ktouch - en to el translation catalogue (243 entries)

en: Invalid database version '%1'.
el: Μη έγκυρη έκδοση βάσης δεδομένων '%1'.

en: Custom Lessons
el: Προσαρμοσμένα μαθήματα

en: A place to store personal lesson texts
el: Μια τοποθεσία για την αποθήκευση προσωπικών κειμένων μαθημάτων

en: No course with ID %1
el: Δεν υπάρχει μάθημα με αναγνωριστικό %1

en: No keyboard layout with ID %1
el: Δεν υπάρχει διάταξη πληκτρολογίου με αναγνωριστικό %1

en: Hidden
el: Κρυμμένο

en: Top left
el: Πάνω αριστερά

en: Top right
el: Πάνω δεξιά

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Error while opening course
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του μαθήματος

en: Built-in courses can only be viewed.
el: Τα ενσωματωμένα μαθήματα είναι διαθέσιμα μόνο για προβολή.

en: Error while opening keyboard layout
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα της διάταξης πληκτρολογίου

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
el: Οι ενσωματωμένες διατάξεις πληκτρολογίου είναι διαθέσιμες μόνο για προβολή.

en: %1 Character | %1 Characters
el[0]: %1 Χαρακτήρας
el[1]: %1 Χαρακτήρες

en: Text files (*.txt)
el: Αρχεία κειμένου (*.txt)

en: The selected file could not be opened
el: Το συγκεκριμένο αρχείο δεν μπορεί να ανοιχτεί

en: There is already a keyboard layout with the same name.
el: Υπάρχει ήδη διάταξη πληκτρολογίου με το ίδιο όνομα .

[ctx: @title:window]
en: New
el: Νέο

en: New...
el: Νέο...

en: New course
el: Νέο μάθημα

en: New keyboard layout
el: Νέα διάταξη πληκτρολογίου

en: Template
el: Πρότυπο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
el: Διαγραφή

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

[ctx: @title:window]
en: Course and Keyboard Layout Editor
el: Επεξεργαστής μαθημάτων και διατάξεων πληκτρολογίου

en: Create a new course or keyboard layout
el: Δημιουργία μαθήματος ή διάταξης πληκτρολογίου

en: Delete the current selected course or keyboard layout
el: Διαγραφή του επιλεγμένου μαθήματος ή της διάταξης πληκτρολογίου

en: Import a course or keyboard layout from a file
el: Εισαγωγή μαθήματος ή διάταξης πληκτρολογίου από αρχείο

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
el: Εξαγωγή μαθήματος ή διάταξης πληκτρολογίου σε αρχείο

en: Error while deleting course
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή του μαθήματος

en: Error while deleting keyboard layout
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή της διάταξης πληκτρολογίου

en: XML files (*.xml)
el: XML αρχεία (*.xml)

en: The selected file could not be imported.
el: Δε μπορεί να πραγματοποιηθεί η εισαγωγή του επιλεγμένου αρχείου.

en: Error while saving course
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του μαθήματος

en: Error while saving keyboard layout
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της διάταξης πληκτρολογίου

en: Course <b>%1</b> deleted
el: Το μάθημα <b>%1</b> διαγράφηκε

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
el: Η διάταξη πληκτρολογίου <b>%1</b> διαγράφηκε

en: Error while saving course to disk.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του μαθήματος στο δίσκο.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της διάταξης πληκτρολογίου στο δίσκο.

en: The selected course is already present as a built-in course.
el: Το επιλεγμένο μάθημα υπάρχει ήδη ως ενσωματωμένο μάθημα.

en: Import as new course
el: Εισαγωγή ως νέο μάθημα

en: The selected course is already present as a user course.
el: Το επιλεγμένο μάθημα υπάρχει ήδη ως μάθημα χρήστη.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
el: Η επιλεγμένη διάταξη πληκτρολογίου υπάρχει ήδη ως ενσωματωμένη διάταξη πληκτρολογίου.

en: Import as new keyboard layout
el: Εισαγωγή ως νέα διάταξη πληκτρολογίου

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
el: Η επιλεγμένη διάταξη πληκτρολογίου υπάρχει ήδη ως διάταξη πληκτρολογίου χρήστη.

