KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (206 entries)

en: Invalid database version '%1'.
hu: Érvénytelen adatbázis verzió: „%1”.

en: Custom Lessons
hu: Egyéni leckék

en: A place to store personal lesson texts
hu: Egy hely személyes leckeszövegek tárolásához

en: No course with ID %1
hu: Nincs tanfolyam ezzel az azonosítóval: %1

en: No keyboard layout with ID %1
hu: Nincs billentyűzetkiosztás ezzel az azonosítóval: %1

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Top left
hu: Bal felső

en: Top right
hu: Jobb felső

en: Bottom left
hu: Bal alsó

en: Bottom right
hu: Jobb alsó

en: Error while opening course
hu: Hiba történt a tanfolyam megnyitása során

en: Built-in courses can only be viewed.
hu: Csak a beépített tanfolyamok tekinthetők meg.

en: Error while opening keyboard layout
hu: Hiba történt a billentyűzetkiosztás megnyitása során

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
hu: Csak a beépített billentyűzetkiosztások tekinthetők meg.

en: %1 Character | %1 Characters
hu[0]: %1 karakter
hu[1]: %1 karakter

en: The selected file could not be opened
hu: A kiválasztott fájl nem nyitható meg

en: There is already a keyboard layout with the same name.
hu: Már van billentyűzetkiosztás ugyanezzel a névvel.

en: New...
hu: Új…

en: New course
hu: Új tanfolyam

en: New keyboard layout
hu: Új billentyűzetkiosztás

en: Template
hu: Sablon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
hu: Törlés

en: Import
hu: Importálás

en: Export
hu: Exportálás

en: Create a new course or keyboard layout
hu: Új tanfolyam vagy billentyűzetkiosztás létrehozása

en: Delete the current selected course or keyboard layout
hu: A jelenleg kiválasztott tanfolyam vagy billentyűzetkiosztás törlése

en: Import a course or keyboard layout from a file
hu: Tanfolyam vagy billentyűzetkiosztás importálása fájlból

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
hu: A jelenleg kiválasztott tanfolyam vagy billentyűzetkiosztás exportálása fájlba

en: Error while deleting course
hu: Hiba történt a tanfolyam törlése során

en: Error while deleting keyboard layout
hu: Hiba történt a billentyűzetkiosztás törlése során

en: The selected file could not be imported.
hu: A kiválasztott fájl nem importálható.

en: Error while saving course
hu: Hiba történt a tanfolyam mentése során

en: Error while saving keyboard layout
hu: Hiba történt a billentyűzetkiosztás mentése során

en: Course <b>%1</b> deleted
hu: A(z) <b>%1</b> tanfolyam törölve

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
hu: A(z) <b>%1</b> billentyűzetkiosztás törölve

en: Error while saving course to disk.
hu: Hiba történt a tanfolyam lemezre mentése során.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
hu: Hiba történt a billentyűzetkiosztás lemezre mentése során.

en: The selected course is already present as a built-in course.
hu: A kijelölt tanfolyam már jelen van beépített tanfolyamként.

en: Import as new course
hu: Importálás új tanfolyamként

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
hu: A kijelölt billentyűzetkiosztás már jelen van beépített billentyűzetkiosztásként.

en: Import as new keyboard layout
hu: Importálás új billentyűzetkiosztásként

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Dismiss
hu: Elutasítás

en: Use another course as template
hu: Másik tanfolyam használata sablonként

en: Use another keyboard layout as template
hu: Másik billentyűzetkiosztás használata sablonként

en: Course
hu: Tanfolyam

en: Keyboard layout
hu: Billentyűzetkiosztás

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
hu: Nem X11 platformon használandó billentyűzetkiosztás

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
hu: Vezérli a billentyűzet láthatóságát gyakorlás közben.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
hu: Vezérli a valós idejű statisztika láthatóságát gyakorlás közben.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
hu: Az enter billentyű a sor végén új sort fog váltani.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
hu: A szóköz billentyű a sor végén új sort fog váltani.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
hu: A minimálisan szükséges leütés mennyisége percenként a következő lecke feloldásához.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
hu: A minimálisan szükséges gépelési pontosság százalékosan a következő lecke feloldásához.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
hu: A billentyűzet kifestő színe a billentyűk kiemeléséhez minden ujjhoz.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
hu: A legutóbb használt profil azonosítója.

