ktouch - en to ca translation catalogue (244 entries)

en: Invalid database version '%1'.
ca: Versió «%1» de la base de dades no vàlida.

en: Custom Lessons
ca: Lliçons personalitzades

en: A place to store personal lesson texts
ca: Un lloc per a emmagatzemar els texts de les lliçons personals

en: No course with ID %1
ca: No hi ha cap curs amb ID %1

en: No keyboard layout with ID %1
ca: No hi ha cap disposició de teclat amb ID %1

en: Hidden
ca: Ocult

en: Top left
ca: Superior esquerra

en: Top right
ca: Superior dreta

en: Bottom left
ca: Inferior esquerra

en: Bottom right
ca: Inferior dreta

en: Error while opening course
ca: Error en obrir el curs

en: Built-in courses can only be viewed.
ca: Els cursos integrats només es poden visualitzar.

en: Error while opening keyboard layout
ca: Error en obrir la disposició de teclat

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
ca: Les disposicions de teclat integrades només es poden visualitzar.

en: %1 Character | %1 Characters
ca[0]: %1 caràcter
ca[1]: %1 caràcters

en: Text files (*.txt)
ca: Fitxers de text (*.txt)

en: The selected file could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer seleccionat

en: There is already a keyboard layout with the same name.
ca: Ja hi ha una disposició de teclat amb el mateix nom.

[ctx: @title:window]
en: New
ca: Nou

en: New...
ca: Nou...

en: New course
ca: Curs nou

en: New keyboard layout
ca: Disposició de teclat nova

en: Template
ca: Plantilla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
ca: Elimina

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

[ctx: @title:window]
en: Course and Keyboard Layout Editor
ca: Editor de cursos i la disposició de teclat

en: Create a new course or keyboard layout
ca: Crea un curs nou o una disposició de teclat nova

en: Delete the current selected course or keyboard layout
ca: Elimina el curs o disposició de teclat seleccionats actualment

en: Import a course or keyboard layout from a file
ca: Importa un curs o una disposició de teclat des d'un fitxer

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
ca: Exporta un curs o una disposició de teclat seleccionats actualment a un fitxer

en: Error while deleting course
ca: Error en eliminar el curs

en: Error while deleting keyboard layout
ca: Error en eliminar la disposició de teclat

en: XML files (*.xml)
ca: Fitxers XML (*.xml)

en: The selected file could not be imported.
ca: No s'ha pogut importar el fitxer seleccionat.

en: Error while saving course
ca: Error en desar el curs

en: Error while saving keyboard layout
ca: Error en desar la disposició de teclat

en: Course <b>%1</b> deleted
ca: El curs <b>%1</b> s'ha eliminat

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
ca: La disposició de teclat <b>%1</b> s'ha eliminat

en: Error while saving course to disk.
ca: Error en desar el curs al disc.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
ca: Error en desar la disposició de teclat al disc.

en: The selected course is already present as a built-in course.
ca: El curs seleccionat ja és present com un curs integrat.

en: Import as new course
ca: Importa com a curs nou

en: The selected course is already present as a user course.
ca: El curs seleccionat ja és present com un curs d'usuari.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
ca: La disposició de teclat seleccionada ja és present com una disposició de teclat integrada.

en: Import as new keyboard layout
ca: Importa com una disposició de teclat nova

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
ca: La disposició de teclat seleccionada ja és present com una disposició de teclat d'usuari.

en: Restore
ca: Restaura

en: Dismiss
ca: Descarta

en: Use another course as template
ca: Usa un altre curs com a plantilla

en: Use another keyboard layout as template
ca: Usa una altra disposició de teclat com a plantilla

en: Course
ca: Curs

en: Keyboard layout
ca: Disposició de teclat

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
ca: Disposició de teclat a utilitzar en plataformes no X11

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
ca: Controla si s'han de corregir o no els errors mecanogràfics.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
ca: Controla la visibilitat del teclat durant l'entrenament.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
ca: Controla la visibilitat de les estadístiques en temps real durant l'entrenament.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
ca: La tecla Retorn al final de la línia salta a la línia següent.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
ca: La tecla Espai al final de la línia salta a la línia següent.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
ca: El nombre mínim de pulsacions per minut per a desbloquejar la lliçó següent.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
ca: La precisió mínima requerida en tant per cent per a desbloquejar la lliçó següent.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
ca: El color del teclat per a ressaltar les tecles de cada dit.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerOpacity), group (Colors)
en: How transparent finger colors should be shown.
ca: Com de transparents s'han de mostrar els colors dels dits.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
ca: L'ID del darrer perfil utilitzat.

en: Training
ca: Entrenament

en: Training Settings
ca: Configuració de l'entrenament

en: Color Settings
ca: Configuració del color

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard
ca: Configuració del teclat

en: Course and Keyboard Layout Editor...
ca: Editor de cursos i la disposició de teclat...

en: Configure Keyboard...
ca: Configura el teclat...

