ktouch - en to gl translation catalogue (241 entries)

en: Invalid database version '%1'.
gl: A versión da base de datos, «%1», é incorrecta.

en: Custom Lessons
gl: Leccións personalizadas

en: A place to store personal lesson texts
gl: Un lugar para gardas os textos da lección propias

en: No course with ID %1
gl: Non hai ningún curso co identificador %1

en: No keyboard layout with ID %1
gl: Non hai ningunha configuración de teclado co identificador %1

en: Hidden
gl: Agochado

en: Top left
gl: Superior esquerda

en: Top right
gl: Superior dereita

en: Bottom left
gl: Inferior esquerda

en: Bottom right
gl: Inferior dereita

en: Error while opening course
gl: Produciuse un erro ao abrir o curso

en: Built-in courses can only be viewed.
gl: Os cursos incorporados só poden ser vistos.

en: Error while opening keyboard layout
gl: Produciuse un erro ao abrir a disposición de teclado

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
gl: As disposicións de teclado incorporadas só poden ser vistas.

en: %1 Character | %1 Characters
gl[0]: %1 carácter
gl[1]: %1 caracteres

en: Text files (*.txt)
gl: Ficheiros de texto (*.txt)

en: The selected file could not be opened
gl: Non se puido abrir o ficheiro escollido

en: There is already a keyboard layout with the same name.
gl: Xa hai unha disposición de teclado co mesmo nome.

en: New...
gl: Novo…

en: New course
gl: Novo curso

en: New keyboard layout
gl: Nova configuración de teclado

en: Template
gl: Modelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
gl: Eliminar

en: Import
gl: Importar

en: Export
gl: Exportar

en: Create a new course or keyboard layout
gl: Crear un curso ou unha configuración do teclado novos

en: Delete the current selected course or keyboard layout
gl: Eliminar este curso ou disposición do teclado

en: Import a course or keyboard layout from a file
gl: Importar un curso ou unha disposición do teclado desde un ficheiro

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
gl: Exportar este curso ou disposición do teclado a un ficheiro

en: Error while deleting course
gl: Produciuse un erro ao eliminar o curso

en: Error while deleting keyboard layout
gl: Produciuse un erro ao eliminar a disposición de teclado

en: XML files (*.xml)
gl: Ficheiros XML (*.xml)

en: The selected file could not be imported.
gl: Non se puido importar o ficheiro.

en: Error while saving course
gl: Produciuse un erro ao gravar o curso

en: Error while saving keyboard layout
gl: Produciuse un erro ao gravar a disposición de teclado

en: Course <b>%1</b> deleted
gl: Eliminouse o curso <b>%1</b>

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
gl: Eliminouse a disposición de teclado <b>%1</b>

en: Error while saving course to disk.
gl: Produciuse un erro ao gravar o curso no disco.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
gl: Produciuse un erro ao gravar a disposición de teclado no disco.

en: The selected course is already present as a built-in course.
gl: O curso escollido xa está presente como curso incorporado.

en: Import as new course
gl: Importar como curso novo

en: The selected course is already present as a user course.
gl: O curso escollido xa está presente como curso dun usuario.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
gl: A disposición de teclado escollida xa está presente como disposición de teclado incorporado.

en: Import as new keyboard layout
gl: Importar como nova disposición do teclado

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
gl: A disposición de teclado escollida xa está presente como disposición de teclado dun usuario.

en: Restore
gl: Restaurar

en: Dismiss
gl: Descartar

en: Use another course as template
gl: Empregar outro curso como modelo

en: Use another keyboard layout as template
gl: Empregar outra disposición de teclado como modelo

en: Course
gl: Curso

en: Keyboard layout
gl: Disposición do teclado

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
gl: A disposición de teclado que empregar en plataformas distintas da X11

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
gl: Determina se deben corrixirse ou non os erros de teclear.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
gl: Controla a visibilidade do teclado durante as prácticas.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
gl: Controla a visibilidade das estatísticas en tempo real durante as prácticas.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
gl: A tecla Intro ao final dunha liña pasa á liña seguinte.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
gl: A tecla de espazo ao final dunha liña pasa á liña seguinte.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
gl: A cantidade de pulsacións mínimas por minuto para desbloquear a lección seguinte.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
gl: A corrección mínima requirida en porcentaxe para desbloquear a lección seguinte.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
gl: A cor do teclado para realzar as teclas de cada dedo.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
gl: O identificador do último perfil empregado.

