ktouch - en to nb translation catalogue (208 entries)

en: Invalid database version '%1'.
nb: Ugyldig databaseversjon «%1»

en: Custom Lessons
nb: Egendefinerte leksjoner

en: A place to store personal lesson texts
nb: Et sted å lagre egne leksjonstekster

en: No course with ID %1
nb: Ikke noe kurs med ID %1

en: No keyboard layout with ID %1
nb: Ikke noe tastaturoppsett med ID %1

en: Hidden
nb: Skjult

en: Top left
nb: Øverst til venstre

en: Top right
nb: Øverst til høyre

en: Bottom left
nb: Nederst til venstre

en: Bottom right
nb: Nederst til høyre

en: Error while opening course
nb: Feil ved åpning av kurset

en: Built-in courses can only be viewed.
nb: Innebygde kurser kan bare ses

en: Error while opening keyboard layout
nb: Feil mens tastaturutforming ble åpnet

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
nb: Innebygde tastaturoppsett kan bare ses

en: %1 Character | %1 Characters
nb[0]: %1 tegn
nb[1]: %1 tegn

en: The selected file could not be opened
nb: Kunne ikke åpne den valgte fila.

en: There is already a keyboard layout with the same name.
nb: Det er installert fra før et tastaturoppsett med samme navn.

en: New...
nb: Nytt …

en: New course
nb: Nytt kurs

en: New keyboard layout
nb: Nytt tastaturoppsett

en: Template
nb: Mal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
nb: Slett

en: Import
nb: Importer

en: Export
nb: Eksporter

en: Create a new course or keyboard layout
nb: Lag et nytt kurs eller tastaturoppsett

en: Delete the current selected course or keyboard layout
nb: Slett det valgte kurset eller tastaturoppsettet

en: Import a course or keyboard layout from a file
nb: Imprter et kurs eller tastaturoppsett fra en fil

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
nb: Eksporter det valgte kurset eller tastaturoppsettet til en fil

en: Error while deleting course
nb: Feil ved sletting av kurset

en: Error while deleting keyboard layout
nb: Feil ved sletting av tastaturoppsett

en: The selected file could not be imported.
nb: Kunne ikke importere den valgte fila.

en: Error while saving course
nb: Feil ved lagring av kurset

en: Error while saving keyboard layout
nb: Feil ved lagring av tastaturoppsett

en: Course <b>%1</b> deleted
nb: Kurset <b>%1</b> er slettet

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
nb: Tastaturoppsettet <b>%1</b> er slettet

en: Error while saving course to disk.
nb: Feil mens kurset ble lagret til disk.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
nb: Feil mens tastaturoppsettet ble lagret til disk.

en: The selected course is already present as a built-in course.
nb: Det valgte kurset finnes fra før som et innebygget kurs.

en: Import as new course
nb: Importer som nytt kurs

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
nb: Det valgte tastaturoppsettet finnes fra før som et innebygget oppsett.

en: Import as new keyboard layout
nb: Importer som nytt tastaturoppsett

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Dismiss
nb: Slå av

en: Use another course as template
nb: Bruk et annet kurs som mal

en: Use another keyboard layout as template
nb: Bruk et annet tastaturoppsett som mal

en: Course
nb: Kurs

en: Keyboard layout
nb: Tastaturoppsett

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
nb: Tastaturoppsettet som skal brukes på systemer uten X11

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
nb: Styr synlighet for tastaturoppsettet under øvelse.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
nb: Styr synlighet for sanntidsresultater under øvelse.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
nb: ENTER-tast på slutten av linja går til neste linje.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
nb: Mellomromstast på slutten av linja går til neste linje.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
nb: Minste antall tastinger i minuttet som kreves for å låse opp neste leksjon,

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
nb: Minste tastenøyaktoghet i prosent som kreves for å låse opp neste leksjon,

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
nb: Hint-farge for tastaturet for å framheve taster for hver finger.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
nb: ID for siste brukte profil.

en: Training
nb: Øvelse

en: Training Settings
nb: Øvelsesinnstillinger

en: Colors
nb: Farger

en: Color Settings
nb: Fargeinnstillinger

en: Course and Keyboard Layout Editor...
nb: Redigering for kurs og tastaturoppsett …

en: Configure Keyboard...
nb: Sett opp tastatur …

en: Typewriting Trainer
nb: Skrivemaskintrener

en: Learn and practice typewriting
nb: Lær og øv maskinskriving

en: Current maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Former maintainer and programmer
nb: Tidligere vedlikeholder og programmerer

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Creator of the SVG icon
nb: Lagde SVG-ikonet

en: Lots of patches, fixes and updates
nb: En mengde lapper, rettelser og oppdateringer

en: All the creators of training and keyboard files
nb: Alle de som har laget øvelsesfiler og tastaturfiler

en: Launch the course and keyboard layout editor
nb: Start redigeringen for kurs og tastaturoppsett

en: Character
nb: Tegn

en: Modifier ID
nb: Valgtast ID

en: Position
nb: Posisjon

en: <No title>
nb: <Ingen tittel>

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
nb: <p>Nye tegn: %1</p><p>%2</p>

en: Title
nb: Tittel

en: Courses
nb: Kurs

en: Keyboard Layouts
nb: Tastaturoppsett

en: Name: %1
nb: Navn: %1

en: Accuracy
nb: Nøyaktighet

en: Characters per Minute
nb: Tegn per minutt

en: <i>Unknown</i>
nb: <i>Ukjent</i>

en: Accuracy:
nb: Nøyaktighet:

en: Characters per Minute:
nb: Tegn per minutt:

en: Welcome to Typewriting Trainer
nb: Dette er en maskinskrifttrener

en: Start Training
nb: Start øvelse

en: Configure Keyboard
nb: Sett opp tastaturet

en: Undo
nb: Angre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
nb: Tittel:

en: Done
nb: Ferdig

en: Complete Previous Lessons to Unlock
nb: Fullfør forrige leksjoner for å åpne

en: Lessons trained:
nb: Leksjoner som er øvet:

en: Total training time:
nb: Total øvingsid:

en: Last trained:
nb: Sist øvwet:

en: Never
nb: Aldri

en: Edit
nb: Rediger

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
nb: Er du sikker på at du vil slette profilen«<b>%1</b>»?