en: Training
hu: Gyakorlás

en: Training Settings
hu: Gyakorlás beállításai

en: Colors
hu: Színek

en: Color Settings
hu: Színbeállítások

en: Course and Keyboard Layout Editor...
hu: Tanfolyam és billentyűzetkiosztás szerkesztő…

en: Configure Keyboard...
hu: Billentyűzet beállítása…

en: Typewriting Trainer
hu: Gépírás oktató

en: Learn and practice typewriting
hu: Gépírás tanulása és gyakorlása

en: Current maintainer
hu: Jelenlegi karbantartó

en: Former maintainer and programmer
hu: Jelenlegi karbantartó és programozó

en: Original author
hu: Eredeti szerző

en: Creator of the SVG icon
hu: Az SVG-ikon készítője

en: Lots of patches, fixes and updates
hu: Rengeteg javítófolt, javítások és frissítések

en: All the creators of training and keyboard files
hu: A gyakorlófájlok és billentyűzetfájlok készítői

en: Launch the course and keyboard layout editor
hu: A tanfolyam és a billentyűzetkiosztás-szerkesztő indítása

en: Character
hu: Karakter

en: Modifier ID
hu: Módosító azonosító

en: Position
hu: Pozíció

en: <No title>
hu: <Nincs cím>

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
hu: <p>Új karakterek: %1</p><p>%2</p>

en: Title
hu: Cím

en: Courses
hu: Tanfolyamok

en: Keyboard Layouts
hu: Billentyűzetkiosztások

en: Name: %1
hu: Név: %1

en: Accuracy
hu: Pontosság

en: Characters per Minute
hu: Karakter/perc

en: <i>Unknown</i>
hu: <i>Ismeretlen</i>

en: Accuracy:
hu: Pontosság:

en: Characters per Minute:
hu: Karakter/perc:

en: Welcome to Typewriting Trainer
hu: Üdvözli a Gépírás oktató

en: Start Training
hu: Gyakorlás elkezdése

en: Configure Keyboard
hu: Billentyűzet beállítása

en: Undo
hu: Visszavonás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
hu: Cím:

en: Done
hu: Kész

en: Complete Previous Lessons to Unlock
hu: Előző leckék teljesítése a feloldáshoz

en: Lessons trained:
hu: Gyakorolt leckék:

en: Total training time:
hu: Teljes gyakorlási idő:

en: Last trained:
hu: Legutóbb gyakorolt:

en: Never
hu: Soha

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
hu: Valóban törölni akarja ezt a profilt: „<b>%1</b>”?

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Before you start training, please introduce yourself:
hu: Mielőtt elkezdi a gyakorlást, mutatkozzon be:

en: Name
hu: Név

en: I have no or only very little experience in machine typing
hu: Nincs, vagy csak nagyon kevés ismeretem van a gépírásban

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
hu: A leckék feloldásra kerülnek, ahogyan gépelési képessége javul.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
hu: Egy tapasztalt gépíró vagyok és javítani szeretném képességeimet

en: All lessons are unlocked immediately.
hu: Minden lecke azonnal feloldásra kerül.

en: Create New Profile
hu: Új profil létrehozása

en: Use Selected Profile
hu: Kiválasztott profil használata

en: Elapsed time
hu: Eltelt idő

en: Character:
hu: Karakter:

en: Errors:
hu: Hibák:

en: Return to Home Screen
hu: Visszatérés a nyitóképernyőre

en: Repeat Lesson
hu: Lecke ismétlése

en: Next Lesson
hu: Következő lecke

en: Congratulations! You have passed the lesson.
hu: Gratulálunk! Teljesítette a leckét!

en: You have not passed the lesson.
hu: Nem teljesítette a leckét.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
hu: Lecke ismétlése. A képességei javulni fognak idővel.

