ktorrent - en to sr translation catalogue (1355 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
sr: К‑торент не може да прихвата везе јер ТЦП порт %1 већ користи други програм.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
sr: К‑торент не може да прихвата везе јер УДП порт %1 већ користи други програм.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
sr: Отварање торента <b>%1</b> довело би до дељења једног или више фајлова са следећим торентима. Торентима није дозвољено да пишу у исте фајлове.

en: KTorrent is running one or more torrents
sr: К‑торент ради са једним или више торената

en: Cannot create torrent: %1
sr: Не могу да направим торент: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
sr: Једна или више складишних јединица није монтирано. Да би се покренуо овај торент, морају бити монтиране.

en: Retry
sr: Покушај поново

en: Storage volume %1 is not mounted
sr: Складишна јединица %1 није монтирана

en: Storage volumes %1 are not mounted
sr: Складишне јединице %1 нису монтиране

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
sr: Недостаје неколико фајлова торента „%1“. 
    Желите ли да их поново направите или да их не преузимате?

en: Data files are missing
sr: Недостају фајлови са подацима

en: Cannot deselect missing files: %1
sr: Не могу да искључим из избора недостајуће фајлове: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
sr: Не могу да направим недостајуће фајлове: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
sr: Недостаје фајл у који се уписују подаци торента „%1“. 
    Желите ли да га поново направите?

en: Data file is missing
sr: Недостаје фајл са подацима

en: Cannot recreate data file: %1
sr: Не могу да направим фајл са подацима: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
sr: Неисправна магнетска битторент веза: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
sr: Покушавате да преузмете магнетску везу а ДХТ није укључен. За оптималне резултате укључите ДХТ.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg)
en: Dialog
sr: Дијалог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
sr: Унесите ИП адресу или име домаћина и број порта вршњака кога желите да додате:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
sr: Вршњак:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
sr: <p>Овде треба унети ИП адресу или име домаћина вршњака на који желите да се повежете.</p><p><b>Напомена:</b> Прихватају се и ИПв4 и ИПв6 адресе.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Port:
sr: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
sr: Додај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button)
en: Close
sr: Затвори

en: Show a file tree
sr: Прикажи стабло фајлова

en: Show a file list
sr: Прикажи списак фајлова

en: Filter
sr: Филтер

en: Opening %1
sr: Отварам %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
sr: Неки фајлови овог торента нађени су у фасцикли завршених преузимања. Желите ли да их увезете и употребите фасциклу завршених преузимања као локацију?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
sr: Сви фајлови овог торента нађени су у фасцикли завршених преузимања. Желите ли да их увезете и употребите фасциклу завршених преузимања као локацију?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
sr: Фајл <b>%1</b> нађен је у фасцикли завршених преузимања. Желите ли да увезете овај фајл?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
sr: Фасцикла %1 не постоји. Желите ли да је направите?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
sr: Избацили сте следеће постојеће фајлове. Изгубићете све податке у овим фајловима. Да ли сте сигурни да желите ово да урадите?

en: Yes, delete the files
sr: Да, обриши фајлове

en: No, keep the files
sr: Не, задржи фајлове

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
sr: Отварање торента <b>%1</b> довело би до дељења једног или више фајлова са следећим торентима. Торентима није дозвољено да пишу у исте фајлове. Изаберите неку другу локацију.

en: All Torrents
sr: Сви торенти

en: <b>Unable to determine free space</b>
sr: <b>Не могу да одредим слободан простор</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
sr: %1 (%2 користе постојећи фајлови)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
sr: %1 недостаје

en: Existing files: <b>None</b>
sr: Постојећи фајлови: <b>ништа</b>

en: Existing files: <b>All</b>
sr: Постојећи фајлови: <b>сви</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
sr: Постојећи фајлови: <b>%1</b> од <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
sr: Постојећи фајл: <b>не</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
sr: Постојећи фајл: <b>да</b>

en: Clear History
sr: Очисти историјат

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
sr: Избор фајлова за преузимање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
sr: Преузми у:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
sr: Историјат недавно задатих локација за преузимање.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
sr: Премешта фајлове на наведену локацију по завршетку преузимања торента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
sr: Премести када се заврши у:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
sr: Историјат недавно задатих локација за премештање по завршетку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
sr: Кодирање текста:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
sr: Сви фајлови из торента. Можете их променити двокликом на њих.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
sr: Изабери &све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
sr: Без &избора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
sr: Изврни избор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all)
en: Collapse All
sr: Сажми све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all)
en: Expand All
sr: Рашири све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
sr: Постојећи фајлови нису нађени

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
sr: Опције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
sr: Група:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
sr: Покрени торент

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
sr: <p>Када се пронађу постојећи фајлови, прескаче се провера и претпоставља се да су потпуно преузети.</p><p><b>Напомена:</b> Укључите ово само ако сте апсолутно сигурни.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
sr: Прескочи проверу података ако су нађени постојећи фајлови

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
sr: Простор на диску

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
sr: Потребно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
sr: Доступно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
sr: Након преузимања:

en: Cannot load the torrent file: %1
sr: Не могу да учитам торент: %1

en: Cannot open %1: %2
sr: Не могу да отворим %1: %2

en: Failed to create %1: %2
sr: Не могу да направим %1: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
sr: Увези постојећи торент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Torrent:
sr: Торент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
sr: Подаци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
sr: Изаберите торент фајл и податке који му припадају.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
sr: Увез&и

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
sr: &Одустани

en: Select the directory where the data now is.
sr: Изаберите фасциклу где су сада подаци.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
sr: Фајлови са подацима се не налазе на локацији коју сте изабрали. Желите ли да направите све фајлове у изабраној фасцикли?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
sr: Нису сви фајлови нађени на новој локацији, неки још увек недостају. Желите ли да направите недостајуће фајлове у изабраној фасцикли?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
sr: Фајл са подацима се не налази на локацији коју сте изабрали. Желите ли да направите фајл у изабраној фасцикли?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
sr: Недостају фајлови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
sr: Следећи фајлови недостају:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
sr: Нема их више, направите их поново.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
sr: Направи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
sr: Без преузимања недостајућих фајлова.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
sr: Не преузимај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
sr: Фајлови су премештени на другу локацију, изаберите нову локацију.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
sr: Изабери нову локацију

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
sr: Одустаните од покретања торента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button)
en: Cancel
sr: Одустани

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
sr: Отвори УРЛ

en: Invalid URL: %1
sr: Неисправан УРЛ: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
sr: УРЛ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
sr: Отвори тихо

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
sr: Ограничења брзине

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
sr: Ограничења брзине за појединачне торенте (двокликом уредите):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
sr: Филтер:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
sr: Глобална ограничења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
sr: Највећа брзина преузимања:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDoubleSpin
en: No limit
sr: без ограничења

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), w
en:  KiB/s
sr:  kiB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
sr: Највећа брзина отпремања:

en: Torrent
sr: торент

en: Download Limit
sr: ограничење преузимања

en: Upload Limit
sr: ограничење отпремања

en: Assured Download Speed
sr: обезбеђена брзина преузимања

en: Assured Upload Speed
sr: обезбеђена брзина отпремања

en: No assured speed
sr: нема обезбеђене брзине

en: Create A Torrent
sr: Стварање торента

en: Only HTTP is supported for webseeding.
sr: Само ХТТП је подржан за веб сејање.

en: You must select a file or a folder.
sr: Морате изабрати фајл или фасциклу.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
sr: Нисте додали пратилац. Желите ли заиста да направите овај торент?

en: You must add at least one node.
sr: Морате додати бар један чвор.

en: Choose a file to save the torrent
sr: Фајл за уписивање торента

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
sr: Стварање торента

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
sr: Фајл или фасцикла од које се прави торент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
sr: Величина парчића:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 32 KiB
sr: 32 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 64 KiB
sr: 64 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 128 KiB
sr: 128 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 256 KiB
sr: 256 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 512 KiB
sr: 512 kiB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
sr: Започни сејање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
sr: Лични торент (ДХТ није дозвољен)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
sr: Децентрализован (само ДХТ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
sr: Додај торент у групу:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
sr: Пратиоци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
sr: Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
sr: Помери нагоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
sr: Помери надоле

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
sr: ДХТ чворови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
sr: Чвор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
sr: ИП или име домаћина

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: Port
sr: Порт

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
sr: Веб сејања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
sr: Коментари:

en: Policy for the %1 group
sr: Смерница за групу %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
sr: <p>Подразумевана локација уписивања торената из ове групе.</p><p>Користи се само у дијалогу за избор фајлова: када мењате групу, локација преузимања у дијалогу биће постављена на ову. И даље је можете потиснути када пожелите.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
sr: Подразумевана локација уписивања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
sr: Подразумевана локација премештања по завршетку:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
sr: <p>Подразумевана локација премештања по завршетку за торенте из ове групе.</p><p>Користи се само у дијалогу за избор фајлова: када мењате групу, локација премештања по завршетку у дијалогу биће постављена на ову. И даље ћете моћи да је потиснете кад пожелите.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
sr: Подразумеване поставке за торенте додате у ову групу.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
sr: Ограничења торента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
sr: Највећа брзина преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
sr: Највећа брзина отпремања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
sr: Најдуже време сејања:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
sr:  сати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
sr: Највећи однос дељења:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
sr: <p>Када је ово укључено, ове поставке ће бити примењиване само када се торент дода у групу, у дијалогу за избор фајлова или дијалогу за стварање торента.</p><p>Ако није укључено, поставке ће бити примењене увек када додате торент у ову групу.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
sr: Примени поставке само на новоотворене или направљене торенте

en: Open a new tab
sr: Отвори нови језичак

en: Close the current tab
sr: Затвори текући језичак

en: Edit Group Policy
sr: Уреди смерницу групе

en: Open In New Tab
sr: Отвори под новим језичком

en: New Group
sr: Нова група

en: Edit Name
sr: Уреди име

en: Remove Group
sr: Уклони групу

en: Group Policy
sr: Смерница групе

en: Please enter the group name.
sr: Унесите име групе.

en: The group %1 already exists.
sr: Група %1 већ постоји.