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Dismiss
el: Αποδέσμευση

en: Use another course as template
el: Χρήση ενός άλλου μαθήματος ως πρότυπο

en: Use another keyboard layout as template
el: Χρήση μιας άλλης διάταξης πληκτρολογίου ως πρότυπο

en: Course
el: Μάθημα

en: Keyboard layout
el: Διάταξη πληκτρολογίου

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
el: Η διάταξη πληκτρολογίου που θα χρησιμοποιηθεί στα συστήματα που δε χρησιμοποιούν X11

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
el: Ελέγχει αν τα σφάλματα πληκτρολόγησης πρέπει να διορθωθούν ή όχι.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
el: Ελέγχει αν το πληκτρολόγιο θα εμφανίζεται κατά την εξάσκηση.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
el: Ελέγχει αν τα στατιστικά πραγματικού χρόνου θα εμφανίζονται κατά την εξάσκηση.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
el: Το πάτημα του πλήκτρου επαναφοράς στο τέλος μια γραμμής θα οδηγεί στην επόμενη γραμμή.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
el: Το πάτημα του πλήκτρου διαστήματος στο τέλος μια γραμμής θα οδηγεί στην επόμενη γραμμή.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
el: Ο ελάχιστος απαιτούμενος αριθμός χτυπημάτων ανά λεπτό για να ξεκλειδωθεί το επόμενο μάθημα.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
el: Η μικρότερη απαιτούμενη ακρίβεια πληκτρολόγησης (σε ποσοστό) για να ξεκλειδωθεί το επόμενο μάθημα.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
el: Ο τόνος χρωματισμού για την επισήμανση των πλήκτρων κάθε δαχτύλου.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerOpacity), group (Colors)
en: How transparent finger colors should be shown.
el: Πώς πρέπει να εμφανίζονται τα χρώματα στα διαφανή δάχτυλα.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
el: Το αναγνωριστικό του προφίλ που χρησιμοποιήθηκε την τελευταία φορά.

en: Training
el: Εξάσκηση

en: Training Settings
el: Ρυθμίσεις εξάσκησης

en: Colors
el: Χρώματα

en: Color Settings
el: Ρυθμίσεις χρωμάτων

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard
el: Διαμόρφωση πληκτρολογίου

en: Course and Keyboard Layout Editor...
el: Επεξεργαστής μαθημάτων και διατάξεων πληκτρολογίου...

en: Configure Keyboard...
el: Διαμόρφωση πληκτρολογίου...

en: Typewriting Trainer
el: Εκπαιδευτής δακτυλογράφησης

en: Learn and practice typewriting
el: Εκμάθηση και εξάσκηση δακτυλογράφησης

en: Copyright (C) 2011-2015 by Sebastian Gottfried
    Copyright (C) 2000-2007 by Håvard Frøiland and Andreas Nicolai
el: Πνευματικά δικαιώματα (C) 2011-2015 Sebastian Gottfried
    Πνευματικά δικαιώματα  (C) 2000-2007 Håvard Frøiland και Andreas Nicolai

en: Current maintainer
el: Τρέχων συντηρητής

en: Former maintainer and programmer
el: Τρέχων συντηρητής και προγραμματιστής

en: Original author
el: Αρχικός δημιουργός

en: Creator of the SVG icon
el: Δημιουργός του εικονιδίου SVG

en: Lots of patches, fixes and updates
el: Μια σειρά βελτιώσεων, διορθώσεων και ενημερώσεων

en: All the creators of training and keyboard files
el: Όλοι οι δημιουργοί αρχείων εκπαίδευσης και πληκτρολογίων

en: Launch the course and keyboard layout editor
el: Εκκίνηση του επεξεργαστή μαθημάτων και διατάξεων πληκτρολογίου

en: Prepend the path to the list of QML import paths
el: Εισαγωγή της διαδρομής στη λίστα των QML εισηγμένων διαδρομών

en: %1 has encountered a runtime error and has to be closed.
el: Το %1 παρουσίασε σφάλμα εκτέλεσης και πρέπει να κλείσει.

en: Character
el: Χαρακτήρας

en: Modifier ID
el: Αναγνωριστικό τροποποιητή

en: Position
el: Θέση

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
el: <p>Νέοι χαρακτήρες: %1</p><p>%2</p>

en: Title
el: Τίτλος

en: Courses
el: Μαθήματα

en: Keyboard Layouts
el: Διατάξεις πληκτρολογίου

en: Name: %1
el: Όνομα: %1

en: Accuracy
el: Ακρίβεια

en: Characters per Minute
el: Χαρακτήρες ανά λεπτό

en: <i>Unknown</i>
el: <i>Άγνωστο</i>

[ctx: Statistics on lesson:]
en: Lesson:
el: Μάθημα:

en: Training on:
el: Εξάσκηση σε:

en: Accuracy:
el: Ακρίβεια:

en: Characters per Minute:
el: Χαρακτήρες ανά λεπτό:

en: Courses For Your Keyboard Layout
el: Μαθήματα για τη διάταξη του πληκτρολογίου σας

en: Other Courses
el: Άλλα μαθήματα

en: Welcome to Typewriting Trainer
el: Καλωσορίσατε στον εκπαιδευτή δακτυλογράφησης

en: Start Training
el: Εκκίνηση εξάσκησης

en: The selected course is intended for a specific keyboard layout.
el: Το επιλεγμένο μάθημα προορίζεται για συγκεκριμένη διάταξη πληκτρολογίου.