en: Training
gl: Adestramento

en: Training Settings
gl: Configuración das prácticas

en: Colors
gl: Cores

en: Color Settings
gl: Configuración das cores

en: Course and Keyboard Layout Editor...
gl: Editor da configuración dos cursos e do teclado…

en: Configure Keyboard...
gl: Configurar o teclado…

en: Typewriting Trainer
gl: Adestrador de mecanografía

en: Learn and practice typewriting
gl: Aprende e practica mecanografía

en: Copyright (C) 2011-2015 by Sebastian Gottfried
    Copyright (C) 2000-2007 by Håvard Frøiland and Andreas Nicolai
gl: © 2011-2015 de Sebastian Gottfried
    © 2000-2007 de Håvard Frøiland e Andreas Nicolai

en: Current maintainer
gl: Mantedor actual

en: Former maintainer and programmer
gl: Mantedor e programador anterior

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Creator of the SVG icon
gl: Creador da icona SVG

en: Lots of patches, fixes and updates
gl: Un monte de parches e actualizacións

en: All the creators of training and keyboard files
gl: Todos os creadores dos ficheiros de adestramento e teclado

en: Launch the course and keyboard layout editor
gl: Iniciar o editor do curso e da disposición do teclado

en: Prepend the path to the list of QML import paths
gl: Engadir a ruta ao comezo da lista de rutas de importación de QML.

en: %1 has encountered a runtime error and has to be closed.
gl: %1 atopouse cun erro en tempo de execución e debe pecharse.

en: Character
gl: Carácter

en: Modifier ID
gl: Identificador do modificador

en: Position
gl: Posición

en: <No title>
gl: <sen título>

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
gl: <p>Caracteres novos: %1</p><p>%2</p>

en: Title
gl: Título

en: Courses
gl: Cursos

en: Keyboard Layouts
gl: Disposicións de teclado

en: Name: %1
gl: Nome: %1

en: Accuracy
gl: Corrección

en: Characters per Minute
gl: Caracteres por minuto

en: <i>Unknown</i>
gl: <i>Descoñecido</i>

[ctx: Statistics on lesson:]
en: Lesson:
gl: Lección:

en: Training on:
gl: Adestramento de:

en: Accuracy:
gl: Corrección:

en: Characters per Minute:
gl: Caracteres por minuto:

en: Courses For Your Keyboard Layout
gl: Cursos para a súa disposición de teclado

en: Other Courses
gl: Outros cursos

en: Welcome to Typewriting Trainer
gl: Benvida ao Adestrador de mecanografía

en: Start Training
gl: Iniciar o adestramento

en: The selected course is intended for a specific keyboard layout.
gl: O curso seleccionado está pensado para unha disposición de teclado concreta.

en: The selected course is not intended for your computer's active keyboard layout.
gl: O curso seleccionado non está pensado para a disposición de teclado activa no computador.

en: KTouch can't switch or set up keyboard layouts. Before training, you have to configure your computer to use the correct keyboard layout. Otherwise you will have to use your current keyboard layout to type the lesson text.
gl: KTouch non pode cambiar ou configurar disposicións de teclado. Antes de adestrar ten que configurar o computador para usar a disposición de teclado correcta. Senón terá que usar a disposición de teclado actual para escribir o texto da lección.

en: Configure Keyboard
gl: Configuración do teclado

en: Lesson <b>%1</b> deleted.
gl: Eliminouse a lección <b>%1</b>.

en: Lesson without title deleted.
gl: Eliminouse a lección sen título.

en: Undo
gl: Desfacer

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Edit lesson
gl: Editar a lección

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
gl: Título:

en: Lesson text
gl: Texto da lección

en: Done
gl: Feito

en: Complete Previous Lessons to Unlock
gl: Completar as leccións anteriores para desbloquear

en: Manage Profiles
gl: Xestionar os perfís

en: Lessons trained:
gl: Leccións practicadas:

en: Total training time:
gl: Tempo total de práctica:

en: Last trained:
gl: Última práctica:

en: Never
gl: Nunca

en: Edit
gl: Editar

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
gl: Seguro que queres eliminar o perfil «<b>%1</b>»?

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Before you start training, please introduce yourself:
gl: Antes de comezar as prácticas, preséntate, por favor:

en: Name
gl: Nome

en: I have no or only very little experience in machine typing
gl: Teño só unha pouca ou ningunha experiencia en escribir a máquina

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
gl: As leccións vanse desbloqueando segundo mellora a túa destreza.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
gl: Son un mecanógrafo con experiencia e quero mellorar as miñas destrezas

en: All lessons are unlocked immediately.
gl: Todas as leccións están desbloqueadas inmediatamente.

en: Create New Profile
gl: Crear un perfil novo

en: Use Selected Profile
gl: Empregar o perfil escollido

en: Lesson training statistics
gl: Estatísticas de adestramento da lección

en: Elapsed time
gl: Tempo transcorrido

en: Character:
gl: Carácter:

en: Errors:
gl: Erros:

en: Return to Home Screen
gl: Volver á páxina de inicio

en: Repeat Lesson
gl: Repetir a lección

en: Next Lesson
gl: Lección seguinte

en: Congratulations! You have passed the lesson.
gl: Parabéns! Aprobaches esta lección.