en: Custom Groups
sr: Посебне групе

en: Open Location
sr: Отвори локацију

en: Create a new torrent
sr: Направи нови торент

en: Open a torrent
sr: Отвори торент

en: Open Silently
sr: Отвори тихо

en: Open a torrent without asking any questions
sr: Отвори торент без икаквих питања

en: Open URL
sr: Отвори УРЛ

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
sr: Отвара УРЛ који показује на торент, магнетске везе су подржане

en: IP Filter
sr: ИП филтер

en: Show the list of blocked IP addresses
sr: Прикажи списак блокираних ИП адреса

en: Import Torrent
sr: Увези торент

en: Import a torrent
sr: Увези торент

en: Show/Hide KTorrent
sr: Прикажи/сакриј К‑торент

en: D: %1 | U: %2
sr: П: %1 | О: %2

en: IP Filter List
sr: Списак ИП филтера

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
sr: <p>Лоша ИП адреса <b>%1</b>. ИП адресе морају бити облика <tt>XXX.XXX.XXX.XXX</tt>.</p><p>Такође можете користити џокере, нпр. <tt>127.0.0.*</tt>, и задавати опсеге, нпр. <tt>200.10.10.0-200.10.10.40</tt>.</p>

en: Choose a file
sr: Изаберите фајл

en: Text files
sr: текстуални фајлови

en: Choose a filename to save under
sr: Изаберите име фајла за уписивање

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
sr: К‑торентова црна листа вршњака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
sr: Додај вршњака:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
sr: <p>ИП адресе морају бити облика <tt>XXX.XXX.XXX.XXX</tt>.</p><p>Такође можете користити џокере, нпр. <tt>127.0.0.*</tt>, и задавати опсеге, нпр. <tt>200.10.10.0-200.10.10.40</tt>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
sr: Очисти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
sr: Отвори...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
sr: Сачувај као...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr: &Приказ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
sr: Главна

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
sr: Торенти

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
sr: Групе

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
sr: Приказ

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
sr: Напредно

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
sr: Отвори фасциклу

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
sr: Додај у групу

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
sr: Подешавање колона

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
sr: Колоне

[ctx: @title]
en: KTorrent
sr: К‑торент

en: Bittorrent client by KDE
sr: Битторент клијент из КДЕ

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
sr: © 2005–2011, Јорис Гисон и Иван Васић

en: Joris Guisson
sr: Јорис Гисон

en: Ivan Vasic
sr: Иван Васић

en: Alan Jones
sr: Алан Џоунс

en: BitFinder Plugin
sr: Прикључак налазача битова

en: Diego Rosario Brogna
sr: Дијего Росарио Броња

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
sr: Прикључак веб сучеља, закрпа за глобални највећи однос дељења

en: Krzysztof Kundzicz
sr: Кшиштоф Кунџич

en: Statistics Plugin
sr: Прикључак статистике

en: Christian Weilbach
sr: Кристијан Вајлбах

en: kio-magnet
sr: У/И захват за магнет

en: Mladen Babic
sr: Младен Бабић

en: Application icon and a couple of others
sr: Иконица програма и још понека

en: Adam Treat
sr: Адам Трит

en: Danny Allen
sr: Дени Ален

en: 1.0 application icon
sr: 1.0 иконица програма

en: Vincent Wagelaar
sr: Винсент Вагелар

en: Knut Morten Johansson
sr: Кнут Мортен Јохансон

en: Felix Berger
sr: Феликс Бергер

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
sr: Облачић траке парчића и разврставање IWFileTreeItem

en: Andreas Kling
sr: Андреас Клинг

en: Felipe Sateler
sr: Фелипе Сателер

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
sr: Локатор државе за прикључак података. Заставе су узете са http://flags.blogpotato.de/ па се и њима захваљујемо.

en: Adam Forsyth
sr: Адам Форсајт

en: File prioritization and some other patches
sr: Приоритети фајлова и још неке закрпе

en: Thomas Bernard
sr: Томас Бернар

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
sr: МиниУПнП је коришћен као пример за нашу примену УПнП‑а

en: Lesly Weyts
sr: Лесли Вејтс

en: Zeroconf enhancements
sr: Побољшања за зироконф

en: Kevin Andre
sr: Кевин Андре

en: Dagur Valberg Johannsson
sr: Дагур Валберг Јохансон

en: Coldmilk webgui
sr: Веб сучеље „Ладно млеко“

en: Alexander Dymo
sr: Александар Димо

en: IDEAl code from KDevelop
sr: ИДЕАл кôд из К‑девелопа

en: Scott Wolchok
sr: Скот Волчок

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
sr: Побољшање брзине претварања у прикључку ИП филтера

en: Bryan Burns of Juniper Networks
sr: Брајан Бернс из Џунипер нетворкса

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
sr: Открио два безбедносна пропуста (оба су отклоњена)

en: Goten Xiao
sr: Готен Сјао

en: Patch to load silently with a save location
sr: Закрпа за тихо учитавање са сачуване локације

en: Fixes in PHP code of webinterface
sr: Исправке у ПХП коду веб сучеља

en: XFS specific disk preallocation
sr: Резервисање простора на диску за ИксФС

en: Patch to not show very low speeds
sr: Закрпа за неприказивање веома малих брзина

en: Patch to show potentially firewalled status
sr: Закрпа за приказивање могућег стања иза заштитног зида

en: Modestas Vainius
sr: Модестас Вајнијус

en: Several patches
sr: Неколико закрпа

en: Stefan Monov
sr: Стефан Монов

en: Patch to hide menu bar
sr: Закрпа за скривање траке менија

en: Patch to change file priorities in the webgui
sr: Закрпа за мењање приоритета фајла у веб сучељу

en: Rafał Miłecki
sr: Рафал Милецки

en: Several webgui patches
sr: Неколико закрпа веб сучеља

en: Fixes for several warnings
sr: Исправке за нека упозорења

en: Markus Brueffer
sr: Маркус Брифер

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
sr: Закрпа за прорачун слободног простора под ФриБСД‑ом

en: Lukas Appelhans
sr: Лукас Апелханс

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
sr: Закрпа против рушења у приказу преузетих парчића

en: Rickard Närström
sr: Рикард Нерстрем

en: A couple of bugfixes
sr: Неколико исправки

en: Patch to load torrents silently from the command line
sr: Закрпа за тихо учитавање торената из командне линије

en: Lee Olson
sr: Ли Олсон

en: New set of icons
sr: Нови скуп иконица

en: Aaron J. Seigo
sr: Арон Џ. Сајго

en: Drag and drop support for Plasma applet
sr: Подршка за превлачење за плазма аплет

en: Ian Higginson
sr: Ијан Хигинсон

en: Patch to cleanup the plugin list
sr: Закрпа за чишћење списка прикључака

en: Amichai Rothman
sr: Амикај Ротман

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
sr: Закрпа за претварање плазма аплета у искачући

en: Leo Trubach
sr: Лав Трубач

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
sr: Закрпа за подршку ИП опсега у дијалогу филтрирања ИП‑ова

en: Andrei Barbu
sr: Андреј Барбу

en: Feature which adds the date a torrent was added
sr: Могућност која додаје датум када је торент додат

en: Jonas Lundqvist
sr: Јонас Лундквист

en: Feature to disable authentication in the webinterface
sr: Могућност искључења аутентификације у веб сучељу

en: Jaroslaw Swierczynski
sr: Јарослав Свјерчињски

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
sr: Обрасци искључивања у прикључку за синдикацију

en: Alexey Shildyakov
sr: Алексеј Шиљдјаков

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
sr: Закрпа за преименовање торената од једног фајла на име тог фајла

en: Maarten De Meyer
sr: Мартен де Мајер

en: Fix for bug 305379
sr: Поправка за грешку 305379

en: Rex Dieter
sr: Рекс Дитер

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
sr: Подршка за МИМЕ тип x-scheme-handler/magnet

en: Leszek Lesner
sr: Лешек Лезнер

en: Fix for bug 339584
sr: Поправка за грешку 339584

en: Andrius Štikonas
sr: Андријус Штиконас

en: KF5 porting
sr: Пренос на КФ5

en: Nick Shaforostoff
sr: Николај Шафоростов

en: Enable logging to standard output
sr: Укључи бележење на стандардни излаз

en: Silently open torrent given on URL
sr: Тихо отвори торент дат у УРЛ‑у

en: Document to open
sr: Документ за отварање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
sr: Да ли резервисати простор на диску пре почетка преузимања торента.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
sr: Резервиши простор пре покретања торента

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
sr: Уместо брзе резервације, уради потпуну резервацију. Спорије од брзе резервације, али избегава фрагментацију на диску.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
sr: Резервиши цео простор (избегава фрагментацију)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
sr: Могућности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
sr: Период ажурирања сучеља:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
sr: <p>Период у милисекундама између ажурирања сучеља.</p><p><b>Напомена:</b> Повећавањем овога смањује се оптерећење процесора.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
sr: Период успављивања мреже:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
sr: <p>Колико ће дуго мрежне нити спавати када су ограничене по брзини. Ово нема никаквог дејства ако не постоје ограничења брзине.</p><p><b>Напомена:</b> Што је ово ниже то се више оптерећује процесор. Веће вредности могу смањити брзину на високопропусним мрежама.</p><p>На пример, ако на ЛАН‑у од 100 Mbit поставите ограничење 3000 KiB/s, можда нећете заиста достигнути ту брзину ако је ова вредност превисока. На ЛАН‑у без ограничења лако можете прећи 3000 KiB/s.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
sr: Ред магнета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
sr: Број веза преузимања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
sr: Највећи број магнета који се могу истовремено преузимати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
sr: Да ли се магнети који не буду преузети после задатог највећег времена убацују на крај реда.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
sr: Магнете опет у ред после:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
sr: Најдуже колико магнет може да заузима везу преузимања пре него што убаци назад у ред.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en:  min
sr:  мин.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
sr: Разно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
sr: Величина прегледа аудио фајлова:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
sr: <p>Количина података на почетку и на крају аудио фајла која ће бити приоритетна, да бисте могли да га прегледате што раније.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en:  KiB
sr:  kiB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
sr: Величина прегледа видео фајлова:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
sr: <p>Количина података на почетку и на крају видео фајла која ће бити приоритетна, да бисте могли да га прегледате што раније.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useQHttpAnnounce)
en: Disables the use of KDE's KIO library for tracker announces.
    
