ktouch - en to fi translation catalogue (248 entries)

en: Invalid database version '%1'.
fi: Virheellinen tietokannan versio ”%1”.

en: Custom Lessons
fi: Omat oppitunnit

en: A place to store personal lesson texts
fi: Paikka omien harjoitustekstien säilömiseen

en: No course with ID %1
fi: Ei kurssia tunnisteella %1

en: No keyboard layout with ID %1
fi: Ei näppäimistöasettelua tunnisteella %1

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Top left
fi: Ylävasen

en: Top right
fi: Yläoikea

en: Bottom left
fi: Alavasen

en: Bottom right
fi: Alaoikea

en: Error while opening course
fi: Virhe avattaessa kurssia

en: Built-in courses can only be viewed.
fi: Sisäänrakennettuja kursseja voi vain katsella.

en: Error while opening keyboard layout
fi: Virhe avattaessa näppäimistöasettelua

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
fi: Sisäänrakennettuja näppäimistöasetteluita voi vain katsella.

en: %1%
fi: %1 %

en: %1 Character | %1 Characters
fi[0]: %1 merkki
fi[1]: %1 merkkiä

en: Text files (*.txt)
fi: Tekstitiedostot (*.txt)

en: The selected file could not be opened
fi: Valittua tiedostoa ei saatu avattua

en: There is already a keyboard layout with the same name.
fi: Samalla tunnisteella on jo näppäimistöasettelu.

[ctx: @title:window]
en: New
fi: Uusi

en: New...
fi: Uusi…

en: New course
fi: Uusi kurssi

en: New keyboard layout
fi: Uusi näppäimistöasettelu

en: Template
fi: Pohja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
fi: Poista

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

[ctx: @title:window]
en: Course and Keyboard Layout Editor
fi: Kurssi- ja näppäimistöasettelumuokkain

en: Create a new course or keyboard layout
fi: Luo uusi kurssi tai näppäimistöasettelu

en: Delete the current selected course or keyboard layout
fi: Poista valittu kurssi tai näppäimistöasettelu

en: Import a course or keyboard layout from a file
fi: Tuo kurssi tai näppäimistöasettelu tiedostosta

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
fi: Vie valittu kurssi tai näppäimistöasettelu tiedostoon

en: Error while deleting course
fi: Virhe poistettaessa kurssia

en: Error while deleting keyboard layout
fi: Virhe poistettaessa näppäimistöasettelua

en: XML files (*.xml)
fi: XML-tiedostot (*.xml)

en: The selected file could not be imported.
fi: Valittua tiedostoa ei saatu tuotua.

en: Error while saving course
fi: Virhe tallennettaessa kurssia

en: Error while saving keyboard layout
fi: Virhe tallennettaessa näppäimistöasettelua

en: Course <b>%1</b> deleted
fi: Kurssi <b>%1</b> poistettu

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
fi: Näppäimistöasettelu <b>%1</b> poistettu

en: Error while saving course to disk.
fi: Virhe tallennettaessa kurssia levylle.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
fi: Virhe tallennettaessa näppäimistöasettelua levylle.

en: The selected course is already present as a built-in course.
fi: Valittu kurssi on jo olemassa sisäänrakennettuna kurssina.

en: Import as new course
fi: Tuo uutena kurssina

en: The selected course is already present as a user course.
fi: Valittu kurssi on jo olemassa käyttäjän kurssina.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
fi: Valittu näppäimistöasettelu on jo olemassa sisäänrakennettuna näppäimistöasetteluna.

en: Import as new keyboard layout
fi: Tuo uutena näppäimistöasetteluna

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
fi: Valittu näppäimistöasettelu on jo olemassa käyttäjän näppäimistöasetteluna.

en: Restore
fi: Palauta

en: Dismiss
fi: Kuittaa

en: Use another course as template
fi: Käytä toista kurssia pohjana

en: Use another keyboard layout as template
fi: Käytä toista näppäimistöasettelua pohjana

en: Course
fi: Kurssi

en: Keyboard layout
fi: Näppäimistöasettelu

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
fi: Muilla kuin X11-alustoilla käytettävä näppäimistöasettelu

