ktrip - en to fi translation catalogue (49 entries)

en: Public transport assistant
fi: Julkisen liikenteen avustaja

en: © 2019 KDE Community
fi: © 2019 KDE-yhteisö

en: Providers
fi: Palveluntarjoajat

en: Select the providers relevant for your area
fi: Valitse alueesi palveluntarjoajat

en: Save
fi: Tallenna

[ctx: @title]
en: Details
fi: Tiedot

en: Walking (%1 minute) | Walking (%1 minutes)
fi[0]: Kävely (%1 minuutti)
fi[1]: Kävely (%1 minuuttia)

en: Waiting (%1 minute) | Waiting (%1 minutes)
fi[0]: Odotus (%1 minuutti)
fi[1]: Odotus (%1 minuuttia)

en: Transfer (%1 minute) | Transfer (%1 minutes)
fi[0]: Siirtymä (%1 minuutti)
fi[1]: Siirtymä (%1 minuuttia)

en: Hide intermediate Stops
fi: Piilota välipysäkit

en: Show intermediate Stops
fi: Näytä välipysäkit

[ctx: @title]
en: Connections
fi: Yhteydet

en: +%1
fi: + %1

en: %1 change | %1 changes
fi[0]: %1 vaihto
fi[1]: %1 vaihtoa

en: No connections found
fi: Yhteyksiä ei löytynyt

[ctx: @title]
en: Arrivals
fi: Saapumiset

[ctx: @title]
en: Departures
fi: Lähdöt

en: No arrivals found.
fi: Saapumisia ei löytynyt.

en: No departures found.
fi: Lähtöjä ei löytynyt.

en: Journey
fi: Matka

en: Departures
fi: Lähdöt

en: About KTrip
fi: Tietoa KTripistä

[ctx: @title]
en: Query Departures
fi: Kysele lähtöjä

[ctx: @title]
en: Start Journey
fi: Aloita matka

en: No providers enabled
fi: Palveluntarjoajia ei ole käytössä

en: Configure providers
fi: Palveluntarjoajien asetukset

[ctx: departure train station]
en: Select Departure Stop
fi: Valitse lähtöasema

[ctx: arrival train station]
en: Select Arrival Stop
fi: Valitse saapumisasema

[ctx: departure train station]
en: From:
fi: Mistä:

[ctx: arrival train station]
en: To:
fi: Mihin:

[ctx: departure and arrival stops]
en: Swap departure and arrival
fi: Vaihda lähtö ja saapuminen keskenään

[ctx: train or bus departure]
en: Departure
fi: Lähtö

[ctx: train or bus arrival]
en: Arrival
fi: Saapuminen

[ctx: train or bus departure]
en: Departure time
fi: Lähtöaika

[ctx: train or bus arrival]
en: Arrival time
fi: Saapumisaika

[ctx: @action:button]
en: Search Departures
fi: Etsi lähtöjä

[ctx: @action:button]
en: Search Journey
fi: Etsi matkaa

en: Mode of transportation
fi: Kulkumuoto

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Long distance trains
fi: Kaukojunat

[ctx: journey query search constraint, description]
en: High speed or intercity trains
fi: Pika- tai Intercity-junat

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Local trains
fi: Lähijunat

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Regional or local trains
fi: Alueelliset tai lähijunat

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Rapid transit
fi: Nopea yhteys

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Rapid transit, metro, trams
fi: Nopea yhteys, metro, raitiotie

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Bus
fi: Linja-auto

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Local or regional bus services
fi: Paikalliset tai alueelliset linja-autot

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Ferry
fi: Lautta

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Boats or ferries
fi: Laivat tai lautat

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Airplane
fi: Lentokone
