ktouch - en to sq translation catalogue (246 entries)

en: Invalid database version '%1'.
sq: Version '%1' i pavlefshëm baze të dhënash.

en: Custom Lessons
sq: Mësime Vetjake

en: A place to store personal lesson texts
sq: Vend për të ruajtur tekste mësimesh personale

en: No course with ID %1
sq: S’ka kurse me ID-në %1

en: No keyboard layout with ID %1
sq: S’ka skemë tastiere me ID-në %1

en: Hidden
sq: Fshehur

en: Top left
sq: Në krye majtas

en: Top right
sq: Në krye djathtas

en: Bottom left
sq: Në fund majtas

en: Bottom right
sq: Në fund djathtas

en: Error while opening course
sq: Gabim teksa hapej kursi

en: Built-in courses can only be viewed.
sq: Kurset e brendshme të programit mundet vetëm të shihen.

en: Error while opening keyboard layout
sq: Gabim teksa hapej skemë tastiere

en: Built-in keyboard layouts can only be viewed.
sq: Skema tastiere të brendshme të programit mundet vetëm të shihen.

en: %1 Character | %1 Characters
sq[0]: %1 Shenjë
sq[1]: %1 Shenja

en: Text files (*.txt)
sq: Kartela tekst (*.txt)

en: The selected file could not be opened
sq: Kartela e përzgjedhur s’u hap dot

en: There is already a keyboard layout with the same name.
sq: Ka tashmë një skemë tastiere me të njëjtin emër.

[ctx: @title:window]
en: New
sq: E re

en: New...
sq: E re…

en: New course
sq: Kurs i ri

en: New keyboard layout
sq: Skemë e re tastiere

en: Template
sq: Gjedhe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
sq: Fshije

en: Import
sq: Importo

en: Export
sq: Eksportoje

[ctx: @title:window]
en: Course and Keyboard Layout Editor
sq: Përpunues Kursi dhe Skeme Tastiere

en: Create a new course or keyboard layout
sq: Krijoni një kurs, ose një skemë të re tastiere

en: Delete the current selected course or keyboard layout
sq: Fshi kursin, ose skemën e tastierës të përzgjedhur tani

en: Import a course or keyboard layout from a file
sq: Importo një kurs, ose skemë tastiere prej një kartele

en: Export the current selected course or keyboard layout to a file
sq: Eksporto në një kartelë kursin, ose skemën e tastierës së përzgjedhur tani

en: Error while deleting course
sq: Gabim teksa fshihej kursi

en: Error while deleting keyboard layout
sq: Gabim teksa fshihej skemë tastiere

en: XML files (*.xml)
sq: Kartela XML (*.xml)

en: The selected file could not be imported.
sq: Kartela e përzgjedhur s’u importua dot.

en: Error while saving course
sq: Gabim teksa ruhej kursi

en: Error while saving keyboard layout
sq: Gabim teksa ruhej skemë tastiere

en: Course <b>%1</b> deleted
sq: Kursi <b>%1</b> u fshi

en: Keyboard layout <b>%1</b> deleted
sq: Skema e tastierës <b>%1</b> u fshi

en: Error while saving course to disk.
sq: Gabim teksa ruhej kursi në disk.

en: Error while saving keyboard layout to disk.
sq: Gabim teksa ruhej skemë tastiere në disk.

en: The selected course is already present as a built-in course.
sq: Kursi i përzgjedhur është tashmë i pranishëm si një kurs i brendshëm.

en: Import as new course
sq: Importoje si kurs të ri

en: The selected course is already present as a user course.
sq: Kursi i përzgjedhur është tashmë i pranishëm si një kurs përdoruesi.

en: The selected keyboard layout is already present as a built-in keyboard layout.
sq: Skema e përzgjedhur për tastierën është tashmë e pranishme si një skemë e brendshme tastiere.

en: Import as new keyboard layout
sq: Importoje si skemë të re tastiere

en: The selected keyboard layout is already present as a user keyboard layout.
sq: Skema e përzgjedhur për tastierën është tashmë e pranishme si një skemë tastiere përdoruesi.

