prehod v spanje ali zaklep zaslona, če so zagnani torrenti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
sl: <p>Preimenuj torrent z eno datoteko v ime tiste datoteke. </p>
    <p>Če je datoteka poimenovana <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, bo torrent prikazan kot <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
sl: Preimenovanje torrentov z eno datoteko v ime tiste datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
sl: Ali naj se novi torrenti poudarijo ali ne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
sl: Poudari nove torrente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
sl: Pokaži skupno hitrost v naslovu okna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
sl: Omrežje

en: All interfaces
sl: Vsi vmesniki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
sl: Vrata in omejitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
sl: <p>Vrata uporabljena za protokol bittorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Pozor:</span> Če ste povezani na usmerjevalnik, potem morate ta vrata posredovati, da sprejemajo dohodne zahteve. To lahko za vas stori vstavek UPnP.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
sl: Vrata sledilnika UDP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
sl: <p>Vrata uporabljena za protokol sledilnika UDP.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Pozor:</span>Če ste povezani na usmerjevalnik, potem morate ta vrata posredovati, da sprejemajo dohodne zahteve. To lahko za vas stori vstavek UPnP</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
sl: Največ povezav na torrent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
sl: Največje dovoljeno število povezav na torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
sl: Splošna omejitev povezav:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
sl: Splošna omejitev povezav za vse torrente skupaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
sl: Največja hitrost prejemanja v KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
sl: Največja hitrost pošiljanja v KiB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
sl: Vrednost DSCP za paketke IP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
sl: Ta vrednost bo vnesena v polje DSCP vseh paketkov IP, ki se pošljejo po protokolu bittorrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
sl: Največje število vzpostavitev povezav:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to set up simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
sl: <p>Največje število izhodnih povezav, ki jih bo KTorrent poskušal nastaviti hkrati.</p>
    <p>Če imate težave, ker KTorrent blokira drug promet na internetu, poskusite to vrednost nastaviti malo nižje.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
sl: Omrežni vmesnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
sl: <p>Na katerem omrežnem vmesniku se naj posluša za dohodne povezave.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Opomba: </span>Da vstopi v veljavo, je zahtevan ponovni zagon.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
sl: Prenosni protokol µTorrent teče prek UDP in je optimiziran, da ne ovira drugega prometa, medtem ko še vedno uporabi vso neuporabljeno pasovno širino.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
sl: Uporabi prenosni protokol µTorrent (µTP)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
sl: Za povezave BitTorrent ne uporabi TCP-ja, ampak samo protokol µTP. To lahko vodi do počasnejših prenosov, saj vsi odjemalci za BitTorrent ne podpirajo µTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
sl: Uporabi samo µTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
sl: Glavni prenosni protokol:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to set up a connection with a peer, this protocol is chosen first.
sl: Glavni prenosni protokol, ko se poskusi vzpostaviti povezava s soležnikom, se najprej izbere ta protokol.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
sl: KTorrent naj glede na razpoložljive zmožnosti povezave izračuna priporočene nastavitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings…
sl: Priporočene nastavitve…

en: Proxy
sl: Posredniški strežnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
sl: Uporabi posredniški strežnik HTTP nastavljen v nastavitvah KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
sl: Uporabi KDE-jeve nastavitve posredniškega strežnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
sl: Posredniški strežnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
sl: Naslov IP ali ime gostitelja posredniškega strežnika HTTP.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
sl: Vrata posredniškega strežnika HTTP.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
sl: Ali naj se za povezave spletnega sejanja uporabi posredniški strežnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
sl: Za spletno sejanje uporabi posredniški strežnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
sl: Ali naj se za povezave do sledilnika uporabi posredniški strežnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
sl: Za povezave s sledilnikom uporabi posredniški strežnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
sl: <p>Uporabi posredniški strežnik SOCKS za povezave bittorrent.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Opomba: </span>To ni uporabljeno za povezave s sledilnikom</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
sl: Uporabi posredniški strežnik SOCKS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
sl: Strežnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
sl: Naslov IP ali ime gostitelja strežnika SOCKS.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
sl: Vrata, ki jih uporablja strežnik SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
sl: Različica:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
sl: Če strežnik SOCKS zahteva overitev z uporabniškim imenom in geslom, omogočite to možnost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
sl: Zahtevana sta uporabniško ime in geslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
sl: Uporabniško ime za posredniški strežnik SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
sl: Geslo za posredniški strežnik SOCKS.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
sl: Upravljalnik vrste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
sl: Ko je omogočeno, bo upravljalnik vrste povsem onemogočen, kar vam bo omogočilo popoln ročni nadzor nad torrenti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
sl: Ročno nadzorovanje torrentov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
sl: Največ prejemanj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
sl: Največje število sočasnih prejemanj, ki jih bo začel upravljalnik vrste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
sl: Največ sejanj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
sl: Največje število sočasnih semen, ki jih bo začel upravljalnik vrste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
sl: Ko zmanjkuje prostora na disku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
sl: Kaj naj se zgodi, ko zmanjkuje prostora na disku, upravljalnik vrst pa želi zagnati torrent.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
sl: Ne zaženi torrentov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
sl: Vprašaj, ali naj se torrenti zaženejo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
sl: Zaženi torrente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
sl: Zaustavi prenose, ko je na disku manj prostora kot:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
sl: Ko se količina prostora na disku spusti pod to vrednost, zaustavi vsa prejemanja torrentov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
sl: <p>Če to omogočite, bo upravljalnik vrste zmanjšal prednost torrenta, ki je že predolgo v zastoju. </p>
    <p>To bo upravljalniku vrste dovolilo, da zažene druge torrente, ko torrent ne počne ničesar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
sl: Zmanjšaj prednost torrentov, ki so v zastoju več kot:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
sl: <p>Čas uporabljen za časomer zastoja. Ko je torrent v zastoju dlje kot to, se njegova prednost zniža.</p>

[ctx: @title:group Options regarding Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
sl: Sejanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
sl: Ko je prejemanje torrenta zaključeno, nadaljuj s sejanjem. Če je to onemogočeno, bo torrent zaustavljen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
sl: Po zaključku prejemanja nadaljuj s sejanjem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
sl: Število mest za pošiljanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
sl: Število mest za pošiljanje. To določa število soležnikov, katerim lahko istočasno pošiljate posamezni torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
sl: Privzeto največje delilno razmerje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
sl: <p>Najvišje delilno razmerje. Če je ta vrednost dosežena, bo sejanje zaustavljeno.  To vpliva le na novo odprte torrente. Na že obstoječe torrente sprememba ne vpliva.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Pozor: </span>To ne bo uporabljeno za prejemanje, ampak le za sejanje.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
sl: Privzeti najdaljši čas sejanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
sl: Najdaljši čas sejanja v urah. Ko se doseže ta čas, bo torrent zaustavljen. To vpliva le na novo odprte torrente. Na že obstoječe torrente sprememba ne vpliva.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red. Colors can be changed in color settings.
sl: Vrednost, pri kateri bo delilno razmerje prikazano z zeleno barvo. Nižja razmerja bodo prikazana rdeče. Barve lahko spreminjate v nastavitvah barv.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
sl: Najnižje »še dobro« delilno razmerje:

en: Calculate Recommended Settings
sl: Izračunaj priporočene nastavitve

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
sl: Priporočene nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
sl: Razpoložljiva hitrost pošiljanja:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  Kbps
sl:  Kb/s