    This is experimental and should only be used if you are getting a lot of connection to host broken errors.
sr: <p>Искључује употребу КДЕ‑ове библиотеке К‑У/И за објављивања пратиоца.</p><p>Експериментално, користите само ако добијате пуно грешака прекинуте везе са домаћином.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useQHttpAnnounce)
en: Do not use KIO for tracker announces
sr: Не користи К‑У/И за објављивања пратиоца

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
sr: <p>Разрешава име домаћина сваког вршњака, тако да се оно приказује уместо ИП адресе домаћина.</p><p>Разрешавање можете искључити ако вам смета повећање мрежног саобраћаја до којег доводи.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
sr: Разрешавај имена домаћина вршњака

en: BitTorrent
sr: Битторент

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
sr: Могућности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
sr: ДХТ је протокол без пратилаца који проналази вршњаке који деле исте торенте као и ви.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
sr: ДХТ за додатне вршњаке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
sr: УДП порт за ДХТ комуникацију:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
sr: <p>УДП порт за ДХТ протокол.</p><p><b>Пажња:</b> Ако сте иза рутера, овај порт треба проследити да би прихватао долазне ДХТ захтеве. УПнП прикључак може то да уради за вас.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
sr: Да ли користити размену вршњака компатибилну са Микроторентом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
sr: Размена вршњака

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
sr: Укључује или искључује употребу веб сејања када су она присутна у торенту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
sr: Користи веб сејања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
sr: Када се заврши преузимање торента, уради пуну проверу података торента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
sr: Провери податке након завршеног преузимања

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
sr: Шифровање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
sr: <p>Шифровање протокола је корисно када ваш интернет провајдер успорава битторент везе.</p><p>Шифровање ће спречити да битторент саобраћај буде препознат као такав, па га провајдер неће успоравати.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: Use protocol encryption
sr: Шифровање протокола

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
sr: Не подржавају сви клијенти шифровање, а и неки корисници га држе искљученим. Ако желите да се повежете и са тим вршњацима, морате укључити ову опцију.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Allow unencrypted connections
sr: Дозволи нешифроване везе

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
sr: Пратилац

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
sr: Уместо дозвољавања пратиоцу да одреди вашу ИП адресу, реците му коју ИП адресу да користи. Користите ово када сте иза проксија.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
sr: Пошаљи пратиоцу посебну ИП адресу и име домаћина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
sr: Посебан ИП или име домаћина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
sr: Посебна ИП адреса или име домаћина за слање пратиоцу. Име ће бити разрешено при покретању и ИП адреса ће бити одаслата пратиоцу.

en: Application
sr: Програм

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
sr: Фасцикле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
sr: Фасцикла за смештање података о торенту:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
sr: Фасцикла за смештање података о свим торентима тренутно отвореним у К‑торенту.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
sr: Фасцикла која ће бити подразумевана за уписивање свих података.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
sr: Фасцикла где ће се преместити подаци након завршеног преузимања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
sr: Премести завршена преузимања у:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
sr: Фасцикла где се копирају сви торент фајлови отворени у К‑торенту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
sr: Копирај торент фајлове у:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
sr: Иконица системске касете

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
sr: Да ли приказивати искачуће поруке из системске касете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
sr: Искачуће поруке у системској касети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
sr: Када се изабере више торената за истовремено отварање, отварају се тихо.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
sr: Отварај вишеструке торенте тихо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
sr: Отварај све торенте тихо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
sr: Отварај све торенте тихо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state when torrents are running.
sr: Спречите да рачунар пређе у стање спавања док су торенти у погону.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep when torrents are running
sr: Не успављуј рачунар када торенти раде

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
sr: <p>Преименује торент са једним фајлом на име тог фајла.</p><p>Ако се фајл зове на пример <b>linux-desktop.iso</b>, торент ће бити приказан као <b>linux-desktop</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
sr: Преименуј торент са једним фајлом на име тог фајла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
sr: Треба ли истицати нове торенте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
sr: Истакни нове торенте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
sr: Укупна брзина у наслову прозора

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
sr: Мрежа

en: All interfaces
sr: Сва сучеља

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
sr: Портови и ограничења

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
sr: <p>Порт за протокол битторент.</p><p><b>Пажња:</b> Ако сте иза рутера, овај порт треба проследити да би прихватао долазне везе. УПнП прикључак може то да уради за вас.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
sr: УДП порт пратиоца:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
sr: <p>Порт за протокол УДП пратиоца.</p><p><b>Пажња:</b> Ако сте иза рутера, овај порт треба проследити. УПнП прикључак може то да уради за вас.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
sr: Највише веза по торенту:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
sr: Највећи дозвољени број веза по торенту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
sr: Глобално ограничење веза:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
sr: Глобално ограничење веза за све торенте заједно.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
sr: Највећа брзина преузимања у KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
sr: Највећа брзина отпремања у KiB/s.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
sr: ДСЦП вредност за ИП пакете:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
sr: Ова вредност биће уписана у ДСЦП поље свих ИП пакета послатих протоколом битторент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
sr: Највећи број успостављених веза:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
sr: <p>Највећи број одлазних веза које ће К‑торент покушати истовремено да успостави.</p><p>Ако К‑торент успорава остали интернет саобраћај, покушајте да поставите мањи број.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
sr: Мрежно сучеље:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
sr: <p>Мрежно сучеље за ослушкивање долазних веза.</p><p><b>Напомена:</b> Захтева поновно покретање да би ступило на снагу.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
sr: Преносни протокол Микроторента ради преко УДП‑а и оптимизован је да не омета остали саобраћај, притом користећи сав преостали проток.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
sr: Користи преносни протокол Микроторента (µТП)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
sr: Не користи ТЦП за битторент везе већ само µТП. Ово може довести до нижих брзина зато што µТП не подржавају сви битторент клијенти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
sr: Користи само µТП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
sr: Главни преносни протокол:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to setup a connection with a peer, this protocol is chosen first.
sr: Главни преносни протокол који се користи при покушају успостављања везе са вршњаком. Овај протокол се бира први.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_protocol) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: TCP
sr: ТЦП

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: µTP
sr: µТП

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
sr: Нека К‑торент прорачуна препоручене поставке на основу расположиве брзине протока.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
sr: Препоручене поставке...

en: Proxy
sr: Прокси

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: HTTP
sr: ХТТП

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
sr: Користи поставке ХТТП проксија подешеног у поставкама КДЕ‑а.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
sr: КДЕ‑ове поставке проксија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
sr: Прокси:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
sr: ИП адреса или име домаћина ХТТП проксија.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
sr: Порт ХТТП проксија.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
sr: Да ли користити ХТТП прокси за везе веб сејања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
sr: Користи прокси за везе веб сејања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
sr: Да ли користити ХТТП прокси за везе са пратиоцима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
sr: Прокси за везе са пратиоцима

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: SOCKS
sr: СОКС

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
sr: <p>Користи СОКС прокси сервер за битторент везе.</p><p><b>Напомена:</b> Ово се не користи за везе са пратиоцима.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
sr: СОКС прокси сервер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
sr: Сервер:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
sr: ИП адреса или име домаћина СОКС сервера.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
sr: Порт за СОКС сервер.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
sr: Верзија:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
sr: Ако СОКС сервер захтева аутентификацију корисничким именом и лозинком, укључите ово.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
sr: Неопходни су корисничко име и лозинка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Username:
sr: Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
sr: Корисничко име за СОКС прокси сервер.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sr: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
sr: Лозинка за СОКС прокси сервер.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
sr: Менаџер редоследа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
sr: Попуњавањем овога потпуно искључујете менаџер редоследа, тако да свим торентима ручно управљате.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
sr: Ручно управљање торентима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
sr: Највише преузимања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
sr: Највећи број преузимања које ће менаџер редоследа истовремено покренути.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
sr: Највише сејања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
sr: Највећи број сејања које ће менаџер редоследа истовремено покренути.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
sr: Када понестаје простора на диску:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
sr: Шта урадити када понестаје простора а менаџер редоследа жели да покрене торент.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
sr: Не покрећи торенте

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
sr: Питај да ли покренути торенте

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
sr: Покрени торенте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
sr: Заустави торенте када је слободан простор мањи од:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
sr: Када је слободан простор испод ове вредности заустави сва преузимања торената.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
sr: <p>Са овим укљученим, менаџер редоследа ће снизити приоритет торента који је предуго у застоју.</p><p>Овако ће менаџер редоследа моћи да покрене друге торенте када тренутни мирује.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
sr: Смањи приоритет торената који су у застоју дуже од:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
sr: <p>Време којим се одређује застој. Ако је торент дуже у застоју, приоритет ће му се смањити.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
sr: Сејање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
sr: Када се преузимање заврши, настави са сејањем. Ако је ово искључено, торент ће се зауставити.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
sr: Настави да сејеш након завршеног преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
sr: Број веза отпремања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
sr: Број веза отпремања, који одређује број вршњака којима ћете истовремено отпремати податке за један торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
sr: Подразумевани највећи однос дељења:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
sr: <p>Највећи однос дељења; када се ова вредност достигне, сејање ће се прекинути. Измена важи само за на новоотворене торенте, док на постојеће неће утицати.</p><p><b>Пажња:</b> Ово се не користи при преузимању, само при сејању.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
sr: Подразумевано најдуже време сејања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
sr: Најдуже време сејања у сатима. Када истекне ово време торент ће се зауставити. Ово се односи само на новоотворене торенте. На постојеће торенте ова измена неће утицати.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red.
sr: Вредност при којој ће однос дељења бити приказан зеленом. Нижи односи биће приказани црвеном.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
sr: Најмањи добар однос дељења:

en: Calculate Recommended Settings
sr: Прорачунај препоручене поставке

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
sr: Препоручене поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
sr: Доступан проток за отпремање:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  Kbps
sr:  kb/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
sr: Доступан проток за преузимање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_upload_bw_display)
en: (= 32 KiB/s)
sr: (= 32 kiB/s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_download_bw_display)
en: (= 500 KiB/s)
sr: (= 500 kiB/s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
sr: Израчунај

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
sr: Поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
sr: Просечна брзина по вези:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
sr: Најчешћи број торената које истовремено преузимате:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
sr: Веза слања по торенту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
sr: Препоручене поставке:

en: Speed down: %1 / up: %2
sr: Брзина преузимања: %1 / слања: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
sr: Преузето: %1 / послато: %2

en: DHT: off
sr: ДХТ: искључен

en: %1 node | %1 nodes
sr[0]: %1 чвор
sr[1]: %1 чвора
sr[2]: %1 чворова
sr[3]: %1 чвор

en: %1 task | %1 tasks
sr[0]: %1 задатак
sr[1]: %1 задатка
sr[2]: %1 задатака
sr[3]: %1 задатак

en: DHT: %1, %2
sr: ДХТ: %1, %2

en: Magnet Link
sr: Магнетска веза

en: Status
sr: Стање

en: Peers
sr: Вршњаци

en: Downloading
sr: Преузимам

en: Queued
sr: у реду

en: Stopped
sr: Заустављен

en: Start Magnet
sr: Покрени магнет

en: Stop Magnet
sr: Заустави магнет

en: Remove Magnet
sr: Уклони магнет

en: Order
sr: редослед

en: Name
sr: име

en: Time Stalled
sr: време застоја

en: Priority
sr: приоритет

en: Running
sr: ради

en: Not queued
sr: није у реду

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
sr: Редослед торената у реду.
    Редослед мењајте превлачењем или дугмадима горе‑доле десно.