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
fi: Hallitsee kirjoitusvirheiden korjaamisen pakottamista.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
fi: Hallitsee näppäimistön näkyvyyttä harjoituksen aikana.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
fi: Hallitsee reaaliaikaisten tilastojen näkymistä harjoituksen aikana.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
fi: Enter-näppäimen painallus rivin lopussa siirtää seuraavalle riville.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
fi: Välilyöntinäppäimen painallus rivin lopussa siirtää seuraavalle riville.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
fi: Seuraavan oppitunnin avaamiseen vaadittu painalluksia minuutissa -vähimmäisarvo

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
fi: Seuraavan oppitunnin avaamiseen vaadittu kirjoittamisen vähimmäistarkkuus

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
fi: Väri eri sormien näppäimien korostamiseksi sävyttämällä.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerOpacity), group (Colors)
en: How transparent finger colors should be shown.
fi: Kuinka läpikuultavat sormivärit tulisi esittää.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
fi: Viimeksi käytetyn profiilin tunniste.

en: Training
fi: Harjoittelu

en: Training Settings
fi: Harjoitteluasetukset

en: Colors
fi: Värit

en: Color Settings
fi: Väriasetukset

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard
fi: Näppäimistöasetukset

en: Course and Keyboard Layout Editor...
fi: Kurssi- ja näppäimistöasettelumuokkain…

en: Configure Keyboard...
fi: Näppäimistön asetukset…

en: Typewriting Trainer
fi: Konekirjoituksen harjoitteluohjelma

en: Learn and practice typewriting
fi: Opi ja harjoittele konekirjoitusta

en: Copyright (C) 2011-2015 by Sebastian Gottfried
    Copyright (C) 2000-2007 by Håvard Frøiland and Andreas Nicolai
fi: Copyright © 2011–2015 Sebastian Gottfried
    Copyright © 2000–2007 Håvard Frøiland ja Andreas Nicolai

en: Current maintainer
fi: Nykyinen ylläpitäjä

en: Former maintainer and programmer
fi: Entinen ylläpitäjä ja ohjelmoija

en: Original author
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Creator of the SVG icon
fi: SVG-kuvakkeen tekijä

en: Lots of patches, fixes and updates
fi: Paljon paikkauksia, korjauksia ja päivityksiä

en: All the creators of training and keyboard files
fi: Kaikki harjoitus- ja näppäimistötiedostoja luoneet

en: Launch the course and keyboard layout editor
fi: Käynnistä kurssi- ja näppäimistöasettelumuokkain

en: Prepend the path to the list of QML import paths
fi: Lisää sijainti QML-tuontipolun alkuun

en: %1 has encountered a runtime error and has to be closed.
fi: %1 on kohdannut ajonaikaisen virheen ja se täytyy sulkea.

en: Character
fi: Merkki

en: Modifier ID
fi: Muunnosnäppäimen ID

en: Position
fi: Sijainti

en: <No title>
fi: <Nimetön>

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
fi: <p>Uusia merkkejä: %1</p><p>%2</p>

en: Title
fi: Nimi

en: Courses
fi: Kurssit

en: Keyboard Layouts
fi: Näppäimistöasettelut

en: Name: %1
fi: Tunniste: %1

en: Accuracy
fi: Tarkkuus

en: Characters per Minute
fi: Merkkejä minuutissa

en: <i>Unknown</i>
fi: <i>Tuntematon</i>

[ctx: Statistics on lesson:]
en: Lesson:
fi: Oppitunti:

en: Training on:
fi: Harjoitus:

en: Accuracy:
fi: Tarkkuus:

en: Characters per Minute:
fi: Merkkejä minuutissa:

en: Courses For Your Keyboard Layout
fi: Näppäimistöasettelusi kurssit

en: Other Courses
fi: Muut kurssit

en: Welcome to Typewriting Trainer
fi: Tervetuloa harjoittelemaan konekirjoitusta

en: Start Training
fi: Aloita harjoittelu

en: The selected course is intended for a specific keyboard layout.
fi: Valittu kurssi on tarkoitettu tietylle näppäimistöasettelulle.