en: You have not passed the lesson.
gl: Non aprobaches esta lección.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
gl: Repite a lección. A túa destreza vai mellorar automaticamente co tempo.

en: Next lesson unlocked
gl: A lección seguinte está desbloqueada

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
gl: Mostrar

en: Progress
gl: Progreso

en: Errors
gl: Erros

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
gl: Máis de

en: All Lessons
gl: Todas as leccións

en: This Lesson
gl: Esta lección

en: No visualization available for your keyboard layout.
gl: Non existe ningunha visualización dispoñíbel para esta disposición do teclado.

en: Menu
gl: Menú

en: Resume Training
gl: Retomar as prácticas

en: Restart Lesson
gl: Reiniciar a lección

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
gl: A sesión de práctica comezou. O tempo comeza a correr coa primeira tecla.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
gl: A sesión de práctica está interrompida. A práctica continuará coa seguinte presión de tecla.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
gl: Teclas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
gl: Man esquerda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
gl: Índice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
gl: Corazón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
gl: Anular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
gl: Maimiño:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
gl: Man dereita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
gl: Disposición do teclado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
gl: Descrición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
gl: Leccións:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
gl: Engadir unha nova lección

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
gl: Retirar esta lección

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
gl: Subir esta lección

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
gl: Baixar esta lección

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
gl: Caracteres novos:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLessonEditorDialog)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
gl: Crear unha tecla normal nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
gl: Tecla normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
gl: Crear unha tecla especial nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
gl: Tecla especial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
gl: Eliminar a tecla escollida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
gl: Teclado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
gl: Anchura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
gl: Altura:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
gl: Xeometría

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
gl: Esquerda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
gl: Superior:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
gl: Tecla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
gl: Dedo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
gl: Dedo maimiño esquerdo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
gl: Dedo anular esquerdo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
gl: Dedo corazón esquerdo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
gl: Dedo índice esquerdo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
gl: Dedo índice dereito

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
gl: Dedo corazón dereito

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
gl: Dedo anular dereito

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
gl: Dedo maimiño dereito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
gl: Marcador háptico:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
gl: Caracteres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
gl: Engadir un carácter novo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
gl: Retirar este carácter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
gl: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Tab
gl: Tabulador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Capslock
gl: Bloq. Maiúsculas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Shift
gl: Maiúsculas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Backspace
gl: Retroceso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
gl: Intro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
gl: Espazo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
gl: Outro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
gl: Etiqueta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
gl: Identificador do modificador:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
gl: Abrir un ficheiro de texto…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
gl: Dividir as liñas automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
gl: 0 caracteres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
gl: Pegar o nome da disposición do teclado do sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
gl: Durante as prácticas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnforceTypingErrorCorrection)
en: Enforce correction of typing errors
gl: Obrigar a corrixir os erros de teclear.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
gl: Mostrar o teclado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
gl: Mostrar as estatísticas en tempo real

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
gl: Ir á liña seguinte con:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithReturn)
en: Ret&urn
gl: Intr&o

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithSpace)
en: Spa&ce
gl: Espa&zo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
gl: Limiares de desbloqueo das leccións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredStrokesPerMinuteLabel)
en: Minimum strokes &per minute:
gl: Pulsacións mínimas &por minuto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
gl: Precisión mínima:

en: Set title
gl: Indicar un título

en: Set keyboard layout
gl: Indicar a disposición do teclado

en: Edit description
gl: Editar a descrición

en: Add lesson
gl: Engadir unha lección

en: Move lesson
gl: Mover esta lección

en: Set lesson title
gl: Indicar o título da lección

en: Set new characters for lesson
gl: Indicar os caracteres novos da lección

en: Set lesson text
gl: Indicar o texto da lección

en: Set keyboard layout title
gl: Indicar o título da disposición do teclado

en: Set keyboard layout name
gl: Indicar o nome da disposición do teclado

en: Set keyboard layout size
gl: Indicar o tamaño da disposición do teclado

en: Add key
gl: Engadir unha tecla

en: Remove key
gl: Retirar esta tecla

en: Set key geometry
gl: Indicar a xeometría da tecla

en: Set key finger
gl: Indicar o dedo da tecla

en: Set key haptic marker
gl: Indicar o marcador háptico da tecla

en: Add key character
gl: Engadir un carácter da tecla

en: Remove key character
gl: Retirar o carácter da tecla

en: Set key character value
gl: Indicar o valor do carácter da tecla

en: Set key character modifier
gl: Indicar o modificador do carácter da tecla

en: Set key character position
gl: Indicar a posición do carácter da tecla

en: Set special key type
gl: Indicar o tipo de tecla especial

en: Set special key label
gl: Indicar a etiqueta da tecla especial

en: Set special key modifier ID
gl: Indicar o identificador do modificador da tecla especial