en: The selected course is not intended for your computer's active keyboard layout.
el: Το επιλεγμένο μάθημα προορίζεται για τη διάταξη πληκτρολογίου του υπολογιστή σας.

en: KTouch can't switch or set up keyboard layouts. Before training, you have to configure your computer to use the correct keyboard layout. Otherwise you will have to use your current keyboard layout to type the lesson text.
el: Το KTouch δεν κάνει εναλλαγή ή ρύθμιση των διατάξεων του πληκτρολογίου. Πριν την εξάσκηση, πρέπει να διαμορφώσετε τον υπολογιστή σας για να χρησιμοποιηθεί η σωστή διάταξη. Διαφορετικά θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την τρέχουσα διάταξη για να πληκτρολογήσετε το κείμενο του μαθήματος.

en: Configure Keyboard
el: Διαμόρφωση πληκτρολογίου

en: Lesson <b>%1</b> deleted.
el: Το μάθημα <b>%1</b> διαγράφηκε.

en: Lesson without title deleted.
el: Το μάθημα χωρίς τίτλο διαγράφηκε.

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Edit lesson
el: Επεξεργασία μαθήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
el: Τίτλος:

en: Lesson text
el: Κείμενο μαθήματος

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: Complete Previous Lessons to Unlock
el: Ολοκλήρωση προηγουμένων μαθημάτων για ξεκλείδωμα

en: Manage Profiles
el: Διαχείριση προφίλ

[ctx: @title:window]
en: Manage Profiles
el: Διαχείριση προφίλ

en: Lessons trained:
el: Εξασκημένα μαθήματα:

en: Total training time:
el: Συνολικός χρόνος εξάσκησης:

en: Last trained:
el: Τελευταία εξάσκηση:

en: Never
el: Ποτέ

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
el: Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή του προφίλ "<b>%1</b>";

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Before you start training, please introduce yourself:
el: Πριν ξεκινήστε την εξάσκηση, συστηθείτε παρακαλώ:

en: Name
el: Όνομα

en: I have no or only very little experience in machine typing
el: Δεν έχω καθόλου ή έχω πολύ μικρή εμπειρία στη δακτυλογράφηση

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
el: Τα μαθήματα ξεκλειδώνονται καθώς οι ικανότητές σας βελτιώνονται με την πάροδο του χρόνου.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
el: Είμαι έμπειρος δακτυλογράφος και επιθυμώ τη βελτίωση των ικανοτήτων μου

en: All lessons are unlocked immediately.
el: Όλα τα μαθήματα ξεκλειδώνονται αυτόματα.

en: Create New Profile
el: Δημιουργία νέου προφίλ

en: Use Selected Profile
el: Άνοιγμα επιλεγμένου προφίλ

en: Lesson training statistics
el: Στατιστικά εξάσκησης στο μάθημα

en: Elapsed time
el: Χρόνος που πέρασε

en: Character:
el: Χαρακτήρας:

en: Errors:
el: Σφάλματα:

en: Return to Home Screen
el: Επιστροφή στην αρχική οθόνη

en: Repeat Lesson
el: Επανάληψη μαθήματος

en: Next Lesson
el: Επόμενο μάθημα

en: Congratulations! You have passed the lesson.
el: Συγχαρητήρια! Περάσατε το μάθημα.

en: You have not passed the lesson.
el: Δεν περάσατε το μάθημα.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
el: Επαναλάβετε το μάθημα. Οι ικανότητες σας θα βελτιωθούν με το χρόνο.

en: Next lesson unlocked
el: Το επόμενο μάθημα ξεκλειδώθηκε

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
el: Προβολή

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Errors
el: Σφάλματα

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
el: Σχετικά με

en: All Lessons
el: Όλα τα μαθήματα

en: This Lesson
el: Αυτό το μάθημα

en: No visualization available for your keyboard layout.
el: Δεν είναι διαθέσιμη η οπτική αναπαράσταση της διάταξης πληκτρολογίου σας.

en: Menu
el: Μενού

en: Resume Training
el: Συνέχιση εξάσκησης

en: Restart Lesson
el: Επανεκκίνηση μαθήματος

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
el: Εκκίνηση συνεδρίας εξάσκησης. Ο χρόνος αρχίζει να μετρά με το πρώτο πάτημα πλήκτρου.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
el: Παύση συνεδρίας εξάσκησης Ο χρόνος αρχίζει να μετρά ξανά με το πρώτο πάτημα πλήκτρου.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
el: Δάχτυλα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
el: Αριστερό χέρι

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
el: Δείκτης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
el: Μέσος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
el: Παράμεσος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
el: Μικρός:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
el: Δεξί χέρι

