ktouch - en to ug translation catalogue (59 entries)

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Top left
ug: سول ئۈستى

en: Top right
ug: ئوڭ ئۈستى

en: Bottom left
ug: سول ئاستى

en: Bottom right
ug: ئوڭ ئاستى

en: New...
ug: يېڭى…

en: Template
ug: قېلىپ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_deleteKeyToolButton)
en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Import
ug: ئىمپورت قىل

en: Export
ug: ئېكسپورت قىل

en: Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Dismiss
ug: تاشلىۋەت

en: Keyboard layout
ug: ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى

en: Training
ug: مەشىق

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Color Settings
ug: رەڭ تەڭشىكى

en: Current maintainer
ug: نۆۋەتتىكى مەسئۇلى

en: Original author
ug: ئەسلى ئاپتور

en: Character
ug: ھەرپ

en: Position
ug: ئورنى

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Keyboard Layouts
ug: ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى

en: Name: %1
ug: ئاتى: %1

en: Accuracy
ug: توغرىلىقى

en: Accuracy:
ug: توغرىلىق دەرىجىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lessonTitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayouttTitleLabel)
en: Title:
ug: ماۋزۇ:

en: Done
ug: تامام

en: Never
ug: ھەرگىز

en: Edit
ug: تەھرىرلەش

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

en: Name
ug: ئاتى

en: Character:
ug: ھەرپ:

en: Errors:
ug: خاتالىق:

[ctx: Show a specific type of statistic]
en: Show
ug: كۆرسەت

en: Progress
ug: سۈرئەت

en: Errors
ug: خاتالىق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
ug: ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇلۇشى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_keyboardGroupBox)
en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutNameLabel)
en: Name:
ug: ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutWidthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Width:
ug: كەڭلىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_keyboardLayoutHeightLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Height:
ug: ئېگىزلىك:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Geometry
ug: گېئومېتىرىيە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
ug: سول:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top:
ug: چوققا:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Key
ug: ئاچقۇچ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left little finger
ug: سول قول چىمچىلاق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left ring finger
ug: سول قول نامسىز بارماق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left middle finger
ug: سول قول ئوتتۇرا بارماق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Left index finger
ug: سول قول كۆرسەتكۈچ بارماق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right index finger
ug: ئوڭ قول كۆرسەتكۈچ بارماق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right middle finger
ug: ئوڭ قول ئوتتۇرا بارماق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right ring finger
ug: ئوڭ قول نامسىز بارماق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_keyFingerComboBox)
en: Right little finger
ug: ئوڭ قول چىمچىلاق

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Characters
ug: ھەرپلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyTypeLabel)
en: Type:
ug: تىپى:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Space
ug: بوشلۇق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_specialKeyTypeComboBox)
en: Other
ug: باشقا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_specialKeyLabelLabel)
en: Label:
ug: ئەن:
