ktouch - en to sk translation catalogue (243 entries)

en: Invalid database version '%1'.
sk: Neplatná verzia databázy '%1'.

en: Custom Lessons
sk: Vlastné lekcie

en: A place to store personal lesson texts
sk: Miesto pre uloženie osobných textov lekcie

en: No course with ID %1
sk: Žiadny kurz s ID %1

en: No keyboard layout with ID %1
sk: Žiadne rozloženie klávesnice s ID %1

en: Hidden
sk: Skryté

en: Top left
sk: Vľavo hore

en: Top right
sk: Vpravo hore

en: Bottom left
sk: Vľavo dole

en: Bottom right
sk: Vpravo dole

en: Error while opening course
sk: Chyba počas otvárania kurzu

en: Built-in courses can only be viewed.
sk: Vstavané kurzy možno iba prezerať.

en: Error while opening keyboard layout
sk: Chyba počas otvárania rozloženia klávesnice

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
sk: Vstavané rozloženia klávesníc možno iba prezerať.

en: %1 Character | %1 Characters
sk[0]: %1 znak
sk[1]: %1 znaky
sk[2]: %1 znakov

en: Text files (*.txt)
sk: Textové súbory (*.txt)

en: The selected file could not be opened
sk: Vybraný súbor nemohol byť otvorený

en: There is already a keyboard layout with the same name.
sk: K dispozícii je už rozloženie klávesnice s rovnakým pomenovaním.

[ctx: @title:window]
en: New
sk: Nový priečinok

en: New...
sk: Nové...

en: New course
sk: Nový kurz

en: New keyboard layout
sk: Nové rozloženie klávesnice

en: Template
sk: Šablóna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
sk: Vymazať

en: Import
sk: Importovať

en: Export
sk: Exportovať

[ctx: @title:window]
en: Course and Keyboard Layout Editor
sk: Editor kurzu a rozloženia klávesnice

en: Create a new course or keyboard layout
sk: Vytvoriť nový kurz alebo rozloženie klávesnice

en: Delete the current selected course or keyboard layout
sk: Vymazať aktuálne vybraný kurz alebo rozloženie klávesnice

en: Import a course or keyboard layout from a file
sk: Import kurzu alebo rozloženia klávesnice zo súboru

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
sk: Export aktuálne vybraného kurzu alebo rozloženia klávesnice do súboru

en: Error while deleting course
sk: Chyba počas vymazávania kurzu

en: Error while deleting keyboard layout
sk: Chyba počas vymazávania rozloženia klávesnice

en: XML files (*.xml)
sk: XML súbory (*.xml)

en: The selected file could not be imported.
sk: Vybraný súbor nemohol byť importovaný.

en: Error while saving course
sk: Chyba počas ukladania kurzu

en: Error while saving keyboard layout
sk: Chyba počas ukladania rozloženia klávesnice

en: Course <b>%1</b> deleted
sk: Kurz <b>%1</b> vymazaný

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
sk: Rozloženie klávesnice <b>%1</b> vymazané

en: Error while saving course to disk.
sk: Chyba počas ukladania kurzu na disk.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
sk: Chyba počas ukladania rozloženia klávesnice na disk.

en: The selected course is already present as a built-in course.
sk: Vybraný kurz je už prítomný ako zabudovaný kurz.

en: Import as new course
sk: Importovať ako nový kurz

en: The selected course is already present as a user course.
sk: Vybraný kurz je už prítomný ako používateľský kurz.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
sk: Vybrané rozloženie klávesnice je už prítomné ako zabudované rozloženie klávesnice.

en: Import as new keyboard layout
sk: Importovať ako nové rozloženie klávesnice

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
sk: Vybrané rozloženie klávesnice je už prítomné ako používateľské rozloženie klávesnice.

