ktuberling - en to ar translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ar: الل&عبة

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
ar: ال&ملعب

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
ar: ال&كلام

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ar: شريط الأدوات العام

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
ar: خيارات اللعبة

en: Potato game for kids
ar: لعبة البطاطا للصغار

en: Maintainer
ar: المصين

en: Former Developer
ar: المطور السابق

en: Original concept and artwork
ar: الفكرة الأصلية و عمل الفني

en: New artwork
ar: عمل فني جديد

en: Sounds tuning
ar: ضبط الأصوات

en: Potato to open
ar: بطاطا للفتح

en: Error while loading the playground.
ar: خطأ أثناء تحميل الملعب.

en: Error while loading the sound file.
ar: خطأ أثناء تتحميل ملف الصوت.

en: Save &as Picture...
ar: احفظ ك&صورة.

en: &No Sound
ar: &بدون صوت

[ctx: @title:window]
en: Load file
ar: حمّل ملفًّا

en: Could not load file.
ar: لا يمكن تحميل الملف.

en: Could not save file.
ar: لم يمكن حفظ الملف.

[ctx: %1 is mimetype and %2 is the file extensions]
en: %1 (%2)
ar: ‏%1 (‏%2)

[ctx: @title:window]
en: Print %1
ar: اطبع %1

en: Could not print picture.
ar: لا يمكن طباعة الصورة.

en: Picture successfully printed.
ar: الصورة طبعت بنجاح.