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Before you start training, please introduce yourself:
nb: Vennligst presenter deg før du begynner å øve:

en: Name
nb: Navn

en: I have no or only very little experience in machine typing
nb: Jeg har ingen eller svært lite erfaring med maskinskriving

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
nb: Leksjoner blir låst opp etterhvert som du blir flinkere.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
nb: Jeg er en erfaren maskinskriver og vil bli fllnkere.

en: All lessons are unlocked immediately.
nb: Alle leksjoner blir låst opp straks.

en: Create New Profile
nb: Lag ny profil

en: Use Selected Profile
nb: Bruk valgt profil

en: Elapsed time
nb: Tid gått

en: Character:
nb: Tegn:

en: Errors:
nb: Feil:

en: Return to Home Screen
nb: Gå tilbake til startbildet

en: Repeat Lesson
nb: Gjenta leksjon

en: Next Lesson
nb: Neste leksjon

en: Congratulations! You have passed the lesson.
nb: Gratulerer!.Du har klart leksjonen.

en: You have not passed the lesson.
nb: Du har ikke klart leksjonen.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
nb: Gjenta leksjonen. Din dyktighet vil bli automatisk bedre med tiden.

en: Next lesson unlocked
nb: Neste leksjon er åpnet

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
nb: Vis

en: Progress
nb: Framgang

en: Errors
nb: Feil

en: All Lessons
nb: Alle leksjoner

en: This Lesson
nb: Denne leksjonen

en: No visualization available for your keyboard layout.
nb: Det finnes ingen visualisering for tastaturoppsettet ditt

en: Resume Training
nb: Fortsett øvelse

en: Restart Lesson
nb: Start leksjonen på nytt

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
nb: Øvelsesøkt startet.Tiden løper fra første tastetrykk.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
nb: Øvelsesøkta har tatt pause. Økta fortsetter ved neste tastetrykk.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
nb: Fingre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
nb: Venstre hånd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
nb: Pekefinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
nb: Langfinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
nb: Ringfinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
nb: Lillefinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
nb: Høyre hånd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
nb: Tastaturoppsett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
nb: Beskrivelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
nb: Leksjoner:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
nb: Legg til ny leksjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
nb: Fjern leksjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
nb: Flytt leksjon opp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
nb: Flytt leksjon ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
nb: Nye tegn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
nb: Lag ny normal tast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
nb: Normal tast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
nb: Lag ny spesialtast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
nb: Spesialtast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
nb: Slett den valgte tasten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
nb: Tastatur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
nb: Bredde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
nb: Høyde:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
nb: Geometri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
nb: Venstre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
nb: Øverst:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
nb: Tast

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
nb: Venstre lillefinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
nb: Venstre ringfinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
nb: Venstre langfinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
nb: Venstre pekefinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
nb: Høyre pekefinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
nb: Høyre langfinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
nb: Høyre ringfinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
nb: Høyre lillefinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
nb: Berøringsmarkør:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
nb: Tegn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
nb: Legg til nytt tegn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
nb: Fjern tegn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Tab
nb: Tabulator

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Capslock
nb: Caps Lock

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Backspace
nb: Rettetast

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
nb: Mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
nb: Andre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
nb: Merkelapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
nb: Valgtast ID:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
nb: Åpne en tekstfil …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
nb: Bryt linjer automatisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
nb: 0 tegn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
nb: Lim inn navnet på gjeldende system-tastaturoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
nb: Under øvelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
nb: Vis tastaturet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
nb: Vis sanntidsresultater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
nb: Gå til neste linje med:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
nb: Grenser for opplåsing av leksjoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
nb: Minimum nøyaktighet:

en: Set title
nb: Oppgi tittel

en: Set keyboard layout
nb: Oppgi  tastaturoppsett

en: Edit description
nb: Rediger beskrivelse

en: Add lesson
nb: Legg til leksjon

en: Move lesson
nb: Flytt leksjon

en: Set lesson title
nb: Oppgi tittel på leksjon

en: Set new characters for lesson
nb: Oppgi nye tegn for leksjon

en: Set lesson text
nb: Oppgi leksjonstekst

en: Set keyboard layout title
nb: Oppgi tittel for tastaturoppsett

en: Set keyboard layout name
nb: Oppgi navn på tastaturoppsett

en: Set keyboard layout size
nb: Oppgi størrelse på  tastaturoppsettet

en: Add key
nb: Legg til tast

en: Remove key
nb: Fjern tast

en: Set key geometry
nb: Oppgi tastegeometri

en: Set key finger
nb: Oppgi finger for tast

en: Set key haptic marker
nb: Oppgi berøringsmarkør for tast

en: Add key character
nb: Oppgi  tastetegn

en: Remove key character
nb: Fjern tastetegn

en: Set key character value
nb: Oppgi tastens tegnverdi

en: Set key character modifier
nb: Oppgi tastens tegnmodifikator

en: Set key character position
nb: Oppgi tastens tegnposisjon

en: Set special key type
nb: Oppgi type spesialtast

en: Set special key label
nb: Oppgi etikett for spesialtast

en: Set special key modifier ID
nb: Oppgi modifikatpr-ID for spesialtast
