ktouch - en to bg translation catalogue (249 entries)

en: Invalid database version '%1'.
bg: Невалидна версия на базата данни '%1'.

en: Custom Lessons
bg: Персонализирани уроци

en: A place to store personal lesson texts
bg: Място за съхранение на лични урочни текстове

en: No course with ID %1
bg: Няма курс с ID %1

en: No keyboard layout with ID %1
bg: Няма клавиатурна подредба с ID %1

en: Hidden
bg: Скрити

en: Top left
bg: Горе вляво

en: Top right
bg: Горе вдясно

en: Bottom left
bg: Долу вляво

en: Bottom right
bg: Долу вдясно

en: Error while opening course
bg: Грешка при отваряне на курса

en: Built-in courses can only be viewed.
bg: Вградените курсове могат само да се разглеждат.

en: Error while opening keyboard layout
bg: Грешка при отваряне на клавиатурната подредба

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
bg: Вградените клавиатурни подредби могат само да се разглеждат.

en: %1 Character | %1 Characters
bg[0]: %1 знак
bg[1]: %1 знак

en: Text files (*.txt)
bg: Текстови файлове (*.txt)

en: The selected file could not be opened
bg: Избраният файл не можа да бъде отворен

en: There is already a keyboard layout with the same name.
bg: Вече има клавиатурна подредба със същото име.

[ctx: @title:window]
en: New
bg: Нов

en: New...
bg: Нов...

en: New course
bg: Нов курс

en: New keyboard layout
bg: Нова клавиатурна подредба

en: Template
bg: Шаблон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
bg: Изтриване

en: Import
bg: Импортиране

en: Export
bg: Експортиране

[ctx: @title:window]
en: Course and Keyboard Layout Editor
bg: Редактор на курс и клавиатурна подредба

en: Create a new course or keyboard layout
bg: Създаване на нов курс или клавиатурна подредба

en: Delete the current selected course or keyboard layout
bg: Изтрийте текущия избран курс или клавиатурна подредба

en: Import a course or keyboard layout from a file
bg: Импортиране на курс или клавиатурна подредба от файл

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
bg: Експортирайте текущия избран курс или клавиатурна подредба във файл

en: Error while deleting course
bg: Грешка при изтриването на курса

en: Error while deleting keyboard layout
bg: Грешка при изтриване на клавиатурната подредба

en: XML files (*.xml)
bg: XML файлове (*.xml)

en: The selected file could not be imported.
bg: Избраният файл не можа да бъде импортиран.

en: Error while saving course
bg: Грешка при запазване на курса

en: Error while saving keyboard layout
bg: Грешка при запазване на клавиатурната подредба

en: Course <b>%1</b> deleted
bg: Курсът <b>%1</b> е изтрит

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
bg: Клавиатурната подредба <b>%1</b> е изтрита

en: Error while saving course to disk.
bg: Грешка при запазване на курса на диск.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
bg: Грешка при запазване на клавиатурната подредба на диск.

en: The selected course is already present as a built-in course.
bg: Избраният курс вече присъства като вграден курс.

en: Import as new course
bg: Импортиране като нов курс

en: The selected course is already present as a user course.
bg: Избраният курс вече присъства като потребителски курс.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
bg: Избраната клавиатурна подредба вече присъства като вградена клавиатурна подредба.

en: Import as new keyboard layout
bg: Импортиране като нова клавиатурна подредба

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
bg: Избраната клавиатурна подредба вече присъства като потребителска клавиатурна подредба.

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Dismiss
bg: Отхвърляне

en: Use another course as template
bg: Използвайте друг курс като шаблон

en: Use another keyboard layout as template
bg: Използване на друга клавиатурна подредба като шаблон

en: Course
bg: курс

en: Keyboard layout
bg: Подредба на клавиатурата

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
bg: Клавиатурната подредба за използване на различни от X11 платформи

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
bg: Контролира дали грешките при въвеждане трябва да се коригират или не.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
bg: Контролира видимостта на клавиатурата по време на тренировка.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
bg: Контролира видимостта на статистиката в реално време по време на обучение.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
bg: Клавишът за връщане в края на ред ще превключи към следващия ред.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
bg: Клавишът за интервал в края на ред ще превключи към следващия ред.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
bg: Минималното необходимо количество удари в минута за отключване на следващия урок.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
bg: Минималната необходима точност на въвеждане в проценти за отключване на следващия урок.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
bg: Цветът за оцветяване на клавиатурата за подчертаване на клавишите за всеки пръст.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerOpacity), group (Colors)
en: How transparent finger colors should be shown.
bg: Как трябва да се показват прозрачни цветове на пръстите.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
bg: ID на последния използван профил.

en: Training
bg: Обучение

en: Training Settings
bg: Настройки за обучение

en: Colors
bg: Цветове

en: Color Settings
bg: Настройки на цвета

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard
bg: Конфигуриране на клавиатура

en: Course and Keyboard Layout Editor...
bg: Редактор на курс и клавиатурна подредба...

en: Configure Keyboard...
bg: Конфигуриране на клавиатурата...

