kdegames - en to bs translation catalogue (24 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
bs: I&gra

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
bs: &Igralište

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
bs: &Govor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
bs: Opcije igre

en: Potato game for kids
bs: Krompirska igra za djecu

en: (c) 1999-2009, The KTuberling Developers
bs: © 1999-2009, KTuberling developeri

en: Maintainer
bs: Trenutno održava

en: Former Developer
bs: Bivši programer

en: Original concept and artwork
bs: Prvobitni koncept i grafika

en: New artwork
bs: Nova grafika

en: Sounds tuning
bs: Podešavanje zvukova

en: Potato to open
bs: Krompir koji treba otvoriti

[ctx: NOTE TO THE TRANSLATORS]
en: The translators have the opportunity to translate the
    sounds spoken in the game.
    See the technical reference section in ktuberling's
    documentation for more information on how to do that.
    (translate this message as "DONE" when you have translated
    the sounds; otherwise leave it untranslated as a reminder)
bs: NOT DONE

en: Error while loading the playground.
bs: Greška pri učitavanju igrališta.

en: Error while loading the sound file.
bs: Greška pri učitavanju zvučne datoteke.

en: Save &as Picture...
bs: Snimi &kao sliku...

en: &No Sound
bs: &Bez zvuka

en: &Lock Aspect Ratio
bs: &Zaključaj proporciju

en: The saved file is from an old version of KTuberling and unfortunately cannot be opened with this version.
bs: Sačuvana datoteka je iz starije verzije Krompirka i nažalost ne može se otvoriti u ovoj.

en: Could not load file.
bs: Nisam mogao da učitam datoteku.

en: Could not save file.
bs: Nisam mogao da snimim datoteku.

en: Could not print picture.
bs: Nisam mogao da odštampam sliku.

en: Picture successfully printed.
bs: Slika je uspješno odštampana.