en: Restore
sq: Riktheje

en: Dismiss
sq: Hidhe tej

en: Use another course as template
sq: Përdor si gjedhe një kurs tjetër

en: Use another keyboard layout as template
sq: Përdor si gjedhe një tjetër skemë tastiere

en: Course
sq: Kurs

en: Keyboard layout
sq: Skemë tastiere

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayoutName), group (General)
en: The keyboard layout to use on non-X11 platforms
sq: Skema e tastierës për përdorim në platforma jo-X11

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceTypingErrorCorrection), group (Training)
en: Controls whether typing errors have to be corrected or not.
sq: Kontrollon nëse duhen ndrequr apo jo gabime shtypjeje.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowKeyboard), group (Training)
en: Controls the visibility of the keyboard during training.
sq: Kontrollon dukshmërinë e tastierës gjatë stërvitjes.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatistics), group (Training)
en: Controls the visibility of realtime statistics during training.
sq: Kontrollon dukshmërinë e statistikave të atypëratyshme gjatë stërvitjes.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithReturn), group (Training)
en: Return key at the end of a line will switch to next line.
sq: Tasti Return, në fund të një rreshti, do të bëjë kalimin në rreshtin pasues.

note: i18n: ectx: label, entry (NextLineWithSpace), group (Training)
en: Space key at the end of a line will switch to next line.
sq: Tasti Space, në fund të një rreshti, do të bëjë kalimin në rreshtin pasues.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredStrokesPerMinute), group (Training)
en: The minimum required amount of strokes per minute to unlock the next lesson.
sq: Sasia minimum e domosdoshme shtypjesh në minutë për të shkyçur mësimin pasues.

note: i18n: ectx: label, entry (RequiredAccuracy), group (Training)
en: The minimum required typing accuracy in percent to unlock the next lesson.
sq: Përpikëria minimum e domosdoshme e shtypjeve, në përqindje, për të shkyçur mësimin pasues.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerColor$(Index)), group (Colors)
en: The keyboard tinting color to highlight keys for each finger.
sq: Ngjyrë nuance tastiere për të theksuar tastet për çdo gisht.

note: i18n: ectx: label, entry (FingerOpacity), group (Colors)
en: How transparent finger colors should be shown.
sq: Sa të tejdukshme duhet të shfaqen ngjyrat për gishtat.

note: i18n: ectx: label, entry (LastUsedProfileId), group (Session)
en: The ID of the last used profile.
sq: ID-ja e profilit të fundit të përdorur.

en: Training
sq: Stërvitje

en: Training Settings
sq: Rregullime Stërvitjeje

en: Colors
sq: Ngjyra

en: Color Settings
sq: Rregullime Ngjyrash

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard
sq: Formësoni Tastierë

en: Course and Keyboard Layout Editor...
sq: Përpunues Kursesh dhe Skemash Tastiere…

en: Configure Keyboard...
sq: Formësoni Tastierë…

en: Typewriting Trainer
sq: Stërvitës Shtypjeje Në Tastierë

en: Learn and practice typewriting
sq: Mësoni dhe praktikoni shtypjen në tastierë

en: Copyright (C) 2011-2015 by Sebastian Gottfried
    Copyright (C) 2000-2007 by Håvard Frøiland and Andreas Nicolai
sq: Të drejta kopjimi (C) 2011-2015 nga Sebastian Gottfried
    Të drejta kopjimi (C) 2000-2007 nga Håvard Frøiland dhe Andreas Nicolai

en: Current maintainer
sq: Mirëmbajtës i tanishëm

en: Former maintainer and programmer
sq: Mirëmbajtës dhe programues i dikurshëm

en: Original author
sq: Autori fillestar

en: Creator of the SVG icon
sq: Krijues i ikonës SVG

en: Lots of patches, fixes and updates
sq: Mjaft arnime, ndreqje dhe përditësime

en: All the creators of training and keyboard files
sq: Krejt krijuesit e kartelave të stërvitjeve dhe tastierave

en: Launch the course and keyboard layout editor
sq: Vini në punë përpunuesin e kurseve dhe skemave të tastierës

en: Prepend the path to the list of QML import paths
sq: Shtoje shtegun në krye të listës së shtigjeve QML të importuara

en: %1 has encountered a runtime error and has to be closed.
sq: %1 ka hasur një gabim “runtime” dhe duhet mbyllur.

