ktuberling - en to hi translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
hi: खेल (&G)

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
hi: खेल मैदान (&P)

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
hi: भाषण (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hi: मुख्य औज़ार पट्टी

en: KTuberling
hi: के-ट्यूबरलिंग

en: Potato game for kids
hi: बच्चों के लिए आलू का खेल

en: Albert Astals Cid
hi: अलबर्ट एस्टल्स सिड

en: Éric Bischoff
hi: एरिक बिस्चोफ़

en: John Calhoun
hi: जान कालहन

en: Original concept and artwork
hi: मूल विचार तथा कलाकृति

en: Agnieszka Czajkowska
hi: एग्निएस्ज्का जाकोव्स्का

en: New artwork
hi: नई कलाकृति

en: Bas Willems
hi: बास विलएम्स

en: Roger Larsson
hi: रोजर लार्सन

en: Sounds tuning
hi: ध्वनि ट्यूनिंग

en: Dolores Almansa
hi: डोलोरेस अलमान्सा

en: Potato to open
hi: कौन सा आलू खोलें

en: Error while loading the playground.
hi: प्लेग्राउण्ड को लोड करने में त्रुटि हुई.

en: Error while loading the sound file.
hi: ध्वनि फ़ाइल लोड करने में त्रुटि हुई.

en: Save &as Picture...
hi: छवि के रूप में सहेजें... (&a)

en: &No Sound
hi: कोई ध्वनि नहीं (&N)

en: Could not load file.
hi: फ़ाइल को लोड नही कर सका.

en: Could not save file.
hi: फ़ाइल को सहेज नहीं सका.

en: Could not print picture.
hi: छवि मुद्रित नहीं कर सका

en: Picture successfully printed.
hi: छवि सफलता पूर्वक मुद्रित.