en: Search
sr: Тражи

en: Show Search
sr: Прикажи тражења

en: Show or hide the search bar
sr: Приказује или скрива траку претраге

en: Move Top
sr: Помери на врх

en: Move a torrent to the top of the queue
sr: Помера торент на врх редоследа

en: Move a torrent up in the queue
sr: Помера торент нагоре у редоследу

en: Move a torrent down in the queue
sr: Помера торент надоле у редоследу

en: Move Bottom
sr: Помери на дно

en: Move a torrent to the bottom of the queue
sr: Помера торент на дно редоследа

en: Show Downloads
sr: Прикажи преузимања

en: Show all downloads
sr: Прикажи сва преузимања

en: Show Uploads
sr: Прикажи отпремања

en: Show all uploads
sr: Прикажи сва отпремања

en: Show Not Queued
sr: Прикаже ван реда

en: Show all not queued torrents
sr: Прикажи све торенте ван реда

en: Widget to manage the torrent queue
sr: Виџет за управљање редоследом торената

en: Magnet Downloader
sr: Преузимач магнета

en: Displays the currently downloading magnet links
sr: Приказује све магнетске везе које преузимате

en: Start All
sr: Покрени све

en: Start all torrents
sr: Покрени све торенте

en: Stop All
sr: Заустави све

en: Stop all torrents
sr: Заустави све торенте

en: Suspend Torrents
sr: Суспендуј торенте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
sr: Суспендуј све покренуте торенте

en: Group View
sr: Групни приказ

en: Show or hide the group view
sr: Прикажи или сакриј групни приказ

en: Filter Torrents
sr: Филтрирај торенте

en: Filter torrents based on filter string
sr: Филтрирај торенте по филтерској ниски

en: Set max upload speed
sr: Постави највећу брзину отпремања

en: Set max download speed
sr: Постави највећу брзину преузимања

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
sr: Брзина преузимања: <b>%1</b><br/>Брзина отпремања: <b>%2</b><br/>Примљено: <b>%3</b><br/>Послато: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
sr: <b>%1</b> је тихо отворен.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
sr: Завршено преузимање <b>%1</b>.<br/>Просечна брзина: %2 пр. / %3 сл.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
sr: Достигнут највећи однос дељења %2 за <b>%1</b>, па је заустављен.<br/>Отпремљено %3 при просечној брзини %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
sr: Достигнуто највеће време сејања од %2 сата за <b>%1</b>, па је заустављен.<br/>Отпремљено %3 при просечној брзини %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
sr: <b>%1</b> је заустављен са следећом грешком: <br/>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
sr: Нађени су оштећени подаци у торенту <b>%1</b><br/>Било би добро да проверите целовитост података овог торента.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
sr: Достигнут највећи однос дељења %2 за <b>%1</b>, па се не може поново ставити у ред. Ручно уклоните ограничење ако желите да наставите сејање.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
sr: Достигнуто највеће време сејања од %2 сати за <b>%1</b>, па се не може поново ставити у ред. Ручно уклоните ограничење ако желите да наставите сејање.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
sr: Не могу да покренем <b>%1</b>: <br/>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
sr[0]: <html>Не могу да сејем више од %1 торента. <br/></html>
sr[1]: <html>Не могу да сејем више од %1 торента. <br/></html>
sr[2]: <html>Не могу да сејем више од %1 торената. <br/></html>
sr[3]: <html>Не могу да сејем више од једног торента. <br/></html>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
sr[0]: <html>Не могу да преузимам више од %1 торента. <br/></html>
sr[1]: <html>Не могу да преузимам више од %1 торента. <br/></html>
sr[2]: <html>Не могу да преузимам више од %1 торената. <br/></html>
sr[3]: <html>Не могу да преузимам више од једног торента. <br/></html>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
sr: Ограничења можете променити под Поставке→Подеси К‑торент....

en: There is not enough diskspace available.
sr: Нема довољно слободног простора.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
sr: Понестаје простора на диску.<br /><b>%1</b> се преузима у „%2“.

en: Torrent has been stopped.<br />
sr: <html>Торент је заустављен.<br /></html>

en: Speed limit in KiB/s
sr: Ограничење у kiB/s

en: Unlimited
sr: неограничено

en: Torrent Settings
sr: Поставке торената

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
sr: Својства

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
sr: ДХТ је дистрибуирана база података у којој се може пронаћи још вршњака за торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
sr: ДХТ за додатне вршњаке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
sr: Размена вршњака доводи до више пронађених вршњака, тако што се подаци о вршњацима размењују са другим вршњацима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
sr: Размена вршњака ради налажења више њих

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
sr: <p>Суперсејање је специјалан режим сејања који омогућава постизање знатно веће ефикасности сејања. Овим се смањује потрошња протока потребна за ширење торента.</p><p><b>Напомена</b>: Ово треба користити само када рој још увек није потпуно успостављен. Пошто се појави више активних сејача, овај режим више није од користи.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
sr: Суперсејање уместо обичног сејања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
sr: Премешта фајлове торента у другу фасциклу по завршетку преузимања.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
sr: Локација где треба преместити фајлове.

en: Checked %v of %m chunks
sr: Проверено %v од %m парчића

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
sr: Нађено:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
sr: Број парчића који нису преузети али су свеједно нађени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
sr: Неуспело:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
sr: Број парчића који су преузети али нису у реду.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
sr: Непреузето:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
sr: Број парчића који нису преузети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
sr: Преузето:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
sr: Број парчића који су преузети и у реду су.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
sr: Грешке:

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
sr: Покрени

en: Start all selected torrents in the current tab
sr: Покреће све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
sr: Принудно покрени

en: Force start all selected torrents in the current tab
sr: Принудно покрени све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
sr: Заустави

en: Stop all selected torrents in the current tab
sr: Зауставља све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
sr: Паузирај

en: Pause all selected torrents in the current tab
sr: Паузира све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
sr: Уклони

en: Remove all selected torrents in the current tab
sr: Уклања све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
sr: Покрени све

en: Start all torrents in the current tab
sr: Покреће све торенте у текућем језичку

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
sr: Заустави све

en: Stop all torrents in the current tab
sr: Зауставља све торенте у текућем језичку

en: Remove Torrent and Data
sr: Уклони торент и податке

en: Rename Torrent
sr: Преименуј торент

en: Add Peers
sr: Додај вршњаке

en: Manual Announce
sr: Ручно објављивање

en: Scrape
sr: Загреби

en: Preview
sr: Преглед

en: Data Directory
sr: Фасцикла података

en: Temporary Directory
sr: Привремена фасцикла

en: Move Data
sr: Премести податке

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
sr: Поставке

en: Remove from Group
sr: Уклони из групе

en: Check Data
sr: Провери податке

en: Check all the data of a torrent
sr: Провери све податке торента

en: Copy Torrent URL
sr: Копирај УРЛ торента

en: Export Torrent
sr: Увези торент

en: Set the speed limits of individual torrents
sr: Постави ограничења брзине појединачних торената

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
sr: Преузимање торента <b>%1</b> није завршено. Желите ли да обришете и непотпуне податке?

en: Remove Download
sr: Уклони преузимање

en: Delete Data
sr: Обриши податке

en: Keep Data
sr: Задржи податке

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
sr: Изгубићете све преузете податке следећих торената. Желите ли заиста ово да учините?

en: Remove Torrent
sr: Уклони торент

en: Select a directory to move the data to.
sr: Изаберите фасциклу где премештате податке.

en: Downloaded
sr: преузето

en: Size
sr: величина

en: Uploaded
sr: отпремљено

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
sr: преостало

en: Down Speed
sr: преузимање

en: Up Speed
sr: слање

en: Time Left
sr: преостало време

en: Seeders
sr: сејачи

en: Leechers
sr: пијавице

en: % Complete
sr: % завршено

en: Share Ratio
sr: однос дељења

en: Time Downloaded
sr: време преузимања

en: Time Seeded
sr: време сејања

en: Location
sr: локација

en: Added
sr: додато

en: How much data we have downloaded of the torrent
sr: Колико је података из торента преузето

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
sr: Укупна величина торента, изузети фајлови нису урачунати

en: How much data we have uploaded
sr: Колико је података отпремљено

en: How much data left to download
sr: Колико је података остало да се преузме

en: Current download speed
sr: Тренутна брзина преузимања

en: Current upload speed
sr: Тренутна брзина отпремања

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
sr: Колико је времена преостало до завршетка или до достизања највећег односа дељења, ако је то укључено.

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
sr: На колико сејача смо повезани (колико их има према пратиоцу)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
sr: На колико пијавица смо повезани (колико их има према пратиоцу)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
sr: Проценат пристиглих података торента, искључујући изузете фајлове

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
sr: Однос дељења је број отпремљених подељен бројем преузетих бајтова

en: How long we have been downloading the torrent
sr: Колико дуго се торент већ преузима

en: How long we have been seeding the torrent
sr: Колико дуго се торент већ сеје

en: The location of the torrent's data on disk
sr: Локација података торента на диску

en: When this torrent was added
sr: Када је додат овај торент

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
sr: <html>%1<br />УРЛ: <b>%2</b></html>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
sr: <html><br/><br/>Не могу да контактирам пратилац.</html>

en: KTorrent's UPnP test application
sr: К‑торентов пробни програм за УПнП

en: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
sr: © 2005–2007, Јорис Гисон и Иван Васић

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
sr: Пробни програм за УПнП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
sr: Рутер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
sr: Ниједан рутер није нађен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
sr: Нађи рутере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
sr: Протокол:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_protocol)
en: UDP
sr: УДП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
sr: Проследи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
sr: Опозови прослеђивање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
sr: Опширни режим

en: Maximum share ratio reached.
sr: Достигнут највећи однос дељења.

en: Maximum seed time reached.
sr: Достигнуто највеће време сејања.

en: Uploads
sr: Отпремања

en: Running Uploads
sr: Покренута отпремања

en: Not Running Uploads
sr: Неактивна отпремања

en: Downloads
sr: Преузимања

en: Running Downloads
sr: Активна преузимања

en: Not Running Downloads
sr: Неактивна преузимања

en: Active Torrents
sr: Активни торенти

en: Active Downloads
sr: Активна преузимања

en: Active Uploads
sr: Активна отпремања

en: Passive Torrents
sr: Неактивни торенти

en: Passive Downloads
sr: Неактивна преузимања

en: Passive Uploads
sr: Неактивна отпремања

en: Ungrouped Torrents
sr: Негруписани торенти

[ctx: *.torrent]
en: Torrents
sr: торенти

en: All files
sr: сви фајлови

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
sr: Највећи број преузимања (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
sr: Највећи број сејања (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
sr: Да ли започињати преузимање при мало простора на диску

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
sr: Највећи број веза по торенту (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
sr: Највећи број веза за све торенте (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
sr: Највећа брзина отпремања у KiB/s (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
sr: Највећа брзина преузимања у KiB/s (0 = неограничено).

