ktouch - en to ka translation catalogue (178 entries)

en: Invalid database version '%1'.
ka: ბაზის არასწორი ვერსია '%1'.

en: Custom Lessons
ka: გაკვეთილის ხელით მითითება

en: A place to store personal lesson texts
ka: პირადი გაკვეთილების ტექსტების შესანახი ადგილი

en: No course with ID %1
ka: კურსი ID-ით %1 არ არსებობს

en: No keyboard layout with ID %1
ka: კლავიატურის განლაგება ID-ით %1 არ არსებობს

en: Hidden
ka: დამალული

en: Top left
ka: ზედა მარცხენა

en: Top right
ka: ზედა მარჯვენა

en: Bottom left
ka: ქვედა მარცხენა

en: Bottom right
ka: ქვედა მარჯვენა

en: Error while opening course
ka: კურსის გახსნის შეცდომა

en: Built-in courses can only be viewed.
ka: ჩაშენებული კურსები შეგიძლიათ მხოლოდ დაათვალიეროთ.

en: Error while opening keyboard layout
ka: კლავიატურის განლაგების გახსნის შეცდომა

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
ka: ჩაშენებული კლავიატურის განლაგებების მხოლოდ ნახვაა შესაძლებელი.

en: %1 Character | %1 Characters
ka[0]: %1 სიმბოლო
ka[1]: %1 სიმბოლო

en: Text files (*.txt)
ka: ტექსტური ფაილები (*.txt)

en: The selected file could not be opened
ka: მონიშნული ფაილის გახსნა შეიძლებელია

en: There is already a keyboard layout with the same name.
ka: კლავიატურის განლაგება ამ სახელით უკვე არსებობს.

[ctx: @title:window]
en: New
ka: ახალი

en: New...
ka: ახალი...

en: New course
ka: ახალი კურსი

en: New keyboard layout
ka: ახალი კლავიატურის განლაგება

en: Template
ka: შაბლონი

en: Import
ka: შემოტანა

en: Export
ka: გატანა

[ctx: @title:window]
en: Course and Keyboard Layout Editor
ka: კურსისა და კლავიატურის განლაგების რედაქტორი

en: Create a new course or keyboard layout
ka: ახალი კურსის ან კლავიატურის განლაგების შექმნა

en: Delete the current selected course or keyboard layout
ka: მონიშნული კურსის ან კლავიატურის განლაგების წაშლა

en: Import a course or keyboard layout from a file
ka: კურსის ან კლავიატურის განლაგების ფაილიდან შემოტანა

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
ka: ამჟამად მონიშნული კურსის ან კლავიატურის განლაგების ფაილში გატანა

en: Error while deleting course
ka: შეცდომა კურსის წაშლისას

en: Error while deleting keyboard layout
ka: შეცდომა კლავიატურის განლაგების წაშლისას

en: XML files (*.xml)
ka: XML ფაილები (*.xml)

en: The selected file could not be imported.
ka: მონიშნული ფაილის შემოტანა შეუძლებელია.

en: Error while saving course
ka: შეცდომა კურსის შენახვისას

en: Error while saving keyboard layout
ka: შეცდომა კლავიატურის განლაგების შენახვისას

en: Course <b>%1</b> deleted
ka: კურსი <b>%1</b> წაშლილია

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
ka: კლავიატურის განლაგება <b>%1</b> წაშლილია

en: Error while saving course to disk.
ka: შეცდომა კურსის დისკზე შენახვისას.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
ka: შეცდომა კლავიატურის განლაგების დისკზე შენახვისას.

en: The selected course is already present as a built-in course.
ka: მონიშნული კურსი უკვე ხელმისაწვდომია, როგორც ჩაშენებული კურსი.

en: Import as new course
ka: ახალი კურსის შემოტანა

en: The selected course is already present as a user course.
ka: მონიშნული კურსი უკვე ხელმისაწვდომია, როგორც მომხმარებლის კურსი.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
ka: მონიშნული კლავიატურის განლაგება უკვე ხელმისაწვდომია, როგორც ჩაშენებული კლავიატურის განლაგება.

en: Import as new keyboard layout
ka: ახალი კლავიატურის განლაგების სახით შემოტაან

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
ka: მონიშნული კლავიატურის განლაგება უკვე ხელმისაწვდომია, როგორც მომხმარებლის კლავიატურის განლაგება.

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Dismiss
ka: მოსილება

en: Use another course as template
ka: ნიმუშად სხვა კურსის გამოყენება

en: Use another keyboard layout as template
ka: ნიმუშად სხვა კლავიატურის განლაგების გამოყენება

en: Course
ka: კურსი

en: Keyboard layout
ka: კლავიატურის განლაგება

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
ka: კლავიატურის განლაგება არა-X11 პლატფორმებს იყენებს

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
ka: აკონტროლებს, შესწორდება კრეფის შეცდომები, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
ka: აკონტროლებს გაკვეთილების დროს კლავიატურის ხილვადობას.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
ka: აკონტროლებს გაკვეთილების დროს რეალური დროის სტატისტიკის ხილვადობას.

en: Training
ka: გაკვეთილები

en: Training Settings
ka: გაკვეთილების მორგება

en: Colors
ka: ფერები

en: Color Settings
ka: ფერის მორგება

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard
ka: კლავიატურის მორგება

en: Course and Keyboard Layout Editor...
ka: კურსისა და კლავიატურის განლაგების რედაქტორი...

en: Configure Keyboard...
ka: კლავიატურის მორგება...