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  kb/s
sl:  Kb/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
sl: Razpoložljiva hitrost prejemanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
sl: Izračunaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
sl: Povprečna hitrost na mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
sl: Število torrentov, ki jih običajno istočasno prejemate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
sl: Mest na torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
sl: Priporočljive nastavitve:

en: Speed down: %1 / up: %2
sl: Hitrost dol: %1 / gor: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
sl: Preneseno dol: %1 / gor: %2

en: DHT: off
sl: DHT: izklopljeno

en: %1 node | %1 nodes
sl[0]: %1 vozlišč
sl[1]: %1 vozlišče
sl[2]: %1 vozlišči
sl[3]: %1 vozlišča

en: %1 task | %1 tasks
sl[0]: %1 opravil
sl[1]: %1 opravilo
sl[2]: %1 opravili
sl[3]: %1 opravila

en: The desktop is offline
sl: Namizje je brez povezave

en: Magnet Link
sl: Povezava magnet

en: Status
sl: Stanje

en: Peers
sl: Soležniki

en: Downloading
sl: Prejemanje

en: Queued
sl: V vrsti

en: Stopped
sl: Zaustavljen

en: Start Magnet
sl: Zaženi magnet

en: Stop Magnet
sl: Zaustavi magnet

en: Copy Magnet URL
sl: Kopiraj URL magneta

en: Remove Magnet
sl: Odstrani magnet

en: Order
sl: Vrstni red

en: Name
sl: Ime

en: Time Stalled
sl: Čas zastoja

en: Priority
sl: Prednost

en: Running
sl: V teku

en: Not queued
sl: Ni v vrsti

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
sl: Položaj torrenta v vrsti.
    Za spremembo položaja ga povlecite in spustite, ali pa uporabite gumba na desni.

en: Search
sl: Iskanje

en: Show Search
sl: Pokaži iskanje

en: Show or hide the search bar
sl: Pokaži ali skrij iskalno vrstico

en: Move Top
sl: Premakni na vrh

en: Move a torrent to the top of the queue
sl: Premakni torrent na vrh vrste

en: Move a torrent up in the queue
sl: Premakni torrent gor v vrsti

en: Move a torrent down in the queue
sl: Premakni torrent dol v vrsti

en: Move Bottom
sl: Premakni na dno

en: Move a torrent to the bottom of the queue
sl: Premakni torrent na dno vrste

en: Show Downloads
sl: Pokaži prejemanja

en: Show all downloads
sl: Pokaži vsa prejemanja

en: Show Uploads
sl: Pokaži pošiljanja

en: Show all uploads
sl: Pokaži vsa pošiljanja

en: Show Not Queued
sl: Pokaži tiste, ki niso v vrsti

en: Show all not queued torrents
sl: Pokaži vse torrente, ki niso v vrsti

en: Widget to manage the torrent queue
sl: Gradnik za upravljanje s čakalno vrsto torrentov

en: Magnet Downloader
sl: Prejemnik Magnet

en: Displays the currently downloading magnet links
sl: Prikazuje vse povezave magnet, ki jih trenutno prejemate

en: Start All
sl: Zaženi vse

en: Start all torrents
sl: Zaženi vse torrente

en: Stop All
sl: Zaustavi vse

en: Stop all torrents
sl: Zaustavi vse torrente

en: Suspend Torrents
sl: Začasno zaustavi torrente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
sl: Začasno zaustavi vse zagnane torrente

en: Group View
sl: Pogled skupine

en: Show or hide the group view
sl: Omogoči ali onemogoči prikaz skupin

en: Filter Torrents
sl: Filtriranje torrentov

en: Filter torrents based on filter string
sl: Filtriraj torrente glede na filtrirni niz

en: Set max upload speed
sl: Nastavi največjo hitrost pošiljanja

en: Set max download speed
sl: Nastavi največjo hitrost prejemanja

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
sl: Hitrost prejemanja: <b>%1</b><br/>Hitrost pošiljanja: <b>%2</b><br/>Prejeto: <b>%3</b><br/>Poslano: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
sl: Torrent <b>%1</b> je bil potiho odprt.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
sl: Zaključilo se je prejemanje <b>%1</b>.<br>Povprečna hitrost: %2 dol / %3 gor.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
sl: Za <b>%1</b> je bilo doseženo največje delilno razmerje %2, zato je bil zaustavljen.<br>Poslano je bilo %3, pri povprečni hitrosti %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
sl: Za <b>%1</b> je bil dosežen največji čas sejanja %2 ur, zato je bil zaustavljen.<br>Poslano je bilo %3, pri povprečni hitrosti %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
sl: <b>%1</b> se je ustavil z naslednjo napako:<br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
sl: V torrentu <b>%1</b> so bili najdeni poškodovani podatki.<br>Priporočljivo je zagnati preverjanje celovitosti podatkov za ta torrent.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
sl: Za <b>%1</b> je bilo doseženo največje delilno razmerje %2 in ga ni mogoče postaviti v vrsto. <br>Če želite nadaljevati s sejanjem, odstranite omejitev.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
sl: Za <b>%1</b> je bil dosežen najdaljši čas sejanja %2 ur in ga ni mogoče postaviti v vrsto. <br>Če želite nadaljevati s sejanjem, odstranite omejitev.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
sl: Ni mogoče zagnati <b>%1</b>:<br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
sl[0]: Ni mogoče sejati več kot %1 torrentov.<br>
sl[1]: Ni mogoče sejati več kot %1 torrenta.<br>
sl[2]: Ni mogoče sejati več kot %1 torrentov.<br>
sl[3]: Ni mogoče sejati več kot %1 torrentov.<br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
sl[0]: Ni mogoče prejemati več kot %1 torrentov.<br>
sl[1]: Ni mogoče prejemati več kot %1 torrenta.<br>
sl[2]: Ni mogoče prejemati več kot %1 torrentov.<br>
sl[3]: Ni mogoče prejemati več kot %1 torrentov.<br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
sl: Za spremembo omejitev pojdite na Nastavitve→Nastavi KTorrent.

en: There is not enough diskspace available.
sl: Ni dovolj razpoložljivega prostora na na disku.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
sl: Zmanjkuje prostora na disku.<br /><b>%1</b> se prejema v »%2«.

en: Torrent has been stopped.<br />
sl: Torrent je bil zaustavljen.<br />

en: Upload speed limit in KiB/s
sl: Omejitev hitrosti pošiljanja v KiB/s

en: Download speed limit in KiB/s
sl: Omejitev hitrosti prejemanja v KiB/s

en: Unlimited
sl: Brez omejitve

en: Torrent Settings
sl: Nastavitve torrentov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
sl: Lastnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
sl: DHT je razpršena podatkovna zbirka, ki jo lahko uporabite za iskanje več soležnikov za torrent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
sl: Za pridobivanje dodatnih soležnikov uporabi DHT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
sl: Izmenjava soležnikov najde več soležnikov tako da se z drugimi soležniki izmenjajo podatki o soležnikih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
sl: Za pridobivanje dodatnih soležnikov uporabi izmenjavo soležnikov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
sl: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Način super-sejanja je poseben način sejanja v katerem dosežete veliko večje izkoristke sejanja. Rezultat je nižja poraba časovne širine za razširjanje torrenta.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opomba: </span>To bi naj bilo uporabljeno le, če se roj še ni v celoti ustanovil. Ko enkrat obstaja več dejavnih sejalcev, bo ta način postal neuporaben.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
sl: Za sejanje uporabi način super-sejanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
sl: Po zaključku prejemanja torrenta premakne datoteke v drugo mapo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
sl: Mesto kamor bodo premaknjene datoteke.

en: Checked %v of %m chunks
sl: Preverjenih %v od %m delčkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
sl: Najdeni:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
sl: Število delčkov, ki niso bili prejeti, so pa bili najdeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
sl: Spodleteli:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
sl: Število delčkov, ki so bili prejeti in niso v redu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
sl: Ne prejeti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
sl: Število delčkov, ki niso bili prejeti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
sl: Prejeti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
sl: Število delčkov, ki so bili prejeti in so v redu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
sl: Napake:

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
sl: Zaženi

en: Start all selected torrents in the current tab
sl: Zaženi vse izbrane torrente iz trenutnega zavihka