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
sr: Највећи однос дељења (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
sr: Иконица системске касете

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
sr: Укупна брзина у наслову прозора

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
sr: Трака брзине у касетној иконици

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
sr: Проток за преузимање (у KiB/s):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
sr: Проток за отпремање (у KiB/s):

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
sr: Прикажи искачућу порука на завршетку торента

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
sr: Настави да сејеш након завршеног преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
sr: Фасцикла за смештање привремених фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
sr: Да ли аутоматски уписивати преузимања у задату фасциклу

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
sr: Фасцикла за смештање преузетих фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
sr: Да ли аутоматски копирати торент фајлове у задату фасциклу

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
sr: Фасцикла за копирање торент фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
sr: Да ли проследити пратиоцу посебну ИП адресу

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
sr: Фасцикла у коју је последњи пут уписивано

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
sr: ИП адреса за прослеђивање пратиоцу

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
sr: Период ажурирања сучеља

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
sr: Подршка за ДХТ

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
sr: ДХТ порт

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
sr: Број веза отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
sr: Колоне дате у главном приказу

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
sr: Ако нема довољно простора на диску да се преузимање доврши, а доступан простор је мањи од ове вредности, торент ће бити заустављен.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
sr: Да ли аутоматски премештати завршена преузимања у задату фасциклу

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
sr: Фасцикла у коју се премештају завршена преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
sr: Најдуже време сејања у сатима (0 = неограничено)

en: Plugins
sr: Прикључци

en: %1: %2<br/>%3: %4
sr: <html>%1: %2<br/>%3: %4</html>

en: Warning: %1
sr: Упозорење: %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
sr: <img src="available_color" /> — преузети парчићи<br/><img src="unavailable_color" /> — парчићи за преузимање<br/><img src="excluded_color" /> — изузети парчићи

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
sr: Торент „%1“ је достигао највећи однос дељења и највеће време сејања. Занемарити ограничење и ипак започети сејање?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
sr: Торент „%1“ је достигао највећи однос дељења. Занемарити ограничење и ипак започети сејање?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
sr: Торент „%1“ је достигао највеће време сејања. Занемарити ограничење и ипак започети сејање?

en: Limits reached.
sr: Ограничења достигнута.

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
sr: Нема довољно простора на диску за преузимање овог торента. Желите ли заиста да наставите?

en: Insufficient disk space for %1
sr: Недовољно простора за %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
sr: Нема довољно простора на диску за следеће торенте. Желите ли ипак да их покренете?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
sr: Следећи торенти су достигли највеће време сејања. Желите ли ипак да их покренете?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
sr: Следећи торенти су достигли највећи однос дељења. Желите ли ипак да их покренете?

en: Error starting torrent %1: %2
sr: Грешка при покретању торента %1: %2

en: Error
sr: Грешка

en: Error stopping torrent %1: %2
sr: Грешка при заустављању торента %1: %2

en: File
sr: фајл

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
sr: Не могу да пишем након краја mmap бафера.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppletConfig)
en: Applet
sr: Аплет

en: <table>				<tr><td>Download Speed:</td><td>%5 </td><td>Seeders: </td><td>%1 (%2)</td></tr>				<tr><td>Upload Speed:</td><td>%6 </td><td>Leechers: </td><td>%3 (%4)</td></tr>
sr: <table>				<tr><td>Преузимање:</td><td>%5 </td><td>Сејача: </td><td>%1 (%2)</td></tr>				<tr><td>Брзина отпремања:</td><td>%6 </td><td>Пијавица: </td><td>%3 (%4)</td></tr>

en: <tr><td>Downloaded:</td><td>%1 </td><td>Size: </td><td>%2</td></tr>				<tr><td>Uploaded:</td><td>%3 </td><td>Complete: </td><td>%4 %</td></tr>				</table>
sr: <tr><td>Преузето:</td><td>%1 </td><td>Величина:</td><td>%2</td></tr>				<tr><td>Отпремљено:</td><td>%3 </td><td>Довршено:</td><td>%4 %</td></tr>				</table>

en: <b>%1</b><br/>%2 (Share Ratio: <font color="%4">%3</font>)
sr: <b>%1</b><br/>%2 (однос дељења: <font color="%4">%3</font>)

en: KTorrent is not running.
sr: К‑торент није покренут.

en: No torrents loaded.
sr: Нема учитаних торената.

en: Selected torrent is unavailable.
sr: Изабрани торент није доступан.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent to display:
sr: Торенти који се приказују:

en: Scheduler
sr: Распоређивач

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
sr: Специјална ограничења

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
sr: Глобална ограничења која важе када се активира чувар екрана, уместо оних подешених у поставкама мреже.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
sr: Различита ограничења брзине под чуваром екрана

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
sr: Глобално ограничење отпремања када се активира чувар екрана.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
sr: Глобално ограничење преузимања када се активира чувар екрана.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
sr: Боје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
sr: Боја позадине распореда:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
sr: Боја позадине распореда.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
sr: Боја линије распореда:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
sr: Боја свих линија распореда.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
sr: Боја ставке распореда:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
sr: Боја обичне ставке у распореду.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
sr: Боја суспендоване ставке у распореду:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
sr: Боја сваке суспендоване ставке у распореду.

en: Bandwidth Scheduler
sr: Распоређивач протока

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
sr: Уреди ставку

en: Add an item
sr: Додај ставку

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
sr: Трајање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
sr: Од:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_from) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_to)
en: hh:mm
sr: чч:мм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
sr: До:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
sr: Од:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
sr: До:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
sr: Ограничења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
sr: Ограничење преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
sr: Ограничење отпремања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
sr: Када се активира чувар екрана:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
sr: Ограничења везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
sr: Постави ограничења везе

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
sr: Распоред протока

en: Cannot open file %1: %2
sr: Не могу да отворим фајл %1: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
sr: Фајл %1 је оштећен или није К‑торентов фајл распореда.

en: Edit the bandwidth schedule
sr: Уредите распореда протока.

en: Load Schedule
sr: Учитај распоред

en: Save Schedule
sr: Сачувај распоред

en: New Item
sr: Нова ставка

en: Remove Item
sr: Уклони ставку

en: Edit Item
sr: Уреди ставку

en: Clear Schedule
sr: Очисти распоред

en: Scheduler Active
sr: Распоређивач активан

en: Activate or deactivate the scheduler
sr: Активирајте или деактивирајте распоређивач.

en: KTorrent scheduler files
sr: Фајлови К‑торентовог распоређивача

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
sr: Ова ставка је у сукобу са другом ставком распореда, те се не може изменити.

en: Suspended
sr: Суспендован

en: %1 Down
    %2 Up
sr: %1 преузимање
    %2 слање

en: Current schedule: suspended
sr: Тренутни распоред: суспендован

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
sr: Тренутни распоред: %1/s преузимање, %2/s отпремање

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
sr: Тренутни распоред: неограничено преузимање, %1/s отпремање

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
sr: Тренутни распоред: %1/s преузимање, неограничено отпремање

en: Current schedule: unlimited upload and download
sr: Тренутни распоред: неограничено и отпремање и преузимање

en:  (scheduler disabled)
sr:  (распоређивач искључен)

en: Current schedule:
sr: Тренутни распоред:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
sr: Редослед преузимања фајлова

en: File download order for <b>%1</b>:
sr: Редослед преузимања фајлова за <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
sr: сезонама и епизодама

en: Album Track Order
sr: редоследу стаза на албуму

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
sr: Редослед преузимања фајлова за:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
sr: Да ли се укључује посебан редослед преузимања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
sr: Посебан редослед преузимања фајлова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
sr: Поређај по

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
sr: Потражи фајлове

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
sr: Редослед по којем ће се фајлови торента преузимати. Фајл на врху ће бити преузет први, затим други, онда трећи...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
sr: Додај пратиоце

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
sr: <img src="available_color" /> — доступни парчићи<br/><img src="unavailable_color" /> — недоступни парчићи<br/><img src="excluded_color" /> — изузети парчићи

en: Chunk
sr: парче

en: Progress
sr: напредак

en: Peer
sr: вршњак

en: Files
sr: фајлови

en: Number of the chunk
sr: Број парчета

en: Download progress of the chunk
sr: Напредак преузимања парчета

en: Which peer we are downloading it from
sr: Од ког вршњака се преузима

en: Download speed of the chunk
sr: Брзина преузимања парчета

en: Which files the chunk is located in
sr: У којем фајлу се налази парче

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
sr: Парчићи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
sr: Укупно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
sr: Тренутно се преузима:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
sr: Изузето:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
sr: Преостало:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
sr: Величина:

[ctx: Open file]
en: Open
sr: Отварање

[ctx: Open file with]
en: Open With
sr: Отвори помоћу

en: Check File
sr: Провери фајл

en: Download first
sr: Преузми прво

en: Download normally
sr: Преузми нормално

en: Download last
sr: Преузми последње

en: Do not download
sr: Не преузимај

en: Delete File(s)
sr: Обриши фајлове

en: Move File
sr: Премести фајл

en: Collapse Folder Tree
sr: Сажми стабло фасцикли

en: Expand Folder Tree
sr: Рашири стабло фасцикли

en: File Tree
sr: Стабло фасцикли

en: File List
sr: Списак фајлова

en: Show Filter
sr: Прикажи филтер

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
sr[0]: Изгубићете све податке у овим фајловима. Желите ли заиста ово да урадите?
sr[1]: Изгубићете све податке у овим фајловима. Желите ли заиста ово да урадите?
sr[2]: Изгубићете све податке у овим фајловима. Желите ли заиста ово да урадите?
sr[3]: Изгубићете све податке у овом фајлу. Желите ли заиста ово да урадите?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
sr: Није преузето довољно података да би се фајл отворио.
    
