ktorrent - en to sq translation catalogue (220 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
sq: Dialogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Port:
sq: Porti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
sq: Shto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
sq: Mbylle

en: Filter
sq: Filtri

en: All Torrents
sq: Të Gjithë Torrentët

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
sq: Zgjidhi të &Gjitha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
sq: Ndërro Zgjedhjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
sq: Palosi të Gjitha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
sq: Shpalosi të gjitha

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
sq: Opsionet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
sq: Grupi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
sq: Nis torrentin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Torrent:
sq: Torrenti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
sq: &Importo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
sq: Mos e Shkarko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
sq: Anullo

en: Invalid URL: %1
sq: URL e pavlefshme: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
sq: Kufizimet e Shpejtësisë

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
sq: Pa kufi

en: Torrent
sq: Torrenti

en: Download Limit
sq: Kufiri i Shkarkimit

en: Upload Limit
sq: Kufiri i Ngarkimit

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
sq: Krijo një torrent

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
sq: Gjurmuesit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
sq: Hiqe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
sq: Çoje Lart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
sq: Çoje Poshtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list) i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads)
en: Port
sq: Porti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
sq: Komente:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
sq:  Orët

en: New Group
sq: Grup i Ri

en: Edit Name
sq: Modifiko Emrin

en: Remove Group
sq: Hiqe Grupin

en: Please enter the group name.
sq: Ju lutemi vendosni një emër grupi.

en: The group %1 already exists.
sq: Grupi %1 ekziston tashmë.

en: Custom Groups
sq: Grupe të vetëzgjedhura

en: Open Location
sq: Hap Vendndodhjen

en: Open URL
sq: Hape URL-në

en: Choose a file
sq: Zgjidh një skedar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
sq: E pastër

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
sq: Hape...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
sq: Ruaje Si...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sq: &Skedari

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
sq: Të Avancuara

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
sq: Hape Direktorinë

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
sq: Shtoje në Grup

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
sq: Shtyllat

en: Statistics Plugin
sq: Olugin i Statistikave

en: Application icon and a couple of others
sq: Ikona e Programit dhe disa të tjera

en: 1.0 application icon
sq: ikona e programit 1.0

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
sq: Këshillat ChinkBar dhe renditja IWFileTreeItem

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
sq: Miniupnp u përdor si një shembull për implementimin e UPnP-së sonë

en: Zeroconf enhancements
sq: Rregullimet Zeroconf

en: IDEAl code from KDevelop
sq: Kodi IDEAl nga KDevelop

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
sq: Përmirësim i shpejtësisë së konvertimit në plugin-in ipfilter

en: Bryan Burns of Juniper Networks
sq: Bryan Burns i Juniper Networks

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
sq: U zbuluan dy vrima sigurie (të dyja u rregulluan)

en: Patch to load silently with a save location
sq: Rregullim për ngarkim të heshtur dhe me një vend ruajtjeje

en: Fixes in PHP code of webinterface
sq: Rregullon kodin PHP të ndërfaqes së rrjetit

en: XFS specific disk preallocation
sq: Zënie paraprake e hapësirës së diskut XFS

en: Patch to not show very low speeds
sq: Rregullim për të mos shfaqur shpejtësitë shumë të ulëta

en: Patch to show potentially firewalled status
sq: Rregullim për të mos shfaqur gjendjen potenciale me firewall

en: Several patches
sq: Disa rregullime

en: Several webgui patches
sq: Disa rregullime të webgui

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
sq: Rregullim për të ndrequr llogaritjen e hapësirës së lirë në FreeBSD

en: Document to open
sq: Dokumenti që duhet hapur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
sq: Performanca

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
sq: Të Ndryshme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
sq: Kriptimi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
sq: Gjurmues

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
sq: Ngjyrat

en: Application
sq: Programi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
sq: Dosjet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
sq: Ikonë Shtylle Sistemi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
sq: Rrjeti

en: Proxy
sq: Proksi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
sq: Serveri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
sq: Versioni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
sq: Emri i Përdoruesit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
sq: Fjalëkalim:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
sq: Menaxhuesi i Pritjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
sq: Llogarite

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
sq: Preferencat

en: DHT: off
sq: DHT: fikur

en: Status
sq: Gjendja

en: Peers
sq: Shoket

en: Downloading
sq: Duke shkarkuar

en: Queued
sq: Radhitur

en: Stopped
sq: Të Ndalura

en: Order
sq: Renditja

en: Name
sq: Emri

en: Priority
sq: Përparësia

en: Running
sq: Në ekzekutim

en: Search
sq: Kërko

en: Start All
sq: Nisi të Gjithë

en: Start all torrents
sq: Nisi të gjithë torrentët

en: Stop All
sq: Ndaloji të Gjitha

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
sq: Shko tek Parametrat -> Konfiguro KTorrent, nëse dëshironi të ndryshoni kufizimet.