en: Character
sq: Shenjë

en: Modifier ID
sq: ID Ndryshuesi

en: Position
sq: Pozicion

en: <No title>
sq: <Pa titull>

en: <p>New characters: %1</p><p>%2</p>
sq: <p>Shenja të reja: %1</p><p>%2</p>

en: Title
sq: Titull

en: Courses
sq: Kurse

en: Keyboard Layouts
sq: Skema Tastiere

en: Name: %1
sq: Emër: %1

en: Accuracy
sq: Përpikëri

en: Characters per Minute
sq: Shenja për Minutë

en: <i>Unknown</i>
sq: <i>I panjohur</i>

[ctx: Statistics on lesson:]
en: Lesson:
sq: Mësim:

en: Training on:
sq: Stërvitje në

en: Accuracy:
sq: Përpikëri:

en: Characters per Minute:
sq: Shenja për Minutë:

en: Courses For Your Keyboard Layout
sq: Kurse për Skemën Tuaj të Tastierës

en: Other Courses
sq: Kurse të Tjera

en: Welcome to Typewriting Trainer
sq: Mirë se vini te Stërvitësi i Shtypjes Në Tastierë

en: Start Training
sq: Nisni Stërvitjen

en: The selected course is intended for a specific keyboard layout.
sq: Kursi i përzgjedhur është menduar për një skemë të caktuar tastiere.

en: The selected course is not intended for your computer's active keyboard layout.
sq: Kursi i përzgjedhur s’është menduar për skemën aktive të tastierës së kompjuterit tuaj.

en: KTouch can't switch or set up keyboard layouts. Before training, you have to configure your computer to use the correct keyboard layout. Otherwise you will have to use your current keyboard layout to type the lesson text.
sq: KTouch-i s’mund të bëjë këmbim, apo ujdisje skemash tastierash. Para stërvitjes, ju duhet të formësoni kompjuterin tuaj të përdorë skemën e saktë të tastierës. Përndryshe, për shtypjen e tekstit të mësimit do t’ju duhet të përdorni skemën tuaj të tanishme të tastierës.

en: Configure Keyboard
sq: Formësoni Tastierë

en: Lesson <b>%1</b> deleted.
sq: Mësimi <b>%1</b> u fshi.

en: Lesson without title deleted.
sq: U fshi mësim pa titull.

en: Undo
sq: Zhbëje

en: Confirm
sq: Ripohojeni

en: Edit lesson
sq: Përpunoni mësim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
sq: Titull:

en: Lesson text
sq: Tekst mësimi

en: Done
sq: U bë

en: Complete Previous Lessons to Unlock
sq: Që të Shkyçet, Plotësoni Mësimet e Mëparshme

en: Add New Lesson
sq: Shtoni Mësim të Ri

en: Manage Profiles
sq: Administroni Profile

[ctx: @title:window]
en: Manage Profiles
sq: Administroni Profile

en: Lessons trained:
sq: Mësime të kryera:

en: Total training time:
sq: Kohë stërvitjeje gjithsej:

en: Last trained:
sq: Stërvitja e fundit më:

en: Never
sq: Kurrë

en: Edit
sq: Përpunoni

en: Do you really want to delete the profile "<b>%1</b>"?
sq: Doni vërtet të fshihet profili “<b>%1</b>”?