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
sl: Vsili zagon

en: Force start all selected torrents in the current tab
sl: Vsili zagon vseh izbranih torrentov iz trenutnega zavihka

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
sl: Zaustavi

en: Stop all selected torrents in the current tab
sl: Zaustavi vse izbrane torrente iz trenutnega zavihka

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
sl: Premor

en: Pause all selected torrents in the current tab
sl: Premor vseh izbranih torrentov iz trenutnega zavihka

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove all selected torrents in the current tab
sl: Odstrani vse izbrane torrente iz trenutnega zavihka

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
sl: Zaženi vse

en: Start all torrents in the current tab
sl: Zaženi vse torrente iz trenutnega zavihka

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
sl: Zaustavi vse

en: Stop all torrents in the current tab
sl: Zaustavi vse torrente iz trenutnega zavihka

en: Remove Torrent and Data
sl: Odstrani torrent in podatke

en: Rename Torrent
sl: Preimenuj torrent

en: Add Peers
sl: Dodaj soležnike

en: Manual Announce
sl: Ročna najava

en: Scrape
sl: Posodobi

en: Preview
sl: Predogled

en: Data Directory
sl: Mapa s podatki

en: Temporary Directory
sl: Začasna mapa

en: Move Data
sl: Premakni podatke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
sl: Nastavitve

en: Remove from Group
sl: Odstrani iz skupine

en: Check Data
sl: Preveri podatke

en: Check all the data of a torrent
sl: Preveri vse podatke torrenta

en: Copy Torrent URL
sl: Kopiraj naslov URL torrenta

en: Export Torrent
sl: Izvozi torrent

en: Set the speed limits of individual torrents
sl: Nastavi omejitve hitrosti za posamezne torrente

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
sl: Prejemanje torrenta <b>%1</b> se še ni zaključilo. Ali želite izbrisati tudi nepopolne podatke?

en: Remove Download
sl: Odstrani prejem

en: Delete Data
sl: Izbriši podatke

en: Keep Data
sl: Ohrani podatke

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
sl: Izgubili boste vse prejete podatke iz naslednjih torrentov. Ali ste prepričani, da želite to storiti?

en: Remove Torrent
sl: Odstrani torrent

en: Select a directory to move the data to.
sl: Izberite mapo, v katero bodo premaknjeni podatki.

[ctx: 1h 20m ago]
en: %1 ago
sl: %1 nazaj

en: Downloaded
sl: Prejeto

[ctx: Bytes downloaded this session]
en: Session Downloaded
sl: Seja prenesena sem

en: Size
sl: Velikost

en: Uploaded
sl: Poslano

[ctx: Bytes uploaded this session]
en: Session Uploaded
sl: Seja prenesena tja

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
sl: Preostalo

en: Down Speed
sl: Hitrost prejemanja

en: Up Speed
sl: Hitrost pošiljanja

en: Time Left
sl: Preostali čas

en: Seeders
sl: Sejalci

en: Leechers
sl: Pijavke

en: % Complete
sl: % zaključeno

en: Share Ratio
sl: Delilno razmerje

en: Time Downloaded
sl: Čas prejemanja

en: Time Seeded
sl: Čas sejanja

en: Location
sl: Mesto

en: Added
sl: Dodan

en: Last Activity
sl: Zadnja dejavnost

en: How much data we have downloaded of the torrent
sl: Koliko podatkov za ta torrent je bilo prejetih

en: How much data we have downloaded of the torrent this session
sl: Koliko podatkov smo prenesli v torrentu sem v tej seji

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
sl: Skupna velikost torrenta, izločene datoteke niso vštete

en: How much data we have uploaded
sl: Koliko podatkov je bilo poslanih

en: How much data we have uploaded this session
sl: Koliko podatkov smo prenesli tja v tej seji

en: How much data left to download
sl: Koliko podatkov je preostalo za prejem

en: Current download speed
sl: Trenutna hitrost prejemanja

en: Current upload speed
sl: Trenutna hitrost pošiljanja

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
sl: Koliko časa preostaja do konca prenosa ali do dosega največjega delilnega razmerja, če je omogočeno

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
sl: S koliko sejalci je vzpostavljena povezava (koliko je vseh sejalcev po podatkih sledilnika)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
sl: S koliko pijavkami je vzpostavljena povezava (koliko je vseh pijavk po podatkih sledilnika)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
sl: Delež podatkov, ki jih imamo, glede na celoten torrent; izločene datoteke niso vštete

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
sl: Delilno razmerje je število poslanih bajtov deljeno s številom prejetih bajtov

en: How long we have been downloading the torrent
sl: Koliko časa smo prejemali ta torrent

en: How long we have been seeding the torrent
sl: Koliko časa smo sejali ta torrent

en: The location of the torrent's data on disk
sl: Mesto podatkov torrenta na disku

en: When this torrent was added
sl: Kdaj je bil ta torrent dodan

en: Time since last download or upload activity
sl: Čas od zadnjega prenosa sem ali tja

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
sl: %1<br>Naslov URL: <b>%2</b>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
sl: <br/><br/>Ni mogoče navezati stika s sledilnikom.

en: KTorrent's UPnP test application
sl: KTorrent-ov program za preizkus UPnP

en: © 2005–2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
sl: © 2005–2007 Joris Guisson in Ivan Vasic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
sl: Program za preizkus UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
sl: Usmerjevalnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
sl: Ni mogoče najti nobenega usmerjevalnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
sl: Najdi usmerjevalnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
sl: Protokol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
sl: Posreduj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
sl: Razveljavi posredovanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
sl: Podrobni izpis

en: Maximum share ratio reached.
sl: Doseženo največje delilno razmerje.

en: Maximum seed time reached.
sl: Dosežen najdaljši čas sejanja.

en: Uploads
sl: Pošiljanja

en: Running Uploads
sl: Pošiljanja v teku

en: Not Running Uploads
sl: Pošiljanja, ki niso v teku

en: Downloads
sl: Prejemanja

en: Running Downloads
sl: Prejemanja v teku

en: Not Running Downloads
sl: Prejemanja, ki niso v teku

en: Active Torrents
sl: Dejavni torrenti

en: Active Downloads
sl: Dejavna prejemanja

en: Active Uploads
sl: Dejavna pošiljanja

en: Passive Torrents
sl: Pasivni torrenti

en: Passive Downloads
sl: Pasivna prejemanja

en: Passive Uploads
sl: Pasivna pošiljanja

en: Custom Groups
sl: Skupine po meri

en: Ungrouped Torrents
sl: Torrenti brez skupine

[ctx: *.torrent]
en: Torrents
sl: Torrenti

en: All files
sl: Vse datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
sl: Največje število prejemanj (0 = brez omejitve)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
sl: Največje število semen (0 = brez omejitve)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
sl: Ali zaženem prejemanja, če je na disku malo prostora?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
sl: Največje število povezav na torrent (0 = brez omejitve)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
sl: Največje število povezav za vse torrente (0 = brez omejitve)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
sl: Največja hitrost pošiljanja v KiB/s (0 = brez omejitve)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
sl: Največja hitrost prejemanja v KiB/s (0 = brez omejitve)

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
sl: Največje delilno razmerje (0 = brez omejitve)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
sl: Pokaži skupno hitrost v naslovu

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
sl: Prikaži pas hitrosti v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
sl: Razpoložljiva hitrost prejemanja (v kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
sl: Razpoložljiva hitrost pošiljanja (v kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (alwaysMinimizeToSystemTray), group (downloads)
en: Always minimize to system tray on startup.
sl: Vedno skrčen v sistemski vrstici ob zagonu.