en: Unlimited
sq: Pa Kufi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
sq: Parametrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
sq: Shkarkuar:

en: Remove Torrent and Data
sq: Hiqe Torrentin dhe të Dhënat

en: Add Peers
sq: Shto Binjakëzues

en: Manual Announce
sq: Njoftim Manual

en: Scrape
sq: Gërvish

en: Preview
sq: Parapamje

en: Data Directory
sq: Direktori të Dhënash

en: Temporary Directory
sq: Direktori e Përkohshme

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
sq: Parametrat

en: Remove Download
sq: Hiqe Shkarkimin

en: Delete Data
sq: Fshiji të dhënat

en: Keep Data
sq: Mbaji të Dhënat

en: Remove Torrent
sq: Hiqe Torrentin

en: Downloaded
sq: Të Shkarkuara

en: Size
sq: Përmasa

en: Uploaded
sq: Të Ngarkuara

en: Down Speed
sq: Shpejtësia e Shkarkimit

en: Up Speed
sq: Shpejtësia e Ngarkimit

en: Time Left
sq: Koha e Ngelur

en: Seeders
sq: Dërguesit

en: Leechers
sq: Marrësit

en: Share Ratio
sq: Shkalla e Ndarjes

en: Time Downloaded
sq: Koha e Shkarkimit

en: Time Seeded
sq: Koha e Dërgimit

en: Location
sq: Vendndodhja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
sq: Protokolli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
sq: Përpara

en: Uploads
sq: Ngarkimet

en: Downloads
sq: Shkarkimet

en: All files
sq: Të gjithë skedarët

en: Plugins
sq: Pluginat

en: Error
sq: Gabim

en: File
sq: Skedari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
sq: Tek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
sq: Kufizimet

en: New Item
sq: Temë e Re

en: Remove Item
sq: Hiq Temën

en: Edit Item
sq: Modifiko Temën

en: Progress
sq: Përparimi

en: Peer
sq: Pikë

en: Files
sq: Skedarët

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
sq: Thela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
sq: Gjithsej:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
sq: Ngelur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
sq: Përmasa:

[ctx: Open file]
en: Open
sq: Hape

en: Webseeds
sq: Dërguesit e rrjetit

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
sq: % Kompletuar

[ctx: Download first]
en: First
sq: E para

[ctx: Download last]
en: Last
sq: E fundit

[ctx: Preview available]
en: Available
sq: I Disponueshëm

[ctx: Preview pending]
en: Pending
sq: Në pritje

[ctx: No preview available]
en: No
sq: Jo

[ctx: preview available]
en: Available
sq: I Disponueshëm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
sq: Tabelat

[ctx: Choked]
en: Yes
sq: Po

[ctx: Not choked]
en: No
sq: Jo

[ctx: Snubbed]
en: Yes
sq: Po

[ctx: Not snubbed]
en: No
sq: Jo

[ctx: Interested]
en: Yes
sq: Po

[ctx: Not Interested]
en: No
sq: Jo

[ctx: Interesting]
en: Yes
sq: Po

[ctx: Not Interesting]
en: No
sq: Jo

en: Country
sq: Vendi

en: Client
sq: Klienti

en: Score
sq: Rezultati

en: Requests
sq: Kërkesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
sq: Kufiri Kohor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
sq: Hiq Gjurmuesin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
sq: Rivendosi kuadrot

en: Speed
sq: E Shpejtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
sq: A&nullo

en: Never
sq: Kurrë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
sq: Përditësimi i fundit:

en: System
sq: Sistemi

en: Debug
sq: Gjurmo Gabimin

en: Notice
sq: Njoftim

en: Important
sq: I rëndësishëm

en: All
sq: Të Gjitha

en: None
sq: Asnjë

en: Log Viewer
sq: Shikuesi i log

en: Available
sq: I Disponueshëm

en: Pending
sq: Në pritje

en: Media Player
sq: Luaj Media

en: Play
sq: Luaje

en: Pause
sq: Pauzë

en: Stop
sq: Ndalo

en: Previous
sq: E mëparshmja

en: Next
sq: Vazhdo

en: Toggle Fullscreen
sq: Zgjidh Ekranin e Plotë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
sq: Rifresko

en: Title
sq: Titulli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
sq: Shto Dosje

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
sq: Shiriti i Kërkimit

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
sq: Preferimet e kërkimit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
sq: &Hiqe

en: Download Torrent
sq: Shkarko torrentin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
sq: Shkarko

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
sq: Lidhjet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
sq: Ekrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
sq: Përdor anti-aliasing

en: KiB/s
sq: KiB

en: Unknown
sq: E panjohur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
sq: Maksimum

en: <b>Downloading</b>
sq: <b>Duke shkarkuar</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
sq: Gjendja:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
sq:  minutat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
sq: Filtrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sq: Emri:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
sq: Testo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
sq: Menaxho Filtrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
sq: Prurje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
sq: Hiqi të Gjitha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
sq: Filtër i Ri

en: Enter the URL
sq: Fut URL

en: Add Feed
sq: Shto Burim

en: Remove Feed
sq: Hiqe Burimin

en: Device
sq: Pajisja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
sq: Riskano