    Желите ли да укључите режим секвенцијалног преузимања да би неопходни подаци имали већи приоритет?

en: Info Widget
sr: Инфо виџет

[ctx: @title:tab]
en: Status
sr: Стање

en: Displays status information about a torrent
sr: Подаци о стању торента

[ctx: @title:tab]
en: Files
sr: Фајлови

en: Shows all the files in a torrent
sr: Сви фајлови у торенту

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
sr: Сви вршњаци на које сте повезани за дати торент

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
sr: Сви парчићи торента које преузимате

en: Displays information about all the trackers of a torrent
sr: Подаци о свим пратиоцима торента

en: Webseeds
sr: Веб сејања

en: Displays all the webseeds of a torrent
sr: Сва веб сејања торента

[ctx: @title:column]
en: Preview
sr: преглед

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
sr: % завршено

[ctx: Download first]
en: First
sr: прво

[ctx: Download last]
en: Last
sr: последње

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
sr: нормално

[ctx: Preview available]
en: Available
sr: доступан

[ctx: Preview pending]
en: Pending
sr: наступа

[ctx: No preview available]
en: No
sr: нема

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
sr: нормално

[ctx: preview available]
en: Available
sr: доступан

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
sr: Језичци

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
sr: Да ли приказивати језичак вршњака у дну екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
sr: Списак вршњака

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
sr: Да ли приказивати језичак парчића у дну екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
sr: Списак парчића који се тренутно преузимају

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
sr: Да ли приказивати језичак пратилаца у дну екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
sr: Списак пратилаца

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
sr: Да ли приказивати језичак веб сејања у дну екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
sr: Списак веб сејања

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
sr: Боје за приоритете фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
sr: Први приоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
sr: Боја за фајлове првог приоритета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
sr: Последњи приоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
sr: Боја за фајлове последњег приоритета.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
sr: Језичак приказа вршњака у главном прозору

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
sr: Језичак приказа преузимања парчића у главном прозору

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
sr: Језичак приказа пратилаца у главном прозору

en: Kick Peer
sr: Избаци вршњака

en: Ban Peer
sr: Забрани вршњака

en:  (µTP)
sr:  (µТП)

[ctx: Choked]
en: Yes
sr: да

[ctx: Not choked]
en: No
sr: не

[ctx: Snubbed]
en: Yes
sr: да

[ctx: Not snubbed]
en: No
sr: не

[ctx: Interested]
en: Yes
sr: да

[ctx: Not Interested]
en: No
sr: не

[ctx: Interesting]
en: Yes
sr: да

[ctx: Not Interesting]
en: No
sr: не

en: Address
sr: адреса

en: Country
sr: држава

en: Client
sr: клијент

en: Choked
sr: загушен

en: Snubbed
sr: затајио

en: Availability
sr: доступност

en: DHT
sr: ДХТ

en: Score
sr: резултат

en: Upload Slot
sr: веза отпремања

en: Requests
sr: захтеви

en: Interested
sr: заинтересован

en: Interesting
sr: занимљив

en: IP address of the peer
sr: ИП адреса вршњака

en: Country the peer is in
sr: Земља из које је вршњак

en: Which client the peer is using
sr: Који клијент вршњак користи

en: Download speed
sr: Брзина преузимања

en: Upload speed
sr: Брзина отпремања

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
sr: Да ли нас вршњак загушује. Када смо загушени, вршњак нам не шаље податке.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
sr: Затајио значи да нам вршњак није послао никакве податке последња два минута

en: How much data the peer has of the torrent
sr: Колико података торента вршњак поседује

en: Whether or not the peer has DHT enabled
sr: Има ли вршњак укључен ДХТ

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
sr: Резултат вршњака; К‑торент користи ово да одлучи коме да отпрема

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
sr: Само вршњаци који имају везу отпремања добијаће податке од нас

en: The number of download and upload requests
sr: Број захтева за преузимање и отпремање

en: How much data we have downloaded from this peer
sr: Колико смо преузели од овог вршњака

en: How much data we have uploaded to this peer
sr: Колико смо отпремили овом вршњаку

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
sr: Да ли је вршњак заинтересован да преузима од нас

en: Whether we are interested in downloading from this peer
sr: Да ли смо ми заинтересовани да преузимамо од овог вршњака

en: Private
sr: приватни

en: Public
sr: јавни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_info)
en: Info
sr: Подаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
sr: Просечна брзина преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
sr: Врста:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
sr: Просечна брзина слања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
sr: Инфодисперзија:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
sr: Преузето парчића:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
sr: Доступно парчића:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
sr: Дељење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
sr: Однос дељења:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
sr: Ограничење односа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
sr: Временско ограничење:

en: URL
sr: УРЛ

en: Times Downloaded
sr: број преузимања

en: Next Update
sr: следеће ажурирање

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
sr: Неколико УРЛ‑ови не може да се дода зато што су неправилни:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
sr: Већ постоји пратилац по имену <b>%1</b>.

en: The following duplicate trackers were not added:
sr: Следећи пратиоци дупликати нису додати:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
sr: Уклони пратилац

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
sr: Мења тренутно активни пратилац за приватне торенте.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
sr: Пребаци пратилац

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
sr: Ажурирај пратиоце

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
sr: Врати подразумевано

en: Speed
sr: Брзина

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
sr: Не могу да додам веб сејање %1, већ је на списку веб сејања.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
sr: Не могу да уклоним веб сејање %1, оно је део торента.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
sr: <html><p>Веб сејања за додавање у торент.</p><p><b>Напомена:</b> Подржана су само ХТТП веб сејања.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
sr: Додај веб сејање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
sr: Уклони веб сејање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
sr: Укључи све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
sr: Искључи све

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
sr: Претварам...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
sr: Претвори листу блокирања у К‑торентов формат. Може потрајати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
sr: &Откажи

en: Loading txt file...
sr: Учитавам текстуални фајл...

en: There are no IP addresses to convert in %1
sr: Нема ИП адреса за претварање у %1

en: Automatic update of IP filter failed: %1
sr: Аутоматско ажурирање ИП филтера није успело: %1

en: 7z files are not supported
sr: 7зип фајлови нису подржани.

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
sr: Не могу да одредим тип фајла за <b>%1</b>.

en: Cannot open zip file %1.
sr: Не могу да отворим архиву %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
sr: Аутоматско ажурирање ИП филтера није успело: не могу да отворим ЗИП фајл %1

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
sr: Не могу нађем листу блокирања у архиви: %1

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
sr: Аутоматско ажурирање ИП филтера није успело: не могу нађем листу блокирања у ЗИП фајлу %1

en:  day |  days
sr[0]:  дана
sr[1]:  дана
sr[2]:  дана
sr[3]:  дан

en: Status: Loaded and running.
sr: Стање: учитан и ради.

en: Status: Not loaded.
sr: Стање: није учитан.

en: Status: Downloading and converting new block list...
sr: Стање: преузимам и претварам нову листу блокирања...

en: No update done yet.
sr: Још није ажурирано.

en: %1 (Last update attempt failed.)
sr: %1 (последње ажурирање није успело)

en: Never
sr: никад

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
sr: Поставке ИП блокирања

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
sr: Филтерски фајл Пиргардијана

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
sr: Укључите ово ако желите да вам ради прикључак ИП филтера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
sr: Филтер Пиргардијана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
sr: Фајл ИП филтера:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
sr: Фајл филтера који се користи. Може бити локални или удаљени.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
sr: Преузимам и претварам фајл ИП филтера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
sr: П&реузми/претвори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
sr: Преузима филтер Пиргардијана са bluetack.co.uk или iblocklist.org.
    Напомена: Подржани су архивски фајлови типа .zip, .tar.gz и .zip.bz2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
sr: Аутоматско ажурирање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
sr: Укључите ово уколико желите да се фајл филтера аутоматски ажурира.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
sr: Ажурирај фајл на:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
sr: Период ажурирања у данима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
sr: Ажуриран:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
sr: Следеће ажурирање:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
sr: УРЛ филтера нивоа 1

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
sr: Користити филтер нивоа 1?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
sr: Богати текст у дневнику

en: System
sr: систем

en: Log Level
sr: ниво бележења

en: Debug
sr: исправљање

en: Notice
sr: напомена

en: Important
sr: важно

en: All
sr: све

en: None
sr: ништа

en: Log Viewer
sr: Приказивач дневника

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
sr: <p>Двокликните на ниво бележења да бисте га изменили. Могући нивои су:</p><p><b>све</b>: приказује све поруке</p><p><b>важно</b>: приказује само важне поруке</p><p><b>напомена</b>: приказује само упозорења и важне поруке</p><p><b>исправљање</b>: приказују се поруке за исправљање грешака, упозорења и важне поруке</p><p><b>ништа</b>: не приказује поруке</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
sr: Да ли користити богати или обични текст у приказивачу дневника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
sr: Богати текст за излаз дневника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
sr: Положај дневничког виџета:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
sr: засебна активност

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
sr: усидриви виџет

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
sr: активност торента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
sr: Највећи број видљивих редова:

en: Log
sr: Дневник

en: View the logging output generated by KTorrent
sr: Излаз дневника К‑торента

en: Suspend Output
sr: Онемогући излаз

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
sr: <font color="#FF0000">Бележење излаза је онемогућено</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
sr: <font color="#00FF00">Бележење излаза је настављено</font>

note: i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Grabs a tracker from the torrent file
sr: Узима пратиоце из торент фајла

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
sr: Да ли се користи посебан пратилац

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
sr: Подразумевани пратилац

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
sr: Прикажи dn

note: i18n: ectx: label, entry (popup), group (general) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Show popup
sr: Прикажи искакач

note: i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Only enable on public torrents
sr: Укључи само за јавне торенте

en: Copy Magnet URI
sr: Копирај магнетски УРИ

en: Magnet link copied to clipboard
sr: Магнетска веза копирана у клипборд

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
sr: Генератор магнета

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
sr: Поставке генератора магнета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
sr: Додај пратилац из торент фајла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
sr: Дефинишите пратилац који се додаје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
sr: Додај посебан УРЛ пратиоца

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
sr: УРЛ пратиоца који ће бити део магнетске везе

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
sr: Додај име торента у УРИ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
sr: Додај име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
sr: Искључи ставку менија за приватне торенте

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
sr: Пружи одзив у облику искакача

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
sr: Мени медија плејера

en: Ready to play
sr: Спреман за пуштање

en: Playing: <b>%1</b>
sr: Пуштам: <b>%1</b>

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
sr: <b>%2</b> — <b>%1</b> (албум: <b>%3</b>)

en: <b>%2</b> - <b>%1</b>
sr: <b>%2</b> — <b>%1</b>

en: Available
sr: доступан

en: Pending
sr: наступа

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
sr: <b>%1</b><br/>Преглед: %2<br/>Преузето: %3 %

en: Media Player
sr: Медија плејер

en: Play
sr: Пусти

en: Pause
sr: Паузирај

en: Stop
sr: Заустави

en: Previous
sr: Претходно

en: Next
sr: Следеће

en: Show Video
sr: Прикажи видео

en: Add Media
sr: Додај медијум

en: Clear Playlist
sr: Очисти листу пуштања

en: Toggle Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: Movie player
sr: Плејер филмова

en: Show incomplete files
sr: Прикажи недовршене фајлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
sr: Освежи

en: Refresh media files
sr: Освежи медија фајлове

en: Search media files
sr: Претражи медија фајлове

en: Title
sr: наслов

en: Artist
sr: извођач

en: Album
sr: албум

en: Length
sr: трајање

en: Year
sr: година

en: Random play order
sr: Насумичан редослед пуштања

en: KTorrent is playing a video.
sr: К‑торент пушта видео.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
sr: Да ли отворити торент тихо.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
sr: Брисање торента по отварању.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
sr: Премештање торента по отварању.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
sr: Рекурзивно претраживање фасцикли