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Dismiss
sk: Zamietnuť

en: Use another course as template
sk: Použiť iný kurz ako predlohu

en: Use another keyboard layout as template
sk: Použiť iné rozloženie klávesnice ako predlohu

en: Course
sk: Ihrisko

en: Keyboard layout
sk: Rozloženie klávesnice

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
sk: Rozloženie klávesnice pre použitie na platformách, ktoré nie sú X11

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
sk: Nastavuje, či chyby pri písaní majú byť opravené alebo nie.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
sk: Riadi viditeľnosť klávesnice počas tréningu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
sk: Riadi viditeľnosť štatistík v reálnom čase počas tréningu.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
sk: Kláves Enter na konci riadku prepne na ďalší riadok.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
sk: Medzerník na konci riadku prepne na ďalší riadok.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
sk: Minimálne požadované množstvo úderov za minútu pre odomknutie ďalšej lekcie.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
sk: Minimálna požadovaná presnosť písania v percentách pre odomknutie ďalšej lekcie.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
sk: Farba tónovania klávesnice pre zvýraznenie klávesov pre každý prst.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerOpacity), group (Colors)
en: How transparent finger colors should be shown.
sk: Ako transparentne sa majú zobraziť farby prstov.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
sk: ID posledného použitého profilu.

en: Training
sk: Tréning

en: Training Settings
sk: Nastavenia tréningu

en: Colors
sk: Farby

en: Color Settings
sk: Nastavenie farieb

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard
sk: Nastaviť klávesnicu

en: Course and Keyboard Layout Editor...
sk: Editor kurzu a rozloženia klávesnice...

en: Configure Keyboard...
sk: Nastaviť klávesnicu...

en: Typewriting Trainer
sk: Tréner písania na stroji

en: Learn and practice typewriting
sk: Učiť sa a precvičovať písanie na stroji

en: Copyright (C) 2011-2015 by Sebastian Gottfried
    Copyright (C) 2000-2007 by Håvard Frøiland and Andreas Nicolai
sk: Copyright (C) 2011-2015 by Sebastian Gottfried
    Copyright (C) 2000-2007 by Håvard Frøiland a Andreas Nicolai

en: Current maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Former maintainer and programmer
sk: Bývalý správca a programátor

en: Original author
sk: Pôvodný autor

en: Creator of the SVG icon
sk: Autor SVG ikony

en: Lots of patches, fixes and updates
sk: Veľa záplat, opráv a aktualizácií

en: All the creators of training and keyboard files
sk: Všetci tvorcovia tréningových a klávesnicových súborov

en: Launch the course and keyboard layout editor
sk: Spustiť editor kurzu a rozloženia klávesnice

en: Prepend the path to the list of QML import paths
sk: Pridať cestu do zoznamu ciest importu QML

en: %1 has encountered a runtime error and has to be closed.
sk: %1 nastala chyba behu a musí sa zatvoriť.

en: Character
sk: Znak

en: Modifier ID
sk: ID modifikátora

en: Position
sk: Pozícia

en: <No title>
sk: <Bez názvu>

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
sk: <p>Nové znaky: %1</p><p>%2</p>

en: Title
sk: Názov

en: Courses
sk: Kurzy

en: Keyboard Layouts
sk: Rozloženia klávesnice

en: Name: %1
sk: Názov: %1

en: Accuracy
sk: Presnosť

en: Characters per Minute
sk: Znakov za minútu

en: <i>Unknown</i>
sk: <i>Neznáme</i>

[ctx: Statistics on lesson:]
en: Lesson:
sk: Lekcia:

en: Training on:
sk: Cvičenie o:

en: Accuracy:
sk: Presnosť:

en: Characters per Minute:
sk: Znakov za minútu:

en: Courses For Your Keyboard Layout
sk: Kurzy pre vaše rozloženie klávesnice

en: Other Courses
sk: Ostatné kurzy

en: Welcome to Typewriting Trainer
sk: Vitajte v Trénerovi písania na stroji

en: Start Training
sk: Spustiť tréning

en: The selected course is intended for a specific keyboard layout.
sk: Vybraný kurz je určený pre konkrétne rozloženie klávesnice.

