ktuberling - en to he translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
he: מ&שחק

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
he: מ&גרש משחקים

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
he: &קול

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
he: סרגל כלים ראשי

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
he: אפשרויות משחק

en: Potato game for kids
he: משחק תפוח אדמה לילדים

en: (c) 1999-2009, The KTuberling Developers
he: (c) 1999‏-2009, מפתחי KTuberling

en: Albert Astals Cid
he: 1

en: Maintainer
he: מתחזק

en: Éric Bischoff
he: אריק בישוף

en: Former Developer
he: מפתח לשעבר

en: John Calhoun
he: ג׳ון קלהון

en: Original concept and artwork
he: רעיון ויצירת אומנות מקוריים

en: Agnieszka Czajkowska
he: אגניצ׳קה צ׳ייקובסקה

en: New artwork
he: יצירת אומנות חדשה

en: Bas Willems
he: בס וילמס

en: Roger Larsson
he: רוג׳ר לארסון

en: Sounds tuning
he: כיוון הצלילים

en: Dolores Almansa
he: דולורס אלמנסה

en: Potato to open
he: איזה תפוח אדמה לפתוח

[ctx: NOTE TO THE TRANSLATORS]
en: The translators have the opportunity to translate the
    sounds spoken in the game.
    See the technical reference section in ktuberling's
    documentation for more information on how to do that.
    (translate this message as "DONE" when you have translated
    the sounds; otherwise leave it untranslated as a reminder)
he: NOT YET DONE

en: Error while loading the playground.
he: שגיאה בטעינת מגרש המשחקים.

en: Error while loading the sound file.
he: שגיאה בטעינת קובץ הצליל.

[ctx: @action]
en: Save as Picture…
he: שמירה כתמונה…

[ctx: @option:check]
en: &No Sound
he: &ללא צליל

[ctx: @option:check]
en: &Lock Aspect Ratio
he: &נעילת יחס תצוגה

[ctx: @title:window]
en: Load file
he: טעינת קובץ

en: KTuberling files (%1)
he: קובצי KTuberling‏ (%1)

en: The saved file is from an old version of KTuberling and unfortunately cannot be opened with this version.
he: הקובץ שנשמר הוא מגרסה ישנה של KTuberling ולרוע המזל אי אפשר לפתוח אותו בגרסה הזאת.

en: Could not load file.
he: לא ניתן לטעון קובץ.

en: Could not save file.
he: לא ניתן לשמור קובץ.

[ctx: @title:window]
en: Print %1
he: הדפסת %1

en: Could not print picture.
he: לא ניתן להדפיס תמונה.

en: Picture successfully printed.
he: התמונה הודפסה בהצלחה.