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
sl: Ko se torrent zaključi, prikaži pojavno sporočilo.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
sl: Po zaključku prejemanja nadaljuj s sejanjem

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
sl: Mapa za shranjevanje začasnih datotek

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
sl: Ali naj se prejeto samodejno shrani v saveDir

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
sl: Mapa za shranjevanje prejetih datotek

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
sl: Ali naj se datoteke *.torrent samodejno kopirajo v torrentCopyDir

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
sl: Mapa v katero naj se kopirajo datoteke *.torrent

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
sl: Ali naj se sledilniku pošlje naslov IP po meri

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
sl: Mapa, ki je bila nazadnje uporabljena za shranjevanje

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
sl: IP, ki naj se pošlje sledilniku

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
sl: Razmik posodabljanja grafičnega vmesnika

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
sl: Podpora za DHT

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
sl: Vrata za DHT

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
sl: Število mest za pošiljanje

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
sl: Stolpci, prikazani v pogledu KTorrent-a

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
sl: Ko za zaključitev prejemanja ni dovolj prostora in ko je na disku manj kot toliko prostora, bo torrent zaustavljen.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
sl: Ali naj se zaključena prejemanja samodejno premakne v mapo completedDir

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
sl: Mapa, v katero naj se premakne zaključena prejemanja

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
sl: Najdaljši čas sejanja v urah (0 = brez omejitve)

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Warning: %1
sl: Opozorilo: %1

en: Downloaded Chunks
sl: Prejeti delčki

en: Chunks to Download
sl: Delčki za prejemanje

en: Excluded Chunks
sl: Izločeni delčki

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
sl: Torrent »%1« je dosegel največje delilno razmerje in najdaljši čas sejanja. Ali naj spregledam omejitve in vseeno začnem sejanje?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
sl: Torrent »%1« je dosegel največje delilno razmerje. Ali naj spregledam omejitev in vseeno začnem sejanje?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
sl: Torrent »%1« je dosegel najdaljši čas sejanja. Ali naj spregledam omejitev in vseeno začnem sejanje?

en: Limits reached.
sl: Dosežene omejitve.

[ctx: @action:button]
en: Start
sl: Zaženi

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
sl: Za prejem tega torrenta nimate dovolj prostora na disku. Ali res želite nadaljevati?

en: Insufficient disk space for %1
sl: Ni dovolj prostora za %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
sl: Za naslednje torrente ni na voljo dovolj prostora na disku. Ali jih želite vseeno zagnati?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
sl: Naslednji torrenti so dosegli najdaljši čas sejanja. Ali jih vseeno želite zagnati?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
sl: Naslednji torrenti so dosegli največje delilno razmerje. Ali jih vseeno želite zagnati?

en: Error starting torrent %1: %2
sl: Napaka med začenjanjem torrenta %1: %2

en: Error
sl: Napaka

en: Error stopping torrent %1: %2
sl: Napaka med zaustavljanjem torrenta %1: %2

en: File
sl: Datoteka

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
sl: Ni mogoče pisati za koncem medpomnilnika mmap.

en: Scheduler
sl: Razporejevalnik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
sl: Posebne omejitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
sl: Ko je vključen ohranjevalnik zaslona, namesto omejitev nastavljenih v omrežnih nastavitvah uporabi te splošne omejitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
sl: Ko se vključi ohranjevalnik zaslona, uporabi druge omejitve hitrosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
sl: Splošna omejitev pošiljanja, ko se vključi ohranjevalnik zaslona.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
sl: Splošna omejitev prejemanja, ko se vključi ohranjevalnik zaslona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
sl: Barva ozadja razporeda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
sl: Barva ozadja razporeda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
sl: Barva črt na razporedu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
sl: Barva vseh črt na razporedu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
sl: Barva predmeta na razporedu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
sl: Barva vsakega običajnega predmeta na razporedu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
sl: Barva predmeta na razporedu, ki je v začasno zaustavljen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
sl: Barva vsakega predmeta na razporedu, ki je začasno zaustavljen.

en: Bandwidth Scheduler
sl: Razporejevalnik hitrosti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
sl: Uredi predmet

en: Add an item
sl: Dodaj predmet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
sl: Trajanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
sl: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
sl: Do:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
sl: Od:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
sl: Do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
sl: Omejitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
sl: Omejitev prejemanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
sl: Omejitev pošiljanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
sl: Ko se vključi ohranjevalnik zaslona:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
sl: Omejitve povezave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
sl: Nastavi omejitve povezave

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
sl: Razporedi hitrost

en: Cannot open file %1: %2
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %1: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
sl: Datoteka %1 je pokvarjena, ali pa ni datoteka z razporedom za KTorrent.

en: Edit the bandwidth schedule
sl: Uredite razpored hitrosti

en: Load Schedule
sl: Naloži razpored

en: Save Schedule
sl: Shrani razpored

en: New Item
sl: Nov predmet

en: Remove Item
sl: Odstrani predmet

en: Edit Item
sl: Uredi predmet

en: Clear Schedule
sl: Počisti razpored

en: Scheduler Active
sl: Razpored je dejaven

en: Activate or deactivate the scheduler
sl: Omogoči ali onemogoči razporejevalnik

en: KTorrent scheduler files
sl: Datoteke razporejevalnika za KTorrent

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
sl: Ta predmet je v sporu z drugim na razporedu in ga ni mogoče spremeniti.

en: Suspended
sl: Začasno zaustavljen

en: %1 Down
    %2 Up
sl: %1 dol
    %2 gor

en: Current schedule: suspended
sl: Trenutni razpored: začasno zaustavljen

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
sl: Trenutni razpored: %1/s prejemanje, %2/s pošiljanje

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
sl: Trenutni razpored: neomejeno prejemanje, %1/s pošiljanje

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
sl: Trenutni razpored: %1/s prejemanje, neomejeno pošiljanje

en: Current schedule: unlimited upload and download
sl: Trenutni razpored: neomejeno pošiljanje in prejemanje

en:  (scheduler disabled)
sl:  (razporejevalnik je onemogočen)

en: Current schedule:
sl: Trenutni razpored:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
sl: Vrstni red prejemanja datotek

en: File download order for <b>%1</b>:
sl: Vrstni red prejemanja datotek za <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
sl: Sezone in epizode

en: Album Track Order
sl: Razpored skladb albuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
sl: Vrstni red prejemanja datotek za:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
sl: Ali naj bo omogočen vrstni red prejemanja po meri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
sl: Vrstni red prejemanja po meri je omogočen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
sl: Razvrsti po

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
sl: Poišči datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third…
sl: Vrstni red, po katerem naj se prejmejo datoteke torrenta. Datoteka na vrhu bo prejeta prva, sledila ji bo druga, potem tretja…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
sl: Dodaj sledilnike

en: Available Chunks
sl: Razpoložljivi delčki

en: Unavailable Chunks
sl: Nerazpoložljivi delčki

en: Chunk
sl: Delček

en: Progress
sl: Napredek

en: Peer
sl: Soležnik

en: Files
sl: Datoteke

en: Number of the chunk
sl: Številka delčka

en: Download progress of the chunk
sl: Napredek prejemanja delčka

en: Which peer we are downloading it from
sl: Od katerega soležnika ga prejemamo

en: Download speed of the chunk
sl: Hitrost prejemanja delčka

en: Which files the chunk is located in
sl: V katerih datotekah se nahaja delček

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
sl: Delčki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
sl: Skupno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
sl: Trenutno se prejemajo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
sl: Izločeni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
sl: Preostali:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
sl: Velikost:

[ctx: Open file]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: Open file with]
en: Open With
sl: Odpri z

[ctx: Rename file]
en: Rename
sl: Preimenuj

en: Check File
sl: Preveri datoteko

en: Download first
sl: Prejmi najprej

en: Download normally
sl: Prejmi običajno

en: Download last
sl: Prejmi nazadnje

en: Do not download
sl: Ne prejmi

en: Delete File(s)
sl: Izbriši datoteko(e)

en: Move File
sl: Premakni datoteko

en: Collapse Folder Tree
sl: Zloži drevo mape

en: Expand Folder Tree
sl: Razširi drevo mape

en: File Tree
sl: Drevo datotek

en: File List
sl: Seznam datotek

en: Show Filter
sl: Prikaži filter

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
sl[0]: Izgubili boste vse podatke iz teh datotek. Ali res želite nadaljevati?
sl[1]: Izgubili boste vse podatke iz te datoteke. Ali res želite nadaljevati?
sl[2]: Izgubili boste vse podatke iz teh datotek. Ali res želite nadaljevati?
sl[3]: Izgubili boste vse podatke iz teh datotek. Ali res želite nadaljevati?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
sl: Za odprtje datoteke ni bilo prejeto dovolj podatkov.
    