en: The selected course is not intended for your computer's active keyboard layout.
sk: Vybraný kurz nie je určený na aktívne rozloženie klávesnice vášho počítača.

en: KTouch can't switch or set up keyboard layouts. Before training, you have to configure your computer to use the correct keyboard layout. Otherwise you will have to use your current keyboard layout to type the lesson text.
sk: KTouch nemôže prepínať ani nastavovať rozloženie klávesnice. Pred školením musíte počítač nakonfigurovať tak, aby používal správne rozloženie klávesnice. V opačnom prípade budete musieť na napísanie textu lekcie použiť vaše súčasné rozloženie klávesnice.

en: Configure Keyboard
sk: Nastaviť klávesnicu

en: Lesson <b>%1</b> deleted.
sk: Lekcia <b>%1</b> vymazaná

en: Lesson without title deleted.
sk: Lekcia bez názvu odstránená.

en: Undo
sk: Späť

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Edit lesson
sk: Upraviť lekciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
sk: Názov:

en: Lesson text
sk: Text lekcie

en: Done
sk: Hotovo

en: Complete Previous Lessons to Unlock
sk: Kompletné predchádzajúce lekcie odomknúť

en: Manage Profiles
sk: Spravovať profily

[ctx: @title:window]
en: Manage Profiles
sk: Spravovať profily

en: Lessons trained:
sk: Lekcie trénované:

en: Total training time:
sk: Celkový čas tréningu:

en: Last trained:
sk: Posledné trénované:

en: Never
sk: Nikdy

en: Edit
sk: Upraviť

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
sk:  Naozaj chcete zmazať profil "<b>%1</b>"?

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Before you start training, please introduce yourself:
sk: Než začnete tréning, prosím, predstavte sa:

en: Name
sk: Názov

en: I have no or only very little experience in machine typing
sk: Nemám žiadne alebo len veľmi malé skúsenosti v písaní na stroji

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
sk: Lekcie sa odomykajú v priebehu času tak, ako zlepšujete svoje zručnosti písania.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
sk: Som skúsený pisár na písacom stroji a chcem zlepšiť svoje zručnosti

en: All lessons are unlocked immediately.
sk: Všetky lekcie sú odomknuté okamžite.

en: Create New Profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Use Selected Profile
sk: Použiť vybraný profil

en: Lesson training statistics
sk: Štatistiky cvičenia lekcie

en: Elapsed time
sk: Uplynulý čas

en: Character:
sk: Znak:

en: Errors:
sk: Chyby:

en: Return to Home Screen
sk: Návrat na domovskú obrazovku

en: Repeat Lesson
sk: Opakovať lekciu

en: Next Lesson
sk: Ďalšia lekcia

en: Congratulations! You have passed the lesson.
sk: Blahoželáme! Absolvovali ste lekciu.

en: You have not passed the lesson.
sk: Neprešli ste lekciou.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
sk: Opakujte lekciu. Vaše zručnosti sa automaticky zlepšia v priebehu času.

en: Next lesson unlocked
sk: Ďalšia lekcia odomknutá

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
sk: Zobraziť

en: Progress
sk: Priebeh

en: Errors
sk: Chyby

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
sk: Nad

en: All Lessons
sk: Všetky lekcie

en: This Lesson
sk: Táto lekcia

en: No visualization available for your keyboard layout.
sk: Nie je dostupná žiadna vizualizácia pre vaše rozloženie klávesnice