en: Typewriting Trainer
ka: კრეფის ასწავლებელი

en: Current maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: Character
ka: სიმბოლო

en: Modifier ID
ka: მოდიფიკატორის ID

en: Position
ka: მდებარეობა

en: <No title>
ka: <სათაურის გარეშე>

en: Title
ka: სათაური

en: Courses
ka: კურსები

en: Keyboard Layouts
ka: კლავიატურის განლაგებები

en: Name: %1
ka: სახელი: %1

en: Accuracy
ka: სიზუსტე

en: Characters per Minute
ka: სიმბოლო წუთში

en: <i>Unknown</i>
ka: <i>უცნობია</i>

[ctx: Statistics on lesson:]
en: Lesson:
ka: გაკვეთილი:

en: Accuracy:
ka: სიზუსტე:

en: Characters per Minute:
ka: სიმბოლო წუთში:

en: Courses For Your Keyboard Layout
ka: კურსები თქვენი კლავიატურის განლაგებისთვის

en: Other Courses
ka: სხვა კურსები

en: Start Training
ka: გაკვეთილების დაწყება

en: Configure Keyboard
ka: კლავიატურის მორგება

en: Lesson <b>%1</b> deleted.
ka: გაკვეთილი <b>%1</b> წაიშალა.

en: Lesson without title deleted.
ka: უსახელო გაკვეთილი წაიშალა.

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Edit lesson
ka: გაკვეთილის ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
ka: სათაური:

en: Lesson text
ka: გაკვეთილის ტექსტი

en: Done
ka: დასრულებულია

en: Manage Profiles
ka: პროფილების მართვა

[ctx: @title:window]
en: Manage Profiles
ka: პროფილების მართვა

en: Lessons trained:
ka: გავლილი გაკვეთილები:

en: Total training time:
ka: გაკვეთილების ჯამური დრო:

en: Last trained:
ka: ბოლო გაკვეთილი:

en: Never
ka: არასდროს

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Cancel
ka: შეწყვეტა

en: Name
ka: სახელი

en: Create New Profile
ka: ახალი პროფილის შექმნა

en: Use Selected Profile
ka: მონიშნული პროფილის გამოყენება

en: Elapsed time
ka: გასული დრო

en: Character:
ka: სიმბოლო:

en: Errors:
ka: შეცდომები:

en: Return to Home Screen
ka: საწყის ეკრანზე დაბრუნება

en: Repeat Lesson
ka: გაკვეთილის გამეორება

en: Next Lesson
ka: შემდეგი გაკვეთილი

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
ka: ჩვენება

en: Progress
ka: მიმდინარეობა

en: Errors
ka: შედომები

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
ka: ზემოთ

en: All Lessons
ka: ყველა გაკვეთილი

en: This Lesson
ka: ეს გაკვეთილი

en: Menu
ka: მენიუ

en: Resume Training
ka: გაკვეთილის გაგრძელება

en: Restart Lesson
ka: გაკვეთილის თავიდან დაწყება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
ka: თითები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
ka: მარცხენა ხელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
ka: საჩვენებელი თითი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
ka: შუა თითი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
ka: ბეჭედი თითი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
ka: პატარა თითი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
ka: მარჯვენა ხელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacityLabel)
en: Opacity
ka: გაუმჭირვალობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
ka: კლავიატურის განლაგება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
ka: აღწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
ka: გაკვეთილები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
ka: ახალი გაკვეთილის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
ka: გაკვეთილის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
ka: გაკვეთილის აწევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
ka: გაკვეთილის დაწევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
ka: ახალი სიმბოლოები:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLessonEditorDialog)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
ka: ახალი ნორმალური გასაღების დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
ka: ნორმალური გასაღები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
ka: კლავიატურა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
ka: სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
ka: სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
ka: გეომეტრია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
ka: მარცხენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
ka: ზედა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
ka: გასაღები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
ka: თითი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
ka: მარცხენა პატარა თითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
ka: მარცხენა ბეჭედი თითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
ka: მარცხენა შუა თითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
ka: მარცხენა საჩვენებელი თითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
ka: მარჯვენა საჩვენებელი თითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
ka: მარჯვენა შუა თითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
ka: მარჯვენა ბეჭედი თითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
ka: მარჯვენა პატარა თითი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
ka: სიმბოლოები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
ka: ახალი სიმბოლოს დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
ka: სიმბოლოს წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
ka: ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Shift
ka: წანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
ka: Enter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
ka: სხვები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
ka: ჭდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
ka: მოდიფიკატორის ID:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
ka: ხაზების გადატანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
ka: 0 სიმბოლო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
ka: კლავიატურის ჩვენება

en: Edit description
ka: აღწერის შეცვლა

en: Add lesson
ka: გაკვეთილის დამატება

en: Move lesson
ka: გაკვეთილის გადატანა

en: Set lesson title
ka: გაკვეთილის სატაურის დაყენება

en: Set new characters for lesson
ka: გაკვეთილისთვის ახალი სიმბოლოების დაყენება

en: Set lesson text
ka: გაკვეთილის ტექსტის დაყენება

en: Set keyboard layout title
ka: კლავიატურის განლაგების სათაურის დაყენება

en: Set keyboard layout name
ka: კლავიატურის განლაგების სახელის დაყენება

en: Set keyboard layout size
ka: კლავიატურის განლაგების ზომის დაყენება

en: Add key
ka: გასაღების დამატება

en: Remove key
ka: გასაღების წაშლა

en: Set key geometry
ka: გასაღების გეომეტრიის დაყენება