    Omogočim zaporedni način prejemanja, da se zahtevani podatki prenesejo z višjo prednostjo?

[ctx: @action:button]
en: Enable Sequential Download Mode
sl: Omogoči zaporedni način prenosa

en: Info Widget
sl: Podatkovni gradnik

[ctx: @title:tab]
en: Status
sl: Stanje

en: Displays status information about a torrent
sl: Prikazuje podatke stanja o torrentu

[ctx: @title:tab]
en: Files
sl: Datoteke

en: Shows all the files in a torrent
sl: Prikazuje vse datoteke v torrentu

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
sl: Prikazuje vse soležnike, s katerimi ste povezani na torrent

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
sl: Prikazuje vse delčke torrenta, ki jih prejemate

en: Displays information about all the trackers of a torrent
sl: Prikazuje podatke o vseh sledilnikih za torrent

en: Webseeds
sl: Spletna semena

en: Displays all the webseeds of a torrent
sl: Prikazuje vsa spletna semena za torrent

[ctx: @title:column]
en: Preview
sl: Predogled

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
sl: % zaključeno

[ctx: Download first]
en: First
sl: Najprej

[ctx: Download last]
en: Last
sl: Nazadnje

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: Preview available]
en: Available
sl: Na voljo

[ctx: Preview pending]
en: Pending
sl: Na čakanju

[ctx: No preview available]
en: No
sl: Ne

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: preview available]
en: Available
sl: Na voljo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
sl: Zavihki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
sl: Ali naj bo na dnu okna prikazan zavihek s soležniki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
sl: Prikaži seznam soležnikov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
sl: Ali naj bo na dnu okna prikazan zavihek z delčki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
sl: Prikaži seznam delčkov, ki se trenutno prejemajo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
sl: Ali naj bo na dnu okna prikazan zavihek s sledilniki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
sl: Prikaži seznam sledilnikov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
sl: Ali naj bo na dnu okna prikazan zavihek s spletnimi semeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
sl: Prikaži seznam spletnih semen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
sl: Barve prednosti datotek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
sl: Najprej:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
sl: Barva, ki bo uporabljena za datoteke s prednostjo »najprej«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
sl: Nazadnje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
sl: Barva, ki bo uporabljena za datoteke s prednostjo »nazadnje«.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
sl: V glavnem oknu pokaži zavihek s prikazom soležnikov

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
sl: V glavnem oknu pokaži zavihek s prikazom prejemanj delčkov

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
sl: V glavnem oknu pokaži zavihek s prikazom sledilnikov

en: Kick Peer
sl: Brcni soležnika

en: Ban Peer
sl: Izobči soležnika

[ctx: Choked]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Not choked]
en: No
sl: Ne

[ctx: Snubbed]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Not snubbed]
en: No
sl: Ne

[ctx: Interested]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Not Interested]
en: No
sl: Ne

[ctx: Interesting]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Not Interesting]
en: No
sl: Ne

en: Address
sl: Naslov

en: Country
sl: Država

en: Client
sl: Odjemalec

en: Choked
sl: Zaseden

en: Snubbed
sl: Zapostavljen

en: Availability
sl: Razpoložljivost

en: Score
sl: Ocena

en: Upload Slot
sl: Mesto za pošiljanje

en: Requests
sl: Zahteve

en: Interested
sl: Se zanima

en: Interesting
sl: Nas zanima

en: IP address of the peer
sl: Naslov IP soležnika

en: Country the peer is in
sl: Država, iz katere je soležnik

en: Which client the peer is using
sl: Kateri odjemalec uporablja soležnik

en: Download speed
sl: Hitrost prejemanja

en: Upload speed
sl: Hitrost pošiljanja

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
sl: Ali smo za soležnika zasedeni. Če smo zasedeni, nam soležnik ne bo pošiljal nič

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
sl: Zapostavljen pomeni, da nam soležnik v zadnjih 2 minutah ni poslal nič

en: How much data the peer has of the torrent
sl: Koliko podatkov torrenta ima soležnik

en: Whether or not the peer has DHT enabled
sl: Ali ima soležnik omogočen DHT

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
sl: Točke za soležnika. KTorrent jih uporablja, da se odloči, komu pošiljati

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
sl: Od nas bodo podatke dobili samo soležniki z mestom za pošiljanje

en: The number of download and upload requests
sl: Število zahtev za prejemanje in pošiljanje

en: How much data we have downloaded from this peer
sl: Koliko podatkov smo prejeli od tega soležnika

en: How much data we have uploaded to this peer
sl: Koliko podatkov smo poslali temu soležniku

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
sl: Ali se soležnik zanima za prejemanje od nas

en: Whether we are interested in downloading from this peer
sl: Ali nas zanima prejemanje od tega soležnika

en: Private
sl: Zasebni

en: Public
sl: Javni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
sl: Podrobnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
sl: Povprečna hitrost prejemanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
sl: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
sl: Povprečna hitrost pošiljanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
sl: Podrobnosti razpršila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
sl: Prejeti delčki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
sl: Razpoložljivi delčki:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
sl: Deljenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
sl: Delilno razmerje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
sl: Omejitev razmerja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
sl: Časovna omejitev:

en: URL
sl: Naslov URL

en: Times Downloaded
sl: Število prejemov

en: Next Update
sl: Naslednja posodobitev

en: Copy Tracker URL
sl: Kopiraj URL sledilca

en: Copy Tracker status
sl: Kopiraj status sledilca

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
sl: Več naslovov URL ni bilo mogoče dodati, ker niso prave oblike:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
sl: Sledilnik z imenom <b>%1</b> že obstaja.

en: The following duplicate trackers were not added:
sl: Naslednji podvojeni sledilniki niso bili dodani:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
sl: Odstrani sledilnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
sl: Spremeni trenutno dejaven sledilnik za zasebne torrente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
sl: Preklopi torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
sl: Posodobi sledilnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
sl: Obnovi privzete vrednosti

en: Speed
sl: Hitrost

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
sl: Ni mogoče dodati spletnega semena %1, ker je že na seznamu.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
sl: Ni mogoče odstraniti spletnega semena %1, ker je že del torrenta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
sl: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Spletno seme, ki se naj doda torrentu.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opomba: </span>Podprta so samo spletna semena HTTP.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
sl: Dodaj spletno seme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
sl: Odstrani spletno seme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
sl: Omogoči vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
sl: Onemogoči vse

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting…
sl: Pretvarjanje…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
sl: Pretvarjanje seznama za blokiranje v KTorrent-ovo obliko. To lahko traja dlje časa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
sl: &Prekliči

en: Loading txt file…
sl: Nalaganje besedilne datoteke…

en: There are no IP addresses to convert in %1
sl: V %1 ni nobenega naslova IP za pretvoriti

en: Automatic update of IP filter failed: %1
sl: Samodejna posodobitev filtra IP je spodletela: %1

en: 7z files are not supported
sl: Datoteke 7z niso podprte

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
sl: Ni mogoče določiti vrste datoteke <b>%1</b>

en: Cannot open zip file %1.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke zip %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
sl: Samodejna posodobitev filtra IP je spodletela: ni mogoče odpreti datoteke zip %1

