ktouch - en to cs translation catalogue (228 entries)

en: Invalid database version '%1'.
cs: Neplatná verze databáze '%1'.

en: Custom Lessons
cs: Vlastní lekce

en: A place to store personal lesson texts
cs: Umístění textů vlastních lekcí

en: No course with ID %1
cs: Kurz s ID %1 neexistuje

en: No keyboard layout with ID %1
cs: Rozložení kláves s ID %1 neexistuje

en: Hidden
cs: Skryté

en: Top left
cs: Vlevo nahoře

en: Top right
cs: Vpravo nahoře

en: Bottom left
cs: Vlevo dole

en: Bottom right
cs: Vpravo dole

en: Error while opening course
cs: Chyba při otevírání kurzu

en: Built-in courses can only be viewed.
cs: Vestavěné kurzy jde pouze prohlížet.

en: Error while opening keyboard layout
cs: Chyba při otevírání rozložení kláves.

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
cs: Vestavěná rozložení kláves jde pouze prohlížet.

en: %1 Character | %1 Characters
cs[0]: %1 znak
cs[1]: %1 znaky
cs[2]: %1 znaků

en: Text files (*.txt)
cs: Textové soubory (*.txt)

en: The selected file could not be opened
cs: Vybraný soubor nelze otevřít

en: There is already a keyboard layout with the same name.
cs: Rozložení kláves se zadaným jménem již existuje.

[ctx: @title:window]
en: New
cs: Nový

en: New...
cs: Nový...

en: New course
cs: Nový kurz

en: New keyboard layout
cs: Nové rozložení kláves

en: Template
cs: Šablona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
cs: Smazat

en: Import
cs: Importovat

en: Export
cs: Exportovat

[ctx: @title:window]
en: Course and Keyboard Layout Editor
cs: Editor kurzů a rozložení kláves

en: Create a new course or keyboard layout
cs: Vytvořit nový kurz nebo rozložení kláves

en: Delete the current selected course or keyboard layout
cs: Smazat aktuálně vybraný kurz nebo rozložení kláves

en: Import a course or keyboard layout from a file
cs: Importovat kurz nebo rozložení kláves ze souboru

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
cs: Exportovat aktuálně vybraný kurz nebo rozložení kláves do souboru

en: Error while deleting course
cs: Chyba při mazání kurzu

en: Error while deleting keyboard layout
cs: Chyba při mazání rozložení kláves

en: XML files (*.xml)
cs: Soubory XML (*.xml)

en: The selected file could not be imported.
cs: Vybraný soubor nelze importovat.

en: Error while saving course
cs: Chyba při ukládání kurzu

en: Error while saving keyboard layout
cs: Chyba při ukládání rozložení kláves

en: Course <b>%1</b> deleted
cs: Kurz <b>%1</b> byl smazán

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
cs: Rozložení kláves <b>%1</b> smazáno

en: Error while saving course to disk.
cs: Chyba při ukládání kurzu na disk.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
cs: Chyba při ukládání rozložení kláves na disk.

en: The selected course is already present as a built-in course.
cs: Vybraný kurz již existuje mezi vestavěnými kurzy.

en: Import as new course
cs: Importovat jako nový kurz

en: The selected course is already present as a user course.
cs: Vybraný kurz již existuje mezi uživatelskými kurzy.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
cs: Vybrané rozložení kláves již existuje mezi vestavěnými rozloženími kláves.

en: Import as new keyboard layout
cs: Importovat jako nové rozložení kláves.

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
cs: Vybrané rozložení kláves již existuje mezi uživatelskými rozloženími kláves.

en: Restore
cs: Obnovit

en: Dismiss
cs: Zahodit

en: Use another course as template
cs: Použít jiný kurz jako šablonu

en: Use another keyboard layout as template
cs: Použít jiné rozložení kláves jako šablonu

en: Course
cs: Kurz

en: Keyboard layout
cs: Rozložení kláves

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
cs: Rozložení kláves, které se má použít na platformách jiných než X11

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
cs: Určuje, zda mají být překlepy opravovány nebo ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
cs: Ovlivňuje zobrazování klávesnice při procvičování.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
cs: Ovlivňuje zobrazování průběžných statistik při procvičování.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
cs: Stisk klávesy Enter na konci řádku skočí na další řádek.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
cs: Stisk mezerníku na konci řádku skočí na další řádek.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
cs: Dolní hranice úhozů za minutu pro odemknutí následující lekce.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
cs: Dolní hranice přesnosti v procentech pro odemknutí následující lekce.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
cs: Obarvení klávesnice pro zvýraznění, který prst má mačkat kterou klávesu.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
cs: ID naposledy použitého profilu.