en: Typewriting Trainer
ca: Entrenador de mecanografia

en: Learn and practice typewriting
ca: Aprendre i practicar mecanografia

en: Current maintainer
ca: Mantenidor actual

en: Former maintainer and programmer
ca: Mantenidor i programador anterior

en: Original author
ca: Autor original

en: Creator of the SVG icon
ca: Creador de la icona SVG

en: Lots of patches, fixes and updates
ca: Molts pedaços, correccions i actualitzacions

en: All the creators of training and keyboard files
ca: Tots els creadors de fitxers de teclat i entrenament

en: Launch the course and keyboard layout editor
ca: Executa l'editor de cursos i la disposició de teclat

en: Prepend the path to the list of QML import paths
ca: Preposa el camí a la llista de camins d'importació del QML

en: %1 has encountered a runtime error and has to be closed.
ca: %1 ha trobat un error d'execució i s'ha de tancar.

en: Character
ca: Caràcter

en: Modifier ID
ca: ID de modificador

en: Position
ca: Posició

en: <No title>
ca: <Sense títol>

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
ca: <p>Caràcters nous: %1</p><p>%2</p>

en: Title
ca: Títol

en: Courses
ca: Cursos

en: Keyboard Layouts
ca: Disposicions de teclat

en: Name: %1
ca: Nom: %1

en: Accuracy
ca: Exactitud

en: Characters per Minute
ca: Caràcters per minut

en: <i>Unknown</i>
ca: <i>Desconeguda</i>

[ctx: Statistics on lesson:]
en: Lesson:
ca: Lliçó:

en: Training on:
ca: Entrenament:

en: Accuracy:
ca: Precisió:

en: Characters per Minute:
ca: Caràcters per minut:

en: Courses For Your Keyboard Layout
ca: Cursos per a la vostra disposició de teclat

en: Other Courses
ca: Altres cursos

en: Welcome to Typewriting Trainer
ca: Us donem la benvinguda a l'entrenador de mecanografia

en: Start Training
ca: Inicia l'entrenament

en: The selected course is intended for a specific keyboard layout.
ca: El curs seleccionat està destinat per a una disposició específica del teclat.

en: The selected course is not intended for your computer's active keyboard layout.
ca: El curs seleccionat no està destinat per a la disposició de teclat activa de l'ordinador.

en: KTouch can't switch or set up keyboard layouts. Before training, you have to configure your computer to use the correct keyboard layout. Otherwise you will have to use your current keyboard layout to type the lesson text.
ca: El KTouch no pot commutar o establir disposicions de teclat. Abans de l'entrenament, cal configurar l'ordinador per a usar la disposició correcta de teclat. Altrament, caldrà usar la disposició actual de teclat per a teclejar el text de la lliçó.

en: Configure Keyboard
ca: Configuració del teclat

en: Lesson <b>%1</b> deleted.
ca: La lliçó <b>%1</b> s'ha suprimit.

en: Lesson without title deleted.
ca: S'ha suprimit una lliçó sense títol.

en: Undo
ca: Desfés

en: Confirm
ca: Confirma

en: Edit lesson
ca: Edita una lliçó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
ca: Títol:

en: Lesson text
ca: Text de la lliçó

en: Done
ca: Fet

en: Complete Previous Lessons to Unlock
ca: Per a desbloquejar, finalitza les lliçons prèvies

en: Add New Lesson
ca: Afegeix una lliçó nova

en: Manage Profiles
ca: Gestió de perfils

[ctx: @title:window]
en: Manage Profiles
ca: Gestió de perfils

en: Lessons trained:
ca: Lliçons entrenades:

en: Total training time:
ca: Temps total d'entrenament:

en: Last trained:
ca: Últim entrenament:

en: Never
ca: Mai

en: Edit
ca: Edita

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
ca: Segur que voleu eliminar el perfil «<b>%1</b>»?

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Before you start training, please introduce yourself:
ca: Si us plau, presenteu-vos abans de començar l'entrenament:

en: Name
ca: Nom

en: I have no or only very little experience in machine typing
ca: Tinc poca o nul·la experiència en mecanografia

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
ca: Les lliçons es desbloquegen a mesura que aneu millorant la vostra tècnica.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
ca: Soc un/a mecanògraf/a amb experiència i vull millorar la meva tècnica

en: All lessons are unlocked immediately.
ca: Totes les lliçons es desbloquegen de forma immediata.

en: Create New Profile
ca: Crea un perfil nou

en: Use Selected Profile
ca: Usa el perfil seleccionat

en: Lesson training statistics
ca: Estadístiques de la lliçó d'entrenament

en: Elapsed time
ca: Temps transcorregut

en: Character:
ca: Caràcter:

en: Return to Home Screen
ca: Retorna a la pantalla inicial

en: Repeat Lesson
ca: Repeteix la lliçó

en: Next Lesson
ca: Lliçó següent

en: Congratulations! You have passed the lesson.
ca: L'enhorabona! Heu passat la lliçó.