en: Typewriting Trainer
bg: Трениране на машинопис

en: Learn and practice typewriting
bg: Научете и практикувайте писане на машина

en: Copyright (C) 2011-2015 by Sebastian Gottfried
    Copyright (C) 2000-2007 by Håvard Frøiland and Andreas Nicolai
bg: Авторско право (C) 2011-2015 от Себастиан Готфрид
    Авторско право (C) 2000-2007 от Håvard Frøiland и Andreas Nicolai

en: Sebastian Gottfried
bg: Себастиан Готфрид

en: Current maintainer
bg: Текущ поддържащ

en: Andreas Nicolai
bg: Андреас Николай

en: Former maintainer and programmer
bg: Бивш поддържащ и програмист

en: Original author
bg: Оригинален автор

en: David Vignoni
bg: Дейвид Виньони

en: Creator of the SVG icon
bg: Автор на SVG икона

en: Anne-Marie Mahfouf
bg: Ан-Мари Мафуф

en: Lots of patches, fixes and updates
bg: Много пачове, корекции и актуализации

en: All the creators of training and keyboard files
bg: Всички създатели на обучителни и клавиатурни файлове

en: Launch the course and keyboard layout editor
bg: Стартирайте редактора на курса и клавиатурната подредба

en: Prepend the path to the list of QML import paths
bg: Добавяне на пътя към списъка с пътища за импортиране на QML

en: %1 has encountered a runtime error and has to be closed.
bg: %1 е срещнал грешка по време на изпълнение и трябва да бъде затворен.

en: Character
bg: Символ

en: Modifier ID
bg: ID на модификатора

en: Position
bg: Позиция

en: <No title>
bg: <Без заглавие>

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
bg: <p>Нови знаци: %1</p><p>%2</p>

en: Title
bg: Заглавие

en: Courses
bg: Курсове

en: Keyboard Layouts
bg: Клавиатурни подредби

en: Name: %1
bg: Име: %1

en: Accuracy
bg: Точност

en: Characters per Minute
bg: Знаци в минута

en: <i>Unknown</i>
bg: <i>Неизвестен</i>

[ctx: Statistics on lesson:]
en: Lesson:
bg: урок:

en: Training on:
bg: Обучение по:

en: Accuracy:
bg: Точност:

en: Characters per Minute:
bg: Знаци в минута:

en: Courses For Your Keyboard Layout
bg: Курсове за вашата клавиатурна подредба

en: Other Courses
bg: Други курсове

en: Welcome to Typewriting Trainer
bg: Добре дошли в обучението по машинопис

en: Start Training
bg: Започнете обучение

en: The selected course is intended for a specific keyboard layout.
bg: Избраният курс е предназначен за конкретна клавиатурна подредба.

en: The selected course is not intended for your computer's active keyboard layout.
bg: Избраният курс не е предназначен за активната клавиатурна подредба на вашия компютър.

en: KTouch can't switch or set up keyboard layouts. Before training, you have to configure your computer to use the correct keyboard layout. Otherwise you will have to use your current keyboard layout to type the lesson text.
bg: KTouch не може да превключва или настройва клавиатурни подредби. Преди обучението трябва да конфигурирате компютъра си да използва правилната клавиатурна подредба. В противен случай ще трябва да използвате текущата си клавиатурна подредба, за да въведете текста на урока.

en: Configure Keyboard
bg: Конфигуриране на клавиатура

en: Lesson <b>%1</b> deleted.
bg: Урокът <b>%1</b> е изтрит.

en: Lesson without title deleted.
bg: Урокът без заглавие е изтрит.

en: Undo
bg: Отмяна

en: Confirm
bg: Потвърждаване

en: Edit lesson
bg: Редактиране на урока

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
bg: Заглавие:

en: Lesson text
bg: Текст на урока

en: Done
bg: Готово

en: Complete Previous Lessons to Unlock
bg: Завършете предишния урок за отключване

en: Add New Lesson
bg: Добавете нов урок

en: Manage Profiles
bg: Управление на профили

[ctx: @title:window]
en: Manage Profiles
bg: Управление на профили

en: Lessons trained:
bg: Обучени уроци:

en: Total training time:
bg: Общо време за обучение:

en: Last trained:
bg: Последно обучен:

en: Never
bg: Никога

en: Edit
bg: Редактиране

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
bg: Наистина ли искате да изтриете профила "<b>%1</b>"?

en: Cancel
bg: Отказ

en: Before you start training, please introduce yourself:
bg: Преди да започнете обучението, моля, представете се:

en: Name
bg: Име

en: I have no or only very little experience in machine typing
bg: Нямам или имам много малък опит в машинното писане

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
bg: Уроците се отключват, докато уменията ви за писане се подобряват с времето.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
bg: Аз съм опитен машинописец и искам да подобря уменията си

en: All lessons are unlocked immediately.
bg: Всички уроци се отключват веднага.

