ktouch - en to nn translation catalogue (36 entries)

en: New...
nn: Ny …

en: Template
nn: Mal

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Restore
nn: Gjenopprett

en: Course
nn: Bane

en: Colors
nn: Fargar

en: Color Settings
nn: Fargeinnstillingar

en: Configure Keyboard...
nn: Set opp tastatur …

en: Creator of the SVG icon
nn: Har laga SVG-ikonet

en: All the creators of training and keyboard files
nn: Alle som har laga trenings- og tastaturfilene

en: Character
nn: Teikn

en: Title
nn: Tittel

en: Name: %1
nn: Namn: %1

en: Accuracy
nn: Nøyaktigheit

en: Undo
nn: Angra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
nn: Tittel:

en: Edit
nn: Rediger

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Name
nn: Namn

en: Elapsed time
nn: Tid gått

en: Character:
nn: Teikn:

en: Errors
nn: Feil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
nn: Tastaturoppsett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_zoomFactorLabel)
en: 100%
nn: 100 %

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
nn: Tastatur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
nn: Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
nn: Breidde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
nn: Høgde:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
nn: Geometri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
nn: Venstre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
nn: Øvst:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
nn: Spesialteikn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
nn: Merkelapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
nn: Vis tastaturet

en: Add key
nn: Legg til tast
