ktouch - en to eo translation catalogue (215 entries)

en: Invalid database version '%1'.
eo: Nevalida datumbaza versio '%1'.

en: Custom Lessons
eo: Personaj lecionoj

en: A place to store personal lesson texts
eo: Loko por konservi personajn lecionajn tekstojn

en: No course with ID %1
eo: Neniu kurso kun identigilo %1

en: No keyboard layout with ID %1
eo: Neniu klavar-aranĝo kun identigilo %1

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Top left
eo: Supre-maldekstra

en: Top right
eo: Supre-dekstra

en: Bottom left
eo: Malsupre-maldekstra

en: Bottom right
eo: Malsupre-dekstra

en: Error while opening course
eo: Eraro dum malfermo de la kurso

en: Built-in courses can only be viewed.
eo: Integritaj kursoj povas nur esti viditaj

en: Error while opening keyboard layout
eo: Eraro dum malfermo de la klavar-aranĝo

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
eo: Integritaj klavar-aranĝoj povas nur esti viditaj

en: %1 Character | %1 Characters
eo[0]: %1 Tekstosigno
eo[1]: %1 Tekstosignoj

en: The selected file could not be opened
eo: La elektita dosiero ne malfermiĝas

en: There is already a keyboard layout with the same name.
eo: Jam ekzistas klavar-aranĝo kun tiu nomo

en: New...
eo: Nova...

en: New course
eo: Nova kurso

en: New keyboard layout
eo: Nova klavar-aranĝo

en: Template
eo: Ŝablono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
eo: Forigi

en: Import
eo: Importi

en: Export
eo: Eksporti

en: Create a new course or keyboard layout
eo: Krei novan kurson aŭ klavar-aranĝon

en: Delete the current selected course or keyboard layout
eo: Forigi la aktualan elektitan kurson aŭ klavar-aranĝon

en: Import a course or keyboard layout from a file
eo: Importi kurson aŭ klavar-aranĝo el dosiero

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
eo: Eksporti kurson aŭ klavar-aranĝon el dosiero

en: Error while deleting course
eo: Eraro dum forigo de kurso

en: Error while deleting keyboard layout
eo: Eraro dum forigo de klavar-aranĝo

en: The selected file could not be imported.
eo: la elektita kurso ne importiĝas.

en: Error while saving course
eo: Eraro dum registrado de la kurso

en: Error while saving keyboard layout
eo: Eraro dum registrado de la klavar-aranĝo

en: Course <b>%1</b> deleted
eo: Kurso <b>%1</b> forigita

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
eo: Klavar-aranĝo <b>%1</b> forigita

en: Error while saving course to disk.
eo: Eraro dum registrado de la kurso surdiske.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
eo: Eraro dum registrado de la klavar-aranĝo surdiske.

en: The selected course is already present as a built-in course.
eo: La elektita kurso jam ekzistas kiel integrita kurso.

en: Import as new course
eo: Importi novan kurson

en: The selected course is already present as a user course.
eo: La elektita kurso jam ekzistas kiel uzanta kurso.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
eo: La elektita klavar-aranĝo jam ekzistas kiel integrita klavar-aranĝo.

en: Import as new keyboard layout
eo: Importi novan klavar-aranĝon

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
eo: La elektita klavar-aranĝo jam ekzistas kiel uzanta klavar-aranĝo.

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Dismiss
eo: Rezigni

en: Use another course as template
eo: Uzi alian kurson kiel ŝablono

en: Use another keyboard layout as template
eo: Uzi alian klavar-aranĝon kiel ŝablono

en: Course
eo: Kurso

en: Keyboard layout
eo: Klarav-aranĝo

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
eo: Klavar-aranĝo por uzi ĉe ne-X11 platformo

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
eo: Kontroli ĉu Tajperaroj devas esti korektitaj aŭ ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
eo: Kontroli la videblecon de la klavaro dum la trejnado

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
eo: Kontroli la videblecon de la realtempaj statistikoj dum la trejnado

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
eo: Reven-klavo ĉe la fino de la linio ŝanĝos al la venonta linio.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
eo: Spaco-klavo ĉe la fino de la linio ŝanĝos al la venonta linio.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
eo: La minimuma tajpado minute por malŝlosi la sekvan lecionon.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
eo: La minimuma precizeco procente por malŝlosi la sekvan lecionon.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
eo: la klavaro kolore flagras por reliefigi la klavon por ĉiuj fingroj