en: The selected course is not intended for your computer's active keyboard layout.
fi: Valittua kurssia ei ole tarkoitettu tietokoneen aktiiviselle näppäimistöasettelulle.

en: KTouch can't switch or set up keyboard layouts. Before training, you have to configure your computer to use the correct keyboard layout. Otherwise you will have to use your current keyboard layout to type the lesson text.
fi: KTouch ei voinut asettaa tai vaihtaa näppäimistöasettelua. Ennen harjoitusta tietokone on asetettava käyttämään oikeaa asettelua, muuten joudut käyttämään nykyistä asettelua oppitunnin tekstin kirjoittamiseen.

en: Configure Keyboard
fi: Näppäimistön asetukset

en: Lesson <b>%1</b> deleted.
fi: Oppitunti <b>%1</b> on poistettu.

en: Lesson without title deleted.
fi: Otsikoton oppitunti poistettu.

en: Undo
fi: Kumoa

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Edit lesson
fi: Muokkaa oppituntia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
fi: Nimi:

en: Lesson text
fi: Oppitunnin teksti

en: Done
fi: Valmis

en: Complete Previous Lessons to Unlock
fi: Avaa läpäisemällä aiemmat oppitunnit

en: Manage Profiles
fi: Profiilien hallinta

[ctx: @title:window]
en: Manage Profiles
fi: Profiilien hallinta

en: Lessons trained:
fi: Harjoiteltuja oppitunteja:

en: Total training time:
fi: Harjoitellut yhteensä:

en: Last trained:
fi: Harjoitellut viimeksi:

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
fi: Haluatko varmasti poistaa profiilin <b>%1</b>?

en: Cancel
fi: Peru

en: Before you start training, please introduce yourself:
fi: Esittele itsesi ennen harjoittelun aloittamista.

en: Name
fi: Nimi

en: I have no or only very little experience in machine typing
fi: Minulla ei ole lainkaan tai on hyvin vähän kokemusta
    konekirjoituksesta

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
fi: Oppitunnit avataan kirjoitustaitojesi parantuessa.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
fi: Olen kokenut konekirjoittaja, ja haluan parantaa taitojani

en: All lessons are unlocked immediately.
fi: Kaikki oppitunnit ovat saatavilla heti.

en: Create New Profile
fi: Luo uusi profiili

en: Use Selected Profile
fi: Käytä valittua profiilia

en: Lesson training statistics
fi: Oppituntien harjoitustilastot

en: Elapsed time
fi: Kulunut aika

en: Character:
fi: Merkki:

en: Errors:
fi: Virheitä:

en: Return to Home Screen
fi: Palaa aloitusnäyttöön

en: Repeat Lesson
fi: Aloita oppitunti alusta

en: Next Lesson
fi: Seuraava oppitunti

en: Congratulations! You have passed the lesson.
fi: Onnittelut! Läpäisit oppitunnin.

en: You have not passed the lesson.
fi: Et läpäissyt oppituntia.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
fi: Aloita oppitunti alusta. Taitosi paranevat itsestään ajan myötä.

en: Next lesson unlocked
fi: Seuraava oppitunti avattu

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
fi: Näytä

en: Progress
fi: edistyminen

en: Errors
fi: virheet

en: All Lessons
fi: kaikkien oppituntien osalta

en: This Lesson
fi: tämän oppitunnin osalta

en: No visualization available for your keyboard layout.
fi: Näppäimistöasettelullesi ei ole visualista esitystä.