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
sr: Претрага фасцикле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
sr: Фасцикле где се траже торенти:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
sr: Списак фасцикли у којима ће прикључак тражити торенте.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
sr: Додаје нову фасциклу за претрагу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
sr: Додај фасциклу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
sr: Уклони фасциклу са списка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
sr: Уклони фасциклу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open the torrents without asking any questions.
sr: Отвори торенте без икаквих питања.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
sr: <p>Потражује торенте рекурзивно кроз фасциклу.</p><p><b>Напомена</b>: Ово неће бити извршено ни над једном фасциклом по имену <tt>loaded</tt>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
sr: Претражи потфасцикле

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
sr: <p>Пошто је торент фајл пронађен и учитан, брише се.</p><p><b>Упозорење:</b> Заувек ћете изгубити овај фајл.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
sr: Уклони торент фајл након учитавања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
sr: Када је торент фајл учитан, премести га у потфасциклу по имену „учитани“.  Ако не постоји, биће направљена.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
sr: Премести торент фајл у фасциклу учитаних

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
sr: Додај торенте отворене овим прикључком у групу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
sr: Група где ће се додати торенти.

note: i18n: ectx: ToolBar (ScriptingToolbar) i18n: ectx: Menu (ScriptingMenu)
en: Scripting
sr: Скриптовање

en: KTorrent Script Packages
sr: Пакети скрипти за К‑торент

en: Scripts
sr: Скрипте

en: Removing these scripts will fully delete them from your disk. Are you sure you want to do this?
sr: Ако се уклоне, скрипте ће бити потпуно обрисане с диска. Желите ли заиста ово да учините?

en: Widget to start, stop and manage scripts
sr: Виџет за покретање, заустављање и управљање скриптама

en: Add Script
sr: Додај скрипту

en: Remove Script
sr: Уклони скрипту

en: Run Script
sr: Покрени скрипту

en: Stop Script
sr: Заустави скрипту

en: Edit Script
sr: Уреди скрипту

en: Configure
sr: Подеси

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScriptProperties)
en: Script Properties
sr: Својства скрипте

en: Cannot open archive for reading.
sr: Не могу да отворим архиву ради читања.

en: Invalid archive.
sr: Неисправна архива.

en: There is already a script package named %1 installed.
sr: Пакет скрипти по имену %1 већ је инсталиран.

en: Failed to load script from archive. There is something wrong with the desktop file.
sr: Не могу да учитам скрипту из архиве. Нешто није у реду са .десктоп фајлом.

en: No script found in archive.
sr: Нема скрипти у архиви.

en: No interpreter for this script could be found, so it cannot be executed. Please make sure the right interpreter is installed.<br/><br/><b>Hint:</b> All standard ktorrent scripts require krosspython
sr: Није нађен ниједан интерпретатор за ову скрипту, па се не може извршити. Инсталирајте одговарајући интерпретатор.<br/><br/><b>Напомена:</b> Све стандардне К‑торентове скрипте захтевају пакет krosspython.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Description:
sr: Опис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: License:
sr: Лиценца:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Author:
sr: Аутор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: E-Mail:
sr: Е‑пошта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Website:
sr: Веб сајт:

en: Auto Remove Settings
sr: Поставке аутоматског уклањања

en: Auto Remove
sr: Аутоматско уклањање

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutoRemoveConfig) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutoResumeConfig)
en: Auto Resume Settings
sr: Поставке аутоматског настављања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Auto remove a torrent when:
sr: Аутоматски уклони торент по:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finish_downloading)
en: The torrent finishes downloading
sr: завршетку преузимања торента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finish_seeding)
en: The torrent finishes seeding
sr: завршетку сејања торента

en: Auto Resume
sr: Аутоматско настављање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, auto_resume)
en: Auto resume after:
sr: Аутоматски настави након:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, hours)
en:  hours
sr:  сати

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, minutes)
en:  minutes
sr:  минута

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, seconds)
en:  seconds
sr:  секунди

en: E-Mail Script Settings
sr: Поставке скрипте е‑поште

en: E-Mail Settings
sr: Поставке е‑поште

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EMailConfigWidget)
en: EMail Settings
sr: Поставке е‑поште

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: SMTP Server
sr: СМТП сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: SMTP server:
sr: СМТП сервер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tls)
en: Use SSL/TLS encryption
sr: ССЛ/ТЛС шифровање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
sr: Одредиште

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Send mails to:
sr: Шаљи пошту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, add_cc)
en: Add CC:
sr: Додај ЦЦ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, add_bcc)
en: Add BCC:
sr: Додај БЦЦ:

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
sr: Претраживачка трака

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
sr: Текући претраживач

note: i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Use proxy settings for search
sr: Користи поставке проксија за претрагу

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use default browser
sr: Подразумевани прегледач

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
sr: Користи посебни прегледач

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
sr: Путања посебног прегледача

[ctx: plugin name]
en: Search
sr: Претрага

en: Search for %1
sr: Тражи %1

en: Failed to parse %1
sr: Не могу да рашчланим %1

en: URL: <b>%1</b>
sr: УРЛ: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WebInterfacePrefWidget)
en: Search Preferences
sr: Поставке претраге

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
sr: Очисти историјат претраге.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
sr: Очисти историјат претраге

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
sr: Ресетуј подразумевану радњу пошто се торент преузме.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
sr: Ресетуј подразумевану радњу торента

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
sr: Поврати све активне претраге из последње сесије.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
sr: Поврати претходне претраге

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
sr: Да ли се претраге отварају у спољном прегледачу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
sr: Отвори претраге у спољном прегледачу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
sr: Да ли користити поставке ХТТП проксија за претрагу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
sr: Користи подразумевани прегледач подешен у системским поставкама.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
sr: Користи посебни прегледач.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
sr: Путања посебног прегледача:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
sr: Путања до посебног прегледача.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
sr: Претраживачи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
sr: Додај нови претраживач.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
sr: Уклони све изабране претраживаче.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
sr: &Уклони

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
sr: Уклони све претраживаче.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
sr: У&клони све

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
sr: Додај све подразумеване претраживаче.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
sr: Додај под&разумеване

en: Add a Search Engine
sr: Додај претраживач

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
sr: Унесите име домаћина за претраживач (на пример www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
sr: %1 не подржава Отворену претрагу па ћете морати ручно да унесете УРЛ. УРЛ треба да садржи {searchTerms}, што ће К‑торент заменити оним што тражите.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
sr: УРЛ %1 не садржи {searchTerms}.

en: Search Text
sr: Текст за тражење

en: Search Engine
sr: Претраживач

en: Search Engine Label
sr: Етикета претраживача

en:  Engine:
sr:  Претраживач:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
sr: Преузимам:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
sr: Желите ли да преузмете или сачувате торент?

en: Download Torrent
sr: Преузми торент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
sr: Преузимање

en: Home
sr: Почетак

en: KTorrent
sr: К‑торент

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
sr: Ка слободи.

en: Search the web for torrents.
sr: Тражење торената на Вебу.

en: Save %1 to
sr: Сачувај %1 у

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
sr: Гашење

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
sr: Трака гашења

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
sr: Подешавање гашења

en: Lock
sr: Закључавање

en: Sleep (suspend to RAM)
sr: Спавање (суспендовање у меморију)

en: Hibernate (suspend to disk)
sr: Хибернација (суспендовање на диск)

en: When all torrents finish downloading
sr: по завршеном преузимању свих торената

en: When all torrents finish seeding
sr: по завршеном сејању свих торената

en: When the events below happen
sr: по доњим догађајима

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
sr: Поставке гашења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
sr: Радња за извршавање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
sr: Изврши радњу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
sr: Када је укључено, извршава радњу ако се сви догађаји одиграју. Када није укључено, извршава када се бар један од горњих догађаја одигра.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
sr: Морају се одиграти сви догађаји

en: Shutdown Enabled
sr: Гашење укључено

en: Configure Shutdown
sr: Подеси гашење

en: Automatic shutdown not active
sr: Аутоматско гашење није активно

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
sr: <html> када су се одиграли сви наредни догађаји:<br/><br/> </html>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
sr: <html> када се одиграо један од наредних догађаја:<br/><br/> </html>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
sr: Завршено је преузимање <b>свих торената</b>.

en: <b>All torrents</b> finish seeding
sr: Завршено је сејање <b>свих торената</b>.

en: <b>%1</b> finishes downloading
sr: Завршено је преузимање <b>%1</b>.

en: <b>%1</b> finishes seeding
sr: Завршено је сејање <b>%1</b>.

en: Downloading finishes
sr: завршетак преузимања

en: Seeding finishes
sr: завршетак сејања

en: Event
sr: догађај

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
sr: Везе

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw)
en: Connections
sr: Везе

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DhtGbw)
en: DHT
sr: ДХТ

en: Nodes
sr: Чворови

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
sr: пијавица повезано

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
sr: пијавица у ројевима

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
sr: сејача повезано

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
sr: сејача у ројевима

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
sr: просечно пијавица везано по торенту

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
sr: просечно сејача везано по торенту

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
sr: просечно пијавица везано по активном торенту

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
sr: просечно сејача везаних по активном торенту

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
sr: чворови

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
sr: задаци

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw)
en: Download
sr: Преузимање

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
sr: тренутна брзина

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
sr: просечно

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
sr: ограничење

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw)
en: Peers
sr: Вршњаци

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
sr: просечно од пијавица

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
sr: просечно ка пијавицама

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
sr: просечно од сејача

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
sr: од пијавица

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
sr: од сејања

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw)
en: Upload
sr: Отпремање

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
sr: тренутна брзина

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
sr: просечно

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
sr: ограничење

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
sr: просечно повезаних пијавица по активном торенту

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
sr: просечно повезаних сејача по активном торенту

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
sr: Приказ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
sr: Омекшавање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
sr: Мрежа у позадини

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
sr: Врста виџета:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
sr: самосвојна

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: KDE
sr: КДЕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
sr: (тражи поновно учитавање прикључка након измене)

[ctx: @title:window]
en: Display
sr: Приказ

en: KiB/s
sr: kiB/s

en: Unknown
sr: Непознат

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
sr: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Легенда:</h1><ul type='square'>

en: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>&nbsp;&nbsp;</span>&nbsp;—&nbsp;%2</li>
sr: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>  </span> — %2</li>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
sr: Сачувај као слику...