en: Menu
sk: Ponuka

en: Resume Training
sk: Pokračovať v tréningu

en: Restart Lesson
sk: Reštartovať lekciu

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
sk: Tréningové sedenie začalo. Čas začína bežať s prvým stlačením klávesu.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
sk: Tréningové sedenie prerušené. Čas začne opäť bežať s ďalším stlačením klávesu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
sk: Prsty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
sk: Ľavá ruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
sk: Ukazovák:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
sk: Prostredník:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
sk: Prsteník:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
sk: Malíček:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
sk: Pravá ruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacityLabel)
en: Opacity
sk: Nepriehľadnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
sk: Rozloženie klávesov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
sk: Lekcie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
sk: Pridať novú lekciu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
sk: Odstrániť lekciu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
sk: Posunúť lekciu hore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
sk: Posunúť lekciu dolu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
sk: Nové znaky:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLessonEditorDialog)
en: Dialog
sk: Dialóg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
sk: Vytvoriť nový normálny kľúč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
sk: Normálny kľúč

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
sk: Vytvoriť nový špeciálny kľúč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
sk: Špeciálny kláves

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
sk: Vymazať vybraný kľúč

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
sk: Klávesnica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
sk: Šírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
sk: Výška:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
sk: Geometria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
sk: Vľavo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
sk: Hore:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
sk: Kláves

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
sk: Prst:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
sk: Ľavý malíček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
sk: Ľavý prstenník

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
sk: Ľavý prostredník

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
sk: Ľavý ukazovák

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
sk: Pravý ukazovák

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
sk: Pravý prostredník

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
sk: Pravý prstenník

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
sk: Pravý malíček

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
sk: Hmatová značka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
sk: Znaky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
sk: Pridať nový znak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
sk: Odstrániť znak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
sk: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
sk: Návrat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
sk: Medzera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
sk: Iné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
sk: ID modifikátora:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
sk: Otvoriť textový súbor...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
sk: Automaticky zalamovať riadky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
sk: 0 znakov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
sk: Vložiť pomenovanie súčasného rozloženia klávesnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
sk: Počas tréningu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnforceTypingErrorCorrection)
en: Enforce correction of typing errors
sk: Vynútiť opravu chýb pri písaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
sk: Zobraziť klávesnicu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
sk: Ukázať štatistiky v reálnom čase

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
sk: Prejsť na ďalší riadok s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithReturn)
en: Ret&urn
sk: Návrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithSpace)
en: Spa&ce
sk: Medzera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
sk: Limity odomknutia lekcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredStrokesPerMinuteLabel)
en: Minimum strokes &per minute:
sk: Minimum úderov za minútu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
sk: Minimálna presnosť:

en: Set title
sk: Nastaviť titulok

en: Set keyboard layout
sk: Nastaviť rozloženie klávesnice

en: Edit description
sk: Upraviť popis

en: Add lesson
sk: Pridať lekciu

en: Move lesson
sk: Presunúť lekciu

en: Set lesson title
sk: Nastaviť názov lekcie

en: Set new characters for lesson
sk: Nastaviť nové znaky pre lekciu

en: Set lesson text
sk: Nastaviť text lekcie

en: Set keyboard layout title
sk: Nastaviť názov rozloženia klávesnice

en: Set keyboard layout name
sk: Nastaviť pomenovanie rozloženia klávesnice

en: Set keyboard layout size
sk: Nastaviť rozmer rozloženia klávesnice

en: Add key
sk: Pridať kláves

en: Remove key
sk: Odstrániť kľúč

en: Set key geometry
sk: Nastaviť geometriu klávesu

en: Set key finger
sk: Nastaviť prst klávesu

en: Set key haptic marker
sk: Nastavte klávesovú hmatovú značku

en: Add key character
sk: Pridať znak kľúča

en: Remove key character
sk: Odstrániť klávesový znak

en: Set key character value
sk: Nastaviť klávesovú znakovú hodnotu

en: Set key character modifier
sk: Nastavte znakový modifikátor klávesu

en: Set key character position
sk: Nastavte znakovú pozíciu klávesu

en: Set special key type
sk: Nastaviť nový klávesový typ

en: Set special key label
sk: Nastaviť špeciálny klávesový popis

en: Set special key modifier ID
sk: Nastaviť ID špeciálneho klávesového modifikátora