en: You have not passed the lesson.
ca: No heu passat la lliçó.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
ca: Repetiu la lliçó. La vostra tècnica millorarà automàticament amb el temps.

en: Next lesson unlocked
ca: Lliçó següent desbloquejada

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
ca: Mostra

en: Progress
ca: Progrés

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
ca: Engloba

en: All Lessons
ca: Totes les lliçons

en: This Lesson
ca: Aquesta lliçó

en: No visualization available for your keyboard layout.
ca: No hi ha cap visualització disponible per a la disposició de teclat.

en: Menu
ca: Menú

en: Resume Training
ca: Reprèn l'entrenament

en: Restart Lesson
ca: Reinicia la lliçó

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
ca: La sessió d'entrenament ha començat. El temps començarà a comptar amb la primera pulsació.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
ca: S'ha fet una pausa a la sessió d'entrenament. El temps seguirà comptant amb la propera pulsació.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
ca: Dits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
ca: Mà esquerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
ca: Dit índex:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
ca: Dit del mig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
ca: Dit anular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
ca: Dit petit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
ca: Mà dreta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacityLabel)
en: Opacity
ca: Opacitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
ca: Disposició de teclat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
ca: Descripció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
ca: Lliçons:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
ca: Afegeix una lliçó nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
ca: Elimina la lliçó

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
ca: Mou la lliçó amunt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
ca: Mou la lliçó avall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
ca: Caràcters nous:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLessonEditorDialog)
en: Dialog
ca: Diàleg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
ca: Crea una tecla normal nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
ca: Tecla normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
ca: Crea una tecla espacial nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
ca: Tecla especial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
ca: Elimina la tecla seleccionada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
ca: Teclat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
ca: Amplada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
ca: Alçada:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
ca: Geometria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
ca: Esquerra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
ca: Dalt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
ca: Tecla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
ca: Dit:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
ca: Dit petit esquerre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
ca: Dit anular esquerre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
ca: Dit del mig esquerre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
ca: Dit índex esquerre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
ca: Dit índex dret

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
ca: Dit del mig dret

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
ca: Dit anular dret

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
ca: Dit petit dret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
ca: Marcador hàptic:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
ca: Caràcters

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
ca: Afegeix un caràcter nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
ca: Elimina el caràcter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
ca: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Tab
ca: Tabulador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Capslock
ca: BloqMaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Shift
ca: Majúscules

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Backspace
ca: Retrocés

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
ca: Retorn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
ca: Espai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
ca: Altres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
ca: Etiqueta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
ca: ID del modificador:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
ca: Obre un fitxer de text...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
ca: Ajusta automàticament les línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
ca: Cap caràcter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
ca: Enganxa el nom de la disposició de teclat actual del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
ca: Durant l'entrenament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnforceTypingErrorCorrection)
en: Enforce correction of typing errors
ca: Força la correcció dels errors d'escriptura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
ca: Mostra el teclat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
ca: Mostra les estadístiques en temps real

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
ca: Ves a la línia següent amb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithReturn)
en: Ret&urn
ca: Ret&orn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithSpace)
en: Spa&ce
ca: Espa&i

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
ca: Límits de desbloqueig de les lliçons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredStrokesPerMinuteLabel)
en: Minimum strokes &per minute:
ca: Pulsacions mínimes &per minut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
ca: Exactitud mínima:

en: Set title
ca: Estableix el títol

en: Set keyboard layout
ca: Estableix la disposició de teclat

en: Edit description
ca: Edita la descripció

en: Add lesson
ca: Afegeix una lliçó

en: Move lesson
ca: Mou la lliçó

en: Set lesson title
ca: Estableix el títol de la lliçó

en: Set new characters for lesson
ca: Estableix caràcters nous per a la lliçó

en: Set lesson text
ca: Estableix el text de la lliçó

en: Set keyboard layout title
ca: Estableix el títol de la disposició del teclat

en: Set keyboard layout name
ca: Estableix el nom de la disposició del teclat

en: Set keyboard layout size
ca: Estableix la mida de la disposició del teclat

en: Add key
ca: Afegeix una tecla

en: Remove key
ca: Elimina la tecla

en: Set key geometry
ca: Estableix la geometria de les tecles

en: Set key finger
ca: Estableix el dit de la tecla

en: Set key haptic marker
ca: Estableix el marcador hàptic de la tecla

en: Add key character
ca: Afegeix el caràcter de la tecla

en: Remove key character
ca: Elimina el caràcter de la tecla

en: Set key character value
ca: Estableix el valor del caràcter de la tecla

en: Set key character modifier
ca: Estableix el modificador de caràcter de la tecla

en: Set key character position
ca: Estableix la posició del caràcter de la tecla

en: Set special key type
ca: Estableix un tipus de tecla especial

en: Set special key label
ca: Estableix una etiqueta de tecla especial

en: Set special key modifier ID
ca: Estableix l'ID del modificador de tecla especial