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
sl: V datoteki zip %1 ni mogoče najti seznama blokiranih.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
sl: Samodejna posodobitev filtra IP je spodletela: ni mogoče najti seznama blokiranih v datoteki zip %1

en:  day |  days
sl[0]:  dni
sl[1]:  dan
sl[2]:  dneva
sl[3]:  dnevi

en: Status: Loaded and running.
sl: Stanje: naloženo in zagnano.

en: Status: Not loaded.
sl: Stanje: ni naloženo.

en: Status: Downloading and converting new block list…
sl: Stanje: prejemanje in pretvarjanje novega seznama za blokiranje…

en: No update done yet.
sl: Posodobitve še ni bilo.

en: %1 (Last update attempt failed.)
sl: %1 (zadnja posodobitev ni uspela)

en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
sl: Možnosti blokiranja IP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
sl: Filtrirna datoteka PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
sl: Omogočite, že želite, da vstavek za filtriranje IP-jev deluje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
sl: Uporabi filtriranje PeerGuardian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
sl: Filtrirna datoteka z IP-ji:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
sl: Datoteka, ki naj se uporabi za filtriranje. Lahko je krajevna ali oddaljena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
sl: Prejmi in pretvori filtrirno datoteko z IP-ji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
sl: Prej&mi/pretvori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
sl: Prejmite PeerGuardian-ov filter z bluetack.co.uk ali blocklist.org.
    Opomba: podprti so arhivi kot zip, tar.gz ali tar.bz2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
sl: Samodejna posodobitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
sl: Omogočite, če želite samodejno posodobiti filtrirno datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
sl: Posodobi datoteko vsakih:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
sl: Razmik posodabljanja, v dnevih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
sl: Nazadnje posodobljeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
sl: Naslednja posodobitev:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
sl: Naslov URL prvo-stopenjskega filtra

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
sl: Ali naj se uporabi prvo-stopenjski filter?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
sl: Za izpis beleženja uporabljaj bogato besedilo

en: System
sl: Sistem

en: Log Level
sl: Stopnja beleženja

en: Debug
sl: Razhroščevanje

en: Notice
sl: Opombe

en: Important
sl: Pomembno

en: All
sl: Vse

en: None
sl: Nič

en: Log Viewer
sl: Pregledovalnik dnevnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: <html>Double click on the log level to alter it. The possible levels are:
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p></html>
sl: <html>Dvokliknite na stopnjo beleženja, da jo spremenite. Mogoče stopnje so :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Vse: </span>Prikazana so vsa sporočila</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Pomembno: </span>Prikazana so samo pomembna sporočila</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opomba: </span>Prikazane so samo opombe in pomembna sporočila</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Razhroščevanje: </span>Prikazane so opombe, razhroščevalna in pomembna sporočila</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Brez:</span> Sporočila niso prikazana</p></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
sl: Ali naj se za izpis beleženja v prikazovalniku dnevnika uporablja bogato besedilo, ali samo navadno besedilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
sl: Za izpis beleženja uporabljaj bogato besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
sl: Položaj gradnika z dnevnikom:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
sl: Ločena dejavnost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
sl: Podokno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
sl: Dejavnost torrenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
sl: Največje število vidnih vrstic:

en: Log
sl: Dnevnik

en: View the logging output generated by KTorrent
sl: Prikaži KTorrent-ov izpis beleženja v dnevnik

en: Suspend Output
sl: Začasno zaustavi izhod

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
sl: <font color="#FF0000">Izpisovanje dnevnika je v pripravljenosti</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
sl: <font color="#00FF00">Izpisovanje dnevnika se nadaljuje</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
sl: Iz datoteke torrent pograbi sledilnik

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
sl: Preklopi možnost uporabe sledilnika po meri

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
sl: Privzeti sledilnik

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
sl: Pokaži dn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
sl: Prikaži pojavno okno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
sl: Omogoči samo za javne torrente

en: Copy Magnet URI
sl: Kopiraj naslov URI magneta

en: Magnet link copied to clipboard
sl: Povezava magnet je bila kopirana v odložišče

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
sl: Ustvarjalnik magnetov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
sl: Možnosti ustvarjalnika magnetov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
sl: Dodaj sledilnik iz datoteke torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
sl: Določite, kateri sledilnik bo dodan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
sl: Dodaj naslov URL sledilnika po meri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
sl: Naslov URL sledilnika, ki bo del povezave magnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
sl: Dodaj ime torrenta v URI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
sl: Dodaj ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
sl: Onemogoči predmet menija za zasebne torrente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
sl: Odziv podaj v obliki pojavnega okna

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
sl: Meni predstavnostnega predvajalnika

en: Ready to play
sl: Pripravljen na predvajanje

en: Playing: <b>%1</b>
sl: Predvajanje: <b>%1</b>

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
sl: <b>%2</b> – <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)

en: <b>%2</b> - <b>%1</b>
sl: <b>%2</b> – <b>%1</b>

en: Available
sl: Na voljo

en: Pending
sl: Na čakanju

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
sl: <b>%1</b><br/>Predogled: %2<br/>Prejeto: %3 %

en: Media Player
sl: Predstavnostni predvajalnik

en: Play
sl: Predvajaj

en: Pause
sl: Premor

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Previous
sl: Predhodna

en: Next
sl: Naslednja

en: Show Video
sl: Prikaži video

en: Add Media
sl: Dodaj predstavnostno datoteko

en: Clear Playlist
sl: Počisti seznam predvajanja

en: Toggle Fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način

en: Movie player
sl: Predvajalnik filmov

en: Show incomplete files
sl: Pokaži nepopolne datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
sl: Osveži

en: Refresh media files
sl: Osveži predstavnostne datoteke

en: Search media files
sl: Poišči predstavnostne datoteke

en: Title
sl: Naslov

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Length
sl: Dolžina

en: Year
sl: Leto

en: Random play order
sl: Naključni vrstni red predvajanja

en: KTorrent is playing a video.
sl: KTorrent predvaja video.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
sl: Ali naj se torrent odpre potiho ali ne.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
sl: Dejanje izbrisa je omogočeno.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
sl: Dejanje premika je omogočeno.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
sl: Rekurzivno preišče mape.

[ctx: folder name part]
en: loaded
sl: naloženo

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
sl: Preišči mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
sl: Mape, ki bodo preiskane za torrenti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
sl: Seznam map, v katerih bo ta vstavek iskal torrente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
sl: Dodaj novo mapo za preiskovanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
sl: Dodaj mapo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
sl: Odstrani mapo s seznama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
sl: Odstrani mapo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
sl: Odpri torrente brez vprašanj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
sl: Rekurzivno preišče mapo za torrenti. <br/><br/>
    Opomba: to ne bo izvedeno za katerokoli mapo, ki se imenuje loaded.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
sl: Preišči podmape

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
sl: Ko je bila datoteka torrent najdena in naložena, jo izbriše.<br/><br/>
    Pozor: datoteka bo za vedno izgubljena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
sl: Ko je naložena, izbriši datoteko torrenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
sl: Ko je datoteka torrent naložena, jo premakni v podmapo »loaded«. Če mapa ne obstaja, jo ustvari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
sl: Premakni naloženo datoteko torrent v mapo »loaded«

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
sl: Torrente odprte s tem vstavkom dodaj v skupino.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
sl: Skupina, v katero bo dodan torrent.