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
eo: Identigilo de la lasta uzata profilo.

en: Training
eo: Trejnado

en: Training Settings
eo: Trejnadaj Agordoj

en: Colors
eo: Koloroj

en: Color Settings
eo: Koloraj Agordoj

en: Course and Keyboard Layout Editor...
eo: Kursa kaj Klava-aranĝa Redaktilo

en: Configure Keyboard...
eo: Agordi klavaron...

en: Typewriting Trainer
eo: Tajpada Trejnilo

en: Learn and practice typewriting
eo: Lerni kaj praktiki tajpadon

en: Current maintainer
eo: Aktuala fleganto

en: Former maintainer and programmer
eo: Inica fleganto kaj programisto

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Creator of the SVG icon
eo: Kreanto de la svg piktogramo

en: Lots of patches, fixes and updates
eo: Multaj flikaĵoj, korektoj kaj ĝisdatigoj

en: All the creators of training and keyboard files
eo: Ĉiuj kreantoj de trejnadaj kaj klavaraj dosieroj

en: Launch the course and keyboard layout editor
eo: Lanĉi Kursan kaj Klava-aranĝan Redaktilon

en: Character
eo: Tekstosigno

en: Modifier ID
eo: Modifa Identigilo

en: Position
eo: Pozicio

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
eo: <p>Novaj signoj: %1</p><p>%2</p>

en: Title
eo: Titolo

en: Courses
eo: Kursoj

en: Keyboard Layouts
eo: Klavaraj aranĝoj

en: Name: %1
eo: Nomo: %1

en: Accuracy
eo: Akurateco

en: Characters per Minute
eo: Po Tekstosignoj minute

en: <i>Unknown</i>
eo: <i>Nekonata</i>

en: Accuracy:
eo: Akurateco

en: Characters per Minute:
eo: Po Tekstosignoj minute

en: Welcome to Typewriting Trainer
eo: Bonvenon en la tajpa trejnilo

en: Start Training
eo: Starti Trejnadon

en: Configure Keyboard
eo: Agordi klavaron

en: Undo
eo: Malfari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
eo: Titolo:

en: Done
eo: Bone

en: Complete Previous Lessons to Unlock
eo: Kompletu pasintan lecionon por malŝlosi

en: Lessons trained:
eo: Trejnitaj lecionoj

en: Total training time:
eo: Entuta trejn-tempo:

en: Last trained:
eo: Laste trejnita

en: Never
eo: Neniam

en: Edit
eo: Redakti

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
eo: Ĉu vi cerats ke vi volas forigi la profilon "<b>%1</b>"?

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Before you start training, please introduce yourself:
eo: Antaŭ komenci trejniĝi, bonvolu prezenti vin:

en: Name
eo: Nomo

en: I have no or only very little experience in machine typing
eo: Mi havas neniun aŭ malmulte da sperto pri tajpado

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
eo: Lecionoj malŝlosiĝas kiam vi tajpas por plibonigi vian nivelon.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
eo: Mi spertas pri tajpado kaj deziras plibonigi mian nivelon

en: All lessons are unlocked immediately.
eo: Ĉiuj lecinonoj tuj malŝlosiĝas.

en: Create New Profile
eo: Krei Novan Aspekton

en: Use Selected Profile
eo: Uzi elektitan profilon

en: Elapsed time
eo: Restanta tempo

en: Character:
eo: Tekstosigno:

en: Errors:
eo: Eraroj:

en: Return to Home Screen
eo: Reveni al Hejm-ekrano

en: Repeat Lesson
eo: Ripeti lecionon

en: Next Lesson
eo: Sekva leciono

en: Congratulations! You have passed the lesson.
eo: Gratulon, vi sukcesis la lecionon.

en: You have not passed the lesson.
eo: Vi malsukcesis la lecionon.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
eo: Ripetu la lecionon. Via kapableco kreskiĝos aŭtomate iom post iom.

en: Next lesson unlocked
eo: Sekva leciono malŝlosita

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
eo: Montri

en: Progress
eo: Progreso

en: Errors
eo: Eraroj

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
eo: Supre

en: All Lessons
eo: Ĉiuj lecionoj

en: No visualization available for your keyboard layout.
eo: Neniu videbligo disponeblas por tiu klavar-aranĝo.