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacityLabel)
en: Opacity
el: Αδιαφάνεια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
el: Διάταξη πληκτρολογίου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
el: Περιγραφή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
el: Μαθήματα:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
el: Προσθήκη νέου μαθήματος

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
el: Αφαίρεση μαθήματος

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
el: Μετακίνηση μαθήματος προς τα πάνω

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
el: Μετακίνηση μαθήματος προς τα κάτω

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
el: Νέοι χαρακτήρες:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLessonEditorDialog)
en: Dialog
el: Διάλογος

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
el: Δημιουργία νέου κανονικού πλήκτρου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
el: Κανονικό πλήκτρο

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
el: Δημιουργία νέου ειδικού πλήκτρου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
el: Ειδικό πλήκτρο

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
el: Διαγραφή επιλεγμένου πλήκτρου

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
el: Όνομα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
el: Πλάτος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
el: Ύψος:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
el: Γεωμετρία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
el: Αριστερά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
el: Πάνω:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
el: Πλήκτρο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
el: Δάχτυλο:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
el: Αριστερός μικρός

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
el: Αριστερός παράμεσος

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
el: Αριστερός μέσος

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
el: Αριστερός δείκτης

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
el: Δεξιός δείκτης

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
el: Δεξιός μέσος

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
el: Δεξιός παράμεσος

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
el: Δεξιός μικρός

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
el: Δείκτης αφής:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
el: Χαρακτήρες

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
el: Προσθήκη νέου χαρακτήρα

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
el: Διαγραφή χαρακτήρα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
el: Τύπος:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Capslock
el: CapsLock

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
el: Επαναφορά (Return)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
el: Διάστημα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
el: Άλλο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
el: Ετικέτα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
el: Διακριτικό τροποποιητή:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
el: Άνοιγμα αρχείου κειμένου...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
el: Αυτόματη αναδίπλωση γραμμών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
el: 0 χαρακτήρες

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
el: Επικόλληση του ονόματος της τρέχουσας διάταξης πληκτρολογίου του συστήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
el: Κατά τη διάρκεια της εξέτασης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnforceTypingErrorCorrection)
en: Enforce correction of typing errors
el: Εξαναγκασμός διόρθωσης για σφάλματα πληκτρολόγησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
el: Εμφάνιση πληκτρολογίου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
el: Εμφάνιση στατιστικών πραγματικού χρόνου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
el: Πέρασμα σε νέα γραμμή με:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithReturn)
en: Ret&urn
el: ΕπιστρΙοφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithSpace)
en: Spa&ce
el: Κε&νό

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
el: Όρια ξεκλειδώματος μαθημάτων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredStrokesPerMinuteLabel)
en: Minimum strokes &per minute:
el: Ελάχιστος αριθμός πληκτρολογήσεων &ανά λεπτό:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
el: Ελάχιστη ακρίβεια:

en: Set title
el: Ορισμός τίτλου

en: Set keyboard layout
el: Ορισμός διάταξης πληκτρολογίου

en: Edit description
el: Επεξεργασία περιγραφής

en: Add lesson
el: Προσθήκη μαθήματος

en: Move lesson
el: Μετακίνηση μαθήματος

en: Set lesson title
el: Ορισμός τίτλου μαθήματος

en: Set new characters for lesson
el: Ορισμός νέων χαρακτήρων για το μάθημα

en: Set lesson text
el: Ορισμός κειμένου μαθήματος

en: Set keyboard layout title
el: Ορισμός τίτλου διάταξης πληκτρολογίου

en: Set keyboard layout name
el: Ορισμός ονόματος διάταξης πληκτρολογίου

en: Set keyboard layout size
el: Ορισμός μεγέθους διάταξης πληκτρολογίου

en: Add key
el: Προσθήκη πλήκτρου

en: Remove key
el: Αφαίρεση πλήκτρου

en: Set key geometry
el: Ορισμός γεωμετρίας πλήκτρου

en: Set key finger
el: Ορισμός δαχτύλου πλήκτρου

en: Set key haptic marker
el: Ορισμός δείκτη αφής

en: Add key character
el: Προσθήκη πλήκτρου χαρακτήρα

en: Remove key character
el: Διαγραφή πλήκτρου χαρακτήρα

en: Set key character value
el: Ορισμός τιμής πλήκτρου χαρακτήρα

en: Set key character modifier
el: Ορισμός τροποποιητή πλήκτρου χαρακτήρα

en: Set key character position
el: Ορισμός θέσης πλήκτρου χαρακτήρα

en: Set special key type
el: Ορισμός τύπου ειδικού πλήκτρου

en: Set special key label
el: Ορισμός ετικέτας ειδικού πλήκτρου

en: Set special key modifier ID
el: Ορισμός του αναγνωριστικού του τροποποιητή ειδικού πλήκτρου