[ctx: plugin name]
en: Scan for lost files
sl: Preišči za izgubljenimi datotekami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Widget position:
sl: Položaj gradnika:

en: Scan for lost files
sl: Preišči za izgubljenimi datotekami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnScanFolder)
en: Scan
sl: Preišči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select folder:
sl: Izberi mapo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Show all files
sl: Pokaži vse datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open file
sl: Odpri datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Delete on disk
sl: Izbriši na disku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
sl: Orodna vrstica iskanja

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
sl: Trenutni iskalnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings) i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general)
en: Use proxy settings for search
sl: Za iskanje uporabi nastavitve posredniškega strežnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
sl: Uporabi privzeti brskalnik

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
sl: Uporabi brskalnik po meri

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
sl: Pot do brskalnika po meri

[ctx: plugin name]
en: Search
sl: Iskanje

en: Search for %1
sl: Poišči %1

en: Failed to parse %1
sl: Ni mogoče razčleniti %1

en: URL: <b>%1</b>
sl: Naslov URL: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
sl: Možnosti iskanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
sl: Počisti spustno polje z zgodovino iskanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
sl: Počisti zgodovino iskanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
sl: Ponastavi privzeto dejanje, ki bo izvedeno, ko se torrent prejme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
sl: Ponastavi privzeto dejanje za torrent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
sl: Obnovi vsa dejavna iskanja zadnje seje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
sl: Obnovi predhodna iskanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
sl: Ali naj se iskanja odprejo v zunanjem brskalniku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
sl: Iskanja odpri v zunanjem brskalniku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
sl: Ali naj se za iskanje uporabijo nastavitve posredniškega strežnika HTTP.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
sl: Uporabi privzeti brskalnik, nastavljen v sistemskih nastavitvah.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
sl: Uporabi brskalnik po meri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
sl: Pot do brskalnika po meri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
sl: Pot do brskalnika po meri.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
sl: Iskalniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
sl: Dodaj nov iskalnik.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
sl: Odstrani vse izbrane iskalnike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
sl: &Odstrani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
sl: Odstrani vse iskalnike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
sl: O&dstrani vse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
sl: Dodaj vse privzete iskalnike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
sl: Dod&aj privzete

en: Add a Search Engine
sl: Dodaj iskalnik

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
sl: Vnesite ime gostitelja iskalnika (na primer www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
sl: %1 ne podpira OpenSearch. Iskalni naslov URL boste morali vnesti ročno. Naslov mora vsebovati {searchTerms}, kar bo KTorrent zamenjal z nizom za iskanje.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
sl: Naslov URL %1 ne vsebuje {searchTerms}.

en:  Engine:
sl:  Iskalnik:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
sl: Prejemanje:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
sl: Ali želite prejeti, ali shraniti torrent?

en: Download Torrent
sl: Prejmi torrent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
sl: Prejemanje

en: Home
sl: Dom

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
sl: Bodite svobodni.

en: Search the web for torrents.
sl: Poišči torrente na spletu.

en: Save %1 to
sl: Shrani %1 v

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
sl: Izklopi

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
sl: Orodna vrstica za izklop

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
sl: Nastavi izklop

en: Lock
sl: Zakleni

en: Sleep (suspend to RAM)
sl: Spanje (začasna zaustavitev v RAMu)

en: Hibernate (suspend to disk)
sl: V mirovanje (začasno zaustavi na disku)

en: When all torrents finish downloading
sl: Ko se zaključi prejemanje vseh torrentov

en: When all torrents finish seeding
sl: Ko se zaključi sejanje vseh torrentov

en: When the events below happen
sl: Ko se zgodijo naslednji dogodki

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
sl: Nastavitve izklopa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
sl: Dejanje, ki bo izvedeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
sl: Izvedi dejanje ko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
sl: Ko je omogočeno, bo dejanje izvedeno, ko se bodo zgodili vsi dogodki. Ko ni omogočeno, se bo dejanje izvedlo, ko se bo zgodil katerikoli zgornji dogodek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
sl: Vsi dogodki se morajo zgoditi

en: Shutdown Enabled
sl: Izklop je omogočen

en: Configure Shutdown
sl: Nastavi izklop

en: Automatic shutdown not active
sl: Samodejni izklop ni dejaven

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
sl:  ko so se zgodili vsi naslednji dogodki:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
sl:  ko se zgodi eden izmed naslednjih dogodkov:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
sl: Ko se zaključi prejemanje <b>vseh torrentov</b>

en: <b>All torrents</b> finish seeding
sl: Ko se zaključi sejanje <b>vseh torrentov</b>

en: <b>%1</b> finishes downloading
sl: Ko se zaključi prejemanje <b>%1</b>

en: <b>%1</b> finishes seeding
sl: Ko se zaključi sejanje <b>%1</b>

en: Downloading finishes
sl: Prejemanje se zaključi

en: Seeding finishes
sl: Sejanje se zaključi

en: Event
sl: Dogodek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
sl: Povezave

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
sl: Povezave

en: Nodes
sl: Vozlišč

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
sl: Povezanih pijavk

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
sl: Pijavke v rojih

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
sl: Povezanih sejalcev

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
sl: Sejalci v rojih

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
sl: Povprečno povezanih pijavk na torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
sl: Povprečno povezanih sejalcev na torrent

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
sl: Povprečno povezanih pijavk na prenašajoč se torrent

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
sl: Povprečno povezanih sejalcev na prenašajoč se torrent

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
sl: Vozlišč

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
sl: Opravil

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
sl: Prejemanje

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
sl: Trenutna hitrost

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
sl: Povprečno

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
sl: Omejitev

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
sl: Soležniki

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
sl: Povprečno od pijavk

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
sl: Povprečno k pijavkam

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
sl: Povprečno od sejalcev

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
sl: Od pijavk

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
sl: Od sejalcev

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
sl: Pošiljanje

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
sl: Trenutna hitrost

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
sl: Povprečno

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
sl: Omejitev

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
sl: Povpr. povezanih pijavk na prenašajoč se torrent.

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
sl: Povpr. povezanih sejalcev na prenašajoč se torrent

[ctx: This is about how things are displayed (colors, etc), not about a screen/display]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
sl: Prikaži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
sl: Uporabi glajenje robov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
sl: Izriši mrežo v ozadju

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
sl: Vrsta gradnika:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
sl: Lastni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: KDE
sl: KDE-jev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
sl: (po spremembi je potrebno znova naložiti vstavek)

[ctx: @title:window This is about how things are displayed (colors, etc), not about a screen/display]
en: Display
sl: Prikaži

en: Unknown
sl: Neznano

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
sl: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legenda:</h1><ul type='square'>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
sl: Shrani kot sliko …

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
sl: Spremeni velikost

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
sl: Ponastavi

en: Select path to save image…
sl: Izberite pot za shranjevanje slike …

en: Image files
sl: Slikovne datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
sl: Posodobi graf vsakih n posodobitev uporabniškega vmesnika

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
sl: Razmik med meritvami, v milisekundah

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
sl: Način določanja največje vrednosti na merilu

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
sl: Ali naj bodo sejalci prikazani v rojih

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
sl: Ali naj bodo pijavke prikazane v rojih

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
sl: Število meritev prikazanih na grafikonu prejemanj

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
sl: Število meritev prikazanih na grafikonu soležnikov

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
sl: Število meritev prikazanih na grafikonu pošiljanj

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
sl: Število meritev prikazanih na grafikonu povezav

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
sl: Število meritev prikazanih na grafikonu DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
sl: Barva hitrosti na grafikonu prejemanj

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
sl: Barva povprečja na grafikonu prejemanj

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
sl: Barva omejitve na grafikonu prejemanj

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
sl: Barva povprečja od pijavke na grafikonu vrstnikov

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
sl: Barva povprečja do pijavke na grafikonu vrstnikov

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
sl: Barva povprečja od sejalcev na grafikonu vrstnikov

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
sl: Barva pijavk na grafikonu vrstnikov

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
sl: Barva sejalcev na grafikonu vrstnikov

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
sl: Barva hitrosti na grafikonu pošiljanj

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
sl: Barva povprečja na grafikonu pošiljanj

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
sl: Barva omejitve na grafikonu pošiljanj