en: Resume Training
eo: Daŭrigi trejnadon

en: Restart Lesson
eo: Rekomenci lecionon

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
eo: Trejna sesio komenciĝis. La tempo komencas nombri kiam vi ektajpos.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
eo: Trejna sesio haltiĝis. La tempo rekomencas nombri kiam vi ektajpos.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
eo: Fingroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
eo: Maldekstra Mano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
eo: Montrofingro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
eo: Mezfingro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
eo: Ringofingro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
eo: Etfingro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
eo: Dekstra Mano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
eo: Klavara aranĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
eo: Priskribo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
eo: Lecionoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
eo: Aldoni novan lecionon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
eo: Forigi lecionon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
eo: Movi lecionon supren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
eo: Movi lecionon malsupren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
eo: Novaj Tekstosignoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
eo: Krei Novan normalan klavon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
eo: Normala Klavo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
eo: Krei Novan Specialan klavon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
eo: Specia Klavo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
eo: Forigi elektitan ŝlosilon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
eo: Klavaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
eo: Larĝeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
eo: Alteco:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
eo: Geometrio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
eo: Maldekstra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
eo: Supre:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
eo: Ŝlosilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
eo: Fingro:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
eo: Maldekstra Etfingro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
eo: Maldekstra Ringofingro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
eo: Maldekstra Mezfingro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
eo: Maldekstra Montrofingro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
eo: Dekstra Montrofingro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
eo: Dekstra Mezfingro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
eo: Dekstra Ringofingro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
eo: Dekstra Etfingro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
eo: Tuŝa markilo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
eo: Tekstosignoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
eo: Aldoni novan tekstosignon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
eo: Forigi Tekstosignon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
eo: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Tab
eo: Langeto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Capslock
eo: majuskla baskulo (Capslock)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Shift
eo: majuskla (Shift)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Backspace
eo: Retropaŝo (Backspace)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
eo: Reven-klavo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
eo: Spaco

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
eo: Alia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
eo: Etikedo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
eo: Modifa Identigilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
eo: Malfermi teks-dosieron...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
eo: Ĉirkaŭflui liniojn aŭtomate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
eo: 0 Tekstosigno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
eo: Glui aktualan sisteman klavar-aranĝan nomon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
eo: Trejniĝis dum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnforceTypingErrorCorrection)
en: Enforce correction of typing errors
eo: Efikigi korekton de tajperaroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
eo: Montri klavaron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
eo: Montri realtempajn statistikojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
eo: Iri al sekva linio per:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
eo: Limo de malŝlositaj lecionoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
eo: Minimuma akurateco:

en: Set title
eo: Difini titolon

en: Set keyboard layout
eo: Agordi klavaran aranĝon

en: Edit description
eo: Redakti priskribon

en: Add lesson
eo: Aldoni Lecionon

en: Move lesson
eo: Movi lecionon

en: Set lesson title
eo: Agordi lecionan titolon

en: Set new characters for lesson
eo: Agordi novajn tekstosignojn por la leciono

en: Set lesson text
eo: Agordi lecionan tekston

en: Set keyboard layout title
eo: Agordi klavar-aranĝan titolon

en: Set keyboard layout name
eo: Agordi klavar-aranĝan nomon

en: Set keyboard layout size
eo: Agordi klavar-aranĝan grandecon

en: Add key
eo: Aldoni klavon

en: Remove key
eo: Forigi klavon

en: Set key geometry
eo: Agordi klavan geometrion

en: Set key finger
eo: Meti ŝlosilfingron

en: Set key haptic marker
eo: Agordi klavan tuŝan markilon

en: Add key character
eo: Aldoni Tekstosignon

en: Remove key character
eo: Forigi Tekstosignon

en: Set key character value
eo: Agordi klavan Tekstosignan valuon

en: Set key character modifier
eo: Agordi klavan tekstosignan modifiilon

en: Set key character position
eo: Agordi klavan tekstosignan pozicion

en: Set special key type
eo: Agordi specialan klavan tipon

en: Set special key label
eo: Agordi specialan klavan etikedon

en: Set special key modifier ID
eo: Agordi specialan klavan modifiilan identigilon