en: Training
cs: Procvičování

en: Training Settings
cs: Nastavení procvičování

en: Colors
cs: Barvy

en: Color Settings
cs: Nastavení barev

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard
cs: Nastavit klávesnici

en: Course and Keyboard Layout Editor...
cs: Editor kurzů a rozložení kláves...

en: Configure Keyboard...
cs: Nastavit klávesnici...

en: Typewriting Trainer
cs: Procvičování psaní na klávesnici

en: Learn and practice typewriting
cs: Naučte se a procvičujte psaní na klávesnici

en: Copyright (C) 2011-2015 by Sebastian Gottfried
    Copyright (C) 2000-2007 by Håvard Frøiland and Andreas Nicolai
cs: Autorská práva (C) 2011-2015 Sebastian Gottfried
    Autorská práva (C) 2000-2007 Håvard Frøiland a Andreas Nicolai

en: Current maintainer
cs: Současný správce

en: Former maintainer and programmer
cs: Původní správce a programátor

en: Original author
cs: Původní autor

en: Creator of the SVG icon
cs: Tvůrce SVG ikony

en: Lots of patches, fixes and updates
cs: Spousta záplat, oprav a aktualizací

en: All the creators of training and keyboard files
cs: Všichni tvůrci souborů s rozloženími kláves a lekcemi pro procvičování

en: Launch the course and keyboard layout editor
cs: Spustit editor kurzů a rozložení kláves

en: Character
cs: Znak

en: Modifier ID
cs: ID modifikátoru

en: Position
cs: Poloha

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
cs: <p>Nové znaky: %1</p><p>%2</p>

en: Title
cs: Název

en: Courses
cs: Kurzy

en: Keyboard Layouts
cs: Rozložení kláves

en: Name: %1
cs: Název: %1

en: Accuracy
cs: Přesnost

en: Characters per Minute
cs: Znaků za minutu

en: <i>Unknown</i>
cs: <i>Neznámý</i>

[ctx: Statistics on lesson:]
en: Lesson:
cs: Lekce:

en: Accuracy:
cs: Přesnost:

en: Characters per Minute:
cs: Znaků za minutu:

en: Welcome to Typewriting Trainer
cs: Vítejte u procvičování psaní na klávesnici

en: Start Training
cs: Spustit procvičování

en: Configure Keyboard
cs: Nastavit klávesnici

en: Undo
cs: Zpět

en: Confirm
cs: Potvrdit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
cs: Název:

en: Done
cs: Hotovo

en: Complete Previous Lessons to Unlock
cs: Pro odemknutí dokončete předcházející lekce

en: Manage Profiles
cs: Spravovat profily

[ctx: @title:window]
en: Manage Profiles
cs: Spravovat profily

en: Lessons trained:
cs: Procvičené lekce:

en: Total training time:
cs: Celkový čas procvičování:

en: Last trained:
cs: Poslední procvičování:

en: Never
cs: Nikdy

en: Edit
cs: Upravit

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
cs: Opravdu si přejete smazat profil "<b>%1</b>"?

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Before you start training, please introduce yourself:
cs: Než se pustíte do procvičování, představte se prosím:

en: Name
cs: Jméno

en: I have no or only very little experience in machine typing
cs: Mám jen málo zkušeností s psaním na klávesnici, pokud vůbec

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
cs: Lekce se odemykají, když se zlepšujete v psaní na klávesnici.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
cs: Mám bohaté zkušenosti s psaním na klávesnici a chci se dále zlepšovat

en: All lessons are unlocked immediately.
cs: Všechny lekce jsou odemknuty od začátku.

en: Create New Profile
cs: Vytvořit nový profil

en: Use Selected Profile
cs: Použít zvolený profil

en: Elapsed time
cs: Uplynulý čas

en: Character:
cs: Znak:

en: Errors:
cs: Chyby:

en: Return to Home Screen
cs: Vrátit se na úvodní obrazovku

en: Repeat Lesson
cs: Opakovat lekci

en: Next Lesson
cs: Následující lekce

en: Congratulations! You have passed the lesson.
cs: Gratulujeme! Zvládli jste tuto lekci.

en: You have not passed the lesson.
cs: Nepodařilo se vám zvládnout tuto lekci.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
cs: Zopakujte si tuto lekci. Vaše schopnosti se časem zlepší.