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
sl: Barva povezanih pijavk na grafikonu povezav

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
sl: Barva pijavk v rojih na grafikonu povezav

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
sl: Barva povezanih sejalcev na grafikonu povezav

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
sl: Barva sejalcev v rojih na grafikonu povezav

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
sl: Barva povprečno povezanih pijavk na torrent na grafikonu povezav

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
sl: Barva povprečno povezanih sejalcev na torrent na grafikonu povezav

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
sl: Barva povprečno povezanih pijavk na zagnan torrent na grafikonu povezav

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
sl: Barva povprečno povezanih sejalcev na zagnan torrent na grafikonu povezav

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
sl: Barva vozlišč na grafikonu DHT

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
sl: Barva opravil na grafikonu DHT

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
sl: Ali naj se za grafikone uporabi glajenje robov?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
sl: Ali naj bo izrisana siva mreža v ozadju?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
sl: Vrsta gradnika za risanje grafikona

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
sl: Posodobi

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
sl: Posodobi grafe vsakih

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
sl: Posodobitve vmesnika

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
sl: Zberi podatke vsakih

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
sl: milisekund

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
sl: Štetje meritev

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
sl: Maksimum

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
sl: Največja vrednost merila hitrosti:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
sl: Največja vrednost kadarkoli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
sl: Največja vrednost vidna na grafu

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
sl: Povezanih soležnikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
sl: Prikaži sejalce v rojih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
sl: Prikaži pijavke v rojih

[ctx: @title:window]
en: Statistics
sl: Statistika

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
sl: Hitrost

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
sl: Povprečna hitrost

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
sl: Povprečna hitrost

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
sl: Omejitev hitrosti

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
sl: Omejitev hitrosti

en: Speed charts
sl: Grafi hitrosti

en: Displays charts about download and upload speed
sl: Prikazuje grafe hitrosti prejemanja in pošiljanja

en: Connections charts
sl: Grafi povezav

en: Displays charts about connections
sl: Prikazuje grafe glede povezav

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
sl[0]: %2
    %1 dejavnih filtrov
sl[1]: %2
    %1 dejaven filter
sl[2]: %2
    %1 dejavna filtra
sl[3]: %2
    %1 dejavni filtri

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
sl: <b>%1</b><br/><br/>Prejemanje ni uspelo: <b>%2</b>

[ctx: Given string needs to be HTML parseable.%1 is title of RSS feed item.%2 is publishing date of RSS feed item.%3 is description given in RSS feed item.%4 is CSS Hex RGB formatted text color.%5 is CSS Hex RGB formatted background color.]
en: <html>    <body style="color:%4; background-color:%5">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
sl: <html>    <body style="color:%4; background-color:%5">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Naslov:</b> %1<br/>    <b>Datum:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
sl: Piškotek za overitev

en: Enter the new authentication cookie
sl: Vnesite nov piškotek za overitev

en: <b>OK</b>
sl: <b>V redu</b>

[ctx: @info:label, %1 is the date-time an RSS feed was updated]
en: Last Updated:
    %1
sl: Nazadnje posodobljeno:
    %1

en: <b>Not Loaded</b>
sl: <b>Ni naložen</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
sl: <b>Prejemanje ni uspelo: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
sl: <b>Prejemanje</b>

en: <b>Queued</b>
sl: <b>V čakalni vrsti</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
sl: Stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
sl: Dejavni filtri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_refresh_rate)
en: Refresh every:
sl: Osveži vsakih:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
sl: Čas med samodejnimi osvežitvami vira.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
sl:  minutah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_feed_last_updated)
en: Last successful update of the selected feed
sl: Zadnja uspešna posodobitev izbranega vira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
sl: Piškotki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
sl: Filtri

en: Date Published
sl: Datum objave

en: Edit Filter
sl: Urejanje filtra

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
sl: Filter z imenom %1 že obstaja. Imena filtrov morajo biti edinstvena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
sl: Ujemanje niza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
sl: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Niz, ki naj bo najden v naslovu predmeta. V skladnji so podprti preprosti nadomestni znaki :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Katerikoli znak predstavlja sebe, razen tistih omenjenih spodaj. Tako se <span style=" font-weight:600;">c</span> ujema z znakom <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Se ujema s katerimkoli enojnim znakom. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Se ujema z nič ali več znaki.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[…]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Nabore znakov lahko postavite v oglate oklepaje. Znotraj razreda znakov nima leva poševnica nobenega posebnega pomena.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Na primer: *.torrent se bo ujemal z vsakim predmetom, ki se konča z .torrent. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
sl: Privzeto bo za nize uporabljeno ujemanje z nadomestnimi znaki. Če želite uporabljati regularne izraze, morate to omogočiti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
sl: Nizi so regularni izrazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
sl: Predmeti se morajo ujemati z vsemi nizi, da bodo vključeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
sl: Ujemanje naj bo občutljivo na velikost črk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
sl: Vzorci izločanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
sl: Predmeti se morajo ujemati z vsemi nizi, da bodo izločeni

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
sl: Sezone in epizode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
sl: Uporabi ujemanje s sezonami in epizodami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
sl: Sezone:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
sl: Navedite sezone, ki naj se prejmejo. Več sezon lahko ločite z »,«. Uporabite lahko tudi obsege, za to uporabite »-«.
    
    Na primer: 1, 3-6, 9
    
    Prejme sezone 1, 3, 4, 5, 6 in 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
sl: Epizode:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
sl: Navedite epizode, ki naj se prejmejo. Več epizod lahko ločite z »,«. Uporabite lahko tudi obsege, za to uporabite »-«.
    
    Na primer: 1, 3-6, 9
    
    Prejme epizode 1, 3, 4, 5, 6 in 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
sl: Ne prejmi več torrentov z isto sezono in isto epizodo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
sl: Prejmi torrente ujemajočih se rezultatov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
sl: Prejmi torrente rezultatov, ki se ne ujemajo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
sl: Dodaj v skupino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
sl: Torrente odpri potiho

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
sl: Preizkusi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
sl: filter za vir:

en: Aborted
sl: Prekinjeno

en: Timeout when downloading feed
sl: Časovni pretek med prejemanjem vira

en: Unknown hostname
sl: Neznano ime gostitelja

en: File not found
sl: Datoteka ni bila najdena

en: Unknown retriever error
sl: Neznana napaka prenašalca

en: Invalid feed data
sl: Neveljavni podatki vira

en: Success
sl: Uspeh

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
sl: Orodna vrstica zbiranja

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
sl: Na %1 ni bilo mogoče najti veljavne povezave do torrenta

en: Add/Remove Filters
sl: Dodaj/odstrani filtre

en: Feed: <b>%1</b>
sl: Vir: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
sl: Upravljanje filtrov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
sl: Vir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
sl: Dejavni filtri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
sl: Razpoložljivi filtri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
sl: Odstrani vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
sl: Nov filter

en: Syndication
sl: Zbiranje

en: Manages RSS and Atom feeds
sl: Upravljanje virov RSS in Atom

en: Enter the URL
sl: Vnesite naslov URL

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
sl: Vnesite naslov URL vira RSS ali Atom.

en: Failed to load feed %1: %2
sl: Ni bilo mogoče naložiti vira %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape za vir %1: %2

en: Add New Filter
sl: Dodaj nov filter

en: Add Feed
sl: Dodaj vir

en: Remove Feed
sl: Odstrani vir

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Add Filter
sl: Dodaj filter

en: Remove Filter
sl: Odstrani filter

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
sl: Privzeta naprava UPnP za uporabo

en: Device
sl: Naprava

en: Ports Forwarded
sl: Posredovana vrata

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
sl: Ime modela: <b>%1</b><br/>Izdelovalec: <b>%2</b><br/>Opis modela: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
sl: Prikazuje stanje vstavka UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
sl: Znova preišči