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Before you start training, please introduce yourself:
sq: Para se të nisni stërvitjen, ju lutemi, prezantoni veten:

en: Name
sq: Emër

en: I have no or only very little experience in machine typing
sq: Nuk kam, ose kam fare pak përvojë në shtypje në makinë

en: Lessons are unlocked as your typing skills improve over time.
sq: Mësimet shkyçen dora-dorës që përmirësohen aftësitë tuaja përgjatë kohës.

en: I am an experienced machine typist and want to improve my skills
sq: Jam daktilografist i regjur dhe dëshiroj të përmirësoj aftësitë e mia

en: All lessons are unlocked immediately.
sq: Krejt mësimet shkyçen menjëherë.

en: Create New Profile
sq: Krijoni Profil të Ri

en: Use Selected Profile
sq: Përdor Profilin e Përzgjedhur

en: Lesson training statistics
sq: Statistika stërvitjeje me mësimin

en: Elapsed time
sq: Kohë e rrjedhur

en: Character:
sq: Shenjë:

en: Errors:
sq: Gabime:

en: Return to Home Screen
sq: Kthehuni te Skena e Kreut

en: Repeat Lesson
sq: Përsëriteni Mësimin

en: Next Lesson
sq: Mësimi Pasues

en: Congratulations! You have passed the lesson.
sq: Përgëzime! Kaluat në këtë mësim.

en: You have not passed the lesson.
sq: S’kaluat në këtë mësim.

en: Repeat the lesson. Your skills will improve automatically over time.
sq: Përsëritni mësimin. Aftësitë tuaja do të përmirësohen vetvetiu përgjatë kohës.

en: Next lesson unlocked
sq: Mësimi pasues u shkyç

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
sq: Shfaqe

en: Progress
sq: Ecuri

en: Errors
sq: Gabime

[ctx: Show a statistic over one or more lessons]
en: Over
sq: Gjatë

en: All Lessons
sq: Krejt Mësimet

en: This Lesson
sq: Këtë Mësim

en: No visualization available for your keyboard layout.
sq: S’ka pamje për skemën tuaj të tastierës.

en: Resume Training
sq: Vazhdoni Stërvitjen

en: Restart Lesson
sq: Rinisni Mësimin

en: Training session started. Time begins running with the first keystroke.
sq: Filloi sesioni i stërvitjes. Matja e kohës fillon me shtypjen e parë të një tasti.

en: Training session interrupted. Time begins running again with next keystroke.
sq: Sesioni i stërvitjes u ndërpre. Matja e kohës fillon me shtypjen e parë të një tasti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fingersGroupBox)
en: Fingers
sq: Gishta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHandLabel)
en: Left Hand
sq: Dora e Majtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel4)
en: Index finger:
sq: Gishti tregues:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel5)
en: Middle finger:
sq: Gishti i mesit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel6)
en: Ring finger:
sq: Gishti i unazës:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerLabel7)
en: Little finger:
sq: Gishti i vogël:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHandLabel)
en: Right Hand
sq: Dora e Djathtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacityLabel)
en: Opacity
sq: Patejdukshmëri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
sq: Skemë tastiere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
sq: Përshkrim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonsLabel)
en: Lessons:
sq: Mësime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addLessonButton)
en: Add new lesson
sq: Shtoni mësim të ri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeLessonButton)
en: Remove lesson
sq: Hiqe mësimin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonUpButton)
en: Move lesson up
sq: Ngjite mësimin sipër

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_moveLessonDownButton)
en: Move lesson down
sq: Zbrite mësimin poshtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_newCharactersLabel)
en: New characters:
sq: Shenja të reja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Create new normal key
sq: Krijoni tast normal të ri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newKeyToolButton)
en: Normal Key
sq: Tast Normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Create new special key
sq: Krijoni tast special të ri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_newSpecialKeyToolButton)
en: Special Key
sq: Tast Special

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete selected key
sq: Fshije tastin e përzgjedhur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
sq: Tastierë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
sq: Emër:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
sq: Gjerësi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
sq: Lartësi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
sq: Gjeometri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
sq: Majtas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
sq: Në Krye:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
sq: Tast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyFingerLabel)
en: Finger:
sq: Gisht:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
sq: Gishti i vogël i majtë

