kcall - en to ug translation catalogue (17 entries)

en: Incoming video call
ug: كەلگەن سىنلىق چاقىرىش

en: Incoming call
ug: بىرى چاقىرىۋاتىدۇ

[ctx: action, answers the incoming call]
en: Answer
ug: جاۋاب

[ctx: action, rejects the incoming call]
en: Reject
ug: رەت قىل

[ctx: @info:status]
en: Connecting...
ug: باغلىنىۋاتىدۇ…

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
ug: نامەلۇم خاتالىق.

[ctx: @info:status]
en: Disconnected.
ug: ئۈزۈلدى.

[ctx: @action]
en: Show dialpad
ug: نومۇر تاختا كۆرسەت

[ctx: @action]
en: Mute
ug: ئۈنسىز

[ctx: @action]
en: Hold
ug: كۈتۈش

[ctx: @action]
en: Hangup
ug: ئېسىپ قوي

[ctx: @info:error]
en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

[ctx: @info:error]
en: Internal Error
ug: ئىچكى خاتالىق

note: i18n: ectx: Menu (call)
en: Call
ug: چاقىر

en: Loading accounts...
ug: ھېساباتلارنى يۈكلەۋاتىدۇ…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: Account:
ug: ھېسابات:

en: Dialpad
ug: نومۇر تاختىسى