en: Next lesson unlocked
cs: Následující lekce odemknuta

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
cs: Zobrazit

en: Progress
cs: Průběh

en: Errors
cs: Chyby

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
cs: Přes

en: All Lessons
cs: Všechny lekce

en: This Lesson
cs: Tato lekce

en: No visualization available for your keyboard layout.
cs: Obrázek vašeho rozložení kláves není k dispozici.

en: Menu
cs: Nabídka

en: Resume Training
cs: Pokračovat v procvičování

en: Restart Lesson
cs: Opakovat lekci

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
cs: Procvičování začalo. Čas se začne počítat s prvním úhozem.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
cs: Procvičování přerušeno. Čas se začne počítat s následujícím úhozem.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
cs: Prsty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
cs: Levá ruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
cs: Ukazováček:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
cs: Prostředníček:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
cs: Prsteníček:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
cs: Malíček:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
cs: Pravá ruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacityLabel)
en: Opacity
cs: Krytí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
cs: Rozložení kláves:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
cs: Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
cs: Lekce:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
cs: Přidat novou lekci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
cs: Odstranit lekci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
cs: Posunout lekci nahoru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
cs: Posunout lekci dolů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
cs: Nové znaky:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
cs: Vytvořit novou obyčejnou klávesu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
cs: Obyčejná klávesa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
cs: Vytvořit novou speciální klávesu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
cs: Speciální klávesa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
cs: Smazat vybranou klávesu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
cs: Klávesnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
cs: Název:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
cs: Šířka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
cs: Výška:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
cs: Geometrie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
cs: Levý:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
cs: Nahoře:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
cs: Klávesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
cs: Prst:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
cs: Levý malíček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
cs: Levý prsteníček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
cs: Levý prostředníček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
cs: Levý ukazováček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
cs: Pravý ukazováček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
cs: Pravý prostředníček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
cs: Pravý prsteníček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
cs: Pravý malíček

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
cs: Hmatové odlišení:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
cs: Znaky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
cs: Přidat nový znak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
cs: Odstranit znak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
cs: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Tab
cs: Tabulátor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
cs: Enter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
cs: Mezerník

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
cs: Jiné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
cs: Popisek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
cs: ID modifikátoru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
cs: Otevřít textový soubor...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
cs: Automaticky zalamovat řádky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
cs: 0 znaků

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
cs: Vložit název aktivního systémového rozložení kláves

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
cs: Během procvičování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnforceTypingErrorCorrection)
en: Enforce correction of typing errors
cs: Vynutit korekci překlepů při psaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
cs: Zobrazovat klávesnici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
cs: Zobrazovat průběžné statistiky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
cs: Přejít na další řádek pomocí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithReturn)
en: Ret&urn
cs: Ente&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithSpace)
en: Spa&ce
cs: M&ezerník

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
cs: Hranice pro odemykání lekcí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredStrokesPerMinuteLabel)
en: Minimum strokes &per minute:
cs: Minimum úhozů za &minutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
cs: Minimální přesnost:

en: Set title
cs: Nastavit název

en: Set keyboard layout
cs: Nastavit rozložení kláves

en: Edit description
cs: Upravit popis

en: Add lesson
cs: Přidat lekci

en: Move lesson
cs: Přesunout lekci

en: Set lesson title
cs: Nastavit název lekce

en: Set new characters for lesson
cs: Nastavit nové znaky v lekci

en: Set lesson text
cs: Nastavit text lekce

en: Set keyboard layout title
cs: Nastavit název rozložení kláves

en: Set keyboard layout name
cs: Nastavit jméno rozložení kláves

en: Set keyboard layout size
cs: Nastavit rozměry rozložení kláves

en: Add key
cs: Přidat klávesu

en: Remove key
cs: Odstranit klávesu

en: Set key geometry
cs: Nastavit orientaci klávesy

en: Set key finger
cs: Nastavit prst mačkající klávesu

en: Set key haptic marker
cs: Nastavit hmatové odlišení klávesy

en: Add key character
cs: Přidat znak klávesy

en: Remove key character
cs: Odstranit znak klávesy

en: Set key character value
cs: Nastavit hodnotu znaku klávesy

en: Set key character modifier
cs: Nastavit modifikátor znaků klávesy

en: Set key character position
cs: Nastavit pozici znaku klávesy

en: Set special key type
cs: Nastavit typ speciální klávesy

en: Set special key label
cs: Nastavit popisek speciální klávesy

en: Set special key modifier ID
cs: Nastavit ID modifikátoru speciální klávesy