en: Create New Profile
bg: Създаване на нов профил

en: Use Selected Profile
bg: Използване на избрания профил

en: Lesson training statistics
bg: Статистика за обучение на уроци

en: Elapsed time
bg: Изминало време

en: Character:
bg: Символ:

en: Errors:
bg: Грешки:

en: Return to Home Screen
bg: Връщане към началния екран

en: Repeat Lesson
bg: Повторете урока

en: Next Lesson
bg: Следващ урок

en: Congratulations! You have passed the lesson.
bg: честито! Преминахте урока.

en: You have not passed the lesson.
bg: Не сте преминали урока.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
bg: Повторете урока. Вашите умения ще се подобрят автоматично с времето.

en: Next lesson unlocked
bg: Следващият урок е отключен

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
bg: Покажи

en: Progress
bg: Прогрес

en: Errors
bg: Грешки

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
bg: край

en: All Lessons
bg: Всички уроци

en: This Lesson
bg: Този урок

en: No visualization available for your keyboard layout.
bg: Няма налична визуализация за вашата клавиатурна подредба.

en: Menu
bg: Меню

en: Resume Training
bg: Възобновяване на обучението

en: Restart Lesson
bg: Рестартиране на урока

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
bg: Тренировката започна. Времето започва да тече с първото натискане на клавиш.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
bg: Тренировката е прекъсната. Времето започва да тече отново със следващото натискане на клавиш.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
bg: Пръсти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
bg: Лява ръка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
bg: Показалец:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
bg: Среден пръст:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
bg: Безименен пръст:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
bg: Малък пръст:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
bg: Дясна ръка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacityLabel)
en: Opacity
bg: Непрозрачност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
bg: Подредба на клавиатурата:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
bg: Описание:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
bg: Уроци:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
bg: Добавете нов урок

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
bg: Премахване на урока

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
bg: Преместете урока нагоре

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
bg: Преместете урока надолу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
bg: Нови герои:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLessonEditorDialog)
en: Dialog
bg: Диалог

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
bg: Създаване на нов нормален ключ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
bg: Нормален ключ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
bg: Създаване на нов специален ключ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
bg: Специален ключ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
bg: Изтриване на избрания ключ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
bg: Клавиатура

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
bg: ширина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
bg: Височина:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
bg: Геометрия

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
bg: ляво:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
bg: Най-горе:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
bg: Ключ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
bg: Пръст:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
bg: Ляв малък пръст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
bg: Ляв безименен пръст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
bg: Ляв среден пръст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
bg: Ляв показалец

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
bg: Десен показалец

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
bg: Десен среден пръст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
bg: Десен безименен пръст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
bg: Десен малък пръст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
bg: Хаптичен маркер:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
bg: Знаци

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
bg: Добавяне на нов знак

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
bg: Премахване на символ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
bg: Тип:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Tab
bg: Таб

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
bg: Връщане

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
bg: Интервал

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
bg: други

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
bg: Етикет:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
bg: ID на модификатора:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
bg: Отворете текстов файл...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
bg: Автоматично пренасяне на редовете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
bg: 0 знака

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
bg: Поставете името на текущата системна клавиатурна подредба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
bg: По време на обучението:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnforceTypingErrorCorrection)
en: Enforce correction of typing errors
bg: Принудително коригиране на грешки при въвеждане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
bg: Показване на клавиатурата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
bg: Показване на статистика в реално време

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
bg: Отиване на следващия ред с:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithReturn)
en: Ret&urn
bg: En&ter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithSpace)
en: Spa&ce
bg: &Интервал

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
bg: Ограничения за отключване на урока

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredStrokesPerMinuteLabel)
en: Minimum strokes &per minute:
bg: Минимален брой удари в минута:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
bg: Минимална точност:

en: Set title
bg: Задайте заглавие

en: Set keyboard layout
bg: Задаване на клавиатурна подредба

en: Edit description
bg: Редактиране на описанието

en: Add lesson
bg: Добавяне на урок

en: Move lesson
bg: Преместете урока

en: Set lesson title
bg: Задайте заглавие на урока

en: Set new characters for lesson
bg: Задаване на нови знаци за урока

en: Set lesson text
bg: Задайте текст на урока

en: Set keyboard layout title
bg: Задайте заглавие на клавиатурната подредба

en: Set keyboard layout name
bg: Задайте име на клавиатурната подредба

en: Set keyboard layout size
bg: Задаване на размера на клавиатурната подредба

en: Add key
bg: Добавяне на ключ

en: Remove key
bg: Извадете ключа

en: Set key geometry
bg: Задайте геометрия на ключа

en: Set key finger
bg: Задаване на ключов пръст

en: Set key haptic marker
bg: Задайте ключов хаптичен маркер

en: Add key character
bg: Добавяне на ключов знак

en: Remove key character
bg: Премахване на ключов знак

en: Set key character value
bg: Задайте стойност на ключовия знак

en: Set key character modifier
bg: Задайте модификатор на ключови знаци

en: Set key character position
bg: Задайте позиция на ключовия знак

en: Set special key type
bg: Задайте специален тип ключ

en: Set special key label
bg: Задайте етикет на специален ключ

en: Set special key modifier ID
bg: Задайте идентификатор на модификатор на специален ключ