en: Menu
fi: Valikko

en: Resume Training
fi: Jatka harjoitusta

en: Restart Lesson
fi: Aloita oppitunti alusta

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
fi: Harjoitus alkoi. Aika alkaa ensimmäisestä näppäinpainalluksesta.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
fi: Harjoitus on keskeytetty. Aika alkaa taas kulua ensimmäisestä näppäinpainalluksesta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
fi: Sormet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
fi: Vasen käsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
fi: Etusormi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
fi: Keskisormi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
fi: Nimetön:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
fi: Pikkusormi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
fi: Oikea käsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacityLabel)
en: Opacity
fi: Peittävyys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
fi: Näppäimistöasettelu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
fi: Kuvaus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
fi: Oppitunnit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
fi: Lisää uusi oppitunti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
fi: Poista oppitunti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
fi: Siirrä oppituntia ylemmäs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
fi: Siirrä oppituntia alemmas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
fi: Uudet merkit:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLessonEditorDialog)
en: Dialog
fi: Valintaikkuna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
fi: Luo uusi tavallinen näppäin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
fi: Tavallinen näppäin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
fi: Luo uusi erikoisnäppäin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
fi: Erikoisnäppäin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
fi: Poista valittu näppäin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_zoomFactorLabel)
en: 100%
fi: 100 %

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
fi: Näppäimistö

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
fi: Tunniste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
fi: Leveys:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
fi: Korkeus:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
fi: Geometria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
fi: Vasen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
fi: Ylä:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
fi: Näppäin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
fi: Sormi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
fi: Vasen pikkusormi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
fi: Vasen nimetön

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
fi: Vasen keskisormi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
fi: Vasen etusormi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
fi: Oikea etusormi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
fi: Oikea keskisormi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
fi: Oikea nimetön

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
fi: Oikea pikkusormi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
fi: Kohouma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
fi: Merkit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
fi: Lisää uusi merkki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
fi: Poista merkki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
fi: Tyyppi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Tab
fi: Sarkain

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Capslock
fi: Vaihtolukko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Shift
fi: Vaihto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Backspace
fi: Askelpalautin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
fi: Enter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
fi: Välilyönti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
fi: Muu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
fi: Nimike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
fi: Muunnosnäppäimen ID:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
fi: Avaa tekstitiedosto…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
fi: Rivitä automaattisesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
fi: 0 merkkiä

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
fi: Liitä nykyisen järjestelmänäppäimistöasettelun tunniste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
fi: Harjoituksen aikana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnforceTypingErrorCorrection)
en: Enforce correction of typing errors
fi: Pakota korjaamaan kirjoitusvirheet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
fi: Näytä näppäimistö

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
fi: Näytä reaaliaikaiset tilastot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
fi: Siirry seuraavalle riville:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithReturn)
en: Ret&urn
fi: &Enter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithSpace)
en: Spa&ce
fi: &Välilyönti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
fi: Oppitunnin avaamisrajat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredStrokesPerMinuteLabel)
en: Minimum strokes &per minute:
fi: &Painalluksia minuutissa vähintään:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
fi: Vähimmäistarkkuus:

en: Set title
fi: Aseta nimi

en: Set keyboard layout
fi: Aseta näppäimistöasettelu

en: Edit description
fi: Muokkaa kuvausta

en: Add lesson
fi: Lisää oppitunti

en: Move lesson
fi: Siirrä oppituntia

en: Set lesson title
fi: Aseta oppitunnin nimi

en: Set new characters for lesson
fi: Aseta oppitunnin uudet merkit

en: Set lesson text
fi: Aseta oppitunnin teksti

en: Set keyboard layout title
fi: Aseta näppäimistöasettelun nimi

en: Set keyboard layout name
fi: Aseta näppäimistöasettelun tunniste

en: Set keyboard layout size
fi: Aseta näppäimistöasettelun koko

en: Add key
fi: Lisää näppäin

en: Remove key
fi: Poista näppäin

en: Set key geometry
fi: Aseta näppäimen geometria

en: Set key finger
fi: Aseta näppäimen sormi

en: Set key haptic marker
fi: Aseta kohouma

en: Add key character
fi: Lisää näppäinmerkki

en: Remove key character
fi: Poista näppäinmerkki

en: Set key character value
fi: Aseta näppäinmerkin arvo

en: Set key character modifier
fi: Aseta näppäinmerkin muunnosnäppäin

en: Set key character position
fi: Aseta näppäinmerkin sijainti

en: Set special key type
fi: Aseta erikoisnäppäimen tyyppi

en: Set special key label
fi: Aseta erikoisnäppäimen nimike

en: Set special key modifier ID
fi: Aseta erikoisnäppäimen muunnnosnäppäintunniste