en: Next lesson unlocked
hu: A következő lecke feloldva

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
hu: Megjelenítés

en: Progress
hu: Folyamat

en: Errors
hu: Hibák

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
hu: Felett

en: All Lessons
hu: Minden lecke

en: No visualization available for your keyboard layout.
hu: Nem érhető el képi megjelenítés a billentyűzetkiosztásához.

en: Resume Training
hu: Visszatérés a gyakorláshoz

en: Restart Lesson
hu: Lecke újraindítása

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
hu: A gyakorló munkamenet elindult. Az idő az első billentyű lenyomásával indul.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
hu: A gyakorló munkamenet meg lett szakítva. Az idő a következő billentyű lenyomásával indul ismét.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
hu: Ujjak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
hu: Bal kéz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
hu: Mutató ujj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
hu: Középső ujj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
hu: Gyűrűsujj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
hu: Kisujj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
hu: Jobb kéz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
hu: Billentyűzetkiosztás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
hu: Leírás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
hu: Leckék:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
hu: Új lecke hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
hu: Lecke eltávolítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
hu: Lecke mozgatása fel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
hu: Lecke mozgatása le

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
hu: Új karakterek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
hu: Új normál billentyű létrehozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
hu: Normál billentyű

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
hu: Új speciális billentyű létrehozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
hu: Speciális billentyű

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
hu: A kijelölt billentyű törlése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
hu: Billentyűzet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
hu: Szélesség

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
hu: Magasság:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
hu: Geometria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
hu: Balra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
hu: Fent:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
hu: Billentyű

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
hu: Ujj:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
hu: Bal kisujj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
hu: Bal gyűrűsujj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
hu: Bal középső ujj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
hu: Bal mutatóujj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
hu: Jobb mutatóujj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
hu: Jobb középső ujj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
hu: Jobb gyűrűsujj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
hu: Jobb kisujj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
hu: Karakterek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
hu: Új karakter hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
hu: Karakter eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
hu: Típus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Capslock
hu: CapsLock

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
hu: Enter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
hu: Szóköz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
hu: Egyéb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
hu: Címke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
hu: Módosító azonosító:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
hu: Egy szövegfájl megnyitása…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
hu: Sorok automatikus tördelése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
hu: 0 karakter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
hu: A jelenlegi rendszer billentyűzetkiosztás nevének beillesztése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
hu: Gyakorlás közben:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
hu: Billentyűzetkép

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
hu: Valós idejű statisztika megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
hu: Ugrás a következő sorra ezzel:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
hu: Lecke feloldási korlátok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
hu: Minimális pontosság:

en: Set title
hu: Cím beállítása

en: Set keyboard layout
hu: Billentyűzetkiosztás beállítása

en: Edit description
hu: Leírás szerkesztése

en: Add lesson
hu: Lecke hozzáadása

en: Move lesson
hu: Lecke mozgatása

en: Set lesson title
hu: Lecke címének beállítása

en: Set new characters for lesson
hu: Új karakterek beállítása a leckéhez

en: Set lesson text
hu: Lecke szövegének beállítása

en: Set keyboard layout title
hu: Billentyűzetkiosztás címének beállítása

en: Set keyboard layout name
hu: Billentyűzetkiosztás nevének beállítása

en: Set keyboard layout size
hu: Billentyűzetkiosztás méretének beállítása

en: Add key
hu: Billentyű hozzáadása

en: Remove key
hu: Billentyű eltávolítása

en: Set key geometry
hu: Billentyűgeometria beállítása

en: Add key character
hu: Billentyűkarakter hozzáadása

en: Remove key character
hu: Billentyűkarakter eltávolítása

en: Set key character value
hu: Billentyűkarakter értékének beállítása

en: Set key character modifier
hu: Billentyűkarakter módosító beállítása

en: Set key character position
hu: Billentyűkarakter pozíciójának beállítása

en: Set special key type
hu: Speciális billentyű típusának beállítása

en: Set special key label
hu: Speciális billentyű címkéjének beállítása

en: Set special key modifier ID
hu: Speciális billentyű módosító azonosítójának beállítása