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
sq: Gishti i unazës i majtë

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
sq: Gishti i mesit i majtë

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
sq: Gishti tregues i majtë

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
sq: Gishti tregues i djathtë

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
sq: Gishti i mesit i djathtë

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
sq: Gishti i unazës i djathtë

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
sq: Gishti i vogël i djathtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyHapticMarkerLabel)
en: Haptic Marker:
sq: Piketë Haptike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
sq: Shenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_addCharacterButton)
en: Add new character
sq: Shtoni shenjë të re

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeCharacterButton)
en: Remove character
sq: Hiqe shenjën

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
sq: Lloj:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Tab
sq: Tasti Tab

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Capslock
sq: Tasti Capslock

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Shift
sq: Tasti Shift

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Backspace
sq: Tasti Backspace

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Return
sq: Tasti Return

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
sq: Tasti Hapësirë

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
sq: Tjetër

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
sq: Etiketë:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyModifierIdLabel)
en: Modifier ID:
sq: ID Ndryshuesi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_openTextFileButton)
en: Open a text file...
sq: Hapni një kartelë tekst…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_reformatLessonTextButton)
en: Wrap lines automatically
sq: Mbështilli rreshtat automatikisht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_characterCountLabel)
en: 0 Characters
sq: 0 Shenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pasteCurrentNameButton)
en: Paste current system keyboard layout name
sq: Ngjitni emrin aktual të skemës së tastierës së sistemit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainingLabel)
en: During training:
sq: Gjatë stërvitjes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnforceTypingErrorCorrection)
en: Enforce correction of typing errors
sq: Detyro ndreqje gabimesh shtypjeje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowKeyboard)
en: Show keyboard
sq: Shfaq tastierë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatistics)
en: Show real-time statistics
sq: Shfaq statistika të atypëratyshme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nextLineLabel)
en: Go to next line with:
sq: Kalo te rreshti pasues me :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithReturn)
en: Ret&urn
sq: Tastin Ret&urn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_NextLineWithSpace)
en: Spa&ce
sq: Tastin Spa&ce

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Lesson unlocking limits
sq: Kufij shkyçjeje mësimesh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredStrokesPerMinuteLabel)
en: Minimum strokes &per minute:
sq: Shtypje minimum &për minutë:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, requiredAccuracyLabel)
en: Minimum accuracy:
sq: Përpikëri minimum:

en: Set title
sq: Caktoni titull

en: Set keyboard layout
sq: Caktoni skemë tastiere

en: Edit description
sq: Përpunoni përshkrimin

en: Add lesson
sq: Shtoni mësim

en: Move lesson
sq: Lëvizeni mësimin

en: Set lesson title
sq: Caktoni titull mësimi

en: Set new characters for lesson
sq: Caktoni shenja të reja për mësimin

en: Set lesson text
sq: Caktoni tekst mësimi

en: Set keyboard layout title
sq: Caktoni titull skeme tastiere

en: Set keyboard layout name
sq: Caktoni emër skeme tastiere

en: Set keyboard layout size
sq: Caktoni madhësi skeme tastiere

en: Add key
sq: Shtoni tast

en: Remove key
sq: Hiqe tastin

en: Set key geometry
sq: Caktoni gjeometri tastesh

en: Set key finger
sq: Caktoni gisht për tastin

en: Set key haptic marker
sq: Caktoni piketë haptike tasti

en: Add key character
sq: Shtoni shenjë tasti

en: Remove key character
sq: Hiqe shenjën e tastit

en: Set key character value
sq: Caktoni vlerë shenje tasti

en: Set key character modifier
sq: Caktoni ndryshues shenje tasti

en: Set key character position
sq: Caktoni pozicion shenje tasti

en: Set special key type
sq: Caktoni lloj tasti special

en: Set special key label
sq: Caktoni etiketë tasti special

en: Set special key modifier ID
sq: Caktoni ID ndryshuesi tasti special