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
sr: Промени размеру

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
sr: Ресетуј

en: Select path to save image…
sr: Избор путање за уписивање слике

en: Image files
sr: фајлови слика

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
sr: Ажурирај графике на дати број ажурирања сучеља

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
sr: Период у милисекундама између сакупљања података

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
sr: Метод одређивања највеће вредности на скали

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
sr: Да ли приказивати сејаче у ројевима

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
sr: Да ли приказивати пијавице у ројевима

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
sr: Узорци за приказ на графику преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
sr: Узорци за приказ на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
sr: Узорци за приказ на графику отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
sr: Узорци за приказ на графику везе

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
sr: Узорци за приказ на графику ДХТ‑а

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
sr: Боја брзине на графику преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
sr: Боја просека на графику преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
sr: Боја ограничења на графику преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
sr: Боја просека од пијавица на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
sr: Боја просека ка пијавицама на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
sr: Боја просека од сејача на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
sr: Боја пијавица на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
sr: Боја сејача на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
sr: Боја брзине на графику отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
sr: Боја просека на графику отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
sr: Боја ограничења на графику отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
sr: Боја повезаних пијавица на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
sr: Боја пијавица у ројевима на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
sr: Боја повезаних сејача на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
sr: Боја сејача у ројевима на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
sr: Боја просека повезаних пијавица по торенту на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
sr: Боја просека повезаних сејача по торенту на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
sr: Боја просека повезаних пијавица по торенту у погону на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
sr: Боја просека повезаних сејача по торенту у погону на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
sr: Боја чворова на графику ДХТ‑а

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
sr: Боја задатака на графику ДХТ‑а

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
sr: Да ли омекшавати графике

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
sr: Да ли цртати ружну сиву мрежу позадине

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
sr: Врста виџета за исцртавање графика

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
sr: Ажурирање

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
sr: Ажурирај график сваких

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
sr: ажурирања сучеља

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
sr: Прикупи податке сваких

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
sr: милисекунди

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
sr: Распон мерења

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
sr: Максимум

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
sr: Максимум осе брзине:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
sr: највећа до сада виђена

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
sr: највећа на графику

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
sr: Везе вршњака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
sr: Прикажи сејаче у ројевима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
sr: Прикажи пијавице у ројевима

[ctx: @title:window]
en: Statistics
sr: Статистика

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
sr: Брзина

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
sr: просечна брзина

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
sr: просечна брзина

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
sr: ограничење брзине

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
sr: ограничење брзине

en: Speed charts
sr: Графици брзине

en: Displays charts about download and upload speed
sr: Приказује графике брзине преузимања и отпремања.

en: Connections charts
sr: Графици веза

en: Displays charts about connections
sr: Приказује графике о везама.

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
sr[0]: %2
    %1 активан филтер
sr[1]: %2
    %1 активна филтера
sr[2]: %2
    %1 активних филтера
sr[3]: %2
    1 активан филтер

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
sr: <b>%1</b><br/><br/>Преузимање пропало: <b>%2</b>

en:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
sr:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Наслов:</b> %1<br/>    <b>Датум:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
sr: Аутентификациони колачић

en: Enter the new authentication cookie
sr: Унесите нови аутентификациони колачић

en: <b>OK</b>
sr: <b>У реду</b>

en: <b>Not Loaded</b>
sr: <b>Није учитан</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
sr: <b>Преузимање пропало: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
sr: <b>Преузимам</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
sr: Стање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
sr: Активни филтери:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
sr: Освежи на:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
sr: Време између аутоматски ажурирања довода.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
sr: Колачићи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
sr: Филтери

en: Date Published
sr: Датум објављивања

en: Edit Filter
sr: Уреди филтер

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
sr: Филтер са именом %1 већ постоји. Име филтера мора бити јединствено.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sr: Име:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
sr: Поклапање ниски

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
sr: <p>Термин за тражење у наслову ставке. Подржана је једноставна џокерска синтакса:</p><table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2"><tr><td style=" vertical-align:top;"><p><b>с</b></p></td><td style=" vertical-align:top;"><p>Сваки знак представља самог себе осим ових наведених испод. Тако <b>с</b> представља знак <i>с</i>.</p></td></tr><tr><td style=" vertical-align:top;"><p><b>?</b></p></td><td style=" vertical-align:top;"><p>Представља неки појединачни знак.</p></td></tr><tr><td style=" vertical-align:top;"><p><b>*</b></p></td><td style=" vertical-align:top;"><p>Представља ниједан или неколико знакова.</p></td></tr><tr><td style=" vertical-align:top;"><p><b>[...]</b></p></td><td style=" vertical-align:top;"><p>Скуп знакова може се приказати у угластим заградама. Унутар класе знакова, као и изван ње, обрнуто кроз нема специјално значење.</p></td></tr></table><p>На пример, *.torrent ће поклопити сваку ставку која се завршава са .torrent. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
sr: Ниске подразумевано користе џокерска поклапања. Ако желите регуларне изразе, морате ово укључити.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
sr: Ниске су регуларни изрази

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
sr: Ставка мора поклопити све ниске да би била укључена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
sr: Разликује величину слова

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
sr: Обрасци искључивања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
sr: Ставка мора поклопити све ниске да би била искључена

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
sr: Сезоне и епизоде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
sr: Поклапање сезона и епизода

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
sr: Сезоне:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
sr: Наведите сезоне за преузимање, више сезона може бити раздвојено запетом а можете користити и опсеге са -
    
    На пример: 1, 3-6, 9
    
    преузеће сезоне 1, 3, 4, 5, 6 и 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
sr: Епизоде:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
sr: Наведите епизоде за преузимање, више епизода може бити раздвојено запетом а можете користити и опсеге са -
    
    На пример: 1, 3-6, 9
    
    преузеће епизоде 1, 3, 4, 5, 6 и 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
sr: Не преузимај више ставки истоветне сезоне и епизоде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
sr: Преузми торенте поклопљених ставки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
sr: Преузми торенте непоклопљених ставки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
sr: Додај у групу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
sr: Отвори торенте тихо

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
sr: Проба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
sr: филтер на доводу:

en: Aborted
sr: Обустављено

en: Timeout when downloading feed
sr: Прековреме при преузимању довода

en: Unknown hostname
sr: Непознато име домаћина

en: File not found
sr: Фајл није нађен

en: Unknown retriever error
sr: Непозната грешка добављача

en: Invalid feed data
sr: Лоши подаци довода

en: Success
sr: Успех

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
sr: Трака алатки синдикације

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
sr: Не могу да нађем добру везу ка торенту на %1

en: Add/Remove Filters
sr: Додавање и уклањање филтера

en: Feed: <b>%1</b>
sr: Довод: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
sr: Управљање филтерима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
sr: Довод:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
sr: Активни филтери:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
sr: Доступни филтери:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
sr: Уклони све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
sr: Нови филтер

en: Syndication
sr: Синдикација

en: Manages RSS and Atom feeds
sr: Управљање РСС и атом доводима

en: Enter the URL
sr: Унесите УРЛ

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
sr: Унесите УРЛ за РСС или атом довод.

en: Failed to load feed %1: %2
sr: Не могу да учитам довод %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
sr: Не могу да створим фасциклу за довод %1: %2

en: Add New Filter
sr: Додај нови филтер

en: Add Feed
sr: Додај довод

en: Remove Feed
sr: Уклони довод

en: Rename
sr: Преименуј

en: Add Filter
sr: Додај филтер

en: Remove Filter
sr: Уклони филтер

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
sr: Жељени подразумевани УПнП уређај

en: Device
sr: уређај

en: Ports Forwarded
sr: прослеђени портови

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
sr: Назив модела: <b>%1</b><br/>Произвођач: <b>%2</b><br/>Опис модела: <b>%3</b><br/>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPWidget)
en: UPnP
sr: УПнП

en: Shows the status of the UPnP plugin
sr: Приказује стање УПнП прикључка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
sr: Поново претражи

en: An internal server error occurred: %1
sr: Интерна грешка сервера: %1

en: Cannot find web interface skins.
sr: Не могу да нађем маске веб сучеља.

en: Unsupported HTTP method
sr: Неподржан ХТТП метод

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (general)
en: Port number
sr: Број порта

note: i18n: ectx: label, entry (forward), group (general)
en: forward Port
sr: Проследи порт

note: i18n: ectx: label, entry (sessionTTL), group (general)
en: Session time to live
sr: Време живота сесије

note: i18n: ectx: label, entry (skin), group (general)
en: interface skin
sr: Маска сучеља

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (general)
en: username
sr: Корисничко име

note: i18n: ectx: label, entry (password), group (general)
en: password
sr: Лозинка

en: HTTP Get not supported when uploading a torrent
sr: ХТТП‑ово Get није подржано када се отпрема торент

en: Invalid data received
sr: Примљени су неисправни подаци

en: Failed to open temporary file
sr: Неуспело отварање привременог фајла

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Web Interface
sr: Веб сучеље

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Web interface skin:
sr: Маска веб сучеља:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_skin)
en: Which interface to use.
sr: Које сучеље се користи.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_authentication)
en: If login required is enabled, you need to enter a username and a password.
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>You should not disable this when the webinterface is accessible from the internet. It will allow anybody access to it.</p>
sr: <p>Ако је укључено <b>Неопходно пријављивање</b>, морате задати корисничко име и лозинку.</p><p><b>Пажња</b>: Ово не треба да искључујете када је веб сучеље доступно преко Интернета, јер бисте онда свима дозволили приступ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_authentication)
en: Login required
sr: Неопходно пријављивање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_username)
en: Username you need to use in the login page of the webinterface.
sr: Корисничко име које вам треба за пријавну страницу веб сучеља.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_password)
en: The password for the webinterface login page. By default this is set to ktorrent.
sr: Лозинка за пријаву у веб сучеље. Подразумевано је постављено ktorrent.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Web Server
sr: Веб сервер

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: The port the webinterface listens on.
sr: Порт на коме веб сучеље ослушкује.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_forward)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you are behind a router and you want to access the webinterface from somewhere on the Internet you need to forward the correct port.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This checkbox will ensure that the UPnP plugin automatically forwards the port. The UPnP plugin needs to be loaded for this to work.</p>
sr: <p>Ако сте иза рутера и желите да приступите веб сучељу однекуд са Интернета, морате да проследите прави порт.</p><p>Ова кућица ће обезбедити да УПнП прикључак аутоматски проследи порт. УПнП прикључак мора бити учитан да би ово радило.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_forward)
en: Forward port
sr: Проследи порт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Session TTL:
sr: Време трајања сесије:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_sessionTTL)
en: How long a session is valid (in seconds).
sr: Колико дуго је сесија важећа (у секундама).

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sessionTTL)
en:  secs
sr:  секунди

en: ZeroConf
sr: Зироконф
